Kösz., azt még megpróbálom akkor, RAW-ban úgysem nagyon fotóztam még, lehet, h. az a megoldás.
Nem akarom itt a "közt" részletesebben szennyezni a gondjaimmal, ha eccer éppen lesz kis idód msn-en, akkor a többit valszeg ott lenne jobb megkérdeznem.
Ha nem bír az infrakörülményekkel (ez a gyakoribb, nekem talán két gépem manual WB-je tudott ilyet), akkor minél kevesebb Kelvinű fehéregyensúlyt kell neki beadagolni, hogy ellensúlyozza a hótveres hatást. Vagy rawban lőni, és akkor minden szép és jó (bár infránál én aszondom, rawnál sem árt beállítani a WB-t).
Azt lehet, h. elsiettem én is, ahogy az ablakon kinézek :-( Na, mind1. Mivel az agyam szivacsos állományúvá kezd válni, feledékeny vagyok. Volt neked tavaly egy expozíciós javaslatod/WB beállítás a leg-optimálisabb eredmény eléréséhez. A feltételek nálam még mindig ugyanazok, "csupaszítptt" S5000 + most hozzá jött egy W+B 093-as szűrő. Olyasmivel nem t'ok dűlőre jutni, h. melyiket szeressem jobban, Colorize módot vagy BW-t pl... (a cél-témáim is még mindig ugyanazok..:-)) A nagyobb bajom az még, hogy vajjon nem etettek-e meg potom huszonakárhány Ft-ért ezzel a szűrővel, mert az égbolt sem akar valahogy "feketedni"
Bármi tippet, vagy linket megköszönnék, mert ráadásul egy végzetes sz*rság miatt szinte az öszes tavalyi téma-specifikus DVD-m elkeveredett, az összes mentéssel..:-(((
"Elment a vándor...." volt Pana, nincs Pana. Viszont az árából jutott egy 93-as B+W szűrőre is Fujikámra Most kezdhetem a visszaszokást, ezen a ki-be kapcs. mega zoom épp fordítva van, mint az FZ20-on :-)
Sok értelmét nem látom a DSLR tulajok megkérdezésének, de itt vagyok.
Tűző napon a Canon 300D: ISO100, f10, 10sec. Ez nálam az alap, aztán attól függően változtatok, hogy mit akarok. De egy 20D-nél az idő már nagyságrendekkel több lehet, míg a Nikonoknál -úgy tudom- jóval kevesebb. Attól függ, ki milyen jóságú szűrőt épít a szenzor elé.
A normál film meg ki tudja mennyire érzékeny az IR-re. Szerintem kismértékben.
Köszi a hozzászólásokat... Nem infrafilmre dolgoztam, itt jöhet akkor a hiba... A lényeg, hogy kíváncsi voltam milyen hatást lehet elérni infraszűrővel dia-, illetve ff filmre. Egyik haverral próbáltuk DSLR-re, csak nem tudtunk B-időt mérni, mert nem volt távkioldója, így csak a 30 mp-et tudtunk kiexponálni, és az a tipikus vöröses árnyalat látszott, de a többi fekete maradt... Majd utánanézek egy B-idős, DSLR-es kollegának, hátha tud segíteni...
Az infra cut gyakorlatilag kizárja az infrát a kamerából. Az infra pass a megadott hullámhossznál 50% -ot enged át, és ha jó a karakterisztikája, kicsit hosszabbak esetén az átengedés közel 100% azaz az infra tartományban nem romlik a fényerő.
Csak annyi segítséget szeretnék kérni, hogy az inraszűrő kb. hány blendét vesz le? Egy Cokin infraszűrőm van, de sehol nincs vele kapcsoltaban feltüntetve ezzel kapcsolatos adat, és már egy féltekercset ellőttem vele, de többet nem szeretnék, mert eddig nem jártam jó eredménnyel. Előre is kösz...
Ehhez csak annyi, h. a 'temp'-es trükkökről én is tudok, és azt most nem is lenne szerencsés kitárgyalni :)
Viszont akkor azt hiszem az marad, h. előásom az 'oktatóvideók' gyüjteményemet, abban van valahol egy leírás, h. layerrel meg lehet oldani azt, ha valaki le akarja tölteni, akkor csak egy üres *.gif-et kap... :-)