Keresés

Részletes keresés

56-57 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 2774

Marijani : köszi a számítást de a lényegen tényleg nem változtat.

marijancsi Creative Commons License 2012.05.30 0 0 2773

56-57!

 

A %-od jól van számolva (nem mintha számítana, mert a 35 is 40 alatt van.)

A következő módon kell számolni: (hátha másnak is segít)

100-15=85%

ennek a 85%-nak a 10%-a---8.5% (tehát a 10% csak 8,5-et ér)

85-8,5=76,5%

ennek a 76,5%-nak a 7%-a 5,35% (tehát a 7% csak 5,35-öt ér)

76,5-5,35=71,15%

ennek kell még a 3%-a ,ami 2,13%

Tehát: 

           15+8,5+5,35+2,13=30,98%=31%

 

Előzmény: 56-57 (2772)
56-57 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 2772

Marijancsi :a gyógyúltnak nem kell ellátás , az dolgozzon.Jó látod az 55-ösök hány évesen mehetnek nyugdijba is. Nem felebbeztem , elég volt ez az eljárás is nagyon megalázó.nem véletlenül irtak 31% -ot az egészségkárosodásnak.(ami mint írtam 35)

pririmami Creative Commons License 2012.05.30 0 0 2771

Azok az"orvosk" akik ezt a mengel melot végzik nyugdíjasok zömében. A többi meg gondolom sehol nem állta meg a helyét, hát ide jó lesz.

Kérdezem milyen orvos, de akár milyenn ember, aki tisztában van, hogy a döntése értelmében földönfutóvá tesz egy amugy is lerokkant embert?

err születni kell.

Van olyan nyugdíjas orvos ismerősőm, aki inkább megél a szerény nyugdíjából, derre nem vállakozik. Mert 40-50 éven át életeket mentett és nem hajlandó sátáni pénzből jobban élni!

Előzmény: szucsimary (2759)
pririmami Creative Commons License 2012.05.30 0 0 2770

Mit jelent az, hogy nincs nyitot topic? Meg hogy nics válaszadási lehetőség? nem értem ez nem egy vitaforum. vagy tul elmentünk a kemény igazság felé? Mi a jövője atopicnak?

Tisztelettel felvilágosítást kérnék.

Előzmény: pririmami (2724)
pririmami Creative Commons License 2012.05.30 0 0 2769

A gyerekek a kínai társadalomban még talán eltartják a szüleiket. Itthon viszont a nagyi nyugdíja, az egyetélen biztos bejöbő pénz!

Mellesleg ha azt a rengeteg járulékot nem az államnak fizettem volna, hanem bankba teszem, ma vígan élnék.

 

De, hogy valami pozitív is legyen:

 

az északi államokban 40%-os a távmunka lehetőség. Nem lehetne oda értelmes embereket delegálni, hohy kitanulják ennek csínját-bínját. A komputer bevihetú ágyban tolokocsiba. És máris van 200.000 munkahely.

Annyit röpködnek a mi drágáink, céltalanul, nem lehetne egyszer anép javára elutazni a "távoli" Dániába, Svédországba.

Angol ismerőseim 2-3 gyerekel otthonról dolgoznak szép summért. Anya otthon van, a munkáltató nem ideges, szabadidőben anya pénzt keres, és nem esik ki a munkából.

Ugyanezt megteheti egy mozgássérült, vagy más beteg.

Előzmény: árnyékarc (2768)
árnyékarc Creative Commons License 2012.05.30 0 0 2768

tudósító!

Szerinted majd ezt meg fogják hallgatni az illetékesek, miután éppen most veszik el az ápolási díjat?

Mi is van az alaptörvényben?

 

XVI. cikk (4)-as pont:
"A nagykorú gyermekek kötelesek rászoruló szüleikről gondoskodni."

pririmami Creative Commons License 2012.05.30 0 0 2767

Elnézést folytatnám.

Két mankóval felrángatták a lépcsőkön lés ott munkaképesnek nyilvánotíttokák a 4. nagyműtétje után. Munkaügy Bíróság anno illetékmentes volt, a fellebezezésünk miatt elküldték a Gyorskocsi utcába. gyengébbek kedvéért, ott vizsgálják a gilkosok elmeállapotát. Pszihitár nyaggatta. Végül megítélté ,a kkor a 27.000- vagyont érő rk. nyugdíaj. ennek 13. éve. Azüta felülvizsgálta már a lábár orr-fül gégész, belgyógyász. A sebész kedvesen azt is mondta, jobb lenne levenni ezt a csunya kis lábat. na ttól kezdve mélydepresszióba is esett.

Előzmény: pririmami (2766)
pririmami Creative Commons License 2012.05.30 0 0 2766

az előbb icenzurázatk volna?

 

Kérdésem az volt, hogy mi lesz 200.000. emberrel. Hozzájuk számítok4-5 családtagot, akik megsínylik a z uj eljárást.

-miért kell a kormányank egy elkeseredett töneget félidőben a nyakára szabadítani,

-a Ratkó korszak alatt nincsenek befizetők, ez tény,

- de van pénz, 4-es metro, kormánynegyed, jáksó film át lehetne csopotosítani.

-egy átalago rk. járnadosg 50 ezer körül van, érdemes ezér milliokér 3 tagu bizottságon ujra gyötörni a nyomorultakat?

 

A régi rendszert nem sírom vissza, mert a páromat addig operálták, amíg járásképtelen nem lett. Pont a műtét után mentün felülvizsgálatra, két mankoval.

Előzmény: utas64 (2764)
utas64 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 2765

Ha csak 3. csoportot kapott, akkor a roki ellátáshoz a szociális és munkaügyis javaslata is kell, mert a 3-asok orvosilag csak rehabot kapnak.

Előzmény: Törölt nick (2763)
utas64 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 2764

Ha mást nem, majd egymást fogják leszázalékolni

Előzmény: szucsimary (2759)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.30 0 0 2762

....szorul, vegyék figyelembe ott fenn, a szolgálati idő elszámolásánál. (Bocs ez alább lemaradt.)

Előzmény: Törölt nick (2761)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.30 0 0 2761

Többször irtam már erről, valahogy süket fülekre talált: anno a HIR tv.-ben, a Csintalan müsorában egy férfi hozta szóba, rendszeres szociális járadékos, mellette idős szülőjét is ellátja. Szeretné, ha azt az időt is beszámitanák a nyugdijába. (Állitólag szomszédaival, körzeti orvossal is alá tudja támasztani, nemcsak papiron áll helyt az öregek mellett.) És tényleg, szerintem akinek a sors megadja, hogy élnek a szülei, már nem fiatalok, még akkoris segiti őket, ha önmaga is lassan-lassan arra szorul. MÁS: meg akarják variálni a nyugdij-témát egy más oldalról is. Gyerekszámtól függően, és, akinek felesége sincs, vagy férje, az kösse fel magát, mert anno nem sikerült párt találnia? Bocsánat, hogy eltértem a fő-vonaltól, de kikivánkozott belőlem.

marijancsi Creative Commons License 2012.05.30 0 0 2760

Kedves 56-57 !

Egy kicsit bővebben írjál légyszíves az "előéletedről".

Soroson voltál?

Mióta vagy beteg?(rokkantosítva)

Tudod egyre jobban bűzlik ez az egész.

Ugyanis egy majdnem 57 évest hová akarnának rehabilitálni?- nyilvánvaló, hogy nem lehet.

és a "régieknek", ha nem rehabilitálható akkor kapniuk kell a régi összeggel a rokk. ellátást, mert más kategória nincs.

Illetve kitalálták, hogy dehogy is nincs-HA EGÉSZSÉGESNEK NYILVÁNÍTJÁK.

Nem Te vagy az első, többen jártak már így.

Úgy látszik mi 55-sök bukhatunk mindent a legnagyobb valószínűséggel.

 

Okvetlen fellebbez!!!!!!!!!!!!!!

 

Előzmény: 56-57 (2758)
szucsimary Creative Commons License 2012.05.30 0 0 2759

Szerintetek elgondolkoztak már azon az illetékesek pontosabban a felülvizsgáló orvosok,hogy ha a betegeket kidobják a rokkantak világából az ő munkájukra sem lesz szükség?Minek a felülvizsgáló orvos,ha már nincs beteg,"csak" egészséges ember?  Szép napot mindenkinek

56-57 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 2758

Gyorsan gyógyulunk!! 2012 márciusában voltam felülvizsgálaton mint lll. Csoportú 50% rokkant

2012 május 18-án megkaptam a határozatot 2012. 05. 01. -től a rehabilitációs ellátást megszüntetik.2012 január1-töl az egészségügyi állapot mértéke 69%

                                               rész egészségkárosodás%

coronária betegség okozta egészségkárosodás 10 (

hipertonia                                                               7  

diabétes melitus                                                     3

rheomatoid arthritis                                              15     ( szerintem ez 35.  igaz nekem meg a latin nem megy ) Foglalkozási rehabilitáció nem szükséges. Rehabilitáció nélkül foglalkoztatható. Állapota A minősítési csoportba tartozó.

Augusztusban töltöm az 57 évem . Eddig 37 évet dolgoztam. Már voltam a munkaügyi hivatalban regisztráltak mint álláskereső. Ha 1 millió lesz a z ujj munkahely lehet válogatni de addig még kicsit várni kell. Meg főleg ha addig nem kapok még 1 imfarktust ami el is visz.

pririmami Creative Commons License 2012.05.30 0 0 2757

Sajnos a reményre nem adnak ennivalót, és a sárga csekjjeimet se tujuk kifizetmi.

Tudjátok, viccesen szoktam mondani, hogy nekünk kéne pártot alapítani min. 300.000 ember csatlakozna a Nyomorulta párjához. Minket nem a What is Corner öltöztetne, de a rongyos ser szépen mutatna a Parlamentben

Előzmény: marijancsi (2755)
pririmami Creative Commons License 2012.05.30 0 0 2756

kedvsÁrnyékarc,

 

aki beteg, annak nem lehe180 nap ledolgozott ideje, még e nap se.

akkor most 200.000.- embert ítének halálra? lassu éhhahlára? Minek ehhez orvos, meg bizottság. Dobjanak be nekem egy ciánkapszuát, inkább beszem, minthogy a caládomra ekora terhet rakjak.

aki azt mondja rendes volt vele az orvos, de papírt azt nem kapott, az kint a vízből.

Mellessleg negme már depresszioval is kezelnek. Az a vicc, ha kijelented, hogy suicid gondolatid vannak bevisza mentő az idegre. Ott se tud mit csinlni, 3 napi megfigyelés után kitömnek hülyítő tablettákkal és menj haza a fenéba, ugorja kutba.

Előzmény: 56-57 (2753)
marijancsi Creative Commons License 2012.05.30 0 0 2755

Nem kapták ám még meg sokan a határozatukat, mert ez a 60 nap alaposan megköti a kezét (blokkolja a BÁTORSÁGOT)a már vizsgálaton átesetteknek is.-

-még nincs papír, addig él a remény.

Majd úgy őszre lesznek már tömegek szerintem, akiknek már nincs vesztenivalójuk.

Előzmény: árnyékarc (2754)
árnyékarc Creative Commons License 2012.05.30 0 0 2754

pririmami

". A rokkantnyugdíjas fogalmat hagyják"kifutni",

Ez így nem ok. Rokkant nyugdíjas már nincs ettől az évtől. Aki tavaly az volt, az már az idén rehab vagy rokkant ellátott.

Az új ellátási formáknál valóban nem számít, hogy hány évet dolgozott valaki. Viszont az számít, hogy volt -e a megállapítást megelőzően legalább 180 nap munkaviszonya azaz keresete. Ha volt akkor ebből az összegből számolnak. Ha nem volt akkor vagy a minimálbérből vagy pedig a özfoglalkoztatási bérből.

Amit kifutni hagynak az a régi rehab járadék ami már ettől az évtől nem állapítható meg.

Az új rehab ellátás mellett dolgozni nem lehet. És nem hosszabbítható. Max 36 hónap az időtartam. Újabb felülvizsgálatot sem írnak elő. 36 hónap után kész az illető, meg van rehabilitálva. Azaz kinn van a nyílt munkaerőpiacon.

 

tudósító, rendben. De minden ötlet -ha van- kell. Mindenki írja le ha van valami olyan amivel mozdítani lehetne a dolgon.

 

Elsősorban viszont az kellene, hogy félretenni a félelmet és részt venni megmozdulásokon.

Főleg azoknak akik már túl vannak a komplex felülvizsgálaton.., kipottyantak a rehabos táborba. Mert ugyan mit veszíthetnek még????

Ennél szarabb nem lehet. Hiszen az a bruttó 27.800 ft lópikula. Az nettóban nem több mint az aktívkorúak ellátása.

Akkor..? Mitől félne? Mit vesznek még el tőle?!

 

http://apryly.blogger.hu/

56-57 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 2753

-

56-57 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 2752

Szerintem is ki van adva hány % maradhat.

utas64 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 2751

Lehet hogy van valami főítész, aki ha ellentmondóak a szakértői meglátások akkor a végén rányomja a stemplit. Gondolom a legdurvábbakat kiszűri, a többit meg a hivatal statisztikai előirányzata szerint rehabilitálja. Aztán a beteg fusson a pénze után. Néhányan biztos feladják a harcot, azokkal már nem lesz több gondjuk...

Előzmény: Törölt nick (2749)
utas64 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 2750

Igazad van, majd parázik mikor megkapta a végzést. A most felülvizsgált 3-as csoportúak 99.99%-a mind igen súlyos beteg, akik már megéltek nem egy, nem kettő szigorú felülvizsgálatot. Vannak itt sokan olyan betegségekkel amiknek csak a hírére mások kétségbeesésükben egyből begyógyszereznék magukat...

A mostani vizsgálatoknál is vannak bizonyára korrektek, melyeket a betegség tényleges gyakorlati súlyának megfelelően kezelnek. Mint ahogy a vizsgálók között is vannak lelkiismeretesek. De hogy az unokatesódnak hálIstennek pont egy ilyenben volt része, ne gondold hogy ez az általános. A mai rendszerben sokkal inkább ez képezi a kivételt.

Mellesleg az unokatesód előtte hány százalékon volt? És hányat kapott most?

Előzmény: Törölt nick (2746)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.29 0 0 2748

Na, amit most irtál, bocsáss meg: felületes, könyörtelen szöveg. Egyik nap nem olyan, mint a másik. El tudom képzelni, mennyire unják ezek az emberk a felülvizsgálatot. Tán.' a Te ismerősödet vizsgáló doki jó kedvében volt, esetleg ma megy el hozzá ismerősöd, másképp reagál. Ok., nem szeretném ennyire leegyszerüsiteni a dolgot. A lényeg, kérlek ne legyél ennyire kemény az itt hozzászólókkal.

Előzmény: Törölt nick (2746)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.29 0 0 2747

Valószinü félreértettél, félreérthető voltam. Magamban spekuláltam: érdekel valakit a Vezetőség részéről e réteg gondja?A felvonulással kapcsolatban semmit nem olvastam részükről.  

Sajnos nincsen ötletem a helyzet megoldására.

Előzmény: árnyékarc (2740)
utas64 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 2745

Mikor kitalálták a komplex minősítést, az eredeti hivatalos oldalon megjelent írásos tervezetben az állt hogy a 3 szakértő többségi alapon hozza meg a döntést.

A kommunikációban pedig az hangzott el hogy ha a rehabilitációt csak egy szakértő is ellenjavallja, akkor arra nem kerül sor.

Sajnos a tapasztalat azt mutatja a kommunikáció és a valóság finoman szólva is nem mindig fedi egymást, és az előbbi inkább csak propaganda célokat és a közvélemény megnyugtatását szolgálja.

 

Az egyik ismerősömet aki rehab járadékos egy reggeli időpontra hívták be. Azt mondta a kapu előtt tele volt az utca rongyokba burkolózott ápolatlan mosdatlan csövessel.

Azt se tudta hova húzódjon a tömegben. Most már sejtem miért volt ilyen nagy ott ezeknek az embereknek a száma. Azt gondolom hogy a szociális teszt miatt.

Ha valaki elég mocskosan, átható penetrás szaggal vonul be a teszt megválaszolására, betegségtől független talán a legnagyobb az esélye arra hogy "egyéb körülményei miatt rehabilitációja nem javasolt" minősítést kapjon. Valószínűleg nem sokat fog ott időzni hogy a bizottság kifaggassa.

Ellenben az ismerősöm aki azt gondolta hogy a betegségei is elég érvnek bizonyulnak, máig nem kapott választ. Pedig a felülvizsgáló orvos személyesen kísérte/támogatta be a bizottságra olyan rossz bőrben volt. Holott az orvostól bizonyára megkapta a rehabilitációra vonatkozó maximális ellenjavaslatot.

Előzmény: Törölt nick (2730)
pririmami Creative Commons License 2012.05.29 0 0 2742

Kedves Oz-oz,

Köszönöm a választ. Persze, hogy olvasom ezt a fórumot. Sajnos hivatalos fórumon mindenki széttárja a kezét, hogy ez még formálódik!

Azt biztosan tudom, hogy már régóta tervezték a nyugdíjfolyósítóról leválasztani a rokkantsági "ellátásokat".

tehát ha azt mondom rokkantsági nyugdíj, vagy rehabilitáció, ott még mindig kiszámolják a munkában töltött éveket és az valami alapul szolgál.

Viszont az uj rendszerben, ha én jól értem nem ez lesz a számítás alapja, hanem a minimálbér. tehát, hogy a mindnekori minimálbérnek a hányszorosát adják , még azt se tudni milyen jocímen. A rokkantnyugdíjas fogalmat hagyják"kifutni", ha majd természetes uton elhaláloznak, a következő elnevezésben a nyugdíj szó nem fog szerepelni.

 

Bár nekem személy szerint az a legnagyobb félelmem, hogy 6-8 hónapig minden ellátás nélkül, hogy fogok tudni megélni? A tartalékainkat régen feléltük,a sok műtét, gyógyszer, stb.

A másik amitől rettegek, hogy rehabilitálnak és munkaképesnek találnak pusztán azért, mert ez van kiadva parancsba.

Nem is értem, hogy a csalás fogalma, hogyan keveredett ide? Hiszen aki egészségesen tud keresni pl. 2-300.000.-Ft-ot, az miért menne el 50.000.-ért rokkantnak? Senki sem a saját ellensége!

Aki pedig olyan beteg, hogy munkaképtelen, azt már megírták egyszer, szakértő orvosok. Miért kell milliokat kiönteni az ablakon a felülvizsgálatokra? Azok az orvosok akik betegnek nyilvánítottak, most nem jó szakemberek? Jobb az a két civil, aki az orvos mellett ül?

Nem lenne egyszerűbb őszintén "megtizedelni" minket? Minden 5.vagy10. embertől elveszik a kis nyomorult ellátását, minden álságos felülvizsgálgatás nélkül?

 

Ha 3 évvel ezelőtt több orvos is leírta, hogy gyógyíthatatlan a betegségem, csak azért adnak kezeléseket, kisgépeket, hogy megkönnyítsék az életben maradásomat, akkor most mit kell vizsgálni? Gondolják, hogy csoda történt?

Nem értem egyáltalán, hogy ebben a nagy pénztelenségben mire jó ez a ráncigálása a nyomorult embereknek?

Mindenkinek megköszönöm, aki megtisztel a válaszával.

Előzmény: oz-oz (2737)
qzo Creative Commons License 2012.05.29 0 0 2741

Azta kutya fáját!

Olvastátok? holnap tárgyalja parlament! Én meg 4 nappal ezelőtt adtam vissza a vállalkozásomat!
"A költségvetési bizottság egyik, az adócsomaghoz benyújtott módosító indítványa vállalkozásra ösztönözné a rokkantakat is: ez előírná, hogy a minimálbér kétszereséig nem kell 27 százalékos szociális hozzájárulási adót (ezt korábban társadalombiztosítási járuléknak hívták) fizetni azoknak az egyéni vállalkozóknak, vagy bt.- és kft.-tagoknak, akik korábban rokkantnyugdíjasok voltak, illetve idén január 1-től úgynevezett rokkantsági ellátásban részesülnek."

Forrás: http://www.origo.hu/itthon/percrolpercre/20120529-tudositas-az-orszaggyules-2012-majus-29i-oleserol.html?pIdx=1

A 12.58 as fejezetben

árnyékarc Creative Commons License 2012.05.29 0 0 2740

tudósító!

Például? Valami ötlet? Mondjuk tüntetés helyett?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!