Keresés

Részletes keresés

derekbell Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7365

Hát igen, ez a lényeg! Ki kell próbálni, ezt is, azt is...

 

Én kipróbáltam mindkettőt és nálam a Fülemüle nem igazán jött be. Pedig ajnározták eleget az ismeretségi körömben és nem múlik el heti újság, hogy ne virítson benne a hirdetése...

 

A Dunapark bűn rossz "süteményei" egyébként csak azért "fontosak", mert ez a nevében hordozza: egyben kávéház is. Ide sokan egy kávéra, sütire ülnek be, de lehet elegánsan ebédelni ésvacsorázni is.  A kávéházi funkcióhoz pedig elengedhetetlen a sütemény is...  Egy nomál étkezéshz persze, hogy nem...

 

Érdekes egyébként, mert már az előző üzemeltető is próbálkozott az éttermi funkcióval, de az egyáltalán nem bírt működni... Nekem korábban eszembe se jutott, hogy ott a kávén-sütin kívül bármi mást is válasszak...

 

Az előző időben ugyanakkor saját cukrászatuk volt - de az is elég gyatra kommersz átlag. Helyette most egy jó konyhát csináltak és a sütit egyszerrűen vásárolják egy rémségesen gagyi Bp. közeli, vidéki cukrászdából, ezért szar, ráadásul nem is friss.... 

Előzmény: robicsek (7364)
robicsek Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7364

No mégeccer, a Dunaparkban nem voltam, csak az itteni beirásokbol van véleményem. A Fülemülébe ha megyek, otthon érzem magam, sőt, jól is érzem magam, nem baj, ha más nem, legalább nincs tele.

 

de mint mindent, amiről itt a topicban sok szó esik, a Dunaparkot is ki fogom probálni egyszer - aztán majd az utána eldöntöm, hova teszem a magam listáján.

 

Minthogy édességet nem eszem, ha azok rosszak, azt észre se fogom venni.

 

Csak tudod, valahogy az itt a topicban csak ajnározott helyek nekem eleve gyanusak....(RP,Opus...)

De ki fogom probálni.

Előzmény: derekbell (7363)
derekbell Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7363

Khm, hm, márhogy a Dunapark bármiféle szempontból "mű" lenne?

 

Nem hiszem. Éppen azért tetszik, mert ez kivételesen egy olyan vendéglátóipari létesítmény, amit mindíg is, születése pillanatától erre építettek, erre találtak ki és erre is használják. Itt semmi se múló diszlet, hanem minden originál. CSak éppen legutóbb mindent a legfinomabb és legnemesebb anyagokkal valódi csúcsminőségre srófoltak...

 

És nem akar más lenni, mint egy elegáns, kellemesen modern polgári étterem-kávéház - ami mindíg is volt és ez a környék éppen ezt kívánja ide... Nem modorosan modernkedik, mint sok trendi kajáltató, hanem ez 60-70 éve mindíg is egy modern létesítmény volt és most is az. Ez pedig baromi nagy szó!

 

Ehhez képest a tákolt, ákom-bákom Fülemüle az összehordott kacatjaival egy valamikori Közért vagy tudjisten miféle boltból, műhelyből, raktárból  átfazonírozva elég nehezen lehet megszokni, mint "hangulatos" kisvendéglőt...

 

Talán még a Costes a Ráday utcában az, ami ilyen szépen, igazi műgonddal van kialakítva, mint a Dunapark. És bár a Képíró is nagyon szép, de valahogyan a Costest jobban bírtam dizájnilag. A Cyrano meg soha nem jött be igazán az állandó zsúfoltsága, trendisége és belvárosi turistaözöne miatt...

 

Vannak még szépen kialakított éttermek szállodákban, de azok számomra egy külön kategória...

Törölt nick Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7362
én is ilyen érzelmekkel viseltettem a dunapark iránt. de képes vagyok lezárni a fájó múltat és továbblépni. :-)
Előzmény: dtamika (7359)
robicsek Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7361

szerintem meg pont nem mű. A dunaparkot eccer megnézem, de tartok tőle, hogy ez eddigiek után nehéz lesz előitélet mentesen hozzállnom - ez hiba, tudom  - mert pont azt irtátok le műnek....

 

más

 

minap voltam wasabiban, hát hogy azon mit esznek a népek? másik topicban ON nem itt szvsz.

 

milyen jó hogy nem vagyunk egyformák...

Előzmény: derekbell (7357)
derekbell Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7360

Nem kell neked felháborodni...

Én sem tartozom a köreikhez, sőt még csak nem is a Pozsonyi úton lakom és mégis minden alkalommal jól érzem magam ott... Nem érdekel se a főnök, se a barátai... Sokkal jobban bosszant a sütemény borzalmas "minősége", mint hogy felbukkan-e ott esetleg Sch. Norbi vagy sem....

Előzmény: dtamika (7359)
dtamika Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7359

én ennél szubjektívebb leszek: kikérem magamnak, hogy én Dunaparkomat, az én Újlipótvárosom közepén ilyen, állítólag "nem kispályás" éjszakai életet működtetők vegyék meg és hozzák a sleppjüket meg a hozzájuk tapadó celebritiket.

persze, tudom, hogy ameddig a rokonaimmal, a barátaimmal és az üzletfeleimmel nem tudok eltartani egy éttermet, addig ne méltatlankodjak, de ettől még utálom az egész helyzetet.

 

a Fülemüle-problémát viszont nem értem: szerintem majdnem mindig nagyon jó az étel, mindig remek a kiszolgálás, otthonos, kellemes a hely. az már csak hab a tortán, hogy a nagymamát pont ezeket és pont így főzte...:)

derekbell Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7358

hehehe. Múlt szombaton az ismerőseinket hívtuk meg a Dunaparkba ebédre. A hölgy nagyon, de nagyon "igényes" és válogatós, szóval elég nehéz a kedvébe járni.... Annyira tetszett nekik a hely, hogy ma ők is odamentek a családdal ebédelni. És megint nagyon jól bejött minden....

 

Hát ilyen ez. Izlések és pofonok. Meg némi szerencse meg balszerencse...

Előzmény: Törölt nick (7353)
derekbell Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7357

Nagyon találóan leírtad, hogy semmilyen. Éppen azért.

Mindenből mű...

Egyszer télen az ajtónál ültünk. Minden egyes nyitásnál lefagyott a derekunk. A kaja jó volt ugyan, nem emlékszem semmi "kalandra", de egészen egyszerűen nem hozott lázba. Se a milliő, se a "hangulat", se a főnök műkedvessége, szóval semmi....

Előzmény: robicsek (7356)
robicsek Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7356

Fülemülevel mi a baj? Szerintem teljesen OK. Tény, nem echte magyaros, mélymagyarnak zsidó, zsidónak nem kosher, azaz én pl pont ezeké' szeretem:)

Meg azon kevés helyek közé tartozik, ahol a főnök odajön érdeklődni, és komolynak tűnik az érdeklődése.

Nálam a top 10 között van, de persze ez baromi szubjektiv. Bár az amcsi öregeket én is inkább a muzeumba vagy maligánba vinném (de ez utobbiba csak akkor ha értékelik a bort....)

Előzmény: derekbell (7345)
derekbell Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7355

Mondom, én úgy hallottam, hogy ő az üzemeltető, de nem a tulaj. Moulin Rouge - állítólag...

 

egyébként semmi sejtelem, csak semmit biztosan nem tudok, ezért nem hangozatom erőteljesen. Hallani hallottam, ám ezek nem az én köreim.... Én csak egy mezei, utca ivendég vagyok ott és eddigmindíg jól éreztem ott magamt...

 

Egy ismerősünk megrögzött Menza rajongó, hetente min. egyszer ott vannka. Mi kb. 3-4x próbétuk ki. ebből egyszer fertelmes volt, kétszer jó, előszörre pedig semmi különös. Hát akkor msot igazodj el aMenza csodálatosságán..

 

Egyébként az is egy eléggé felkapott, trendi, túlspilázott hely. A Dunapark remélhetőleg egyhamar nem lesz annyira trendi - Norbi és társai dacára sem.... 

Előzmény: Törölt nick (7353)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7354
én is ettől félek, újabb 15 évre elfelejthetem :-(((
Előzmény: kifli (7351)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7353

te, ezt a tulaj kérdést másodszorra dobod be ilyen sejtelmesen. most már igazán elárulhatnád, ki az, olyan gáz ez a bennfennteskedés. pláne, ezek között bennfentesnek lenni az utolsó dolog, amit vonzónak találok.

 

nem tudom, mit értesz nemesebb éjszakai életnek, nekem az kb. bukarest külsőt jelent, de biztos én vagyok a finnyás.

 

én láttam azt a pasit, átmenet volt elvis presley öregkori elhízott verziójának és korda györgynek. na, kivele.

Előzmény: derekbell (7349)
shiraz Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7352
ugye mondtam :))
Előzmény: Törölt nick (7346)
kifli Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7351
a dunapark 1  elátkozott hely. sose lesz ott jó étterem. vannak ilyen helyek a városban...
Előzmény: Törölt nick (7346)
derekbell Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7350
Már megint?! A szúnyog?!   Hehehe...
Előzmény: Törölt nick (7347)
derekbell Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7349

Szomorúan olvasom pórul járásod rövid történetét...

 

Hát erre nem tudok mit mondani.  amit én és ismerőseim edig az étlapról választotak, az mind isteni volt és áradozta kfelőle... De a teljes étlapot még én sem próbáltam és nem is fogom, a dafke drága kaják nem érdeklenek, csupán az áraik miatt...

 

Nos, a közönség  -egy része, hm, az valógan gáz lehet... Bár lehet ,hogy e  téren is szerncsés voltam eddig, mert ilyen méretű "nobilitáskkal" még nem hozott  össze a sors ott...

 

Az intézmény üzemeltetője azonban nem kisppáyás figurája a budapesti (nemesebb) éjszakai életnek, így aztán bárki előfordulhata közönség soraiban... Már csak a közvelten környékén parkoló szeméály- és terpjárógépkocsik is erről árulkodhatnak - ha túl "cizellált" időpontban vet oda a balsorsod...

 

De ismétlem, edig én ott mindíg jól éreztem magamat és ha nem kábítanának azokkal a förtelmes "süteményekkel" a kávéházi traktusban, talán még gyakrabban térnék be...

Előzmény: Törölt nick (7346)
Edmond Dantes Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7348
;-)
Előzmény: Törölt nick (7347)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.15 0 0 7347
ja, és 2 db szunyogunk volt, na, akkor felröhögtem, az amerikaiak nem értették. :-)))
Előzmény: Törölt nick (7346)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.15 0 0 7346

nos, utálni fogsz. nem voltam oda, sőt. az étlapon hihetetlenül izginek hangzó étel inkább csak az elfogadható szintet éri el. az még részben az én hibám, ha egy 'bazsalikomos lazaclevest' én egy jó sűrű, tejszínes, bazsalikomos krémlevesnek képzelek, és csalódás kicsit a tiszta hallé, répával, pár (amúgy finom) sült lazacdarabbal és a bazsalikommal, ami egészben hagyva elég gusztustalan és teljesen íztelen.

 

de a 'kecsege romanoff - gránátalmaszóssszal, orosz blinivel' (ugye, milyen jól hangzik?) az sajnos kifejezetten rossz volt, életemben egyszer éreztem eddig pocsolyaízt halban (addig nem is értettem, mi az), nos ez a második volt. a szósz semmi, a blini egy szimla krumplilepény. a borlap gyenge.

 

és hát ómolnár storybest miklós és schobert fitnessguru norbert megjelenése (együtt, macákkal) sem éppen emelte az est fényét, bár erről nem a hely tehet. (vagyis igen, szemmel láthatólag törzsvendégek voltak. nos, ahol ők azok, ott én nem leszek.)

 

lehet, hogy mocskosrohadt sznobnak tartasz ezután, de hidd el, _rajongok_ a dunaparkért, mint helyért és vérzik a szívem érte.

Előzmény: derekbell (7345)
derekbell Creative Commons License 2006.12.15 0 0 7345

Jujuj, a Fülemülét aztán tényleg ne..... Nem mintha rossz lenne, de egy amerikait oda nem igazán cipelnék... És egy kicsit túl van lihegve a hely, az állandó reklámja miatt...

 

A Dunapark azért gyönyörű, mert ez nem egy csinálmány díszlet, mint nagyon sok étterem. Ez eleve vendéglátásra született és semmi lényegeset nem alakítottak rajta, hanem most legutoljára iszonyatos jó izléssel és őrületes anyagi áldozatokkal finomítottak, de még inkább nemesítettek rajta.

 

Én voltam ott családdal, barátokkal, külföldiekkel és üzleti partnerekkel, de mindenki nagyon jól érezte magát. A német vendégemnek egyenesen leesett az álla. A "dizájntól" is meg a konyhától is....

Előzmény: dtamika (7343)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.14 0 0 7344

jaj, igen, az nagyon.

 

igen, kár, hogy a dunapark még nincs belakva, de majd igyekszünk tömeget képezni. :-)

Előzmény: dtamika (7343)
dtamika Creative Commons License 2006.12.14 0 0 7343

Meleg édesség van a Dunaparkban, persze.

Ettől még nekem az - egyébként gyönyörű - hely nagyon lélektelen, hideg, különösen idősebbek számára érezném annak. Mondom ezt megszállott Újlipótváros-rajongóként.:)

Mit szólnál a Fülemüléhez? Vagy az már túl rusztikus?

Törölt nick Creative Commons License 2006.12.14 0 0 7342

köszönöm, asszem dunapark lesz ebből.

 

sütit nem gond kihagyni, ha desszertnek nem csak süti van, hanem vmi meleg édesség is... van?

derekbell Creative Commons License 2006.12.14 0 0 7341

Vörös és fehér? Andrássy út? Már hónapok óta zárva, átlakítják. Már kinnyitot volna, ugyanazon a néven? Bár az működő korában sem kimondottna idősebb amerikai házaspárok találkahelye...

 

Dunapark? Nagyon jó ötlet, mint elszánt Dunapark-hívő modom! Legutóbbi beírásom óta két újabb próba és a konyha mindíg legfelső fokon teljesített. Viszont a sütemény.... Uramisten, az már nem símán sirlamasan rossz, hanem botrányosan szar!!!!!!

 

Amiért jó, hogy még nem nagyon felkapott, nem tolonganak még este sem, talán még nem akkora divathely, mint néhány más létesítmény.

 

És a Callas szintén az Andrássy úton? Nagyon szinvonalas interiőr ám. Amerikaiaknak való.... 

 

Előzmény: Törölt nick (7337)
Edmond Dantes Creative Commons License 2006.12.14 0 0 7340
Maligán
Előzmény: Törölt nick (7337)
robicsek Creative Commons License 2006.12.13 0 0 7339
Muzeum.
Előzmény: Törölt nick (7337)
veuve clicquot Creative Commons License 2006.12.13 0 0 7338
Alabárdost ajánlom. Vörös és fehér inkább olyan egyszer elmegy.
Előzmény: Törölt nick (7337)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.13 0 0 7337

sziasztok, feladat van:

 

idős amerikai házaspár, rugalmasak, de azért nem vinném őket akárhova. voltak már velem bagolyvárban, cyranoban, régi leroyban.

 

elvigyem őket a dunaparkba? vagy? vörös és fehér tartja a szinvonalat? valami nem túl nemzetközi kéne, netán bock bistro? up to date infokat kérek. (kifli, ne is gondolj rá! :-))

H_G Creative Commons License 2006.12.11 0 0 7335
Az egy nagyon finom sajt :)
Előzmény: raulista (7332)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!