Keresés

Részletes keresés

G.G. Creative Commons License 2002.12.24 0 0 53

G.G. Creative Commons License 2002.12.24 0 0 52
Itten van egy Vibratone:-))

G.G. Creative Commons License 2002.12.24 0 0 51
Bocs, hogy árulkodtam, de nem tudtam magamban tartani:-))
Előzmény: Tóth Attis (50)
Tóth Attis Creative Commons License 2002.12.24 0 0 50
Sziasztok! :)

GG már elmondott mindent helyettem:(
De azért...

Ez itten kérem szépen az új orgonám

Korg CX3 (1978)

Ez meg a mellotronom:

WERSI String Orchestra

A lesliem egy Solton Turbo-Jet, szintén '78-as gyártmányú.

Ezenkívül van ugye a két Fender Vibratone, amit inkább GG fog használni mostmár, és egy Farfisa Professional 110-es (nem találtam képet róla). Ez 2 manuálos, 4-4 oktávos, felső 9, alsó 4 regiszter, 1 oktávos pedálsorral (most találtam meg az ágyam alatt:), és van ilyen beépített kis analógszinti részlege, aranyos kis vonóshanggal:)

És mint mondta GG van még egy Trinity.

G.G. Creative Commons License 2002.12.24 0 0 49
Ezek a király cuccok:-) Élet van bennük:-)))
Nem is tudtam hogy a felsőtölcsérből csak az egyik szól .(eddíg azt hittem, hogy csak az egyik halkabb, mint a másik, de akkor most újra megnézem:-))
Ja és persze az igazi leslie-knek csöves erősítőjük van (kicsit megszöszölve, mint a Purple-ben, hogy iszonyatos hangok is kijöjjenek belőle:-)
De Hal! Őket sem lehet ám oldalt szállítani! Mi egyszer megtetük azóta zörög valami benne:-(

Mindenkinek kellemes karácsonyt kívánok:-)

Halsaman Creative Commons License 2002.12.24 0 0 48
Ne haragudjatok a lassításért, de ezt még muszáj idetennem: kedvenc képem az Interneten: Restaurált Hammond B3, Leslie 147-tel (Így néz ki egy "márkás" Leslie!).
Halsaman Creative Commons License 2002.12.24 0 0 47
No, akkor mutatnám, miről is beszélünk!
Ez itt egy tranzisztoros Dynacord DC 200 Leslie, ennek a kistestvére (csak 50 kg...) játszik nálunk.Ez két részre szedhető, úgy, mint a gitárfej+ láda.
A tetejében van a két tölcsér, egyikből a hang jön, a másik csak ellensúly. Jobboldalt van egy kis motor, szépen klattyog benne a relé, ha sebességet váltasz.Ez az alja, ugyanúgy két sebességes motor, szíjhajtás, a sok elektronika benne az egy elég durva tranyós erősítő.Eszméletlenül hangos tud lenni egy ilyen cucc. Ráadásul minden irányba szól, nincs hova menekülni a hangtól!

Halsaman Creative Commons License 2002.12.24 0 0 46
Boldog karácsonyt minden Hammond fan-nek és azoknak is, akik nem azok!
G.G. Creative Commons License 2002.12.23 0 0 45
Kb fél kiló ja.
A 100 kilót csak tippeltem:-))
Nem lehet jó pakolgatni:-))
Halsaman Creative Commons License 2002.12.23 0 0 44
Azannya!
Pedig azt hittem, csak bevágom a Hammondot a csomagtartóba!:)))))
Egy font különben nem fél kiló? Mert egy B3 orgona paddal együtt 425 font...
De ha szerzek egyet, inkább lemegyek a konditerembe...!
G.G. Creative Commons License 2002.12.23 0 0 43
Én is most barkácsoltam össze 2 db 2 hangszórós gityóládát, meg egy rack-dobozt. A sztereo csöves végfokom meg elvileg már készülődik hozzá:-))

Hát igen...a régi Hammondokban a sinus jeleket egyszerően elektro-mechanikus módon állították elő: sinushullám fogazatú fogaskerék pörgött mágneses mezőben:-))) ezért volt egy hammond kb 100 kiló:-))) Meg ezért nem lehetett oldalradöntve szállítani, mert kifolyt belőle az olaj:-))))

Halsaman Creative Commons License 2002.12.22 0 0 42
:)
Megver a közönség, ha nem játszuk el ráadásnak!
Egyébként pénteken a rövid változatot nyomtuk, a hosszúban felbukkan pl. a Manticore érkezése II. az After Cryingtól, meg a La Baletta Pressertől...
Ezek szerint nem voltál ott. Nem baj, kapsz értesítést legközelebb!
Előzmény: kozakz (40)
Halsaman Creative Commons License 2002.12.22 0 0 41
Én is azt akarok, már nagyon ideje lenne.
300 körül érdekelne 61 billentyűs Trinity plus, ha esetleg valakinek lenne elfekvő...
Előzmény: G.G. (19)
kozakz Creative Commons License 2002.12.22 0 0 40
az LGT-tol jatszotok a Kottan nelkult? es ezt eddig miert nem mondtad!

Előzmény: Halsaman (13)
Halsaman Creative Commons License 2002.12.22 0 0 39
Nemtom én sem, mit gondoljak ezekről a hangszerekről...
Mindenesetre nagy részük már a tranyós korszakból származik, úgyhogy sose fog úgy szólni, mint egy csöves Hammond! Másrészt, ha egy hangszeren ilyen gombokat látok, hogy: Latin, Bossanova, Samba, vagy bármi efféle kiséret- vagy ritmusautómatikára utaló kezelőszervet...
...nos, akkor hagyom a fenébe! Még modern hangszerből se vásárolnék vendéglátós kivitelt, nemhogy egy százkilósból!!!!
Előzmény: Borzas (25)
Halsaman Creative Commons License 2002.12.22 0 0 38
Nem, pedig már elég régen hallottam először rólatok... de eddig még nem volt szerencsém.
A Jókais cucc sajna tényleg olyan, amilyen... sokat emlegetett gitárosunk épített egy elég profi PA motyót (Borzas: ez a nagy hangfalak szlengneve, amik a közönség fele szólnak), csak monitorrendszer (ez meg a zenészeknek szól) még nincs, de tavasszal azt is összerakjuk!
Barkácszenekar!:)
A zongorán nem baj, ha nem mindig tudod, mi történik:)))))
Előzmény: G.G. (37)
G.G. Creative Commons License 2002.12.22 0 0 37
Tényleg, Te hallottál mán minket? (mármint eddíg csak az Echoest lehetett:-)
Ha nem, nézz ide (talán még van valami a letöltésben:-))
G.G. Creative Commons License 2002.12.22 0 0 36
Kritikailag csak annyit, hogy szar a Jókai-s cucc, ezért összemosódott nagyon a középtartomány, és sokszor nem hallottam rendesen ki, mi folyik a zongorán...:-(
G.G. Creative Commons License 2002.12.22 0 0 35
ÓÓ én nem szeretek így kritizálni, főleg nem saját kompozíciókat.:-)
Jó volt:-)
Én azért használtan keresek majd Gibsont ha találok:-)) (újonan én sem veszek mert 1 mila)
Halsaman Creative Commons License 2002.12.22 0 0 34
Epiphone Les Paul Standard, a koncert előtt egy nappal cserélte be érte a Les Paul Studio-ját.
Egyébként azt mondta, hogy követi Steve Hackettet, aki inkább vesz noname-ebb gitárt, mint hogy a márkáért pénzt adjon. Nem mintha lenne 400 rugója egy Gibsonra:)
Írhatnál a Trinity fórumra egy kritikát, ha már ott jártál a koncerten:)
Előzmény: G.G. (24)
G.G. Creative Commons License 2002.12.22 0 0 33
Akkor baszódjonmeg:-))
Leslie
G.G. Creative Commons License 2002.12.22 0 0 32
AAAgggggrrhhh
Na Leslie utoljára!
G.G. Creative Commons License 2002.12.22 0 0 31
Na mégegy próba:-)
Leslie:
G.G. Creative Commons License 2002.12.22 0 0 30
Egy vintage Hammond:-)
G.G. Creative Commons License 2002.12.22 0 0 29
Ezt nem lehet megúnni:-)))
Borzas Creative Commons License 2002.12.22 0 0 28
Gégé, neked mazo hajlamaid vannak, hogy ilyeneket nézegetsz? Én már rég leszoktam erröl, és beérem a hiper-antivintage kínai veszterngityómmal.
G.G. Creative Commons License 2002.12.22 0 0 27
Nesze neked vintage gitár:-)
Borzas Creative Commons License 2002.12.22 0 0 26
A pszeudo-telecaster (azér pszeudo, mert szimmetrikus a feje neki) formájú Jolana, vagy hasonló márkájú gitár (jól szól egyébként) az vintage?:)))))
Előzmény: Borzas (25)
Borzas Creative Commons License 2002.12.22 0 0 25
Thanks.

Figyejjetek má', mi a helyzet a keleti blokk termékeivel? Azokra az ásatag elektronyos orgonának látszó tárgyakra gondolok, amelyek egyes hangszerboltokban (pl ELdorádó kirakat) vannak 30-40ezerért félig poénból vagy dekorációnak kirakva. Gondoltam egyszer, hogy veszek egyet és lealázom Mekk mestert meg Frédit&Bénit thrashmetálba, de lehet hogy eleve hülyeség, ugyanis nekem a gitár is kemény dió (ami magában nem gáz, de 8 év után igen:). Eddigi legkiválóbb billentyüs teljesítményem az Easy (by Lionel Ritchie) eljátszása volt gitár után kigondolva; igaz, kevésszer ültem eddig klaviatúra mellett, legalábbis olyan mellett, amelyik nem olyan, mint amit most is verek.

G.G. Creative Commons License 2002.12.22 0 0 24
Vintage: igen jelent szüretet is, de ha jobban utánanézel, akkor jó évjárat/minőség, régebbi évjárat. (igaz hogy a bortermelésben használják leginkább)

A tegnapelőtti koncerten a gitáros srácnál Gibson vót, vagy Epiphone? Nem merészkedtem közel a színpadhoz, nehogy megegyetek:-)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!