Keresés

Részletes keresés

Jordi Culé Creative Commons License 2006.12.20 0 0 7386
Kakas kint van Kispesten. Stop. Lista rohejes. Stop. Beszeljunk masrol. Stop.
Előzmény: robicsek (7385)
robicsek Creative Commons License 2006.12.20 0 0 7385

Hm, és lehet hogy kiutáltok a topicból, de nem voltam mindegyikben, igy abszolut véleményt nem tudok mondani.:) Pl hol van a Kakas Budapesten?

 

De tartok tőle hogy kb az elvárások is szerepet játszanak, pl hogy nézne ki, ha egy ilyen listát nem vezetné a Gundel...

Előzmény: varadit (7384)
varadit Creative Commons License 2006.12.20 0 0 7384

 

  No, hogy biztosan tudjuk, hová érdemes menni vacsorázni: :-)

 

   December 18-án került sor a Magyar Vendéglátás Csillagai 2006 okleveleinek átadására a Corinthia Aquincum Hotelben. A 2004 óta kiosztott díjat közel 300 szakember segítségével ítélték oda, hiszen A Vendég című szaklap az éttermi üzletvezetők és konyhafőnökök, csúcsborászok, étteremkritikusok, a szaksajtó képviselői és a beszállító cégek horeca-vezetői szavazatai alapján állította össze a tárgyilagos listát.

Eredmények:

A Magyar Vendéglátás Csillagai 2006 szavazáson a legjobbak közé kerültek:

egy csillaggal:
- Baraka Restaurant & Lounge - Budapest,
- Bock Bisztró - Budapest,
- Fehérszarvas - Eger,
- Budavári Fortuna étterem - Budapest,
- Kakas étterem - Budapest,
- Múzeum kávéház és étterem - Budapest,
- Mokka Café & Restaurant - Budapest,
- Tom George Restaurant & Bar - Budapest,
- Vadrózsa étterem - Budapest.

két csillaggal:
- Alabárdos - Budapest,
- Arany kaviár - Budapest,
- Matteo Bauhaus - Budapest,
- Páva étterem - Budapest,
- Spoon Café and Lounge - Budapest,
- Rosenstein vendéglő - Budapest,
- Tanyacsárda - Lajosmizse,
- Villa Medici - Veszprém.

három csillaggal:
- Fausto's - Budapest,
- Lou Lou - Budapest,
- Gundel - Budapest.

Az abszolút összesítésen kívül - az érdekesség és esetleges tanulságok levonása kedvéért -további listákat is összeállított a szaklap:

 

 itt ez off, de azért hadd maradjon :-)

A vidék legjobbjai:
- Tanyacsárda - Lajosmizse,
- Villa Medici - Veszprém,
- Fehérszarvas - Eger,
- Admirális - Érd,
- Ráspi - Fertőrákos,
- Kistücsök - Balatonszemes,
- Olíva - Veszprém,
- Fregatt Arizona - Pécs,
- La mareda - Győr,
- Tercia - Sopron.

A vidék top 5-je

A vidékről érkezett szavazatok alapján a legjobb 5 étterem 2006-ban:
- Gundel - Budapest,
- Tanyacsárda - Lajosmizse,
- Alabárdos - Budapest,
- Villa Medici - Veszprém,
- Ráspi - Fertőrákos.

A főváros top 5-je

A Budapestről érkezett szavazatok alapján a legjobb 5 étterem 2006-ban:
- Lou Lou - Budapest,
- Fausto's - Budapest,
- Rosenstein - Budapest,
- Tanyacsárda - Lajosmizse,
- Páva - Budapest.

A séfek top 5-je:
- Gundel - Budapest,
- Tanyacsárda - Lajosmizse,
- Fausto's - Budapest,
- Lou Lou - Budapest,
- Bock Bisztró - Budapest.

 

 Deluxe magazin

 

 ( én személy szerint semmi meglepőt nem látok a listában, majdhogynem papírforma - legalábbis a pestieket tekintve, mert vidéken nem sokat ettem az elmúlt 5 évben)



 

 

H_G Creative Commons License 2006.12.20 0 0 7383
Ott minden jó szokott lenni, meglepne, ha a bejglijük nem lenne az! (Bár én nem kóstoltam bele a kirakott mintába, elméletileg még fogyózom és burekre ráadásul még bejgli is már igazán túl durva lett volna.)
Előzmény: brummadra (7382)
brummadra Creative Commons License 2006.12.19 0 0 7382
Nám burekot akarok, hanem bájglit, te!!! :)
Előzmény: H_G (7381)
H_G Creative Commons License 2006.12.19 0 0 7381
Burek.echt.hu, Hegedüs Gy. -- Radnóti u. sarka, lehet kóstolni (bár ma csak mákosuk volt).

Előzmény: brummadra (7380)
brummadra Creative Commons License 2006.12.19 0 0 7380
off bocs, nem tudtok tutijó beigliforrást? Sehol nem lehet kóstolni, sajnos. Daubner? (Gerbeaud és Szamos nem jött be régebben) köszi on
kifli Creative Commons License 2006.12.18 0 0 7379
ma mokka gyors ebéd. kardhal roston, 3 féle rizzsel, többféle borsos mártással. nagyon finom volt. borlap gyenge, annyi eltérssel, hogy van rakta egy pár nagyon drága tétel - 100-tóól 440 ezerig. csak a borlap miatt nem biztos, hogy vacsorára visszamennék.
Caipi Creative Commons License 2006.12.18 0 0 7378

Akkor örömmel várom a szerdát, eddig még csak egyszer voltam. Állítólag a hétközbeni 980 forintos kétfogásos menüik is zseniálisak.

Előzmény: brummadra (7376)
BonLaci Creative Commons License 2006.12.18 0 0 7377

Haliho!

Kafana, meg volt, nem volt meg???

Beszámoló?

Előzmény: trollcsi (7179)
brummadra Creative Commons License 2006.12.18 0 0 7376
Ellenben az Abszint... az egy hely, változatlanul, egyszerűen, adorable.
brummadra Creative Commons License 2006.12.18 0 0 7375
amitől egy hely ... a szavam is elakadt :)
Előzmény: brummadra (7374)
brummadra Creative Commons License 2006.12.18 0 0 7374

Én is a DP felé vetődtem ma. Múltkor kellemes benyomást tett rám, akkor még új volt és sokmindent ennek a számlájára írtam (néptelen, buta pincérek, sütik...jaj).

De mára "kiforrtam". Valaki írta, hogy sose lesz kitünő étterem. Én is ezt mondom. Az okát nem tudom pontosan megfogalmazni, de hiányzik belőle a lendületesség, az a megfoghatatlan plussz, amitől egy hely . Szerintem felesleges ennyit rugózni a dizájnon, lehetne egy szuperül kialakított könyvesbolt kávézó-internet résszel. Az egész steril, szintelen-szagtalan, sznob (a rosszabbik). Az sütik színvonala eleve nem teheti "naggyá". Ilyet egy igazi hely nem engedhet meg. Részemről pont (fekete:) 

derekbell Creative Commons License 2006.12.17 0 0 7373

Hogyne tudnám: az ehetetlen sütemény a fizetségem...

 

Ezzel szemben ma itthon volt az ebéd, nejem őnagysága remekelt a konyhában. A vendégeink pedig a Callasból hoztak sütit. Az viszont isteni volt....

Előzmény: kifli (7371)
robicsek Creative Commons License 2006.12.17 0 0 7372
Ja, ma a Mokkában ebédeltem. Változatlanul benne van az én szubjektív TOP 10-ben.
kifli Creative Commons License 2006.12.17 0 0 7371
akkor járjál a dunaparkba. de nem kell itt védened, többeknek nem tetszett, neked igen. ennyi. fogadatlan prókátornak, ugye tudod mi a fizetése?
Előzmény: derekbell (7370)
derekbell Creative Commons License 2006.12.17 0 0 7370

Azt nem csodálom, hogy tegnap este nem volt hangulat, mert ebben a kutya időben elég nehéz bárhol is hangulatot teremteni...

 

A "mű" nálam a mesterségest, erőltetettet jelenti és pl. ezt éreztema korábba ntöbbször isfelemlegettt Fülemülében. Böhöny nagy asztalokkla, bumofrdi székekkel, afalakat teleszórt képecskékkel és csingilikkel meg azokkal a szörnyű üvegvitrinekkel próbálja meg az otthonos ebédlői hangulatot erőltetni... De nálam ez nagyon nem működött...

 

Ugyanakkor a Dunapark eleganciájában semmi erőltetettet nem érzek. Hát igen, ott a "kávéházi" részen, a pulttal szemben lehetett volna talán más székeket is kirakni, fene tudja. Ültem ott is, valóban nem élveztem annyira, mint ott hátrébb a finom bőrfoteleket meg karosszékeket a bazi nagy ablakok mellett...

 

De most már tényleg abbahagyom a DP "ajnározását", mert egy fillér jutalékot sem kapok tőlük, sőt, csak szar süteményt, ha arra vetődök... Mindenki próbálja ki maga és alkosson véleményt. És ha nem egyezik az enyémmel, hát akkor sem dőlt össze a világ....

Előzmény: Törölt nick (7368)
robicsek Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7369
nemnem, azt nem állitom hogy a dp nem jött be - hisz nem voltam - csak a leirások alapján nem tűnik ugy, hogy bejönne.
Előzmény: derekbell (7367)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7368
meg kell mondanom őszintén, lehet, hogy a "mű" definiciója más nálad, de hogy egy csepp hangulat nem volt tegnap este a dp-ben, az tuti. rideg, belakatlan. a múltkor ezt nem éreztem, de sajnos a kedvenc helyem az ablaknál is el van tolva, mert ott magastámlás székek vannak és az asztalok egymástól 5 cmre. továbbra sem zárom ki, hogy beüljek egy olyan napon, amikor minusz 10 van kint és süt a nap, mert azok az ablaktáblák verhetetlenek, de a hangulatot nem a dp fogja biztosítani, hanem a nap.
Előzmény: derekbell (7363)
derekbell Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7367

Isten őrizz. Senki nem veti össze a Dunaparkot a Fülemülével, (mert nem is lehet!) én csak azt mondom-hajtogatom, hogy nálam a F. nem jött be, a DP annál inkább. TE pedig ennek az ellenkezőjét állítod....

Erről van szó, semmi másról...

Előzmény: robicsek (7366)
robicsek Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7366
ismétlem, anélkul hogy ismeretem elhomályositaná éleslátásomat, annak alapján, amit olvasok, mintha kevernénk a szezont a fazonnal. Amiket olvasok a DP-ról, az alapján mintha nem a Fülemulével kéne osszehasonlitani, hanem a Páva. Spoon stb hasonlokkal - mintha teljesen más jelleg lenne, lehet mintkettő jó a maga nemében, de az összevetés olyasmi lenne, mintha megkérdezném, hogy vajh az oroszlán vagy a krokodil jobb-e   (a repülésben.)
Előzmény: derekbell (7365)
derekbell Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7365

Hát igen, ez a lényeg! Ki kell próbálni, ezt is, azt is...

 

Én kipróbáltam mindkettőt és nálam a Fülemüle nem igazán jött be. Pedig ajnározták eleget az ismeretségi körömben és nem múlik el heti újság, hogy ne virítson benne a hirdetése...

 

A Dunapark bűn rossz "süteményei" egyébként csak azért "fontosak", mert ez a nevében hordozza: egyben kávéház is. Ide sokan egy kávéra, sütire ülnek be, de lehet elegánsan ebédelni ésvacsorázni is.  A kávéházi funkcióhoz pedig elengedhetetlen a sütemény is...  Egy nomál étkezéshz persze, hogy nem...

 

Érdekes egyébként, mert már az előző üzemeltető is próbálkozott az éttermi funkcióval, de az egyáltalán nem bírt működni... Nekem korábban eszembe se jutott, hogy ott a kávén-sütin kívül bármi mást is válasszak...

 

Az előző időben ugyanakkor saját cukrászatuk volt - de az is elég gyatra kommersz átlag. Helyette most egy jó konyhát csináltak és a sütit egyszerrűen vásárolják egy rémségesen gagyi Bp. közeli, vidéki cukrászdából, ezért szar, ráadásul nem is friss.... 

Előzmény: robicsek (7364)
robicsek Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7364

No mégeccer, a Dunaparkban nem voltam, csak az itteni beirásokbol van véleményem. A Fülemülébe ha megyek, otthon érzem magam, sőt, jól is érzem magam, nem baj, ha más nem, legalább nincs tele.

 

de mint mindent, amiről itt a topicban sok szó esik, a Dunaparkot is ki fogom probálni egyszer - aztán majd az utána eldöntöm, hova teszem a magam listáján.

 

Minthogy édességet nem eszem, ha azok rosszak, azt észre se fogom venni.

 

Csak tudod, valahogy az itt a topicban csak ajnározott helyek nekem eleve gyanusak....(RP,Opus...)

De ki fogom probálni.

Előzmény: derekbell (7363)
derekbell Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7363

Khm, hm, márhogy a Dunapark bármiféle szempontból "mű" lenne?

 

Nem hiszem. Éppen azért tetszik, mert ez kivételesen egy olyan vendéglátóipari létesítmény, amit mindíg is, születése pillanatától erre építettek, erre találtak ki és erre is használják. Itt semmi se múló diszlet, hanem minden originál. CSak éppen legutóbb mindent a legfinomabb és legnemesebb anyagokkal valódi csúcsminőségre srófoltak...

 

És nem akar más lenni, mint egy elegáns, kellemesen modern polgári étterem-kávéház - ami mindíg is volt és ez a környék éppen ezt kívánja ide... Nem modorosan modernkedik, mint sok trendi kajáltató, hanem ez 60-70 éve mindíg is egy modern létesítmény volt és most is az. Ez pedig baromi nagy szó!

 

Ehhez képest a tákolt, ákom-bákom Fülemüle az összehordott kacatjaival egy valamikori Közért vagy tudjisten miféle boltból, műhelyből, raktárból  átfazonírozva elég nehezen lehet megszokni, mint "hangulatos" kisvendéglőt...

 

Talán még a Costes a Ráday utcában az, ami ilyen szépen, igazi műgonddal van kialakítva, mint a Dunapark. És bár a Képíró is nagyon szép, de valahogyan a Costest jobban bírtam dizájnilag. A Cyrano meg soha nem jött be igazán az állandó zsúfoltsága, trendisége és belvárosi turistaözöne miatt...

 

Vannak még szépen kialakított éttermek szállodákban, de azok számomra egy külön kategória...

Törölt nick Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7362
én is ilyen érzelmekkel viseltettem a dunapark iránt. de képes vagyok lezárni a fájó múltat és továbblépni. :-)
Előzmény: dtamika (7359)
robicsek Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7361

szerintem meg pont nem mű. A dunaparkot eccer megnézem, de tartok tőle, hogy ez eddigiek után nehéz lesz előitélet mentesen hozzállnom - ez hiba, tudom  - mert pont azt irtátok le műnek....

 

más

 

minap voltam wasabiban, hát hogy azon mit esznek a népek? másik topicban ON nem itt szvsz.

 

milyen jó hogy nem vagyunk egyformák...

Előzmény: derekbell (7357)
derekbell Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7360

Nem kell neked felháborodni...

Én sem tartozom a köreikhez, sőt még csak nem is a Pozsonyi úton lakom és mégis minden alkalommal jól érzem magam ott... Nem érdekel se a főnök, se a barátai... Sokkal jobban bosszant a sütemény borzalmas "minősége", mint hogy felbukkan-e ott esetleg Sch. Norbi vagy sem....

Előzmény: dtamika (7359)
dtamika Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7359

én ennél szubjektívebb leszek: kikérem magamnak, hogy én Dunaparkomat, az én Újlipótvárosom közepén ilyen, állítólag "nem kispályás" éjszakai életet működtetők vegyék meg és hozzák a sleppjüket meg a hozzájuk tapadó celebritiket.

persze, tudom, hogy ameddig a rokonaimmal, a barátaimmal és az üzletfeleimmel nem tudok eltartani egy éttermet, addig ne méltatlankodjak, de ettől még utálom az egész helyzetet.

 

a Fülemüle-problémát viszont nem értem: szerintem majdnem mindig nagyon jó az étel, mindig remek a kiszolgálás, otthonos, kellemes a hely. az már csak hab a tortán, hogy a nagymamát pont ezeket és pont így főzte...:)

derekbell Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7358

hehehe. Múlt szombaton az ismerőseinket hívtuk meg a Dunaparkba ebédre. A hölgy nagyon, de nagyon "igényes" és válogatós, szóval elég nehéz a kedvébe járni.... Annyira tetszett nekik a hely, hogy ma ők is odamentek a családdal ebédelni. És megint nagyon jól bejött minden....

 

Hát ilyen ez. Izlések és pofonok. Meg némi szerencse meg balszerencse...

Előzmény: Törölt nick (7353)
derekbell Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7357

Nagyon találóan leírtad, hogy semmilyen. Éppen azért.

Mindenből mű...

Egyszer télen az ajtónál ültünk. Minden egyes nyitásnál lefagyott a derekunk. A kaja jó volt ugyan, nem emlékszem semmi "kalandra", de egészen egyszerűen nem hozott lázba. Se a milliő, se a "hangulat", se a főnök műkedvessége, szóval semmi....

Előzmény: robicsek (7356)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!