Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.12.20 0 0 7396
köszi!
Előzmény: BigA (7393)
kifli Creative Commons License 2006.12.20 0 0 7395
biztos a lokáció miatt, mert nem a parkban volt...
Előzmény: Törölt nick (7392)
Edmond Dantes Creative Commons License 2006.12.20 0 0 7394
Maligán kiváló lesz. A Kéhli erősen felejtős.
Előzmény: ath (7389)
BigA Creative Commons License 2006.12.20 0 0 7393

A Kistücsök kiváló!

Télen is nyitva, korrekt kiszolgálás, folyamatosan megbízható konyha, hatalmas bor-és házipálinka-választék.

Ha legközelebb arra jársz menj be, a pesti árak feléért degeszre eszed magad.

 

Előzmény: Törölt nick (7392)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.20 0 0 7392

:-)))

 

ez a kistücsök ismerős vkinek? most voltam szemesen, ajánlották is, de bizalmatlan pesti őssznobként kihagytam. :-(

Előzmény: Jordi Culé (7386)
robicsek Creative Commons License 2006.12.20 0 0 7391

köszi, ma megint tanultam valmit (ami valszleg felesleges:)

 

Előzmény: shiraz (7388)
robicsek Creative Commons License 2006.12.20 0 0 7390
ha szeretik a bort, akkor igen.
Előzmény: ath (7389)
ath Creative Commons License 2006.12.20 0 0 7389
külföldi vendégeket akartam valami jó magyaros helyre vinni. a kéhliben nincs hely, így a maligánt gondoltam. mivel még nem jártam ott, érdeklődnék, hogy szerintetek is jó döntés-e.....
shiraz Creative Commons License 2006.12.20 0 0 7388

HOtel, REstaurant, CAtering

 

lista tanulságos stop tényleg beszéljünk másról stop :)))

Előzmény: robicsek (7387)
robicsek Creative Commons License 2006.12.20 0 0 7387

az éttermi üzletvezetők és konyhafőnökök, csúcsborászok, étteremkritikusok, a szaksajtó képviselői és a beszállító cégek horeca-vezetői szavazatai 

 

Ja, igy ujraolvasni ebből a rétegből hiányolok valakiket.

AZ étteremjáró vendégeket....

 

(mi a rosseb az a horeca?)

Előzmény: varadit (7384)
Jordi Culé Creative Commons License 2006.12.20 0 0 7386
Kakas kint van Kispesten. Stop. Lista rohejes. Stop. Beszeljunk masrol. Stop.
Előzmény: robicsek (7385)
robicsek Creative Commons License 2006.12.20 0 0 7385

Hm, és lehet hogy kiutáltok a topicból, de nem voltam mindegyikben, igy abszolut véleményt nem tudok mondani.:) Pl hol van a Kakas Budapesten?

 

De tartok tőle hogy kb az elvárások is szerepet játszanak, pl hogy nézne ki, ha egy ilyen listát nem vezetné a Gundel...

Előzmény: varadit (7384)
varadit Creative Commons License 2006.12.20 0 0 7384

 

  No, hogy biztosan tudjuk, hová érdemes menni vacsorázni: :-)

 

   December 18-án került sor a Magyar Vendéglátás Csillagai 2006 okleveleinek átadására a Corinthia Aquincum Hotelben. A 2004 óta kiosztott díjat közel 300 szakember segítségével ítélték oda, hiszen A Vendég című szaklap az éttermi üzletvezetők és konyhafőnökök, csúcsborászok, étteremkritikusok, a szaksajtó képviselői és a beszállító cégek horeca-vezetői szavazatai alapján állította össze a tárgyilagos listát.

Eredmények:

A Magyar Vendéglátás Csillagai 2006 szavazáson a legjobbak közé kerültek:

egy csillaggal:
- Baraka Restaurant & Lounge - Budapest,
- Bock Bisztró - Budapest,
- Fehérszarvas - Eger,
- Budavári Fortuna étterem - Budapest,
- Kakas étterem - Budapest,
- Múzeum kávéház és étterem - Budapest,
- Mokka Café & Restaurant - Budapest,
- Tom George Restaurant & Bar - Budapest,
- Vadrózsa étterem - Budapest.

két csillaggal:
- Alabárdos - Budapest,
- Arany kaviár - Budapest,
- Matteo Bauhaus - Budapest,
- Páva étterem - Budapest,
- Spoon Café and Lounge - Budapest,
- Rosenstein vendéglő - Budapest,
- Tanyacsárda - Lajosmizse,
- Villa Medici - Veszprém.

három csillaggal:
- Fausto's - Budapest,
- Lou Lou - Budapest,
- Gundel - Budapest.

Az abszolút összesítésen kívül - az érdekesség és esetleges tanulságok levonása kedvéért -további listákat is összeállított a szaklap:

 

 itt ez off, de azért hadd maradjon :-)

A vidék legjobbjai:
- Tanyacsárda - Lajosmizse,
- Villa Medici - Veszprém,
- Fehérszarvas - Eger,
- Admirális - Érd,
- Ráspi - Fertőrákos,
- Kistücsök - Balatonszemes,
- Olíva - Veszprém,
- Fregatt Arizona - Pécs,
- La mareda - Győr,
- Tercia - Sopron.

A vidék top 5-je

A vidékről érkezett szavazatok alapján a legjobb 5 étterem 2006-ban:
- Gundel - Budapest,
- Tanyacsárda - Lajosmizse,
- Alabárdos - Budapest,
- Villa Medici - Veszprém,
- Ráspi - Fertőrákos.

A főváros top 5-je

A Budapestről érkezett szavazatok alapján a legjobb 5 étterem 2006-ban:
- Lou Lou - Budapest,
- Fausto's - Budapest,
- Rosenstein - Budapest,
- Tanyacsárda - Lajosmizse,
- Páva - Budapest.

A séfek top 5-je:
- Gundel - Budapest,
- Tanyacsárda - Lajosmizse,
- Fausto's - Budapest,
- Lou Lou - Budapest,
- Bock Bisztró - Budapest.

 

 Deluxe magazin

 

 ( én személy szerint semmi meglepőt nem látok a listában, majdhogynem papírforma - legalábbis a pestieket tekintve, mert vidéken nem sokat ettem az elmúlt 5 évben)



 

 

H_G Creative Commons License 2006.12.20 0 0 7383
Ott minden jó szokott lenni, meglepne, ha a bejglijük nem lenne az! (Bár én nem kóstoltam bele a kirakott mintába, elméletileg még fogyózom és burekre ráadásul még bejgli is már igazán túl durva lett volna.)
Előzmény: brummadra (7382)
brummadra Creative Commons License 2006.12.19 0 0 7382
Nám burekot akarok, hanem bájglit, te!!! :)
Előzmény: H_G (7381)
H_G Creative Commons License 2006.12.19 0 0 7381
Burek.echt.hu, Hegedüs Gy. -- Radnóti u. sarka, lehet kóstolni (bár ma csak mákosuk volt).

Előzmény: brummadra (7380)
brummadra Creative Commons License 2006.12.19 0 0 7380
off bocs, nem tudtok tutijó beigliforrást? Sehol nem lehet kóstolni, sajnos. Daubner? (Gerbeaud és Szamos nem jött be régebben) köszi on
kifli Creative Commons License 2006.12.18 0 0 7379
ma mokka gyors ebéd. kardhal roston, 3 féle rizzsel, többféle borsos mártással. nagyon finom volt. borlap gyenge, annyi eltérssel, hogy van rakta egy pár nagyon drága tétel - 100-tóól 440 ezerig. csak a borlap miatt nem biztos, hogy vacsorára visszamennék.
Caipi Creative Commons License 2006.12.18 0 0 7378

Akkor örömmel várom a szerdát, eddig még csak egyszer voltam. Állítólag a hétközbeni 980 forintos kétfogásos menüik is zseniálisak.

Előzmény: brummadra (7376)
BonLaci Creative Commons License 2006.12.18 0 0 7377

Haliho!

Kafana, meg volt, nem volt meg???

Beszámoló?

Előzmény: trollcsi (7179)
brummadra Creative Commons License 2006.12.18 0 0 7376
Ellenben az Abszint... az egy hely, változatlanul, egyszerűen, adorable.
brummadra Creative Commons License 2006.12.18 0 0 7375
amitől egy hely ... a szavam is elakadt :)
Előzmény: brummadra (7374)
brummadra Creative Commons License 2006.12.18 0 0 7374

Én is a DP felé vetődtem ma. Múltkor kellemes benyomást tett rám, akkor még új volt és sokmindent ennek a számlájára írtam (néptelen, buta pincérek, sütik...jaj).

De mára "kiforrtam". Valaki írta, hogy sose lesz kitünő étterem. Én is ezt mondom. Az okát nem tudom pontosan megfogalmazni, de hiányzik belőle a lendületesség, az a megfoghatatlan plussz, amitől egy hely . Szerintem felesleges ennyit rugózni a dizájnon, lehetne egy szuperül kialakított könyvesbolt kávézó-internet résszel. Az egész steril, szintelen-szagtalan, sznob (a rosszabbik). Az sütik színvonala eleve nem teheti "naggyá". Ilyet egy igazi hely nem engedhet meg. Részemről pont (fekete:) 

derekbell Creative Commons License 2006.12.17 0 0 7373

Hogyne tudnám: az ehetetlen sütemény a fizetségem...

 

Ezzel szemben ma itthon volt az ebéd, nejem őnagysága remekelt a konyhában. A vendégeink pedig a Callasból hoztak sütit. Az viszont isteni volt....

Előzmény: kifli (7371)
robicsek Creative Commons License 2006.12.17 0 0 7372
Ja, ma a Mokkában ebédeltem. Változatlanul benne van az én szubjektív TOP 10-ben.
kifli Creative Commons License 2006.12.17 0 0 7371
akkor járjál a dunaparkba. de nem kell itt védened, többeknek nem tetszett, neked igen. ennyi. fogadatlan prókátornak, ugye tudod mi a fizetése?
Előzmény: derekbell (7370)
derekbell Creative Commons License 2006.12.17 0 0 7370

Azt nem csodálom, hogy tegnap este nem volt hangulat, mert ebben a kutya időben elég nehéz bárhol is hangulatot teremteni...

 

A "mű" nálam a mesterségest, erőltetettet jelenti és pl. ezt éreztema korábba ntöbbször isfelemlegettt Fülemülében. Böhöny nagy asztalokkla, bumofrdi székekkel, afalakat teleszórt képecskékkel és csingilikkel meg azokkal a szörnyű üvegvitrinekkel próbálja meg az otthonos ebédlői hangulatot erőltetni... De nálam ez nagyon nem működött...

 

Ugyanakkor a Dunapark eleganciájában semmi erőltetettet nem érzek. Hát igen, ott a "kávéházi" részen, a pulttal szemben lehetett volna talán más székeket is kirakni, fene tudja. Ültem ott is, valóban nem élveztem annyira, mint ott hátrébb a finom bőrfoteleket meg karosszékeket a bazi nagy ablakok mellett...

 

De most már tényleg abbahagyom a DP "ajnározását", mert egy fillér jutalékot sem kapok tőlük, sőt, csak szar süteményt, ha arra vetődök... Mindenki próbálja ki maga és alkosson véleményt. És ha nem egyezik az enyémmel, hát akkor sem dőlt össze a világ....

Előzmény: Törölt nick (7368)
robicsek Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7369
nemnem, azt nem állitom hogy a dp nem jött be - hisz nem voltam - csak a leirások alapján nem tűnik ugy, hogy bejönne.
Előzmény: derekbell (7367)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7368
meg kell mondanom őszintén, lehet, hogy a "mű" definiciója más nálad, de hogy egy csepp hangulat nem volt tegnap este a dp-ben, az tuti. rideg, belakatlan. a múltkor ezt nem éreztem, de sajnos a kedvenc helyem az ablaknál is el van tolva, mert ott magastámlás székek vannak és az asztalok egymástól 5 cmre. továbbra sem zárom ki, hogy beüljek egy olyan napon, amikor minusz 10 van kint és süt a nap, mert azok az ablaktáblák verhetetlenek, de a hangulatot nem a dp fogja biztosítani, hanem a nap.
Előzmény: derekbell (7363)
derekbell Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7367

Isten őrizz. Senki nem veti össze a Dunaparkot a Fülemülével, (mert nem is lehet!) én csak azt mondom-hajtogatom, hogy nálam a F. nem jött be, a DP annál inkább. TE pedig ennek az ellenkezőjét állítod....

Erről van szó, semmi másról...

Előzmény: robicsek (7366)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!