Keresés

Részletes keresés

gojkómitics Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2231
Ezeknek a szavazóknak komoly pofáraesés lesz az év második fele.
Szvsz az lenne a legtisztább,ha a valós képet rajzolná fel vmelyik párt.
100%,hogy a választást elvesztené,de hogy a következőt holtbiztosan nyerné nagy fölénnyel az tuti.
Előzmény: Törölt nick (2227)
HORI Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2230

Végül is ez is egy logika.

Én viszont ezzel nem értek egyet.

Szvsz az a felelős akinek 4 éven át van lehetősége jól tenni a dolgokat, mégsem teszi.

Nem pedig 4 évente.

Előzmény: Törölt nick (2227)
takacsi Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2229
Kell lenni a világban egy helynek, ahol a magyar emberek előnyt élveznek minden más nemzet fiaival szemben. Ez a hely Magyarország”
gojkómitics Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2228
Szvsz is 50% körül lesz a részvétel.
A Jobbiknak nincs esélye bejutni,de nem a részvétel miatt,hanem azért,mert azt mondják sokaknak,hogy ha a Jobbikra szavaztok,akkor azok a szavazatok biztos elvesznek,szavazzatok inkább a Fideszre.
Szerintem a Fidesz megnyeri a választásokat,de nem biztos,hogy többet szereznek mint 50%
Előzmény: Frankeey (2224)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2227
A választók, akik arra szavaznak, aki a legtöbbet ígéri, s ezért az összes párt a toronyórát is megígéri lánccal.
Előzmény: HORI (2226)
HORI Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2226

Még egy kérdés:

Kb. 101 %, hogy a választás után jönnek a megszorító intézkedések.

Ha ezt egy Fidesz kormány megcsinálja, és míg az első eredmények jönnek elmegy mondjuk 1,5 - 2 év erre. Emiatt nem lesz módés idő megcsinálni néhány olyan dolgot, amit ígértek.

Ezért szerinted ki lesz felelős?

Előzmény: Törölt nick (2222)
sergiototta Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2225
a gyógyszerár tárgyalásokon igen keményen harcolt az akkori kormányzat s a nyomás gyakorlás minden eszközét bevetették a gyógyszergyárak felé (volt ami nem is volt túl etikus) s végül elérték azt amit akartak
azt ott k*rva jól csinálta a fidesz
Előzmény: Törölt nick (2212)
Frankeey Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2224

Én ezt érzem egy kicsit demagógnak...

Sergio! Úgy legyen! Szerintem egyébként 50-60% körüli lesz (meglátjuk), s nem hiszem, hogy kedvezne a Jobbiknak, de ismétlem: Úgy legyen!

Előzmény: Törölt nick (2220)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2223
Ezt kikérem magamnak :-)

Bocs, ha nem voltam világos: én a nemzetpolitika közötti lényegi különbségekre kérdeztem rá, amibe szvsz a kedvezményes lakáskölcsön meg a gyógyszerárak alakulása nem tartoznak bele.
Előzmény: HORI (2221)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2222
Még annyit, hogy itt van pl. a családi adózás. Ezt már megígérte 98-ban is a Fidesz, most újra előjönnek vele. Négy évük volt rá, hogy megcsinálják, nem sikerült. Viszont jól hangzik.

Emlékszem, az egyik vitaműsorban azt találta mondani a Fideszes jelölt 2002-ben, hogy bevezetik a főállású anyaságot. Na, erre azért felment bennem a pumpa. Mert ez a kezdetektől fogva egyértelműen a MIÉP programja volt. (Egyébként is elég nyíltan arra mentek rá, hogy a MIÉP szavazókat elszipkázzák.) Aztán amikor megkérdeztem, hogy miért nem az elmúlt négy évben valósították meg ezt - pláne, hogy ódákat zengtek a gazdaság helyzetéről -, miért most találták ki így nagy hirtelen, ideges lett és másra terelte a szót.

Mondom, gerinctelenek ezek.
Előzmény: Törölt nick (2218)
HORI Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2221

Jaaaaaaaaaaaaaaajjjjj, Mabi!

Kérted, hogy mondjunk valamit.

Polyci mond valamit.

Erre Te jössz azzal, hogy az nem elég.

Ez nekem nagyon szocis...

Előzmény: Törölt nick (2218)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2220
Az egész Fidesz-MSZP-sdi csak egy színjáték, parasztvakítás. Hogy elhidd, valóban van demokrácia.

Miközben a színfalak mögött ugyanaz folyik, bárki is kormányoz.
Előzmény: Frankeey (2216)
sergiototta Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2219
"Hogy eltakarodjanak a politikai életből azok, akiknek sitten kéne rohadniuk (vagy a Dunában úszkálniuk lefele) azokért a bűnökért, melyeket elkövettek. Számomra ez most is a legfontosabbnak mondható."

mondjuk a fideszel ezek nem fognak eltakarodni, bár náluk (talán) jóval kevesebb van, mint a maszopnál

amúgy én úgy gondolom, h elég alacsony lesz a részvétel, ezért van esélye a Jobbiknak bekerülni
Előzmény: Frankeey (2215)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2218
"Geci lennék ha megfordítanám a dolgot és megkérdezném hgy a Miép mit tett az országért?"

Nem. Csak demagóg :-)

Ugyanis a MIÉP eddig nem volt még kormánypozícióban. Viszont 1998-2002 között konstruktív ellenzéki szerepet töltöttek be a parlamentben: ami az ország számára hasznos volt, azt támogatták, ami pedig nem, azt nem.

Az autópályával kapcsolatban remélem nincsenek olyan illúzióid, hogy a nagy hazafias hevület állt annak a hátterében, hogy magyar cégek építették? Szerencsés véletlen, hogy a Fidesz (vezetőinek) gazdasági kapcsolatai és érdekei így kívánták.

Gyógyszer, lakáskölcsön: ezek fontos, de nem stratégiai fontosságú dolgok. Stratégiai fontosságú a külpolitika (elsősorban a határon túli magyarok ügye), és az oktatás elsősorban. Ezekben meg nincs nagy különbség (tettekben!) a két párt között.
sergiototta Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2217
ezzel én is így vagyok
Előzmény: Törölt nick (2213)
Frankeey Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2216
Én nem így fogalmaznék! Szerintem a fidesz és az mszp között nagyon nagy a különbség még akkor is, ha a fidesz is elégtelen! Egy lapon említeni azért a kettőt hiba...
Előzmény: gojkómitics (2214)
Frankeey Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2215
Ezt nem tudom. Én a Jobboldali Ifjúsági Közösségnek voltam, vagyok tagja, hogy a pártba autómatikusan átvettek-e, azt nem tudom. Anno ez a közösség a Fidesznek volt a kampánycsapata. Minden "piszkos" munkát Ők végeztek, pl: plakátolás, stb... Azonban egy csalódás érte az ott politizáló fiatalokat, s így külön útra léptek. Tehát a Jobbik és a Fidesz múltja elválaszthatatlan. Én nem fordítottam hátat a Jobbiknak (mai napig a legszimpatikusabbak, pláne, hogy politikusait ismerem, s néhányukkal barátságot ápolok), de akkoriban számomra csak egy dolog volt igazán fontos. A politikai megtisztulás. Hogy eltakarodjanak a politikai életből azok, akiknek sitten kéne rohadniuk (vagy a Dunában úszkálniuk lefele) azokért a bűnökért, melyeket elkövettek. Számomra ez most is a legfontosabbnak mondható. Ha ezzel a problémával leszámoltunk, jöhet a korrupció kiírtása... Ekkoriban vett fel a tagjai közé a Jobbik néhány olyan embert, akiket én ugyan tisztelek és szeretek, de koruknál fogva érintettek is lehetttek volna, ill lehetnek. Én a Jobbikban egy garanciát láttam, hogy lesz megtisztulás, ez azonban szertefoszlott. Persze még így is tisztának látom, de ekkoriban szakítottam az intenzív politizálással, a jobbik tevékenységében való aktív részvétellel... Nem tudom így bizton állítani, de szerintem nem lépnének koalícióra, csak végszükség esetén. Ezt a lehetőséget azonban szerintem kerülik...
Előzmény: gojkómitics (2201)
gojkómitics Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2214
Amit leírtál az igaz,ezért jobb egy hajszálnyival a Fidesz az Mszpnél.
A Miép vagy bárki más öszintén mi a gecit tehet,ha nincs kormányzati pozícióban?
HORI Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2211
És ezért írtam, hogy inkább csak gesztus, semmint érdem.
Előzmény: Törölt nick (2209)
HORI Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2210
Attól a pillanattól erény, mikor más megteszi...
Előzmény: Törölt nick (2209)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2209
"amelynek a vezetője nem koccintott Erdély és Románia csatlakozásakor a Kempinskiben."

HORI! Az, hogy valaki nem hazaáruló, az önmagában még nem erény.
Előzmény: HORI (2208)
HORI Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2208

Hát volt olyan kormány Magyarországon, amely bevezetett vmi - igaz semmire sem jogosító - magyarigazolványt; meg amelynek a vezetője nem koccintott Erdély és Románia csatlakozásakor a Kempinskiben. (igaz ez nem politika, csak inkább gesztus)

Amúgy az ideológiák közül hozzám is a 3. úté a legszimpatikusabb.

Kár hogy Magyarországon az emberek többsége nem ideológiák és programok alapján dönt - hanem választásokkor bizony taktikázni kell.

Dehát mit is várunk egy olyan társadalomtól, amely azt akarja, hogy az állam ne szóljon bele semmibe - de ugyanakkor gondoskodjon is minden állampolgáráról?

Előzmény: Törölt nick (2203)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2206
Illetve mégsem, az Szdsz-re semmi szükség :-)
Előzmény: Törölt nick (2205)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2205
Amen.
Előzmény: gojkómitics (2204)
gojkómitics Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2204
Én speciel annak "örülnék",ha úgy alakulnának a dolgok,hogy:
Fidesz 45%
Mszp 43%
3.út 6%
Szdsz 6%
Ekkor végre a Fidesz megmutathatná az igazi arcát
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2203
"Csak mikor a MIÉP-be történő felvételnél (legalábbis a IX.-kerületben) gyakorlatilag félanalfabéta idős bácsikák döntenek rról, hogy tg lehetsz-e vagy sem, akkor elmegy z ember kedve az egésztől.

Vagy mikor a párt elnöke, minden tiszteletem mellett, senkivel sem egyeztetve, önhatalmúlag az egész szervezet többévi munkáját leszarva, minden ellenszolgáltatás nélkül bejelenti, hogy a 2. fordulóra visszalépteti jelöltjeit - na itt elég is volt..."

Ezek csak szervezeti kérdések. Az általad említett konkrét eset jókora lökést adott ahhoz, hogy kilépjek (bár voltak egyéb tényezők is). De az ideológia, a célok attól még a legtámogathatóbbak. Sajnos idióta, analfabéta döntéseket hozott a vezetés folyamatosan, szervezettségben a 923. sz. Kossuth Lajos Úttörőcsapattal sem vehettük volna fel a lépést, nemhogy a vérprofi Maszoppal.

Mivel a Fidesz és a Maszop között nem látok lényeges különbséget, ezért - sergio kérdésére válaszolva, bár nem nekem címezte - én nagyobb sikernek értékelném a Harmadik Út bejutását komcsi győzelem mellett, mint Fidesz győzelmet Harmadik Út nélkül.

Még mindig nem mutattatok rá azokra a lényegi különbségekre, melyek a Fidesz és az MSZP nemzetpolitikája között vannak. Tényekre gondolok, nem hangzatos jelszavakra.
Előzmény: HORI (2199)
HORI Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2202

"a mostani választásoknak nagyobb a tétje, mint a 2002-esnek volt... Sajnálom, de ez van. Engem sem szórakoztat ez a helyzet..."

Egyetértek..

Jelenleg fontosabb, hogy ki ne legyen, minthogy ki legyen.

Nem kívánt párt - sorrendem:

1: SZDSZ

2: MSZP

3: Munkáspárt

4: Centrum

5: FIDESZ

A többi édesmindegy.

Előzmény: Frankeey (2200)
gojkómitics Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2201
És ha 2010-ben bejutnának a Parlamentbe,akkor a Fidesz koalícióra lépne velük?
Előzmény: Frankeey (2200)
Frankeey Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2200
Akkor nincs jelentősége! Én a jobbik egyik alelnökének már elmondtam a véleményemet, miszerint korai megcélozni a 2006-os választást. Ez Kb 2,5 éve volt. A 2010-es reális lehet, de az sem könnyű. Nem elég erősek hozzá, nem elég ismertek! Ha bejutnak, pezsgőt bontok, de ha a "férgek" nyerik, akkor lehet a túloldalon bárki, rohadni fog az ország tovább! Ez a véleményem. Márpedig ha a miép nem jutott be, akkor most sem fog a jobbik, mert ha úgy tetszik, a mostani választásoknak nagyobb a tétje, mint a 2002-esnek volt... Sajnálom, de ez van. Engem sem szórakoztat ez a helyzet...
Előzmény: sergiototta (2198)
HORI Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2199

Remélem sejted, hogy nem rád, vagy Balczó apukára (vagy még mondhatnék néhány nevet) gondoltam.

Csak mikor a MIÉP-be történő felvételnél (legalábbis a IX.-kerületben) gyakorlatilag félanalfabéta idős bácsikák döntenek rról, hogy tg lehetsz-e vagy sem, akkor elmegy z ember kedve az egésztől.

Vagy mikor a párt elnöke, minden tiszteletem mellett, senkivel sem egyeztetve, önhatalmúlag az egész szervezet többévi munkáját leszarva, minden ellenszolgáltatás nélkül bejelenti, hogy a 2. fordulóra visszalépteti jelöltjeit - na itt elég is volt...

Az anyagi panamákról meg sem emlékeznék.

Előzmény: Törölt nick (2193)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!