Keresés

Részletes keresés

mash Creative Commons License 2003.11.19 0 0 320
Az újpesti szurkolók is hírt adtak magukról, nemrég Siófokon egy kukát, most Zalaegerszegen egy elfutni képtelen telefonfülkét pofoztak fel."

csak azt nem értem miért hagyták ki a felsorolásból a soproni meccs végi pályára szaladgálást??????

Előzmény: Utczák terek csapata (283)
badhool_16 Creative Commons License 2003.11.19 0 0 318
Csank csak fogja be a pofajat.
Allatgyilkolo vadasz-geci.
Mivel kulonb amit o tesz???
Előzmény: Utczák terek csapata (283)
JOcika Creative Commons License 2003.11.19 0 0 317
Habitól sem ártana bocsánatot kérned! Ha már egy másik topicban is leírtad róla a hülyeségeket.

Hajrá Fradi!

Előzmény: FFC_LOL (316)
T0mika Creative Commons License 2003.11.19 0 0 315
OK, ezt nem tudtam biztosan, de ettol fuggetlenul, necces nalam valahol a dolog. lehet az en munkamentalitasommal van baj...
Előzmény: Dugó (305)
Kisgonosz Creative Commons License 2003.11.19 0 0 314
inkabb csomagolj be egy 'koser' izraeli kecskét, mert RPP-nek viszket a ..... mivel szereti, szereti...:)
Előzmény: FFC_LOL (311)
Kisgonosz Creative Commons License 2003.11.19 0 0 313
mondjuk ezért kár volt ennyit melótni Habi hozzászólásaival:)
Előzmény: Kisgonosz (310)
Kisgonosz Creative Commons License 2003.11.19 0 0 312
sorry, téged ismetelételek az elobb.)
Előzmény: lami (308)
Kisgonosz Creative Commons License 2003.11.19 0 0 310
Te gyerek, olvasd el ujra Habi altal irt nyugdijjas sorokat, ha nem latnad az egesz csak felteteles mod....baaaaaaaaaaaaaaaaaaa

na ennyi

Előzmény: FFC_LOL (297)
DINO Creative Commons License 2003.11.19 0 0 309
Gyerekek!

Inkább nyissatok egy topikot az exhibícionista, unintelligens, izraelita rendőrgyereknek és elvbarátainak, ahol lehetne velük vitatkozni!

Ezt pedig tartsuk meg a Csodálatos Ferencváros számára!

-Dino-

lami Creative Commons License 2003.11.19 0 0 308
Nem tudom, az izraeli magyar nyelv hogy működik, de a Habi által leírtak feltételes módban vannak, tudod, a feltételes mód jele a -na és a -ne. Tehát itt véletlenül sincs szó arról, hogy ő nyugdíjban van. De ha én értem rosszul a magyar nyelvet, szóljatok rám!
Előzmény: FFC_LOL (297)
Dugó Creative Commons License 2003.11.19 0 0 306
Nálatok talán nem verekdtek rendőrökkel tavaly?
Pont Fradi-Újpest volt, amikor a haza szurkolókkal történt valami nézeteltérés.
(amúgy be is tiltoták nálunk a szektort az általad említett meccsen és a klubot is megbüntették, holott teljesen felesleges rendőri támadás volt az egész)
Előzmény: T0mika (298)
Dugó Creative Commons License 2003.11.19 0 0 305
Mint szurkoló.
A Soproniak nem kérték biztosítást. Azt mondták megoldják ők.
Megoldották.
Előzmény: T0mika (298)
DINO Creative Commons License 2003.11.19 0 0 304
A legjobb magyarországi labdarúgó szavazáson első Szűcs lajos, második Gera Zoli lett.
Ez még rendben is lenne, de a csapatoknál hogy kerül elénk a Debrecen, az MTK és a Siófok?

Ződ média rulez.

-Dino-

T0mika Creative Commons License 2003.11.19 0 0 302
te szerencsetlen!

olvassal mar vissza, hogy mi volt az elso kerdesem Kendvel kapcsolatban!

Előzmény: FFC_LOL (299)
IVÓ Creative Commons License 2003.11.19 0 0 301
Kevered a topicokat... Olvass!!!
Előzmény: vaksi666 (162)
JPS Creative Commons License 2003.11.19 0 0 300
"amig a foszurkolotok az orszag nagyobb bortoneinek jelentos reszeben megfordult mar "

Sorold már fel őket, helyet, időpontot megnevezve!

Előzmény: FFC_LOL (299)
T0mika Creative Commons License 2003.11.19 0 0 298
igen a 2.
ki mondta, hogy a soproni eset kapcsan hoztam fel a rendoroket? nem remlik semmi a kozelmultbol? amit szinten lathatott az egesz orszag?

nemhiszem, hogy felre lennek tajekoztatva, ugyhogy ezt a reszt hagyjuk.

Gyimesi Kende milyen minosegben volt ott az ujpest szurkolok kozt? mint szurkolo, vagy mint biztonsagi igazgato?

Előzmény: Dugó (278)
Utczák terek csapata Creative Commons License 2003.11.19 0 0 296
Az MLL kitűzte a tárgyalás napját: november 26.
[2003-11-19 13:10]

Az MLL kitűzte a tárgyalás napját: november 26. Megérkezett a Ferencvároshoz a Magyar Labdarúgó Liga fegyelmi bizottságának hivatalos idézése, melyben az FTC Rt. képviselőjét, sport fegyelmi eljárás alá vont érintettként 2003. 11.26-án 15 órára beidézik a Magyar Labdarúgó Liga hivatalos helyiségébe.
Az idézés tárgya az FTC-DVSC NBI-es labdarúgó mérkőzés után történtek.
A Kiss György elnök úr által aláírt dokumentumban felhívják az idézett figyelmét, hogy távolmaradás esetén felfüggesztik játékjogát és működési jogát. Az idézés szerint a fegyelmi szabályzat 33. paragrafusának megsértése miatt indul fegyelmi eljárás, és bizonyítékként televíziós, rádiós felvételeket, egyéb híradásokat, ellenőri és játékvezetői jelentéseket használnak majd, egyben kérik az idézettet, hogy az ügyben keletkezett valamennyi iratot vigye magával a tárgyalásra.

Utczák terek csapata Creative Commons License 2003.11.19 0 0 295
Nagyjából erről van szó.
Ha nyitva találja a betörő az ajtót és úgy megy be, nem kap büntetést .
Vagy csak annyit, hogy legközelebb mielött benyít azért kopogjon.

Ez van amikor egy volt Dózsa sportoló vezeti a Ligát.
Pontosan megtanulta az ott töltött évek alatt, hogy ők az egyenlőbbek.

És ez van amikor az FTC szurkolóinak egy része lecullant lazán egy volt Dózsa sportolót, pecsétért.
Helyzetbe hozták a mieink egy drapi miatt és mostantól neki mindent szabad.
Él is vele.
Köszönjük.

ÖLÉG VÓT !

Előzmény: Ferencváros_28 (291)
GOUDALE Creative Commons License 2003.11.19 0 0 294
Javaslom, hagyjuk az Ujpestet. Megszoktuk, hogy ok a hatalom csapata, ez most Sziebennel messzemenokig bebizonyosodik. Ne foglalkozzunk veluk.
Ferencváros_28 Creative Commons License 2003.11.19 0 0 293
Igen, elképesztő. Talán be kéne vezetni a villánypásztort a stadionokba.

És most nézzük "Gyuzsó" kommünikéjét, amire oly böszkék a Dózsáasok:

"Gyulay Zsolt klubigazgató a mai fegyelmi ülést és a klubunkat is érintő döntést követően az alábbi felhívással fordul klubunk szurkolótáborához:

- Kedves Szurkolótársaim! Tegyünk együtt lépéseket a futballpályák sportszerűbb légköréért, mutassunk példát a nézőtéren azzal, hogy kilencven percen keresztül buzdítjuk csapatunkat és elkerüljük a rendbontásokat! Klubunk nehéz anyagi körülmények között küzd a fennmaradásáért, és azért, hogy minden nehézség ellenére ütőképes labdarúgócsapatot tudjunk kiállítani hétről-hétre a bajnoki mérkőzéseken. Ebben a helyzetben minden esetleges szurkolói rendbontás tovább nehezíti gazdasági helyzetünket, hiszen többszörös visszaesőként komoly büntetésekre számíthatunk. Fogjunk össze annak érdekében, hogy Újpest-mérkőzésen a jövőben ne kerüljön sor a soproni esethez hasonló rendbontásra! Köszönöm a lelkes szurkolótáborunk megértését és segítségét! Hajrá Újpest, Hajrá Lilák! "

Erre aztán büszkék lehetnek. Tehát nem az a gond, hogy bünöznek, hanem a büntetés, amit esetleg kaphatnak ezért. Mertt az baj lenne, Dózsaföldön, és ennek elkerülése érdekében még ki is nyalja ezen bünözők seggét. Mert ugye egy meccsen vannak szurkolók és bünözők(rendbontók). A két csoport közt nincs
átfedés.

Előzmény: R.P.P. (292)
Ferencváros_28 Creative Commons License 2003.11.19 0 0 291
Értem, tehát ha egy betörő már bejutott egy lakásba, nem büntethető. Tiszta sor. Utána már akár meg is ölheti a háziakat.
Előzmény: R.P.P. (290)
Ferencváros_28 Creative Commons License 2003.11.19 0 0 289
"Nem hinném, hogy nekem kéne felvilágosítani, hogy a rendező klub felelős a történtekért és nem az Újepst FC."

Ez tévedés.

Előzmény: Dugó (273)
Ferencváros_28 Creative Commons License 2003.11.19 0 0 288
A probléma az arányokkal van. Mi pénzbüntetést, pályabezárást kaptunk, és ugye lebegtetik a nemzetközi kupából való kizárást. Ti meg 10 ingyenjegyet a Fradipályára. Pedig az esetek között lényegi különbség nincs.

Csak az egyik az év meccsén történt, milliók szeme láttára a másik meg két középcsapat találkozóján, párezer ember elött.

Nameg a liga Fradi-bérenc, tudjuk jól.

Ja, nem tudom, hogy mi más magyarázat lehet egy telefonfülke lebontására, mint az, ha az elkövetők értelmi fogyatékosok.

Előzmény: Dugó (278)
JOcika Creative Commons License 2003.11.19 0 0 287
Mivel fantasztikus logikám van, ezért kitaláltam, hogy nem nekem szólt.:)))

Hajrá Fradi!

Előzmény: Greenie (233)
Lecso11 Creative Commons License 2003.11.19 0 0 286
Habi!

Írtam e-mailt!

Előzmény: Habi (280)
Utczák terek csapata Creative Commons License 2003.11.19 0 0 284
Megismétlem, hogy az is megértse aki nem akarja:

" Az újpesti szurkolók is hírt adtak magukról, nemrég Siófokon egy kukát, most Zalaegerszegen egy elfutni képtelen telefonfülkét pofoztak fel."

NS 2003-11-19

Előzmény: Utczák terek csapata (283)
Utczák terek csapata Creative Commons License 2003.11.19 0 0 283
"Nyolcezer szurkoló nézte meg a másodosztályú bajnokságban a Diósgyőr legutóbbi hazai mérkőzését, amelyen felavatták a villanyvilágítást, ám néhányan a második kapott gól után a pályára rohantak, így a játékvezető félbeszakította a meccset. Az újpesti szurkolók is hírt adtak magukról, nemrég Siófokon egy kukát, most Zalaegerszegen egy elfutni képtelen telefonfülkét pofoztak fel."

Csank: – Ha valaki a pályára rohan, állítsák statáriális bíróság elé: tárgyalás, sitt, közben meg jól megverik a rendőrök. Sajnos a szurkolók egy kis része még mindig a balhéban leli örömét, és nekünk inkább törvényekkel, semmint szögesdróttal kellene megállítanunk őket.

Nyilasi: – Na tessék, kiszabadult a szellem a palackból: a május harmincadikai események óta még nincs jogerős döntés, így talán azt gondolja minden tábor, hogy ha az egyiknek lehetett pályára ugrálni, neki vajon miért ne lehetne ugyanezt.

Détári: – Miért kell a pályára szaladni, ha kikap a csapat? Miért nem lehet nyugodtan átélni akár a győzelmet, akár a vereséget? Nagyon szép, hogy Diósgyőrben ennyien szeretik a focit, de azért nem ártana normálisabb szurkolást produkálni.

Kemény: – A hír második felét kommentálnám: a jelek szerint az újpestiek nem járnak eleget bokszedzésre, mert egy telefonfülkénél erősebb ellenfelet is találhatnának maguknak…

Hajdú B.: – Remélem, Diósgyőrben meglesznek a tettesek – most már volt villany, lehetett őket látni. Talán azok ugráltak a pályára, akik eddig biciklivel tekerték a transzformátort, és most siratják a munkahelyüket… Azt pedig nagyon könnyen el tudom képzelni, hogy békésen sétál az ember lila sállal az utcán, és egyszercsak beszól neki egy telefonfülke. Ne a villanyoszlopot rugdosd, hanem velem állj ki, mondja a gaz fülke, és máris kezdődik a pofozkodás. A siófoki esetet viszont nem tudom hova tenni, mert nem biztos, hogy az a kuka, amit vernek – talán az, aki ver.


Utczák terek csapata Creative Commons License 2003.11.19 0 0 282
FERENCVÁROS. Több mint négyezren léptek be a klubba


NS, 2003-11-19


Noha az Üllői úton már javában készülnek az MTK elleni szombati örökrangadóra, még mindig téma a Fradi Club remekül sikerült első rendezvénye.


Emlékezetes: a népligeti kézilabdacsarnokban vasárnap megrendezett találkozón majdnem 2000 érdeklődő jelent meg, ami azt mutatja, hogy noha a szurkolók egy része és a labdarúgó-rt. vezetősége között feszültté vált a kapcsolat, sokan vannak, akik kitartanak a csapat, az FTC mellett. A Fradi Club szervezőinek nem titkolt célja, hogy elősegítsék a Fradi és a szurkolók között a korábbinál szorosabb kapcsolat kialakítását. Hosszabb távon pedig az a feladat, hogy az Üllői út lelátóira visszatérjenek azok a nézők, akik az utóbbi években elpártoltak az együttes mellől. A rendhagyó találkozón az érdeklődők találkozhattak a zöld-fehérek labdarúgóival, Szeiler József vezérigazgató pedig – mint arról már beszámoltunk – ezt az alkalmat használta fel arra, hogy bejelentse: 2006-ig meghosszabbították a kilencszeres válogatott Gyepes Gábor szerződését.
A Ferencvárosnál odafigyelnek az olyan, Nyugaton bevált, profitot termelő, ugyanakkor a szurkolók jobb kiszolgálását segítő vállalkozásokra is, mint az internetes honlap, a Fradi Tv, miközben a bankkártya, a sör és az újság is sikeres kezdeményezésnek bizonyult. A vezetők szép jövőt jósolnak a szeptemberben alakított Fradi Clubnak is, amelynek már több mint négyezer tagja van.
"Rengeteg levelet kaptunk a szurkolóktól vasárnap óta, akik arra biztatnak, folytassuk e kezdeményezést – mondta Szeiler József. – Már tervezzük, hogy az ünnepek közeledtével hasonló programokat szervezünk, hiszen ez jó a Ferencvárosnak és jó a szurkolóknak is.”
Visszatérve az örökrangadóra – melynek Ábrahám Attila lesz a játékvezetője –, fontos tudni, hogy péntekig egységes áron vehetnek jegyeket a Fradi-drukkerek az Üllői úton; szombaton viszont már a Hidegkuti-stadion pénztárainál válthatók belépők. Ami a csapatot illeti, a combsérüléssel bajlódó Balog Zoltán kedden együtt edzhetett a társakkal, és Garami József szakmai igazgató várhatóan számíthat a védőre az MTK elleni meccsen.


Utczák terek csapata Creative Commons License 2003.11.19 0 0 281
Ligaelnök lesz a polgármester?
Interjú Toller Lászlóval

Egyszer, Demján Sándor lemondása után már felmerült a pécsi polgármester, Toller László neve. Akkor arról volt szó, hogy az MSZP-s országgyûlési képviselő lesz a labdarúgóliga új elnöke. Aztán Szieben Lászlót választották meg, ám futballkörökben változatlanul tartja magát a feltételezés: a tavaszi közgyûlésen ismét előtérbe kerül Toller László. Maga az érdekelt beszélgetésünk során azt mondta, egyelőre nincs döntési helyzetben.

Nincs elég baja, komolyan gondolta, hogy ligaelnök lesz?
Ezt nem én gondoltam komolyan, inkább mások. Beszélgettem futballügyekben sok mindenkivel, egyelőre nyitott a kérdés.

Nem túl sok, amit vállal? Polgármester, országgyûlési képviselő, bizottsági tag a parlamentben, egyesületi elnök.
Van miről lemondanom, az kétségtelen, hiszen hét országos szervezetnek vagyok az elnöke. Mit mondjak, egyelőre bírom. Aztán, ha valamire majd nem jut időm, akkor azt becsületesen megmondom, megköszönöm a bizalmat és felállok.

Miért akar a fociba is betörni, pláne most, hogy mindenki menekül a magyar labdarúgásból?
A menekülésnek oka van, többek között ezen kellene változtatni. Ha valaki bajban van, bele lehet rúgni, szó nélkül ott lehet hagyni, vagy segíteni is lehet neki, hogy talpra álljon. Én meggondolom, mit teszek, de rugdosni semmiképpen sem fogom a magyar focit. Ha vállalom a feladatot, akkor segítek is.

Az elődje is mindent vállalt, aztán elfogyott az ideje, türelme, energiája.
Igen, Demján Sándor elindított valamit, kár, hogy nem tudta végigvinni.

Ô konkrét koncepcióval látott neki a futballreformnak, önnek van-e valamilyen elképzelése?
Én előbb kérdezek, felmérek, csak aztán döntök. De mások helyett nem tudom kitalálni a futballt. Egyébként is, hiába van elképzelésem, a szereplőkön múlik minden. Egyéni versenyzők ebben a mûfajban nincsenek, ezen bukik meg húsz éve minden kezdeményezés.

A Pécsnek azért csak sikerült az első osztályba kerülnie.
Igen, pedig három emberen kívül nem sokan segítettek.

Hogyan viseli a város, hogy a polgármestere futballőrült?
Én nemcsak a futballt szeretem, hanem az összes sportágat, így például a kosárlabdát is, és amit lehet, támogatok. És persze a városomat is nagyon szeretem. Ha meg szeretem, akkor tudom, hogy mi jó neki. Meg lehet nézni, hány néző van egy-egy meccsen nálunk. Van, akinek ez nem tetszik, támadják a pályaépítést, a villanyvilágítást, ahelyett, hogy segítenének. Nem Tolleré lesz a pálya, hanem minden pécsié, felnőtteké, gyerekeké. Nem én fogok ott futballozni.

Mit gondol, jó az a futballnak, ha a politika beleavatkozik?
Ez nem politika, illetve nem nagypolitika, ez a helyi közösség igényének kielégítése. Sportpolitika. Ahol akarják, ott megy a foci, mert tesznek is érte. Nem lehet senkire ráerőltetni a sportot, se az amatőrt, se a profit. Hiába beszélem ki a lelkemet, s mondom, milyen egészséges a sport, rendeletileg senkit nem lehet kötelezni, hogy sportoljon. Viszont, és ezt jól mondta Demján Sándor, ahol pálya van, ott előbb-utóbb játszani fognak.

Nem érzi úgy, hogy a ligaelnöki felkérés, illetve mondjuk inkább úgy, ötlet, nem személy szerint Toller Lászlónak, hanem az éppen hatalmon lévő párt egyik ismert politikusának szól?
Mondtam már, egyelőre nincs felkérés, csak beszélgetés, tehát döntési helyzet sincs.

De azt csak érzi, hogy nem páratlan szaktudására van szükség a ligában, inkább a maga mögött álló esetleges, vélt vagy valódi lobbierőre.
Nem úgy ismernek, hogy pártpolitikusként csak úgy belerohannék a világba. Mit lehet itt politizálni? Semmit. Viszont mellettem szólhat, hogy egy százhatvanezres várost el tudok irányítani. Ha felkérnének elnöknek, és esetleg vállalnám is, a lépésemet nem tekinteném politikai beavatkozásnak.

A Pécs tiszteletbeli elnökeként, így vagy úgy, de köze van a futballhoz, ha úgy tetszik, a ligához is. Mint egyesületi vezető, mit szól például a lapvásárláshoz?
Nem értem, minek a ligának újság. A lapkiadás nálunk alig valakinek üzlet, most például a Sport Plusz megvásárlásával aligha a liga járna jól. Ugyan nem baj, ha van újságja, de talán futballt kellene csinálnia, és nem lapot.

És a tévécirkusz, a közvetítések botránya?
Belülről nem ismerem az ügyet, de úgy látom, szakítani kell az MTV-vel. Nyílt verseny van, szabad a pálya. Van más országos hálózat is, amelyet érdekelnek a közvetítések, és megfelelő konkurencia lehet.

Amikor nem megy a foci, akkor létszámot emelünk vagy csökkentünk. Ön szerint mennyi az ideális létszám az NB I-ben?
A futballt oda kell visszahelyezni, ahová való. Ha úgy nézem, egyben a legnagyobb tömegsport, az emberek szeretik, s vissza kell nekik adni a játék örömét. Egy hétig a ligáról beszélünk, egy hétig az MLSZ gondjairól, ahelyett hogy örömökről, gólokról, sztárokról vitatkoznánk. Meg az NB I létszámáról. Lehet tíz vagy tizennyolc csapattal is jó bajnokságot rendezni, meg rosszat is. Egyébként úgy látom, a tizenhat csapatos bajnokság bevált, nem tudom, miért kellett szûkíteni. Több település örömét elvettük, Pest meg úgyis letisztul magától is. Látszik, hogy anyagilag hány első osztályú csapatot bír el.

Milyennek látja az MLSZ-t?
Viccesnek. Egy nagy bohózat, amit a szövetség folyamatosan felmutat. Ülnek, nem a lelátón, legalább ott ülnének, hanem az íróasztalnál, és egyfolytában panaszkodnak. Elmondják, mit miért nem lehet. Inkább azt mondanák meg, mit hogyan lehet. Partnernek kellene tekinteniük az önkormányzatokat és a gazdasági környezetet. Baranyában például a városok környékén szerveződnek a bajnokságok, segíteni kellene nekik.

Másutt meg éppen szûnnek meg a kiscsapatok.
Ilyen a sport, születnek és halnak meg csapatok, s éppen ez a szövetségek egyik feladata, hogy ahol lehet, segítő kezet nyújtsanak. Kinek fájnak például a megszûnő pályák? A gyerekeknek, a jövőnek, s milyen jó lenne az MLSZ vagy a liga üzenete: el a kezekkel a pályáktól. Svéd és norvég falvakban jártam, s azt láttam, minden iskola mellett van hokipálya. Ott az a nemzeti sport, nálunk meg állítólag a foci. És ha tényleg az, akkor joggal kérdem: hol tartunk?

A gondokat látja, s ebben nincs egyedül, s ezzel együtt elvállalná a ligaelnökséget?
Mondtam már, nincs döntési helyzet pillanatnyilag. Igaz, azt is mondtam, ha valamit vállalok, azt meg is csinálom.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!