Keresés

Részletes keresés

Cirfandlia Creative Commons License 2007.05.30 0 0 2250

:) Nah, a pedáns apámnak ez tetszene....

 

Egyébként emberi hajat; szappant!! szoktak használni, de ezek annyira domesztikált rókák, hogy egyáltalán nem félnek már az embertől... egészen lejöttek a város kertesházas részéig.  

Előzmény: csite (2249)
csite Creative Commons License 2007.05.30 0 0 2249

ruhát kitenni, jó emberszagút,

meg odavizelni a sorvégekre!

Előzmény: Cirfandlia (2247)
Derekhegy Creative Commons License 2007.05.30 0 0 2248
Egy-két tyúkot telepíthetnél a közelbe, az jó konkurencia lenne. :)
Előzmény: Cirfandlia (2247)
Cirfandlia Creative Commons License 2007.05.30 0 0 2247

Hát meleg éppen nincs; 12-15 fokok vannak az egyész dunántúlon most; holnap reggelre meg 10 alá is mehet a hőm.; de valóban az elmúlt napokban -ott ahol bőven volt eső- nagyon kedvező feltételek alakultak ki. Bár a lehűlés miatt a lappangási idő megnövekszik, hamarosan számolni lehet a tünetek megjelenésével, ráadásul hétvégétől megint meleg, záporos idő jön.  

 

Más: róka ellen tud vki vmi védelmi módszert? nagyon elszaporodott és felénk előszeretettel leeszi az alacsony kordonról a szőlőt. (kutya, kerítés, vadászat kizárva; de vmi hatékony elűzés jó lenne) 

Előzmény: szaki_pali (2246)
szaki_pali Creative Commons License 2007.05.29 0 0 2246
Szerintem most elmondhatjuk:

Támad a peronoszpóra és népi kiseggyütes betegségei!

Meleg is van, pára is van. Jó lesz vigyázni!
Derekhegy Creative Commons License 2007.05.28 0 0 2245
Na felhozom a topicot,mert érdemtelenül eltűnt.
05.28 Derékhegy, napsütés, majd eső...





szokásos
zsebpiszok0510 Creative Commons License 2007.05.27 0 0 2244

A port.hu-n meg tudod nézni a wine tv müsorát.

Sanos nálunjk nem adják a kábelen.Magyar nyelvü?

Flanell Creative Commons License 2007.05.25 0 0 2243
Ma az őszibarackról hajtottam el egy ugyanilyet.
Előzmény: Flanell (2230)
napalm. Creative Commons License 2007.05.25 0 0 2242

ma van Orbán (Szent Orbán) napja!

 

igyatok az egészségére!

lalá Creative Commons License 2007.05.24 0 0 2241
-Én nem vagyok "vadász", a kábelem elég fix, de a guglival megtaláltam. Hát elég üres az a pohár.(hehe)
Előzmény: Amphenol (2240)
Amphenol Creative Commons License 2007.05.24 0 0 2240
Sziasztok !

Másik ( sokadik ) hobbym a műholdas műsorvadászat ...

Pár napja találtam ( Eurobird 1 műholdon ) WINE TV , találjátok ki
milyen műsorok vannak benne ....
Annyit segítek , hogy egy borospohár a tv emblémája . Akinek van lehetősége
nézzen rá . Tegnapelőtt este spanyol bortermelőket , tegnap örményeket
mutattak .... ( Német , francia nyelv közül lehet választani ) .



Ha valaki tudta akkor bocs , de nekem erős újdonság volt ..

Amp

napalm. Creative Commons License 2007.05.22 0 0 2239

tudod, meg ne szökjön;)

nem vagyok nagy szőlész, hobbi szinten művelem azt a két sort, de azok rendben vannak, betegségnek nem látni nyomát.

Előzmény: Ferig (2236)
Flanell Creative Commons License 2007.05.22 0 0 2238
Mert milyen jószág ez? Én valami őszibarackevőnek gondoltam, a nevét elfelejtettem.
Előzmény: Ferig (2237)
Ferig Creative Commons License 2007.05.21 0 0 2237
Ő, még valószínűleg nem, de az utódai annál inkább.
Előzmény: Flanell (2230)
Ferig Creative Commons License 2007.05.21 0 0 2236
Remek! Ti már úgy látom, eleve "rács mögé" raktátok. :-) No és hogyan végzi a dolgát?
Előzmény: napalm. (2233)
taormina1 Creative Commons License 2007.05.21 0 0 2235

Marha- és gombatrágyát szoktak kapni minden összel, mindenki kb egyenlö mértékben. Tavasszal meg még valami bogyós gyümölcsöknek való mütrágyát is.

De sajnos a kerítés felöli sor eleje, ahol a legfinomabbak vannak egyáltalán nem terem. A sor vége igen, de olyat, ami csak nagyon nehezen érik be. Ilyen nagyon sötétkék fajta, azt hiszem Otellonak nevezik. A szemben levö sor végét teljesen eluralja az a hosszú kar, és rengeteg is van rajta, de nem nagyon jó; ilyen világos színü, nagyon tömött fürtöket terem, ami hajlamos már a tökén elrohadni. Ugyanezen sor elején van a legjobb fajta, édesanyám Bernát Jánosnak hívja. Apróbb szemü, bordó, zamatos és viszonylag tartós fajta. Öt egész jól sikerült szaporítani is, már a kicsik is teremnek.

Előzmény: RAMBO (2220)
RAMBO Creative Commons License 2007.05.21 0 0 2234
Részemről OK!
Előzmény: szaki_pali (2221)
napalm. Creative Commons License 2007.05.21 0 0 2233

mifelénk így fest:

 

 

Előzmény: Ferig (2225)
szaki_pali Creative Commons License 2007.05.20 0 0 2232
Ki finanszírozza...?

Hát mindenki. Tudtommal állami pénzekből is meg egyéb hozzájárulásokból is (volt amikor biztosító is beszált de hogy most pontosan ki nem tudom) de a lényeg az hogy idéntől minden hegyközségi tagnak is kötelezően fizetnie kell a Nefele-nak.
Előzmény: Ferig (2228)
Jani71 Creative Commons License 2007.05.20 0 0 2231

Még fiatal. Most tartok ott, hogy a jövőre vízszintesre hajtani szánt vesszőt (vagy ha meghagyom: két vesszőt) nevelem. Ami felül lesz kb. 2 m magasan vagy egy kicsit feljebb. Plusz alul a föld felett két-három vékonyabbat nevel a meghagyott csapokról. Na persze itt is már jócskán kellett szelektálnom a most tavasszal mindenhonnan kihajtott vesszők közül. Egyikből lesz az esetleges nagy fagyok utáni bisztosító csap jövőre. A többit levágom és keményen leszedem a környékéről hajtókat is, hogy hosszú távon egyetlen csap legyen.

A termés nálam sem szempont, mivel csemegének csapni való (legalábbis tavaly nem volt ehető, valami vacak, sötétkék, apró, savanyú bogyójú, kicsi fürtök lettek).

Jó, hogy leírtad a módszered, de sajnos én még nem értem el ezt az állapotot, ahogy írtam is. Na, de majd utána! Lesz itt olyan árnyék!

Egyelőre azon vagyok, hogy jó alapot teremtsek a következő évekre, aztán majd meglátjuk, hogy mit lehet. Az a baj, hogy még nem tudom, hogy mit merjek. Nem akarom, hogy csak itt-ott hajtson ki a rügy (vagy ha kihajt, nem igen akar nőni, annyira szétszórtam a hosszú vesszőn az erőt), aztán utána csak nézegessem a ritka lombozatot. Mindegy, majd meglátom.

Az viszont igaz, hogy nagyon vaddisznó fajta, már kb. 2,5 m-nél tart a két felső rügyről hajtott vessző (most nem mértem meg), és megy mint a tatárok.

Lehet, hogy a tanácsod értelmében mégis hagyom nőni, ameddig csak akar (de hogy szedem le a diófa ágai közül...?), hadd erősödjön.

Előzmény: Flanell (2229)
Flanell Creative Commons License 2007.05.20 0 0 2230

Ez a bújkáló tarka moly nem eszixőlőt, ugye? Csak véletlenül sziesztázik pont itt.
Flanell Creative Commons License 2007.05.20 0 0 2229
Ez egy igazán vaddisznó szőlő, nem nagyon lehet túlterhelni. Szerintem hagyd minél erősebben nőni, ha még fiatal. Ne korlátozd metszéssel, mert azzal a gyökere is gyengébben nő.
Nálam a termése nem szempont, úgysem tudom használni. Tavasszal hagyok rajta megfelelő számú rövid csapot következő évi termő nevelésére, azon kívül meg jó sok hosszú 8-10 szemest, hogy minél előbb sűrű árnyékot adjon.
Előzmény: Jani71 (2207)
Ferig Creative Commons License 2007.05.20 0 0 2228

Úgy látszik a Nefela sokkal hatásosabb. Orbán szentelésnek azonban van még egy egy nagy előnye; ha Orbán iszik, mi is iszunk. 

 

Tényleg! Ki finanszirozza a Nefela-t és hogyan?

 

Előzmény: szaki_pali (2227)
szaki_pali Creative Commons License 2007.05.20 0 0 2227
Mi nem Orbánt itatjuk , hanem a Nefela-t. Nem tudom melyik a szerencsésebb választás de eddig (lekopogom) a jég nem vert el bennünket.

A virágok szépek. Én is teljesen elhültem amikor a hajtást fenn láttam a felső drótnál. Ez legkorábban júniusban szokott előfordulni. Most pedig május 20.-t írunk. Eljő még a kétszeri szüret ideje meglássátok! Itt a totális felmelegedés!
Előzmény: Ferig (2225)
Ferig Creative Commons License 2007.05.19 0 0 2226

Mondja valaki, hogy a szőlő nem egy virág! Szőlővirág nyílásra készen. (Rizlingszilváni és Zweigelt)

Ferig Creative Commons License 2007.05.19 0 0 2225

Nos! Elmentünk megitatni Orbánt a tavalyi borral, hogy jobban vigyázzon a hegyközség szőlőjére, mert tavaly is meg tavaly előtt is jól elvert bennünket a jég és ez így türhetetlen állapot.

Kinek van még képe a helyi Orbán szoborról?

 

Vork12 Creative Commons License 2007.05.19 0 0 2224

Teljesen off

 

Van valamelyikőtöknek olyan ismerőse akitől papagály tenyésztésről tudnék tanácsot kérni.

              Sűrgős lenne.

 

 

                        Üdv  Vork12

szaki_pali Creative Commons License 2007.05.19 0 0 2223
Nem tudom csak feldobtam!
Előzmény: Derekhegy (2222)
Derekhegy Creative Commons License 2007.05.19 0 0 2222
Ilyen helyeken is szokás "topictalinak" becézett összejövetelt tartani.
Előzmény: szaki_pali (2221)
szaki_pali Creative Commons License 2007.05.18 0 0 2221
A bor íz érzretét nagyon sok minden befolyásolja. Azt már elődeink is tudták, hogy némi turpissággal, hogyan lehet bizonyos dolgogat elfedni. Amióta viszont labor létezik ott a mérési eredmények könyörtelenek. Egy PH egy savfok, cukortartalom, extrakt objektív szám. Azzal tényleg nem lehet vitatkozni. De hogy ez miként hat a nyelvünkre az még attól is függ éppen mit ettünk vagy nem ettünk előtte.

De hogy idézzem mikrobiológia tanáromat egyszer egy kollokvium alkalmával azt találta mondani éppen maturáló diákjának, hogy "mikrobiológiáról beszélni mikróbak nélkül nem lehetséges" Ezt arra értette, hogy a felelő nem beszélt konkrét baciról.
Most mi is hasonlóan cselekszünk beszélünk a borról , ízekről érzetekről de ki kóstolja!!!

A korábban felemlegetett téli esték előadássorozata során szokott előfordulni, hogy néhányan az előadók közül elmondják a mintának bevitt borokról a véleményüket. A hallgatóság meg nyel nagyokat aztán mire oda jut már régen elflejti mit is kell az adott borban keresni. Ez úgy lenne szép és követhető, hogy mindenki hozzáférne és magkostolhatná az adott nedüt. Csak halkan jegyzem meg, hogy vannak HUB-ok (hasonló csevegő csatornák) ahol idönként Hubtail-t rendeznek. Az addig számítógépen létező nickek megelevenednek testet öltenek. Lehet, hogy szakmai talit kellene tartani?
Előzmény: RAMBO (2219)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!