Keresés

Részletes keresés

Borzas Creative Commons License 2002.12.22 0 0 25
Thanks.

Figyejjetek má', mi a helyzet a keleti blokk termékeivel? Azokra az ásatag elektronyos orgonának látszó tárgyakra gondolok, amelyek egyes hangszerboltokban (pl ELdorádó kirakat) vannak 30-40ezerért félig poénból vagy dekorációnak kirakva. Gondoltam egyszer, hogy veszek egyet és lealázom Mekk mestert meg Frédit&Bénit thrashmetálba, de lehet hogy eleve hülyeség, ugyanis nekem a gitár is kemény dió (ami magában nem gáz, de 8 év után igen:). Eddigi legkiválóbb billentyüs teljesítményem az Easy (by Lionel Ritchie) eljátszása volt gitár után kigondolva; igaz, kevésszer ültem eddig klaviatúra mellett, legalábbis olyan mellett, amelyik nem olyan, mint amit most is verek.

G.G. Creative Commons License 2002.12.22 0 0 24
Vintage: igen jelent szüretet is, de ha jobban utánanézel, akkor jó évjárat/minőség, régebbi évjárat. (igaz hogy a bortermelésben használják leginkább)

A tegnapelőtti koncerten a gitáros srácnál Gibson vót, vagy Epiphone? Nem merészkedtem közel a színpadhoz, nehogy megegyetek:-)))

G.G. Creative Commons License 2002.12.22 0 0 23
Mellotron: Az igazi vintédzs ( :-) ) mellotron szalagos volt. Azaz minden egyes hangmagasságnak megfelelően volt egy kvázi magnószalag amin hegedahangot rögzítettek. Ebből kifolyólag a cucc kb. szobányi méretű volt. Másik hátránya az volt, hogy mivel a szalagok forogtak, meg nagy volt a hő, iszonyatosan meg tudtak nyúlni, és gyorsan elhangolódtak. A mendemondák szerint voltak olyan gépezetek is, melyben volt egy embreke, aki mindíg utánafeszített a szalagoknak:-).
Az "újkori" mellotronok már a hagyományos analóg módon működnek, így normál méreteket öltenek.

Nem is tudtam, hogy kerestetek minket:-)

A vintage hangszerek közül a gitárokat se felejtsük ki:-))
Itt egykét jó kis link:
http://www.provide.net/~cfh/fender.html
http://mywebpages.comcast.net/vrbass/vibratone/ (no ilyenünk is van:-))

Halsaman Creative Commons License 2002.12.22 0 0 22
Nem tudok, béna vagyok. Segítsetek, valahogy lehet ide képet rakni!
Különben, mi kétszer próbáltuk az echoes zenekarral fölvenni a kapcsolatot, de sose írtatok vissza:(
Hogy lesz így vintage találkozó?:)
Borzas mester, ha van még kérdésed, szívesen kifejtem...:)
Halsaman Creative Commons License 2002.12.22 0 0 21
Na nézzük csak:
Satöbbi: magyar alter zenekar:)
Vintage: "szüret!": ezt soha senki nem magyarázza meg értelmesen... leginkább a klasszikus (70-es évekbeli) rockzenében használatos hangszerek, erősítők, satöbbiknek a gyűjtőneve. A régi csöves erősítők, vagy a billentyűk közül a Hammond orgona, mellotron, Moog szintetizátor, Fender Rhodes elektromos zongora tartozik ebbe a kategóriába.
Utóbbiak közös jellemzője (a Moogon kívül), hogy próbáltak egy klasszikus hangszerhez hasonlítani, de nem sikerült nekik, hanem új hangszerkategóriákat hoztak létre. (A mellotron leginkább vonószenekar-szimuláció akart lenni; nem tudom, hogy működik - valaki esetleg felhomályosítana?)
Ma már a modern erősítőkön külön vintage-kapcsoló van a régi, enyhén torzított hangokhoz...
Rotor: A Leslie-ben forgó tölcsérek illetve dobok vezetik a hangot a hagyományos esetben fölfele ill. lefele álló hangszórókból a szélrózsa minden irányába. (A hangfal minden irányba szól, kb. úgy működik, mint a rendőrautó tetején a forgótükör).
Próbálok egy képet is mellékelni, hátha sikerül...
Előzmény: Borzas (20)
Borzas Creative Commons License 2002.12.22 0 0 20
Hammond rúlz. Persze akinek az ELP a no. 1, mint én, az nem érezhet máshogy. Viszont a sok szakkifejezést igazán megmagyarázhatnátok, legalább futólag (vintage, rotor, satöbbi).
G.G. Creative Commons License 2002.12.22 0 0 19
Ja még a hangszerpark része egy Korg TRINITY:-))))
G.G. Creative Commons License 2002.12.22 0 0 18
A Jankai Bélának is van Hammondja:-))
A zenekar: s.y.b.e.r.i.a.
az eddíg Echoes of Pink Floyd néven futott banda keménymagja:-))
Vintage cuccokban csak a billentyűsünk király:-))
Nekem a legrégibb darab egy '94. júniusi Digitech FC, meg egy azután valamikori 2101-es:-)
Koncert majd csak majd lesz:-))
Most még íródik az anyag (már lassan 2 éve:-)).
Halsaman Creative Commons License 2002.12.22 0 0 17
G.G., melyik zenekar vagytok?
Feltétlenül értesíts, ha van megmozdulásotok!
Mellesleg, csinálhatnánk egy Vintage Hangszereken Nyomuló Zenekarok Fesztiválját:)
Halsaman Creative Commons License 2002.12.22 0 0 16
Gyerekek, nagyon gagyi.
Az egész egy 15*7 cm-es nyák, pár IC-vel, +egy lcd, +egy pár kapcsoló, +a billentyűzet.
Brühühü...
Ahhoz képest egész jól szól!
Egyébként a koncertkezdés előtt öt perccel a szinti bemondta az unalmast (egy kapcsoló átkapcsolódott benne, és nem volt hajlandó megszólalni... a zenekarral körbeálltuk némileg megszeppenten, aztán sikerült rájönni a titok nyitjára). Ettől szeretem jobban a régi dolgokat: van bennük anyag és nincs bennük computer, ezért nem olyan kiszámíthatatlanok.

Szerintetek Mo-on hány embernek van Hammondja?
Pressernek tuti van, meg az Eddás Gömének is, meg a Gidófalvynak... és még?

Halsaman Creative Commons License 2002.12.21 0 0 15
MIKOR MIKOR MIKOR????
Első sorban fogok csápolni:)))))
Egyébként nekem is van tervben némi billentyűügyi frissítés...
Most éppen az XP-10est szedtem szét apró darabokra, de nem találom a csöveket, meg a rugós zengetőt:)
G.G. Creative Commons License 2002.12.21 0 0 14
Uriah Heep: Salisbury - állat!
Ami még nagyonjó: Look at Yourself, meg a Very 'Eavy Very 'Umble.

Trinity: Láttuk:-)) faszán szólt, főleg az utolsó elborulásban:-)))

Egyébként a billentyűsünk vett nemrég egy Solton leslie-t (2 rotor 2 seb., tranyós), abban is szépen látni az érdekességet. Meg van neki 2 Fender Vibratone-ja is, amiket mostanában rámruház, ugyanis azok gitárra készültek kb 30 éve...
Van néki egy Farfisa orgonája is (sajna nem mechanikus), meg egy újdonsült, 20 éves, Korg Cx3-asa...na AZ leviszi az ember fejét:-))))
Ja és a kis mocsoknak még van egy Wersi mellotronja is:-)))

Valamikor ez az egész látható is lesz koncerten, csak nem tudni mikor:-)))

Halsaman Creative Commons License 2002.12.21 0 0 13
Örömmel tudatom, hogy a tegnapi koncerten a Leslie (csak egyet vittünk végül) úgy szólt, mint az állat!!! Főleg a Kotta nélkül, ami "standard" ráadásdalunk, nagyon ütött vele!

Egervári Gábor szerint azért volt hangos a soundcheck, mert a Leslie mindenkinek levitte a fejét... Egyébként nem azért volt hangos.

Meg is nézték többen, hogy ez mi a túró, ami forog? Ebben ugyanis látszik a rotor:)

Más.
Sajnos én ezt az egy Uriah Heepet ismerem, ezek szerint jó albummal kezdtem? Milyen más albumukat tudnátok ajánlani, amiben sok Hammond van, és a zene is élvezetes?
A Rhoda Scott tényleg nagyon jó, csak "sajna" bakeliten van meg és nagyon rossz a lemezjátszóm...

Egy kötelező alapmű: Sam Brown: Stop!
A szóló miatt minden Hammondos honlapon ott van:)

Gope Creative Commons License 2002.12.18 0 0 12
Re: Uriah Heep - Salisbury. Igen, ennek a sok albumot és korszakot (és sajnos sok gyenge albumot) megért zenekarnak talán az egyetlen igazi prog. lemeze. Nekem CD-n van meg, valamikor 90 körül a Metro áruházban vettem 700 Ft.-ért :-)

Re: Hammond királyok- én mint prog ember, első helyekre ezen műfaj képviselőit helyezem, persze kezdve az öreg Keith mesterrel. De mivel az egyik kedvencem a YES, és Rick Wakemann a világ egyik legjobb rock billentyűse, róla sem feledkezhetünk meg, bár nála a Hammond mellett nagyon sokat szól a Moog és Mellotron meg a zongora (és egyebek is).

Re: Mellotron - eBay USA-n hihetetlen mennyiségű hangszer van, billentyű is, persze a szállítás majdnem megoldhatatlan és drága nagyobb hangszerek esetén.

Üdv.

gyalogdémon Creative Commons License 2002.12.18 0 0 11
_rhoda scott_ (remélem jól írom a nevét), afro-merikai billentyűs, gyönyörű szép keze van, amivel nagyon játszik hammondon, jobbára egy szál dob kíséretében. még szüleim lemezei között találtam egy albumát, érdeklődéssképp belehallgattam, valami gyönyörű, klasszikus darabok jazz-feldolgozásai, azóta találtam tőle egy hasonlót, ahol meg mjúzikelek feldolgozásai vannak. ajánlom bárki szíves figyelmébe.
azután meg a mostani nagy kedvencem a _modeski, martin and wood_ nevű jazz-trió, szintén hammond az alaphangszer. sajnos róluk nem tudok sokat, egyetlen album van meg tőlük: last chance to dance trance (perhaps) - best of, tehát valószínűleg jelent meg tőlük más is. ha valaki ismerné őket, vagy tudna róluk valmit, például érdekelne:)
La Méduse Creative Commons License 2002.12.18 0 0 10
A Procol Harum 'A Whiter Shade of Pale'-je nélkül asszem ma szegényebb lenne a világ.. :)
kaviat Creative Commons License 2002.12.17 0 0 9
annó, még analogue korszakomban kedvencem volt.. lehet, hogy már nincs is meg ez a bakelit, mindenesetre azóta nem hallgattam :((

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: Halsaman (8)
Halsaman Creative Commons License 2002.12.17 0 0 8
Ki szereti a Uriah Heep: Salisbury-t? :)
Halsaman Creative Commons License 2002.12.17 0 0 7
Várom továbbá lelkes Hammond tulajdonosok jelentkezését. Lehetne csinálni egy magyar Tonewheel Clubot is, esetleg egyéb régi billentyűkkel kiegészítve...
Vagy először is egy honlapot!!!

(egyszer találtam már a neten egy ilyesmi felhívást, de az emailt lefelejtették a honlapról:()

Halsaman Creative Commons License 2002.12.17 0 0 6
Jártam ma a Coda hangszerboltban, ott meg egy Farfisa orgona van lerakva, ár még nem volt rajta.
Eléggé tranyós külleme volt, szóval olyan nem vintage...
Nem tud véletlenül valaki eladó mellotront?
Azt még sosem láttam, hogy árulnák.

Addig is: Írjátok meg, hogy kik a kedvenc Hammond játékosotok!
Nekem az abszolút favorit Keith Emerson. Aztán Presser orgonálása is nagyon bejön az LGT első két albumán. Később úgy látszik kidobta az orgonát, mert amióta Somló benn van az LGT-ben, azóta csak Rhodes van mindenhol.

Gope Creative Commons License 2002.12.17 0 0 5
Itt van egy: extracted from APRONET

Eladó egy VE 400 Hammond orgona, tranzisztoros, 1 rotoros beépített leslie- vel, 3, 5 oktávos, 2 manuálos, 1 oktávos pedál, megkímélt állapotban, szép faborítással.
250.000Ft - nem is drága.

Nem én vagyok az eladó, csak szívmasszást adok a topiknak. Szerintem, dear Halsaman, érinthetnéd a nagy Hammondosokat, meg olyan műveket, ahol a Hammond a domináns, esetleg egyéb vintage billentyűket is, mert el fog sűlyedni ez az egyébként érdekes témájú topik. Üdv, jó koncertet és közönséget kívánva:

Gope

Előzmény: Halsaman (4)
Halsaman Creative Commons License 2002.12.14 0 0 4
Örömmel tudatom, hogy bár Hammondom nincs (MÉG!!!), Leslie-m viszont van, sőt, a zenekaromban a gitárosnak is!
Az enyém egy Dynacord DC-100 tranyós Leslie, két rotor, két sebesség - olyasmi, mint a Leslie 122.
Az övé egy olasz CRB vagy mi, egy rotor, két sebesség, és függőlegesen forog.
Na most, aki akarja azt a vartyogást élőben is hallani, azt várom a Jókai klubban, december 20-án, pénteken, este 7-kor, Trinity koncerten: A DC-100 ott lesz és NAGYON brutálul szól torzítóval!
Pedig az orgonahangot egy Roland XP-10es szolgáltatja, ami eléggé alap szintetizátor...
Hallgassátok meg!
Gope Creative Commons License 2002.12.13 0 0 3
Én gitáros vagyok, de ettől függetlenül, (vagy épp ezért) szeretem a Hammondot. Leginkább Leslie-vel, ahogy fortyog, hörög, pörögnek a hangszórók. Vagy a régi Uriah Heep, Deep Purple számokban, amikor torzítós hangszineket használtak. Sajnos, ma már egyre kevesebb igazi Hammondot hallani. Persze, mert egy B3-as ezer kiló, ki fogja szállítani, meg emelgetni, el se fér a mai klub szinpadokon.
De azért: vintage keys rulez! (Moog, Hammond, Rhodes, Mellotron stb.)
Halsaman Creative Commons License 2002.12.13 0 0 2
Szerintem vicces, hogy ugyanazon a hangszeren született az Emerson Lake & Palmer életnű nagy része, mint amin a Frakk, a macskák réme!
Ez nemcsak rossz használatot jelenthet, hanem mutatja a hangszer sokoldalúságát is:)
BahnScorper Creative Commons License 2002.12.13 0 0 1
Annyira nem vagyok oda e hangszerért, mert a legtöbben rosszul használják, mint valami rossz szintit, csak a magas, nyújtott hangokat csiholják ki belőle. Elrettentő példa erre a 60-as, 70-es évek magyar tévéfilmjei, vagy a magyarított Flintstones magyarított főcímzenéi.
Van viszont valaki, aki megfelelő módon tudja használni, és ezzel még aránylag velem is meg tudja kedveltetni. Ez a valaki Ferdy Dörnberg, aki Axel Rudi Pell-nek is billentyűzik, de saját zenekara a Rough Silk is nagyon jó!
Előzmény: Halsaman (-)
kaviat Creative Commons License 2002.12.13 0 0 0
egyik kedvenc hangszerem

.kav]4t neofittnessp0p

Halsaman Creative Commons License 2002.12.13 0 0 topiknyitó
A Hammond orgona a világ egyik legizgalmasabb hangszere. Bár igen régen, 1935-ben találta ki egy Laurens Hammond nevű úr, a mai napig lépten- nyomon találkozunk jellegzetes hangjával. A hetvenes években, a rockzene hőskorában egyeduralkodó volt a billentyűs rockhangszerek közt, s bizonyos stílusok szinte elképzelhetetlenek nélküle.
A topicba várok mindenkit, aki technikailag érdeklődik, rajongó, tulajdonos, vagy csak egyszerűen imádja a Hammond hangját...írhatnak Hammond- játékosok elkötelezett hívei is!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!