Keresés

Részletes keresés

kerub Creative Commons License 2003.06.17 0 0 360
Endre!

ha a googliba beírod a családkutatás* keresőszót cca 50 találatot nézhetsz végig.

kerub

Előzmény: szurke endre (358)
Radix Creative Commons License 2003.06.17 0 0 359
Helló!

Beírnám, akikről tudok.

Magyar Genealógiai és Heraldikai Társaság
A vezetőség tagja dr. Pandula Attila, a társaság címeként több helyen az ELTE Bölcsészkar van megadva:
1052 Budapest, Pesti Barnabás u. 1.
A vezetőség tagjai között vannak/voltak dr. Harmath A., dr. Kollega-Tarsoly István (email 2001. körülről: tarsolykiadoKUKACmailPONTdatanetPONThu)

Arbeitskreis Ungarndeutscher Familienforscher (AKUFF)
AKUFF honlap
- a magyarországi németek családtörténetével foglalkozók egyesülete. Épp most szombaton lesz a következő összejövetel Gödöllőn.

Memória
Ha jól emlékszem ezzel a névvel szerveződött/kívánt szerveződni zsidó kulturális - családfakutató egyesület 1998 körül. Részletekkel talán Oblath András tud szolgálni: oblathKUKACmailPONTdatanetPONThu

Több magyar/magyarországi vonatkozású külföldi egyesület címét ide gyűjtöttem.

Üdv.

Radix

Előzmény: szurke endre (358)
szurke endre Creative Commons License 2003.06.16 0 0 358
Fel tudod oket sorolni? En csak 1-2t ismerek.

Koszi,

sze

Előzmény: kerub (357)
kerub Creative Commons License 2003.06.16 0 0 357
Egyesületről nem hallottam, de vállalkozás az van nem is kevés.
Előzmény: Pernyetipró (356)
Pernyetipró Creative Commons License 2003.06.16 0 0 356
Van Magyarországon hivataloasan működő családfakutató egyesület.
szurke endre Creative Commons License 2003.06.15 0 0 355
Hello,

talan lesz idom a heten, megnezhetem a Nyugallomanyu pedagogust - add meg, kit keressek.

sze

Előzmény: curazsi (352)
Steve the Great Creative Commons License 2003.06.15 0 0 354
Ha nem tévedek, az olvtársak erre a honlapra gondoltak:
www.familysearch.org/
Ezt a Mormon Egyház tartja fenn, innen tölthető le pl. a PAF-program, (több, hasonló profilú oldal mellett) itt adnak teret annak, hogy regisztráció után bárki felvigye és kereshetővé tegye családfáját, ill. kereshessen más katalógusokban is.
Annyiban meg kell őket védenem, hogy ezeket a családfákat nem a mormonok, hanem a felhasználók viszik fel, ezért nyilvánvalóan "kissé" hiányosak (tehát nem a mormon mikrofilm-adatbázis található meg itt - sajna)
Előzmény: Lájszló (353)
Lájszló Creative Commons License 2003.06.15 0 0 353
Sziasztok,

egy kérdés és egy válasz:

A kérdés: pontosan milyen mormonn adatbázisra utaltatok az imént??

A válasz: én például találkoztam olyan megkülönböztetéssel, hogy a levéltárban nem engedtek megnézni olyan iratokat, amit elvileg meg kellett volna mutatniuk.

Előzmény: curazsi (352)
curazsi Creative Commons License 2003.06.15 0 0 352
Sziasztok!
A múlt Vasárnap jelntkeztem be a fórumba, és azóta beszereztem egy könyvet, ahol felleltem egy rokont vagy névrokont.
A könyv: Ladányi Miksa (szerk.):A magyar ipar almanachja.Bp., 1931
Több száz magyarországi iparos nevét tartalmazza általában rövid életrajzzal és fényképpel.
Ha valakit érdekel szívesen megnéze és válaszolok.
Tartalmazza:budapesti könyvkötők,szijgyártók,bő-
röndösök,bőrdíszművesek,kesztyűsök,kötszerészek,orvosi műszerészek,dobozgyártók,tok-készítők,díszműkészítők és tímárok ipartestületét.A buda pesti kalaposok,női szabók,
fényképészek,sapkások,esztergályosok,kádárok,építő iparosok, nyomdászok,kocsigyártók,kovácsok,kocs-
márosok,kéményseprők adatait.A szegedi ipartestület tagjait.Valamint a következő helyiségek iparosait:Alag,Aldebrő,Alsógöd,Átány,
Balassagyarmat,Barcika,Bánréve,Boconád,Bodvaszilas
,Bogács,Bodva,Bolyok,Borsod,Borsodnádasd,Borsodszemere,Borsodszirák,Cserépfalu,Eger,Egerfarmos,Erdő-
telek,Felsőgöd,Finke,Füzesabony,Heves,Hódoscsépány,KálKápolna,Kelemér,Komjáti,Kompolt,Kömlő,Maklár,
Mezőcsát,Mezőkövesd,Mezőnyék,Mezőtárkány,Miskolc,
Nagykovácsi,Nagymaros,Nógrádverőce,Noszvaj,Ózd,
Parád,Perkupa,Pély,Poroszló,Putnok,Recsk,Sajóecseg,Sajókaza,Sajókazinc,Sajószentkereszt,Sajószent-
péter,Sajóvámos,Sajóvárkony,Salgótarján,Sarud,Sza-lona,Szendrő,Szentes,Szihalom,Szin,Szirmabesenyő,
Szob,Szomolya,Sződliget,Tarnaméra,Tarnaszentmiklós,Tarnazsadány,Tiszafüred,Tiszanána,Tófalu,Tornaná-daska,Vác,Vámosmikola és Verpelét.
Ha valakitn valamelyikből adat érdekli,azt szívesen megnézem.
Viszont keresek olyant, akinek vagy megvan vagy valamelyik pesti könyvtárban meg tudná nekem nézni a következő két könyvet, amikben két adat érdekelne,mert én bajai vagyok és ritkán jutok fel Budapestre.A két könyv:Ladányi Miksa(Szerk)
A magyar ipar almanachja.1929. ill. Halász Imre
(Szerk.):Nugállományú hazai pedagógusok almanachja.Bp.,1936.
Ha segíthetek és ha tudtok nekem segíteni,akkor
az albertivan@wap.hu címre írjatok!
Köszönöm
Vajk Creative Commons License 2003.06.15 0 0 351
Van ilyen rendszer, webes cucc, felteszed a szoftverükreva családfádat, majd elküldöd nekik. Abban az adatbázisban aztán összejön sok burmai, kirgiz és talán néhány magyar családfa is:)

Amúgy mormonok nagyon slendriánul végezték a dolgukat, mert egyetlen általam ismert ősöm sincs benne a rendszerükbebn. Sőt egytelen ismerősöm ősei sincsenek benne..

Előzmény: Bpapa (350)
Bpapa Creative Commons License 2003.06.15 0 0 350
Sőt!!!

Néhány százezer önkéntes őrült begépelhetné az összes fellelhető adatot egy egységes rendszerbe!
Mint a mormonok.

Bpapa

Bpapa Creative Commons License 2003.06.15 0 0 349
Köszönöm a javítást! :-(
(csak kétszer néztem át)

Többen írtak olyanokat,hogy nem lehet hozzáférni iratokhoz,anyakönyvekhez; én például hosszú ideje nem kapok választ egy plébániától...
Egy szervezetnek mindíg nagyobb a szava és könyebben kap nyilvánosságot.

Bpapa

Előzmény: Vajk (348)
Vajk Creative Commons License 2003.06.15 0 0 348
Milyen hátrányos megkülönböztetést tapasztaltál a családfakutatókkal szemben?
:)
Előzmény: Bpapa (347)
Bpapa Creative Commons License 2003.06.15 0 0 347
Tisztel Családfakutatók!

Az a képtelen ötletem támadt, hogy alakítsunk szövetséget, társaságot,vagy bármit, ahol kicsit hivatalosabban lehetne intézni a dolgokat. Ennek több előnye van: Együttesen léphetünk fel a megkülömböztetés bármilyen (számunkra kedvezőtlen) formája ellen,
Elvileg központi támogatást szerezhetünk,
megbízhatunk profikat a piszkos munkák elvégzésére,felhívhatjuk a világ figyelmét pl. a szlovákiai anomáliákra, közös adatbázist állíthatunk fel, stb.Ezzel szemben pillanatnyilag csak egy rossz oldala jut eszembe a dolognak az, hogy nyilván tagdíjat kellene fizetni...
Gondolkodjatok el rajta, mert azt hiszem, hogy a családfakutatók zömének nincs számítógépes kapcsolata, tehát lényegesen többen foglalkozunk a támával, mint az itt kiderül.
Bpapa

Tova Szilárd Creative Commons License 2003.06.11 0 0 346
Előzmény: Bpapa (345)
Bpapa Creative Commons License 2003.06.11 0 0 345
Sziasztok!

Szeretettel köszöntök mindenkit, mint új fiú a családfa kutatók között. Végignézve azeddigieket sok hasznos információt kaptam. Remélem néha segíteni is tudok majd.Az utolsó témához szólva, azt hiszem van egy oldal a Startlapalatt, ahol egy Tilk nevű ember egybeszerkeszti a magyar családokat.Talán használható a programmja.

Bpapa

NoGun Creative Commons License 2003.06.10 0 0 344
Pontosan erre ...
Előzmény: Pernyetipró (340)
Pitecus Creative Commons License 2003.06.10 0 0 343
Üdv nálunk!

Az én módszerem:
-1985 utáni dolgok az aktuális járási Önkonál (némi +vesztegetés után videózhatok is...:)))
-1895 elötti (rk. iktatások)a Levéltár a Bécsi úton.
-SzVSz a nemesi dolgok klf. könyvekben lesznek meg (vagy a püspöki lev. tárban).

Előzmény: curazsi (341)
kerub Creative Commons License 2003.06.10 0 0 342
Légy üdvözölve a körünkben.

A módszerek különbözőek, a szomszédom pl. egy nyudíjas történelemtanár ki se mozdult az otthonából legfeljebb a legközelebbi postaládáig, és levelezés útján gyüjtötte be a családjáról az adatokat.

Előzmény: curazsi (341)
curazsi Creative Commons License 2003.06.08 0 0 341
Sziasztok!
Tavaly keztem a családfakutatást és anyai ágon
az 1800-as évek elejéig sikerült megtalálnom őseimet.
Nem egyszerű dolog,de az eddigieket a családi iratokból kutattam ki,valamint amire a nemrég elhunyt nagymamám emlékezett.
Hol érdemes kutatni?
- anyakönyvi hivatalban megnézni őseinnk adatait,
1895 óta van állami anyakönyvezés
- a városról szóló monográfiákban
- a helyi városi könyvtár helytörténeti gyűjteményében:
-egyházi anyakönyvekben
- levéltárak
- Bogárdi János honlapján
- www.arcanum.hu honlapon számos fontos könyv megtalálható
- www.genealogia.hu honlap
Fontos könyvek:
-iskolai értesítők, gyakran megtalálhatóak a városi könyvtárban
-A XX. század elején jelent meg Borovszky Samu szerkesztésében a " Magyarország vármegyéi és városai" című könyvek, most megvehetőek a www. arcanum.hu címen
Nagy Iván nemesi könyve, az arcanumon szintén megvehető
- Kempelen Béla:Magyar nemes családok
-Magyar Életrajzi Lexikon, megvehető az arcanumon, de ingyen letölthető a Magyar Elektro-
nikus Könyvtár-ból /megtalálod,ha beírod a címét
a yahoo keresőjébe/
izraelita felekezet esetén:
- a fent említett kiadványok
-Magya Zsidó Lexikon. Szerk.Ujvári Péter/megjelent reprint/
Kempelen Béla:Magyar zsidó családok./megjelent reprint/
Gergely András:Jeles magyar zsidó orvosok lexikona.
stb.
Érdemes kimenni a helyi temetőbe is, sok információval bírnak a sírfeliratok /Születés,
halál ideje, az elhunyt kora, esetleg foglalkozása stb.

Mindenkinek sikeres kutatást kívánok!
Aki a témáról szívesen levelezne, az kérem írjon az alábbi e-mail-ra:
albertivan@wap.hu

Üdvözlettel:Albert Iván

Pernyetipró Creative Commons License 2003.06.03 0 0 340
Olyanra gondolsz, amivel a közös tagokkal rendelkező családfákat össze lehet kapcsolni, és együtt megjeleníteni?
Előzmény: NoGun (339)
NoGun Creative Commons License 2003.06.01 0 0 339
Sziasztok,

Bocsássatok meg ha kicsit olvastam csak vissza....

Korábban volt itt szó programokról amivel lehet dokumentálni a családfát...

Egy jó párat magam is kipróbáltam, de még nem láttam olyat amivel össze lehetne fésülni, de nem véglegesen több állományt.

Arra az esetre gondolok, amikor többen dolgozunk több részleten, de a részleteknek van közös pontja... véglegesen összefésülni nem célszerű, de időnként mindenki friss állapotát aktualizálnánk.

Tudtok ilyenről? előre is köszi.

kerub Creative Commons License 2003.05.26 0 0 338
Olyan feladatra vállakoztunk mint a zokni stoppolás.
Előzmény: Lájszló (337)
Lájszló Creative Commons License 2003.05.26 0 0 337
Ugyan kivétel nélkül csak dunántúliakat sikerült találnom, de olyan szempontból megnyugtató, hogy legalábbis léteznek ilyen jellegű jegyzékek. Kösz.
Előzmény: kerub (336)
kerub Creative Commons License 2003.05.23 0 0 336

Lájszló!

Itt
ha beírod a keresőbe a "céh" keresőszót bőven válogathatsz.

Íme néhány példa:
Pl.1
Pl.2

Pl.3

Előzmény: Lájszló (335)
Lájszló Creative Commons License 2003.05.21 0 0 335
Kerub!

Kösz, de a Radix-os adatbázis 1891-es adatokat tartalmaz. Nekem kb. 200 évvel korábbiba kellene ugyanez...

Előzmény: kerub (333)
Cofe Creative Commons License 2003.05.21 0 0 334
kerub!

Köszönöm a tanácsot.
Cofe

Előzmény: kerub (331)
kerub Creative Commons License 2003.05.20 0 0 333
Lájszló!

A Radix alatt van egy keresési lehetőség ahol az iparosokat találtam én is meg a családomból.
Ha befizeted e belépőt akkor 100 keresésre ad jogot. Néz körül
katt ide

Előzmény: Lájszló (332)
Lájszló Creative Commons License 2003.05.20 0 0 332
Nekem pedig van egy ágam, akikről (a családnéven kívül persze) annyit tudok még, hogy szűcsök voltak. Ezen a szálon el lehet-e indulni? Pl. volt-e akkoriban (XVIII. sz.) kötelező kamarai, izé, céhes tagság? Ha igen, vannak-e valamiféle céhes jegyzékek, összeírások?
Kösz,
Előzmény: kerub (331)
kerub Creative Commons License 2003.05.20 0 0 331
Cofe!

Ezt irja a MOL a modszertani utmutatójában:

"Ha jobbágycsalád története iránt érdeklődik a kutató, a városi polgárcsaládokhoz hasonlóan a kutatást legjobb (az anyakönyvek mellett) az összeírásokkal kezdeni. Ha a kutató megtudta, melyik földesúr birtokán élt a család, ugyanaz a teendő, mint a mezővárosi polgárok esetében, tehát a megfelelő földesúri család levéltárában kell a kutatást folytatni. Jobbágy- vagy zsellércsalád esetében ajánlatos még átnézni az úrbéri tabellákat (levéltári jelzete: C 59), az úrbéri összeírásokat (levéltári jelzete: E 156) valamint az egyházi tizedre/dézsmára (Regesta decimarum, levéltári jelzete: E 159) vonatkozó jegyzékeket, elszámolásokat, nyugtákat."

Előzmény: Cofe (330)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!