Keresés

Részletes keresés

kidana Creative Commons License 2006.10.26 0 0 446

Szia!

Holnap érkezik a kép törpike, már megvan a terkó meg a mogyoróágak (Fiumei temetőben van egy csomó bokor), én csutkaalmot meg forgácsot teszek alájuk, na meg szénát. A fakérget nem ajánlották, merthogy könnyen bepenészedik. Hát, nádszálakat most éppen nem tudok szerezni... :/ Azt nem írtad, hogy mit adsz nekik enni. A kereskedésben "sima" magkeveréket (búza, zab, kukorica, szotyi) adnak nekik madárkajával (főleg kölesfélék) keverve. Azt olvastam, hogy te kukacot/szöcskét is adsz nekik hetente egyszer.

Várom Melinda elérhetőségét, mert még nem kaptam meg. Köszi.

 

Majd megírom a fejleményeket. :)

Előzmény: Crazyworld (445)
Crazyworld Creative Commons License 2006.10.25 0 0 445

Szia Kida! :)) Igen, jó régen volt...RExen... :S

 

Igen, Nekem vannak! :) Ha lejjebb gorgetsz, akkor láthatod is őket, vagy pedig honlapomon az Egyéb állatainknál nézd meg! :)

( honlapom: http://hordeofkingrat.atw.hu )

 

De pontos adatokkal (még) nem tudok szolgálni. Viszont ajánlok Neked egy emberkét. Azt, akitől ők is vannak. Mailben megírom az elérhetőségeit!

 

Tőle, vagy hamarosan már tőlem is kaphatsz kicsiket! :)

 

 

Ágakat gyakorlatilag ugyan azt kaphatnak, amit a malacok. Én főleg a mogyoróágat teszem be nekik. Persze nálunk van kb 6-7 4-5 méteres mogyoróbokor... :S

De amiben nincs csersav, azt többnyire szabad.

Cseresznyét is kapnak nálam, ha épp nincsen mogyoró. A patkányok kaptak a múltkor gesztenyét, de az azért nem biztosíték, mert a patik nem rágják meg nálam... :S

 

A törpeegérnek egyébként a legjobb egy közepes alapterületű, magas terrkó, amibe vastagabb nádszálakat teszel. Adsz nekik sok sok finom szénát, vagy kócot, és akkor abból fognak maguknak a nádszálak tetejére fészket építeni! :) Nagyon mókásak!

Persze a nádakat állítva kell betenni, egymástól nem túl nagy távolságra! Elég ezt a terrkó 1/4-1/3ába tenni.

Alomnak én tőzeg+homok keveréket használok, ezt megszórom fakéreggel. Ha van, akkor keverek kamillás hintőport is a tőzegbe, ettől illatosabbak lesznek egy kicsit, és el is nyomja a tőzeg "föld" illatát.

 

Nagyon aktívak, borzasztó gyorsak, takarítani, kivenni csakis gyakorlottaknak ajánlom, és lehetőleg olyan helye, ahol ha kiugrik, akkor sem tud bebújni résekbe (pl fürdőszoba).

 

Kb ennyi pontos információval tudlak ellátni, a többire már nem emlékszem, pedig kioktatott Melinda. :)

 

Egy még biztos, ugyan úgy születnek a kicsik, mint a rendes egérnél, szal fejletlenül, csupaszon. Kb akkorák, mint egy újszülött törpehörcsög 2/3-a. Ha jól emlékszem, akkor kb 4-6 kölyköt hoznak a világra 21 nap vemhesség után, de nem vagyok biztos már benne!! Majd erről kérdezd még meg Melindát!

 

Előzmény: kidana (441)
funny7777 Creative Commons License 2006.10.25 0 0 444
Szia kidana!
Látom te is nagy egeres vagy:)
Szerintem bármilyen fát betehetsz nekik mert amikor nekem volt sima háziegerem akkkor mindig szedtem nekik a kertből faágakat meg ilyeneket(egy kicsit megtörölgettem)szóval nem lett semmi bajuk:)
Különben milyen egér az európai törpeegér???(mert még így nem nagyon hallottam róla csak ugy h törpeegér)
kidana Creative Commons License 2006.10.25 0 0 443
Na, közben utánanéztem kicsit ennek a törpeegérnek a neten. :) Látom Crazy, neked is van, megnéztem róluk a képeket a honlapodon. Azt olvastam, hogy a természetben a nőstény ellés előtt elzavarja a hímet a közelből. Ez nem okoz gondot, ha egy párt tartasz terkóban? Nincs balhé közöttük szüléskor vagy utána a kicsikkel?
kidana Creative Commons License 2006.10.25 0 0 442

Szia Crazy! :)

Rég "találkoztunk"... Azok a félig szőrös kis állatkák kicsit lejjebb nudiegerek? Hogyhogy fél testükön szőrösek? Nagyon mókásak. :)

kidana Creative Commons License 2006.10.25 0 0 441

Sziasztok!

Az európai törpeegérről szeretnék minél többet megtudni, ha esetleg tudtok nekem segíteni ebben. Arról, hogy mennyi ideig élnek, mit esznek, milyen gyakran szülnek és hány kicsit hoznak a világra stb. Volt vagy van valakinek közületek ilyen állatkája?

 

Másik kérdésem lenne, hogy milyen fák ágait szabad ill. nem szabad betenni a terkóba (amit nagy valószínűséggel találok és fel is ismerek)?

 

Köszönöm a segítséget. :)

funny7777 Creative Commons License 2006.10.22 0 0 440

Figyu,az az igazság h most van egy új macskám és még elég kicsi és rossz szóval szerintem majd csak tavasszal vennék kisrágcsálót(mongol futóegeret)szóval én csak akkkora tervezem ha tavasszal is lesz, akkkor mindenképpen vennék és majd szólok is,de addigra ez a kis ezüst már nagy lesz szóval ha van rá más jelentkező akkkor nyugodtan add neki oda nekem ráér:)

Addig még megnézem a többi kisállatot is, hátha van még valami ami tetszene,de szerintem marad a mongol:)

Crazyworld Creative Commons License 2006.10.21 0 0 439

Az a ritka, ha fekete. :)

 

Érdekel akkor a kicsi?

Előzmény: funny7777 (438)
funny7777 Creative Commons License 2006.10.20 0 0 438
Nagyon aranyos tök szép a szőre meg úgy minden:D
Az ezüstöknek általában vörös a szemük vagy ez ritkaság???
mopsz001 Creative Commons License 2006.10.20 0 0 437

Sziasztok!

 

Még sosem jártam itt, de nagyon megtetszett a topicotok. Nagyon édes és gyönyörű egérkéitek vannak.:))

Szép és kellemes hétvégét Nektek!

Crazyworld Creative Commons License 2006.10.19 0 0 436

Tessék! :D

 

Kisfiú, ha minden igaz.

Előzmény: funny7777 (435)
funny7777 Creative Commons License 2006.10.19 0 0 435
Ohh de jó:)Köszi szépen
Crazyworld Creative Commons License 2006.10.19 0 0 434

Már lehet látni! :) Most fog nyílni a szemük, ha még nem nyílt ki. :)

Este csinálok Neked képet róla!

Előzmény: funny7777 (433)
funny7777 Creative Commons License 2006.10.18 0 0 433
Szia Crazy!
Megnéztem a mongolokat aranyosak nagyon.A legutolsó kép amin még csak ilyen kis rózsaszínűeket lehet látni ott van egy ezüst színű közöttük,na azt megvárnám hogy hogy fog kinézni kíváncsi vagyok rá:)
Kb. mikor lehet látni már h mien lesz???
Crazyworld Creative Commons License 2006.10.16 0 0 432

Figy, honlapomon találsz róluk képet!

 

http://hordeofkingrat.atw.hu

Itt rámész vagy az Eladó kölykökre, vagy az Egyéb állatainkra, és ott legalul rákattintasz az Egyéb eladó rágcsálókra. Ott van egy halom kép + az árak is! :)

Előzmény: funny7777 (431)
funny7777 Creative Commons License 2006.10.15 0 0 431

Aha értem.Nem tudsz belinkelni képeket vagy elküldeni mail-be?Megnézném hogy mienek.A szürke meg a feket színű tetszik de a barna se csúnya.

Crazyworld Creative Commons License 2006.10.14 0 0 430

Oh! :( Szegénykéim. :( Részvétem...

 

Teljesen mások! :D De sokkal murisabbak, én jobban kedvelem őket. Viszont egy kicsit kényesebbek. no nem sokkal, de náhány dologra oda kell figyelni. Pl ne hízzanak el, kapjanak homokot fürdeni, ne kapjanak olajos magvakat, meg ilyesmik.

 

Van is eladó jópár! :)

Előzmény: funny7777 (429)
funny7777 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 429

Szia Crazy!
Nem tudom h mondtam-e de meghalt mind a kettő egerem és most uj kisállat után nézek(majd úgy tavaszal tervezem hogy veszün valamit).Valami egérfélére gondoltam vagy hasonlóra.Nagyon tetszenek a mongol futóegerek.Mennyire különbőznek a sima háziegértől?Több gond van velük?

 

Crazyworld Creative Commons License 2006.09.27 0 0 428
A halva született szatén-alom után végre születik a panda-almok egyike! :) Még lesz 3 reményeim szerint. :)

Már 3 világrajött. :) Édes kis pinduri gumicukrok. :)
bartorsi Creative Commons License 2006.09.12 0 0 427
Tudja valaki hol lehet hosszú szőrű pandát venni? Ma beszereztem egyet Ausztriában, de kellene neki pár.
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.26 0 0 426
Öregebb hím egereknél nem ritka az ilyen hang. Krónikus náthára is utalhat. Okozhatja a nem teljesen pormentes forgács.
Előzmény: funny7777 (411)
Crazyworld Creative Commons License 2006.08.25 0 0 425

:P Sebaj! Az én fiam pedofil is! :P

 

Jól van, majd szólj, ha eléri a kellő nagyságot! :))

Előzmény: Dömi* (424)
Dömi* Creative Commons License 2006.08.25 0 0 424
Ok, de ez a lányka még picike... kb 4-5 hetes, szóval még várni kell picit. :(
Előzmény: Crazyworld (423)
Crazyworld Creative Commons License 2006.08.25 0 0 423
Akkor kölcsön adnám a rex fiút, és adjátok meg a göndi csajszinak, amire vágyik! :D De úgy istenesen!! :D Okés?
Előzmény: Dömi* (422)
Dömi* Creative Commons License 2006.08.25 0 0 422
Jaj, nem is mondtam: tegnap este párommal a Tuatarában találkoztunk (állatkereskedés, a Zsinagógával szemben), és pont akkor jöttek új egerek. És mit ad Isten, volt köztük egy szem göndör lány! :D Őt el is hoztuk, meg még másik 5-öt is...  2 vörös pandát, 2 ezüstöt, meg 1 fekete szemű fehéret, akinek van a seggén 2 szürke folt. Aranyosak. :) Vannak még egyébként pandák, vörösek stb, ha esetleg érdekel valakit...
Crazyworld Creative Commons License 2006.08.12 0 0 421
funny7777 Creative Commons License 2006.08.10 0 0 420

Oké,köszi szépen egyenlőre még csak gondolkodtunk a témán de mindenféleképpen szertnék még egy macskát,de majd szólók ha döntöttünk.

Mégegyszer köszi:)

Crazyworld Creative Commons License 2006.08.10 0 0 419
Crazyworld Creative Commons License 2006.08.10 0 0 418
Szia!

Tudok, természetesen, de azok fajtamacskák, és nagyon drágák!

Viszont egy ismerősömnél hamarosan meg fog szülni egy cica, aki örökbefogadta őket, pedig ismerősömék nagyon nem akarták... (van egy 1éves kisfiúk) És rámbízták, hogy keressek gazdát a kicsiknek, mert nincs szívük megfojtani, vagy menhelyre beadni őket, viszont ott nem maradhatnak. :(
Ha nem annyira sürgős, és megvárod a piciket, akkor örülnék, ha Te vinnél el egyet!
Előzmény: funny7777 (417)
funny7777 Creative Commons License 2006.08.09 0 0 417

Szia Crazy!

Lenne egy kérdésem te teljesen nem egértémás.Azt szeretném megkérdezni hogy nincs-e vagy nem tudsz-e olyan embert aki cicaeladással/tenyésztéssel foglalkozik?Azért kérdezem mert ugye te is kisállatetnyésztővagy és hátha tudsz olyan embert aki ilyennel foglalkozik.2 hete tűnt el a cicám és azóta nem is jött vissza, még szeptember elejéig várunk és azután szeretnék új cica után nézni.

Funny

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!