Keresés

Részletes keresés

Gotika Creative Commons License 2006.03.16 0 0 428

  Ja! Láttam azt a mást is, csak nem volt időm reagálni rá, pedig klassz dolgok merültek fel bennem.

 

Madhukar nem keleti.

 

És, hogy mit tud, azt nem tudom, csak, hogy számomra mit adott. Vagy mit segített.

Itt szeretném leszögezni, hogy nem ismerem, csak az előadásokra járogatok néha, + a dedikálásokra. Tehát amit írok az a saját tapasztalataimból és élményeimből ered.

Amikor elkezdtem járogatni az előadásokra akkor az életem egy óriási válltozás előtt állt, és ha nem vagyok ott nem mertem volna meglépni.

Itt valaki azt írta, hogy akik AJC-hez járnak évek óta azok nem mernek magukkal szembenézni, vagy valami ilyesmi.

Nos én azóta merem magamat felvállalni. Előtte az életem arról szólt, hogy azt csináljam amit elvárnak tőlem.

Most már tudok önmagam lenni, bevállalni a cselekedeteimet, és azok következményét.

Már nem a tartalom miatt járok az előadásokra, hanem a Tartalom miatt. Többnyire tudom mire mi lesz a válasz. Nem is ez érdekel, egyszerűe jól esik feltöltődnöm a hétköznapok stressze után, és simán jól érzem magam.

 

Apropó! Könyv!

Valaki megkérdezte tőlem, hogy miről szól az A Teljesség tekintete?

Ere mit lehet válaszolni?: Semmiről. Mire ő: Akkor miért olvasod?

Én: Mert jól szórakozom olvasás közben.

 

 

És persze azok az érzelmek amik az olvasás hatására megjelennek bennem, hát nem semmik. Mármint a mélységük és a magasságuk. De ezt már nem tettem hozzá. Nem értette volna.

 

Nos, én ezért olvasom és látogatom AJC-t.

Előzmény: Törölt nick (425)
Biga Cubensis Creative Commons License 2006.03.16 0 0 427

Egyetértek...

Megint csak az tenger hasonlat: sokféle tenger van, de mindegyiknek a vize sós...

Valahol egyébként örülni kellene, hogy van egy ilyen ember Magyarországon is, aki ráadásul még él is és nem csak könyvekből lehet megismerni. Épp ezért válik roppant egyszerűvé is mindenki számára, hogy eldöntse szüksége van-e rá vagy nincs. El lehet menni az előadásra, de inkább a gyakorlatokat javaslom és mindenki el tudja dönteni, hogy megérintett-e valamit benne vagy sem - s kontár, csaló, szélhámos. De legyen bármilyen szélhámos-ebből meggazdagodni akaró, ha benned elindított valamit és önmagad felé fordultál, idővel talán majd mesternek nevezed.

Én mindenesetre ott leszek a nyári 10 napos csend táborban... :)

 

Előzmény: Masdevallia (426)
Masdevallia Creative Commons License 2006.03.16 0 0 426

Sziasztok!

 

Igaz csak most léptem be a fórumba, de - hellyel-közzel - nyomon követtem az itt megjelent hozzászólásokat.

 

Kedves Adept!

 

Felhívnám a figyelmedet legutóbbi hozzászólásod ellentmondásaira.

 

Honnan veszed, hogy X vagy Y keleti mesterek megvilágosodottak?

Azt "pletykálták" a könyveik alapján? Vagy ismered/ted őket; ezért állítassz ilyeneket? Egyátalán; Nálad mit jelent az, hogy megvilágosodás, milyen szempontok alapján teszel be egyeseket ebbe a kategóriába?

Ebből következik az, hogy honnan veszed, hogy Christian nem az? , mert - szintén.. - azt "pletykálták róla a könyvei alapján"..?

Aztán: állítod - többekkel egyetemben - , hogy Oshot utánozza, de akkor "miért lóg ki a sorból"? 

( De említhetted volna akár Müllert, Tolle-t, Marlo Morgant bármelyik ezoterikus szerzőt.. Hisz - azt hiszem - kár "utánzásról" beszélni, mert ezek a nézetek összefüggnek, összeérnek. Egyiket olvasod és eszedbe jut a másik, kiegészíti egyik a másikat vagy épp értehetőbbé teszi. A magam részéről elmondhatom, hogy bár voltak ismert részei a Tőle olvasottaknak; azért nagyon sok újjal is gazdagodtam általa.. hál' Istennek. )

Kérlek gondolod át ezeket alaposabban, de szerintem akkor írj róla - ilyen jellegű - véleményt, ha személyesen - akár többször - is megtapasztaltad Őt.

Ne gondold azt, hogy a védelmembe akarom Őt venni - nincs Neki arra szüksége -; csak meg szeretném világítani Neked, hogy mennyire felszínes dolgokra alapozod, amit leírtál.

Vagy Te az alapján vonsz le következtetéseket X vkiről, hogy mit olvastál tőle/róla- egy könyvben , egy újságban..?

 

A nevével kapcsolatban - elolvasva az előzményeket - nem hinném, hogy újat tudnék már mondani. Mindenesetre ez már lerágott csont szerintem. Azt, hogy miért nem akarja nyilvánosságra hozni, azt csakis Ő tudja. A lényeg/e nem ez...

 

A magam részéről Őt több, mint két éve "ismerem", hallgattam Őt, elvégeztem Nála pár kurzust. Az utóbbi fél évben jutottam el odáig, hogy "elengedjem" Őt.. ( Bár néha-néha azért most is lemegyek meghallgatni, illetve tanulom Általa a meditációt )

Nem állítom, hogy mindennel egyetértek, amit mond, de azt teljes bizonyossággal MEGTAPASZTALTAM, hogy vmi olyasmit tud ( hozott az életembe ), amivel azelőtt még nem találkoztam... :-)

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.16 0 0 425
Volt itt más is felvetve mint a név, csak azokra nem reagált senki...

Akiket felsoroltál mind keleti mesterek és valoban megvilágosodottak. Krisztián europai ember mégha Oshot utánozza akkor is és nem megvilágosodott(csak azt pletykálják rola, a könyve szerint :))) ...
Az meg természetes hogy aki kilog a csordábol azt támadják, ez még önmagában nem értékmérő...

Pont amit irtál az a kérdés. Valamit tud, de hogy mit??
Előzmény: Gotika (424)
Gotika Creative Commons License 2006.03.16 0 0 424

  Sziasztok!

 

Nagyon felpörögtek itt az események! Véget ért a téli álom. Az igazat megvallva nagyon jól szórakozom.

Nekem úgy tűnik kissé fennakadtatok ezen a név dolgon. Kicsit olyan ez mint a bulvársajtó. Kiragadtok valamit egy ember életéből és azon elcsámcsogtok.

Mintha a felszínen úszkálnátok.

Úgy őszintén! Nem tök mindegy, hogy kit hogyan hívnak? Persze ezt nehéz annak megérteni aki ezen még nincs túl. Én egy időben kifejezetten ragaszkodtam a nevemhez, azután leesett, hogy nem ez határoz meg engem. Most már akár "HP"-nek is szólíthat bárki nem érdekel :)

Egyébként az általam ismert Mesterek nagy része nem a "leánykori" nevét  használja. Buddhától Oshón át Mabhukarig.

Ha már Oshónál tartunk Őt is pont így támadták mint Christiánt.

Ebből logikus elmével az következhetne, hogy valamit mégis tud ez az A.J.C

 

  Na hello!

Ja! Ez csak az én véleményem, nem akarom senkire sem erőszakolni.

          Ciao!

 

Remélem továbbra is szórakoztató lesz ez a topik!

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.16 0 0 423
hmm, én nem az egyetértésről irtam...
Előzmény: smpt (422)
smpt Creative Commons License 2006.03.16 0 0 422
Az még nem bizonyíték semmire, hogy egy műsorvezető nő nincs meggyőződve valamiről. Az Édesvíz főnökéről, Ananta Krsna dásztól pedig nem várható el, hogy egyet értsen Krisztiánnal, mivel neki más a világképe, hite. Bár lehet hogy változott az idők folyamán.
Előzmény: Törölt nick (420)
füegy Creative Commons License 2006.03.16 0 0 421

 

 

Szerintem az "R" betü előtt van egy "H" betü, bár való igaz, a személyijébe nem néztem bele. ;)

 

Elég sok előadásán ott voltam Chrisnek, igy első kézből tudom, arra  kérdésre, miért ez a név, ennyi volt a válasz: "Csak :) "

 

Szerintem fenntatja magának a jogot egy másik név felvételére, úgy , minden különösebb indoklás nélkül. :)

 

Amikor én megismerkedtem vele, (rögtön akkor, mikor az első könyve megjelent )  és alkalmam volt többször beszélgetni is, felhivtam a figyelmét arra, hogy erősen Oshós az, amiről ir, vagy beszél.

Erre azt válaszolta, ha valaki egyformán látja a dolgokat, egyformán éli meg, az ugyanúgy fog beszélni róla:)

 

Jó egy évig nagyon intenziven hallgattam őt, értek nagyon jó  tapaszatalatok, amik az enyéim és nem is kivánom erre a fórumra feltenni, és eljött az az idő, amikor ennek vége lett.

Mint amikor valami betöltötte a feladatát. :)

 

Régebben is és biztos mostanában is sokan támadták, irtak róla mindenfélét, egy része biztosan igaz, hiszen ismerjük a mondást, nem zörög a haraszt...

 

Viszon azt is láttam, nagyon sok embernek adott óriási örömöket, és én, amig mellette voltam, soha, de soha nem vettem észre, hogy hányavetiségből, flegmaságból vagy direkt rosszakaratból átvert vagy bántott volna embereket.

Soha nem vettem észre, hogy készakarva manipulálna másokat.

 

Én  személy szerint, amig hallgatam őt, azt tapasztaltam, ő egy olyan személy,akiről csakis nagy szeretettel és barátsággal szólhatok :)

 

Ezt még ideirtam, de a későbbiekben nem kivánok tovább ebbe  a társalgásba beleszólni, de úgy érztem, ezeket azért le kell irnom:)

 

Sziasztok :)

 

 

Előzmény: Törölt nick (408)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.15 0 0 420
Neveket megint nem irnék... :) Legyen inkább urban legend...
Az egyik nagy rádio műsorvezetőnője jóban van az Édesviz fönöknőjével. Ő kérte meg egy riportra AJ-vel egy kis marketing okán... Miután ez megvolt, a rádioshölgy nem volt hajlando többet hivni AJ-t, mert nem volt meggyőző számára.. A győzködés része volt ez az info az Édesviz vezetőjétől...
Ja ezt a storyt saját fülemmel hallottam, nem másodkézből van...

Amugy nem teljesen mindegy ki irja a könyveket, ha amugyis összeollozás??
Előzmény: smpt (419)
smpt Creative Commons License 2006.03.15 0 0 419
Akkor ki írja a könyveket? Biztosan tudod hogy így van, vagy csak megérzés?
Előzmény: Törölt nick (418)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.14 0 0 418
Hát rossznak nem rossz, de ezt bármelyik szerkesztő össez tudja irni... Egy kicsi Osho, egy kicsi zen, egy kicsit innen-onnan...
Igy nehéz rossz könyvet irni. De minek ehhez egy AJCh..?
Előzmény: smpt (417)
smpt Creative Commons License 2006.03.14 0 0 417
nem rosszak a könyvek. csak meg is kellene valósítani.
Előzmény: Törölt nick (415)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.13 0 0 415
Tudom, ezért gondolom hogy ez az egész marketing tudatosan van felépitbve... Emlékszem amikor az első könyve megjelent, az elixirben már akkor el volt töle ájulva a riporter csaj... Ezért olvastam el a könyvet, mert kiváncsi voltam, hogy ki ez akitől ennyire kész vannak...

Van ott azért még több név, érdemes körülnézni...
Előzmény: smpt (414)
smpt Creative Commons License 2006.03.12 0 0 414
De az első könyve előtt még nem volt ismert. És ez elenyésző létszám. Szepes, Müller, többet nem is nagyon lehet felsorolni.
Előzmény: Törölt nick (413)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.12 0 0 413

Azért ez igy nem igaz... Ha valaki jot ir (főleg az ezo piacon) akkor az elterjed és venni fogják, függetlenül attól mi a neve. Lásd Szepes Mária, Müller Péter, Balog Béla, Szabó Judit stb...
És más az amikor AranyViktor név alatt jelenik meg a könyv, mert az egy valos történet, valos szereplőkkel. És ő nem tartja magát mesternek.

A rosszizü mediális üzenetek iró szokatak mindenféle hülye neveket felvenni, mint pl Daxanna és hasonlók, hogy olyan misztikus legyen...
Előzmény: smpt (412)
smpt Creative Commons License 2006.03.12 0 0 412
Én nem írtam olyat, hogy akkor megismerném, ha tudnám a nevét. De a nevét ismerném vagyis tudnám. Az tény hogy ha könyvet adsz ki magyarországon, akkor magyar névval, ha még nem vagy híres, akkor nem lesz sok vevőd. De ezt a kiadó is tanácsolhatta neki, hogy valami írói álnevet vegyen fel.
Előzmény: Törölt nick (409)
smpt Creative Commons License 2006.03.12 0 0 411
Igazad lehet
Előzmény: Törölt nick (410)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.12 0 0 410
Szerintem az eredeti probléma az volt hogy miért titkolja a nevét és miért használ egy hatásvadász münevet? Nem pedig az hogy mi a valodi neve...
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.12 0 0 409

Egyébként mit jelent az, hogy "ismerni"? Ha vkinek tudod a vezetéknevét, akkor az azt jelenti, hogy ismered? Krisz egyik elkoptatott mondása: hogy ismernél mást, amikor még magadat sem ismered?:) Ezen gondolkodj el, amikor azt írod: valójában ismerni.

 

 

Előzmény: smpt (406)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.12 0 0 408
Azt ő tuggya. De szerintem értelmezned kellene a szmájliját. (esetleg hátulról értette a kezdést, hiszen minden relatív..:) 
Előzmény: smpt (406)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.12 0 0 407

Valójában nem hiszem, hogy meg tudtál volna győzni, de azért meg akartam adni az esélyt.

 

Az álláspontom pedig azért módosult valamelyest, mert akitől én tudom (a csajom), az szólt, hogy ez az infó nem publikus, és ne adjam tovább másoknak. De ennek ellenére kiadtam volna, ha meg tudtam volna érteni az álláspontodat.  

Előzmény: smpt (404)
smpt Creative Commons License 2006.03.12 0 0 406
már csak arra vagyok kíváncsi, hogy füegy milyen H-val kezdődő nevet tud, és ki ismeri valójában?
Előzmény: Törölt nick (405)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.12 0 0 405
R....h
Előzmény: smpt (403)
smpt Creative Commons License 2006.03.12 0 0 404

Bár szerintem semmit sem von le az emberből mint péld az énekes Ákos vezetékneve Kovács és Charli vezetékneve Horváth. Szóval ez nem sért személyi jogokat. Úgyhogy nem foglak tudni meggyőzni, mert nem tudom, hogy mi lenne neked meggyőző. Mert bármire rá lehet mondani, hogy ez engem nem győz meg.Így van?

Csak előtte az írtad.hogy szarsz mindenre, csak nyilvános fórumra nem írod le. Ezt figyelmebe véve, javasoltam az emait, ami nem forum. Erre jött a meggyőzés feltétele. Legközelebb tesztet kell kitölteni? Csak komolytalannak és nevetségesnek tünt már ez már.

Mindenki nagyon sokat tud és hall, de amikor konkrétan rákérdez valaki, akkor jönnnek a kifogások. Csak erre voltam kíváncsi, hogy valóban tudsz e valamit vagy csak szövegelsz.

Előzmény: Törölt nick (402)
smpt Creative Commons License 2006.03.12 0 0 403
Nem annyira fontos. Elég ha az első és az utoló betüjét megírod. Azt ide is lehet.
Előzmény: Törölt nick (402)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.11 0 0 402
Írj nekem 1 mail, és írd le benne, miért olyan fontos tudnod Krisz vezetéknevét. Ha meggyőzöl, akkor el fogom árulni.   
Előzmény: smpt (400)
füegy Creative Commons License 2006.03.11 0 0 401

Nézd, biztosan a többiek úgy gondolják, ha Krisz nem az eredeti nevét használja, annak oka van.)

Ezt tiszteletben tartva nem irják ki, az amúgy H.-val kezdődő vezetéknevet:)

Előzmény: smpt (400)
smpt Creative Commons License 2006.03.11 0 0 400

Most valamelyikőtök tényleg ismeri vagy tudja is, vagy csak hallott valakitől valamit , aki hallott valakitől valamit? de megadhatom az email címem. az nem nyilvános. ha ez az egyetlen ok.Vagy van más is?

Előzmény: Törölt nick (399)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.11 0 0 399

Szarok arra, hogy mit szabad és mit nem.:)

 

Nem akarom kiírni 1 nyilvános fórumra, ennyi.

Előzmény: smpt (395)
füegy Creative Commons License 2006.03.11 0 0 398

 

Nem inkább H.?  :))

Előzmény: Törölt nick (394)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!