Keresés

Részletes keresés

ott123 Creative Commons License 2007.06.21 0 0 543

Sziasztok,

nagyon nem értek ezekhez a konverterekhez, előtétlencsékhez. A kérdésem az, hogy Nikon 85/1.8-as fix obira szeretnék (62 mm) 0,7 körüli előtétlencsét kipróbálni. Mindenfélét találok a keresőkbe, csak ehhez hasonlót nem. (Mondjuk 62 mm-ről 58-ra menetátalakító gyűrűt ad ki, ebből van a legtöbb - vagy nem is létezik ilyen, amire én gondolok?). Segítséget előre is köszönöm (bár nem sok esély, látom, nem igazán látogatja mostanában senki ezt a topicot)

papugaja Creative Commons License 2007.05.29 0 0 542
Semmi baj.
Mindenkivel előfordul ilyesmi.
Az egyik Mars-szonda is valahogy így veszett el.
Előzmény: betafoto (539)
seeman Creative Commons License 2007.05.28 0 0 541
 :-))) Na, ez jó volt!
Előzmény: betafoto (539)
Százbolha Creative Commons License 2007.05.28 0 0 540
Ilyen nagy nagyításoknál a kihuzattal állítjuk be a képkivágást és a tárgytávolsággal (a gép mozgatásával!) az élességet.
Előzmény: betafoto (538)
betafoto Creative Commons License 2007.05.28 0 0 539
Bocsánat mindenkitől, aki vette a fáradtságot és megoldást próbált adni a kérdésemre.
A kockás füzet jó volt, csak azt felejtettem el, hogy azok fél centis kockák! Én pedig 1 cm-nek vettem, innen a kb 2x-es tévedésem!
Szóval minden ok a közgyűrűmmel és az 50-es obival.
Bocs mégegyszer!
Előzmény: betafoto (538)
betafoto Creative Commons License 2007.05.28 0 0 538
Iiiigen. Észrevettem, hogy különbséget okoz. De az egyre kisebb távolságoknál egyre kisebb különbséget okoz. Mivel egyre kisebb a fókuszálható tartomány is.
Kellene kb. 1:1-et kapnom 48mm közgyűrűvel, nem?
Előzmény: Törölt nick (537)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.28 0 0 537

Közelpontra állitottad a fókuszgyűrűjét az obinak? Akkor a legnagyobb a nagyitása, közgyűrűvel is.

Előzmény: betafoto (536)
betafoto Creative Commons License 2007.05.28 0 0 536
Sziasztok!

Most vettem egy EF 50/1,8-at és várakozásommal ellentéteben kisebb nagyitást tapasztaltam. Pl. egy 36mm-es közgyűrűvel csupán kb. 0.44x-t és 48mm közgyűrűvel is csupán kb. 0.60x-t. Ezt gondoltam hogy fokusztáv=kihuzat esetében már 1:1-nél járok majd. Tévedtem? (Kockás papirral mértem a dolgot.)
husevotelefonfulke Creative Commons License 2007.05.06 0 0 535
Makrózáshoz szeretnék előtétlencsét venni. 77mm-es Cokin lencsét néztem ki, mely már talán elég nagy ahhoz hogy a kép szélei is normálisak legyenek, de még nem vészesen drága. Gondolom a dioptriák növekesésével egyre romlik a képminőség. Mennyire drasztikus ez a tendencia? Hány dioptriással lehet még értékelhető képet készíteni?
garfieldka Creative Commons License 2007.05.02 0 0 534
Mail ment.
Előzmény: betafoto (532)
Badmotorfinger Creative Commons License 2007.05.02 0 0 533
Jók a Kenko PRO konverterei, de igazság szerint a 70-200mm F4L-hez nem ajánlott a 2x-ező, mert elég nagy vele a minőségromlás, az AF bizonytalanságairól nem is beszélve. Ehhez a zoomhoz max. 1,4-1,5x-őt érdemes használni.

Ha viszont nem gond a nagyobb minőségromlás és esetleg az AF hiánya, akkor jó vétel.
Előzmény: Theshutter (531)
betafoto Creative Commons License 2007.05.01 0 0 532
350D-hez mennyibe kerül? 58-as kellene, egyenlőre a kit 18-55-hez.
Előzmény: garfieldka (530)
Theshutter Creative Commons License 2007.05.01 0 0 531

Tiszteletem a Tagoknak ! :-)

 

Lenne egy igen tiszteletteljes kerdesem.

Van egy Canon EOS 10D-m es egy 70-200 4L objektivem.

Szeretnek venni egy ketszerezot hozza.

Eloszor is mi lenne a javaslatuk, masodszor pedig, hogy jo lenne e az en altalam kinezett Kenko 300 Pro, aminek itt http://www.microglobe.co.uk/catalog/product_info.php?pName=kenko-pro-300-af-2x-teleconverter-for-canon-eos&cName=teleconverter-kenko-teleplus-teleconverter talalhato a linkje.

 

Elore is koszonet a valaszokert.

 

Theshutter

garfieldka Creative Commons License 2007.05.01 0 0 530
Persze a legjobb egy bajonettes és 58-as menetes kütyü lenne...

Azt is kaphatsz tőlem. Sok gépre létezik bajonettes, a frontoldalán pedig szűrőmenetes fordítógyűrű. Nem mind 58-as menetű, de ezen szűrőmenet adapterekkel lehet segíteni. Milyen gépre keresel?
Előzmény: betafoto (529)
betafoto Creative Commons License 2007.04.30 0 0 529
Nem M42-es objektívhez kell. Csak azért mondtam ezt a kombonációt, mert van már egy M42/EOS fordító kütyüm, és gondoltam a legegyszerűbb módja megfordítani egy akármilyen obi-t ha ebbe egy tök egyszerű menetes cuccot keresek.
Persze a legjobb egy bajonettes és 58-as menetes kütyü lenne, de hát persze sok mindent ki lehet még találni...
Előzmény: garfieldka (528)
garfieldka Creative Commons License 2007.04.30 0 0 528
És mi van, ha veszel egy ilyen M42-es gyári fordítógyűrűt? Ha kell, van két darabom eladó.
Előzmény: betafoto (527)
betafoto Creative Commons License 2007.04.30 0 0 527
Fotóbarkácsolóktól kérdezem!

Van valaki, aki kézügyességgel és szerszámokkal is rendelkezik, ráadásul meg is csinálna nekem egy M42-as adapterbe csavarható újabb adatptert, amire mondjuk 58-as "szűrőmenet" van esztergálva?

Nagyjából ez egy vállal hirtelen szűkülő, két menetet tartalmazó igen rövid henger az én elképzelésem szerint.

Persze objektív fordításra kellene, és van már egy M42-as adapterem.
Nem ingyen kellene, némi fájdalomdíjat megérne...
agyurma Creative Commons License 2007.04.27 0 0 526
Sziasztok!
Optika terén szegényesek az ismereteim. Egy kis tapasztalaton alapuló tanácsra lenne szükségem:
Otthoni, egyáltalán nem profi videókamerára (27 mm filter) szeretnék 0,7-es nagylátószögű előtétlencsét és UV filtert. Milyen márkát javasoltok? Kenko, Raynox vagy más? Postai utánvéttel rendelném meg valahonnan, így cég is érdekelne esetleges tapasztalattal. Ja, és használt is érdekel. :)
Előre is köszi a segítséget!
Százbolha Creative Commons License 2007.04.26 0 0 525
Mert nem mind átváltható.
Előzmény: emyl (523)
squiddy Creative Commons License 2007.04.26 0 0 524
Azt meg tudja valaki mondani, hogy ha van egy 1:4 leképezésű objektívom, akkor ha elé rakok egy 10, 22, 36mm-es közgyűrű sort, akkor hogyan változik a leképzési arány? Mi lesz a maximális nagyítása?
emyl Creative Commons License 2007.04.21 0 0 523
"Amelyik benyomja..

Szerintem."

 

aham... ez tök jó lenne :-)

az elmúlt 3 évben pöcökbenyomósat még nem láttam...

mér nem jó az, hogy átteszed manuálba az m42es obidat aztán oda tekered a blendét ahova akarod?

Előzmény: Százbolha (522)
Százbolha Creative Commons License 2007.04.21 0 0 522

Amelyik benyomja..

Szerintem.

Előzmény: Törölt nick (521)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.21 0 0 521
No, hát igen, a kérdés az, hogy melyik? ;-)
Előzmény: Százbolha (520)
Százbolha Creative Commons License 2007.04.21 0 0 520

Van amelyik benyomja a blendebeugrasztó pecket, van amelyik nem.

 

Ez fontos tulajdonság!

Előzmény: Törölt nick (519)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.21 0 0 519
Jó napot!

Pentax K100d hez keresek M42-es konvertert.
Nem tudom, vannak-e különféle képességű változatok, vagy lényegében mindegy, milyet veszek azon túl, hogy használt vagy új?

Üdv,

Pincehelyi
betaindexfoto Creative Commons License 2007.04.17 0 0 518
Köszi, ezt már hallottam, de ez csak a második kérdésem lett volna.
Először képet szeretnék kapni, teljes képet. Ezzel mi a helyzet?
Előzmény: seeman (517)
seeman Creative Commons License 2007.04.16 0 0 517
   Igazán jó eredményre csak a relatíve kevés lencsetagból álló, fényerősebb fixek szembefordítása esetén számíthatsz!
Előzmény: betafoto (516)
betafoto Creative Commons License 2007.04.16 0 0 516
Valaki tudna segíteni szembefordított objektívokkal kapcsolatban?

Mostanában kísérletezek a különböző macro nagyításokkal és a következő kérdésem lenne.
Ha egy 70-300-as telére szembefordítom a 18-55 kit objektívet, akkor az egy szűk körben ad csak képet. Egészen a tele kb. 135mm-es állásáig. Gondolom a látószögekkel van baj. Lehet, hogy egy nem EF-S objektívet szembefordítva a tele 70-es állásában is teljes kép lenne? Ugyanis ott még emberi a nagyítás és a minőség is jobb.
tamas9569 Creative Commons License 2007.04.08 0 0 515

Papugaja,

 

köszönöm a választ.

(csak, most, hogy benéztem az oldalra vettem észre, hogy annakidején nem köszöntem meg.)

Előzmény: papugaja (507)
szvl Creative Commons License 2007.03.29 0 0 514
Kipróbáltam a Canon gyári előtétlecséjét is (TC-DC58B), azzal a kép sarka is tökéletes (pedig még a Raynox 2020-as előtéttel is picit életlen volt). Szóval azt tudom javasolni a tele előtétet kereső Canon S3IS tulajdonosoknak, hogy válasszák a gyári előtétlencsét, még akkor is, ha az csak 1.5-szeresre növeli a fókusztávolságot.
Előzmény: szvl (513)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!