Keresés

Részletes keresés

Caipi Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7446
Bocsánat, Mosselen...
Előzmény: Caipi (7445)
Caipi Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7445

Igen, megnéztem, és úgy döntöttem a székek láttán, hogy ez nem nekünk való.:-) De azért köszönöm a tippet, lehet, hogy a kaja jó, de nekem olyan feszengős lenne a hely.

 

De közben el is dőlt, a kollégák javaslatai (Pomodoro, Fehér Bölény, Szilvakék Paradicsom, Mosselin) közül a legutolsó étlapja teljesen lenyűgözött, és az Ember amúgyis sörös.

Előzmény: Szakadás (7444)
Szakadás Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7444
A Lou-louban legalább két dolog közül választhattok: vagy belógtok a negydohányzórészen a szomszéd szájába, vagy a dohányosrészen mindig mögötted fog el húzni a nép a vécé és a konyha felé, szereptől függően.
Mindenesetre az aranyozott műanyag székek "pompás"-ak.
Előzmény: Edmond Dantes (7443)
Edmond Dantes Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7443
Hehe, menjetek a Lou-Louba egy kis francia konyháért. ;-)
Előzmény: Caipi (7442)
Caipi Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7442

És én is kérnék tippet, ha van valakinek. Egyévesek leszünk szombaton a barátommal, amúgyis minden 30-án elmegyün vacsorázni, de most aztán nagyon.:-)

 

Van tippetek hangulatos helyre (bp.-iek vagyunk), ahol jó a kaja is? Szívesen kipróbálnánk valami új helyet. Olyan Cactus Juice-szerű jó lenne, csak hát ott szombaton eszeveszett "kupi" van.

Úgy amúgy a Vista-café-t meg a Submarine-t (nem a szendvicsest, az éttermet) készültem volna legközelebb becélozni, de nem tudom, milyenek hangulatilag.

robicsek Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7441
jó lesz a Mokka.
Előzmény: inglisvumenke (7439)
Caipi Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7440

Persze, lehet, hogy igazad van. Szeretem a remoulade mártást is, a béarnaise-t meg pláne. Csak egyszerűen nem találkoztam még olyan francia főétellel, amire azt mondtam volna, hogy ahh, ide vele.:-)

A menüm egyébként a Soul Café-ból, egy konyhamagazinból illetve egy amerikai szakácskönyvből származott, de a gratin egyértelműen franciás, és én ugyan a többit sem tagadom, mert nem ismerem. (Bár olyan pistou-s receptet olvastam már, de csak az rémlik, hogy valami zöld trutyi, amit külön adnak egy tartalmasabb leveshez.)

Előzmény: brummadra (7438)
inglisvumenke Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7439
Hali! Csak most tudok visszaolvasni, kösz a válaszokat. Vacsorára megyünk csak fel Pestre + fenn is alszunk. Párom a nehezebb kajákat bírja (valami jó kis sertéssült bacon-nel, vörösboros gombás raguval, stb., én imádom a különlegességeket, a tenger gümölcseit friss salival, stb. De nem az étel jellege fog dönteni, inkább a körülmények (elegáns, nem mindennapi, szép környezet, stb.). Otthon általában ha elmegyünk valahova, az western-típusú pizzéria (amit imádunk), vagy valami magyaros csárda, de most valami különlegesebb kéne :) de azért ne túl elegáns, mert az feszélyezne.
Előzmény: Edmond Dantes (7412)
brummadra Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7438
Egyébként nekem a karácsonyi fincsi menüd is határozottan franciás!  A brokkolis-lazacos gratin dauphinois mindenképp. A soupe au pistou-d is (csak valószínű krémlevesnek csináltad, nem babos-húsos változatban). A lime pie pedig a tarte au citron egy változata is lehetett :))
Előzmény: Caipi (7416)
brummadra Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7437
Számodra mi a francia konyha? Mi az ami nem tetszik benne? Én ezzel a véleményeddel nem igazán tudok mit kezdeni, mert nem egészen értem :) Ugyanis annyira az alapja mindennek, hogy olyan, mintha valaki nem szeretné a... vizet. Az egész konyhaművészet (nemcsak az haute cuisine) alfája és omegája. A legváltozatosabb alapanyagokkal dolgozik (így lehetetlennek érzem, hogy úgy "amblokk" ne szeresse valaki), finoman fűszerez és elsősorban friss fűszernövényekkel, vajjal süt-párol, jóformán az összes mártást ők találták ki, a sajtokról, borokról nem beszélve...stb. Úgyhogy csak ámulok :)
Előzmény: Caipi (7433)
Caipi Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7436

Nemigen. Ugyan ettem már Franciao.-ban, de ez semmi emléket nem hagyott, mert négyéves koromig kisded minőségemben leledztem Párizsban, illetve felnőttként turistacsoport tagjaként voltam pár napot, ja meg egyszer egy hajóút során Marseille-ban.

Francia éttermekben ettem, itthon is, meg Németo.-ban is, illetve tömérdek szakácskönyv boldog tulajdonosa vagyok, amiből soha nem akartam volt egy francia ételt sem kipróbálni. És nem értem, mert a francia konyha híres, elismert konyha... nagyon örülnék tippnek, de hozzátenném, hogy csak színhúsokat eszem meg, és nem igazán szeretem a halat (, az alaszkai tőkehalat kivéve).

Ja, a créme brulée-t szeretem, az talán francia, de ne rakjanak bele narancshéjat.:-)

Előzmény: Pandus (7435)
Pandus Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7435
Kint próbáltad?
Előzmény: Caipi (7433)
Jordi Culé Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7434
A Shiraz szerintem Budapest egyik legrosszabb etterme, sajnos ketszer is meg kellett latogatnom meghivasokbol kifolyolag. Izetlen, szaraz minden etel, sot, nem leszek szemermes: SZAR.
Előzmény: brummadra (7423)
Caipi Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7433
Érdekes, valahogy a francia konyha nekem idáig nem jött be, de lehet, hogy csak nem megfelelőeket / megfelelő helyen ettem. Mert pl. az idevágó olvasmányaim (Provence-ban élő ilyen-olyan nemzetiségűek, Miért nem híznak a francia nők?, Bocuse-szakácskönyv, stb.) közepette többször csurgott a nyálam.:-)
Előzmény: brummadra (7431)
Pandus Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7432
"Nálam meg pain d'épice (mi a zuza ez magyarul??) libamájjal."
Ebből gondoltam, bocs.
Nekem vannak ott élő, itt született barátaim és tényleg sokkal boldogabbak, mint mi, optimistábban látják a világot. de ami igazán érdekes, a gyerekeik, akik kint születtek, itt érzik jobban magukat és ide költöztek. Pedig volt itt betörés, autólopás, miegymás, ami otthon nem. A héten úgyis megkeres a kint élő barátnőm és megkérdezem tőle ezt a pain d'épice dolgot, bár nem egy nagy főzőzseni. Évente 2-3-szor jön haza (vissza?), és legutóbb töltött paprikával akarta meglepni a fr-fr barátait, mint magyar specialitás. az egész töltelék kifolyt neki a paprikából, panaszolta nekem. Kérdeztem, mennyi tojást tettél bele? Visszakérdezett: minek tettem volna bele tojást?
Előzmény: brummadra (7431)
brummadra Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7431
:)) bárcsak
Előzmény: Pandus (7430)
Pandus Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7430
Ahogy leírtad a receptet, ez a mézes puszedli, máz nélkül. Köszi, lehet, hogy kipróbálom. Én másra gondoltam a leírásod alapján, inkább egy gyümölcskenyér állagú tésztára gy. nélkül, sok fűszerrel. Fr.o-ban élsz?
Előzmény: brummadra (7429)
brummadra Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7429

Rengeteg recept van, és többnyire csak pár kanál mézzel dolgoznak. Ezért a legmézesebbet választottam. 1dl tej, 200g erős illatú méz, 80g cukor, 2 tojássárga, kiskanál szódabika, 300g liszt, 2 kanál citromlé, mokkás fahéj, kevés vaj, só - Tej, méz, cukor kevergetve felmelegít. Tűzről le, tojássárga felverve hozzádolgoz, átszitált liszt szakaszosan belekevergetve, szódabikarbóna, citromlé, fahéj bele. Alaposan eldolgoz. Kivajazott cake formába sütőpapír. 50-60 percig 180C-os sütőben sütöget. Rácsra kiszed, 24 órát békénhagy. Utána folpackba tettem.

(Egyébként magyar ízlésnek furcsa a libamájas párosítás, úgyhogy nálunk is inkább a párolt gyümölccsel fogyott a máj, de a süti teához is finom) Franciáknál alaprecept. Csomó verziója van. pl. bundáskenyérszerűen (vajon, tejestojásba mártogatva) kisütik a pain d'épice-t és azt adják a libamájhoz mondjuk fügével. 

Előzmény: Pandus (7428)
Pandus Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7428
Ui. receptet kaphatok?
Pandus Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7427
Ezek szerint édes. Ehhez ettetek libamájat?
A gingerbread sztem más, az az, ami nálunk a mézes puszedli. De sejtem, h. milyen lehet ez a fűszeres tészta, olyan morzsás, vajas piskóta, szegfűborssal, fahéjjal, szegfűszeggel, esetleg gyömbérrel is?
Előzmény: brummadra (7426)
brummadra Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7426
gyümölcskenyér-gyümölcs-nélkül, mézes-puszedli-bevonat-nélkül-cake-formában-egybesütve
Előzmény: Pandus (7422)
Szakadás Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7425
Pain d'épices - talán gyömbérkenyér. Mindenesetre angolul gingerbread.
Előzmény: brummadra (7419)
Pandus Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7424
Sok konyhában jártam már, de egy hely volt, ahová beengedtem volna a Köjált: a Novotel konyhája (ha még ugyan így hívják), a BAH csomópontnál. Tisztaság mindenütt, a séf a tanulókról is leparancsolta a kötényt, ha ráfröcccsent vmi étel.
Előzmény: Caipi (7420)
brummadra Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7423

Mondjuk a Fausto's meg a Páva nem izgat. De a kisebb éttermeknél -már amennyiben építészetileg kialakítható- szerintem nagyon jó lenne (oldalfolyosón a mellékhelyiségek felé). Én azt is szeretem, ha az utcáról egy ablakon át be lehet kukkolni.

(Egyébként mostanában többször jártam kora reggel a Rádayban. Amúgy nem ismerem a Shirazt, de az a tény, hogy minden reggel 7-től ott hevernek a piták közvetlenül a földön vékony zacsikban az ajtó előtti koszos beszögellésben (remek kutya- és hajléktalan vizelde), kompletten elvette a kedvem, hogy megismerjem.)

Előzmény: Caipi (7420)
Pandus Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7422
szó szerint fűszeres kenyér, de inkább írd körül!
Előzmény: brummadra (7419)
Caipi Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7421

Jó kérdés, gőzöm nincs, de jól hangzik. Mi az?:-)

Mi családilag tegnapelőtt vacsorára ettünk libamájat (is), a maradékát meg hazavittem és azt vacsoráltuk tegnap az Emberrel, süthető bagetten, lilahagymával és paradicsommal, nyamm.:-)

Előzmény: brummadra (7419)
Caipi Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7420
Nem tudom, jót tenne-e az éttermek eleganciájának....:-) Egyébként én anno diákmunkaként két hetet fehérmosogattam a margitszigeti Nagyszállóban, és akkor döntöttem úgy, hogy én inkább nem szeretném látni illetve tudni, hogy mi zajlik a színfalak mögött.... addig jó nekünk.:-D 
Előzmény: brummadra (7415)
brummadra Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7419
nyamnyam, ez nekem teljesen belefét a karácsonyi hangulatba.  Nálam meg pain d'épice (mi a zuza ez magyarul??)  libamájjal.
Előzmény: Caipi (7416)
brummadra Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7418
ezek közül melyik is nem sznob? :)
Előzmény: robicsek (7410)
brummadra Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7417
évekkel ezelőtt voltam a Jardin de Paris-ban. Ha azóta is jó, akkor a földrajzi követelményeknek tökéletesen megfelel (Duanapart budai oldala, Vár aljában)
Előzmény: inglisvumenke (7409)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!