Keresés

Részletes keresés

DN3 Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7453
Hááát... :-) De megnéztem, van ott neked való sör is, azok a málnás meg epres marhaságok. :-)

Az étlappal is elégedet vagyok. :-)
Előzmény: Caipi (7452)
Caipi Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7452
Gondoltam, hogy ha más nem is, a sörök le fognak nyűgözni.:-D
Előzmény: DN3 (7450)
Caipi Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7451

Nagyon jól hangzik, amiket írsz, és jó lehetett az a tanfolyás, és igen, ilyen formában biztos igazad van, hogy a nemzetközi konyha alapját adja. És szintén igen, a finom ízeket/fűszerezést szeretem... pizza-t, olasz tésztát, grillhúsokat, (medium) steak-et, dijoni mustárt, balzsamecetet, parmezánt, libamájat, kínai és főleg thai kajákat... huhh, egész éhes lettem.:-)

 

Előzmény: Pandus (7447)
DN3 Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7450
Utánanéztem ennek a Mosselennek, jó lesz az... :-)
Előzmény: Caipi (7446)
Caipi Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7449
Az Abszintban ettem már, a kaja nagyon-nagyon finom volt, de nem tűnt különösebben romantikusnak vagy hangulatosnak... igaz, az anyámmal voltam.:-)
Előzmény: inglisvumenke (7448)
inglisvumenke Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7448

Megnéztem a honlapjukat, nagyon szimpatikusnak tűnik!

Ajánlották még az Abszintot, Alabárdost, Képírót, Kisbuda Gyöngyét, és a Maligánt is. Ezekben járt már valaki?

Előzmény: robicsek (7441)
Pandus Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7447
Akkor azért mégiscsak van sejtésed...igaza van brummadrának, mártások, gratin stb ügyben. A cukrászat nagy része is fr. találmány, torták, piskóták. Színhús, és creme brulee ügyben azonos az ízlésünk, de én semmilyen halat-csigát-kagylót-békát nem eszem meg, ezekből pedig bőségesen van Fr-oban. Mégsem maradtam éhen, sőt. Egyszer voltam egy elegáns síközpontban is, Avoriazban, ahol részt vettem egy főzőtanfolyamon (mondjuk inkább bemutatón) egy ott nagyon híres séfnél, nem emlékszem a nevére, de a kint élő barátaim elájultak, hogy egyáltalán eljutottam az ő "gastronomique" éttermébe. ő ma a lhíresebb az haute cuisine konyhából. szóval azt mondta az ürge, hogy az igazi krumplipüré fele arányú vajjal készül, mint a krumpli. Azt hiszem, a jó fr. konyha alapja az, hogy csak elsőrangú alapanyagokkal dolgoznak, nincs levespor, ételízesítő, margarin és egyebek. Az indiai v. kínai konyhához képest sokkal egyszerűbb és kevésbé összetett ízű, kevésbé fűszeres, talán ezért nem kelti fel a fantáziádat, de a legjobb és legfrisebb alapanyagokból ezek eszméletlenül jók tudnak lenni. Egy hétig voltunk ott, én olyan egyszerű ételeket ettem, mint rakott krumpli,m ami persze nem lángolt kolbásszal készült, volt hús nélküli is, sok meleg sajtos fogás volt, a desszertekről pedig annyit, hogy egyáltalán nem vagyok édessztájú, de ott minden főétkezéshez meg kelett kóstolnom vmi desszertet is. Bécsi cukrászatokon felnőve is azt mondom, soha életemben olyan elegáns és eszméletlen tortákat, creme brulee-t és más édességeket nem ettem, mint ott.
Előzmény: Caipi (7436)
Caipi Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7446
Bocsánat, Mosselen...
Előzmény: Caipi (7445)
Caipi Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7445

Igen, megnéztem, és úgy döntöttem a székek láttán, hogy ez nem nekünk való.:-) De azért köszönöm a tippet, lehet, hogy a kaja jó, de nekem olyan feszengős lenne a hely.

 

De közben el is dőlt, a kollégák javaslatai (Pomodoro, Fehér Bölény, Szilvakék Paradicsom, Mosselin) közül a legutolsó étlapja teljesen lenyűgözött, és az Ember amúgyis sörös.

Előzmény: Szakadás (7444)
Szakadás Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7444
A Lou-louban legalább két dolog közül választhattok: vagy belógtok a negydohányzórészen a szomszéd szájába, vagy a dohányosrészen mindig mögötted fog el húzni a nép a vécé és a konyha felé, szereptől függően.
Mindenesetre az aranyozott műanyag székek "pompás"-ak.
Előzmény: Edmond Dantes (7443)
Edmond Dantes Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7443
Hehe, menjetek a Lou-Louba egy kis francia konyháért. ;-)
Előzmény: Caipi (7442)
Caipi Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7442

És én is kérnék tippet, ha van valakinek. Egyévesek leszünk szombaton a barátommal, amúgyis minden 30-án elmegyün vacsorázni, de most aztán nagyon.:-)

 

Van tippetek hangulatos helyre (bp.-iek vagyunk), ahol jó a kaja is? Szívesen kipróbálnánk valami új helyet. Olyan Cactus Juice-szerű jó lenne, csak hát ott szombaton eszeveszett "kupi" van.

Úgy amúgy a Vista-café-t meg a Submarine-t (nem a szendvicsest, az éttermet) készültem volna legközelebb becélozni, de nem tudom, milyenek hangulatilag.

robicsek Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7441
jó lesz a Mokka.
Előzmény: inglisvumenke (7439)
Caipi Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7440

Persze, lehet, hogy igazad van. Szeretem a remoulade mártást is, a béarnaise-t meg pláne. Csak egyszerűen nem találkoztam még olyan francia főétellel, amire azt mondtam volna, hogy ahh, ide vele.:-)

A menüm egyébként a Soul Café-ból, egy konyhamagazinból illetve egy amerikai szakácskönyvből származott, de a gratin egyértelműen franciás, és én ugyan a többit sem tagadom, mert nem ismerem. (Bár olyan pistou-s receptet olvastam már, de csak az rémlik, hogy valami zöld trutyi, amit külön adnak egy tartalmasabb leveshez.)

Előzmény: brummadra (7438)
inglisvumenke Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7439
Hali! Csak most tudok visszaolvasni, kösz a válaszokat. Vacsorára megyünk csak fel Pestre + fenn is alszunk. Párom a nehezebb kajákat bírja (valami jó kis sertéssült bacon-nel, vörösboros gombás raguval, stb., én imádom a különlegességeket, a tenger gümölcseit friss salival, stb. De nem az étel jellege fog dönteni, inkább a körülmények (elegáns, nem mindennapi, szép környezet, stb.). Otthon általában ha elmegyünk valahova, az western-típusú pizzéria (amit imádunk), vagy valami magyaros csárda, de most valami különlegesebb kéne :) de azért ne túl elegáns, mert az feszélyezne.
Előzmény: Edmond Dantes (7412)
brummadra Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7438
Egyébként nekem a karácsonyi fincsi menüd is határozottan franciás!  A brokkolis-lazacos gratin dauphinois mindenképp. A soupe au pistou-d is (csak valószínű krémlevesnek csináltad, nem babos-húsos változatban). A lime pie pedig a tarte au citron egy változata is lehetett :))
Előzmény: Caipi (7416)
brummadra Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7437
Számodra mi a francia konyha? Mi az ami nem tetszik benne? Én ezzel a véleményeddel nem igazán tudok mit kezdeni, mert nem egészen értem :) Ugyanis annyira az alapja mindennek, hogy olyan, mintha valaki nem szeretné a... vizet. Az egész konyhaművészet (nemcsak az haute cuisine) alfája és omegája. A legváltozatosabb alapanyagokkal dolgozik (így lehetetlennek érzem, hogy úgy "amblokk" ne szeresse valaki), finoman fűszerez és elsősorban friss fűszernövényekkel, vajjal süt-párol, jóformán az összes mártást ők találták ki, a sajtokról, borokról nem beszélve...stb. Úgyhogy csak ámulok :)
Előzmény: Caipi (7433)
Caipi Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7436

Nemigen. Ugyan ettem már Franciao.-ban, de ez semmi emléket nem hagyott, mert négyéves koromig kisded minőségemben leledztem Párizsban, illetve felnőttként turistacsoport tagjaként voltam pár napot, ja meg egyszer egy hajóút során Marseille-ban.

Francia éttermekben ettem, itthon is, meg Németo.-ban is, illetve tömérdek szakácskönyv boldog tulajdonosa vagyok, amiből soha nem akartam volt egy francia ételt sem kipróbálni. És nem értem, mert a francia konyha híres, elismert konyha... nagyon örülnék tippnek, de hozzátenném, hogy csak színhúsokat eszem meg, és nem igazán szeretem a halat (, az alaszkai tőkehalat kivéve).

Ja, a créme brulée-t szeretem, az talán francia, de ne rakjanak bele narancshéjat.:-)

Előzmény: Pandus (7435)
Pandus Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7435
Kint próbáltad?
Előzmény: Caipi (7433)
Jordi Culé Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7434
A Shiraz szerintem Budapest egyik legrosszabb etterme, sajnos ketszer is meg kellett latogatnom meghivasokbol kifolyolag. Izetlen, szaraz minden etel, sot, nem leszek szemermes: SZAR.
Előzmény: brummadra (7423)
Caipi Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7433
Érdekes, valahogy a francia konyha nekem idáig nem jött be, de lehet, hogy csak nem megfelelőeket / megfelelő helyen ettem. Mert pl. az idevágó olvasmányaim (Provence-ban élő ilyen-olyan nemzetiségűek, Miért nem híznak a francia nők?, Bocuse-szakácskönyv, stb.) közepette többször csurgott a nyálam.:-)
Előzmény: brummadra (7431)
Pandus Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7432
"Nálam meg pain d'épice (mi a zuza ez magyarul??) libamájjal."
Ebből gondoltam, bocs.
Nekem vannak ott élő, itt született barátaim és tényleg sokkal boldogabbak, mint mi, optimistábban látják a világot. de ami igazán érdekes, a gyerekeik, akik kint születtek, itt érzik jobban magukat és ide költöztek. Pedig volt itt betörés, autólopás, miegymás, ami otthon nem. A héten úgyis megkeres a kint élő barátnőm és megkérdezem tőle ezt a pain d'épice dolgot, bár nem egy nagy főzőzseni. Évente 2-3-szor jön haza (vissza?), és legutóbb töltött paprikával akarta meglepni a fr-fr barátait, mint magyar specialitás. az egész töltelék kifolyt neki a paprikából, panaszolta nekem. Kérdeztem, mennyi tojást tettél bele? Visszakérdezett: minek tettem volna bele tojást?
Előzmény: brummadra (7431)
brummadra Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7431
:)) bárcsak
Előzmény: Pandus (7430)
Pandus Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7430
Ahogy leírtad a receptet, ez a mézes puszedli, máz nélkül. Köszi, lehet, hogy kipróbálom. Én másra gondoltam a leírásod alapján, inkább egy gyümölcskenyér állagú tésztára gy. nélkül, sok fűszerrel. Fr.o-ban élsz?
Előzmény: brummadra (7429)
brummadra Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7429

Rengeteg recept van, és többnyire csak pár kanál mézzel dolgoznak. Ezért a legmézesebbet választottam. 1dl tej, 200g erős illatú méz, 80g cukor, 2 tojássárga, kiskanál szódabika, 300g liszt, 2 kanál citromlé, mokkás fahéj, kevés vaj, só - Tej, méz, cukor kevergetve felmelegít. Tűzről le, tojássárga felverve hozzádolgoz, átszitált liszt szakaszosan belekevergetve, szódabikarbóna, citromlé, fahéj bele. Alaposan eldolgoz. Kivajazott cake formába sütőpapír. 50-60 percig 180C-os sütőben sütöget. Rácsra kiszed, 24 órát békénhagy. Utána folpackba tettem.

(Egyébként magyar ízlésnek furcsa a libamájas párosítás, úgyhogy nálunk is inkább a párolt gyümölccsel fogyott a máj, de a süti teához is finom) Franciáknál alaprecept. Csomó verziója van. pl. bundáskenyérszerűen (vajon, tejestojásba mártogatva) kisütik a pain d'épice-t és azt adják a libamájhoz mondjuk fügével. 

Előzmény: Pandus (7428)
Pandus Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7428
Ui. receptet kaphatok?
Pandus Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7427
Ezek szerint édes. Ehhez ettetek libamájat?
A gingerbread sztem más, az az, ami nálunk a mézes puszedli. De sejtem, h. milyen lehet ez a fűszeres tészta, olyan morzsás, vajas piskóta, szegfűborssal, fahéjjal, szegfűszeggel, esetleg gyömbérrel is?
Előzmény: brummadra (7426)
brummadra Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7426
gyümölcskenyér-gyümölcs-nélkül, mézes-puszedli-bevonat-nélkül-cake-formában-egybesütve
Előzmény: Pandus (7422)
Szakadás Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7425
Pain d'épices - talán gyömbérkenyér. Mindenesetre angolul gingerbread.
Előzmény: brummadra (7419)
Pandus Creative Commons License 2006.12.27 0 0 7424
Sok konyhában jártam már, de egy hely volt, ahová beengedtem volna a Köjált: a Novotel konyhája (ha még ugyan így hívják), a BAH csomópontnál. Tisztaság mindenütt, a séf a tanulókról is leparancsolta a kötényt, ha ráfröcccsent vmi étel.
Előzmény: Caipi (7420)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!