Keresés

Részletes keresés

egonka Creative Commons License 2003.07.12 0 0 379
helló !
tudna-e valaki segítemi abban, hogy az 1720-as összeírás táblázatainak oszlopai mit jelentenek ?
EinarPetersen Creative Commons License 2003.07.09 0 0 378
Köszönöm! Szociológiai szempontú is érdekelne, ha tudtok.
Steve the Great Creative Commons License 2003.07.08 0 0 377
Hát papíralapúval sajnos nem szolgálhatok, de a méltán közkedvelt, Cyndi-féle lista ezen kategóriájában (és talán másokban is) elég sok hivatkozás van összegyűjtve a fotókkal kapcsolatban. Talán találhatsz itt vmi hasznosat.
Előzmény: EinarPetersen (376)
EinarPetersen Creative Commons License 2003.07.08 0 0 376
Olyan szakirodalmat keresnék, amelyben a téma: család(fa)kutatás családi fényképek segítségével. Vagy ilyesmi, pl. a családi fotó mint adat. Angol és magyar nyelven.
egonka Creative Commons License 2003.07.08 0 0 375
Kedves Szatványi József ! (József1925)
Sajnos a megadott emilcím nem működik.
Üdvözlettel János

egonka Creative Commons License 2003.07.08 0 0 374
az ember nem is gondolná, mi minden köthető Burgenlandhoz;
van egy ragyogó site-juk, ahol kíváló elemzéseket, információkat lehet találni, immár hat éve !
Gerry Berghold (gberghold@aol.com) szervezi és a site címe: http://members.chello.at/lagraf1/BB-members/index.html
egonka Creative Commons License 2003.07.08 0 0 373
köszönöm szépen, ezt is megpróbálom
üdv jános
József1925 Creative Commons License 2003.07.08 0 0 372
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat Levéltárában Dr. László Géza laszlog@iif.szabinet.hu tart kapcsolatot a beregszászi levéltárral. Remélem ő tud segiteni.

Üdv. Szatványi József

Előzmény: egonka (371)
egonka Creative Commons License 2003.07.06 0 0 371
tudja-é valaki, miként lehetne megszólítani a kárpátaljai (Beregovo) levéltárat; viszonylag egyszerű kéréssel kerestem meg őket levélben négy ízben, de semmi választ nem kaptam rá; a címet a MOL adta, tehát nem igen lehetett tévedés
Steve the Great Creative Commons License 2003.07.02 0 0 370
Köszönöm, de ezügyben elsősorban a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Levéltár lesz illetékes, mivel (eddigi ismereteim alapján) ott lehetők fel az őseim.
Bár ki tudja?! ;)
Előzmény: curazsi (369)
curazsi Creative Commons License 2003.07.02 0 0 369
Sziasztok!
Hello Steve!
Nem akarok hülyeséget válaszolni a kérdésedre,de
ajánlom keresd meg a barany megyei levéltában
Nagy Ime Gábort, ő szerintem pontosabban tud válaszolni, nagyon rendes és segítőkész embernek ismertem meg.A levéltár honlapján gondolom van telefonszám és e-mail cím is.
Egyébként pl. a Bács-Kiskun Megyei Levéltár honlapján is találkoztam hagyatékokkal egyes családoktól vagy személyektől.
A baranyai levéltárban rengeteg 19. századi, Pécs városának az iatait néztem meg.Fellelhető számos
halálozást igazoló dokumentum(elhunyt neve,adtai,
betegség,halál oka stb.),de megtalálhatók az épülendő házak alaprajzai is, érdekes adatokat tatalmaznak a főispáni iratok is (pl. fljelentések,megfigyelések stb).
Ha netán volt fontosabb beosztásban rokonod vagy felmenőd egyes üzemekben, annak az iataiban is érdemes kutakodni, mert fellelhetsz akár beadott
önéletrajzot is.
Üdv:Albert Iván
Előzmény: Steve the Great (368)
Steve the Great Creative Commons License 2003.07.01 0 0 368
Köszönjük, személy szerint igen jelentős hiánypótlónak tartom az anyagot ;)
Egyben egy némiképp' kapcsolódó kérdést szeretnék feltenni (melyre részlegesen választ is kaptam a doc-ból). Ha jól értettem, a hagyatéki ügyekkel kapcsolatos anyagok szintén megtalálhatók (elsősorban a megyei) levéltárakban. Ezek általában mikortól érhetők el a közemberek hagyatékait tekintve? (18-19.sz, esetleg kicsit korábbról is?)
Előzmény: curazsi (367)
curazsi Creative Commons License 2003.07.01 0 0 367
Sziasztok!

Szeretnék ajánlani egy kiválú írást a Baranya Megyei Levéltár honlapjáról /a www.leveltar.lap.hu
honlapról elérhető,ha jól emlékszem/.
nagy Imre Gábor:Forrásismeret című írása, ami megegyezik a pécsi geyetem kurzusával.Sok érdekes imformációt tartalmaz a levéltárokról és a kutatandó anyagok történeti hátteréről.

Üdv mindenkinek:Albert Iván

József1925 Creative Commons License 2003.06.21 0 0 366
Pernyetipró,KÖSZÖNÖM :-))))))))
Lájszló Creative Commons License 2003.06.20 0 0 365
Üdv mindenkinek,

egy református papról szeretnék minél többet megtudni. Van valakinek ötlete, hogy honnan lehetne minél több életrajzi adatát előbányászni?
Annyit tudok, hogy a neve Komáromi (vagy Komáromy) Süllye Dániel, és hogy 1799-ben halt meg. Továbbá az életrajzi lexikonban találtam egy Püspöki Süllye János nevű ref. papot (1681-1760), akinek volt egy Püspöki Süllye Dániel nevű fia.
Jó lenne tudni, hogy ezek rokonok-e (a két Dániel ugyanaz-e). Az apának és a fiúnak is tudom néhány szolgálati helyét, de elég sokszor áthelyezték őket, úgyhogy az anyakönyvek bogarászása nem tűnik célravezetőnek.
Kösz,

Előzmény: Pernyetipró (364)
Pernyetipró Creative Commons License 2003.06.19 0 0 364
Egy e-mail címet tudok adni. Ő szokott kutatni Romániában.

Rudolf László

rlaszlo@freemail.hu

Előzmény: József1925 (363)
József1925 Creative Commons License 2003.06.18 0 0 363
Kedves kutatótársak!

Ki tudja, Románia (Erdély) melyik levéltárában találhatók a máramarosszigeti és felsővisói (Viseul de Sus) anyakönyvek?

Segitségeteket előre is köszönöm:

Szatványi József

Pernyetipró Creative Commons License 2003.06.18 0 0 362
Ott a helyem Gödöllőn.
Előzmény: Radix (359)
szurke endre Creative Commons License 2003.06.17 0 0 361
Koszonom, en korabban szinten googliban keresve talaltam csak parat, de akkor ujra nezem.

sze

kerub Creative Commons License 2003.06.17 0 0 360
Endre!

ha a googliba beírod a családkutatás* keresőszót cca 50 találatot nézhetsz végig.

kerub

Előzmény: szurke endre (358)
Radix Creative Commons License 2003.06.17 0 0 359
Helló!

Beírnám, akikről tudok.

Magyar Genealógiai és Heraldikai Társaság
A vezetőség tagja dr. Pandula Attila, a társaság címeként több helyen az ELTE Bölcsészkar van megadva:
1052 Budapest, Pesti Barnabás u. 1.
A vezetőség tagjai között vannak/voltak dr. Harmath A., dr. Kollega-Tarsoly István (email 2001. körülről: tarsolykiadoKUKACmailPONTdatanetPONThu)

Arbeitskreis Ungarndeutscher Familienforscher (AKUFF)
AKUFF honlap
- a magyarországi németek családtörténetével foglalkozók egyesülete. Épp most szombaton lesz a következő összejövetel Gödöllőn.

Memória
Ha jól emlékszem ezzel a névvel szerveződött/kívánt szerveződni zsidó kulturális - családfakutató egyesület 1998 körül. Részletekkel talán Oblath András tud szolgálni: oblathKUKACmailPONTdatanetPONThu

Több magyar/magyarországi vonatkozású külföldi egyesület címét ide gyűjtöttem.

Üdv.

Radix

Előzmény: szurke endre (358)
szurke endre Creative Commons License 2003.06.16 0 0 358
Fel tudod oket sorolni? En csak 1-2t ismerek.

Koszi,

sze

Előzmény: kerub (357)
kerub Creative Commons License 2003.06.16 0 0 357
Egyesületről nem hallottam, de vállalkozás az van nem is kevés.
Előzmény: Pernyetipró (356)
Pernyetipró Creative Commons License 2003.06.16 0 0 356
Van Magyarországon hivataloasan működő családfakutató egyesület.
szurke endre Creative Commons License 2003.06.15 0 0 355
Hello,

talan lesz idom a heten, megnezhetem a Nyugallomanyu pedagogust - add meg, kit keressek.

sze

Előzmény: curazsi (352)
Steve the Great Creative Commons License 2003.06.15 0 0 354
Ha nem tévedek, az olvtársak erre a honlapra gondoltak:
www.familysearch.org/
Ezt a Mormon Egyház tartja fenn, innen tölthető le pl. a PAF-program, (több, hasonló profilú oldal mellett) itt adnak teret annak, hogy regisztráció után bárki felvigye és kereshetővé tegye családfáját, ill. kereshessen más katalógusokban is.
Annyiban meg kell őket védenem, hogy ezeket a családfákat nem a mormonok, hanem a felhasználók viszik fel, ezért nyilvánvalóan "kissé" hiányosak (tehát nem a mormon mikrofilm-adatbázis található meg itt - sajna)
Előzmény: Lájszló (353)
Lájszló Creative Commons License 2003.06.15 0 0 353
Sziasztok,

egy kérdés és egy válasz:

A kérdés: pontosan milyen mormonn adatbázisra utaltatok az imént??

A válasz: én például találkoztam olyan megkülönböztetéssel, hogy a levéltárban nem engedtek megnézni olyan iratokat, amit elvileg meg kellett volna mutatniuk.

Előzmény: curazsi (352)
curazsi Creative Commons License 2003.06.15 0 0 352
Sziasztok!
A múlt Vasárnap jelntkeztem be a fórumba, és azóta beszereztem egy könyvet, ahol felleltem egy rokont vagy névrokont.
A könyv: Ladányi Miksa (szerk.):A magyar ipar almanachja.Bp., 1931
Több száz magyarországi iparos nevét tartalmazza általában rövid életrajzzal és fényképpel.
Ha valakit érdekel szívesen megnéze és válaszolok.
Tartalmazza:budapesti könyvkötők,szijgyártók,bő-
röndösök,bőrdíszművesek,kesztyűsök,kötszerészek,orvosi műszerészek,dobozgyártók,tok-készítők,díszműkészítők és tímárok ipartestületét.A buda pesti kalaposok,női szabók,
fényképészek,sapkások,esztergályosok,kádárok,építő iparosok, nyomdászok,kocsigyártók,kovácsok,kocs-
márosok,kéményseprők adatait.A szegedi ipartestület tagjait.Valamint a következő helyiségek iparosait:Alag,Aldebrő,Alsógöd,Átány,
Balassagyarmat,Barcika,Bánréve,Boconád,Bodvaszilas
,Bogács,Bodva,Bolyok,Borsod,Borsodnádasd,Borsodszemere,Borsodszirák,Cserépfalu,Eger,Egerfarmos,Erdő-
telek,Felsőgöd,Finke,Füzesabony,Heves,Hódoscsépány,KálKápolna,Kelemér,Komjáti,Kompolt,Kömlő,Maklár,
Mezőcsát,Mezőkövesd,Mezőnyék,Mezőtárkány,Miskolc,
Nagykovácsi,Nagymaros,Nógrádverőce,Noszvaj,Ózd,
Parád,Perkupa,Pély,Poroszló,Putnok,Recsk,Sajóecseg,Sajókaza,Sajókazinc,Sajószentkereszt,Sajószent-
péter,Sajóvámos,Sajóvárkony,Salgótarján,Sarud,Sza-lona,Szendrő,Szentes,Szihalom,Szin,Szirmabesenyő,
Szob,Szomolya,Sződliget,Tarnaméra,Tarnaszentmiklós,Tarnazsadány,Tiszafüred,Tiszanána,Tófalu,Tornaná-daska,Vác,Vámosmikola és Verpelét.
Ha valakitn valamelyikből adat érdekli,azt szívesen megnézem.
Viszont keresek olyant, akinek vagy megvan vagy valamelyik pesti könyvtárban meg tudná nekem nézni a következő két könyvet, amikben két adat érdekelne,mert én bajai vagyok és ritkán jutok fel Budapestre.A két könyv:Ladányi Miksa(Szerk)
A magyar ipar almanachja.1929. ill. Halász Imre
(Szerk.):Nugállományú hazai pedagógusok almanachja.Bp.,1936.
Ha segíthetek és ha tudtok nekem segíteni,akkor
az albertivan@wap.hu címre írjatok!
Köszönöm
Vajk Creative Commons License 2003.06.15 0 0 351
Van ilyen rendszer, webes cucc, felteszed a szoftverükreva családfádat, majd elküldöd nekik. Abban az adatbázisban aztán összejön sok burmai, kirgiz és talán néhány magyar családfa is:)

Amúgy mormonok nagyon slendriánul végezték a dolgukat, mert egyetlen általam ismert ősöm sincs benne a rendszerükbebn. Sőt egytelen ismerősöm ősei sincsenek benne..

Előzmény: Bpapa (350)
Bpapa Creative Commons License 2003.06.15 0 0 350
Sőt!!!

Néhány százezer önkéntes őrült begépelhetné az összes fellelhető adatot egy egységes rendszerbe!
Mint a mormonok.

Bpapa

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!