Keresés

Részletes keresés

Dr. Máris Creative Commons License 2005.08.16 0 0 160
Előzmény: Törölt nick (158)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.08.16 0 0 159
Szerintetek valami közönségszavazást vagy valami hasonlót nem kéne elindítani, basztatva a Magyar Televíziót, hogy folytassák a sorozatot, amit utoljádra a 130. részig adtak le?
Állítólag az egész 130 rész újra vetítésének jogdíja kevesebbe került, mint bármelyik gagyi brazil szappanopera egy epizódjának a jogdíja.
Ez nem tudom, igaz-e, de akkor, mikor adták, valami nevetséges összegről volt szó, mintha valahol mondták volna valamilyen médiában. Sajnos nem emlékszem!
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.16 0 0 158
Jesszusom. Jockeynak volt másik felesége a sorozat végén? Erre abszolút nem emlékszem. Ki volt ez a csaj? Hogy nézett ki?
Előzmény: Dr. Máris (156)
Leslie01 Creative Commons License 2005.08.16 0 0 157

Pontosan. :)

 

Jamie tűnt fel először a 165. rész környékén. Először jópofizott, majd mutatott egy papírt Jockey-éknak, ami szerint ő, az unokatestvérük részesül a Ewing Olajtársaságból. Asszem a fele lett volna az övé. Pereskedtek. Aztán a 180valahányadik részben felbukkant Jack, Jamie bátyja. Megegyezett Jockey-val és Bobby-val, hogy bemutatja a bizonyítékait, hogy Jamie papírja nem érvényes. Ezért cserébe a Ewing Oil részvények 10 %-át kérte és kapta.

Pár rész múlva "meghalt" Bobby. Ezután Jacknek jelentős szerepe lett. Jockeyval és Pamelával (ő örökölt Bobby után) vezette a Társaságot.

Bobby "feltámadása" után újra kevesebbet szerepelt. Majd felbukkant az exfelesége, April Stevens (igen ő), és elperelte Jockey segítségével Jack részvényeinek felét.

A 250. rész felé meghal Jamie, és utána Jack is eltűnik a sorozatból. 

Előzmény: Dr. Máris (156)
Dr. Máris Creative Commons License 2005.08.16 0 0 156

Jamie Jack testvére volt, tahát Jockeynak az unokatestvére.

Jockey felesége a sorozat végefelé Cally (Cathy Podewell) volt.

Előzmény: krysztasz (154)
Mad Scientist Creative Commons License 2005.08.15 0 0 155
Előzmény: krysztasz (150)
krysztasz Creative Commons License 2005.08.15 0 0 154
Jamie lett a sorozat vége felé Jockey felesége, aki miatt még börtönbe is került? Nem igazán rémlik még most sem Jack.
Előzmény: Dr. Máris (152)
dr. dwimorberg Creative Commons License 2005.08.15 0 0 153

Sziasztok!

 

Bocsi, de tényleg elnéztem ezt a Jack, az elfeledett Ewing testvért. Sajnos már igen csak megkopott az emlékező tehetségem.

 

A DVD-re én is beáldoznék, de itthon nem valószínű, hogy megjelenik :(

 

Egyelőre még az USA-ban is csak nem rég adták ki, ha ott lesz rá kereslet, talán hozzánk is eljut. Bár ugyanezt reméltem az X-aktákkal és a CSI: Helyszínelők-kel kapcsolatban is.

Dr. Máris Creative Commons License 2005.08.15 0 0 152

Már elötte is megjelent, és Bobby visszatérése után is szerepelt még egy darabig.

A segítségével nyertek meg Bobby és Jockey egy pert Cliff ellen, aki feleségül vette a hugát Jamie-t.

Előzmény: Törölt nick (151)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.15 0 0 151
Nekem úgy rémlik, hogy azon a mellékvágányon játszott, amikor Bobby pár hónapig halott volt.
Előzmény: krysztasz (150)
krysztasz Creative Commons License 2005.08.15 0 0 150

Egyáltalán nem emlékszem Jack Ewingra. :((

Mikor láthattuk őt? Mi volt a szerepe?

Előzmény: Leslie01 (149)
Leslie01 Creative Commons License 2005.08.14 0 0 149

Gary nem halt meg. Szerintem összekeverted Jack Ewing-gal. Megtévesztő volt a szöveg, mert ő nem "elfeledett Ewing fivér". Jack Ewing Jock testvérének Jason-nak a fia, tehát Jockey és Bobby unokatestvére.

Gary mindkét megszemélyesítője él:

David Ackroyd: 1978-ban alakította,

Ted Shackelford: 1979 után tűnt fel néhányszor.

 

 

Nekem is kedvencem volt a Dallas. 1992-től (8 éves koromtól) néztem végig, minden részt. Az elejét meg bepótoltam tavaly az ismétlésnél.

 

Így átnézve az elhunytak listáját, tényleg szinte mind rákban haltak meg. Bár azért többségük megélte a 80 évet. Kivéve Dack Rambo-t és Donna Reed-et.

 

Nekem is Jockey volt a kedvencem, mint a legtöbbünknek. De nem csak Ellie-t és Jock-ot szerette, hanem Bobby-t is. Persze sokszor nem úgy viselkedett, és sokat veszekedtek, de a fontos pillanatokban kiderült, hogy szereti az öccsét. És Bobby volt egyetlen, aki többé-kevésbé kordában tudta tartani. Persze ellenfelek voltak általában, de idővel meg kellett tanulnia tisztelni Bobby-t

Meg persze szerette Samanthát is a maga módján, mondjuk ez nem mindig jött elő, és a fiát.

Előzmény: krysztasz (148)
krysztasz Creative Commons License 2005.08.13 0 0 148

Tényleg nem látszott. Ebből is látszik, hogy milyen ügyesek a sminkesek. De ugyanígy Samanthával is. Hiszen ő aztán minden típust eljátszott, és mindig úgy is nézett ki hozzá.

Azt nem tudtam, hogy Gerry is meghalt már.

Ez az a sorozat lenne, ami ha megjelenne DVD-n, igen gondolkodnék rajta, hogy beleinvesztálok. Pedig ez nagy szó, mert még mindig jobban szeretem én felvenni a filmeket, mint megvenni. :)) De ha lenne rajta elég extra, akkor gondolkodóba esnék. Nehéz lenne felvenni az összes részt vhs-re, viszont ez a sorozat nekem mérföldkőnek számít.

Előzmény: dr. dwimorberg (147)
dr. dwimorberg Creative Commons License 2005.08.12 0 0 147

Sziasztok

 

Nagyon-nagyon sajnálom Barbara Bel Geddes-t. Bár még csak most vagyok 18 éves, de már kb. '92 óta nézhettem a sorozatot. A kedvencem Jockey volt és mivel Ellie volt az egyetlen, akit igazán tisztelt és szeretett (persze csak Jock halála után) ezért engem is megrázott a hír. Sajnos nem ő az egyetlen, aki nincs közöttünk a Dallas-ból. Itt a szomorú lista:

 

Jim Davis (Jock Ewing)

1909-1981

Erős dohányos volt és ő is tüdőrákban hunyt el. Utolsó forgatási napjaiban a kemoterápiás kezelés ellenére, kopaszon is kamera elé állt és továbbra is dohányzott.

 

Donna Reed (A II. Ellie Southworth Ewing)

1921-1985

A sors szörnyű iróniája, hogy a beteg Bell Geddes helyett játszó Reed egészségesen vette át a szerepet, majd nem sokkal Geddes visszatérése után hasnyálmirigy rákban hunyt el.

 

Keenan Wynn (A II. Willard "Tintás" Barnes)

1914-1986

A II. Tintás-t alakító színészt rák vitte el.

 

Dack Rambo (Jack Ewing)

1941-1994

AIDS-ben hunyt el az elfeledett Ewing fivér.

 

David Wayne (Willard "Tintás" Barnes)

1914-1995

Az öreg Tintás tüdőrákban hunyt el.

 

Howard Keel (Clayton Farlow)

1919-2004

Vastagbél rákban hunyt el tavaly ősszel. 

 

Barbara Bel Geddes (Ellie Southworth Farlow Ewing)

1922-2005

Hétfőn hunyt el tüdőrákban.

 

Mint látható, a rák sajnos igen csak sok kedvencünket ragadta már el.

 

És végül egy érdekesség: Barbara és Larry Hagman (Jockey Ewing) között csupán csak 9 év a korkülönbség ez még sem látszott a sorozatban.  

 

 

 

   

krysztasz Creative Commons License 2005.08.11 0 0 146
Most hallottam én is a haláláról a hírt. Érdekel módon, Ellie nem volt a kedvencem a sorozatban. Pedig a Dallast igen-igen szerettem, még Jockey-t is volt, amikor nagyon kedveltem. De valahogy Elliet nem igazán, talán azért, mert olyan tyúkanyó típus is tudott lenni. Hogy ez miért nem tetszett nekem, már nem tudom. Viszont erős asszony volt Ellie, mert Jockey csak rá hallgatott, ha egyáltalán hallgatott valakire.
Előzmény: Dr. Máris (143)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.08.11 0 0 145
Pont Hagman beszél a dohányzás veszélyeiről, ő meg úgy iszik, mint a gödény, már átesett májátültetésen, és a második máját issza tönkre!
Dr. Máris Creative Commons License 2005.08.11 0 0 144
Dr. Máris Creative Commons License 2005.08.11 0 0 143
Elhunyt Barbara Bel Geddes, a Dallas Ellie-je

 

2005. augusztus 11., csütörtök 7:19

A 82 éves amerikai színésznő hétfőn hunyt el maine-i otthonában, Northeast Harborban. Halálát tüdőrák okozta. Számtalan színházi és filmes munka után a Ewing család nagyasszonyának szerepe tette igazán ismertté.

 

 

A San Francisco Chronicle szerdán számolt be az Ellie asszonyt alakító Bel Geddes tüdőrák okozta haláláról, ami a lap szerint hétfőn következett be. A hírt a Maine állambeli Mount Desert temetkezési vállalkozásának tulajdonosa, Bill Fernald erősítette meg, és azt is bejelentette, hogy a család külön kérésére nem szolgálhat további információval. A színésznő nagy dohányos hírében állt.

 

Bár a Dallas hozta meg neki a világhírt, Barbara Bel Geddes-t már harminc évvel korábban, 1948-ban jelölték Oscarra a legjobb női mellékszereplő kategóriában az I Remember Mama című filmért, amely a tízes években játszódott és egy San Franciscóban élő norvég bevándorló család történetét mesélte el. A fiatal Katrin Hanson szerepét később nagy sikerrel elevenítette fel a színpadi változatban.

Kevesen tudják, hogy Barbara Bel Geddes volt Tennessee Williams Macska a forró bádogtetőn című darabjának első Maggie-je a Broadway-n, 1955-ben.

Dallas

Az 1978-ban induló tévésorozat kezdetben nem kapott jó kritikákat, mégis pillanatok alatt a nézettségi listák élére ugrott. Bel Geddes-t 1980-ban Emmy-díjat tüntették ki alakításáért - a mai napig ő az egyetlen amerikai szappanopera-színésznő, akit ez az elismerés ért.

"Ő volt a Dallas sarokköve" - nyilatkozta a fiát, Jockey Ewingot játsszó Larry Hagman az AP-nek. "Kedves ember volt és nagyszerű színésznő - ő volt a sorozat lelke, ő tartotta össze az egészet."

1984 márciusában Bel Geddes egy komoly szívinfarktus miatt kénytelen volt hat hónapra felfüggeszteni a munkát, és fél évig egy másik színésznő, Donna Reed alakította Ellie asszonyt. A kényszerpihenő után újra visszatért a sorozatba és egészen 1990-ig játszott a Dallas-ban, amit végül egy évvel később, 1991-ben vett le műsoráról a CBS tévécsatorna.

Larry Hagman most elmesélte: bár ő mindig mondogatta kollegájának, hogy hagyjon fel a dohányzással, végül orvosai vették rá a színésznőt, hogy szívinfarktusa után ne gyújtson rá többet. Hagman az AP-nek nyilatkozva visszaemlékezett azokra az időkre, amikor Bel Geddes a Dallas sminkszobájában is folyamatosan cigarettázott, és a sűrű füst miatt a Jockey-t játszó színész a forgatások előtt inkább a saját öltözőjébe hívta a sminkest. "Remélem, a halála sokakat ráébreszt majd a dohányzás veszélyeire" - jelentette ki Hagman.

Barbara Bel Geddes 23 évesen érte el első komoly sikereit a színpadon, akkor mégis azt nyilatkozta: "az igazi célom, hogy jó filmszínésznő legyek. Sokkal izgalmasabb lenne Frank Caprával, George Cukorral, Alfred Hitchcockkal vagy Elia Kazannal dolgozni, mint a Broadway-n."

gábris280 Creative Commons License 2005.05.23 0 0 142
Előzmény: gábris280 (129)
S.Zoli4x4 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 141

Sziasztok!

A hét végén a Balatonnál láttam egy gyönyörű állapotú, német rendszámos "Bobby Mercedes-t". Ugyanolyan piros volt.

 

Előzmény: gábris280 (140)
gábris280 Creative Commons License 2005.04.24 0 0 140
Előzmény: krysztasz (138)
krysztasz Creative Commons License 2005.04.24 0 0 139
Én is nagyon szeretem ezt a sorozatot. :)
Előzmény: S.Zoli4x4 (117)
krysztasz Creative Commons License 2005.04.24 0 0 138

Hol van a multimedia menü?

http://us.imdb.com/title/tt0077000/

ezen az oldalon merre?

Előzmény: gábris280 (116)
Dr. Máris Creative Commons License 2005.04.22 0 0 137
Igyekeznék:-)
Előzmény: MERLINN (136)
MERLINN Creative Commons License 2005.04.22 0 0 136
Gondolom Te lennél az első, aki megvenné. :-)
Előzmény: Dr. Máris (135)
Dr. Máris Creative Commons License 2005.04.22 0 0 135
Az jó lenne ha kiadnák.
Előzmény: gábris280 (133)
gábris280 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 134
Helyesen: www.dvdextra.hu
Előzmény: gábris280 (133)
gábris280 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 133

Egyébként a www.dvdextra.hu-n is többször írtak, hogy lehetséges kiadják Magyarországon.

 

Előzmény: gábris280 (132)
gábris280 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 132

De, azt már tavaly nyáron kiadták!

Sőt Európa legtöbb országában is!

 

Előzmény: Dr. Máris (131)
Dr. Máris Creative Commons License 2005.04.21 0 0 131
Az első kettőt nem?
Előzmény: gábris280 (129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!