Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153460
Mélyen egyetértek, a klubfoci ebben a formában nem állami feladat.
Még a felmerült adókedvezmény-tervezeten is el lehet vitatkozni, de az talán jobb egy fokkal.
Itt a múltkor már írták vidéki topiktársak,hogy a piramis alsó szintje már leépültek(rohamosan csökkent az amatőr osztályokban a csapatok,és játékosok száma), de jellemzően a felső szinten csak most kezdenek eszmélni.

Igaza volt annak,aki azt írta,hogy tradíció nélkül az a párszáz fő sem menne ki NB1.-es meccsekre, de hossztávon erre építeni nem lehet.
Bp-estiként, és Honvéd szurkolóként azt mondom, hogy a Fradin,és az Újpesten kívül több elsőosztályú fővárosi csapatra nincs szükség.
Különben, soha nem vesszük fel a versenyt a világgal.
Előzmény: Törölt nick (153455)
divaoni01 Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153459
Igy van.
Előzmény: Erinaceus (153457)
verkri Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153458
Ez egy vélemény, amit tiszteletben tartok. Az én véleményem meg az, hogy a futball Budapesten amúgy is halódik, nincs sok vesztenivaló. Lehet, hogy az új szurkolói generáció kialakulásában sokat segítene egy ilyen lépés. Emlékeim szerint a 70-es, 80-as évek fordulóján a Népstadionbeli kettős rangadókra még mindig 30-40 ezer ember ment ki, amikor annak a négy csapatnak az egyéb mérkőzései csak ennek a számnak a töredékét érdekelte. Vagyis nem kizárt, hogy megfelelő fociesemények mesterséges generálásával a halódó érdeklődés is feltámasztható.
Előzmény: Feyd-Rautha (153420)
Erinaceus Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153457

Ezt én si így látom:

Önkormi az csinál a helyi beszedett pénzéből (!), amit akar, majd az ottaniak szavaznak a végén...

De, valóban, ne az össznépi zséből... semmilyen érdekes áttéttel ne...

Abból max a válogatottat... a nemzeti szintet...

Előzmény: Törölt nick (153455)
divaoni01 Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153456

Ő már elég régóta amolyan megmondó ember pozicióba lavírozta magát.

 

Úgy emlékszem mindig elég radikális véleménye volt.

 

De mikor az MLSZ-nél valamilyen szerepkörben tevékenykedett, nem igazán jöttek be az újításai.

 

Nem vagyok biztos benne, de mintha a szaknévsoros sport közvetítési mizériában is játszott volna, annak idején valamilyen szerepet. 

Előzmény: Törölt nick (153446)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153455
lazán átugrottál az elején: elvette az állam a tulajdonostól, 40 évig rohasztotta, majd felújította. De a tulajdonjog az övé maradt. Vetítsd ezt a saját házadra/lakásodra - örülnél, ha ezek után megengednék, hogy a névtáblád az ajtón maradjon?


Nektek amúgy ki építette az Üllői úti stadiont?


Más:

engem pl. az nem zavarna, ha a Debrecen vagy akárki önkormányzati pénzből építtetne stadiont. A helyiek pénzéről van szó, ha nem tetszik nekik, leszavazzák majd a városezetést.

Csak az én adómat ne költsék ilyenekre, ha lehet. Szabadidős sportközpontot bármikor, akár Fehérvárott is - de stadiont profi csapatnak ne.
Előzmény: Törölt nick (153451)
Darwin Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153454
Vajon hasonló módon mondjuk egy Vasas, III. Kerület, Budaörs, REAC össze tudna fogni?
Előzmény: Pac (153453)
Pac Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153453
Igaz.

Franciaországban működhetett az, (a hagyományosan "vidéki" francia fociban főleg) hogy egy fővárosi pénzügyi csoport alapított egy új klubot és pár kisebb klub is csatlakozott.

Arról az apróságról ne is beszéljünk hogy Párizs egy sokmilliós világváros volt már 40 éve is, ennyi lakos közül egy kicsit egyszerűbb szurkolókat verbuválni, főleg, hogy nem volt és azóta sincs konkurens fővárosi csapat.
Előzmény: divaoni01 (153425)
Feyd-Rautha Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153452
Nekem a sok pesti csapat jelenléte azt jelzi, hogy a vidéki bázisok valamiért rohadtul nem működnek, gyanítom, hogy mindenféle sumákolás, pénzmosás, sikkasztás miatt. És ezt semmiféle budapesti rendezés nem fogja megoldani. És nem azt akarom mondani, hogy minden rendben van a fővárosban, sőt... de ott legalább pl. Hemi úgy mossa a pénzt, hogy valamilyen - igaz rendkívül alacsony - szinten életben tartja a focit.
Előzmény: Erinaceus (153449)
Feyd-Rautha Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153450
Hú, ezek már mind korábban csontig vitázott kérdések, rengeteg csúsztatással, jajjszegényfradizással (ha az általad olyannyira áhított komolyan vett licencszabályzathoz annyira hűek maradtak volna a Fradi már sokkal régebben megpusztult volna sok más egyéb csapattal egyetemben). És nem is nagyon szívesen mennék bele a fradizásba, hagyjuk azt más topikokra, ráadásul nem ez volt a kérdés. Mert azt sajnos még mindig nem látom, hogy a pesti csapatok miképpen vannak kiemelve és támogatva az elnyomott vidéki csapatokhoz képest.
Előzmény: Törölt nick (153438)
Erinaceus Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153449

Ajjaj, azt hittem, lejjebb sikerült leírnom, hogy

nem akarok én semmi összevonást erőltetetten,

sőt, összevonást sem egyáltalán,

hanem normális, természetes szelektálódást, életbenmaradást.

Fejlődést. Hogy jusson a magyar foci valamire.

 

De persze nem muszáj, csak akkor ne akarjunk részt venni a világ focijában.

 

Jelenleg a sok bp-i klub nekem azt jelzi, hogy

mesterségesen és a profi foci érdekeivel ellentétes erők élnek és irányítanak:

magyarán (ismétlem), nincs rendes szabályozás, susmus az egész.

(Ahogy ezt le is írta egy topiktárs lentebb: Vasas, MTK főleg).

 

Ennyi.

 

Ja, és természetesen a szabályok, a rend, a szelektálódás azonos szabályai kellene

hogy érvényesüljenek vidéken is, természetesen.

 

Ha netán megjelenik a Nagy Magán Befektető minden bp-i klubnál, nem ellenzem, persze.

 

Ezzel kapcsolatosn vélem azt, hogy pl. elég lenne 10 fős nb1,

ami igazi profi liga lenne.

(És alá kéne egy ugyancsak profi másodosztály, hogy versenyhelyzet legyen.

Olyan másodosztály, ami szintén piacképes, érdekes, amiben érdemes létezni.

Mondjuk 20 fős?)

 

Abbahagyom, remélem, élve hagytok :)

 

Ja, és nem vagyok egyik hazai klubnak sem rajongója, vagy ilyesmi,

de 4 éves korom óta nézek focit, több mint 30 éve, elég sokat,

és imádom.

Néha megnézek tévében egy nb1-es meccset is, igen, még ma is,

olykor kimegyek válogatott meccsekre, és minden magyar csapatnak szorítok nemzetközi téren.)

 

Bocs, ha hoszú voltam :)

Előzmény: maribor (153419)
Darwin Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153448
Annak idején, mikor tervezték nagyon kevesen jártak ETO meccsre, és már tíz-tizenöt éve így volt, plusz sok technikai gond (ha jól rémlik az alapokon problémáztak) volt az előző stadion átépítésével, amit teljes egészében le kellett volna dózerolni bővítéshez. (legalábbis ezt mondták azzal kapcsolatban) Ezért olyant akartak, ami később könnyebben bővíthető, így a stadion két általában amúgy is kevésbé kedvelt lelátói része lett egyszerűbbre építve, és a két jobban kedvelt oldalsó lelátó meg komplettre. Ráadásul az is bejátszott, hogy a városnak ilyen méretű stadionja, lelátó építménye nem sok van, ritkán is épül, és a kihasználtságát (épp az alapvetően alacsony nézőszám miatt is) fokozandó az egyik végét mobilra tervezték, hogy pl. koncertekre is alkalmasabb legyen... (persze eredetileg pl. még delfinárium is szerepelt a tervekben, aztán azt lehúzták, asszem azzal indokolva, hogy az csak tengerparti országban lehet...)
Előzmény: Törölt nick (153443)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153447
egyebkent en mar kedvenc vasaska topikomba kifejtettem, hogy pedig lennenek bizonyos elonyei osszevonasoknak, de legalabb stadion kozos hasznalatnak. ha peladul a vasas csak a 1ftos stadionjat ertekesitene annak a teruletet, akkor abbol a penzbol attol meg ott megmaradhtan a most is meglevo (igaz par ev alatt hihetetlenul lepukkadt) mufuves komplexum. meg felujithatnak az undorito bejaratot, a gusztustalanul kinezo csarnokot, a mufuves palyakat, esetleg egy kisebb mobillelatoval edzomeccsekre, ligakupa meccsekre. osszessegeben egy modern kozpontot hozhatnanak letre, ahova jo erzessel mennenek a a focistak birkozok kezisek vivok, ezaz. azt kellen h azt a betonformedvenyt ledozerolni, helyere meg lakopark. ugyanezt lehetne csinalni a hungaria koruttal is, teruletert kapott penzt Agardba vagy Bpen kijjebb rengeteg regebbi sporttelep felujitasaba fektetni. Bp-en teljesen eleg lenne egy fedett jo Fradi palya 20-25 e nezovel, a meglevo Dozsa es ehhez elengedhetetlenul kellene meg egy nemzeti modern stadion legalabb 60ezer nezore. szoval a lenyeg az lenne, hogy a jelenlegi altalanos rozsdasodas gusztustalansag es erdektelenseg helyett 3-4 normalis stadion, es a teruletert kapott penzekbol meg lehetne vegre normalis edzokozpontokat, faszasagokat csinalni.
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153446
Tegnap valamivel éjfél előtt a Gazdasági rádiban hallotta megy riportot Muszbek Mihállyal, az MLSZ,meg a Liga korábbi vezérével.
Roppant érdekes volt !
Előzmény: divaoni01 (153441)
maribor Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153445
Hagyd, szerintem semmi baja, csak dobcsanyon szocializalodott.
Előzmény: Törölt nick (153444)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153444
"a meccseiket pedig az Újpest szintén államtól ajándékba kapott stadionjában játszanák"

az Újpest kapott egy stadiont? Én azt hittem, a Sportfólió tulajdona az a stadion, amit 50-ben elvettek a tulajdonosától és építtetőjétől, majd kétségtelenül az állam pénzén felújítottak (akkor Viktor még úgy tudta magáról, hogy Újpest szurkoló),
Előzmény: Törölt nick (153438)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153443
"Az direkt lett olyan, így ha fejleszteni kell a stadiont elég azt a kettő lelátót majd"

aha. Ez olyan, mintha gyártanának egy egykerekű bringát, hogy ha esetleg fejleszteni kell, akkor már csak egy plusz kereket kell felszerelni? :)
Előzmény: Darwin (153436)
capacete Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153442
Ez remélem komoly, mert viccnek kicsit durva lenne...
Szerinted egy 22 éves focistát a Debrecen "termelt ki". Drogbát ugye a Chelsea termelte ki?
Előzmény: ChrisRea (153403)
divaoni01 Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153441

És még itt a vidike is jelenleg.

 

Az meg tény, hogy a Torgyán doki vezérelte mezőgazdász időszak arrafelé se volt valami felhőtlen mennyország.

 

Az megyeri stadion rekonstrukció is min múlott...

 

Összegezve bármilyen állami beavatkozás alapvetően elbaltázott és visszáságokhoz vezet, akármilyen színben is jelentkezik.

 

Ennél már csak az összevont budapesti, kelet-magyaroszági, nyugat-magyarországi, délvidéki és ki tudja még milyen agyrém csapat kialakítása lenne még nagyobb gáz. 

Előzmény: Törölt nick (153438)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153440
"Nem tudtak megtartani egy viszonylag ismeretlen támadót egy lengyel csapattal szemben."

a Lech játékoskerete több, mint a dupláját éri a Vidiének, pedig Tusk a Lechia Gdańsk szurkolója
Előzmény: _midnite (153405)
divaoni01 Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153439
Hajrá Kiss Laci !
Előzmény: Emi2 (153435)
Feyd-Rautha Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153437
Én most aláírok egy Paks-Pécs cserét.
Előzmény: Emi2 (153435)
Darwin Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153436
Az direkt lett olyan, így ha fejleszteni kell a stadiont elég azt a kettő lelátót majd. (plusz azt hiszem az egyik mozgathatóra lett tervezve színpadokhoz, szal nem csak futballra)
Előzmény: Törölt nick (153430)
Emi2 Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153435
Jövőre nem fogtok ilyen lekezelően beszélni a pécsi fociról. Feltörünk mint a talajvíz!! :-D
Előzmény: Feyd-Rautha (153424)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153434
en is!
Előzmény: Törölt nick (153432)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153433
Azért megnéznék egy összevont Nyíregyháza-Diósgyőr-Debrecen klubot is, akkor végre Észak-Kelet Magyarország állandóan képviseltetné magát. ezjo, ebben minden benne van :D:D
Előzmény: Feyd-Rautha (153420)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153432
Szégyen bizony, én is nagyon sajnáltam! :-)
Előzmény: _midnite (153429)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153431
néhány hogy-ot vonjatok le
Előzmény: Törölt nick (153430)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153430
hát ezzel nehéz vitatkozni... max annyit - br ez sem a lényeg -, hogy engem pont az bosszant, hogy a győri stadion éppen hogy nincs kész. Megcsinálták a 90%-át, majd a két eleve kicsinek szánt kapuk mögötti lelátót kihagyták, és odabaszarintottak valami mobil szart.

Egyrészt iszonyú igénytelen, másrészt nagyfokú udvariatlanság a vendégekkel szemben. Nem igaz, hogy arra már nem maradt pénz.
Előzmény: sx7 (153386)
_midnite Creative Commons License 2010.10.22 0 0 153429

Diósgyőr drukkerként mondom, hogy kellenek a Budapesti csapatok.

Amíg ilyen balfaszkodás megy mindenhol, Pécstől Nyíregyházáig, az egyetlen valós kihívást az nyújtja, hogy meg tudjuk-e előzni a 'gyengébb' fővárosi csapatokat (általában Vasas, Honvéd).

Ami azt illeti szégyen a DVTK-ra, szparira nézve, hogy a tavalyi vasas megelőzte őket a bajnokságban...
Előzmény: Törölt nick (153422)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!