Keresés

Részletes keresés

Pandus Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7483
Jogos a megj., inkább Firenzétől D-re
Előzmény: Zitka (7477)
Pandus Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7482
Nem keverjük, észrevettük. h. ua tulajok és nagyjából ua étlap stb. Mindkettőt kipróbáltuk, magam mindkét konyhát eredeti helyszínen is. Győzött India.
Előzmény: milendee (7478)
Pandus Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7481
Köszi, máris továbbítottam a hsz-odat a családnak (magam is meggondolom!)
Előzmény: Edmond Dantes (7476)
Pandus Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7480
Köszi, még kevesebb, ha te válaszolsz rá...
Előzmény: Törölt nick (7475)
milendee Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7479

V. ker, Október 6 és Arany J sarkánál: http://www.kashmiretterem.hu/hu

mellesleg gyönyörű...

Előzmény: Pandus (7473)
milendee Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7478
az nem úgy van sztem, nem keveritek a Maharaja-val? szomszédok, utcáról lehet benyitni mindkettőbe, és azonos a személyzet, átjárnak.
Előzmény: Pandus (7474)
Zitka Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7477

a rizottót Rómától D-re már senki sem eszi meg

 

Azért ezügyben én megkérdezném Antoniot az olasz topikon... ;-)

Ketchup az olasz kajákhoz - ezt már tényleg minősíteni sem lehet. :-((((((( 

Előzmény: Pandus (7459)
Edmond Dantes Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7476

III., Lajos utca, a Kolozsi térnél.

http://www.maligan.hu

Itt mindent megtalálsz.

Van 4cl-es kóstoló a borokból, jó a sommelier.

Vittem már oda franciákat, azóta tisztelik a a magyar bort, pálinkát és libamájat. ;-)

Előzmény: Pandus (7472)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7475
te, ez elég egyszerű: www.maligan.hu kb. 1 perc a guglival
Előzmény: Pandus (7472)
Pandus Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7474
ui. A Himalayának két része van, az egyik indiai, a másik nepáli, utóbbiban még nem voltunk, de majd...
Pandus Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7473
A Shalimarban autentikus a kaja, az árak valóban borzasztóak, főleg a helyhez viszonyítbva.Hol van a Kasmir? Ha azt mondod, jó, megnézném...
Előzmény: milendee (7463)
Pandus Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7472
Köszi a tippet, sajnos fogalmam sincs, hol van ez, 1-2 mondatban tájékoztatnál? Étlapról is, de tökéletes, ha linket v. honlap címet adsz meg, örök hála (minden francia állandóan borozik).
Előzmény: Edmond Dantes (7468)
milendee Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7471
ott voltam én is, igazolom. nem kiugróan drága, nem puccos, és nagyon, nagyon magyaros. ajánlom! (svájciakkal voltam, rajongtak érte)
Előzmény: derekbell (7469)
Pandus Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7470
A Kéhly nem jutott eszembe, de most, hogy mondod, köszi. A Spoont kifejezetten a látványért ajánlottam, de ettem én ott nagyon jót, szóval a párosítás OK. (A lányka férjhezmenetele persze kicsit túlzás, de gondolom szívesebben egyeznek bele a fiús szülők egy félig magyar házasságba akkor, ha itt jól érezték magukat, és személyesen is arról győződtek meg, h. nem balkániak a viszonyok.)
Előzmény: derekbell (7469)
derekbell Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7469

A közelmúltban már felmerült itt megint a Kéhly neve, ahol nagyon jó magyarosat lehet kóstolgatni. És mégsem annyira "túristás"...

 

A halászlé talán ott a legfinomabb az egész országban... (No meg Szegeden a Tisza partján..

 

A Spoon-t én legfeljebb a páratlan kilátásáért ajánlanám...

Előzmény: Pandus (7462)
Edmond Dantes Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7468
Vigye őket a Maligánba, ott borozhatnak és jókat ehetnek és igazán nem egy turistahely.
Előzmény: Pandus (7462)
Caipi Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7467
Én a (magyar) hot-doghoz szeretem, máshoz szintén nem használom. Viszont van egy amerikai szakácskönyvem, ami biztos nem teljesen autentikus, mivel Németo.-ban adták ki, de több nagyon finom dolgot is csináltam már belőle. Még juharsziruppal is....:-)
Előzmény: milendee (7465)
Caipi Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7466

A thai kajákba is, és az olasz kajákba is helyben szerettem bele, olasz étterembe éppen ezért egy-két kivételtől eltekintve nem is megyek, és "pizzát" sem rendelek soha, mert az én elképzelésem nem egy száraz lepény.:-) Amire érthető (bár borzasztó), hogy ketchup-ot vagy akármit tesznek, mivel szörnyen nyögvenyelős. Én viszont a folyós, paradicsomízű paradicsomosat szeretem... szeretném...:-(

Thai kajákat leginkább magam készítek (Bangkok-ban vettem egy angolnyelvű szakácskönyvet), bár levest szoktam máshol is, imádom a kókuszos-citrusos ízesítést (is), olaszt meg egy pincér haveromnál az Olasz Tészták Házában . Az egyik volt tulaj Düsseldorf-ban volt fogorvos, és egy fogkezelésért cserébe megkapta a szomszéd olasz kajálda a receptjeit... nagyon finomak, és kifejezetten olcsó hely. A pizzájukat viszont a srác sem ajánlja, és igaza van, amúgyis hozatják valahonnan a tésztáját. Igazán nekem ízlő pizzát itthon évek óta nem ettem, étteremben legjobban a Rózsakert-ben levő olasz közelítette meg az én ízlésem szerintit, mélyhűtöttben meg a PLUS-ban kapható német gyártmányú, de az utóbbi valamiért egy ideje elb****ódott.:-(  Kint Németo.-ban imádtam a Dr.Oetker-féléket, de azok itthon valamiért szarok.

De minden idők legjobb pizzáját Velencében ettem, kevéske költőpénzünkből a legolcsóbbat rendeltük, amin még sajt sem volt, csak a paradicsomszósz meg fokhagyma. Tán 26 éve volt...de sosem felejtem el. Meg azt sem, ahogy Frankfurtban (ott is éltünk gyerekkoromban) a szembenlevő olasz a szemünk előtt gyártotta a take-away pizzát, amit rednszeresen ettünk.

Bocs a szófosásért, de imádom a pizzát, és nagyon rühellem az itthon ezzel a névvel illetetteket... bár belátom, hogy hogyha embereknek ízlik, akkor oké, csak könyörgök, miért hívják pizzának....

A francia dologgal biztos szintén igazad van, de valahogy nemigen vágyom Franciao.-ba, bár Provence-ot meg kéne ejteni azért egyszer. Meg sosem ettem foie gras-t... így van a libamáj? Olyan kibáncsi lennék, hogy jobb, vagy rosszabb-e, mint a miénk.

 

 

Előzmény: Pandus (7459)
milendee Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7465
én a kecsapot úgy, ahogy van ignorálom. az amerikai étel, ha nincs nyers formájában, felőlem ott is maradhat (a krumpli, paradicsom, paprika, csoki, kukorica, bab nagyon jó találmányok)
Előzmény: Pandus (7461)
milendee Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7464
az Indigo-ba járogatok még, ott most bartelben ehetek. a lassi kivételesen jó.
Előzmény: milendee (7463)
milendee Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7463

én össze is gyűjtöttem az éttermeket (a Himalaya-t nepali-nak tartom), van több is, amik indiai tulajdonosaival úgymond jóban vagyok, a Shalimar-éval pont nem, és az veszett drága, a többinél inkább.

 

eddig még a Kashmir vezet, de jó a Kama Sutra is, a Pandzsáb Tandoori-ban furcsa ételszínezéketet használnak, de ízre jók, indiai barátainkkal teszteltük:

 

Gastro Shop Bharat
Előzmény: Pandus (7461)
Pandus Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7462
Más. Most hívott a Fr-oban élő barátnőm, hogy a vőjelölt szülei is megérkeztek Bretagne-ból, és igazi magyar ételeket akarnak enni egy nem túl turistás helyen. Szóval a lányka férjhezmenetele a tét, kinek milyen ötlete van? inkább kisvendéglő, mint elegáns, de persze tiszta legyen a mellékhelyiség. Dohányzásról nincs fogalmam, nem ismerem őket, de mintha Fr.o-ban lehetne az éttermekben. Amennyire itt a topikban láttam, Bock bistro és Spoon ugrott be, ez utóbbinál a látvány sem elhanyagolandó, de holnap este mennek, nem hiszem, hogy látni lehet majd vmit.
Pandus Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7461
Pont most írtam a hová ne menjünk vacsorázni topikba az indiai éttermekről, vki belinkelt két cikket is hsz-ként, ezeket is ajánlom figyelmedbe. Magam a Shalimart és a Himalayát kedvelem, de nem olcsók, kül. az előbbi. A szamósza nekem is kedvencem. Ki fogom próbálni a Nirvanát, de ha ma mész, ugyan írd már meg, milyenek a tapasztalataid, akkor is, ha ismerősödé (hátha nem olvassa a a topikot).
A kecsapról írottakkal egyetértek, bár sült krumplit lehet néha belemártogatni, mondjuk egy évben kétszer. No de pizzára, pastára??!!
Előzmény: milendee (7460)
milendee Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7460

azt a J.Oliveres sorozatot én is nézem. sokat lehet belőle tanulni.

 

én indiai éttermeket fedezek fel, nincs tuti hely, ált. mindegyik drága, valahol lehet enni nagyon jót 8mondom ezt én, aki még nem volt indiában), de ugyanott lehet enni kifejezetten rosszat is.

 

legújabb felfedezettem a Nirvana (jókai-Zichy sarok), egy ismerősöm nyitotta pár hete, a többinél oclsóbb, bevezető áras. és lelkesen magyarázta, hogy ő vigyáz a kaja minőségére. még nem ettem, csak szamószát, de asszem pont ma kipróbálom.

 

a kecsapos lasagne-ba én is belefutottam már (Falafel, azóta nem járok oda még salátáért sem), kiköptem, és otthagytam. az olasz savanyú ízeket a húst is juharsziruppal fogyasztó amerikaiak kecsapszósz találmányával felszolgálni emberiség elleni bűntett.

Előzmény: Pandus (7459)
Pandus Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7459
Örök igazság, hogy mindent helyben kell kipróbálni. Sem az itteni kínai, sem a thai, sem az indiai nem közelíti meg az eredetit, ilyen rossz indiai ételeket, amiket itthon próbálgattam k. drágán, odakünn a legszegényebb ember se enne meg. a legegyszerűbb és legolcsóbb étel, a dahl (lencseleves v. főzelék) is olyan fgűszeres, jóízű, vagy a csapati, a lepénykenyér a szemed láttára készül az út mentén is, hogy nem tudsz rosszat enni, pedig csak fél dollárt költöttél egy ebédre.
Ami az olasz éttermeket illeti, ajánlom szíves figyelmedbe a Spektrumon futott Olasz meló Jamie módra c. sorozatot, amiből lthatod, hogy minden régiónak megvannak a saját ételei és ételkészítési szokásai, hogy a legtriviálisabbat mondjam, a rizottót Rómától D-re már senki sem eszi meg. A nálunk lévő olasz éttermek nagy része egy europaizált átlag, sok esetben ketchuppal (!) készül a pastaszósz, hogy a pizzákról ne is beszéljünk. Vannak persze olasz tulajú helyek is, csak ezekbe menj, de még az sem feltétlenül garancia. Nagyjából ez a véleményem a Mo-i fr. vendéglőkről is.
Előzmény: Caipi (7451)
Caipi Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7458
Bíztató :-(.... pedig nagyon kívánatos az étlapja.
Előzmény: dalia (7457)
dalia Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7457
a vista pocsék.
(olyan szörnyű túlsütött, agyoncukrozott, geil mézes kacsamellett ettem ott egy hete hogy végérvényese edöntöttem, hoyg sohatöbbet nem eszem ott semmit)
Előzmény: Caipi (7442)
inglisvumenke Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7456
Ja, lehet, hogy ez volt a probléma ;)
Előzmény: Caipi (7449)
Edmond Dantes Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7455

Mindegyikben. ;-)

Ez egy nagyon erős felhozatal, gyakorlatilag szívfájdalom nélkül ajánlható bármelyik.

Előzmény: inglisvumenke (7448)
DN3 Creative Commons License 2006.12.28 0 0 7454
elégedett
Előzmény: DN3 (7453)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!