Ezek az alis KIA TPMS-ek utángyártottak és fix 7 számjegyű ID-vel vannak ellátva. Ezek állítólag nem írhatók át. Azok a TPMS-ek, melyek több autóhoz is beállíthatók, un. univerzálisak, azoknál nem az OBD2-nél, hanem a szenzoroknál TPMS műszerrel írják át az ID számokat https://youtu.be/b0GZgWJC_d4
Tegnap voltam szervizben én is (2018 JD seed sw) 40.200 km után, évesen. Amióta megvan negyedszer. (egy köztes pár ezer kilométer után, első éves, harmincezres a kétévessel összekötve, és most megint az éves a háromévessel összekötve)
Még egyetlen egyszer sem cseréltek benne levegőszűrőt. Minden egyes alkalommal rákérdeztem, és a válasz mindig ugyan az volt, hogy nem szükséges!!
Elég fura, én sem így szocializálódtam :-)
De én minden egyes szerviz után cserélem magamnak, de legalább olcsóbban, mint ahogyan a márkaszerviz kiszámlázná.
Nekem is fent voltak már a téli gumik. Mikor megérkezett elmentem pár gumis céghez, eléggé le voltak terhelve 1,5-2 hét múlva tudtak csak időpontot adni. De szerencsémre egy futóműves cégtől másnapra kaptam időpontot, kedvező árakkal. (kerék le, gumi le, tpms be, gumi fel, centirozás, kerék fel.) Nem kértem tőlük beállítást.
Kimondottam a casco biztosításom miatt rakattam be, mert ha netán valami baj van, akkor nehogy ez legyen a kifogás, hogy azért nem fizet, mert nincs "kötelezően előírt" TPMS-em. A műszaki miatt nem zavart, mert az a nyári gumis időszakban van/lesz 2,5 év múlva:). Tavaly télen nem volt, ezért leragasztottam egy kb. 8 mm-es átmérőjű fekete autófoliával a kontroll fényt. De most úgy döntöttem, hogy veszek egy alis szettet. A KIA szervizek kb. 60.000+szerelésért rakják be. Így viszont nekem töredékéért 10800+10600 szerelésből megoldódott. Ha netán ereszt vmelyik gumi , akkor minden gumit le kell mérnem, kb ennyi a hátránya az eredetivel szemben. Azért sem akarom az ECU-ba átíratni a téli felni TPMS ID-ket, mert amikor visszarakom a nyári felnit, akkor azt is át kéne írni.
Köszi, hogy a tapasztalatodat megosztottad másokkal. Én az M6 Érd-től kértem árajánlatot és nekem is 40 ezret mondtak, olaj (Total),olajszűrő és átvizsgálásra. Amit furcsállok, hogy a levegőszűrő nem szerepel az árajánlatba.Előző autómba, amit 6 évesen vettem - az is KIA volt egyébként - évente lecserélték...
Beszerelést követően kb 8 km-t megtétele után kialudt a tpms kontrol lámpa a műszerfalon, de a keréknyomás értékeket nem mutatta, azt irta ki hogy haladjak tovább az érték megjelenéséig. Ezért a benzinkút előtt a bal hátsó kerékből leereszettem a nyomást kb 1,7 barra, de azonnal jelzett, ill. kiírta a műszerfalon, hogy alacsony a guminyomás. Felnyomattam 2,2 barra és 10 perc haladás 8-10 km után ismét kialudt a tpms kontroll visszajelzője. Gondoltam, h így nem az igazi így, ezért írtam az eladónak, hogy mi ilyenkor a teendő. Visszaírt, hogy az OBD-n keresztül be kell írni a tpms-ek ID számát és akkor rendben lesz. Úgy döntöttem, hogy tök fölösleges ezért visszamennem a gumishoz 6-8 ezret kiadni azért, h mutassa a keréknyomás értékeket, hisz azokat ugyse nézegetem, ha meg nyomásvesztés van akkor ugyis jelezni fog. Hátrány az, hogy ilyenkor, ha szemmel nem látható, hogy melyik gumiban csökkent a nyomás, akkor körbe kell mérni mindegyiket. Hát röviden ennyi. A másik ok, amiért nem vittem a gumishoz, mert a tpms ID számokat a szenzorban állítólag nem lehet átírni, csak az ecu-ban lehet regisztráni. Ebben az esetben, ha ezeket a téli kerekeket lecserélem a nyárira, akkor a nyári tpms-eket ismét regiszrálni kellene az obd-n keresztül az ecu-ba. Tehát ilyen feltételekkel is 10.600-at megért a gyári kb. 60 ezerrel szemben. Ez így tökéletesen megfelel nekem, a biztosítónak és a műszaki vizsgán is.
Én mikor vettem már 3 olyan "lyuk" volt kiharapva a szélvédőből, ami egész jól látszott. Nem nagyítóval.
Feltöltettem, 6 évig semmi nem történt vele.
Aztán egészen másutt megsérült a szélvédő, az egyből repedt is, kicseréltettem. Nagyon balfék társasághoz vittem, silány pocsék munkát végeztek, de azt gondolom hogy ha csere akkor még ha profikhoz is viszed egész kicsi az esély hogy sehol nem fog meglátszani (kárpit, műszerfal, ajtó, kormány, a tömítés/ragasztás, ...).
Én ha nem is látszik nem vinném el cserére, ha fizetnek érte se.
Nekem 3 éve cseréltek kuplungot 90 Ft.szereléssel együt,sima autószerelő.Valeo ment bele+kinyomó csapágy.Márka szerviz akkor tájt is 190-210 Ft ér akarta csinálni.Reggel vittem,délután hoztam az autót.
Köszi az infót, megnézem majd, de akkor valószínűleg nem az lesz, mert ez sima egyenes futásnál jön elő az említett fordulatszám környékén. Asszem akkor felhívom a szervízt, hogy amikor megjön a kipufogó, akkor ezt is nézzék meg.
Szia! A kormányoszlop surlódó hangot legjobban akkor lehet hallani, ha beindítod az autót és alapjáraton elkezded jobbra-balra tekergetni a kormányt. De ez nem kerregő, vagy cicergő, hanem surlódó hang és a kormányoszlop irányából jön.
Szeretnék kérni egy kis segítséget. Szerintem volt már róla szó korábban, igazából megerősítést, avagy cáfolatot szeretnék kérni. Néhány hete észre vettem, hogy 2800-3000-es fordulatszám környékén a bal eleje felől hallani valami kerregő, cicergő hangot. Ma kipróbáltam, és ha kicsit nagyobb erőt fejtek ki a kormányra adott szögben, akkor akár meg is szűnik a zaj. Ez a többek által már jelzett kormányoszlop dolog lehet vajon, vagy valami más?
egyébként úgy emlékszem, hogy addig jutottunk a nyáron, hogy vettünk egy pár első lengéscsillapítót (talán a bárdinál), de mikor beszerelésre került volna, kiderült, hogy mégsem jó bele (tehát papíron akkor is találtunk)
de tényleg mindegy, mert ugye kiderült, hogy egy csavart kellett meghúzni, a lengéscsillapítók jók, bemérték őket
a kuplung témában annyi az előrelépés, hogy a márkaszervíz azzal a kuplungszettel számolt, ami a KIA Ceed-ekben gyárilag van, gyártmányt nem tudom, de kb. 100e Ft a bruttó ára, erre jön plusz 100e Ft munkadíj
tudom, hogy nagyon drága, de olyan autószerelőre bíznám csak ezt a munkát, aki ismeri és rendszeresen szereli ezt a típust (mármint a kia ceed-et)
Lakásvilágításnál is előfordul mindkét verzió. Vannak ledek amiket lehet dimmeltetni, vannak amelyeket nem. Abszolút hülye vagyok az elektromossághoz, de ha tippelnék, akkor a ceedben is ellenállással dimmel, majd a végén áramkört bont gondolom.
első lengéscsillapító csak kia van, hátsó van utángyártott - ennek utánajártam (van jóbarátom az unixnál)
de mindegy is, ez már múlt idő - a lényeg, hogy a márkaszervízben is lehúzhattak volna azzal, hogy "papíron" kicseréltetik a lengéscsillapítót és közben csak egyszerűen meghúzzák azt a bizonyos csavart - de korrektek voltak, ezért a bizalmam nagyobb bennük
szóval a kérdés az, hogy tudja-e valaki, hogy milyen gyártmányú kuplunggal jönnek-jöttek ki a gyárból a kia ceed-ek, mert olyat akarok beletenni.
tudom, hogy a márkaszervíz nagyon drágán dolgozik, de sajnos 2 autószerelő ismerős sem jött rá pl. arra hogy a lengéscsillapítóm rögzítőcsavarja volt kilazulva és attól kopogott az autó jobb eleje és az egyik mókus pl. lengéscsillapítót akart cseréltetni (ami kb. 70-80 ezer lett volna párban, mivel még nincs hozzá utángyártott)
utolsó mentsvárként elvittem a márkaszervízbe, ahol rájöttek, hogy egy csavart kell meghúzni és elmúlt a kopogás
szóval ezek után nehezen bízom rá bárkire a kuplung cseréjét, de az tény, hogy nagyon drága így
ha jól emlékszem azt mondták a márkaszervízben, hogy gyári kuplungot javasolnak bele (nem azt, hogy kia kuplungot- ezt én írtam rosszul) ezek szerint egy vadiúj kiában is ezek közül van benne valamelyik: (LUK, Aisin, Ashika, Japanparts stb.)??
Az biztos... De az nem mindegy, hogy a váltó lassabban vagy gyorsabban forog, mint a motor, mikor a kuplung összezár, azaz „gyorsító” (induláskor) vagy „lassító” a csúszás iránya (visszaváltáskor).
Beltérben nem cserélnék, mert elvész a fokozatos elhalványulás, mint funkció. Budaörsi teszkó parkolóban van a ledker konténere, kiveszed az izzót, beviszed hozzájuk, kapsz a helyére LED-et, beteszed és ennyi. Nem kell túlgondolni egy párszáz forintos tételt. :)
Más irányban csúszik előrefelé és más irányban visszafelé. Inkább a többször előforduló előre irányú csúsztatástól kopik meg, az így megkopott tárcsa az ellenkező irányú csúsztatáskor berezonál, ezt hallod. Visszakapcsoláskor ugyanez a „vissza” irányú csúszás van, mert a váltó forog gyorsabban, a motor lassabban. Érdemes picit megemelni a fordulatot visszaváltáskor, ez nem csak ilyenkor jó, hanem kíméli a még nem kopott kuplungot is. (Azaz célszerű kb. akkora fordulatra felpörgetni a motort, mint ami a kuplung összezárása után lesz, le- és felváltáskor egyaránt, ha így „szinkronizáljuk” a motor és a váltó fordulatszámát, nagyban kíméli a kuplungot és a váltó szinkrongyűrűit is.)
Kia nem gyárt kuplungot, a dobozban jó eséllyel Valeo, Sachs, Luk vagy SKF szett lesz. Ezeknek a bolti ára 40-60ezer, szóval a szerviz munkadíj inkább közelít a 160-180ezerhez.
Öt éve vettem egy Off autót, kavicsfelverődéssel a szélvédőn. Azóta is ott és úgy van. Lehet, hogy idő kérdése, hogy elrepedjen, de ha még öt évet kibír, ezzel a szélvédővel megy a bontóba :-)
Cee'd-emen is van egy pici, alig látható sérülés, azt sem háborgatom. Majd ha reped.
Szóval pici sérüléssel semmit sem tennék - persze lehet, hogy nem az a jó hozzáállás.
Casconak is van önrésze, szerintem a szélvédőre is vonatkozik. Ha 10%-os vagy akkor is lehet a te részed 20-25 eFt mindennel együtt. Egy cserénél azért van szutyi (kivágás, ragasztás, esetleg ha törik a kivételnél, apró szilánkok) amit én nem szívesen vállalnék be egy pici sérülésnél. Én is kaptam tavaly januárban egy követ, majdnem gyufafej nagyságú, a körmöm akad is benne, ráadásul pont a látómezőben van előttem, de amíg nem reped addig nem bántom, pedig én is 10%-os vagyok. Lehet holnap cseréltetném, egy hét múlva meg megint jön egy kő....
Szia ! Végig fog futni csak idő kérdés. Viszont ha Cackos akkor ingyen ki fogják cserélni. Sőt ha így be viszed akkor majd ott tesznek róla ,hogy cserés legyen és nem javítják . Én is jártam így ..
az enyémbe más fajta kellett, vettem elvileg kompatibilist magyar webshopból ami aztán gyakorlatilag nem passzolt bele, vetem ebayről bontottat ami pont ugyanolyan xar volt mint a régi, az aliról aztán vettem olyat ami passzolt is bele meg jó is azóta is
Nekem a 3. éves szerviz a Vestar-nál is ugyanennyi volt amikor még lehetett vinni. Nagy csodát ne várj a márkaszerviz árajánlataitól. Legközelebb max keresel olyan szervizt ahova viheted az olajat, annyival olcsóbb lesz. Az assistance lehetne ingyen, de én azt az évi 5ezret nem sajnálom rá, lerobbanás esetén egy trailerezés ennek sokszorosa. Hogy a szerviz munkalapra ráírták, hogy nem érzékelték a hibát szerintem nem gond. A lényeg hogy a hibajelzés rajta legyen hogy ha hozzá kell nyúlni gariban akkor mutathasd, hogy Te már jelezted.
Újonnan regisztráltam a fórumon, de több mint egy éve rendszeres olvasó vagyok. Az autónk egy Kia Ceed SW 1.4 szívó benzin, Silver felszereletség, 2019.11. havi, újonnan a Duna Autónál vásároltuk. Városi, elővárosi használathoz kifejezetten szívó benzines motorral szerelt autót kerestünk páromnak. 5 ajtós volt tervbe véve, végül kombi lett, nem bántuk meg, bár a csomagtartó méret okozott meglepetést másik típusú kombihoz képest.
Az első éves szervíz nemrég történt a JP Autónál az M3 bevezető mellett. Eredetileg a Vestarhoz szerettük volna vinni, de az ismert ok miatt ez meghiúsult. A tapasztalatom eléggé megosztó sajnos a szervízről, ezért is írom le Nektek. Telefonon érdeklődve 40 e Ft körüli költséget saccoltak. Mikor személyesen bent jártam időpontot foglalni már 46 e Ft volt az ajánlat. Végül a számla is ennyi lett. Ez gyakorlatilag egy olaj - oaljszűrő cserét és egy átvizsgálást jelentett. Total HKS olajat számláztak 3,6 liter 19 e Ft. (Másik autónk egy Toyota ahhoz, márkaszervízben 6 liter olaj kerül pont ennyibe szervízkor). Az autót párom vitte, előre megbeszélt időpontra. Ehhez az időponthoz képest csak a munkafelvétel csúszott egy órát (tehát egy óra kellett ahhoz, hogy valaki egyáltalán a kulcsot elvegye) és az 1,2 órásra számlázott olajcsere is több mint 2 óra lett végül. Mentségükre szóljon a vírushelyzetre hivatkoztak, de azért 2 óra csúszás az 2 óra csúszás. Három dolgot jeleztünk külön. A kormány július óta hangot ad, a kuplung pedálnak kinyomáskor van egy pici hangja és a kipufogó. A pedált befújták, a kormányra azt mondták, hallják de még várjunk vele, a kipufogó szerintük még jó. Majd a számlára ráírták mindhárom tapasztalt probléma mellé, hogy az átvizsgáláskor nem volt észlelhető (ezt már csak én vettem észre utólag) de no comment. Majd páromra rádumáltak még egy év assistance szolgáltatást 5 e Ft-ért (Toyota 12 éves korig ingyen adja). Szóval nekem annyira nem jöbb be a JP a tapasztalatok alapján, de lehet csak rossz napot fogtunk ki.
Előző (nem kia, de koreai :-) ) autómat 11 évesen 152000 km-rel eredeti, tökéletesen teljesítő akksival adtam el. Mondjuk én az a fajta autós vagyok, aki soha nem indítózik lámpával, szükségtelenül nem kapcsolok fogyasztókat, még a piros lámpánál ácsorogva is lekapcsolom arra a pár percre a tompítottat, stb...:-)
Az akksik jelentős része tavasszal, az első melegebb napokon fekszik ki. Cellazárlatos lesz, akkor van az a jelenség amiről írtál. Oka, hogy a téli, megnövekedett igénybevételnél sokkal több szulfát keletkezik a lemezeken. Ez aztán a megjövő enyhébb idővel, rázkódással lemosódik az akksi aljába és amikor már a sokadik télen van túl, annyi összegyűlik, hogy összezárja a lemezeket. Újabb akksiknál már van erre megoldás, nagyobb iszaptároló, pozitív lemezek burkolása, stb.
"Az érdi és a székesfehérvári szervizzel van valakinek bármi tapasztalata. "
Én az érdinél (DiFer) voltam még tavaly nyáron. Normálisan megcsinálták a 3 éves szervízt, ha jól emlékszem, úgy 65 ezer Ft. körüli áron (ebben egy klímatisztítás is benne volt). Szerintem ajánlhatóak.
Az érdi és a székesfehérvári szervizzel van valakinek bármi tapasztalata. A budapestiekről sok mindent vissza tudtam keresni, de erről a kettő nem sok.Köszönöm.
Otthonról garázsból indulok, nagyjából hatszáz méter megtétele után jelzőlámpához érek, és azt kikerülni nem is tudom. Így aztán még hideg motorral érkezem a kereszteződéshez... és igen, a start-stop kikapcsolása nélkül, a vezérlés simán leállítja a még be nem melegedett motort. Ezt igen barátságtalan lépésnek tartom, ezért én is kikapcsolom rögtön induláskor. Viszont ha pont előttem vált pirosra a lámpa, vagy pl. sorompónál kell megállnom, akkor visszakapcsolom. Nem barátom a rendszer, de nem tartom nagy drámának, ha egy utazás alkalmával, néha rá kell nyomjak a gombjára. De itt legalább van még választási lehetőség.
Szevasztok! Egy 2018-as JD Cee'd del (1.6 GDI SW) kapcsolatos kérdésem lenne. Tök jó (lenne) a világításkapcsoló "AUTO" állása, de soha nem használom, mert ha a fényviszonyok az xenon bekapcsolását indokolják (magyarul elég sötét van még/már), akkor a következő történik indításkor AUTO módban:
1) beszállok, bedugom a kulcsot - a xenon bekapcsol; 2) indítózok - a xenon kialszik, a motor beindul, a xenon pedig ismét bekapcsol - természetesen magasságot is kétszer állít.
Ezért ugyebár minden sötétben történő indítás egy xenon be-ki-be kapcsolással jár(na). Igaz, nem néztem utána, hogy egy xenon rendszernek mennyire fáj, de nem hiszem, hogy növelné az élettartamát.
Ezért aztán megálláskor a kapcsolót már rutinszerűen off-ba rakom, bárhol is volt, és többnyire nappal az legalsó állásban van (csak a DRL világít), szürkületben átkapcsolok 2-es állásra (DRL + hátsó LED), sötétben pedig manuálisan váltok xenonra - ha sötétben indulok, akkor természetesen csak indítózás után, így redukálva a be-ki-be szekvenciát egy egyszerű (egyszeri) bekapcsolásra.
Más autónál is így van ez? Lehet-e ezen változtatni?
Az előző, idős bácsinál garázsban aludt, különálló épület, úgyhogy fűtés szerintem nemigen volt benne. Tavaly óta nálam féltető alatt áll, nyáron ritkábban használom, mert robogóval járok melózni.
Ami a történethez tartozik, tavaly a nyár végén (mert mindig augusztus utolsó hétvégéjén megyek nyaralni) elvittem akkus szakemberhez kiméretni, nehogy külföldön szaladjak lesre, ő azt mondta mindenféle terheléses mérés után, hogy a műszer szerint még 90% felett van az akku kapacitása.
Köszi, ahogyan olvasgattam a neten máshol is, elég nagy a szórás az élettartamok tekintetében. Nekem "csillaggarázsban" áll az autó, ez ugye nem az akku barátja. Hét vége felé a szervizben majd kiderül, hogy milyen állapotban is van az akkum...
A szivargyújtó biztosítékára kötve (biztosíték adapterrel) folyamatos információt ad az AKKU feszültségéről, a generátor (töltés) állapotáról. Autómban ilyen, illetve hasonló volt/van. Talán valamivel olcsóbb megoldás a szivargyújtó aljazatba helyezhető, szintén digitális kijelzésű feszültségmérő, de abban az esetben az aljazat másra nem, vagy csak elosztó alkalmazásával használható.
Start/stop ? ...... Hmm, mikor beindítom a járgányt, az az eső, hogy kikapcsolom a sávtartóval együtt:) Ezek a szükséges , de inkább hátrányos funkciók. Egy turbós motornál meg főleg. Inkább fogyasszon picivel többet, bár nálam ez sem mérhető, mivel főként hosszútávon közlekedek. Meg ugye az önindítót se kíméli a startstop rendszer. Ha mindezt egybevesszük, h az akksi, önindító, turbó idő előtt javításra, ill. cserére szorul a startstop miatt, akkor már közel sem biztos hogy környezet/klímavédelem szempontból a startstop rendszer annyira előnyös megoldás lenne.
Nálam garázslakó autó volt, és a városi szaladgálásra általában másik autót használok. Viszont az előző, német tulajdonos autótartási szokásait homály fedi. Ami meglepett, hogy nem télen kapitulált, hanem egy kellemes, 15-20 fokos, májusi napon.
De a hét év szvsz nem egy rossz élethossz az akksinál. A mostani start-stopos vasamnál, már az ötéves élettartamnak is örülnék.
A sok rövidtáv/önindítózás mellett az sem mindegy, hogy garázsban,vagy szabad ég alatt tartják a vasat. A motorhő és főleg a nyári meleg miatt felgyorsuló kémiai reakciók vágják leginkább haza az akksit, és ennek eredménye a téli hidegebb időben történő kapitulálás.
A legrosszabbkor volt nálad, megértem, hogy haragudtál rá... hasonló gondolatom nekem is volt ma, de hozzá teszem, szerencsére ezt leszámítva nagyon-nagyon megbízható s szerethető a gép.
Nekem a full fapad francia autómon 9 évet bírt a gyári, de ott aztán csak mininális elektromos fogyasztó volt, itt meg a sok kényelmi kütyü, úgy mint ülésfűtés, kormányfűtés, radar stb., aminek mi örülünk egy hideg reggelen, az akksi nem annyira😀.
A hirtelen akkuhalálról olvastam, nem tapasztaltam eddig, mert az említett francia autónál volt idő (pár hét) felkészülni az esetleges cserére... A Ceed-del szerencsére épp esedékes egy szervizlátogatás, kap újat, nem feszegetem a határokat.
Nem volt semmi előjele. Indítóztam, de csak a szapora kattogás, és a pislákoló ellenőrző fények volt a válasz. Épp indultunk az osztrák hegyekből haza, dugig pakolva. Ott, akkor, nagyon haragudtam az autóra, pedig már az autó tologatásakor is tudtam, hogy nem a vas a hunyó. Nem kell a határokat feszegetni, mert ezek az akksik nagyjából minden előjel nélkül adják meg magukat. Hét telet letudott én meg bíztam benne bírja még. A mostani autóm hároméves, még két évet kap tőlem az akksi, aztán mindenképp csere, persze ha elmegy addig.
Nekem ma reggel a 4.indítózásra indult csak be, előtte mindig pöcröf indult. Hétvégente használjuk az autót, felváltva rövid városi (több hideg indítással) s hosszabb autópályás utakon.
Neked bármiféle előjel nélkül térdelt le? A 7 év azért szép hosszú időtartam szerintem!
2012-es, JD, szintén szivó 1.4, hét évet bírt a gyári akksi. Persze a legrosszabbkor térdelt le, külföldön, tavaly tavasszal. Az álmoskönyvek szerint nem szabad betolni, de nem volt más választás, utána rendben hazahozott. Persze rögtön csere.
II. gen. Ceed tulajdonosoktól kérdezem, nálatok meddig (hány évig) bírta a gyári akkumulátor? 1.4 szívóbenzin, nincs start-stop, 2016.09.hónapban gyártott gép, tehát 4 éve van lakik benne az akksi.
Való igaz, a kérdező által jelölt fejegységet tudtommal 2007-2010 között (96140-1H600), a későbbiekben a JD-ig pedig a 96160-1H000 típust szerelték.
Az is igaz, hogy nem voltam eléggé körültekintő, s az 1.,3., 4.sz. link fejegységei valóban nem kompatibilisek, továbbá az általam szerelt sem jó, de a 2. és 5. sz. linkben levők megfelelőek lehetnek.
Nem, sajnos nem olyan és ezt már megtárgyaltuk. Az ali-s hirdetésben azért is van áthúzva a facelift utáni fejegység, mert oda nem lesz jó az előlap méretei miatt. Amit beszúrt képet, azon a régi műszerfal (és fejegység) van. Az általad linkelt rádiók az új műszerfalba valók.
Egyébként a rádiófészek kialakítása ennél is olyan, mint a 2010-2012-nél. A cserekor nem volt szükség beépítő keretre, mert a 178x100x1050 mm belső és 197x113 mm külső méretekkel rendelkező fejegység illeszkedik.
Az eredeti fejegység tartókonzoljait használtam, csupán a rögzítőcsavarok furatainak helyét kellett módosítani.
Ha esetleg lenne eltérés, az legfeljebb az elektromos bekötést érintheti?!
Én mindenesetre ilyen tapasztalatot szereztem a fejegység cseréje során.
100.000+ a fejegység (kell hozzá egy 15ezres beépítő keret is). Nem hiszem, hogy megér ennyit egy 11 éves autónál. :(
Én egy ilyen tartót dugtam a CD nyílásba és egy ilyen kihangosítót ragasztottam a műszerfalra. Telefont használom a Ceed hangrendszerrel. Igen, így "csak" 6,39 coll a kijelző, de HDR és ultragyors. :)
Nekem ilyen van a 2012. évjáratú Ceed-ben (ED). Talán mintha a rádió tuner lenne kissé érzéketlenebb, egyébként korrekt működés. Megfelelő felbontás IPS kijelző stb. Összességében elégedett vagyok vele.
Sziasztok!2009-es évjáratú Ceed-hez keresgélek az Alin Multimédiát! Talán egy van ami az enyémhez jó, mert rengetegben az újabb gyári rádiót adja fel kompatibilitásnak!Valakinek esetleg ehhez bevált típus? Mellékelek egy képet, milyen rádió helyére szeretném!Köszönöm a segítséget
Köszi az infót. Az enyém idém Márciusi, még csak 13ekm-el, eddig nem jelentkezett. Az ajtóm nyöszörög huplis úton, mint amikor a gumikéder mozog... Csavarodik a bódé? Kézzel rángatva az ajtót nem tudom előidézni, fura...
Csak szorgalmas olvasója voltam a fórumnak, az írás nem az én kenyerem. Most mégis megteszem, mert az eladott 2010-es Ceed után megmaradt egy első lökhárító alá való új (utángyártott) koptató.
Olyan gyorsan vitték el, hogy nem volt kedvem lecserélni a kissé meggyötört régit. Akit esetleg érdekel, kérem jelezze.
Melyik modell és évjárathoz vetted? Egy ideje gondolkodom, hogy veszek mindkét autómra (Kia Cee’d ED 2012, illetve Rio III UB). A pontatlanság tehát korrigálható a rögzítőcsavarokkal? Milyen méretű lemezcsavar szükséges?
Hmm, Pappas ? Korábbi negatív tapasztalatok, magas árak. Főként ezért kerülöm őket. Többször járok Kaposvár felé, így nem okoz gondot az ott eltöltött szervizidő.
Sárhányó, sárvédő, sárfogó gumi, megérte. Mióta fent van, nem mocskos az autó (gyárilag nem volt rajta). Tegyük hozzá, nem pontos, de a csavarok behúzták a helyükre mindet.
2019-es Ceed Sw 1.4 T-GDI-vel Pécsről járok a Kaposvári szervizbe. 2x voltam már olajcserén, s legutóbb hét elején voltam garanciában a kormányoszlop csigát cserélték ki. Ez a CD típusoknál rendszerhiba sűrlódó hangot ad a kormány kanyarodáskor. Általában kb. 15-20 ezer km-től jelentkezik. 1 óra 10 perc alatt végeztek is vele. Igaz hogy 6-7 ilyen cserét már csináltak. Hallottam más szervizekben 3 órát vagy még több időt vesz igénybe ez a munka. Elégedett vagyok a munkájukkal és az árakkal is egyaránt.
Értem. Érdekes... Én nem ezt tapasztaltam (pl. Óbuda és XVI. ker. Vestar). Ha kilométerben neked belefér, javaslom, hogy érdeklődj más szervizeknél is.
Ha esetleg valaki nem új téli gumi vásárláson töri a fejét, nálam eladósorba került egy garnitúra. Hankook Winter ICept RS2, 195/65 R15 91T, DOT:3115, profilmélység: 6-7 mm, futott km: 6.626 km (nem elírás! 3 téli szezonban használtam), Ár: 12.000 forint / db. (Bp. XI. kerület).
Saját vélemény? Megéri, bár nem olcsó egy-egy ilyen kötelező szerviz, de azért lehet faragni a költségéből. Ha rugalmas a márkaszerviz, elfogadja, hogy ha viszed az olajat, levegőszűrőt, pollenszűrőt. Nekem az a tapasztalatom, hogy az utóbbi kettőt jobban elfogadják, ha az esedékes szervizlátogatás előtt magad megveszed s kicseréled. Legalábbis előző francia autómnál és a Ceed-nél én ezt tapasztaltam. Nem tudom mely szervizeknél érdeklődtél, de Budapesttől kifelé haladva kevesebbet árat mondanak.
Kia Cee'd em most lesz 4 éves. Még garanciális. Kötelező éves szervízét: (olaj, fékolaj, levegőszűrőj, pollenszűrő) tokkal vonóval 85,000 re taksálja minden márkaszervíz. Ez szerintem nagyon kemény. Tavaly 60 volt.
Megéri a garancia? Mi a tapasztalat? Természetesen senkitől nem várom, hogy távolról látnok legyen és az én autóm váltójának, motorjának élettartamát megjósólja. Az általános tapasztalat és vélemény érdekelne.
Ígértem, visszajelzek, melyik lapát mellett döntöttem. Denso hibrid lett a kiválasztott, a JD Ceed-re a DUR-065L (650 mm) DU-035L (350 mm) a megfelelő. Még szállítás alatt van, így még nem tudok tapasztalatról írni.
Sajnos a motorokhoz nem ertek ilyen szinten es igy a hangokat nehez beazonositani leirva, laikuskent. viszont igy tenylegesen meghallgatva talan masoknak is konnyebb beazonositani a problemat a kesobbiekben.
De hallgattam olyan 1.6 os ceedet /2010/ amiben ha nem lattam volna hogy elinditjak akkor el se hittem volna hogy jar a motor mert hihehtetlen halk volt, a tobbi hallothoz kepest ami meg mar megint gyanuss lett./vagy tevedek es tenylegesen azok a legjobban karbantarotttak?/
Ez már problémás, felejtős, nem jó vétel. A lánc is jól hallhatóan csörög, de sokkal nagyobb baja lehet, szerintem kopog a dugattyú. Nekem (Rio-ban) volt hasonló hangja az 1,4 CVVT-nek (gyakorlatilag u.ez a konstrukció rövidebb lökettel), lánccsere után ebből sajna megmaradt a kopogás. Olvass kicsit vissza, ez nem csak lánchang, ez bizony „piston slap”…
mindig van valami ami miatt inkabb masikat keresek :( de hat a hasznalt auto kereses mar csak ezzel jar ha nem valami szalonbol lehet elhozni. jolenne valami fele faq hogy ne terheljuk ilyen kerdesekkel a tobbieket.
Hát én körbenéztem - és mivel az útbaeső osonban nem volt, csak nagy Bosch,4000/db - elmentem a Duna Kiához és vettem egy pár eredetit, 10230 forintokért.
Márkajele nincs, Belgiumban készült keret nélküli.
kia ceed 1.6 benzin nel ez csatogos hang meg belefer az elfogadhato mertekbe vagy mar inkabb a problemas kategoriaba tartozik.? 5w40 -et kapott a motor eddig.
10 perc utan halkabb lesz a motor de teljesen nem szunik meg a csattogas.
Ebben nagyon nem értünk egyet, az az egybeszar, az nekem pár hónap után kuka volt off autón, egyébként az én Ceed-emen a gyári is a hagyományos, lassan öt éves lesz, még jó, de tavasszal már kicserélem.
van némi előítéletem a régmúltból,de inkább vennék egy viszonylag fiatal Dacia logant,mint 10 éves autót,- mégha az Kia is,- vagy túlértékelt német márkát
Mindig lesz egy picit drágábban egy kicsivel fiatalabb... és egy másik márka, ami pedig még olcsóbb, amíg teljesen ki nem ürül a pénztárcád. Opelt biztosan nem vennék, akkor inkább az idősebb Ceed. Tegyük hozzá, évi 40ezret megyek. Ha csak játszósnak kell az autó, évi 5-10ezer km-re, akkor akár Citroen-t is vehet bárki.
Köszi a részletes választ, plusz még a többieknek is, akik reagáltk :) Nem vagyok otthon az autók terén, gyakorlatilag ez lesz az első autó vásárlásom. Most egy 17 éves Peugeot 307-est hajtok, amit édesapámtól vettem át.
Úgy álltam neki a vásárlásnak, hogy 2 milliót szánok rá, de aztán jött a másik tipp, hogy 3 millióért van az Astra lehetősége. Szűkösen, de meg tudom oldani a nagyobb összeget, igazából arra kerestem a választ, hogy 5 év múlva ha megválnék az autótól akkor melyikkel járok jobban.
A visszajelzések alapján inkább az újabb autó felé hajlok, még alszom rá párat. Ha mégis marad a Kia, akkor pedig biztos jövök kérdezni :)
Ezt - a gyárival kompatibilis/azonos/utángyártott - TPMS típust nem kell betanítani. Egyszerűen be kell szerelni, aztán pár menni vele. Ha pár km után sem aludna ki a nyomásellenőrző lámpa, akkor valami gond van (valszeg valamelyik jeladóval) - de nem szokott.
Gumiszőnyeg. Bár én nem Rezaw-ot vettem, hanem Rigum-ot, ezzel nincs semmi gondom (téli szezonban használom), passzol. Egyedül a kis lamellák széleinél megül a sár, homok, kosz, azokat slaggal meg autós kefével szoktam kipucolni.
Nyilván bele lehet nyúlni a jóba idősebb autónál is meg a szarba fiatalabbnál, ennek ellenére én fenntartom amit írtam, aztán nyilván meg kell nézni rendesen a konkrét darabot.
A flotta mitől ismert előélet, fókuszálva a kötelező szervizek megfelelő elvégzésére? Talán csak a futott kilométerre garancia. Hallottam ennek kapcsán történeteket.
Igen, de a kérdés az volt, hogy mennyit fog költeni 5 év alatt egy olyan autóra, amiről semmit nem tud -így mi sem-, csak annyit, hogy Ceed. Hát fogalmam sincs. :)
Ha van 3 millió Astrára, akkor jó vétel 2 millióért a Cee'd - még akár motorcserére is marad pénz :-) A korrózió, gányolt karosszéria javítás, futóműproblémák felmérhetőek.
Felelősséggel senki nem fog tudni ilyet jósolni neked. Egy 10 éves autónál bármi benne lehet a kalapban. Ha visszatekerték, akkor motorcsere vagy kuka. Kb. 3 havonta előkerül valaki itt a fórumon, akit átvert a kereskedő és 130.000 km-nél -nyilván tekerve volt- zabálja a Ceed az olajat. Ha nem tekerték, de padlógáz-padlófékkel jártak vele, akkor szintén. Ha vigyáztak rá, akkor ki tudja, Te hogyan fogod használni 5 éven keresztül. Mennyi lesz az éves futásteljesítmény, milyen körülmények közt (pl. csak város), stb. Azt sem tudni, jelenleg milyen állapotban van, lóg-e a futóműve, rohad-e az alja, koppan-e a kormányműve, kell-e rá gumi, visít-e a fék, vagy patika minden.
Ha csak a kötelező szervizeket nézed, akkor aprópénz, mert egy olajcsere - nem márkaszervizben - 12ezer, a kopó alkatrészek meg annyi, amennyi, de ugye azok használattól függőek. Vásárlás után majdnem az összes üzemanyagot (hűtőfolyadék, fékfolyadék, motorolaj, váltóolaj, stb.) és a vezérlést cserélni szokás, ami szerviztől függően elmehet 100-ig.
De a fentiek bármilyen autóra igazak, nem Ceed specifikus a leírás. Ha valaki azt mondta, erre - vagy az Opelre - nem kell költeni semmit, akkor hazudott. Kell. Sokat. Bármit veszel. Ha nincs a vételár felett 2-300ezer elkölthető forintod, akkor szerintem bele se vágj semmilyen autó vásárlásába. Egy gumiszett önmagában 80. Egy klímatöltés -vizsgálattal- 20. Huss, oda lett százezer.
Autót szeretnék vásárolni 1-2 hónapon belül, az alábbi igényekkel: benzin, 1.6, kombi. Jelenleg két irány van a fejemben:
1. egy 2010 évjárat körüli Kia Ceed vásárlása 2 millió HUF körül (a piacot nézve nagyjából ennyiért van normális darab, bár a hirdetések 90%-a külföldről behozott kocsi, ami nehezen leinformálható)
2. kicsit többet rászánva, ismerős flottától 3 millió HUF-ért egy 2016-os J Astra kombi
Öt évre terveznék vele kb, a döntés előtt pedig most mérlegelném, hogy szervizköltségben kb melyik mennyire jön ki a végére, plusz nyilván azt, hogy mennyit fog érni, mikor megválnék tőle.
Ezért szeretném megkérdezni a tapasztalt Kia Ceed tulajokat, hogy 5 évre nézve éves szinten kb milyen szervizköltséget várhatok egy 10 éves modelltől?
Nem idegeskedem rajta, mert pl a H7-et rendszeresen cserélgetem a tompítottban, néha a reflektorban, próbálgatom az izzókat. Már nem okoznak gondot, pedig annyira az sem egyszerű.
Egy izzócseréért azért nem rohannék szervizbe, mert szerencsére az autónak más baja sincs.😊
Nekem, de eszembe sem jutott, az aktuális szerviz előtt nem sokkal égett ki, úgyhogy a szervizben cseréltettem ki mind a kettőt. Nem idegesítem magam ilyesmivel.
Kinek van olyan JD Ceed-je (LX vagy LX Exclusive felszereltség), aminek a nappali menetfény izzós kivitelű (ködlámpa felett ül)?
A bal oldali - egyébként ultra life izzó - 2,5 év után tavasszal kiégett, s most - szintén ultra life - megint... a gondom nem a kiégés ténye, hanem az, hogy pont ezen az oldalon lévő izzó foglalatának kiszedését a kerék felől valamilyen műanyagelem eléggé megnehezíti, mert szinte neki támaszkodik. Így ez elég macerás feladat: egyszerre fordítani a foglalatot és kissé elhúzni a lökhárító azon felét ama bizonyos elemtől. Mindezt autó előtt fekve :).
Érdeklődnék, hogy ki milyen első ablaktörlő lapátot használ JD Ceed'en? A gyárit pont egy éve lecseréltem (2017-es az autó) egy hasonló hibrid lapát párra, Valeo márkát választottam, de nagyon nem vált be. A gyári nem tudom milyen gyártmányú hibrid változat volt.
Viszont most gondolkodom egy flat lapát (Pl. Bosch Aerotwin retrofit) vásárlásán. Ilyenekről mik a tapasztalatok?
Véleményem szerint ezzel foglalkozni csak annak éri meg, aki rendelkezik megfelelő eszközökkel, s maga képes elvégezni a javítást. Nem nagyon hinném, hogy egy műszerész vállalkozna rá, hacsak elsősorban nem az üzletben gondolkodik, hanem elkötelezett amatőr is. Ha netán talál is céget, vállalkozót, akkor a javítás költsége elképzelhető, hogy olyan magas lenne (az eredmény pedig esetleg kétséges), hogy helyette érdemesebb egy új, bár nem olcsó eszközt beszerezni.
Mivel újabban már a radar sem üzemel, célravezető lenne az egész – kamera és radar tekintetében – érintett elektromos rész ellenőrzése. Mint korábban már említettem, a radar működését illetően nincs kapcsolatban a kameráéval, kivéve a tolatóláma általi vezérlést.
A radar esetében felmerülő hibalehetőségek:
– Valami oknál fogva a központi (vezérlő) egység nem kap tápfeszültséget (+ 12 V vagy test hiánya). Ebben az esetben egyetlen szenzor sem üzemel (nincs hang). Hasonló a helyzet, ha a hangszóró (zümmer) hibásodik meg. Amennyiben csak valamelyik szenzor néma, akkor ott van a probléma.
A kamera vonatkozásában korábbi hozzászólásomban – tapasztalataim alapján – röviden próbáltam vázolni a lehetséges probléma lényegét. Természetesen, e tekintetben sincs két egyforma eset, de körültekintéssel behatárolható a hiba forrása.
Így történt ez a saját autómon (KIA CEE’D 2012) is, amelyen cseréltem a gyári multimédia egységet, s mivel a kamera vezérlése az eredeti készüléken keresztül történt, a fejegységre menő vezetékek bekötését is módosítani kellett.
Mellesleg, kíváncsi lennék – az esetleges javítást követően – a hiba okára, illetve a javítás módjára.
Találkozott már valaki hasonló hibával? 1.6 crdi 2016-os amúgy
Pár hete vettem észre, hogy félmeleg motornál gyorsítást követően amikor visszaengedem a gázpedált csak tartani a sebességet, 1500 fordulat környékén aprókat rángat.
Ezzel kapcsolatos jelenséget is tapasztaltam, hogy egyenletes kis gyorsításnál a pedál lenyomását követően 1-2 mp-re utána jobban kezd el gyorsulni, mintha én nyomtam volna le a pedált jobban.
Ma szintén jelentkezett az első hibajelenséges rángatás. Már kezdtem magamban elkönyvelni, hogy lehet elkoszolódott valami, esetleg az EGR szelep.
Beállva a garázsba gondoltam kicsit járatom, érdekelt, hogy mit tapasztalok, csinál-e még hülyeséget?
Próbáltam 1500-majd 2000, utána 2500, végül 3000 fordulaton tartani egyformán a fordulatot, de néha nagyon nehezen sikerült mozdulatlanra tartani a mutatót. Aztán egyszercsak 2500 nál, amikor tovább akartam menni a 3000 fordulat felé, hiába nyomtam le a pedált jobban, nem pörgött fel a motor! Tovább nyomtam lefelé, már majdnem tövig, de úgy sem. Visszaengedtem alapjáratra, majd elölről kezdtem a fokozatokat 1500, 2000, 2500, de többször nem produkálta ezt.
Hibajelzés nincs. Netán a gázpedál szarakodik? Volt már valakinek hasonló?
Úgy vélem, a kérdező e tekintetben még nem tudott nyilatkozni, hiszen még csak azt észlelte – legalábbis a kérdés feltevése erre utal –, hogy a tolatóradaron kívül kamera is van.
Én pedig a válaszomban igyekeztem a hibalehetőségekre felhívni a figyelmet, utalva a kamera hibájára is. Egyébként, természetesen az általad jelzett probléma is fennállhat.
Nagyon köszönöm a tanácsot, valóban kaptam kölcsön egy jó gázpedált és azzal minden rendben volt, így másikat (bontottat) vásároltam, azzal is jól megy. A régit odaadtam egy szakinak, hátha javítható. Gázpedálból nincs utángyártott, ha újat szeretne az ember venni, akkor gyárit kell venni (arany árban mérik).
Hozzátenném, hogy 115e km futás alatt ez a második csere már.
Feltehetően a KIA Cee'd SW 1.4 LX Exclusive (2011-2012) valamelyik változata lehet. Azok mindegyikében többnyire 96560-1H100EQ típusú fejegység található.
A tolatóradar a fejegységtől teljesen független, a tápot a tolatólámpáról (vagy –kapcsolóról) kapja.
A tolatókamera Kenwood valamelyik CMOS típusa (Például CMOS-230), amely ellenőrzése a csomagtér borítás leszerelése után lehetséges. Amennyiben ez nem jár eredménnyel, akkor a fejegység kiszerelését követően a „videobemenet”-nél célszerű méréseket végezni.
Tehát mindkét esetben a tolatólámpa (vagy a tolatólámpa kapcsoló) aktiválja az eszközöket.
Néhány kép a készülékről, illetve a bekötésekről.
Remélhetőleg a fentiek nyújtanak valamilyen segítséget a probléma megoldásában?
Tapasztalt már valaki olyat, hogy leállítás után (rövid út után is) az autó alja felől 2-3 percig pattogó hang hallatszik? Mint mikor hűl a konvektor, csak halkabb. Ez gondolom a kipufogó lehet, de normális ez? Már nyáron, melegben is csinálta.
nemrég vásároltam egy 2012-es Kia CEED SW-t (még a kifutó generációs). Amikor kipróbáltuk, a tolatóradar rendesen pittyegett, majd eltelt egy hónap amíg el tudtam hozni a kereskedőtől, és mikor hazaértem vele, már nem működött. Ekkor vettem észre, hogy a csomagtartó nyitógombnál ott a kis kamera, amiből arra következtetek, hogy amúgy tolatókamerás (színes, kijelzős navi van benne, az működik is), de valami hiba miatt már a próbakor sem működött tökéletesen, ezért is gondolta a kereskedő hogy csak radaros.
A kérdésem az, hogy van-e esetleg a radarnak / kamerának valamilyen ki-be kapcsoló gombja, amit esetleg nem találtam meg, ha nincs, akkor tudtok-e olyan autóvillamossági szervizt, ahol foglalkoznak ilyesmivel? :)
Legyen úgy, én amúgy is a Total Quartz 9000-et kértem bele, ahelyett lett ez, de akkor ez alapján ez tök jó lesz bele, és ez is Total. Öröm bodottá. :) Ha kicserélik tényleg a kipufogót is gariban, akkor megvan a szervízem remélhetőleg hosszú távra.
Megvolt ma az első éves kötelező szervíz a Kia Pappasnál (13. kerület). Olaj, olajszűrő, pollen szűrő csere, a végösszeg 48560 Ft volt. Bontatlan, flakonos kiszerelésű olaj ment bele, és végig bent lehettem a szervíz során. Az olajjal volt némi kavarás, mert a Total-ból nem kapták meg a szükséges mennyiséget, így a csatolt képen szereplő Kia olaj ment bele, azt mondták ez lesz mostantól elvileg a hivatalos olaj hozzá. Választásom nem nagyon volt, vagy ez, vagy a hordós Castrol, ezt választottam. Légszűrőt megnéztük, maradt benne, sokkal kevésbé volt koszos, mint a Dacia anno egy év után, gondolom ennyit számít, hogy főként vidéken jár a gép. Ami negatívum volt, az a nagyon hosszú várakozási idő, 8-ra volt időpontom, és fél-10-10 körül sikerült elkezdeni, annyira kevés ember volt (betegség, stb). A kipufogót megnézték, az enyém nem érintett a visszahívásban, és nem is találták meg rajta azt a problémát, ami miatt az akciót elindították, de ettől függetlenül garanciában elkezdik intézni a cserét. Az viszont mire megjön 2-3 hét elvileg, remélem nem lesz vele gond. A várakozás ellenére pozitív volt a tapasztalat, ha a garanciás ügyintézés is rendben megy, akkor legközelebb is hozzájuk megyek.
Üdv ! Hol szeretnél 6.-7.-be menni? Az látszik ,hogy nem jártál még ilyen autóval ,mert akkor ha még pillanatnyi fogyasztás mérő is lenne rajta ,látnád ,hogy ha nincs meg ezekhez a megfelelő sebesség/tempó ,akkor túl kell nyomnod a gázpedált a haladáshoz a nem optimális tempó miatt ,és mindjárt többet fogyaszt mint 4. v 5. seb fokozatba !:-) Felmegy a dombara is 6-ba is de túl kell nyomni a gázpedált ,olajnyomás kicsi fogyasztás meg nagy ,ellentétben mind ezt 3.-ban pont fordított a helyzet rendes olajnyomás ,és a lehetőség szerinti optimális fogyasztás !:-) Egy próbát megér ,csak szerezned kell egy autót hozzá !:-)
A vezeték szokott szakadni, szóval semmiképp ne vegyél újat, előbb tegyétek át egy másikból.
Egyszer, egy nagyon végletes esetben a klíma nyomásszenzora volt defektes, ami annyira megkavarta az ECU-t, hogy gázpedál hibát jelzett. Persze ez ritka, mint a fehér olló.
Üdv ! De hol, mikor/mennyi ideig,hány Km-t mész 6. sebességbe ! Ahol érdemes 6.-ba menni ,ott meg a tempo miatt tűnik el a kedvezőbb fogyasztás ! Arról már ne is beszéljnk ,hogy mennyire fontos a motrnak a megfelelő fokozat eltalálása ,és ez nem a 5 v 6.-ba 50 km/ó ! :-) Szerintem.
Mint említettem, az autóm 1.4-es (90 LE), s 5 sebességes. Tudtommal a JD 100 LE és 6 sebességes. Ismereteim szerint az utóbbinak jobb a fogyasztása, mint az enyémnek, köszönhetően a 6 sebességes váltónak is. A korábban megadott fogyasztások ez esetben az autó fedélzeti számítógépe által megadott értékek.
Azt is hozzá kell tennem, hogy fogyasztási adatok elég sok klíma használat mellett születtek, ami hozzávetőleg 0,4 liter többlet fogyasztással jár. Külön bontva nincs adatom.
A fogyasztást a gumi mérete is befolyásolja. Az autón alufelnin, 205/55R16 négyévszakos gumi van, aminek a nem éppen kedvező gördülési ellenállása is növeli a fogyasztást. Természetesen a gördülési zaj értéke is magasabb, mint a nyárié.
Összehasonlítva a három autót, számomra a Kia Rio motorja a legcsendesebb.
Megpróbálom a rövidre fogni a kérdésre adandó választ.
Honda Jazz 2004. évi 1.2 (i-DSI) autót eladtam, de vannak még tankolási adatok. 90-100 km/h sebesség mellett, (természetesen változó körülmények között) 4,5 - 5,0 literes fogyasztást produkált. 110-120 km/h esetén 5,1 - 5,4 liter között fogyasztott. Városban sem volt 6,4 liternél több a fogyasztás. Az értékek tankolás alapján értendők.
Kia Rio III. 2012. évi 1.25 (63 kW) átlagfogyasztása 6,0 l/100 km, de városban is megelégszik 6,2- 6,5 literrel, s csak igen ritkán fordul elő 0,1-0,2 literrel több fogyasztás.
Szervusztok! Segítségeteket szeretném kérni: 1,6 szívóbenzines 77KW 2011-s 115.000 km futott Ceed -m hiba égő a műszerfalon indítás után is világít, motor erőtlen, nem gyorsul. Leállítom, újraindítás után helyrejön, hiba égő továbbra is világít. Már volt hasonló hiba sok évvel ezelőtt, akkor jött elő, ha órákig mentem a sebességtartó automatával, akkor cseréltek fékpedál kapcsolót, gázpedált de nem oldotta meg, most meg majdnem naponta előjön ez a hiba. Valaki tapasztalt hasonlót? Megoldás reá?
És egy szomorú hír: megszűnt a KIA SZabó a XVI ker-ben meghalt a tulaj, a szerelők a Jász Plasztikhoz mennek át.
Az enyém 2012. évi, 1.4 (66 kW/90 LE), ráncfelvarrott. Az audio berendezés problémája, a műszerfal felpúposodás, hátsó ajtók rozsdásodása, továbbá a vezérműlánc megnyúlása leginkább a ráncfelvarrás előttiek (2006-2011) jellemző hibája.
100 km/h körüli sebesség esetén általában 6,3- 6,7 liter a fogyasztása. 100 km/h fölött, valamint városban viszont megjön az „étvágya” általában 7,5- 8,0 liter között fogyaszt."
Ezek fedcomp általi értékek, vagy rátankolásos számítással jöttek ki? Elég soknak tűnik a 100 km/h-s fogyasztási érték, ha fedcompos mérés (feltételezve, hogy a fedcompok általában lefelé csalnak).
"A motor eléggé hangos, legalábbis a Honda Jazzhoz, és az Kia Riohoz képest."
Ennyivel szarabb a motor a Ceed I-ben, vagy ennyivel jobb a szigetelés a Ceed II-ben? Az enyémnek (sima 1,4-es JD) szinte a motor a leghalkabb alkatrésze, a gördülési zaj sokkal durvább benne.
"100 km/h körüli sebesség esetén általában 6,3- 6,7 liter a fogyasztása. 100 km/h fölött, valamint városban viszont megjön az „étvágya” általában 7,5- 8,0 liter között fogyaszt."
es ehhez kepest a Rio (illetve a Jazz) ? ...hogy viszonylatba tudjam helyezni :-)
Az enyém 2012. évi, 1.4 (66 kW/90 LE), ráncfelvarrott. Az audio berendezés problémája, a műszerfal felpúposodás, hátsó ajtók rozsdásodása, továbbá a vezérműlánc megnyúlása leginkább a ráncfelvarrás előttiek (2006-2011) jellemző hibája. A motor eléggé hangos, legalábbis a Honda Jazzhoz, és az Kia Riohoz képest.
100 km/h körüli sebesség esetén általában 6,3- 6,7 liter a fogyasztása. 100 km/h fölött, valamint városban viszont megjön az „étvágya” általában 7,5- 8,0 liter között fogyaszt.
Ami re én használom, arra tökéletesen megfelel. Összességében elégedett vagyok vele.
Én ugyanilyen évjáratú és 1,4-es CVVT motoros autót vettem tavaly, igaz, akkor az öregúr csak 29 ezret hajtott bele, én meg egy év alatt 5600-at.
:-)
Valóban gyengének tűnik, de a 101 lóerő az 101 lóerő. Amiért gyengének tűnik, azt az euro5 környezetvédelmi szabályokban keresd.
Ha nem vagy versenyző, nem akarsz a következő piroshoz elsőnek odaérni, akkor vedd meg, az ugyanilyen teljesítményű, ugyanilyen környezetvédelmi besorolású akármilyen autóval ezt a dinamikát fogod tapasztalni.
Én 80%-ban reggel-este dolgozni megyek meg onnét haza, ráérősen vezetek, mert városban sietni amúgy sem tudnék, hosszú-hosszú ideig békén hagyva az átlagfogyasztás számlálót nekem így 7,4 literre jött ki a fogyasztás.
Nincs kettőstömegű, nincs turbó, nincs semmi olyan, ami bizonyosan elkövetkezne akármennyire is kíméled. Láncos motor, azzal kell sokáig foglalkozni, mármint ami a cserét illeti.
Most voltam egy hete az utolsó, hetedik évi szervizen, olaj, olajszűrő, levegőszűrő, fékfolyadék és átnézés, féktakarítás bruttó 56 ezer volt 37 ezer kilométernél.
Segítségeteket szeretném kérni 2010 ceed 1.4 benzines, a külső hőmérséklet érzékelő nem működik a jeladó cserélve lett, de továbbra sem mér! Hol keressem a hibát? Köszönöm,
Sziasztok.Egy kérdésem lenne.Kia ceed 2016 ról van szó.Az normális hogy a hátsó ködlámpa csak a reflektor felkapcsolása után működik?Csak így tudom felkapcsolni.Első ködlámpa nincs az autón.Vagy esetleg el lehet kopva a kapcsolóban valami?
Szia! Én már nem hinnék senkinek a helyedben. E-mailben kérnék 3 helyről választ a kérdésemre, nem telefonon. Ezután szervizben töltetném fel a hiányzó mennyiséget, munkalappal. Két eset van ugyanis: a jobbik, hogy levegős volt a rendszer és a használattal kiment a levegő. Igen, ez a jobbik, de elképzelhetetlen kategória. A rosszabbik, hogy valahol elmegy a hűtővíz, aminek nyilván vannak fokozatai. Erre kell a bizonyíték (e-mail válasz és munkalap), mert ha hozzá kell nyúlni, az biztosan húzós lesz.
Sziasztok! Kis segítséget vagy inkább tanácsot szeretnék kérni. (Ugyan Rio, de gondolom kb mindegy.) Az mennyire normális, hogy a hűtőfolyadék kiegyenlítőtartályában a gyári (max közeli) szintről a minimumra süllyedt 10e KM alatt? (Új autó, 1,25MPI, mi hoztuk el a szalonból.) Két KIA szervízt felhívtam és mindkettő szerint normális, bennem mégis motoszkál, hogy azért ez mégis fura, eddig egyik autónkból sem tűnt el ennyi hűtőfolyadék. Szerintetek tényleg normális dolog ez?
Még mindig itt figyel a padlásomon egy 2015-ös kombi Ceed csomagtértálca...nekem útban van, így ha valakit érdekel keressen és kitalálunk valami okosságot, hogy mindketten jól járjunk...kidobni sajnálom :) Szfvár környékéről ha lehet, mert a posta a méret miatt már nem nagyon gazdaságos....emil publikus ;)
én is keresgéltem ez ügyben de nagyjából pár autós újságírós teszten kívül nem találtam semmit de ugyanez a hibrid rendszer működik az ioniq-ban és a niro-ban is, ha azokról találsz valamit akkor a motorizációt illetően az érvényes a ceed-re is
Egyhónapos Ceed autóm van. Sajnos két telefonnal kell járjak, mert a cégtől kapott Samsungon speciális szoftvereket kell futtatnom.
Korábban bluetoothon keresztül csatlakoztattam a fejegységhez a saját Xiaomi Mi Note 10 készülékemet, de most szeretném ezt a kapcsolatot megszüntetni. Az autón és a telefonon is eltávolítottam a Bluetooth profilokat, de ha bekapcsolom a telefonon a Bluetootht, akkor állandóan követeli, hogy párosítsam az autóval és folyamatosan fel is dobálja kapcsolat létrehozásához szükséges pinkód bekérő ablakot.
Hogyan tudnám erről lebeszélni? Telefon, vagy fejegység probléma ez?
Szia ! Van egy srác aki Szegeden lakik és erre van rá specializálva . Sajnos a gyári led meghajtó ami gyárilag nem lett jól meg tervezve megy tönkre .:(. 30000 ft/db áron cserél . Persze az oda-vissza posta is költség . Ha gondolod adok tel számot de privátban .
Nekem is volt (németből hozott) még 4 hónapig garanciális korú autóm (Rio III), a szervizkönyvet végignézték (JP Veszprém), azt mondták, ha az rendben lenne, élne a gyári garancia! (Nálam egyszer túllépték 1-2 hónappal az olajcserét, ezért nem lett volna garis, de szerencsére nem is volt rá szükség.) Ebben a cikkben külön kiemelik a koreai autók menetfény problémáját, a javító cég Szomódon van. https://totalcar.hu/magazin/technika/2020/02/22/mitol_doglik_a_ledes_vilagitas/ Ha sehol sem megy a garanciális javítás, ez is egy lehetőség.
A Pappasra gondolsz? Én ott vettem az autómat, 15e km után, meg a 2 éves szervizre még odavittem, azóta a Vestar-ba járok, igazából nagy bajom nem volt velük, de jó drága, és arra nem volt képes a spori, hogy megnézze van-e valami szoftverfrissítés az autóra, amit a Vestarban kérdés nélkül megnéztek.
Én mielőtt megvettem volna a külföldről behozott autót, megkérdeztem a képviseletet a garanciáról, mondták, természetesen, EU-n belül mindenhol él a 7 év. És a lámpámat is kicserélték.
Talán érdemes a szervizeket megkérdezni, nincs-e elfekvőben javított lámpa. A rosszat ugyanis megtartják a garanciális csere esetén - buták lennének nem beletenni az új elektronikát és eladni megfizethető áron a javított lámpát. Persze lehet, nincs ilyen, de pár telefont megérne.
Szia! EU-ból jött, de amint azt mondtam, hogy külföldről behozott és van szervízkönyv, egyből hangnemet és "szerelési módot" váltottak. Lehet kicsit erélyesebbnek kell csak lennem? Köszi! Neki futok még egyszer.
Szia! Köszönöm az infókat. A Szabóról már hallottam, hogy egyedül Ő foglalkozott vele, de azt mondták sajnos már nem működik (talán elhalálozás miatt).
Szia. Én is pont így jártam ugyan ez a jelenség 2014 az autó 137000km Hollandiábol lett hozva szervizkönyvet mégis minden szerviz azt mondta hogy nem garanciális és nem javítják csak újat raknak kb. 300000 per darab. A jofogáson hirdeti magát Szegeden hogy javítja 30000/db de neked kell lámpát kiszerelni és elvinni. Az ebayen vagy Aliexpresszen lehet venni bele elektronikát 10-15000 per darab a youtubon van róla videó hogy kell kicserélnii. Az enyémet a végén a Kia Szabónál csinálták meg 50000 a kettőt próbáld meg náluk habár valaki azt mondta hogy nem meloznak. Üdvözlettel Zoltán
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni nappali fény problémával kapcsolatban. (2014-es ceed sw 1.6 GDI) Először az egyik oldalon kezdett el a LED csak villogni, majd egy idő után már csak nagyon halványan világított, aztán a másik oldal is elhalványult. Most már egyáltalán nem világít egyik sem. A LED sorok meghajtva jók, a vezérlő(k) szállhattak el. Külföldről behozott autó, a garanciális javítás nem igazán játszik. A KIA-nál így meg csak lámpatest cserével vállalják, ami horror (a 1x ezer forintos javító csomagot nem lehet kérni náluk). Tudtok esetleg Bp-en vagy Pest megyében olyan szervizt, aki foglalkozik ilyen javítással? Mert eddig vagy kapásból azt mondták, hogy nem, vagy volt autovillamosságis aki elvállalta, de aztán úgy adta vissza, hogy mégsem nyúl hozzá… Előre is köszönöm!
De hát volt kompresszió mérésen és az rendben volt. Ebben az esetben ártani nem használ egy ilyen vizsgálat.
Inkább azt vizsgálnám, hol megy el az olaj. Ha tócsa van alatta, akkor tömítés. Ha a szívósor tiszta, de hosszú motorfék után gázadásra kéket pöffent, akkor szelepszárszimering. Ha a szívósor olajos, akkor az a karterből jön. Ez lehet turbó (már ha turbós) vagy hengersor. És lehet mind együttvéve persze.
Nem tudom, ki és hol végez ilyen vizsgálatot. Ha egyáltalán... 25 éve csináltattam utoljára Pécsett, az anno még Bosch szervizben.
Az a lényege, hogy a gyertya nyílásán keresztül levegőt nyomnak be a hengerbe, amikor minden szelep zárt állapotban van. És megfigyelik, hol szökik el a levegő.
Nem ismerem a motor előéletét, mert cserélve lett. Állítólag 100 ezer körül volt a kereskedő szerint, totálkáros autóból, külföldről behozva. Nem tudom ellenőrizni...
Szerintem szakértővel kellene ezt megbeszélned, de laikusként úgy gondolom, a kompressziómérés és még inkább a levegőfeltöltéses vizsgálat is segíthet.
Szia, nem is a kopogás, hanem a magas olajfogyasztás aggaszt. 100 ezer körül van benne, CO és kompresszió rendben van, fogyasztás is nagyjából. Megbontás nélkül hogyan lehet diagnosztizálni?
A CD ceedesektől kérdezném, hogy nektek nem büdös, műanyagszagú vagy festékszagú (ragasztó, nem tudom) az autótok? Főleg nyáron érezni, amikor a nap felmelegíti a belteret. Tudom hogy az autóknak újszaga van, de ez nem az a kellemes illat hanem sokkal inkább büdös, orrcsavaró gyárszag. Nagyon zavaró, más is megjegyzést tett már rá.
Köszönöm, akkor legalább tudom, hogy valószínű én tettem tönkre a légkondimat :) Ugyanis tökéletesen működött, egészen addig, amíg ablakmosót nem öntöttem a tartályba. De véletlen mellément és ráfolyt erre a csatlakozóra. Azóta nem hűt.
Csak az biztos. h a légkondihoz van köze :) Lehet nyomáskapcsoló pl, ha kicsi a nyomás a rendszerben, pl elszökött a gáz, akkor nem engedi elindulni a klímát.
Szia, ez a gyűrűcsere érdekelne. G4FC motorom van, 1.6-os benzines. Alapjáraton kopogó hangot hallok, és magas az olajfogyasztás. Gondolom, ez a tipikus olajlehúzó gyűrű beragadás. Tudnánk privátban folytatni? At emailem publikus.
Nem, Rio III (UB) a kicsi, 1.1 Crdi-vel. De a dízelből nekem elég volt, másikat is használtam (céges, francia), a benzines nekem valahogy jobban bejön. Kinek a pap...
Elfelejthetjük, de ez a saját tapasztalatom. Bírni lehet hogy bírja, annak szép hangja volt 200 ezer felett is, csak én nem bírtam. Naponta 20 km-re ingázom, ebből 15 km pálya, ez alatt télen be sem melegszik rendesen, a többi meg helyi/helyközi közlekedés. Kb. havonta kellett egy hosszabbat „kirándulni” a semmi célba a pályán, kiégetni az EGR-t, mert remegett alapjáraton és leállításkor, kiégetés után meg mint a doxa-óra. Ha DPF is van, ez fokozottan érvényes. Pár km város után alig tudott még fűteni is, úgy sorolj be felhajtáskor a pályán a kamionok közé, padlógázzal a hidegen csörgő motorral, felállt a szőr a hátamon. Ha télen esetleg ki is kerültem a pályát, majdnem hazaértem, mire felment a vízhőfok (a termosztát egyébként jó volt!), az olaj olyankor még rég nem üzemmeleg. 3 telet végigfáztam benne, pedig ülésfűtés is volt, nekem elég volt belőle.
Eltekintve talán attól, hogy nem tudják regenerálni a katalizátorukat és az üzemidejük sokkal nagyobb hányadában mennek a normál üzemi hőmérséklet alatt.
erröl kicsit reszletesebben is erdekelne a velemenyed/ismereted
szerintem ez annyira soktenyezös, hogy nem elsösorban fajtafüggö (benzin vs. diesel), hanem megoldásfüggö, es nem is csak HW, hanem beallitasok, Bedatung-calibration (pl. melyik mennyire teszi kesöre az egest, hogy a kipufutokezelö hamar elegendöen meleg legyen, nagyon kesöi utobefi hany reszletböl all, ...), söt: cegfilozofia (mennyi olajhigulast engednek meg, mennyire komolyan), stb.
ezert nagyon könnyen el tudom kepzelni: egyik gyartmany es tipusnal rövid utak hatasa benzinesnel lenyegesen kevésbe rossz, masiknal kicsit van elönye, harmadiknal nincs is elönye a dieselhez kepest
44pogi tapasztalati alapján azt hiszem, ezt elengedem, a régebbi hsz-okat is visszaolvasva inkább feltekerem a hangerőt a rádión. Csak azt nem tudom, hogy akkor mit érdemes venni, a dízelhez keveset és (annak) rövideket megyek, ismeretségi körömben van japán és német szívóbenzines autó is, ami zabálja az olajat, csörög, zörög, kopog. Egyszer talán majd visszatérek a „szarolasz” Fiathoz, végül is majd’ 20 évig az volt és bevált, bár sajnos már ott is felütötte fejét a „modern” motortechnika. Apám lassan 15 éves 200e+os Puntoja nem kopog, nem csattog, finoman jár, csak a vezérműszíj (új, de sajnos nem éppen prémium minőségű) feszítőjét lehet hallani alapjáraton, olajat nem fogyaszt, kartergáz nem észlelhető, pedig szinte kizárólag rövid távra használja, az utóbbi években sok hidegindítással, autópályát még nem látott.
Igen, elméleti a 130 ezer. Annyit mutat az óra, van szervizkönyv, meg szervizszámlák, de azokra garancia, az nincs. Nehéz megítélni, sok függ a használótól és a használat módjától, pl. a 215 ezret futott 1.1 Crdi Rio-m szebb állapotban volt, az ilyen benzineseket, főleg kint rövid távra használják, anyuka ovi-isi-fodrász-stb. járat. Meg hát ugye a 30e km-e olajcsereciklus se sokat segít a hosszú élethez... A legnagyobb baj az, hogy nem tudni, mikor kezdte, és így mennyi lehet még benne, lehet, hogy ezért (is) adták el. Szerintem volt benne valami speckó adalék, mert a kereskedőnél alig lehetett hallani, inkább enyhe szelephézag-problémára utaló kis ketyegésnek tűnt, pedig a jóval nyitás előtti érkezésünk miatt tényleg hidegen indult. Ez februárban volt, márciusban helyeztem forgalomba. Az olajcserés szerviz amúgy is aktuális volt (szelephézag rendben találtatott), utána kezdett feltűnni igazán a rendellenes hang, de csak lassan, mert akkor (áprilisban) épp alig használtam a kijárási korlátozás miatt, home office is volt. Szomorú, hogy - az egyébként mindenhol ajánlott - szívómotorok is már ilyen problémásak, mi lesz a downsizingos turbósakkal…
Az elméleti hangsúly a 130e km-en van. Annyi, vagy .... ?
Elmondom, hogy én is eléggé vájt fülű vagyok sajnos autó terén, mint minden műszaki ember.
Úgy nagyjából 150e km környékén kezdtem el hallani ezt az addig nem jelentkező kopogó hangot.
Zavart mindig is, de ha a példámból indulsz ki, még 100-150e km-t elvileg elmegy. Erősen megfontolandó,
hogy megerőszakolja az ember a fülét. :-))
Igazából amiért a motorcsere mellett döntöttem, az, hogy nekem már megindult az olajfogyasztás és nincs bizodalmam
olyan gépben ami mondjuk innen valahol 1500km-re leheli ki a lelkét. Az fájdalmas lenne. minimum egy fél motor ára, mire hazaszállíttatod
a gépet.
Hát ennyi a matek. Az szinte biztos, hogy ez a baja "piston slap" ahogy a művelt üzbég mondaná. Billeg a dugattyú. Ez még azért nem jelenti azt feltétlenül,
hogy most aztán itt a vég. Sajnos a mai autóknál ez általános hiba (anyagspórolás, tömegcsökkentés). Nincs ez másként Opelnél, Mercedesnél, Toyotá-nál, stb.
Figyeld az olaj fogyását, az egy jó indikátor. Nálam ez 2-3e km volt Max-ból Min-be a nívópálcán most a csere előtt.
Olvasgatva a neten fellelhető info-kat ennek a motornak a tervezett élettartama 200-250e km.
Ez nem hangzik rosszul, máskor és máshol is használható lenne. Először körbeérdeklődöm, hátha valakinek van ilyenje az ismeretségi körömben, ha nincs, hát nekem majd lesz. Kösz a tippet!
A kérdés nem is annyira költői, már én is gondoltam rá, csak nem mindenki budapesti, és az un. „vidéken” sokkal nehezebb szakembert találni (pl. az Általad linkelt cég is kb. 170 km). Én napközben dolgozom (fix munkaidő), mindenképpen a közelben kellene megoldanom, de megerősítesz, hogy próbáljak keresni valakit. Az autó nem az elsődleges életcélom, de szeretem, és mint autószerető és műszaki affinitással rendelkező embernek szinte fáj, amikor hallom bármilyen gép hangján, hogy valami darál, kopog, csörög, stb.
Nekem gyakorlatilag u.ilyen konstrukciójú 1.4 CVVT motorom van (Rio-ban), németből idén hozott gép, elméleti 130e km-rel. Olajat nem fogyaszt (eddig 6e km-t mentem vele), de a motor kopog, főleg hidegen, szelephézag tökéletes (először arra gyanakodtunk). A szerelő szerint a dugattyú billeg, próbálták „fülelni” és mintha itt is a 4-es henger felől szólna. (Valami konstrukciós hiba miatt kenési elégtelenség van a 4-es hengernél?) Kérdeztem, hogy a hengerfalat nem cseszi-e így szét (mert nekem az lenne a logikus, mérnök vagyok, de nem gépész), de azt mondták, hagyjam a francba, sokat elmegy ez még így. A tapasztalatod alapján viszont attól félek, hogy így a hengerfal nálam is tönkremegy, ha nem ugyan karcos már most, ráadásul egyre jobban zavar is a hang. Vajon érdemes-e nekiállni még most javítani, olajfogyasztás még nincs, kartergáz melegen alig észlelhető, vagy hagyjam tényleg elkopni (csak évi 10-15e km-t megyek, de nem csak 1-2 évre tervezek vele), aztán ha még meg lesz, motorcsere?
Bölcs megközelítés. Bár nyilván lesznek költségeid a kiegészítő berendezések, futómű, esetleg karosszéria kapcsán, de azok remélhetőleg nem lesznek szabad szemmel jól látható összegek.
Akár azzal is összevetheted a motorcsere költségét, hogy mennyi egy másik autó vásárlásának költségei :-)
Ha már volt szinkronizálva a kulcs, csak valamiért kiesett a szinkronból, akkor itt is működik ilyen megoldás. De egy szűz kulcs másolása és felprogramozása sajnos ennyibe kerül. És ez még olcsó is, mert márkaszervizben ennek duplája.
Szia! Köszönöm, ez elég szomorú.... egy csomó autónál pár kapcsoló (jellemzően ajtó kapcsoló) megnyomkodásával és a gyujtás rá- illetve lekapcsolásával be lehet lépni a programozás módba a távirányító feltanításához....azért ez elég gáz, ha 40 pénzért lehet csak tanítani.....
"Ja és akkor rendszeresen belefutok ilyen használt Corolla teszteknél h akár félmilliós javítás is lehet a motor.. Nekem az anyag volt kb 70 körül.. "
Nekem 5 éve az MR2-esemen egy erre szakosodott szaki csinálta a gyűrűcserét. A közben felmerült lánc-cserével együtt nekem is egy 450 ezer körüli móka volt, de legalább jó lett, meg egy MR2-esnél talán még meg is éri. Egy tucatautónak számító, 1 milliót érő Corollára tuti nem költenék ennyit.
Elolvastam a sztoridat, érdekes. Nem tudom, csak dugattyúkat nem lehetett volna cserélni a motorban? A hengerfal is károsodott?
Az ilyen eltúlzott ráköltéses dolgokat mindig fenntartással kezelem. Mármint, hogy adott egy probléma és hű meg há félmillió meg blokkcsere meg blabla.. Példa: Toyota vvti motor olajevés.. Volt rá garis motorcserés program, először csak felújítás, aztán blokkcsere. A motoron is módosítottak, konkrétan a dugattyún és a gyűrűkön is. Nálam is ette az olajat 80e km-es kora óta (annyival vettem), de így jártam vele évekig. Aztán meguntam, és eldöntöttem h megcsinálom. Próbáltam szakit keresni, de végülis magam estem neki (a szakmám autószerelő, de nem gyakorlom). A lehető legegyszerűbb, low-cost javítás mellett döntöttem: gyűrűcsere.. Tényleg el volt kokszosodva a gyűrű, gyűrűhorony. Itt a tervezési probléma az volt meglátásom szerint, hogy a dugattyú két oldalán összesen van 4 kicsi olajvisszavezető furat.. Azaz az olajnak szinte körbe kell futnia a forró hornyon hogy vissza tudjon folyni (míg pl egy 1.6 Hyundai motor dugója körbe furatozott-youtoube-on láttam). Ha xarabb olajat használtak vagy ritkábban cserélték vagy sokat ment magasabb hőfokon, akkor odaéghetett az olaj, begyantásodott.
Na, szóval vettem Mahle gyűrűkészletet, szétszedtem. A hengerfuratokban csíkokban volt kopás, 4 helyen. Amúgy látszott a hónolás. Na most van, aki szerint úristen ez már blokkcsere.. Na szóval semmit nem cseréltem, csak a gyűrűket, szelepszárszimmeringeket, meg megpucoltam a dugattyúkat, szelepeket. Még csak síkolni sem vittem el a fejet, hajtókarcsapágyak is az eredeti vissza. Volt aki ezeken hüledezett.. :) Na de a lényeg h jó lett, nem eszi az olajat és 0 a CO-ja, megjártuk vele javítás után Bulgáriát majdnem 40 fokban.. Nem kopog, nem csörög.
Most amúgy 1.6 Hyundai-om van, G4FG ? motorkód. 2014es.
Szeretnék H7 ledet venni a tompítottba egy 2013-as ceed-be, de egyszerűen nem találok adaptert ami működne. Hátha itt valami már megoldotta ezt a problémát és van egy linkej hogy mit rendeljek és honnan...
Sziasztok! Sajna ismét előjött az alapjárat ingadozásom meleg motornál. Első körben kicserélem a relét, amit ajánlott itt valaki, azután jöhet a többi tipp :)
Sziasztok! Sajna ismét előjött az alapjárat ingadozásom meleg motornál. Első körben kicserélem a relét, amit ajánlott itt valaki, azután jöhet a többi tipp :)
Tájékoztatom a nagyérdeműt, hogy a motorcsere (majdnem) probléma mentesen lezajlott, a jármű már
a friss vadiúj motorral pöfög. Minden hibátlan, de volt egy kis fennakadás.
Drága KIA valamikor 2010 környékén módosította a G4FC motor hengerfejét. Nem passzolt a régi hűtővíz kivezető csonk és a
benzin elosztó (rail) cső. Csak ez a 2 db alkatrész beszerzése, nyilván gyári szállításból az új motor árának 1/4-be került.
Erősen bosszantó, de azért készültem hasonló meglepetésre, elviselhető...
Ami még érdekes, hogy megváltoztatták a motorba való gyertyákat is (14x1,5 helyett 12x1,5-re), valamint a gyújtótrafók az újhoz 6mm-el rövidebbek kellenének.
Ezt sikerült megoldani, teljesen jó a régiekkel.
Ami még hátravan, valószínűleg kell majd egy ECU reset, hogy rátanuljon rendesen az új szerkezetre.
12 év alatt el is felejtettem már, milyen frankó kis motor ez, mikor először elindultam meglepődtem a nyomatékon, amit az új
motor produkál. Szép lassan elpárolgott az indulat a régiből a 300 ekm alatt. :-))
Egyébként a régi motor szét lett bontva, hihetetlenül jó állapotban van a hengerfej, főtengely stb. Ami látszik, hogy a 4-es henger dugattyúja már
erősen "húzta a csíkot", az kopogott már nagyon durván. Nyilván az olajfogyasztás nagy részét is ez okozta, a többi dugattyú is kopott, de még nem csíkosak.
Sziasztok! Mi a módja egy (új) kulcsba integrált távirányító programozásásnak (nyit/zár)? Ceed 2007, 1.6 Crdi. Csak OBD-n keresztül lehet, vagy van egyszerűbb módja is? Előre is köszönöm a segítséget!
Egy csomó cikket elolvastam, javarészt azt írják, hogy a könnyűfém felnik javarészt alumíniumból vannak, némi adalék ötvözőanyagokkal. Nomeg vannak a magnézium felnik, amik nagyon jók, csak nagyon drágák.
Az ALCAR alufelnik gyártása a nyersanyag kiválasztásával kezdődik, ezért a vállalat kizárólag a legjobb minőségű, magas tisztaságú alumíniumot használ a keréktárcsák öntésénél. Az alumínium beolvasztását követően az öntőformákból kerül ki a nyers felni, amely egy - kiviteltől függően - több állomásos kezelési, illetve minőségellenőrzési folyamaton megy keresztül, kezdve az alapanyag-bevizsgálástól, a röntgen- és körkörösségi teszten keresztül, egy maró, párás közegben végzett többnapos fürdőig, valamint átesnek egy háromdimenziós (3D) méretellenőrző berendezéssel és egy héliumos tömítettség-ellenőrzővel végzett vizsgálaton."
Köszi a tanácsokat, akkor ezt a réz sprayt beszerzem majd jövő tavaszra.
Egyébként nem volt annyira megszorítva az összes csavar. A kocsi gyári kerékkulcsával oldottam ki a csavarokat, a legtöbbnél a lábammal kellett persze lenyomni a kulcsot, de volt több olyan csavar, ami kézzel nyomva is kijött, szóval nem volt vészes a dolog.
Nem kell őrült módjára megtépni a csavarokat rögzítéskor.
A hülyébb fajta, barbár gumisok ismérve ez, hogy légkulccsal úgy rászorítja, hogy azt ember le nem veszi utána, ami egyébként sem a csavaroknak, sem a felninek, sem a kerékagynak nem használ.
Persze, van. Le kell tisztítani a felületet, aztán befújni réz spray-vel, esetleg teflonos zsír spray-vel, amelyik szimpatikusabb. Arra vigyázni kell, hogy a fékező felületére ne kerüljünk a féktárcsának. Vagy ha került is, akkor leoldani féktisztító spray-vel.
Amúgy semmi értelme ütögetni, nem mellesleg egy defekt esetén, az országúton nemigen találni hatalmas kalapácsot, vagy bármit. Ilyenkor az a teendő, hogy vissza kell tenni a csavarokat, de nem teljesen betekerve, hanem maradjon 1-2 mm (nem több), aztán kanyarogni kicsit az autóval lassan, illetve fékezgetni hirtelen (szintén 2-3 km/h sebességről). Így le fog ugrani a rozsdáról a perem, de nem fog leugrani a központosítóról, hiszen a csavarok nem fogják engedni. Minden kerékcsavar kúpos illesztésű, tehát ha hagyunk 1-2 mm-t, akkor pont annyi játéka lesz, ami segít.
Természetesen a hülyeség ellen nem véd ez a módszer, tehát ha valaki jobban kitekeri a csavarokat, akkor egyik problémát konvertálni fogja egy másik problémába. :D
Vasárnap kicseréltem a kerekeimet a 2016-os Ceed-emen. A gyári alufelnik, amiket áprilisban tettek fel, úgy rá voltak gyógyulva hátul a kerékagyra, hogy ütögetésre se jöttek le (máskor is volt ilyen, a gumis belülről cseszett rá egy súlyos kalapáccsal tavaly, de nézni is rossz volt). Végül a résen körbeforgatva a kereket befolyattam valami univerzális tisztítónak címkézett lötyit, az leoldotta annyira, hogy rángatásra nagy nehezen lejöttek a kerekek. Van erre valami civilizáltabb megoldás, hogy ne gyógyuljon rá fél év alatt az alufelni a hátsó agyra? (sorry ha volt már, rákerestem, de nem találtam)
Nekem volt Rezaw. Méretpontos is volt, bár hátul mintha valóban lett volna minimális gap, de engem nem zavart.
Én csak azért nem szerettem, mert borzalmasan nehéz volt takarítani, nagyon megült a kosz, a sár a tizedmilliméteres kis résekben. Ezért is cseréltem le. De ha tiszta volt, akkor nagyon klassz volt, és a magas perem is praktikus.
Lehetséges, hogy a későbbi évjáratok esetében más az órabeállítás?
A sajátba (1.4/ED, 2012.) szerelt multimédia fejegység és az eredeti minden további nélkül beállítható. Eltérés legfeljebb az autó órája és a fejegység automata időmeghatározásából adódhat, ami még hosszú távon is lényegtelen különbséget jelent.
Van aki Rezaw hótálca szettet? A hátsók eléggé nagy "rést" hagynak az ajtó felőli oldalon a hátsó ülések előtt. Tapasztalatok ezt mutatják, hogy az ilyen, hogy hátul nem méretpontos, vagy nyugodtan reklamáljak?
Akos_IKS válaszában olvashatókon kívül az ajtók felső peremének esetleges korróziója (a vízvető gumit érdemes elemelni, akkor látható, és inkább a hátsó ajtók érintettek).
A futómű elemek és a segédalváz korrózióját érdemes ellenőrizni.
Szia! Volt már többször is a kérdés. Az enyémhez (dízel) leírtam a "hibalista"-t. Típushibák. Ezt csak azért írtam oda, hogy legközelebb könnyebb legyen megtalálni. :)
Na, valami új. reggeli indulás után vagy kétszer világított az ülésfűtés kapcsolója, enmagától. Mára világítás nélkül szintén enmagától fűti a szattyán seggemet.
Sziasztok. Azt szeretném kérdezni,hogy a kormányon a gomboknak,ha felkapcsolom a világítást,rögtön világítani kellene?Mert nekem csak akkor világítanak ha eltekerem a kormányt jobbra vagy balra.Ha a kormány egyenes állásba van nem világítanak.Kia ceed 2015,a garancia nem érvényes mert külföldről lett hozva a kocsi. Köszönöm a segítséget.
A mykia appba viszont allitoalg ott van minden rola?
Csak az, amit kézzel beírsz. Ez az app arra való, hogy válassz egy preferált szervizt és az bombázzon az ajánlataival. Mellé önként add meg az e-mail címed. Az autó előéletéről semmit nem fogsz találni.
autodna-t használtam az enyémnél. Jobban mondva, addig kerestem az autók közt, amíg olyat nem találtam, amelyiknek leinformálható volt az előélete, így legalább a km óraállásban egészen biztos lehettem/lehetek. Egy csomó autóról semmit nem tud ez a rendszer sem, ahogyan a többi sem. Az viszont pozitív, hogy ingyen megmondja, milyen adatokat fog megmondani pénzért.
Mai eszemmel vagy Car-Pass-os autót vennék (csak ilyen kevés van), vagy itthonról választanék, tulajdonostól (ebből még kevesebb, de 1-2 hónap alatt találni ilyet is), akivel el lehet menni egy szervizbe és lekérni a szervizek időpontjait, km állásokat.
Egy 2011 -es ceed nemetorszagbol behozott auto eloeletet szeretnem megtudni.
Esetleg valaki ismer olyan ceget aki hajlando alvazszam alapjan utannanezni vagy legalabb annyit elarulni hogy az auto tortenet atnezve sok problema volt/lesz vele ?
Info, Újként (tag).Terveztem gt line plat., de már nincs, sajna. Mert jön nov. tájékán My21 1.5 cc.160LE árlista. Kevesebb káros anyag, jobb fogyasztás (az mondjuk nem hátrány). Kíváncsi leszek, hová árazzák majd be.
Nem is olyan régen olvastam egy hasonló történetről szóló cikket, talán a Totalcaron. Abban is használt Ceed volt a főszereplő, szinten motorhibaval. Az happy enddel végződött, a kereskedő jót állt az autóért.
Most hirtelen nem találom. Talán egy fekete autó volt a fotókon...
Köszönöm szépen a válaszokat, nektek is @Akos_IKS és @stefi001!
"Bármelyik márkaszervizben kérj egy jegyzőkönyvet az autó állapotáról, a vélt vagy megállapított hibá(k)ról. Ezzel mehetsz a kereskedőhöz, hogy csináljátok vissza az üzletet vagy javíttassa meg az autót."
Köszönöm, így fogok tenni!
Eleinte azt reméltem, hogy erre nem lesz szükség, de most már látom, hogy ez lesz a legjobb megoldás. Remélem, hogy a kereskedő együttműködő lesz.
Bármelyik márkaszervizben kérj egy jegyzőkönyvet az autó állapotáról, a vélt vagy megállapított hibá(k)ról. Ezzel mehetsz a kereskedőhöz, hogy csináljátok vissza az üzletet vagy javíttassa meg az autót. Valószínűleg ügyvédre is szükséged lesz, kevés a tisztességes kereskedő.
Ez rejtett hiba, szerintem ne szerelőt keress, hanem vidd vissza a kereskedőnek. Ha valóban motorfelújítás, az gazdasági totálkár, mert majdnem annyiba kerül, mint amennyiért vetted az autót.
"Szervizkönyv nem ad infót az elvégzett olajcserékről?"
Sajnos nincs vezetve rendesen, elég kevés bejegyzés van benne.
"Szerelőt hol ajánljon a publikum, bárhol a világban? :-)"
Leginkább Budapesten és környékén. Gondolom azért kérdezed, mert van tipped. Szívesen meghallgatom, ha van pozitív tapasztalatod, akkor is, ha messzebb van.
segítséget szeretnék kérni, hátha valakinek van hasonló tapasztalata.
Szeptember elején vásároltunk egy 2012-es Kia Ceed SW-t (ED 1.4 CVVT) 137.000 km-rel. Az autó Ausztriából lett behozva (vezérmű lánc cserélve lett). Röviddel a vásárlás után (menet közben) a check engine lámpa világítani kezdett, P0420 hibakóddal (katalizátor hiba). Törlés után nem sokkal újra előjött. Eddig kb 400 kilométert tettünk meg vele. Egy szervíz telefonon azt mondta, hogy ez nem ritka jelenség ennél a motornál, valószínűleg az olaj nem lett elég gyakran cserélve és motorfelújítás szükséges (dugattyú csere is kokszolódás miatt), ezen kívül katalizátor csere is állapottól függően. A kérdésem, hogy más is tapasztalt-e hasonló hibát, ez volt a hibaok, illetve tudtok-e szervízt ajánlani? Köszönöm!
A problémához nem értek, de az fontos lehet, hogy legyen egy munkalapod, amin részletesen szerepel a hiba leírása, és az, hogy a a szerviz szerint nincs teendőjük vele.
Ha rendszeresen előfordul (most még ugye ritkám), vedd videóra, ahogy nem sikerü a váltás, akad a váltókar.
Az egyes és hátramenet kapcsolhatóságának kipróbálásához nem kell hosszú próbaútra menni, nem tudom, ezt miért hiányolod :-)
Érdeklődöm, hogy valakinek volt-e már problémája 1.4-es benzines 2013 -mas, 6 sebességes Ceed váltójával? A konkrét problémám, hogy ritkán, de az egyes és a rükverc fokozatokat nem lehet kapcsolni, olyan, mintha valami kemény fémnek ütközne a váltókar. Ilyenkor két eset lehetséges. Vagy azonnal a második fokozat és utána újra első, vagy kuplung felenged és újra próbálkozás. Másodjára mindig tökéletes a kapcsolás. A másik problémám a 3. fokozattal van. Azt idáig „még” mindig bevette, de 2-3 naponta egyszer-egyszer érződik, hogy nem igazán akar a helyére menni a váltókar, és erőteljesebben kell a helyére billenteni. Az éves szerviznél jeleztem a problémát (még garanciális), de azt a választ kaptam, hogy Náluk a probléma nem jelentkezett (és még lehet, hogy igazat is mondtak) és nem tudnak a hibával mit kezdeni. Az igazsághoz tartozik még, hogy ugyan azzal a kilométer állással hoztam el az autót, amivel beadtam a szervizbe. Hát, nagy próba kör nem fért bele az biztos. Őszintén szólva egy márkaszerviztől egy kicsivel együttműködőbb hozzáállásra számítottam. A kérdésem. Valakinek volt-e már ilyen problémája, illetve ha igen, akkor a fenti hibajelenségekből lehet-e tudni, hogy mekkora lehet a probléma?
Annyira szerintem nem hangos. Én heti 2x megyek 600km-t Rangerben autópályán a munkám miatt, és azt is ki lehet bírni. Tekerd fel 2-vel hangosabbra a rádiót :) Amúgy szvsz nem a motorzajon, hanem a kerekek gördülési zaján múlik több.
Erdeklodnek hogy a 2008-2010 -es 1.4 es benzines motorok autopalyan mennyire hangosak? valalhato 3 oras utakra vagy inkabb keressek 1.6-ost.? /kethavonta 450km lenne autopalyan/
kIA vENGA 2010 1,4 ALÁBBI HIBÁK: HOL INDUL HOL NEM, ESP BEJELEZ+FORDULATSZÁM NEM MEGY+NEM ÍRJA KI HOGY HÁMYASBA KELL KAPCSOLNI, SZINTÉN HOL CSINÁLJA HOL NEM. Nem találtak kontakt hibát jeladók átnézve stb. valószínüleg computer hiba?
Volt valakinek hasonló? Esetleg tipp computer frissítés ,újra stb, KIa márkaszervíz nélkül?
"Nagy" a baj, segítsen valaki mert nem hiszem el, hogy nem találok értelmes megoldást.
Sajnos nem találok hátsó középső tolató szenzort a 2013-as autómhoz. Kiszereltem a meglévőt 96890A2000E5B típusú, de így nem találok a kinai oldalak között.
Most vagy nem ez alapján kellene keresnem vagy tényleg nem árulnak.
A bárdiban azt mondták, hogy csak gyárit tudnak hozni 95 ezer Ft-ért, helyettesítő nincs.
Kínából végül rendeltem olyan szám alapján ami a másik oldalán van 4MT271H7D de azzal nem működött, most vagy eleve nem jót (hamisat) küldtek (nem volt rajta felirat) vagy rosszat rendeltem.
Lécci segítsen valaki, honnan tudnék olcsóbban venni, mert minden tolatásnál csak sípol és eléggé idegesít :(
Segítséget szeretnék kéri Kia ceed1.4 benzines, váltás után ha erőteljesen a gázra lépek felpörög a motor mintha üresbe lenne és 1-2 mp késéssel kezd húzni az autó. Esetleg találkozott már valaki hasonló problémával? Én mint nem hozzáértő motorvezérlésre gyanakszom, amúgy 2013 évjárat.
Nem tudom, konkrétan, hogy fizikai méretek és kialakítás alapján melyik megoldás a könnyebben kivitelezhető, de két, árban is elfogadható kamerára leltem. Az egyik hazai beszerzésű,
A fizikai méreteket a gyáriéval összehasonlítva, eldönthető, hogy beszerelhető-e? Az elektromos bekötés megoldható az eredeti csatlakozó „összeházasításával”, a vezetékek színe (színkód) alapján.
Ennél is ott van.Van cikkszámom is hozzá,csak árban vagyok bizonytalan,ott elég nagy a szórás.Alitól 22ezer,koreai autós webshop "gyári" 69,ebayen bontott 300euró...A bontottat kizárnám,alisat nem venném meg ha esetleg már valaki befürdött vele,a gyári 69 meg....egy kb 2MPx-es kameráért...hát sokallom :)
Az ED esetében a csomagtér ajtó nyitó mellett helyezkedik el a kamera. A JD-nél is ott van? Véleményem szerint, a mellékelt elektromos bekötési séma használható lehet, ha ilyen a kivitele.
Szia! Nálam a jelenség majdnem ugyanez volt, az első ködlámpák nem világítottak (és a visszajelző sem). Szerviz valószínűleg jót mond, nálam a kapcsolócsere segített (elég csak a lámpa bajuszkapcsolót cserélni, az ablaktörlős külön van). Bontós került bele, azóta is remekül működik (mondjuk túl sokat nem használom :-D ).
2012-es ( JD ), 1.6 GDI . Azt nem tudom, hogy ez a csere Nálad garanciális-e esetleg.
És akkor egyúttal be is köszönnék:
Üdv és Tisztelet a car-társaknak!
Május óta vagyok boldog tulaja fenti gépjárműnek, és bár régi "motoros" vagyok (másik néven) itt az index fórumain, május óta ezt a fórumot is érdeklődéssel követem. :-)
Mikori évjáratú autó? Nekem szerencsére még nem adta meg magát – egyébként is elég ritka jelenség –, de a 2012-es 1.4 MPI (ED) autómban Kenwood CMOS-230 típus van. A CEE’D-ekbe tudtommal CMOS 130, 230, illetve 320 típusok valamelyikét szerelték.
Én végül a Pappashoz kértem időpontot október végére. A levelezésben megadtam az alvázszámot, és az ügyintéző azt írta vissza, hogy az enyém nem érintett a visszahívási akcióban. Nekem mondjuk kb mindegy, hogy visszahívás, vagy garancia, csak legyen megcsinálva.
Köszönöm. Akkor az első éves szerviz előtt beszélek majd velük, hogy mi a teendő, ha rendelni kell az alkatrészt, akkor jobb ha előre szólok nekik. (Már ha elismerik ők is, hogy ez széria hiba - Kia Szabó (Autó Vestar) lenne a kiszemelt jelöltem, mivel itt a pestiek azt ajánlják...)
A furcsa kormányzaj megszűnt, végül ahogy írtátok a kormányoszlopot cserélték. A menet és gyorsulás közbeni zúgás továbbra is megmaradt.
A kormányoszlop szerelése nem a legszebb munka lett, a műanyag elemeknél látszanak csavarhúzóval szétpattintási kísérletek nyomai, illetve nekem gyanús, hogy az állítható kormány hátsó részén látható porvédő műbőr borítást csak sniccerel levágták, de vissza már nem rakták. Megnézné nekem valaki, hogy ez neki is így van mint a képen, vagy be van fogva a porvédő a műszerfalba? 2019 1.4 MPI.
Mondjuk most ez a legkisebb gondom, tegnap hátulról megkínáltak :(
Tud valaki jó szervízt? A fóti JP és a gödöllői Gablini nálam leszerepeltek az eddigi munkáikkal, mintha képzett autószerelői hiány lenne náluk és a covid miatt felszabadult szakácsokkal pótolták volna a munkaerőt...
Tudnátok abban segíteni, hogy milyen visszahívás, amiről írtok? Van erről valamilyen bővebb info valahol? Ugyanis nekem 2019/12-es szintén 1.4-es szívó benzines és alapjáraton idegesítően rezonál a kipufogó dob.
Az utastérben is hallani.
Ha alul kézzel kicsit felnyomom, akkor nem csinálja, de hát úgy nehéz közlekedni, hogy valaki alulról tartja. :)))
szerintetek sima autószerelő vagy villamossági az illetékes a visszatérő problémámban: a jobb oldal resetelés után is meleget nyom klíma/hideg levegő helyett 2012-es 1.4-es kombi
„Sima„ ISO kábelt – sem a hazai, sem pedig külföldi kínálatban – az adott évjárathoz nem találtam, vagy legalábbis nem volt egyértelmű a kompatibilitás.
Ez a készülék lényegében mindent tud (leírás szerint), amire szükség lehet. Előnye, hogy hangerő potenciométerrel, valamint a főbb funkciók eléréséhez nyomógombokkal rendelkezik (könnyebb kezelhetőség), továbbá a felbontása is jobb. Persze, volt nekem nagyon jól működő 800x480-as felbontású fejegységem is, amely tökéletesen megfelelt az igényeimnek. Hátrány: nem IPS kijelző.
Véleményem szerint, a rádiófészek mérete, a fejegység műszerfal síkjában történő beállítása és rögzítése nem jelenthet problémát. Inkább a műszerfal fejegység részére történő kivágásának eltérő alsó és felső szélessége nehezítheti a beépítést, mivel a fejegységek mérete felül és alul egyaránt azonos, de türelemmel és pontos munkával szépen kivitelezhető.
Megoldás lehet:
(1) Későbbi évjáratú (2010-12) autóból bontottal helyettesíteni, az adott műszerfali részt, bár valószínű, hogy színárnyalatban eltérés lehet, s az ára is húzósabb lehet.
(2) Egy kis méretalakítással összeilleszteni a kivágás és készülék külső méretét.
Általad választott Kenwood esetében is hasonló a gond a beépítést illetően. Bár a méretek nincsenek megadva, feltehetően azonosak lehetnek. A kormánytávirányító interface mindkét fejegységhez szükséges. Mint említettem, a könnyebb kezelhetőség szempontjából célszerűbbnek tartom a nyomógombokkal (-lapokkal) ellátott készülékeket. Legalábbis ez a tapasztalatom, hiszen mindkét változatból volt, illetve jelenleg is van. Természetesen, mint sok egyéb, ez is egyéni megítélés kérdése.
Megmértem, valóban annyi. Emiatt nem értettem, miért ne kellene az előlapi keret, de úgy látszik, a facelift erre is hatással volt, eltérő a két kivágás.
Ugyanitt kérdésem, nem éri meg jobban egy minőségi fejegység a kínai helyett, ami tudja az android mirroringot? Csak érvek / ellenérvek szintjén kérdezem, bármilyen elkötelezettség nélkül.
Akkor nem használod túl sokat. :) Nekem novemberi és most van benne 12000 km. :) 5000-nél valóban nem sanszos, hogy cserélni kelljen, én biztos megnézetem, már csak a korábbi tapasztalatok miatt is.
Már az ajánlatot is úgy kértem, hogy TOTAL QUARTZ 9000 ENERGY HKS 5w30 olajat szeretnék, lehetőleg flakonosat. Rákérdeztem korábban a Kia Magyarországnál, és tőlük is ez jött vissza az 1.4 MPI-hez.
A képeken az autómban (2012) levő gyári multimédia, illetve a kínai csere készülék méretei láthatók. Véleményem szerint, a rádiófészek méreteivel valószínű nem lenne probléma. Kritikus érték lehet a fejegység előlapjának teljes mérete, ugyanis úgy látom, hogy a 2007. évi autó fejegységének függőleges élei nem párhuzamosak (felül 199 mm, alul 195 mm). Meg kellene mérni, hogy valóban annyi-e?
Köszi az infót, akkor az időpont foglalásnál én is mondom már majd előre a kipufogó témát, hátha akkor nem kell külön vissza mennem miatta. Légszűrőt meg pollenszűrőt nem nézetted meg, hogy milyen állapotban van?
Sziasztok - 2009-es 1.6-osom egy hibát produkált tegnap: a multikormány jobb oldalán található rádió hangerő szabályzó gomb háttérvilágítása kontakthibás, ki-kialszik. A gomb maga működik. Tudom, ennél nagyobb gond ne legyen, de zavaró.
Otthon lehetséges a javítása, találkoztatok már ilyennel?
Mar tegnap letettem arrol, hogy megprobaljam megoldani, mert ilyen apro dolgok forrasztasahoz nincs szerszamom. Viszont talaltam ra embert, aki elvileg meg tudja oldani, ha olyan jellegü a hiba. Ha megsem, akkor veszek bele valami kinai fejegyseget
Dehogy erőlteted! Különben is, én kérdeztem és minden, amit leírtál nagyon hasznos.
Az új furat készítése nem lenne gond, viszont nekem az jött le ali-ról, hogy nem egyforma a két méret (2007 vs 2012). Ezt például kifejezetten a facelift előttiekhez adják, a leírásban pedig az áll, hogy felül 199 mm, alul 195 mm a szélessége, miközben a 2 DIN csak 180 mm.
A 2007-es Ceed-ben a műszerfali kialakítás ugyanolyan, mint a 2012-esben. A rádió mérete 2DIN-nek felel meg, annak a helyére beszerelhető egy 2 DIN-es Androidos fejegység. Tehát nem szükséges az általad „előlapi keret”-nek nevezett kiegészítés, legfeljebb, egy takaró keret, amennyiben indokolt az esetleges méretkülönbség miatt.
Maga a rádiófészek pedig így néz ki (Ha netán ismert, akkor elnézést!):
Természetesen, nem szeretném rád erőltetni az elképzelésemet, csupán úgy gondoltam, kiegészítem az előzőeket.
A 2007- 2010 közötti Ceed-ekben is 2 DIN-es rádiók vannak, így a rádiófészek képes befogadni a fenti fejegységeket. Amit beépítő keretként lehet venni, az tulajdonképpen egy, rögzítő fülecsekkel rendelkező „tok”, amelybe a rádió becsúsztatható, továbbá egy fedőkeret, amely általában egyéb fejegységekhez is mellékelve van. (A fejegységek külső és belső méretei is adottak.)
Véleményem szerint, a rögzítő fülecsekkel ellátott keretet át lehet helyezni az új rádióra. Az elképzelhető, hogy a műszerfal síkjához igazítás végett esetleg új furato(ka)t kell készíteni a tartókereten, de ezzel a kis munkával spórolhatunk.
Amikor a 2012-es évjáratú autómban lecseréltem a gyári multimédia készüléket, hasonlóképp kellett eljárnom, de a kivitel azért elfogadható (kép).
Az is szerencse, hogy még beépítő keretet sem kell venni, hiszen a rádiófészek méretei megfelelőek egy jól megválasztott fizikai méretű 7”-os fejegységhez.
Mutatsz ilyet kérlek? Én nem találtam olyat, ami a facelift előtti Ceed-be jó lenne. :(
Ez nagyon pöpec! Én most várom az árajánlatot amotorfelújításra... Esetleg meglehet tudni, hogy eddig ez neked mennibe van és hogy időben mennyi volt, amíg ideért? És hogy G4FA motort is lehet így kapni esetleg? Köszi!
Az első években az egyik típushibái közül az egyiket a különböző hibákat produkáló gyári fejegység volt.
Ahogy az előző hozzászóló is említette, kellő eszközök, s legalább alapvető ismertek hiányában nem célszerű az otthoni javításra vállalkozni. Javítási ár a hiba jellegének függvénye, ami esetleg már túllépheti a gazdaságosság határát. Láttam néhány rádióhirdetést az adott évjáratú Ceedhez, de arra semmi biztosíték nincs, hogy kis idő múltán nem jön elő a generáció első éveire jellemző hibák valamelyike.
Ha nincsenek különösebb elvárások: navigáció, kormánytávirányítás stb. Akkor egy olcsóbb kínaival is lehet próbálkozni, közülük is kifogható a minimális igényeket kielégítő készülék. A legtöbb olcsóbb fejegység pedig már rendelkezik tolatókamera bemenettel, s képernyő tükrözési funkcióval is.
Az is szerencse, hogy még beépítő keretet sem kell venni, hiszen a rádiófészek méretei megfelelőek egy jól megválasztott fizikai méretű 7”-os fejegységhez.
Ötből 4 helyről megkaptam az ajánlatokat, a Gablini eddig nem jelentkezett. Ha esetleg küldenének valamit, majd megírom, egyébként az alábbiakat kaptam (a jelenlét arra utal, hogy ott lehetsz-e az autó mellett a művelet során):
Ár Olaj Jelenlét Egyéb Wallis 45000 hordós nem levegőszűrő benne (35000 Ft légszűrő nélkül) Vác 67119 hordós igen levegő + pollenszűrő benne (53475 Ft lenne utóbbiak nélkül) Pappas 57375 flakonos igen levegőszűrő benne (45585 Ft légszűrő nélkül) JPAuto kb 65000 hordós nem pollenszűrő benne (kb 45000 Ft pollenszűrő nélkül)
Csak az ajánlatok, meg az email-ek alapján a Pappas (Budapest 13. kerület) eddig az abszolut nyerő nálam, gyors válasz, normálisan kidolgozott, részletes árajánlat, és az egyetlen, ahol bontatlan flakonos olajat adnak hozzá. Van esetleg valakinek olyan nagyon negatív tapasztalata, ami miatt egyáltalán nem javasolja őket?
Nekem ugyan ez a probléma ált fel elvitem egy műszerészhez megforaztotta egy csatlakozó van az előlapon ami csatlakozik a rádióba úgy emlékszem hogy 24db.pici érintkező kb. 2 centiméteren nagyító és tűhegyes páka nélkül neki se fogjál. Nekem utána még ment 1 évig. A ceed nálam volt 12 évig ujjonan vettem 2007ben ezalatt 3 rádiót cseréltem.
Arra nem talaltam megoldast, hogy a ceed 2007 eseten mi a megoldas a radio problemajara, ha nem volt garanciaban kicserelve. Tudna nekem ebben valaki segiten?
A felesegem ceedjeben egyszer egy hosszabb uton a döccenökön neha elhallgatott es elment az összes vilagitas a fejegysegröl. Aztan neha meg müködött, amikor eppen ugy döccent :)
Da azota vegleg meghalt (nem kapcsolhato be, igy a kormanyrol se vezerelhetö).
Ami informaciot talatam, az az, hogy a csatlakozok forrasztasai elengednek.
Szetszedni is szet fogom tudni, az nem gond.
Az lenne a kerdesem, hogy javithato, vagy a megoldas az, hogy kidobom, es teszek bele valami fejegyseget?
A gyerekek mar elegge leamortizaltak a belteret a kocsiban, szoval ha javithato, akkor inkabb javitanam, minthogy szep uj fejegyseget vegyek bele :)
Nekem is ezt csinálja. 2019/12 hó 1.4 MPI benzin, 4800km. Szerintem csak a motor rezonancia frekvenciáját veszi fel néha ha úgy áll. Nem egyenesen, hanem kicsit ferdén. Nem foglalkozom vele, de picit zavar, mert volt 2016 Ceed II és 2009 Ceed I autóm is és egyik sem csinálta. Ez most új dolog, majd decemberben az 1 éves szerviznel rákérdeztek ha eszembe lesz vagy zavarobb, hangosabb lesz.
Kettő szervíz volt képes eddig reagálni, a másik három természetesen cseszett bármit is makkanni. Gyűlölöm, mikor elküldök két emailt, és semmi reakció nincs rá. Ha nem képesek válaszolni, akkor ne adják meg az email címet az elérhetőségeknél... Még várok pár napot, aztán elkezdek telefonálni.
Szerintem ha fontos Neked az autó akkor menj el egy szakszervizbe, olvastasd ki a hibakódokat és kérj árajánlatot. Ha a saját szakid is odaküldött, akkor annak komoly oka van.
Kia Venga 2010 1.4-es az alábbi hibákat produkálja: ESP kigyullad, fordulatszám kijelző nem megy és nem írja ki, hogy hányadikba kell kapcsolni és ekkor hajlamosak becsörgni a szelepek. Hibakód: kormányszög állás hiba.Szerelőhöz elmentem ott nem indult el az autó, immobilisier kikapcsolták, indult, majd mostanában hol indul hol nem hol kijelez az ESP hol nem. Szerelő: nem biztos, hogy megtudja csinálni, lehet KIA szervíz kell ahol nagyon szívesen kicserélnek minden idevágó alkatrészt több százezerért ill. lehet újra kell írni a komputert.
kérdésem volt-e valakinek hasonló problémája? Ha igen ki hol hogyan oldotta meg?
Lehet, hogy az injektorokat hallod, az is hallatszik a videóban. Elég durva hangja van a láncnak, ha baja van, szóval olyan nincs, hogy azt nem hallod, ha bibis.
A helyedben megállnék 3 különböző műhelynél és megkérném, hogy hallgassák meg, mert nem értek hozzá, van-e hangja a láncnak.
Szerintem van, de mivel életemben nem volt láncos motorral autóm, így nem tudnám kijelenteni, hogy a lánc zajos. Ezért lenne jó, ha egy hozzáértő nyilatkozna - nem baj, ha nem érdekelt a cseréből befolyó esetleges profit kérdésében :-)
Végigolvastam, keresgéltem a fórumot, de tanácstalan maradtam, hogy hol, kivel kellene megnézetni, és amennyiben ott tart a lánc - márpedig a 170e + km (az órában) azt sugallja, hogy a kérdés időszerű - cseréltetni (természetesen a szükséges tartozékokkal együtt).
A hang alapján én nem tudom megítélni, milyen állapotban lehet, hidegen nyilván van némi zaja, melegen nem hallom, de esetenként mégis...
Nézegettem a láncszettek árait is, elég nagy a szórás, alapban a ZS+U, illetve a kovacsauto.hu kínálatában szörfözgettem, de ránéztem más oldalakra is (Unix/Bardi/Láng kimaradt) előbbiben nem is találtam, utóbbiban 30e-től kb. 100e-ig voltak a készletek.
Az 2011 óta felszámolás alatt áll, de másik cég viszi a kutat. Ugyanakkor megtudtam, hogy Szlovéniából hozzák az üzemanyagot, ami líbiai kőolajból készül és ez lehet a kulcsa annak, hogy sokkal kevesebbet fogyaszt belőle az autó, mivel ez nem MOL üzemanyag (ami szibériai kőolajból készül).