Keresés

Részletes keresés

lalá Creative Commons License 2007.06.18 0 0 2340
-Ugyanazon a tőkén (a bal oldalon) másodtermések.
lalá Creative Commons License 2007.06.18 0 0 2339
-A középen lévő alsó hajtás teljesen elszáradt, barna. A felső hajtás is félig barnul, szárad, teljes hosszában.
Előzmény: lalá (2318)
csicsa10 Creative Commons License 2007.06.18 0 0 2338
Igen fajták szerint vannak a sorok.Kukacos szőlőm sajnos volt tavaj előtt,de az nagyon.A must teli volt kukaccal.Tápanyaghiány az biztos,hogy nem gond.
Előzmény: Ferig (2337)
Ferig Creative Commons License 2007.06.18 0 0 2337

Ez fajtaspecifikusnak semmiképpen nem mondható,mert több fajtánál is előfordult, az említett szőlőfajtáknál általánosnak mondod, ismétlődő (eddig minden évben előfordult), feltételezem az azonos fajták sorban egymást követően, vagy egy területre vannak ültetve... Kérdés: Területileg a kártétel behatárolható-e, vagy ez nem jellemző?

 

A B-58 hatékony szer a molyok ellen, a 12-14 napos szünet virágzás körül hát egy kicsit rizikós, ez lehet probléma, de levélperonoszt azt mondod nem találtál, ez jó jel lehet.

 

Minden évben előfordul, ez akut esetre utal. (Minden évben ugyanazt a hibát, nem valószínű, hogy ugyanúgy elköveted.)

 

A Pölöskei muskotály jó rezisztenciával rendelkezik a gombabetegségekkel szemben...szerintem a chardonay, cabernet sauvignon sem a legérzékenyebb fajta.

 

Volt-e már molyos gondod? pl. kukacos szőlő?

Külső körülmény közrejátszhat-e? (pl.totális gyomírtás a közelben, virágzás közben tartós eső, stb.)

Tápanyaghiány? Talajprobléma?

 

Nézd! Próbálunk ötletekkel, tanácsokkal, kérdésekkel segíteni, a választ valószínüleg mégis magadnak kell majd megtalálni.

 

 

Előzmény: csicsa10 (2336)
csicsa10 Creative Commons License 2007.06.18 0 0 2336
Ahogy írtam a (cabernet sauvignon,pölöskei muskotály,shardonay)amin majd minden fürtön van.Szürkebarát,ezerfürtű,pinot blanc,tramini,elvétve.
Peronoszt levélen még nem találtam.
Eddig 12-14 naponta permeteztem.(Bi-58)
Eddig még minden évben volt illyen betegség(egyébként 6-éves a telepités).
Van a szomszédéban is de nem ennyi.
Egyébként ez tud még kárt csinálni, a nagyobb szemeken?
Előzmény: Ferig (2335)
Ferig Creative Commons License 2007.06.18 0 0 2335

Szerintem többesélyes a dolog. Lehet szőlőmoly, ami a virágot károsította, lehet fürtperonoszpróra, és egyszerűen csak porzási probléma. Ezt az egyéb jelekből próbáld meg eldönteni:

  1. Fajtaspecifikus-e? Egy fajtán belül fordul csak elő, vagy több fajtánál is?
  2. Egyedi eset (egy-két tőkén), vagy általános a szőlődben?
  3. A peronoszpóra más jeleit tapasztaltad-e , pl. levélen?
  4. Rovarölőszert használtál-e?
  5. Elég gyakran permeteztél-e? A megfelelő szereket használtad-e?
  6. Előfordult-e máskor is?
  7. A szomszédaid szőlőjében is látod, vagy sem? stb.

Gondold végig, mit tudsz ezek alapján kizárni!

 

Előzmény: csicsa10 (2327)
szaki_pali Creative Commons License 2007.06.18 0 0 2334
Ez a hajó elment!
Most koncentrálj a meglévő egészséges fürtjeidre! Hidd el lehet hogy bármit is tettél volna akkor is lenne kisebb/nagyobb veszteséged. Most benne van az időjárásban ez is. Ha eddig program szerint permeteztél akkor kövesd saját programodat, ezért ne csinálj vele semmit, mert úgyis felesleges!
Előzmény: csicsa10 (2333)
csicsa10 Creative Commons License 2007.06.18 0 0 2333
És ha fürtperonosz akkor mivel érdemes permetezni?(vagy ezért nem érdemes külön lepermetezni.1-hete permeteztem ridomillal).
Előzmény: Zalancelot (2330)
szaki_pali Creative Commons License 2007.06.18 0 0 2332
"Nagyon nem bánkódok miatta, hiszen a lombon belül, ha az érés időpontja közelében csapadékot kap a tömött fürt, jó eséllyel az ebek harmincsadjára kerül."

Bocsi de nem értelek! ha az a vége hogy "hihi" akkor értem az iróniát, de így értelmezve "nem bánod ha elvész a termés?!"
Előzmény: Zalancelot (2330)
RAMBO Creative Commons License 2007.06.18 0 0 2331
Nem tudom, én első körben arra gondolnék, hogy nem sikerült a porzás.
Nem hinném, hogy perenoszpóra. Egyébként ha felszívódóval permetezel, az kinyírja.
Előzmény: csicsa10 (2329)
Zalancelot Creative Commons License 2007.06.18 0 0 2330
Szerintem is valószínű, hogy fürtperenoszpóra okozza, nálam inkább a zárt lombozaton belül találok ilyet.
Nagyon nem bánkódok miatta, hiszen a lombon belül, ha az érés időpontja közelében csapadékot kap a tömött fürt, jó eséllyel az ebek harmincsadjára kerül.
Előzmény: csicsa10 (2327)
csicsa10 Creative Commons License 2007.06.18 0 0 2329
Köszi a válaszokat.Valóban szokott lenni minden évben,de én azt hittem,hogy moly.Amiben előszokott fordulni az inkább a (cabernet sauvignon,shardonay,pölöskei muskotály).
Előzmény: szaki_pali (2328)
szaki_pali Creative Commons License 2007.06.18 0 0 2328
Nálam is van ilyen. Minden évben kisebb nagyobb mértékben. Erre irtam lejjebb hogy vagy vagy...

Nézd, lehet peronoszpóra a jelenlegi vészterhes időkben, de lehet botrytis is, meg élettani sajátosság is. Ki lehetne tenyészteni, ha gomba, de nem ér annyit az egész!

Lehetséges viszont, hogy nálad is, mint nálam, majd a méret kompenzál. Szóval nagy bajok ezért nincsenek.
Előzmény: csicsa10 (2327)
csicsa10 Creative Commons License 2007.06.18 0 0 2327


Itt a másik.
csicsa10 Creative Commons License 2007.06.18 0 0 2326
Én azokra az elszáradt "szemekre" gondoltam,hogy moly.De mindjárt teszek fel másik képet is.
Előzmény: szaki_pali (2325)
szaki_pali Creative Commons License 2007.06.18 0 0 2325
Én sem!

Néhány virág nem kötött (középen alul) , a (bal legszélén) mintha lenne egy ütésnyom de azon kívül én sem értelek?!

Ennél nagyobb gondod ne legyen!
Előzmény: csicsa10 (2323)
RAMBO Creative Commons License 2007.06.18 0 0 2324
Én ezen a képen nem tudok kivenni semmilyen betegséget.
Szerinted melyik része beteg?
Előzmény: csicsa10 (2323)
csicsa10 Creative Commons License 2007.06.18 0 0 2323
Sziasztok

Lenne egy kérdésem.
Ez moly okozta betegség?Ha az mivel permetezzek ellene?

napalm. Creative Commons License 2007.06.17 0 0 2322
gyönyörű.
Előzmény: Ferig (2320)
lalá Creative Commons License 2007.06.17 0 0 2321
-Ami szép, az szép.
Előzmény: Ferig (2320)
Ferig Creative Commons License 2007.06.17 0 0 2320

Kollégák!

Közel két hét után tegnap jutottam ki újra a szőlőbe. Kissé tartottam tőle, hogy lesz néhány meglepetés, de a vártnál sokkal jobb a helyzet. Körülöttem már mindenki megnyírta (nálunk ezt így hívják), letetejezte. Én a korábbi jégverések tatasztalatain okulva, ezt a lépést ameddig lehet szándékosan elhúzom. Miután permeteznem kellett, a nyírás tovább már nem volt halasztható.

A szőlő nagyon szép, egészséges, kártételnek látható nyomát nem találtam. Ha ez a termés megmarad hordót kell vennem. Bizonyságul felteszek néhány képet, Zwegelt, rizlingszilváni, olaszrizling, zweigelt sorrendben.

 

Előzmény: szaki_pali (2317)
Zalancelot Creative Commons License 2007.06.15 0 0 2319

Nincs okom panaszkodni, egészséges a szőlő, és a virágzás is elég jól kötött.
A gondom inkább az, hogy nem bírok a lombbal, nem szeretek korán nyirni, de rákényszerülök.
Tartja a 2-3 hetes előnyét a szőlő, ha azt veszem, hogy most múlt el Antal nap, amikor a hagyomány szerint virágozni kell a szőlőnek, ehhez képest ime a jelen állapot.:

 

 

Előzmény: szaki_pali (2317)
lalá Creative Commons License 2007.06.14 0 0 2318
-Valami gebaszt én is találtam. Először azt hittem perzselés. Azután azt hittem moly. De amikor egész hajtások leszáradtak, akkor valami gombára gyanakodtam. A vicc az, hogy a csak a tőke jobb oldali karján jelentkezett. Hozzáértőbbek azt mondták, hogy a jobb oldalról terjed a kór és jobb ha most levágom a kart mindenestől. Nagy kár mondjuk nem lenne, mert ha három szem kötött meg az sok. Holnap reggel beszórom Quadris Max-szal (másodszor) mivel nem üzemi terület várok még. Ha a fényképező előkerül teszek fel róla képet is, bár nélküle is elég riasztó.
Előzmény: szaki_pali (2317)
szaki_pali Creative Commons License 2007.06.14 0 0 2317
Kapálni én sem szeretek, de a kaszálást elnézném egész nap!

OFF
Érdekes hogy a szőlőben levélem a kifejlődött bogyókon semmit sem vettem észre, semilyen betegséget. A fürtön meg valami mintha dolgozott volna. A bogyókból nem minden termékenyült, eléggé "madárkásnak" tűnik. Most éppen azon tűnődöm, hogy vagy nem volt elég a Cabrio őnmagában vagy nem volt elég a kijuttatott mennyiség?! Aggódni viszont azért nem aggódom mert a szokásoshoz mérten egy arassszal magyobbak a fürtök. Olyanok mintha csemege szőlő lenne. Laza nagy fürtők. Van is rajta rendesen. Ha a mennyiséget nézem lehet hogy még jobb is mint az előző év!

Nálatok nincs ilyen?(körkérdésnek szánom)
Előzmény: Zalancelot (2316)
Zalancelot Creative Commons License 2007.06.13 0 0 2316
Azért látod úgy, mert kb 2,5- 3 km-ról lett a kép lőve.

Amúgy lehetne akár az is, hiszen az elmúlt héten minden nap volt eső, ezen a héten meg tegnap. Ma meg gatyarohasztó meleg.
Hál istennek eddig nem találtam nyomát betegségnek, de nem szeretném elkiabálni.
Mindenesetre nekiálltam a sorokat kaszálni, mert kapálni nem lehet.
Előzmény: lalá (2313)
Zalancelot Creative Commons License 2007.06.13 0 0 2315
Az nem borvidéki terület.
Előzmény: Ferig (2314)
Ferig Creative Commons License 2007.06.13 0 0 2314
Van egy tippem hol lehet. Bo..ka?
Előzmény: Zalancelot (2312)
lalá Creative Commons License 2007.06.13 0 0 2313
-Hinnye, de jó peronoszpórás idő van arrafelé! (hihi)
Előzmény: Zalancelot (2312)
Zalancelot Creative Commons License 2007.06.13 0 0 2312

Kezembe került egy jobb gép, csináltam otthonról egy totált a birtok keleti részéről.

 

 

 

lalá Creative Commons License 2007.06.12 0 0 2311
1. -Ha a végtermék pálinka lesz, kell egy kis magzúzalék hozzá. Abba a kis ciánba még nem halt bele senki, feltéve, ha nem tízliterszám issza. Bár akkor is inkább alkoholmérgezésnek tűnik majd a dolog. (hihi)
Előzmény: Cicero II (2309)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!