Keresés

Részletes keresés

krisssz Creative Commons License 2006.06.22 0 0 89
Már meg is találtam, van a soreginél is.

Glazúr / Royal Icing
Hófehér, gyorsan száradó anyag, melyből virágot, levelet, figurát, csipkét, stb. készíthetünk. Száradás után fénytől védve, száraz helyen tároljuk a kész díszeket. Színezésre lehetőleg paszta állagú vagy tömény festékoldatot használjunk! Kerüljük az erős színeket!

1. Meringue porral

500 gr cukorliszt
30 gr meringue por
8 cl langyos víz
5 ml ecet

2. Tojás fehérjével

500 - 600 gr cukorliszt
3 tojás fehérje
5 ml ecet, vagy kevés citromsav


A cukor felét a többi anyaggal elkeverjük, majd a maradék cukrot hozzáadva, habosra keverjük.

Puhább állaghoz több vizet, keményebbhez plusz cukrot adhatunk. Gyorsan szárad, ezért használat közben, nedves ruhával takarjuk le!

Előzmény: krisssz (88)
krisssz Creative Commons License 2006.06.22 0 0 88
Most már csak azt kellene megtudni, hogy itthon milyen néven létezik ez a Meringue Powder, ha egyáltalán van.
Előzmény: ZsuR (87)
ZsuR Creative Commons License 2006.06.22 0 0 87
Hetfon fogom tanulni a Royal Icing-ot :))
Lehet belole is csinalni sok-sok szepet!

A legegyszerubb - mar kiprobaltam:

Royal Icing

This smooth, hard-drying icing is perfect for making decorations that last. It is also useful as a "cement" to fasten decorations together. Royal icing is edible, but not recommended for icing cakes.

Ingredients:

3 Tablespoons Wilton Meringue Powder
1 lb. (4 cups) confectioners' sugar (about 1lb.)
6 Tablespoons warm water*
Beat all ingredients until icing forms peaks (7-10 minutes at low speed with a heavy-duty mixer, 10-12 minutes at high speed with a hand-held mixer). Recipe makes 3 cups.

NOTE: Keep all utensils completely grease-free for proper icing consistency.

* For stiffer icing, use 1 tablespoon less water.

**When using large countertop mixer or for stiffer icing, use 1 tablespoon less water.
Előzmény: Törölt nick (85)
krisssz Creative Commons License 2006.06.22 0 0 86
Szia! A tojásfehérjét pocukorral itt is használják, cukormáznak hívják. Viszont ez a kukoricakeményítő jó ötletnek tűnik, nekem mindig egy kicsit híg lesz, így szétterül.

Vanessa! Mindig valami szupert mutatsz! Hogy kell csinálni a csokiszalagot?
Előzmény: Törölt nick (85)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.22 0 0 85

Szuper téma. Eddig elég ritkán sütöttem, de nagy kedvet csináltatok hozzá. Köszi receptekért és a jótanácsokért.

 

Egy távolabbi szomszédasszony a helyi szupermarketben ( én is USAban élek)  diszitőcukrász. Sokszor hoz partikra szép tortákat, de amiket itt láttam, tőletek, sokkal gyönyörübbek! És abban is biztos vagyok, hogy sokkal jobb izüek.

 

Nem tudom, hogy amit az USAban royal icing-nak neveznek, müködik-e diszitőkrémként.  

Tojásfehérje sok porcukorral keményre felverve. Az itteni porcukorban eleve van egy pici kukoricakeményitő, ha a tieitekben nincs, lehet hozzátenni. Szinezni is lehet.

Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.22 0 0 84

nem lesz csuf:) Ha valamiben tudok segiteni, csak båtran szolj:)Van msn-em, esetleg meg is mutatom szivesen, ha valahol elakadnål. Egyebkent csokival is meses dolgokat tudsz kreålni. Pl csokiszalag a torta szelere.

 

Ez egy elsö probålkozåsom volt:)
Előzmény: krisssz (83)
krisssz Creative Commons License 2006.06.22 0 0 83
Jaj, de szépek! Vasárnap tartjuk a lányom szülinapját, szóval akkor kellene valami hasonlót kreálnom:)) Ha nem túl csúf, majd lefotózom.
Előzmény: Vanessa_ (82)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.22 0 0 82
De igen:) Ugyanaz, es a formåzo vegek a csillagcsövek. Ezek regebbi termesek:)
Előzmény: kyra42 (81)
kyra42 Creative Commons License 2006.06.22 0 0 81
A dekoráló zsák nem ugyanaz, mint a habzsák?
És olyan szép tortaformák vannak! Nem is láttam még ennyi félét.
Előzmény: ZsuR (80)
ZsuR Creative Commons License 2006.06.21 0 0 80
Nagyszeru! Vannak meg hianyzo dolgok - nem lattam a dekoralo zsakot, csak a "csovet" hozza, de ez mar kezdetnek jo!

No es ott a meringue powder is (miert lett glazurnak forditva, ki tudja???)
Előzmény: papri (79)
papri Creative Commons License 2006.06.21 0 0 79

tordaszítési kellékek, alapanyagok: http://www.soregi.hu/

Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.21 0 0 78
Ez egy egyszeru kerek torta, es egy lapos piskotåbol "håzikok" Egyebkent a sved kiråly szulinapi tortåja is hasonlo volt, s mivel nålunk /sajåt bevallåsa szerint/ a kisfiam a csalåd kirålya, igy Ö is ilyet kert:) Megjegyzem.,.. ha a ferjem tekintem, akkor tenyleg a gyerek a kiråly, mert Ö aztån vegletekig kenyezteti:)
Előzmény: kyra42 (77)
kyra42 Creative Commons License 2006.06.21 0 0 77
Nyami. És hogy lesz ilyen korona alakja? Spéci forma vagy ügyes kezek?
Előzmény: Vanessa_ (76)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.21 0 0 76
Egy korona-torta:)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.21 0 0 75
Ezek vajbol vannak???? Te egy muvesz vagy:) En meg csak marcipånbol probåltam:)
Előzmény: ZsuR (69)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.21 0 0 74
Remelem, mindenkeppen:) Pl a csokolåde technika nagyon kellene, es a karamellben sem vagyok otthon. Majd jol megosztom veletek az ott tanultakat:) Nyaranta mikor megyek haza, összehozunk valahol egy torta-kurzust:D
Előzmény: adrienne1 (68)
csilla597 Creative Commons License 2006.06.21 0 0 73

Nagyon szépek a rózsák, mintha igaziak lennének! Gratulálok!

Hány foglalkozásból áll egy ilyen tanfolyam? És milyen sűrűn jársz?

És a végén adnak róla sütidíszítő oklevelet? Hihi

Előzmény: ZsuR (69)
ZsuR Creative Commons License 2006.06.21 0 0 72
Koszi Kyra - krisssz, fogok leirni, meg a "szerszamokat" is bemutatom majd. Vegul is, egyszeruek - ha tudod, mi mire kell.
Előzmény: krisssz (71)
krisssz Creative Commons License 2006.06.21 0 0 71
Nem tudom, mi kivetni valót hagy maga után a rózsa, nekem mindenesetre leesett az állam! És miért baj, ha nem egyforma? Attól csak jobb, az igazik sem egyformák. Azért egyszrűbb mintákról készíthetnél fotókkal illusztrált leírást:)
Előzmény: ZsuR (69)
kyra42 Creative Commons License 2006.06.21 0 0 70
O, nekem tetszenek, ügyes vagy. Ha ilyeneket tudnék csinálni, akkor nagyon elégedett lennék. :)
Egyébként ez a díszítés dolog nem úgy működik, hogy sokat kell gyakorolni? 100 rózsa után már jelentősen csökken a méretprobléma is, nem? Szóval kitartás. :)
Előzmény: ZsuR (69)
ZsuR Creative Commons License 2006.06.21 0 0 69
Tegnap este gyakoroltam mert van "hazi feladat", nem azt modom, hogy nagyon nehez, de van egy par mozdulat, ami nem a legtermeszetesebb. No meg megszervezni a kornyezetedet - mi legyen keznel, mi az ami igazan segit, mi az amit el lehet hanyagolni.

Szoval este a rozsakat gyakoroltam vajkrembol - egyik masik egesz jo lett, de a meretekkel meg baj van! Nem egyformak. Nem konnyu az alapjat megcsinalni - meg a szirmokat is kellene szamolni :))
Előzmény: krisssz (66)
adrienne1 Creative Commons License 2006.06.21 0 0 68
Khm.... biztos vagy benne, hogy ott Te még nagyon sok ujat fogsz tanulni???:))))
Előzmény: Vanessa_ (67)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.21 0 0 67
Kepzeljetek! Itt van cukråsz föiskola. Asszem egy ev mulva, megcelzom. Addigra lesz olyan szinten talån a svedem, hogy sikeruljön.
Előzmény: krisssz (66)
krisssz Creative Commons License 2006.06.21 0 0 66
Ezt a tanfolyamot azért részletesebben is írd le lécci:)) Jöhetnek receptek, technikák, mindenféle, amit online is át lehet adni. Már a kép is nagyon bíztató:)
Előzmény: ZsuR (63)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.21 0 0 65
Szepek lettek! Gratulålok:) Itt jön a Midsommår, a nagy epertorta evesek ideje,.))) Asszem kielhetem magam:D
Előzmény: csilla597 (64)
csilla597 Creative Commons License 2006.06.20 0 0 64

Kidekorált muffin :))

ZsuR Creative Commons License 2006.06.20 0 0 63
Tegnap volt a masodik alkalom a sutemeny dekoralo tanfolyasnal.
Ami nagyon sok odafigyelest igenyelt, az a kremnek az allaga. Ha nagyon kemeny, akkor nehez vele dolgozni, raadasul nem is lesz szep, torik, ha nagyon puha akkor meg a minta nem lesz eleg eles.

Szoval sokat kell gyakorolnom :))


Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.20 0 0 62
Jut is eszembe! Hogy sikerult az almås dolog? Milyenek lettek a kremek? :)
Előzmény: krisssz (60)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.20 0 0 61
Tudod a maradek tesztåt sajnålom kidobni:) Ebböl lett ez.
Előzmény: krisssz (60)
krisssz Creative Commons License 2006.06.20 0 0 60
Szuper, hogy még egy almáspitébe is ennyi kreativitást tudsz belevinni:))
Előzmény: Vanessa_ (59)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!