Keresés

Részletes keresés

kheiron Creative Commons License 2007.01.20 0 0 843
én is voltam a praxisban, de nekem senki nem adott vagy nem hívta fel ott a figyelmem a magyarázó anyagokra.

Ideális esetben a vizsgáló folyamatosan magyaráz. Nagyüzemi körülmények között ez nem mindig lehetséges.
Előzmény: Rebarbara10 (833)
kheiron Creative Commons License 2007.01.20 0 0 842
Közben kiderült, hogy párom öccsééknél is csak 2800g volt az időre született első kislány, pedig mind az öccs, mind a mama nagyobbak nálunk egy fél fejjel.

Ha már a nőgyógyászodat is megkérdezted.... a válaszom: genetika, Gauss-görbe. ;-) Ha mindig ugyanaz az ember végzi az ultrahangot, az annyiban jó, hogy mindig ugyanazokat a hibákat véti :-), szóval a méréseket is ugyanúgy végzi, ami megbízhatóbbá teszi a gyarapodás megítélését.

Nem szeretnék súlyt tippelni, mert nem értek hozzá. Lottón is csak úgy nyertem, hogy a számok másik felét a feleségem X-elte be. :-)

Reméljük, hogy azért nőni fog a baba, és bár kisebb lesz, nem lesz semmi komoly baja.
Előzmény: lilka-milka (831)
ecccsi Creative Commons License 2007.01.20 0 0 841
Zicsorka, a 2007 tavaszi-nyáriban irtam a babáról :)
neked drukk keddre!
Előzmény: Törölt nick (832)
kheiron Creative Commons License 2007.01.20 0 0 840
Kedves foglaltnicknév, tényleg korán mentél. :-)

A Baross utcában jó gépekkel jó szakemberek dolgoznak, tőlük is tanultam.
Előzmény: foglaltnicknév (828)
kheiron Creative Commons License 2007.01.20 0 0 839
Kedves cukorborsó, a grammok stimmelnek a hetekkel. De többet segítene, ha a mért értékeidet írnád be.
Előzmény: cukorborso07 (825)
kheiron Creative Commons License 2007.01.20 0 0 838
Kedves lilka-milka!

A mért értékek tényleg a 33. hét tájára teszik a magzatot. Ha a flow teljesen rendben van, akkor szerintem is nagy eséllyel egy kisebb, ám egészséges babát fogsz szülni. Ugyanis a lassabban növő magzatok esetén a lepény keringése szokott rosszabb lenni, de ez nálad nem áll fenn.
Előzmény: lilka-milka (824)
kheiron Creative Commons License 2007.01.20 0 0 837
Kedves VKOrsi, köszönöm, hogy ezt megírtad. :-)
Előzmény: VKOrsi (823)
kheiron Creative Commons License 2007.01.20 0 0 836
Kedves panini!

Létezik, hogy a normál UH-n nem lehet ezeket a rendellenességeket észrevenni?

Nincs olyan, hogy "normál UH", mert minden esetben a legnagyobb gondossággal kell eljárni.

Persze a vizsgálat eredménye függ a géptől, de nagyon fontos a vizsgáló ultrahangos szakismerete és a gyakorlottsága is (aki heti 3-4-et vizsgál, rosszabbul "lát", mint én a heti 100 vizsgálatommal).

És az esetek egy részében bizony szinte lehetetlen megmondani, hogy hogy állnak a végtagokkal, mert a magzat egyszerűen nem mutatja meg a kezét-lábát. Ilyenkor én általában a vizsgálat végén még egyszer visszatérek a dologra, és ilyenkor fontos a jó gép is - a képtárolóban meg lehet keresni azt az 1-2 képet, amiken ujjakat lehet számolgatni.
Előzmény: panini (822)
ecccsi Creative Commons License 2007.01.20 0 0 835
Lilka-milka, Zicsorka, köszi.
nekem sem hivta fel senki a szórólapokra a figyelmem, ahogy Rebarbarának sem.
a lap meg csak lap, minél kevesebb annál jobb...
:(
Előzmény: lilka-milka (831)
kheiron Creative Commons License 2007.01.20 0 0 834
Kedves gicca, ezek az értékek szerintem teljesen jók. Az AC egy kicsit nagyobb, de ez betudható a mérési hibának (ugye egy ellipszist kell egy csak hozzávetőleg elliptikus dologra ráilleszteni).

Ismétlem: néhány napos eltéréseken nincs értelme idegesíteni magadat.
Előzmény: gicca (821)
Rebarbara10 Creative Commons License 2007.01.20 0 0 833

én is voltam a praxisban, de nekem senki nem adott vagy nem hívta fel ott a figyelmem a magyarázó anyagokra. Én meg nem álltam le turkálni a recepciós lány asztalán... A terheskönyv mellé pedig semmiféle könyvecskét nem kaptam... Kár.

 

 

Előzmény: Törölt nick (832)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.20 0 0 832

eccsi, a Praxisban a recepciós leány mellett ki vannak téve magyarázó anyagok. De szerintem a terheskönyv mellé adott könyvecskében is benne van..

Na,és milyen volt a baba?

 

Lilka-milka az én fiam betöltött 42.héttel 2780 gr és 49 centi volt... ( 6 hetesen 4800!!!!)  Most 10 éves és 152-es ruhát hord és 39-es lába van és a vizilabda csapat sztárja. Úgyhogy fel a fejjel!!!!! 

 

Bocs a belepofázásért....

 

lilka-milka Creative Commons License 2007.01.20 0 0 831
Kedves Kheiron!

Voltam dokimnál: heti UH, NST, napi 1 óra magzatmozgás számlálás a továbbiakban. Ő is proporcionális retardációról beszél, ami nem lehet elégtelen táplálás következménye. Genetika, Gauss-görbe meg ilyesmikkel vigasztalt. Szerinte lesz 2800g (aminek én rettenetesen örülnék), szonográfus szerint nem biztos, hogy eléri a 2500g-t (ez kevésbé tetszik). Te mit tippelnél? (tudom nagyon hülye kérdés, de kiváncsi vagyok).

Ha jövő héten romlana a keringés vagy NST-vel gond lenne, vagy nem nőne semmit, akkor befelyezzük a terhességet. Azt hiszem, az ultrahangos mérés hibalehetőségét, és az eddigi növekedési ütem ismeretében utóbbira van esély. Ha ugyanaz végzi az ultrahangot, akkor ugye meg tudja állapítani, hogy volt-e növekedés vagy megállt egy hét alatt?

Közben kiderült, hogy párom öccsééknél is csak 2800g volt az időre született első kislány, pedig mind az öccs, mind a mama nagyobbak nálunk egy fél fejjel. Ez az info kicsit megnyugtatott, bár még bennem van, hogy esetleg valami kromoszóma rendellenesség, növekedési hormon hiány, anyagcsere zavar vagy ilyesmi okozza a kis méreteket. A te gyakorlatod szerint van okom ilyen miatt aggódni?

Előre is köszi, és bocs, hogy ennyit zargatlak!
Előzmény: lilka-milka (824)
lilka-milka Creative Commons License 2007.01.20 0 0 830
HUM = humerus = felkarcsont
ULNA = alkarcsont
TIB = tibia = lábszárcsont
TAD = mellkas átmérő

Egyébként rajta van a szórólap hátoldalán, amit a lelelt mellé adnak (zöldes színű, elérhetőségekkel).
Előzmény: ecccsi (829)
ecccsi Creative Commons License 2007.01.20 0 0 829
Kedves Kheiron!

a Praxisban jártam 4D-n, és annyi mindent irt a szonográfus a leletemre, hogy muszáj belekérdeznem :)
mit jelent a HUM, az ULNA, a TIB, és a MAD?
(a többi, általam ismert érték közül ezekhez van kor-saccolás)
ha linked van, az is jó :)))
az értékeket nem irom, mert összességében megfelelt a korának a lányom, nem parázok rajta :)

köszi :)
foglaltnicknév Creative Commons License 2007.01.19 0 0 828

sziasztok!

ugye az normális, ha 5+0 voltam ultrahangon és 8mm petezsák látszik, de embrió még nem? kicsit korán mentem dokihoz, tudom.

a sote 1.-en ki tudja mennyire jó az uh gép?

orsi

cukorborso07 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 827

értékeket  csak a 27 hétben tudok mondani bpd 69,5 , fod:83,2  hc:251  ac:226  fem:52  a sulyt leirtam az elöbbiben szerinted a héthez megfelelöek az értékek? ugy érzem hogy több hetes de lehet tévedek

cukorborso07 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 826
hát mekkorra lesz ez a gyerek mire megszülettik? nagy baba lesz ha még csak ennyi hetes vagyok nem?
cukorborso07 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 825
szia kherion kérlek segits 27 hetesen a doki szerint annyi hét szerintem több 1062gnak mérte a picit a 32 hétben meg 2032gnak ezek az értékek megfelelnek a heteknek szerinted???? szerintem több vagyok két héttel de már magam sem tudom
lilka-milka Creative Commons License 2007.01.18 0 0 824
Kedves Kheiron!

Talán emlékszel még rám, 2 hete a 736-os hozzászólásban írtam le esetünket, miszerint kislányunk arányosan 2 héttel kisebb, mint a terhességi kora, pedig tuti nem fiatalabb.

Ma volt újabb kontroll ultrahang, miszerint:
BPD: 87 mm
OFD: 102 mm
HC: 307 mm
TAD: 84 mm
AC: 281 mm
FL: 64 mm
Méhlepény továbbra is I-es érettségű,
flowmetria: "jelenleg normál áramlás"
A múltkor talált béltágulat, most kisebb, 10 mm, emiatt már nem aggódom.
Becsült súly: 2012 g.

Most magzati kort nem írtak rá a leletre, de tudom, és láttam, hogy most már inkább 3 hét a lemaradás (ma vagyok 36+1, és 33+0 írt a gép). Holnap megyek a dokimhoz.
A szonográfus szerint most már hetente lenne jó néznünk a babát, de szerinte nem lesz 2,5 kg sem a baba, és készüljek fel, hogy spec. (PIC-es) kórházban kell majd szülnöm. Szerinte a lényeg, hogy minél tovább bent maradjon a baba és nőjön, szülésnek nálam szerencsére még semmi jele.
A dokimat ismerve szerintem azt fogja mondani, hogy járjak akkor hetente UH-ra és lesz egy pici gyerekem.

Szerinted mi lehet emögött? Tényleg csak pici a baba, vagy lehet emögött más is? Mit lehet ilyenkor még vizsgálni? Lehet ilyenkor tenni valamit? Menjünk el máshoz is?

Előre is köszi a segítséget!
VKOrsi Creative Commons License 2007.01.18 0 0 823
Szia,
csak bejelentkeznék kicsit :) ma voltam UHn, gyerkőcnek minden végtagján az összes ujját meg tudtuk számolni :D :D
amnion szalag már a méh legtetejére húzódott, valószínűleg rövig időn belül el is fog tűnni. Remélhetőleg már semmi galibát nem okoz.
(képen nincs, csak video-felvételem)
panini Creative Commons License 2007.01.18 0 0 822

Kedves Kherion!

 

Barátnőm 20 hetes kismama...volt. Az eddigi vizsgálatok mind azt mutatták, hogy minden a legnagyobb rendben van. Tegnap elment egy 3D-s UH-ra, hogy legyen egy felvétele a magzatról, de sajnos kiderült, hogy a gyomor a szegycsont felett fejlődött ki, valamint egyik keze csonka, a másikon mindössze 3 ujj van.

Ma megindítják nála a szülést. Létezik, hogy a normál UH-n nem lehet ezeket a rendellenességeket észrevenni?

Én ugyanahhoz az orvoshoz járok, ezek után aggaszt a szakértelme/odafigyelése.

 

köszönöm válaszod!

 

gicca Creative Commons License 2007.01.18 0 0 821

kedves kheiron,

33-34 hetes terhes vagyok, az utolsó uh. 31 hét 5 naposan volt, és ezeket mérte az orvos:

BPD: 88,4 mm

OFD: 101,0 mm

HC: 297,3 mm

AC: 293,4 mm

FL: 63,0 mm

becsült súly: 2234 g (+- 10%)

és az uh gép összességében 32+1 naposnak gondolt ez alapján, tehát csak 3 nappal idősebbnek.

 

Akkor és ott ezek tök normálisnak tűntek, de azóta másokkal beszélve, netet és könyveket nézegetve elég nagynak tűnik a babám (egyébként lány).

A párom és én is 3 kg-3,1 kg körül születtünk, a családban nem volt még 3,6 kg-nál nagyobb újszülött, normál méretű vagyok, kb. 165 cm.

(a 11. ill. a 12. héten készült uh-kon a baba mindkétszer 2 nappal nézett ki idősebbnek a koránál.)

 

Szerinted lehetséges, hogy "nagy méretű" gyerekem születik? vagy hogy a kiírásnál hamarabb születik meg? (az orvosom 3 hét szabira ment, 37 hetesen fogok tudni legközelebb menni  hozzá, és szeretnék még jó nagy hassal...)

aggodos_00 Creative Commons License 2007.01.18 0 0 820

Köszi a bíztatást kheiron, már jobb a kedvem. :-))

Előzmény: kheiron (814)
kheiron Creative Commons License 2007.01.18 0 0 819
Ha a vércukrod jó, akkor nem hiszem, hogy nagyon kellene félned. Különben is, akkorára nő, amekkorára akar. :-)
Előzmény: Rebarbara10 (817)
Rebarbara10 Creative Commons License 2007.01.18 0 0 818
8,2 2órával a cukrosvíz után... (elírtam)
Előzmény: Rebarbara10 (817)
Rebarbara10 Creative Commons License 2007.01.18 0 0 817

kedves kheiron!

vércukor: 16.héten magasabb volt (8,2 8 órával cukrosvíz után), azóta diéta, és minden mérésnél normál. időnként itthon is szúrom magam, ellenőrzésképpen, eddig minden ok. ezrét nem gondolnám, hogy a cukor miatt növekedett, bár van egy olyan parám, hogy óriásbébi fog születni, pedig 3 kilósra gyúrok :)

Előzmény: kheiron (812)
kheiron Creative Commons License 2007.01.18 0 0 816
Bélés: CT.
Méh: nőgyógyász -> MR.

:-)
Előzmény: Törölt nick (815)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.18 0 0 815
Köszi szépen, megpróbálok WT-tól kisírni egy MR-t a CT helyett, bár lehet, h a béléshez meg inkább a CT kell? :-) Á, lassan világítani fogok a sötétben...
Előzmény: kheiron (811)
kheiron Creative Commons License 2007.01.17 0 0 814
Na, mit mondtam, na mit mondtam!? :-)))))))))))

Az értékek egy 32 hetes magzat értékei, teljesen jók.
Előzmény: aggodos_00 (807)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!