Keresés

Részletes keresés

miszter07 Creative Commons License 2003.07.28 0 0 386
Köszönöm Werbőczi elvtárs! :)

A keresett címer a Kempelen Béla: Magyar nemes családok című munkája szerint a Majthényi családhoz tartozik.

Köszönöm a segítséget, így volt már honnan elindulnom!

Előzmény: werbőczi (384)
suto Creative Commons License 2003.07.28 0 0 385
Szia Laci!

Feltételezem, hogy neked pont az világos, ami nekem is :)

Tippelgetvén:

1. Az elsőt nem tudom kiolvasni, de gondolom sorszám.
2. Nomen & Cogno(?) - Név és ...
3. Locus Natrii - Születési hely
4. Aetas - Életkor
5. Religio - Vallás
6. Status - Állapot (gondolom családi)
7. Professio - Foglalkozás
8. Men...(?); Pas, Polles(?), St.../4 (?) - ezt nem tudom
9. Defectus Corporis & Observa... - Testi hibák és megfigyelések(?) (megjegyzések?)

Sutó

Előzmény: Lájszló (382)
werbőczi Creative Commons License 2003.07.24 0 0 384
Kedves mister07!

Az általad keresett címer majdnem bizonyosan a Divék nemzetség egyik családjának címere. Ezek mind azonos címert használnak: a medve a fával plusz hold plusz nap/csillag, a sisakból kinövő figura, meg egyéb részleteket változhatnak. A Divék nemzetség a Felvidéken élt, Nyitra, Túrócz és a környező megyék. Több helységnév ma is őrzi, néha még szlovák alakjában is a nevület (pl. Divjak). E nemzetséghez tartozó család pl a Majthényi, Bossányi, Rudnay, Motesiczky, Divéky, Turcsányi, Rudnyánszky stb. Az általad adott címer bárói koronát visel, ez tovább szűkíti a kört, tudtommal pl Rudnyánszky család volt báró, de lehet, más Divék nembéli család egyes ágait bárósították (Majthényi biztosan), utána kell nézni az alapművekben. Remélem segítettem.

Előzmény: miszter07 (383)
miszter07 Creative Commons License 2003.07.15 0 0 383
Üdvözletem a topicnak. Én nem családfát kutatok, hanem egy címerhez keresem a hozzávaló családot, remélem, azért tudtok segíteni.

Na akkor kelle valami olyan hely, ahol a magyar nemesi címerek megtalálhatóak.

Illetve megpróbálom leírni a címert, hátha valaki ráismer:

A címer egy fémtárgyon van, ezért nem színes.

A címerpajzson középen egy medve van egy fa előtt. A fa bal oldalán jobbra fent egy félhold, balra fent egy csillag? található. A címerpajzsot két oldalon egy-egy két lábon álló medve tartja. A címerpajzs felett hétágú korona (bárói?). A korona felett 3 sisak.

A pajzs alatt a felirat (amennyire ki tudtam venni) "MAXIMUS HONOR VERITATUM AMPLECTI"

Lájszló Creative Commons License 2003.07.14 0 0 382
Kedves Mindenki!
Egy katonaállítási jegyzék latin rovat-fejléceit próbálom megfejteni. Egy része világos, de néhánnyal nem tudok mit kezdeni. Szívesen vennék egy kis segíséget. Ide felraktam egy mintát:
http://oasis.inf.u-szeged.hu/beszed/allitas.jpg
Előzmény: egonka (381)
egonka Creative Commons License 2003.07.12 0 0 381
Kedves József !

Valóban, bár ő is csak egy telefonszámot tudott adni, ahol felhívtam azt, akit javasolt, amaz pedig azt tanácsolta.
hogy először kérjek engedélyt Ungváron, majd azután mehetek csak Beregszászra, ahol majd nem tudnak másolatot
készíteni arról az átkozott dokumentumról, amit keresek és már előre azonosítani tudom; amúgy nekem kellene vinni
valami másolóeszközt (!), ha esetleg megtalálják azt, amit keresek, addig pedig azt sem mondják meg, hogy létezik-e....
Hát így állok, azóta tiszta depi vagyok, az embereket is kerülöm. Az én tempóm egy csöppet gyorsabb, nehezen
viselem az annál lassúbbat, teljesen születési rendellenesség talán...
János

Előzmény: József1925 (380)
József1925 Creative Commons License 2003.07.12 0 0 380
Örülök, hogy mégis sikerült telefonon kapcsolatba lépni az illetővel.
Üdv: József
Előzmény: egonka (375)
egonka Creative Commons License 2003.07.12 0 0 379
helló !
tudna-e valaki segítemi abban, hogy az 1720-as összeírás táblázatainak oszlopai mit jelentenek ?
EinarPetersen Creative Commons License 2003.07.09 0 0 378
Köszönöm! Szociológiai szempontú is érdekelne, ha tudtok.
Steve the Great Creative Commons License 2003.07.08 0 0 377
Hát papíralapúval sajnos nem szolgálhatok, de a méltán közkedvelt, Cyndi-féle lista ezen kategóriájában (és talán másokban is) elég sok hivatkozás van összegyűjtve a fotókkal kapcsolatban. Talán találhatsz itt vmi hasznosat.
Előzmény: EinarPetersen (376)
EinarPetersen Creative Commons License 2003.07.08 0 0 376
Olyan szakirodalmat keresnék, amelyben a téma: család(fa)kutatás családi fényképek segítségével. Vagy ilyesmi, pl. a családi fotó mint adat. Angol és magyar nyelven.
egonka Creative Commons License 2003.07.08 0 0 375
Kedves Szatványi József ! (József1925)
Sajnos a megadott emilcím nem működik.
Üdvözlettel János

egonka Creative Commons License 2003.07.08 0 0 374
az ember nem is gondolná, mi minden köthető Burgenlandhoz;
van egy ragyogó site-juk, ahol kíváló elemzéseket, információkat lehet találni, immár hat éve !
Gerry Berghold (gberghold@aol.com) szervezi és a site címe: http://members.chello.at/lagraf1/BB-members/index.html
egonka Creative Commons License 2003.07.08 0 0 373
köszönöm szépen, ezt is megpróbálom
üdv jános
József1925 Creative Commons License 2003.07.08 0 0 372
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat Levéltárában Dr. László Géza laszlog@iif.szabinet.hu tart kapcsolatot a beregszászi levéltárral. Remélem ő tud segiteni.

Üdv. Szatványi József

Előzmény: egonka (371)
egonka Creative Commons License 2003.07.06 0 0 371
tudja-é valaki, miként lehetne megszólítani a kárpátaljai (Beregovo) levéltárat; viszonylag egyszerű kéréssel kerestem meg őket levélben négy ízben, de semmi választ nem kaptam rá; a címet a MOL adta, tehát nem igen lehetett tévedés
Steve the Great Creative Commons License 2003.07.02 0 0 370
Köszönöm, de ezügyben elsősorban a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Levéltár lesz illetékes, mivel (eddigi ismereteim alapján) ott lehetők fel az őseim.
Bár ki tudja?! ;)
Előzmény: curazsi (369)
curazsi Creative Commons License 2003.07.02 0 0 369
Sziasztok!
Hello Steve!
Nem akarok hülyeséget válaszolni a kérdésedre,de
ajánlom keresd meg a barany megyei levéltában
Nagy Ime Gábort, ő szerintem pontosabban tud válaszolni, nagyon rendes és segítőkész embernek ismertem meg.A levéltár honlapján gondolom van telefonszám és e-mail cím is.
Egyébként pl. a Bács-Kiskun Megyei Levéltár honlapján is találkoztam hagyatékokkal egyes családoktól vagy személyektől.
A baranyai levéltárban rengeteg 19. századi, Pécs városának az iatait néztem meg.Fellelhető számos
halálozást igazoló dokumentum(elhunyt neve,adtai,
betegség,halál oka stb.),de megtalálhatók az épülendő házak alaprajzai is, érdekes adatokat tatalmaznak a főispáni iratok is (pl. fljelentések,megfigyelések stb).
Ha netán volt fontosabb beosztásban rokonod vagy felmenőd egyes üzemekben, annak az iataiban is érdemes kutakodni, mert fellelhetsz akár beadott
önéletrajzot is.
Üdv:Albert Iván
Előzmény: Steve the Great (368)
Steve the Great Creative Commons License 2003.07.01 0 0 368
Köszönjük, személy szerint igen jelentős hiánypótlónak tartom az anyagot ;)
Egyben egy némiképp' kapcsolódó kérdést szeretnék feltenni (melyre részlegesen választ is kaptam a doc-ból). Ha jól értettem, a hagyatéki ügyekkel kapcsolatos anyagok szintén megtalálhatók (elsősorban a megyei) levéltárakban. Ezek általában mikortól érhetők el a közemberek hagyatékait tekintve? (18-19.sz, esetleg kicsit korábbról is?)
Előzmény: curazsi (367)
curazsi Creative Commons License 2003.07.01 0 0 367
Sziasztok!

Szeretnék ajánlani egy kiválú írást a Baranya Megyei Levéltár honlapjáról /a www.leveltar.lap.hu
honlapról elérhető,ha jól emlékszem/.
nagy Imre Gábor:Forrásismeret című írása, ami megegyezik a pécsi geyetem kurzusával.Sok érdekes imformációt tartalmaz a levéltárokról és a kutatandó anyagok történeti hátteréről.

Üdv mindenkinek:Albert Iván

József1925 Creative Commons License 2003.06.21 0 0 366
Pernyetipró,KÖSZÖNÖM :-))))))))
Lájszló Creative Commons License 2003.06.20 0 0 365
Üdv mindenkinek,

egy református papról szeretnék minél többet megtudni. Van valakinek ötlete, hogy honnan lehetne minél több életrajzi adatát előbányászni?
Annyit tudok, hogy a neve Komáromi (vagy Komáromy) Süllye Dániel, és hogy 1799-ben halt meg. Továbbá az életrajzi lexikonban találtam egy Püspöki Süllye János nevű ref. papot (1681-1760), akinek volt egy Püspöki Süllye Dániel nevű fia.
Jó lenne tudni, hogy ezek rokonok-e (a két Dániel ugyanaz-e). Az apának és a fiúnak is tudom néhány szolgálati helyét, de elég sokszor áthelyezték őket, úgyhogy az anyakönyvek bogarászása nem tűnik célravezetőnek.
Kösz,

Előzmény: Pernyetipró (364)
Pernyetipró Creative Commons License 2003.06.19 0 0 364
Egy e-mail címet tudok adni. Ő szokott kutatni Romániában.

Rudolf László

rlaszlo@freemail.hu

Előzmény: József1925 (363)
József1925 Creative Commons License 2003.06.18 0 0 363
Kedves kutatótársak!

Ki tudja, Románia (Erdély) melyik levéltárában találhatók a máramarosszigeti és felsővisói (Viseul de Sus) anyakönyvek?

Segitségeteket előre is köszönöm:

Szatványi József

Pernyetipró Creative Commons License 2003.06.18 0 0 362
Ott a helyem Gödöllőn.
Előzmény: Radix (359)
szurke endre Creative Commons License 2003.06.17 0 0 361
Koszonom, en korabban szinten googliban keresve talaltam csak parat, de akkor ujra nezem.

sze

kerub Creative Commons License 2003.06.17 0 0 360
Endre!

ha a googliba beírod a családkutatás* keresőszót cca 50 találatot nézhetsz végig.

kerub

Előzmény: szurke endre (358)
Radix Creative Commons License 2003.06.17 0 0 359
Helló!

Beírnám, akikről tudok.

Magyar Genealógiai és Heraldikai Társaság
A vezetőség tagja dr. Pandula Attila, a társaság címeként több helyen az ELTE Bölcsészkar van megadva:
1052 Budapest, Pesti Barnabás u. 1.
A vezetőség tagjai között vannak/voltak dr. Harmath A., dr. Kollega-Tarsoly István (email 2001. körülről: tarsolykiadoKUKACmailPONTdatanetPONThu)

Arbeitskreis Ungarndeutscher Familienforscher (AKUFF)
AKUFF honlap
- a magyarországi németek családtörténetével foglalkozók egyesülete. Épp most szombaton lesz a következő összejövetel Gödöllőn.

Memória
Ha jól emlékszem ezzel a névvel szerveződött/kívánt szerveződni zsidó kulturális - családfakutató egyesület 1998 körül. Részletekkel talán Oblath András tud szolgálni: oblathKUKACmailPONTdatanetPONThu

Több magyar/magyarországi vonatkozású külföldi egyesület címét ide gyűjtöttem.

Üdv.

Radix

Előzmény: szurke endre (358)
szurke endre Creative Commons License 2003.06.16 0 0 358
Fel tudod oket sorolni? En csak 1-2t ismerek.

Koszi,

sze

Előzmény: kerub (357)
kerub Creative Commons License 2003.06.16 0 0 357
Egyesületről nem hallottam, de vállalkozás az van nem is kevés.
Előzmény: Pernyetipró (356)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!