Keresés

Részletes keresés

Tova Szilárd Creative Commons License 2003.09.22 0 0 425
Előzmény: _321 (423)
kerub Creative Commons License 2003.09.21 0 0 424
A sírhelyek megvásárlásakor kell meghatározni a meddig időpontot és hát ez pénzkérdés volt már régen is.
Ahol nem szorít a helyhiány ott nicsen gond, de pl. a Fővárosi temetőkben elég visszás a helyzet.

Érdekesek egyébként a felvidéki sírfeliratok, valamikor szép gyüjtemény jelent meg belőlük könyv formájában.

Előzmény: theow (422)
_321 Creative Commons License 2003.09.21 0 0 423
Családfakutató topiktársak, topiktársnők figyelmébe ajánlom a www.arcanum.hu/gesta honlapot, ahol megtalálható két könyv (Nagy Iván: Magyarország családai és Kempelen Béla: Magyar nemes családok) internetes formában. A kersőbe be kell írni egy nevet, és rengeteg oldalnyi információ, családfa jelenik meg.

Ha valakinek ismerős saját családfájáról a Zsuzsa, Gubo, Maczkó, Galla, Jaksa, Babos, Kiss, Soós, Bolla, Farkas, Szarka, Mesterházy, Németh, Kovács, Balog, Bognár családnév, akkor az jelezze nekem! Előre is köszönöm!

theow Creative Commons License 2003.09.21 0 0 422
Tényleg vajon Magyarországon is előfordulhatnak ilyen régi sírok? 19 éve még megvolt ükapám 1931-es sírja Pélyen, Heves megyében, elképzelhető, hogy még megvan?
kerub Creative Commons License 2003.09.21 0 0 421
Szlovákiában Szazdicén (Százdon) jártam ma az evangélikus templomban illetve a gyülekezet irodájában családom eleit kutatni.
Csak a legnagyobb elismerés hangján tudok nyilatkozni a segítőkészségükről.
1878-1881 ig megkaptam másolatban az " Esketési anyakönyv" oldal másolatát, ha valakit érint ez az időszak és környék szívesen küldök róla scannelt képet.
Helyesek kedvesek szeretetreméltóak, templomuk gyönyörűen rendben van tartva..
Százd, Ipolyszakállos, Lontó falvak/községek evangélikus gyülekezetei tartoztak oda.
Lontó helység polgármestere magyar és szlovák nyelvü kiadványban dolgoztatta fel a falu történetét beleértve a lakossággal kapcsolatos történeti adatokat is.

Itt temetőt jártuk és megtudtuk, hogy a Polgármester úr ösztönzésére az iskolások gondozzák az elhanyagolt sírokat.
1861-es családi sírkövet tudtunk felfedezni a gondoskodásnak köszönhetően.

Azt is megtudtam, hogy környék iratanyagait anyakönyveit,és korabeli adomány és egyházadó nyilvántartását a Vág-Selyei levéltárba örzik !


theow Creative Commons License 2003.09.21 0 0 420
Kedves József!

Segítségét nagyon köszönöm. Remélem egyszer én is eljutok a Teleki Könyvtárba. Nehéz od bejutni és kutatni mint külföldi állampolgár?

Köszönettel
Mihalik Béla

Előzmény: József1925 (419)
József1925 Creative Commons License 2003.09.21 0 0 419
Kedves Theow!
Iszlay Laci barátomnak kinyomtatva odaadtam az üzenetet, de azóta nem jelentkezett. Azt hiszem, nem nagyon érdekli a család eredete.
Én nem kutattam a családot, mivel nincsenek Iszlay rokonaim. Évekkel ezelőtt a Teleki család levéltárában (MOL P 660) találtam:
Iszlay Pál, fia:Gergely, fia:Péter kinek felesége: Domokos Katalin, fiuk: Miklós kinek felesége: Koczkány Susanna, fiuk: György, kinek felesége: Keresztély Sára, fiuk: István, kinek felesége: Szatmáry Judit, fiuk: Sámuel,(1758)kinek felesége: Kovács Erzsébet, fiuk István, kinek felesége: Maurer Borbála, Gyermekeik: István, Miklós, László, Anna, Susanna.
Ha kutatás közben találok valamit, jelentkezem.

Üdvözlettel: Szatványi József

Üdvözlettel: Szatványi József

Előzmény: theow (417)
trollcsi Creative Commons License 2003.09.19 0 0 418
itt nézd:
http://www.akuff.org/keres/kutatolista.php
Előzmény: theow (417)
theow Creative Commons License 2003.09.19 0 0 417
Valaki segítene Nekem értelmezni József1925 augusztus 12-ei, 378-as sorszámú hozzászólását? Írtam Neki email-t, írtam Neki ide a fórumba, ám semmi választ nem kaptam Tőle. Mi a teendő? Mi az, hogy "internetes választ József1925-re várok"?
_321 Creative Commons License 2003.09.12 0 0 416
Valaki másnak nem ismerős véletlenül a felvidéki Zsuzsa, Gubo, Maczkó, Galla, a szigetközi Jaksa, Babos, Kiss, Soós és Vas-megyei Bolla, Farkas, Szarka, Mesterházy, Németh, Kovács, Balog, Bognár családnév a saját családfájából?
Mezőbándi Creative Commons License 2003.09.06 0 0 415
>>16 ükszülőm közül 15-öt ismerek<<

Irigyellek és gratulálok. Amúgy sajnos az említett ősök nem ismerősök.

Előzmény: _321 (414)
_321 Creative Commons License 2003.09.05 0 0 414
Szevasztok!

A családfakutatás engem is érdekel. 16 ükszülőm közül 15-öt ismerek, ők a Felvidékről (Zsuzsa, Gubo, Maczkó, Galla), a Szigetközből (Jaksa, Babos, Kiss, Soós) és Vas-megyéből (Bolla, Farkas, Szarka, Mesterházy, Németh, Kovács, Balog, Bognár) származnak. Ha valaki ismeri a családfáját, elég messzire vissza tudja vezetni és talál ismerős neveket a felsoroltak közül (inkább a ritka nevekre gondolok), akkor írjon róluk valamit!

theow Creative Commons License 2003.08.29 0 0 413
A Poprád melletti Felka falu anyakönyveit is Lőcsére szállították.
Előzmény: werbőczi (410)
Varro_ Creative Commons License 2003.08.28 0 0 412
Apropó: Azért remélem, hogy a XVII-XVIII.-ik századi anyakönyvek azért nem olyan vészesen olvashatatlanok. :) és a múltkorihoz még annyit tennék hozzá, hogy úgy tudom, hogy a XVI.-ik századból ebből a régióban meglehetősen sok vagyoni és nemesi összeírást őriznek. (Ezeknek itt leginkább ellenőrző szerepük volt. Egyrészt ugye mert ez egy viszonylag "független" terület volt a XVI.-ik században, mentesen a töröktől, másrészt, mivel mind Liptóban, mind Árvában állítólag a különböző okirat-hamísítások nagyon gyakran előfordultak.)
Hagyományőr Creative Commons License 2003.08.26 0 0 409
Kedves Radix!
Köszi szépen a tippet, és az e-mail címet!
Dr. Pálffy Gézát már régóta próbálom becserkészni, de eddig nem sikerült közvetlen elérhetőséget szereznem... Még egyszer köszi!
Előzmény: Radix (403)
theow Creative Commons License 2003.08.25 0 0 407
Kedves József1925!

Anyai ágon, nagyon távoli leszármazottként vagyok összekötetésben az Iszlai családdal. In-formációim főként ükszüleim 1901-es házassági anyakönyvi kivonatból, nagyapám elbeszéléseiből illetve más forrásokból származnak.

Ükanyám Iszlai Katalin volt. Ő 1872. augusztus 14-én született Kisilyén. Édesapja Iszlai Mik-lós kisbirtokos volt. Édesanyja Nagy Rozália volt. Az 1901-es házassági levélből kiderül, hogy Iszlai Miklós ekkor már halott, s Nagy Rozália pedig Kerestély János felesége.
A Turul című családtörténeti lap mind az Iszlai, mind a Kerestély családot említi mint nemesi családot, amelyek papírjait a marosvásárhelyi Teleki-könyvtárban őrzik (Turul 1911/1).

Iszlai Katalinnak házassága előtt született egy fia, Iszlai Béla, akinek később órás és ékszerész üzlete volt Lupényban (Hunyad megye). Iszlai Bélának és feleségének, Irénnek (?) két leány született: Iszlai Mária és Iszlai Rózsa. Ezen ág további sorsáról nem tudunk.

Iszlai Katalin 1901. április 20-án kötött házasságot Marosvásárhelyen Stern Adolf Simonnal. Mindketten reformátusok voltak. Lupényban (Hunyad megye) telepedtek le és 8 gyermekük született: Vilma, Lajos, Károly, Mária, Aranka, József, Ferenc, Etelka. A nyolc gyermek leszármazottai ma Erdély, Magyarország és Lengyelország területén élnek.

A nyolc gyermek közül, Stern Lajos volt dédapám, aki családjával 1941-ben menekült el Lupényból. 1948-ban, miután német nevük miatt kitelepítés fenyegette őket, Serényire változtatták nevüket.

Dédapám 1926-ban Lupényban vette feleségül Gábor Borbálát, akinek ősei az Udvarhely megyei Vargyasról és Magyarhermányból származnak. Két fiuk született: Vilmos (ő a nagyapám) és Lajos.

Nos így származom én a kisilyei és iszlói Iszlai családból.

Tisztelettel,
Theow

U.i.: ezt a leírást megküldtem a szatvanyi@freemail.hu címre is

Előzmény: József1925 (389)
Tova Szilárd Creative Commons License 2003.08.22 0 0 406
Köszönöm, Radix! Köszönöm, Lájszló!
Ma küldtem e-mailt; remélem, megerősítik a véleményeteket.
Előzmény: Radix (400)
Lájszló Creative Commons License 2003.08.22 0 0 405
Csongrád megyei levéltár:
Igen, lehet lekérni mikrofilmeket. Annyi gond van csak vele, hogy egy hónappal előbb kell lekérni a filmeket, és egyszerre max. 5 tekercset lehet.
Előzmény: Tova Szilárd (398)
werbőczi Creative Commons License 2003.08.22 0 0 404
Sziasztok.

Foglalkozik esetleg valaki kifejezetten Liptó és/vagy Árva vármegyék nemességével?

Veszprém megye?

Radix Creative Commons License 2003.08.19 0 0 403
(Dr. :) Pálffy Gézát kellene megkérdezni, aki a végvidékek kiváló tudora: mtt1867 -k_u-k_a-c_ freemail -p_o-n_t- hu

R.

Előzmény: Hagyományőr (391)
Radix Creative Commons License 2003.08.19 0 0 402
Helló Vajk!

Gondold el: a cég, aki elválallja, keresgél egy hónapot, já ide-oda levéltárakba, majd aszongya: bocs, nem találtam semmit.
Ekkor nyilván nem is jár a fizetség neki, ezért aztán dédszülők(vagy az általad megadott legtávolabbi ős) után már azt hazudhat, amit nem szégyell.
Mert igy lesz pénze.

A megrendelést vállaló kutatók közül számosan nem teljesítmény-, hanem órabérben dolgoznak. Pont azért, mert az eredményeket nem lehet garantálni.

Üdv.

R.

Előzmény: Vajk (392)
Radix Creative Commons License 2003.08.19 0 0 401
Szerintem ott is megy a dolog.

R.

Előzmény: Tova Szilárd (398)
Radix Creative Commons License 2003.08.19 0 0 400
Helló!

Nem tudom, hogy erre gondolsz-e: az Országos Levéltárban meglévő mikrofilmekről, így az anyakönyvekről is lehet mikrofilm másolatot rendelni az OL-ben. Egy teljes tekercs ára kb. 4500-5000 ft. (egy kutatótárs levele a levlistán további adatokkal.)

Üdv.

R.

Előzmény: Tova Szilárd (397)
Tova Szilárd Creative Commons License 2003.08.19 0 0 399
"Ha valakit érdekel szívesen megnéze és válaszolok."

Élek a lehetőséggel. Légy szíves, nézd meg, szerepel-e Mák nevű Szihalom településen. Köszönöm!

Előzmény: curazsi (352)
Tova Szilárd Creative Commons License 2003.08.19 0 0 398
"Én jelenleg úgy csinálom, hogy lekérem a megyei levéltárba."
ez szuper! melyik megyében működik ez? nekem a csongárd megyei levéltár kellene...
Előzmény: Pernyetipró (202)
Tova Szilárd Creative Commons License 2003.08.19 0 0 397
Vajon a Mormon Egyház finanszírozta anyakönyvi mikrofilmek másolatai itthon beszerezhetőek?
Tova Szilárd Creative Commons License 2003.08.19 0 0 396
(az enyéim 1827-től 1895-ig voltak meg)

Radix válasz erre | adatok | e-mail 2002-06-21 10:24:14 (112)
Helló!

Valóban sok anyakönyv pusztult el, de a helyzet nem reménytelen. Az egyházaknak az 1820-as évektől évente be kellett adniuk egy másolatot a vármegyei levéltáraknak. Nem minden egyház/hitközség adta le rendesen, de a többség igen. Ezeket a másolat köteteket ma is a megyei levéltárak őrzik.

Radix.

Előzmény: Tova Szilárd (394)
hasas_pasas Creative Commons License 2003.08.19 0 0 395
Szerintem nem sok ez a penz. En is kertem mar ajanlatot komoly cegtol, 3-500 ezer volt a tarifa. Abban aztan minden benne van, fenykepek, helytorteneti leiras, stb.

Valoszinuleg ha csak nevet es idot es helyet kersz egy papirfecnire felirva, az kevesebbol is megoldhato. Aztan a kis cegek nyilvan kevesebbet kernek.

De ha nincs idod/kedved magad csinalni, miert ne?

hp

Előzmény: iater (390)
Tova Szilárd Creative Commons License 2003.08.19 0 0 394
magam a battonyai római katolikus plébánia 'eredeti másolatait' olvasgattam a múlt héten, míg a hónap elején az eredeti anyakönyvekhez volt szerencsém -- azaz úgy tűnik, (kötelezően és láthatóan ellenőrzötten!) másolatok készültek a matrikulákról. Járj utána az illetékes egyháznál...
Előzmény: Csiperke Panni (393)
Csiperke Panni Creative Commons License 2003.08.18 0 0 393
Ugy tiz eves korom ota szerettem volna csaladfakutatasba fogni, de a nagyszuleim elkeseritettek, mert 1901ben leegett a falusi templom, ahonnan szarmaznak. Vele egyutt persze az osszes feljegyzes, igy elegge remenytelennek tunt a dolog, bele sem kezdtem.
Na de ezek szerint van remeny, raadasul messzire sem kell menni:))
De jo, de jo!
Es koszonet a sok hasznos infoert!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!