Keresés

Részletes keresés

spacc Creative Commons License 2011.11.23 0 0 28127

Akkor ugye a Teacot már ne nézd. Az akai volt a leglustább, ő 2 db. negyedsávos tölőfejet rakott egymás után, a másodikat hanyatfektetve...  tehát az Akait sem kell már nézned...

Előzmény: spacc (28123)
dzogcsen Creative Commons License 2011.11.23 0 0 28126

Már megint ugat a paneltörpe! leülni! :-))

Előzmény: spacc (28123)
dzogcsen Creative Commons License 2011.11.23 0 0 28125

Pl az Akaim ilyen volt.

Előzmény: spacc (28123)
spacc Creative Commons License 2011.11.23 0 0 28124

Ilyenem nekem volt, csak nem sx, hanem dolby.  Tisztán csak 4 sávot tudott. Tündérbogaram! Magad is meggyőződhetsz róla, megnézed a fényképét, ilyen keskeny fejbúra alá nem lehet eldugni 4-5 fejet......

Előzmény: metalex (28122)
spacc Creative Commons License 2011.11.23 0 0 28123

Nos, a bizonyíték:  Az RS által megnevezett 3 féle TEAC mind 3 fejes, és csak 1(!) db. 4 sávos törlőfejjel rendelkezik.

Inkább neked kéne megnevezned azt a típist, ahol teljes sávos és negyedsávos törlőfej ban beépítve. Amíg nem nevezel meg egy ilyet, addíg tekintsük ezt a verziót költői munkásságod részének. :)))

Előzmény: dzogcsen (28119)
metalex Creative Commons License 2011.11.23 0 0 28122

A TEAC A2300SX gondolom csak negyedsávos, vagy tud felet is ? Nem tudod véletlenül ?

Előzmény: ***RS*** (28120)
gojo100 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 28121

Sziasztok!

 

Revox A77 kofferos magnó+plexi+13 db 26-os fém és müa. orsó agfa szalaggal, zsinoros távval (házi) eladó.

A magnó jó állapotban van. Kép revox topik 445 hsz alatt.

ár megbeszélés szerint.

Bp.

30/215 37 33

***RS*** Creative Commons License 2011.11.23 0 0 28120

A TEAC ezeket a gépeket nem is hívta quadrónak, hanem 4 csatornásnak, vagy multitrack-nek. Jelezve ezzel azt hogy ezek műsorkészítésre valók, valamint ezeken mindig volt szinkron lehetőség is. A Sony nagyobb 4 CH-s gépe is ilyen volt, de a típusjel most nem ugrik be. És talán még az Akai GX-630D-SS is.

Előzmény: dzogcsen (28119)
dzogcsen Creative Commons License 2011.11.23 0 0 28119

Arany törpém ezt montam én is, már megint nem figyeltél leülhetsz! Nins ott a négysávos törlőfej, teljessávos fej van kvadróra, és kétszer negyedsávos szteróra oszt jónapot. Ilyen volt az Akaim is annó. A legnagyobb Teac-ban volt 4xnegyedsávos törlőfej és az ilyen magnó ritka mint a fehérholló házaspárok. Ezeket lehett csak négysávosként használni amatőr studiókban.

Előzmény: spacc (28115)
dzogcsen Creative Commons License 2011.11.23 0 0 28118

Lehet felvenni, nem olyan vastag a szalag de az 1-2 kilohertzes átvitellel nem mész messzire. Persze azért a réteges oldali felvételt vidáman letörli.

Előzmény: etwg (28117)
etwg Creative Commons License 2011.11.23 0 0 28117

símán lehetséges, hogy gyerekkoromban megpróbáltunk felvenni a szalag hátoldalára is, mert nem volt aki értett volna hozzá és elmagyarázza vagy megmutatja azt, hogy hogyan kell rendeltetésszerűen használni azt az egyszerű magnót.

 

 

Hát ahhoz már nagy varázslónak kell lenni, hogy ez sikerüljön....  :-)

Előzmény: metalex (28116)
metalex Creative Commons License 2011.11.23 0 0 28116

 Abszolute nem spekuláció amit írtam, csupán csekély és gyenge lábakon álló tudásom határait próbálom feszegetni, valamint leellenőrizni általatok azt, hogy amit tudok vagy gondolok, azt jól tudom-e.  

Mint írtam, nem igazán- ill. igazán nem volt szalagos előmenetelem. Olvasd el kérlek azt a hozzászólásomat amivel a kérdéskört indítottam- újra.

Az orsós magnó használatáról általad írtakkal teljesen egyet értek, ez lenne a célszerű otthoni felhasználás forma.

Abban az esetben, ha az ember lesétál a Keravillba és 560Ft-ért megveszi a 7"-os Maxell UD-t.

Annak a kevés szerencsésnek akinek sikerül néha hozzájutnia jó minőségű a mai napig használható szalaghoz, bizonyára meg is adatik az a lehetőség.

Viszont vagyunk egy páran, akiknél a felhasználási kör erősen korlátozódik a tárgyi lehetőségek miatt.

Egyéb variációkra meg szerintem igenis szükség van, mégpedíg azért mert egyrészt egy készülék tudását az is megahatározza-illetve inkább behatárolja, hogy aki használja, mennyire ismeri a készüléket.  

Itt van pl. megint az én példám, az Unitra ZK 140-el, símán lehetséges, hogy gyerekkoromban megpróbáltunk felvenni a szalag hátoldalára is, mert nem volt aki értett volna hozzá és elmagyarázza vagy megmutatja azt, hogy hogyan kell rendeltetésszerűen használni azt az egyszerű magnót.

 

Előzmény: Törölt nick (28106)
spacc Creative Commons License 2011.11.23 0 0 28115

Te kis csacsi! A Quadró magnóknál eleve ott a 4 sávos törlőfej. Én arról beszéltem, hogy amikor futottak ezek, csak két olyan készülék volt, ami eleve szabad kezett adott arra, hogy tetszés szerinti sávra felvegyél egy irányba. Az összes többivel vagy 4 csatit vehettél fel, vagy szabvány sztereót. A srác azt kérdezte, hogy lehet-e ilyet csinálni quaadró magnóval.

Előzmény: dzogcsen (28114)
dzogcsen Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28114

Szerintem spacc nem erre gondolt, hanem arra hogy őnnálóan fel lehessen a sávokra venni 4 sávos magnőként házi studióba. Amit írtál az alapkövetelmény, van benne egy teljes sávos törlőfej és egy negyedcsíkos törlőfej. Ahhoz hogy a négy sávot önnálóan lehessen használni 4 magos törlőfej kell. Na ezt tudta kevés magnó, és utólag is csak jalantős átalakítással lehetett megcsinálni ,bele kell a még egy törlőfejet tenni azokra a sávokra amire megfordítva a szalagot venne fel. Elég macerás átalakítás volt egy kvadró akaival megcsináltuk annó erre a célra.

Előzmény: ***RS*** (28108)
etwg Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28113

 a négyzethálós helyett

 

Hát elég nagy marha lehetett, aki ezt kitalálta. És a nyelvintézet szégyene, ha megtüri az ilyesmit. A kockás éppenugy kifejezi a lényeget, mint ez a lehetelneség, akkor kinek furta már megint az oldalát?

Előzmény: newnikk (28096)
ihagee Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28112

A '80-as években doktor Surányi János professzor úr, az ELTE algebra-és számelmélet tanszékének vezetője is kockás papírt mondott az előadásokon, megjegyezve, hogy tudja ő hogy nem, de kisgyermekként ezt szokta meg:-)) Ihagee

Előzmény: newnikk (28096)
***RS*** Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28111

Na ez még egy gyűjteményi darab! Vollensak-3M, quadnak írja, de kicsit keveslem a gombokat rajta. - Viszont érdekes látvány a plexi fejbúra. Érdekes, de nem kell semkinek, pedig szép állapotú.

 

http://www.ebay.com/itm/Vintage-Wollensak-3M-6364-Quad-4-Track-Reel-Reel-Recorder-Player-/150704363976?pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item2316ae19c8

***RS*** Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28110

Játékmagnógyűjtők figyelmébe! (Mellesleg eléggé egyedinek tűnik nem hasonlít az Aiwa, Mayfair stb ismert típusokra....)

 

http://www.ebay.com/itm/Signiture-solid-state-tape-recorder-vintage-/110780492616?pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item19cb082b48

***RS*** Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28109
***RS*** Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28108

Na most lyukra futottál. A komolyabb 4 csatornások (TEAC A-3340, 3440, 2340 stb) bármelyik két sávra tudnak felvételt készíteni. A kommersz korai kvadró gépek (főleg az Akai kis tárcsásokon) volt egy váltókapcsoló 4CH/2CH felirattal. Ezek vagy kvadró, vagy a szabványos 2 csatornás sztereo programot tudtak felvenni, két egymástól független  sztereo programot egy irányban nem tudtak rögzíteni. Valszeg azért mert annak nem is volt értelme, valamint hogy volt bennük egy teljessávos és egy 2Xnegyedsávos törlőfej, és ez jelentette a műszaki korlátot. 

Előzmény: spacc (28105)
spacc Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28107

Akkor ezexerint az árszorzó kb. 4-5x-ös, és az üzemeltetése se egy piskóta - már ha magnózni is akarsz.

Ezt lefelejtette a zöreg a hozzászólásából. Ilyen gonoszak ezek a nyögdijjasok. Én se sajnálnék tőled egy 700-as BMW-t, bár sejtem, ha kifizetted rá a biztosítást, gondolom nézegethednéd a ház előttilyen üzemanyagára mellett.... :))))

 

Előzmény: metalex (28104)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28106

Olvasgatom hosszas spekulációdat és semilyen vonatkozásban nem szeretnélek befolyásolni, csupán saját álláspontomat nyilvánítom.

Ha az ember úgy dönt, hogy orsós magnót használ, a viszonylag jóminőségű zenehallgatás céljából.

Feltételezve a kielégítő minőségű magnó és szalag birtoklását.

Üzemeltesse a magnót min. 19 cm/sec sebességen és kizárólag félsávos sztereó üzemmódban (ill. fejekkel).

Egyéb variációkra semmi szükség, hacsak nem játszogatás a célja.

Előzmény: metalex (28104)
spacc Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28105

Pontosan!

 

Amúgy a Quadró magnók zöme nem tudja egy irányba a sztereó üzemmódot kétszer egy irányba, a sztereót csak kompabilitási üzemmódba hajlandó elfogadni. Azt hiszem csak két magnó tudott tetszés szerinti sávra felvenni. De a fene se emlékxik így több mint 30 év után, melyik kettő volt az.

Előzmény: metalex (28104)
metalex Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28104

Csak a sztereo variációra gondoltam.

Szóval akkor menetirány szerint csak adott negyedsáv/sztereoval lehet gazdálkodni, ami mondjuk A és B negyedsáv, és nem lehet mellette C és D-vel, mert akkor az már Quadro lenne, ill. olyan fej kellene amelyen egy irányban mind a négy sávot lehet használni, ugye ?

 

Köszönöm! Igyekszem ezt a kérdéskört nem bonyolítani tovább.

 

Akkor amit kérdeztem csak elméleti síkon, annak nincs jelentőssége, hogy a felvételek egy irányban törénnek, vagy mint a valós esetben egymással szemben ?

 

Az egész dolog annak kapcsán jött elő, hogy jó lenne a Revox A77 hez magyar kezelési utasítás, (pontosabban az előlapi kapcsolók ismertetése magyarul, amíg meg nem tanulom) 

mert valami régebbi felvételt hallgattam meg rajta, amit előtte a Teac negyedsávoson is meghallgattam, és a végén ott tartottam, hogy nem tudtam már normálisan lejátszani- pedig akkorra már mindent kapcsolgattam össze vissza- és állandóan hallatszott a szalagon valamelyik oldalon egy másik sáv ,

de visszafelé  !!!  (:-(((

 

Köszönöm !!!

Előzmény: spacc (28102)
Endiman Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28103

azt mondjuk sose értettem miért van, hogy a tesláék, unitráék a magnósávok megnevezésére 1-2; 3-4-et, míg az oroszok csak simán mono1, mono2. de nemcsak az oroszok persze. (uher)

Előzmény: spacc (28102)
spacc Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28102

Akkor letörlöd az előző felvételt. Persze, ha monóba vetted fel, és nem félsávos, akkor megteheted. Bár azt úgy csinálják, hogy felveszed, megcseréled a tárcsát, azt is felveszed, a következő csere után sávot váltasz, felveszed, tárcsacsere és felveszed, tele van a szalag. félsávos monónál csak egyszer cserélheted fel a tárcsát.

Előzmény: metalex (28101)
metalex Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28101

Akkor mégis volt abban kérdés amit írtam !!! (:-)

Én egészen pontosan úgy fogalmaztam, hogy megfordítjuk az orsókat, nem a szalagokat,vagyis a jobb oldali helyet cserél a bal oldalival és úgy veszünk fel rá újra.

Az én értelmezésem szerint ekkor még ugyanúgy  szalag hordozó rétege néz befelé, viszont a lejátszás és a felvétel  iránya pont ellenkező  az előző felvételhez képest , és a szalag másik felére - nem oldalára - ill. 2x egyedsávjára történik a felvétel.

 

Eddíg jó az eszmefuttatásom ?

 

( Viszont   ha jó, akkor had' kérdezzem meg, mi van ha az egyik oldal felvétele után nem cserél helyet a két orsó, vagyis nem fordítom meg őket, hanem visszatekercselem és új felvételt készítek 2x negyedsávot újra, csak a szalag eddíg még nem használt felére ?

Vagyis ilyenkor a két felvétel iránya azonos lesz és nem egymással ellentétes mint az előző leírt esetben ? Van, vagy lehet ennek gyakorlati jelentőssége ?)

Előzmény: newnikk (28096)
quad Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28100

Meg a kockásfülű nyúl

Előzmény: spacc (28099)
spacc Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28099

...soroljam? skót-kockás (az a szoknya, de sok ruhanemő mintájában előfordul a kockás jelző.  Aztán ott van a zabrosz, szalvéta stb... :DDDD

Előzmény: spacc (28098)
spacc Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28098

Na és a francia kockás?   Hiába, van az u.n. népnyelv, ami ellen nem kell totális frontot nyitni, nem érdemes, hidd el!

Előzmény: spacc (28097)
spacc Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28097

Nagyon csípi a szemed ez a kocekásfüzet.... :))))

Nem emléxel - korod folytán - az általános 1. osztályára.  :))))

Előzmény: newnikk (28096)
newnikk Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28096

Van hiba benne, de nem a Te hibád, hisz szinte mindenki elköveti hasonló, mint a kockás füzet emlegetése a négyzethálós helyett. A negyedsávos felvételi mód esetén mindenki úgy írja le, hogy megfordítjuk a szalagot és ezek után a szalag másik oldalára veszünk fel, holott ez teljesen lehetetlen, mert csak az egyik oldalra lehet. A másik oldalon nincs mágnesezhető réteg!

Előzmény: metalex (28095)
metalex Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28095

Költői volt csupán (:-)

A kérdés az lett volna , hogy a gondolatmenetemben van-e hiba-e (:-)

Előzmény: gabocza1 (28093)
metalex Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28094

Így gondolom én is, csak nagymamám mindíg azt tanította, hogy jobb kétszer kérdezni mint egyszer tévedni.

Előzmény: Törölt nick (28092)
gabocza1 Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28093

Nem látom a kérdést? :)

Előzmény: metalex (28091)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28092

Gondolom az eléggé egyszerű és könnyen belátható. ha egy irányban akárhány sávon elfoglaljuk a szalag teljes felületét, fordított irányú felhasználás, ill. lejátszás nem lehetséges.

Előzmény: metalex (28091)
metalex Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28091

Feltehetek egy nagyon lámernek tűnő kérdést ?

Előre leszögezem, hogy olyan közegben nőttem fel ahol max. egy Unitra ZK 140 volt fellelhető, polimer szalaggal, fogalmunk nem volt

a sávokról, csak annyi, hogy sok van belőle, és a kapocsolók rossz állásában visszafelé játtsza a magnó a muzikot. Víszont, mivel

nem értettünk hozzá, szerintem símán vettünk fel a szalagok hátoldalára is (:-)))

Szóval, ha jól próbálok gondolkodni (:-) akkor a

 - sztereo félsávos készülék, a szalag  kétszer félsávjára készít felvételt- a szalag teljes szélességében, így ugye fordítás

nincs, lejátszás után vissza kell tekercselni a szalagot, hogy újra hallgatható legyen.

 - sztereo negyedsávos, a szalag egyik oldalán használ kétszer negyed sávot, ami ugye egy fél, és egy oldal lejátszása után

megfordítva az orsókat, le lehet játszani a másik kétszer negyedsávot is.

Gondolom, ha az eddigiekben nincs logikai bukfenc, akkor a negyedsávos quadro is egy oldalra tud csak rögzíteni, és arra

értelemszerűen négyszer egynegyed sávot. És nincs orsófordítás, lejátszás után szintén vissza kell tekercselni az orsót.

 

Még mielőtt valaki bármire is gondol,és mielőtt leírná azt, kérem olvassa el újra hozzászólásom bevezetőjét (:-)

S minezek melett, márminthogy ugatom még csak messziről a szalagos technikát, még egyszer szeretném megemlíteni, hogy kis idővel

ezelőtt, amikor elkezdtem itt kérdezősködni tőletek, akkor  is hangsúlyoztam, hogy nem akarok a szalagos technikával foglalkozni, de

"megfertőztetek".(:-)

Viszont nincsenek meg az alapok, és olyan dolgok, ami annak aki 30 éve magnózik, oly természetesnek tűnhet.

metalex Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28090

Hát nem ! (:-)

Lehet azért nem akarja lejátszani a szalagjaimat a mosógép- hiába fűztem bele a dobba (:-)?

Előzmény: spacc (28079)
quad Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28089

Tegnap mákostekercs topictársnak nem sikerült feltennie a kis Standart Unicorder magnó képeit.

 

Itt van, tök ari.

ozpecs Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28088

Engem is érdekelne fél és negyedsávos felvevő meg lejátszó fej is ezekből.

spacc Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28087

Aszem nekem elég momentán az, amit kértem.

Előzmény: quad (28081)
M.Jocó Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28086

Ha lehet akkor a törlőfejből legyen 2 darab, lejátszó és felvevő 1-1.

 

Előre is koszönöm.

Előzmény: quad (28081)
tunerman Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28085

Mint a spaci leírta, félsávos felvételt jobban lejátszol négysávos quadro fejjel mint negyedsávossal, mert az nem is ad ugyanannyi  jelet az alsó, jobb oldali sávon!

A négysávos (quadro) fejeknek azonosnak kell lenniük a negyedsávos technikával, mert az összes Quadro magnó használható negyedsávosként sztereóként is.

 

Üdv: TJ.

Előzmény: quad (28078)
***RS*** Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28084

Igen, a 4 fejmagot tartalmazó gép ebből a szempontból sokkal jobb mint a 2xnegyedsávos, mert ez utóbbi a félsávos felvétel lejátszásakor féloldalasan szól. Lehet hogy ki is próbálom (már régóta készülők rá) mert engem is izgat a kérdés.

Előzmény: quad (28080)
***RS*** Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28083

Nekem van ilyen AX-20 panelem és egy A-3440-es is, tehát éppenséggel ki is lehetne próbálni a dolgot egy félsávos felvétellel. De az biztos hogy a két oldal között nem lesz szintkülönbség, és már ez is valami.

 

http://3d4me.wordpress.com/2008/11/26/teac-ax-20-mix-down-panel/

Előzmény: spacc (28077)
spacc Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28082

Nem, nem jössz ki jobban, ott az előző hossászólásomban a válasz. Viszont quadro fejjel korrekten le lehet játszani a félsávost, ha a legalsó fejmag a második csatorna.

Tehát a szalag két szélét tudod lejátszani. Természetesen a forrásnak jól beállított magnón kell készülnie.

Előzmény: quad (28078)
quad Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28081

Azért hogy valami konkrétumról is beszéljünk:

 

Spacc, Jocó!

 

Egy egy garnitura elég az Elektronika fejekből? Állítólag több feje is van még az illetőnek.

 

 

quad Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28080

Ha jól értelmezem a Spacc által mondottakat és az RS által feltett ábrát, akkor mégis csak jobb a quadró fej, mint a negyedsávos, mert a két szélső sávot felhasználva mindkét sáv teljes szélességében olvas.

Előzmény: ***RS*** (28076)
spacc Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28079

Ne álltasd magad, ebből így se jöttél ki jobban... :))))

Előzmény: metalex (28075)
quad Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28078

Jenő!

 

Te is félreértesz!

 

Én nem a félsávos fejet akarom helyettesíteni, hanem azt szertetném tudni, hogy félsávos felvételek lejátszásakor ad-e valami pluszt egy kvadró fej a sima negyedsávoshoz képest?

 

Azt már ugyanis többször tapasztaltam, hogy a félsávos felvétel felemásan (egyik csatorna gyengébben) szól a negyedsávos magnón. (lehet hogy eredetileg is rossz a felvétel, de megfelelő magnó hiányában nem tudom ellenőrizni.)

 

Egyébként a kvadró fej sávszélessége (sáv magassága) vajon ugyanakkora mint a negyedsávosé?

 

Vagy esetleg keskenyebb? Mert ez esetben  már a negyedsávos felvétel lejátszásánál is gyengébben muzsikál a kvadró fej.

 

Előzmény: tunerman (28072)
spacc Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28077

Kedves Quad!   Sajna a válasz a kérdésedre nemleges. Az 1-2 sávnál (az a szalag felső szélére esik) Nem lesz vesztesség, viszont a 3-4 sávnál (mivel a félsávos fejeknél éltalában a dupla szélességű sávok közötti távolság miatt) jelentős veszteség lép fel, mert a fejmag fele ezen a "senki földje" szalagfelületen tapogat le. Még jó esetben is 3-5 dB vesztességgel kel számolni. És biza nem sztakijusan, hanem dinamikusan változik a jel erőssége. Természetesen, a teljessávú felvételnél nem áll fenn ilyen jelenség.

Előzmény: quad (28069)
***RS*** Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28076

Hát először is, igen sokféle félsávos csíkrendszer létezett. De ha a legelterjedtebbnek a NAB szabvány szerinti csíkrendszert tekintjük, akkor igencsak kérdéses, hogy ez összességében szélesebb-e mint 2Xnegyedsáv. Szerintem nem!

 

Itt egy kis hivatkozás:

 

 

http://richardhess.com/notes/formats/magnetic-media/magnetic-tapes/analog-audio/025-reel-tape/

 

Mellesleg minden TEAC SM-ben és OM-ben benne van méretekkel a két fajta sávrendszer.

Előzmény: kékszemű (28067)
metalex Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28075

Na ezen most lehetne vitatkozni, mert ha a lejátszás egy programm, - ebbe az állapotba kapcsolva zenét hallgat az ember- ami egy jó programm (:-)- akkor ez lehet programm-kapcsoló is(:-)

Persze köszönöm a kiigazítást, tényleg üzemmódkapcsoló volt ezen is (:-)!

Előzmény: Törölt nick (28074)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28074

" mintha csak a jobb oldalon lett volna programkapcsoló rajta. "

 

Inkább üzemmódkapcsoló. A programkapcsoló a mosógépen van :)))

Előzmény: metalex (28071)
tunerman Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28073

Helyesen:-)))

 

- a félsávos fej hasznos sávszélessége több, mint a négysávos fej két sávjának az összeadott felülete

Előzmény: tunerman (28072)
tunerman Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28072

Akár akkor ha kézbe vesztek egy félsávos/négysávos fejet, akár a neten utánanéztek a képeknek - akkor a következőket tudhatjátok meg:

 

- a félsávos fej hasznos sávszélessége több mint két négysávos fej sávjának az összeadott felülete

- aminek az egyszerű oka, hogy mágneses árnyékolásnak is kell lenni a sávok között és ez helyet igényel

- a kisebb rendelkezésre álló hely miatt kisebb a tekercsek menetszáma a négysávos fejeknél

- amiből következik, hogy a kevesebb visszajátszott jelnek elvileg rosszabb a jel/zaj viszonya...meg egyébb paraméterei is

 

Tehát nem érdemes négysávos(quadro) fejjel helyettesíteni a félsávos fejeket.

 

Üdv: TJ.

 

metalex Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28071

Nem ismerem, azt sem tudtam, hogy lehetett nálunk kapni.

S mint nem olyan rég írtam, én úgy kezdtem foglalkozni a szalagos technikával, hogy nem akartam :-) Aztán magával rántott a gépszíj, meg persze innen egy páran (:-))))))) és a lejtőn nem volt megállás. ! De a témakörben még kb. bölcsödei szinten mozgok, csak szippantom magamba az itt elejtett tudásmorzsákat.

Most persze már rááll a szemem. Ezt a magnót is egy furgon félig nyitott ajtajában szúrtam ki.

Nem ilyen volt egyébként. Több volt rajta a fém színű elem, és mintha csak a jobb oldalon lett volna programkapcsoló rajta.

 

Előzmény: gabocza1 (28064)
metalex Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28070

Elnézést az amatőr kérdésért, de gondolom, illetve , értelemszerűen egy félsávról van itt szó , az a 40-45% ?

Előzmény: kékszemű (28067)
quad Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28069

Én másra gondoltam.

 

Azt azért én is sejtem, hogy a félsávos fej jobban szól mint a negyedsávos.

 

Én arra gondoltam, hogy van-e különbség, ha a félsávos felvételt a négycsatornás fej egy vagy két sávjával játszom le. Pont amiatt, hogy a két negyedsáv mégis csak szélesebb mint egy.

Előzmény: kékszemű (28067)
M.Jocó Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28068

Azonkívül, hogy a kétsávos(szalag fél szélességében) leolvasáskor kimarad leolvasatlan felület, gondolom semmi sem történik.

De akkor a fejegységeket sorba vagy párhúzamosan kötnénk??  de el lehet azonn is gondolkodni, hogy a két fejrész légrése

mennyire van egyvonalban, mert ebből az eltérésből sok baj adódna.....

Előzmény: quad (28066)
kékszemű Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28067

Pontosabban az a kérdés: nyerek-e valamit a quadró fejjel a félsávos felvételek lejátszásakor?

 

Szerintem nem nyersz, hanem veszítesz. A félsávos fej a szalag szélességének kb. 40 - 45 %-át hasznosítja, egy kvadró fej egy csatornája pedig kb. 15 - 18 %-át. Ha ezt kettővel megszorzod, akkor is a félsávos fej alatt maradsz.

Előzmény: quad (28066)
quad Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28066

Bocs, de elszúrtam. A kérdés helyesen:

 

Ha egy Elektronika magnóban (elvben bármely más magnóban is) a negyedsávos lejátszó fejet kicserélem négy csatornás (quadró) fejre, akkor a magnó alkalmassá válik a fél és a negyedsávos sztereó felvételek lejátszására? (megfelelő kapcsolgatással)

 

Pontosabban az a kérdés: nyerek-e valamit a quadró fejjel a félsávos felvételek lejátszásakor?

 

Azt már kérdezni sem merem: mi van ha quadró fejjel veszek fel "félsávos" elosztásban? 

 

Előzmény: quad (28065)
quad Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28065

A nagytudásuakat kérdezném:

 

Ha egy Elektronika magnóban (elvben bármely más magnóban is) a négysávos lejátszó fejet kicserélem négy csatornás (quadró) fejre, akkor a magnó alkalmassá válik a fél és a negyedsávos sztereó felvételek lejátszására? (megfelelő kapcsolgatással)

 

Mondjuk a nyegyedsávosban én is biztos vagyok, mert ott elvben nem változik semmi, de a félsávost le lehet-e játszani? Ilyenkor elegendő az egymás mellett lévő két-két sáv fejszekcióját (párhuzamosan vagy sorosan?) összekötni és úgy rá az erősítőre, vagy jobb négy külön előerősítő. (azt már úgy keveri az ember, ahogy akarja.

gabocza1 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28064

Csak azért írtam, mert nálunk csak egy Kashtan magnó volt forgalomban, azt hittem ismered!

Előzmény: metalex (28063)
metalex Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28063

Melyik ? (:-)

Nem tudom melyik a nyomógombos, sőt azt sem tudom, hogy van-e. (:-)

Erről a márkáról, itt olvastam tőletek először, képen is csak itt láttam.

Élőben, meg most először, kb. 5 méterről (:-)

Monnyuk, így belátom, hogy nehéz lesz beazonosítani. Viszont, azt hittem a kései modellek már itt sem programkapcsolósak, henem fejlődtek egy kicsit az idők során.

Előzmény: gabocza1 (28062)
gabocza1 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28062

Nálunk ez volt a Kashtan magnó.... Melyik a nyomógombos?

Előzmény: metalex (28061)
metalex Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28061

Voltam kint tegnap a piacon, egy eladónál volt egy régebbi típusú Kahstan magnó.

Nem jegyeztem meg a típusát, de nem nyomógombos volt, hanem programkapcsolós.

Az eladó minden vasárnap kint van, érdekel valakit gyújteménybe ?

( most csak ennyit tudok mondani, de ha érdekel valakit, körüljárhatom jobban a témát )

quad Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28060

Már írtam az eladónak.

Minden attól függ, hogy hajlanó-e "házhoz szállítani", mert én csak úgy tudom megoldani a fizetést.

(Ja és attól, hogy van-e még neki, mert ez egy pár hetes hirdetés - majd meglátjuk)

Előzmény: spacc (28059)
spacc Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28059

A két félsávos (6A22.140 és 6B22140) meg engem érdekelne...

Előzmény: quad (28057)
M.Jocó Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28058

Engem érdekelnének az alábbiak:

 

Negyedsávos sztereó  felvevő 6А24.710 - 600 руб.
sztereó lejátszó 6В24.710 - 600 руб.

Törlő (negyedsávos) 6С24.710 - 500 руб.

 

Köszönöm.

Előzmény: quad (28057)
quad Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28057

Elektronika magnókhoz való fejeket árulnak Szentpéterváron.

Ha esetleg kell valakinek,  megpóbálkozhatom a szállítás megszervezésével.

 

Félsávos sztereó  felvevő 6А22.170 - 800 руб.
Félsávos sztereó lejátszó 6В22.170 - 800 руб. 
kettő együtt  А+В : 1500 руб.

Negyedsávos sztereó  felvevő 6А24.710 - 600 руб.
sztereó lejátszó 6В24.710 - 600 руб. 
kettő együtt : 1100 руб.

4 csatornás felvevő 6А44.170 - 1000 руб.
4 csatornás lejátszó  6В44.170 - 1000 руб. 
kettő együtt :: 1800 руб.


Egészsávos monó felvevő  6А11.170 - 800 руб. 
lejátszó  6В11.170 - 800 руб.
пара А+В : 1500 руб.

Törlő (Ez valószínű fél, vagy egész sávos, de nem vagyok benne biztos) 6С11.170 - 500 руб.
Törlő (negyedsávos) 6С24.710 - 500 руб.

 

A rubel 7.50 Ft. körül  mozog mostanában.

LANCIAATI Creative Commons License 2011.11.20 0 0 28056

Szia,köszi az infót,de leütötték az éjjel.:((Szoktam nézni a vaterát,de ez elkerülte a figyelmem.Tovább keresgélek.

Előzmény: mohinger (28055)
mohinger Creative Commons License 2011.11.19 0 0 28055

Ez elég szépnek tűnik, és már kétszer is levitte az árat az eladó: http://www.vatera.hu/akai_gx_4000_d_1507813100.html

Kevésbé szebbek is mentek már el drágábban a vatyin :)

Előzmény: LANCIAATI (28050)
newnikk Creative Commons License 2011.11.19 0 0 28054

És ügyes megoldás arra, hogy az emberek megnézegessék szemben a hagyományos füzet formátumúval, amit soha senki nem olvas el.

Előzmény: Audi80Avant (28053)
Audi80Avant Creative Commons License 2011.11.19 0 0 28053

ez tulajdonképp egy mini kezelési utasítás a jelzett 2 típushoz .

Előzmény: quad (28051)
spacc Creative Commons License 2011.11.19 0 0 28052

Magyarul: "MANKÓ"   Amíg be nem tanulod a 2x4 billentyű kezelését..... :)))

Nehogy vegyé, inkább kölcsöadom az enyimét....

Előzmény: quad (28051)
quad Creative Commons License 2011.11.19 0 0 28051

T. Nagytudású Urak!

 

Elmagyarázná valaki, mire szólgál ez a "magnó iránytű"

 

http://www.ebay.de/itm/Grundig-2-x-Tonband-Kompass-TK-46-TK-321-Anleitung-/150644428012?pt=Radio_TV_Musik&hash=item23131b8cec

LANCIAATI Creative Commons License 2011.11.19 0 0 28050

Sziasztok,ha eseteleg tud valaki,eladó jó és szép állapotú Akai gx4000-es vagy hasonló magnót,elfogadható áron.Az ne tartsa magában:))Sajnos lemaradtam egyről,vagyis voltaképp mégsem adja el,a jelenlegi gazdi.Előre is köszönöm!A mailem publikus.

LANCIAATI Creative Commons License 2011.11.18 0 0 28049

Szia  Köszönöm megkaptam,és írtam is 1-et.

Előzmény: Endiman (28048)
Endiman Creative Commons License 2011.11.17 0 0 28048

Szia!

 

Küldtem rajzot!

Előzmény: LANCIAATI (28047)
LANCIAATI Creative Commons License 2011.11.17 0 0 28047

Sziasztok 1981-es Kashtan magnóhoz keresek kapcsolási rajzot,mivel a tápegységnél évő reléről,leszakadt egy vezeték,és a relé fölött lévő,üvegbiztosíték foglalatáról is.Minden más úgylátom stimmel tuti,hogy ez a baja mert se kép se hang.Előre is köszönöm.

***RS*** Creative Commons License 2011.11.17 0 0 28046

Ja, nekem is van ilyen és hasonló (pl Pioneer RP-220, Dokorder) nem egy sikerült produktum. Csak a felcsévélő orsón lehet használni félsávos gépnél, de inkább ott sem. Sokkal jobbak az elforduló típusok, a Technicsnek is volt ilyen, de csak az 1800-ashoz adott ilyet.

Előzmény: Törölt nick (28031)
zozori Creative Commons License 2011.11.17 0 0 28045

 

Aktuális lista:


 

 

1.) Puccini -Turandot -living stereo ár: 3000Ft , 2 db orsón

2.) Giuseppe-di-stefano -Neopolitaner songs decca, london 1965;  ár: 1000Ft  

állapotuk: újszerű

 

3.) Tchaikovszky 5. Bernstein Columbia , áll: jó -ár: 1000ft

4.) Van Cliburn - Chopin Living stereo ,áll:jó -ár: 1000Ft

 

Columbia Stereo Tape /60-as évek/

 

állapot: új, lejátszatlan tekercsek, a szalagvégek gyárilag leragasztva.

 

1.) Beethoven 5. Piano Concerto Rudolf Serkin/Bernstein

2.) Beethoven Piano Sonatas Rudolf Serkin

3.) Mendelssohn/Tchaikovsky Hegedűverseny Zino Francescatti

 4.) Handel : Messiah -Ormandy, Mormon Tabernacle Chor

 5.) Scheherezade -Bernstein

 6.)Beethoven Missa Solemnis -Bernstein

 

ár: 3000ft/Db, vagy egyben megállapodás szerint

 

érdeklődni: oswaldz@freemail.hu

      30-214-4156

zozori Creative Commons License 2011.11.17 0 0 28044

Eladóak az alábbi műsoros (prerecorded) szalagok, 4 track 7.5 ips


 

 

1.) Puccini -Turandot -living stereo ár: 3000Ft , 2 db orsón

2.) Giuseppe-di-stefano -Neopolitaner songs decca, london 1965;  ár: 1000Ft  

állapotuk: újszerű

 

3.) Tchaikovszky 5. Bernstein Columbia , áll: jó -ár: 1000ft

4.) Van Cliburn - Chopin Living stereo ,áll:jó -ár: 1000Ft

 

Columbia Stereo Tape /60-as évek/

 

állapot: új, lejátszatlan tekercsek, a szalagvégek gyárilag leragasztva.

 

1.) Beethoven 5. Piano Concerto Rudolf Serkin/Bernstein

2.) Beethoven Piano Sonatas Rudolf Serkin

3.) Mendelssohn/Tchaikovsky Hegedűverseny Zino Francescatti

 4.) Handel : Messiah -Ormandy, Mormon Tabernacle Chor

 5.) Scheherezade -Bernstein

 6.)Beethoven Missa Solemnis -Bernstein

 

ár: 3000ft/Db, vagy egyben megállapodás szerint

 

érdeklődni: oswaldz@freemail.hu

      30-214-4156

lzs81 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 28043

A Jocó által említett két germánium tranzisztor "sajnos" erősít ha kell ha nem. Hangkártyáról próbálok felvenni. a jelszintet próbáltam belőni a megfelelőre (0,3 mV)

Előzmény: tunerman (28042)
tunerman Creative Commons License 2011.11.16 0 0 28042

Amennyiben modern - nagyjelű - jelforrást használsz a felvételhez, akkor a bemeneti erősítője is túlvezérődhet, főleg akkor ha a felvétel szabályzó szabályzó potmétere az első fokozat után van.

Ellenőrizd le a kapcsolási rajza alapján, hogy ez így van-e....

 

Üdv: TJ.

Előzmény: lzs81 (28040)
M.Jocó Creative Commons License 2011.11.16 0 0 28041

A korának megfelelően és a kategóriájához képest a B3 egy jó hangú magnó.

A bemenőfokozat Ge-tranyós zaját leszámítva jól szólt.

Vidd el egy szakemberhez, ha nem értesz hozzá, és miután megjavították

fogod nagyon szeretni.

 

Előzmény: lzs81 (28040)
lzs81 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 28040

Mindenkinek köszönöm a segítséget.

 

A szalagok Agfák, szemre nagyon jó állapotban vannak (gondolom ez nem jelent sokat, de nincsenek berepedezve , láthatóan megkopva)

 

A belső erősítőjének a hibáját nem zárom ki teljesen, bár az is lehet, hogy sokat várok eme 40 éves remekműtől. :-)

Azért írom hogy nem tökéletes az erősítője, mert "monitorozva" a bemenő jelet a saját erősítőjén, hát nem éppen torzításmentes.

Valahol az előerősítővel lehet gond (ha van) mert más felvételek lejátszása közben nem hallom eme torzításokat.

 

Viszont a saját felvételt visszahallgatva sokkal torzabb, mint belehallgatva a bemeneti jelbe erősítőjén keresztül, így a fej állapota is kétséges lehet.

 

 

mohinger Creative Commons License 2011.11.16 0 0 28039

Több féle szalaggal is próbáltad? Még az is lehet, hogy a szalag pocsék, amivel kísérleteztél. Pl. a legvackabb Polimerek is hasonló jelenséget produkálnak, míg a LH Supernek szép magasai vannak ugyanolyan beállításokkal, ugyanazzal a magnóval.

Előzmény: lzs81 (28032)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.16 0 0 28038

"Más felvételeket gyönyörűen játssza le,"

Feltételezem a magas hangok jelentős hiánya esetén Izs81 topiktárs nem írta volna ezt.

Előzmény: etwg (28036)
M.Jocó Creative Commons License 2011.11.16 0 0 28037

Ha a fej kopik az induktivitása csökken és a rajta folyó előmágnesezési áram nő,

ez pedig a magasfrekik alacsomabb felvételi szintjét eredményezné....

 

 

 

Előzmény: etwg (28036)
etwg Creative Commons License 2011.11.16 0 0 28036

A megkopott univerzális fej nem torzit igy, legfeljebb elnyeli a magas hangokat. De pont a kopás miatt már nem jó az elömágnesezés.

Előzmény: Törölt nick (28035)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.16 0 0 28035

A fej hibája, hiszen ez nem háromfejes magnó, lejátszásnál még fokozottabban jelentkezne.

Előzmény: etwg (28033)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.16 0 0 28034

Minden valószínűség szerint felvételkor a magas hangok túlvezérléssel kerülnek a szalagra.

Ennek a hibának, ha nem a jelforrás okozza, megkeresése csak műszeres mérésekkel lehetséges. Ilyen hibát okozhat az erősítő felvételi üzemmódban fellépő hibája, vagy az előmágnesező nagyfr. jel jelentős csökkenése.

Előzmény: lzs81 (28032)
etwg Creative Commons License 2011.11.16 0 0 28033

Elállitodott az elömágnesezés (vagy rossz már fej).

 

Előzmény: lzs81 (28032)
lzs81 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 28032

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy a Tesla B3-as magnóm miért veheti fel a magasabb hangokat torzítva? Más felvételeket gyönyörűen játssza le, de a saját felvételei torzítanak.

 

Ötleteket előre is köszönöm

Zsolti

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.16 0 0 28031

És ráadásul  egy  primitív  vacak műanyag adapter. NAgyon  macerás a használata.

Sokkal jobb az egyszerű  revox  adapter. az akai  központosítós adaptere meg a leg profibb

Előzmény: ***RS*** (28028)
quad Creative Commons License 2011.11.16 0 0 28030

Kösz, de csücsül egy ilyen a garderob szekrényben.

Előzmény: M.Jocó (28029)
M.Jocó Creative Commons License 2011.11.16 0 0 28029
***RS*** Creative Commons License 2011.11.16 0 0 28028
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.15 0 0 28027

Ezen nincs mit csodálkozni, ez már közelíti egy mélynövésű. sovány személy súlyát. :-)

Előzmény: spacc (28023)
spacc Creative Commons License 2011.11.15 0 0 28026

Ez konkrétan 2 éves infó.  Nem az a baráti ár, hanem az, hogy gyakorlatilag a pósta árának a harmada.

Előzmény: quad (28025)
quad Creative Commons License 2011.11.15 0 0 28025

Akkoriban még mind a két csomag ingyenes volt.

 

Egyébként ez a 60 dollár is baromi baráti ár, mert Európában általában kilónként 10 Eurót kérnek.

Előzmény: spacc (28023)
spacc Creative Commons License 2011.11.15 0 0 28024

Amúgy csak a nemzetközi szállítás póstadíjja emelkedett ilyen drasztikus mértékben, a belföldi csak pár százalékkal.

spacc Creative Commons License 2011.11.15 0 0 28023

Persze nem elfelejtendő, hogy a második ilyen súlyú csomag pótdíja 60 dodó....

Előzmény: quad (28020)
etwg Creative Commons License 2011.11.15 0 0 28022

Szivesen, máskor is.

Előzmény: Orsósmackó (28021)
Orsósmackó Creative Commons License 2011.11.15 0 0 28021

Köszönöm "etwg" társunknak az UHER akkumulátor beszerzéséhez nyújtott segítséget. Abban a boltban kaptam, amelyiket ajánlotta. Nem tudtam neki levelet írni, mert nem publikus az emilje. Köszönöm!

quad Creative Commons License 2011.11.14 0 0 28020

Valóban jó pár éve volt, hogy ezen filóztam, de akkor még a túristán is két 3o valahány kilóst lehetett vinni.

 

Igaz azóta más forrásból beszereztem a keresett erősítőket.

 

(Egyébként már Európában sem lehet 32 kiló felett a börönd, pedig még egy két éve nekem is volt 35 kilós feladott böröndöm)

Előzmény: etwg (28019)
etwg Creative Commons License 2011.11.14 0 0 28019

Mikor jártál arra. mert manapság mezei jeggyel utazó turista 1 darab 23 kg-s poggyászt adhat fel. ès még véletlenül sem lehet több 10 dkg-val mert attol az amerikai poggyász mozgatok biztosan sérvet kapnának. Igy a könyvet ki kell venni a kofferböl, hogy az 23 kg alatti legyen. Ha extra jegyed van (business calss, frequent flyer), akkor lehet 2 darab poggyászod, de egyik sem lehet több 23 kg-nál) stb. ès már a repülöjegy is messze van az olcsoságtól......

 

Előzmény: quad (28016)
quad Creative Commons License 2011.11.14 0 0 28018

Tartok tőle, hogy nekem többet fizetnének azért, ha nem vetkőzöm le.

Előzmény: Törölt nick (28017)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.14 0 0 28017

Legfeljebb levetkőzöl néhányszor egy szex-lapnak.   :-)

Előzmény: quad (28016)
quad Creative Commons License 2011.11.14 0 0 28016

Azon már én is filóztam, hogy esetleg megéri kiugrani amcsiba két erősítőt vásárolni, mivel ott két darab, aránylag kisméretű, de darabonként 36 kilós kézipogyászt lehet feladni a repülőre. Szerintem egy jól elcsípett repülőjegy olcsóbb lenne, mint a postaköltség.

Előzmény: Törölt nick (28015)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.14 0 0 28015

A közelmultban nyilatkozta egy magyar Playboy nyuszi, egyik nap kiugrott Los Angelesbe, másnap vissza jött. Cipót volt vásárolni, mert Pesten nem talált számára megfelelőt.

Akkor meg mit gatyáztok?    :-)

Előzmény: dzogcsen (28014)
dzogcsen Creative Commons License 2011.11.14 0 0 28014

Baromira felmentek amcsiban a postai árak, több mint háromszor annyit fizettem 2 csőért mint jó félévvel ezelőtt.

Előzmény: quad (28013)
quad Creative Commons License 2011.11.14 0 0 28013

Hát egy kissé megszívtam ezzel a Maxell magnóval. 28 dodó az ára, de a szállítás 68! (Majdnam annyi, mint a háromszor akkora, és vagy ötször olyan nehéz AKAI X-V volt)

 

Megkértem az eladót, keressen valami olcsóbbat, nem tudom talál-e.

 

(Az már más kérdés, hogy rendre látom a küldeményeken, hogy a kifizetett postaköltség jóval kevesebb, mint amennyit az eladó kért)

Előzmény: ***RS*** (28002)
AudiJo Creative Commons License 2011.11.14 0 0 28012

Na most akkor ki is az okostojás?:))))

Én csak kérdeztem és csodálkoztam és nem próbáltam belemagyarázni semmit!:))))

AJ

Előzmény: big-dewil (28009)
AudiJo Creative Commons License 2011.11.14 0 0 28011

Nem, csak félreérthető és pontatlan voltál!:))))

AJ

Előzmény: Kxomi (28007)
Kxomi Creative Commons License 2011.11.14 0 0 28010

Ezt a problémát megoldva egy Hivox Lupus DAC vásárlásán töröm a fejem és akkor az optikai kimenetét  is használhatom a PC-nek.  De egy USB2-es külső hangkari is jó lehet.

Előzmény: kékszemű (28008)
big-dewil Creative Commons License 2011.11.13 0 0 28009

Igy már másabb a leányzo fekwése. )))

Előzmény: Kxomi (28007)
kékszemű Creative Commons License 2011.11.13 0 0 28008

Értem. A számítógépen lévő digitális állományok analóg formában történő felvételéhez (ha nem írod ki CD-re) fontos a jó minőségű analóg kimenet. Hangkártya, vagy USB-s átalakító segítségével veszed fel magnóra?

Előzmény: Kxomi (28007)
Kxomi Creative Commons License 2011.11.13 0 0 28007

Ahogy látom egy kicsit hülyének vagyok nézve, de félreértettetek!

Ha egy lemez esetleg nincs meg nekem sem LP-n, sem CD-n, akkor a netről letöltött (CD-ről vagy LP-ből csinált) flac-et  veszem fel szalagra a számítógépről.

Ennyi.

Előzmény: kékszemű (27989)
newnikk Creative Commons License 2011.11.13 0 0 28006

Az s hálózati, a b telepes táplálást jelent, a sima Mak és a Mak 2 közt meg annyi, hogy az első Ge, a második Si tranyós ha jól tudom.

Előzmény: quad (28003)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.13 0 0 28005

Miután, ahogy ezt már korábban kitárgyaltuk, korábban a Maxell a Hitachi leányvállalata volt.

Előzmény: quad (28004)
quad Creative Commons License 2011.11.13 0 0 28004

Szerintem az a Maxell valójában Hitachi, csak "átcímkézték"

Előzmény: ***RS*** (28002)
quad Creative Commons License 2011.11.13 0 0 28003

MAK 2s.

 

Egyébként nem tudod véletlenül, mi a külsönbség az egyes verziók között?

 

Előzmény: newnikk (28001)
***RS*** Creative Commons License 2011.11.13 0 0 28002
newnikk Creative Commons License 2011.11.13 0 0 28001

Emmá döfi! Melik ez? A Mak s, vagy Mak b?

Előzmény: quad (28000)
quad Creative Commons License 2011.11.13 0 0 28000

Mint a hogy a nők is mondanák: Hál istennek megjött:

 

 

Igaz egy kicsit füstölgött bekapcsoláskor, (lásd az utána berakott kondit) de nagyjából működik.

 

Tényleg nincs valakinek véletlenül ilyen csavaros, 45V 1000mikrós kondija?

 

Baromi erősek lehetenek ezek a lengyel riporterek, mert alig 11 kiló a "kicsike"

 

 

spacc Creative Commons License 2011.11.13 0 0 27999

Azt akartam írni... :)))

Előzmény: Morgó Sapiens (27998)
Morgó Sapiens Creative Commons License 2011.11.13 0 0 27998

Nem inkább retusálod?:-)

Előzmény: spacc (27995)
newnikk Creative Commons License 2011.11.13 0 0 27997

Te nagyon huncut vagy... Mitől tűntek el azok a kattanások, hogy kínzó hiányuk miatt vissza kellett őket állítanod, és honnan tudtad minden egyes esetben, hogy hol és mekkora volt?

Előzmény: spacc (27995)
spacc Creative Commons License 2011.11.13 0 0 27996

Summa-summárum, te se tudod, miről beszélsz....

spacc Creative Commons License 2011.11.13 0 0 27995

Mese...mese...meskete...  Az LP-zajt nem lehet kivenni, csak szűrővel. De én nem szoktam szűrni te xerencsétlen.

Csak kézzel restaurálom azt a pár-száz kattanást. Ez azért nem ugyanaz...

Előzmény: big-dewil (27991)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.13 0 0 27994

Néhány hitelesen eredeti II. Ramszesz korabeli múmia akcióban nem érdekelne ?   :-)))

Előzmény: dzogcsen (27988)
big-dewil Creative Commons License 2011.11.13 0 0 27993

Olwassámán te nyüzüge!

LP-böl csinál Flackot. Tehát digitálist!

Okostojás. Minek bexéx, ha nix értelme? ppp )))

Előzmény: AudiJo (27992)
AudiJo Creative Commons License 2011.11.13 0 0 27992

LP-n digitális torzítások? Ezt Te magad se hiheted!:))))

AJ

Előzmény: big-dewil (27991)
big-dewil Creative Commons License 2011.11.13 0 0 27991

gondolom a digitális torzitások kijönnek belöle, habár LP-böl xarabb lex, na de ha azok kölcsönbe woltak és ugy másolta öüket, akko érthetö. Meg lehet, h kiwette belölük a lemezzajt. Mint a Spacc. Csak épp tönkrebaxta a lényeget is. )))

Előzmény: kékszemű (27989)
AudiJo Creative Commons License 2011.11.13 0 0 27990

Mer' így biztos kisebb helyett foglal a szalagon!:)))))

AJ

Látom, nem csak én ütköztem meg ezen!:))

 

Előzmény: kékszemű (27989)
kékszemű Creative Commons License 2011.11.13 0 0 27989

Ezt nem értem. Miért jó a CD-ről és az LP-ről először FLAC állományokat csinálni, majd azokat átvenni analóg műsorhordozóra???

Előzmény: Kxomi (27984)
dzogcsen Creative Commons License 2011.11.13 0 0 27988

Bevállalnám.

Előzmény: oldrad (27985)
big-dewil Creative Commons License 2011.11.13 0 0 27987

Keress meg. Klatty  newemre, ott az emailcimem. )))

Előzmény: Kxomi (27984)
oldrad Creative Commons License 2011.11.13 0 0 27986

" Pedig de sok mindent nem láttam még...:) "

 

Egy ilyen AEG még talán elférne a fészerben :-))

 

Előzmény: gabocza1 (27983)
oldrad Creative Commons License 2011.11.13 0 0 27985
Kxomi Creative Commons License 2011.11.12 0 0 27984

Sziasztok!

 

Eddig cd-ről és lp-ről készített flac-eket vettem fel a szalagjaimra, de szeretnék átmásolni eredeti studió vagy koncertfelvételeket, is csak nem tudok hozzájutni. Van egy HS-es A77-esem is, így a 38-cal is megbírkózom. Tudnátok segíteni? Minden jó klaszikustól.. jazzig.

gabocza1 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 27983

Pedig de sok mindent nem láttam még...:)

Előzmény: tiborkaba (27981)
dzogcsen Creative Commons License 2011.11.12 0 0 27982

Nekem volt 3 darab annó az ezermester boltban vettem nagyon olcsóért, a mecchanikát használtuk fel Papst motorok voltak benne.

Előzmény: gabocza1 (27980)
tiborkaba Creative Commons License 2011.11.12 0 0 27981

Akkor tényleg ritkaság lehet...

 

:)))

Előzmény: gabocza1 (27980)
gabocza1 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 27980

Ilyet még nem láttam...

Előzmény: tiborkaba (27979)
tiborkaba Creative Commons License 2011.11.12 0 0 27979
dzogcsen Creative Commons License 2011.11.12 0 0 27978

Megtörtént.

Előzmény: Bluemannn (27971)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.12 0 0 27977

Én is töltöttem ..

Előzmény: Bluemannn (27971)
big-dewil Creative Commons License 2011.11.12 0 0 27976

A xalagos a jobb, de ne xojá senkinek! )))

Az LP-ket is xalagosbol csinálták, kiwéwe a direktwágottakat, de a technologiábol adodoan azok sem jobbak a mesterxalagnál.

Előzmény: gelván (27974)
M.Jocó Creative Commons License 2011.11.12 0 0 27975

Ha egy erdélyi adatai is számítanak, akkor ott vannak kitőltve.

Előzmény: Bluemannn (27971)
gelván Creative Commons License 2011.11.12 0 0 27974

Én is beszálltam, sok sikert a dolihoz!

Az LP azért jobb!De még jobb ha mindketőt

hallgatod.

Előzmény: Bluemannn (27971)
***RS*** Creative Commons License 2011.11.12 0 0 27973

A dobozos EL-7, $611-ért ment el.

ihagee Creative Commons License 2011.11.12 0 0 27972

Megtettem, Te pedig hallgass orsós magnót:-)) Ihagee

Előzmény: Bluemannn (27971)
Bluemannn Creative Commons License 2011.11.10 0 0 27971

Sziasztok, kérlek töltsétek ki a szakdolgozatom kérdőívét.

Előre is kösöznöm.

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?hl=hu&formkey=dDY2QUhOYTBER3dVcDhEelJjTG1QcXc6MQ#gid=0

 

gelván Creative Commons License 2011.11.10 0 0 27970

Nekem megfelelne egy 2950-es is a TA 1630-hoz.....

Előzmény: tunerman (27966)
Sanvean Creative Commons License 2011.11.10 0 0 27969

Nekem most hirtelenjében az a Jack Daniel's whiskey is jól jönne.

Előzmény: ***RS*** (27968)
***RS*** Creative Commons License 2011.11.10 0 0 27968

Meg egy PS_8750-es is, hogy legyen miről felvenni!

 

http://audioidiots.com/afbeelding.middel.php?itemID=4805

 

 

Egyébként találó a webcím...   :-)

Előzmény: tunerman (27966)
Sanvean Creative Commons License 2011.11.10 0 0 27967

10 ezer euró... basszus! Az is rengeteg. Okés, hogy ritka és jó magnóval állunk szemben, de megér 3 milliót?

Előzmény: ***RS*** (27965)
tunerman Creative Commons License 2011.11.10 0 0 27966

Ha már összerakott egy ilyen rendszert az eladó, akkor lehetne benne az ST-5950 SD tuner is:-)))

 

Üdv: TJ.

Előzmény: Sanvean (27964)
***RS*** Creative Commons License 2011.11.10 0 0 27965

Na ez másik ritkaság, a TC-880-2. Mondjuk az ár kicsit problémás, a Scopon volt fent egy db 10 ezer euróért.

Előzmény: Sanvean (27964)
Sanvean Creative Commons License 2011.11.09 0 0 27964
Előzmény: ***RS*** (27962)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.09 0 0 27963

Szép holmi. Dísznek  azéé drága kissé. Másra usse jó :)))

Előzmény: ***RS*** (27962)
***RS*** Creative Commons License 2011.11.09 0 0 27962
big-dewil Creative Commons License 2011.11.06 0 0 27961

Kapcsold be msn-t.

Előzmény: dzogcsen (27959)
etwg Creative Commons License 2011.11.06 0 0 27960

Azt se felejtsd, hogy akkoriban elég nagyvonalu vámokat is ki tudtak ilyen cuccokra szabni......

Előzmény: dzogcsen (27959)
dzogcsen Creative Commons License 2011.11.06 0 0 27959

Ennyi azért nem lehetett.

Előzmény: spacc (27958)
spacc Creative Commons License 2011.11.06 0 0 27958

Azért fogyott belőle pár tucat, de nem kapkodták. Azért megint elfelejtettétek, hogy garósan árusították, és az biza iszonyú + költség....

Előzmény: dzogcsen (27955)
spacc Creative Commons License 2011.11.06 0 0 27957

Persz.... csak azt teccenek elfelejteni, hogy embargós termék volt az XT. Tehát hivatalosan nem lehetett importálni. Később, az AT megjelenése után az embargót - mint értelmetlen intézkedést feloldották. Itthon akkor esett az ára a korábbi kb. 20%-ára.

Előzmény: newnikk (27954)
gabocza1 Creative Commons License 2011.11.05 0 0 27956

A 70-es évek közepén, meg a bizóban 60000Ft volt, jó másfél évi fizetés...

Előzmény: Törölt nick (27953)
dzogcsen Creative Commons License 2011.11.05 0 0 27955

Nem is vette meg senki.

Előzmény: Törölt nick (27953)
newnikk Creative Commons License 2011.11.05 0 0 27954

Azidőtájt sok magyaro.-i vállakozó gyógyszere gurult el, láttam pl. '91-ben IBM PC-t 640e Ft-ért, ua. a típus kb. az 1/3-ába fájt a Lajtán túl.

Előzmény: Törölt nick (27953)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.05 0 0 27953

Valamikor a 90 es évek közepén  jártam Budaőrsön a Basys.-nél. Akkor  forgalmaztak  revox  készülékeket.

Rákérdeztem az orsós magnókra, és  azt mondták, hogy a B77 es  600 ezer, a PR99 800 ezer forintba kerül....

Előzmény: Endiman (27950)
metalex Creative Commons License 2011.11.05 0 0 27952

Mennyi lesz vajon ennek a vége ?

Most még jól áll....

Előzmény: ***RS*** (27951)
***RS*** Creative Commons License 2011.11.05 0 0 27951

Ha már dobozos gépet vennék, akkor az említett B77 helyett ez a sokkal nagyobb ritkaságértékkel rendelkező Sony EL-7-et választanám:

 

http://www.ebay.com/itm/VINTAGE-NEW-SONY-EL-7-STEREO-ELCASET-DECK-TAPE-RECORDER-PLAYER-ALL-ORIGINAL-/280767343319?pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item415f09aad7

Endiman Creative Commons License 2011.11.05 0 0 27950

hihi, valóban!  az utolsó számjegyet lehagyta a szemem :D

 

852ezer ft-ot kér a magnóért

 

megsokkolt...

Előzmény: haraposjoe (27947)
kékszemű Creative Commons License 2011.11.04 0 0 27949

Érdekes, én 3790 dolláros árat látok a gép mellé írva. Az pedig a mai árfolyamon (222 Ft egy US dollár) az 841 380 Ft.

 

Ha neked ez nem sokkoló, akkor mi az???

Előzmény: Endiman (27946)
haraposjoe Creative Commons License 2011.11.04 0 0 27948

Azt írja 91 körül lett véve és biztos nem hazudik mert megadta a sorozatszámot.

Előzmény: ***RS*** (27943)
haraposjoe Creative Commons License 2011.11.04 0 0 27947

Tegyél már még egy nullát amögé az ár mögé... Így már egy kicsit jobban sokkol? :))

Előzmény: Endiman (27946)
Endiman Creative Commons License 2011.11.04 0 0 27946

Végülis a készülék ára nem olyan sokkoló, az indexes valutaváltó 85ezer ft-ot mond, az pedig vastagon megéri. Hiszen a vaterán 100 alatt nincs is B77. De magyar magántulajdonból sem eladó soha ennyiért...azok pedig használtak.

 

Ami valóban sokkoló az a shipping, ami 44 ezer ft....

 

Előzmény: ***RS*** (27943)
***RS*** Creative Commons License 2011.11.04 0 0 27945

Az usa-n belül nem olyan sok a posta, és sokféle lehetőség van szerintem. Olyan $50-ből kijön egy szalagos küldése a kontinentális usa-n belül.

Előzmény: metalex (27944)
metalex Creative Commons License 2011.11.04 0 0 27944

Egy gazdag olajos vagy gázos vevő beszazaladhat, lehet, ő is erre vár.

Bár ilyen ár melett legalább benyalná a postát .....(:-)

(amikor az A77 meg jött hollandiából, én is a postától féltem ~19 Kg, de az eladónak valami igen korrekt szerződése lehetett velük)

Előzmény: ***RS*** (27943)
***RS*** Creative Commons License 2011.11.04 0 0 27943

Valahol azt olvastam, hogy a B77mkII-k és a PR99mkIII-ak gyártása valamikor 2000 körül állt le. Tehát nem biztos hogy annyira öreg. DE az ár sokkoló. Nem is fogja eladni szerintem.

Előzmény: metalex (27942)
metalex Creative Commons License 2011.11.04 0 0 27942

Egyszer, talán majd egy éve, amikor még nem akartam foglalkozni a szalagos magnókkal ( azóta lett 3, de ez egy másik történet(:o),betettem egy linket az elmebayról, ahol valami ordenáré mennyiségben volt vadonat új Rewoxa, dobozzal stb. mint itt az embernek.

Mind, gyári dobozos cucc volt, zsir új, majd' 20-25 évvel a gyártás leállítása után !?!?!?!?!

(nem tom, lehet, hogy Mexikóban folyik a gyártás még, mint pl. a VW bogárral ???? Vagy honnan a fenéből került ez elő ???? )

Akkor sem értettem, meg most sem - ergo nem lettem azóta okosabb s remélem hülyébb sem :-)

Előzmény: ***RS*** (27941)
***RS*** Creative Commons License 2011.11.04 0 0 27941
gabocza1 Creative Commons License 2011.11.04 0 0 27940

Volt ilyen magnóm, de az tényleg szép volt! Ez nemcsak hiányos, hanem fej, és görgő cserére szorul, fej hozzá szinte elérhetetlen...

Előzmény: ***RS*** (27939)
***RS*** Creative Commons License 2011.11.04 0 0 27939
big-dewil Creative Commons License 2011.11.03 0 0 27938

Passz. Mán egy éwe eladtam az utolsot is. Lehet roxxul emléxem.

Öregxem. )))

Előzmény: Törölt nick (27937)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.03 0 0 27937

Az érdekes lenne, ugyanis  kistárcsa állásban  kisebb a feszítése. Talán fordítva nem?  dehát   alaphelyzetben is  oda kapcsolja az ember...

Előzmény: big-dewil (27935)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.03 0 0 27936

Te csodálkozol azon, hogy lazább, mint egy  olyan  gépen, aminek szabályozott a feszítése?

Egyébként  nem mondanám, hogy  olyan könnyen  szétjön a tekercs. A magnón  állva használva  sincs semmi gond vele.

Előzmény: spacc (27932)
big-dewil Creative Commons License 2011.11.03 0 0 27935

Ha kistárcsára állitod az Otarit, miközben AEG wan rajta, akkor egéx jol meghuzza a tekerésnél is. Ugy már meglehet fogni egy kézzel is a feltekert xalagot.

Perxe köze sincs sem a studerek, sem a telefunkenek tekeréséhez. )))

Előzmény: spacc (27932)
dzogcsen Creative Commons License 2011.11.03 0 0 27934

A QGB után is itthon mindig áttekercselem valamelyik Telefunkennel, életveszély lenne úgy hagyni.

Előzmény: spacc (27932)
dzogcsen Creative Commons License 2011.11.03 0 0 27933

Nem dobnám ki ha megajándékoznának vele. Szép is, de azért nem studió gép, de egye fene megbocsájtjuk neki.

Előzmény: ***RS*** (27928)
spacc Creative Commons License 2011.11.03 0 0 27932

Akkor kérdezd meg Bigit, mi a véleménye a feszítésről. Egy tény. A Studerről levéve elég megcsippantani a szélét, és símán egy kézzel a szélén fogva a helyére rakható. Az otariról két kézzel fogva meri megtenni ezt a műveletet az ember.

Előzmény: Törölt nick (27929)
spacc Creative Commons License 2011.11.03 0 0 27931

Nagy ügy. kéccer javítottam ilyet, a jobboldalon van a görgő a csapágy helyett.Bár volt nálam egy harmadik is, annak viszont a baloldalon volt berakva egy gumipalástos nagy görgő, ami a jeladót kiszolgálta, bár ez nem volt egy autentikus PR99, szemmel áthatóan egy átalakított készülék volt.

Előzmény: Törölt nick (27930)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.03 0 0 27930

Ismét tévedsz, mert a PR nél a  JOBB  görgő a jeladó  ...Talán tükörből láttál csak ilyen gépet?:))))

Előzmény: spacc (27924)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.03 0 0 27929

Megint tévedsz.

Eleget feszít álló üzemben is. Ellenben  a nagy különbség a PR-re l  szemben, hogy az otarinak elektronikus fékje van, ezért  még véletlenül sem lazul meg soha a szalagtekercs.És nem a szalagpálya miatt van ez.

Más kérdés, hogy  nyilván sokkal kényelmesebb, és biztonságosabb fektetve, vagy  állványon döntött helyzetben  használni az AEG magos  szalagokat.Otthon viszont  hibátlanul  kezeli  állva is.

Előzmény: spacc (27923)
***RS*** Creative Commons License 2011.11.03 0 0 27928

Azért kicsit komolyabbnak néz ki mint egy MX-50, egy BR-20 vagy pláne egy B77.

Előzmény: dzogcsen (27927)
dzogcsen Creative Commons License 2011.11.03 0 0 27927

Ez nem studió gép, hanem hifi.

Előzmény: ***RS*** (27925)
***RS*** Creative Commons License 2011.11.03 0 0 27926
***RS*** Creative Commons License 2011.11.03 0 0 27925
spacc Creative Commons License 2011.11.03 0 0 27924

Bocs, az MX50-ről írtam.  A baloldali görgő a PR99-ben csak a "Time" számláló miatt van.  Valahol csak érzékelni kell a szalagfutást....

Előzmény: spacc (27923)
spacc Creative Commons License 2011.11.03 0 0 27923

No ezaz! Ezért írtam be.

 

Ráadásul ez egy "Stúdiómagnó" Bár számomra nem kurvára az. Inkább egy kurvára megcsinált félprofesszionális. Nagyjából egy felturbózott PR99, csak jobb a szalagpálya. Sajna a futómű hagy kívánni valót, többek közt a tárcsás (bobine) üzemben a fektetett üzemmódot ajánlják, hisz a szalagfeszítés a tárcsás üzemmódban hagy némi kívánni valót, magyarán nem feszít eleget. Ebben megegyezik a PR99, B77, A77 magnókkal, de itt a szalagpálya miatt kicsit jobb a helyzet.

Előzmény: Törölt nick (27919)
dzogcsen Creative Commons License 2011.11.03 0 0 27922

Ha a kettő müködése közötti különbséget dalolni tudnám.....

Előzmény: Törölt nick (27919)
dzogcsen Creative Commons License 2011.11.03 0 0 27921

Baloldalit mondtam. Éa az is csak kamu, visszaszabályozás nincs.

Előzmény: Törölt nick (27920)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.02 0 0 27920

A77 en nincs jobboldali!

Előzmény: dzogcsen (27915)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.02 0 0 27919

Nyuszómuszó! Az  passzív  lengőkar,  semmit nem szabályoz.  Nem is tudna  ebben a pozicióban. Csupán  mechanika.Egy hurok kiegyenlítő.

Akárcsak az MX-50! Az is passzív

Előzmény: spacc (27914)
metalex Creative Commons License 2011.11.02 0 0 27918

Kicsit lemaradtam, mint a borravaló (:-)!

Pécs klassz város, de nekem,nagyon messze van, és Spacc is, hozzád viszont ha nagyon ágaskodom átlátok a dunán (:-), vagy ha befagy akkor korival is át tudom vinni a magnókat.

Kereslek mailban, köszönöm !

Előzmény: newnikk (27829)
maczkohathy Creative Commons License 2011.11.02 0 0 27917

ehh... kapcsolatban

 

dysgrafiás lettem, vagymi

Előzmény: maczkohathy (27916)
maczkohathy Creative Commons License 2011.11.02 0 0 27916

Az Orionnal kaprolatban küldtem neked mélt, de nem reagáltál eddig.

Előzmény: Törölt nick (27684)
dzogcsen Creative Commons License 2011.11.02 0 0 27915

Az A77-en is, és.......

Előzmény: Törölt nick (27905)
spacc Creative Commons License 2011.11.02 0 0 27914

És micsinál az a himba? Nyuszómuszó! Nézd meg a kapcsolási rajzát!

Előzmény: Törölt nick (27905)
mohinger Creative Commons License 2011.11.01 0 0 27913

Szia!

 

Hál' istennek nincs ilyen magnóm ;-) Ha lenne, szívesen lefotóznám neked. A szüleim padlásán hever egy ZK145, de az csöves, valószínűleg eltér a bekötése a sávváltónak(anno néztem, még a csöves 140 és a 145 között is jelentős eltérés volt).  Az a két szabadon álló derót viszont több, mint gyanús...

Előzmény: Endiman (27911)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.01 0 0 27912

akkor  alighanem meg is van a hiba :)

 

Előzmény: Endiman (27911)
Endiman Creative Commons License 2011.11.01 0 0 27911

ez jó 5let!!

 

esetleg van is ilyen magnód?

 

mert ha lenne időd, kérnék egy fotót a sávváltó kapcsolóról, hogy megnézhessem a vezetékeket. Ugyanis találtam 2 drótot ami csak úgy szabadon van....

Előzmény: mohinger (27910)
mohinger Creative Commons License 2011.11.01 0 0 27910

A D gomb egyszerre szólaltatja meg a két sávot (double-play). Ha van pákád, próbáld meg átforrasztani/megcserélni a két-két vezetéket, ami az egyes sávokhoz tartozik, ha vándorol a hiba, akkor a fej a szakadt, ha marad ugyanott a búgás, akkor a sávváltó kapcsoló kontaktos. Piszok szar konstrukció az a sávváltó gomb.  Bár egyszer úgy jártam, hogy valaki belenyúlt és rossz helyre forrasztott vissza egy drótot, emiatt búgott az egyik sáv :( Ha van műszered, még rámérhestz a fejre.

Előzmény: Endiman (27894)
gabocza1 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 27909

Ne f...sá, már szóltam a gyereknek, megkérdi van-e, vagy mikor lesz!

Előzmény: big-dewil (27907)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.01 0 0 27908

Hát igen, a lényeg a részletekben rejlik :)))

 

Előzmény: gabocza1 (27906)
big-dewil Creative Commons License 2011.11.01 0 0 27907

Szerintem tul sokat wagy együtt spaccal.

Egyformán hoxxu az az idö, amig megjön a beigért cim, teloxám, egyéb igéret. ppp )))

Előzmény: gabocza1 (27906)
gabocza1 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 27906

A Braunomon is van , sőt, még szabályozza a csévélő órsókat is! Akkó profi...:)

Előzmény: Törölt nick (27905)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.01 0 0 27905

De a pr-en  pont van  jobboldali  himba  .:)

 

Előzmény: spacc (27899)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.01 0 0 27904

"készülékeket alkalmazták"

Pontosan ezokból írtam volt múlt időben.    :-)

Előzmény: spacc (27902)
newnikk Creative Commons License 2011.11.01 0 0 27903

"Nincs jobboldali hurokkiegyenlítés"

 

Nu, akkor az A807 se stúdiómagnó, merthogy azon se nincs?

Előzmény: spacc (27899)
spacc Creative Commons License 2011.11.01 0 0 27902

Kolléga!

 

Régen úgy volt. Ma már szinte kivétel nélkül HDD-ről megyen a műsorfolyam. A könnyúűzenei válogatások csupán "play list"-ek, meg ilyen kutyaságok vannak. Rendkívül sok munkatárs vesztette állását ezáltal....

Előzmény: Törölt nick (27898)
spacc Creative Commons License 2011.11.01 0 0 27901

Az tény, hogy egy szempontnak abszolúte megfelel. 4 XLR és egy hálózati kábel kihúzása után egy ember is ki tudja venni a helyéről, és egy másikkal pótolni tudja.  Ebből a szempontból a követelmény ezen részének megfelel..... :))))

Előzmény: Törölt nick (27897)
big-dewil Creative Commons License 2011.11.01 0 0 27900

Ma du 14-et bexéltünk meg te k5sög! Nem a jöwö hetet!

Előzmény: spacc (27899)
spacc Creative Commons License 2011.11.01 0 0 27899

Nos, először is a szalag feszítés. (itt fix, és ráadásul nem 50 mikronosra állírva, hanem 35-öshöz)  A HS. kivitelnél os ugyanennyi, sajna az 50 mikronos szalag fellebeg a lejátszófejen. Viszont a 35-ös már nem.

Nincs jobboldali hurokkiegyenlítés, indulásnál ránt egyet a szalagon, hiába nyomja a görgő a capstanhoz.  Ezek a legdurvább hibák.

Előzmény: Törölt nick (27893)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.01 0 0 27898

A tény viszont az, hogy a nagy rádióstudiók világszerte, a folyamatos műsorszolgáltatáshoz kizárólag a nagyméretű, kimondottan studiómagnónak nyilvánított készülékeket alkalmazták (Ampex, Telefunken, Studer, ML, stb.).

Előzmény: Törölt nick (27897)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.01 0 0 27897

Tudom, voltak STM 310 es gépeim. Az  stúdiógép.

De  az MX  50 is az. Legalábbis  annak használják,(használták) pl az osztrák rádiónál is.

Az Mx 50 átviteli  paraméterei, sokkal jobbak mint az STM  é,  a nyávogása  sem rosszabb nála. A konstrukciója az STM hez képest  egy  vicc,  de  az  mégis studiógép. Hát hol itt az igazság?:)))))

Előzmény: Törölt nick (27896)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.01 0 0 27896

Nagyon sok különbség van egy kimondottan professzionális studiómagnó, amelyet országos rádió hálózatot ellátó studiók és a studómagnóknak kinevezett félprofi magnók, amelyeket kis területet besugárzó kis kereskedelmi adók használtak (pl. annak idején az USA-ban).

Az igényes és strapabíró elektronika és főleg mechanika mellett kiemelkedően fontos volt a gyors hibaelhárítás lehetősége.

Vegyünk egy példát. A Mech.Lab. STM studió magnóinál meghibásodás esetén, a készükék bontása nélkül, pillanatok alatt lehetett a fiók egységeket vagy a fejegységet cserélni.

Előzmény: Törölt nick (27893)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.01 0 0 27895

Nézd meg, nem kontakthibás-e a sávváltó  kapcsoló.

Előzmény: Endiman (27894)
Endiman Creative Commons License 2011.11.01 0 0 27894

Sziasztok!

 

Amíg ilyen szépen süt a Nap, gondoltam kicsit vacakolok ezzel az unitra zk 140t-vel....

 

A 3-4-es sáv zúg-búg nem hallani rajta a felvett műsort. (a D sávgomb is zúg de az nemtommi..) Az 1-2-es sávon szól a zene.  A kombifejen minden vezeték megvan ott nem szakadt semmi....

Hol keresgéljek szerintetek?

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.01 0 0 27893

Állapodjunk meg. De miben  kellene  másnak  lennie a konstrukciójának, hogy annak minősüljön?

 

Ne érts félre,  nem  vitatkozni  akarok, csak  kiváncsiságból  kérdezem. Mert  elég furcsa  dolog meghúzni a határvonalat  a stúdió és nem stúdió gép között.

 

Előzmény: spacc (27891)
dzogcsen Creative Commons License 2011.11.01 0 0 27892

Röviden ez a lémyeg.

Előzmény: spacc (27891)
spacc Creative Commons License 2011.11.01 0 0 27891

Állapodjunk meg, nem stúdiógép. Ahhoz túl harmatos. GYakorlatilag egy elektronikában kissé felturbózott B77. De attól egy gép nem lesz stúdiógép.... 

Előzmény: Törölt nick (27864)
spacc Creative Commons License 2011.11.01 0 0 27890

Állítólag volt olyan is, de a többsége elfordírhatós kupakkal jött. Nekem is volt MkI, és az is elfordíthatós volt. Viszont az előtte kapható '720-21 az gumisapkás volt. Na meg A NACIONAL RQ9 is.

Előzmény: ***RS*** (27859)
dzogcsen Creative Commons License 2011.10.31 0 0 27889

Nemcsak, de a beállítása kisebb rémálom. Válogatott nagyon kis tűrésű alkatrészek nagy sorozatű gépekbe ilyen nem kerűl.

Előzmény: Törölt nick (27888)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.31 0 0 27888

Ja, értem. Na jó, az M15  azért tényleg más kategória. Meg egyáltalán, a Telefunken studiógépek bármelyike. Ezek a legjobb magnók mind közül.

De törlési  zajban  nincs sok  diferencia  a PR99 és az MX 50 között.

Érdekes példa a Nagra. Annak  sem  bonyolultabb a törlőoszcija, mint egy revoxnak,tehát valszeg nem a bonyolultságon múlik a dolog

Előzmény: dzogcsen (27887)
dzogcsen Creative Commons License 2011.10.31 0 0 27887

Nem egészen. Nem érted mit mondok, ha összehasonlitom az M15A pl. alig tesz rá zajat a gyári új szalagra, szinte süketre törli. A kommersz gépek viszont jól hallaható zajt tesznek rá. Az M15A-ban csak az oszciban több alkatrész van és bonyolultabb mint az egész A77-ben. Nagyon nem egy kategória. A Nagráről nem is beszéltem, igaz az M15A egy icipicit zajtalanabb.

Előzmény: Törölt nick (27885)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.31 0 0 27886

:)))

 

Az MX 50  nek csak az előlapja  aluminium,  de nem öntvény, hanem  csak  egy  4-5 mm. vastag lemez.Ennek ellenére  piszok masszív  gépezet.

Előzmény: ***RS*** (27884)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.31 0 0 27885

Nem tudom, én nem vettem észre rajta  hogy  nagy lenne a törlési  alapzaja.Sem az A77 nél

HA  szimmetrikus az oszcillátor,  tehát  tök egyformák a tranzisztorok,  akkor  azzal nemigen van baj.  Akkor  jön  elő  az általad említett gond, ha  a tranyókat csereberélik az oszciban,  és  borul a szimmetria.

Előzmény: dzogcsen (27883)
***RS*** Creative Commons License 2011.10.31 0 0 27884

Az MX-5050 összes változata viszont öntvény vázas, tehát ők szinte egy Muraközi Fakónak számítanak a hucul MX-50-es, és a csak poniló PR99 mellett!   :-)

Előzmény: Törölt nick (27881)
dzogcsen Creative Commons License 2011.10.31 0 0 27883

Nincs hát, de a törlés zajára értettem, az a minimum egy valamire való magnónál hogy töröl.

Előzmény: Törölt nick (27882)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.31 0 0 27882

Azéé a PR törlésével sincs ám  nagy baj. Pillangófejek, és egész sávos törlőfej.

Előzmény: dzogcsen (27877)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.31 0 0 27881

Az MX 50 is egy "igásló" :))

Előzmény: ***RS*** (27879)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.31 0 0 27880

Én is mértem a sajátjaimon hasonló  átviteleket(Nekem ez már a harmadik MX 50  esem)

 

De  félreértettél. Nem  azt  vitatom, hogy  melyik  a jobb magnó. Ezzel  én is tisztában vagyok.

Csak  elméleti  jellegű  vitaként  dobtam fel a kérdést. Arra vagyok kiváncsi,  hogy  két  alapvetően  hasonló  konstrukciójú, és tudású  gép  közül az egyik miért  studió gép, a másik  miért nem. Pedig a be, kimenetek, fontosabb paraméterek , szolgáltatások tekintetében  meglehetősen  hasonlóak..

 

Előzmény: big-dewil (27876)
***RS*** Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27879

És hogy viszonyul az MX-50 az igásló MX-5050-hez vagy egy MTR-12-höz?

Előzmény: dzogcsen (27877)
***RS*** Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27878

Elvileg néhány félprofi magnó is tud 30 kHz vagy afeletti frelvenciát, de valszeg nem ezen múlik a dolog.

Előzmény: big-dewil (27876)
dzogcsen Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27877

A PR99 majdnem studió az MX 50 meg az. Ha komoly felvételt csinálsz azonnal kiderűl jobb a törlése a szalagzaj kisebb, jobb a hang. Lemezmásolásnál ez nem derűl ki mert bőven jobb mind a két magnó. Mesterszalag hallgatásánál is azonnal elő jön a különbség. A PR99 viszont szerintem szebb.

Előzmény: Törölt nick (27874)
big-dewil Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27876

Xerintem az MX 50 mexxe jobb magno. Texem azt az egyik itt léwön mértek 36kHz felwételt!

Mondjál még egy ilyen magnot.

Előzmény: Törölt nick (27874)
big-dewil Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27875

No mostan nagyon jol kapaszkodj meg!

Az MX50 jobb magno, mint a Studer 810, wagy A 807.

Ha nekem nem hixel, kérdezd meg Audi80awantot. )))

Előzmény: Törölt nick (27868)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27874

Ezt én értem. Tudom  is, mivel mindkét géppel rendelkezem.

Ennek ellenére  tudásbeli különbség nem nagyon van.  Ok,  az MX nek  átkapcsolható  a   korrekciója.

Tudom, hogy  nem  stúdiógépnek  ajánlották a pr- t, de mégis  kábé  azonos  kategóriájú  gépek, és a tudásuk is hasonló(a tányér kivételével).

Azt is tudom, hogy  valamiért nem túl népszerű  gép a PR99,  de  szerintem  nagyon jó kis  gép.

Igaz, az Otari  is  az...

Előzmény: dzogcsen (27870)
kékszemű Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27873

Az AKAI GX210 365 mm széles, a GX215 380 mm széles, a 4000DS 405 mm széles, a GX4000 viszont 440 mm széles.

 

Ebből is az jön ki, hogy neked GX210 kell :-))

Előzmény: Nikon D1 (27839)
etwg Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27872

A szinház is, de a iskolarádio is ebböl a szempontból profi felhasználo, mégha közelébe sem kerül egy rádios felvételi studio vagy egy hangelemezstudio igényeihez.

Előzmény: newnikk (27871)
newnikk Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27871

:D

Előzmény: dzogcsen (27870)
dzogcsen Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27870

A PR99-et a cég sem nevezi studiónak. Szinházak klubok házi studiójába ill. otthonra való. Az ára is ezt tükrözte. Az MX50 meg rádióstudióknak készűlt, jóval drágább is volt és rámegy a 30 centis tányéros AEG magos szalag. A PR99 26 centis orsóra van méretezve bár készúlt hozzá tányér is de arra csak 700 m studiószalag fér.

Előzmény: Törölt nick (27868)
dzogcsen Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27869

Máris bekapcsolom, elfelejtettem de napközben nem voltam gépnél.

Előzmény: Jazzpapó (27867)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27868

Na de miért? Mi az oka?

Előzmény: dzogcsen (27866)
Jazzpapó Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27867

Off.
Kálmánka két napja kergetlek a skypon, írásilag:-))

On

Előzmény: dzogcsen (27866)
dzogcsen Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27866

Na azért nem.

Előzmény: Törölt nick (27864)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27865

:)))

Előzmény: newnikk (27863)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27864

Mert??

Mi a baj a Pr99 cel? Legalább annyira professzionális  -eltekintve a max 26 centis orsóátmérőtől-   mint monnyuk egy otari  mx50.

Az pedig  studiómagnó.

Előzmény: spacc (27853)
newnikk Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27863

De fini álom, ha a Revoxot profinak definiálom... (bocs)

Előzmény: Törölt nick (27862)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27862

Tök mindegy, minek voltak definiálva vazze.

Revoxok, vagy nem revoxok???:)))))

Előzmény: spacc (27845)
dzogcsen Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27861

A régi fejek lágyak voltak. A magnósklubban volt egy szürke magno controll deck. Rengeteget ment a zöldbetétes fejeivel és 4 év múlva sem volt nagyon kopott, pedig minden nap különbözó szalagokkal derekasan volt használva. Igen az többet bírt de azt sikerűlt elkoptatnunk, mert úgy gondoltuk hogy sose fog elkopni és a legszarabb kiselejtezett studió szalaggal (szinte smirgli) használtuk és két év múlva biza elment a magashang és megdöbbenve látszott a kopás meg a fej szerkezete ahogy a résnél ki volt pattogva. Akkor jöttünk rá a szerkezetére is de srről spacc többet tudna mesélni. Kaptam egy akait nem régen barátomtól, jó szalagokkal használta jó sokat amíg át nem állt a CD-re azon nincs látható kopás.

Előzmény: Törölt nick (27858)
newnikk Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27860

Az Unitra ezt a gumitappancsot sikeresebben oldotta meg (pl. M2405S) soha nem ugrik le, a magnó összes többi részét azonban már nehéz lenne dícsérni.

Előzmény: ***RS*** (27859)
***RS*** Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27859

Akkor még nem használtál gumitappancsos mkI-et! Remekül lehet azzal szórakozni, hogy ha vastagabb az orsó egy kicsivel (mondjuk van rajta egy-egy papír felragasztva a két oldalára) akkor mikor ugrik le róla a tappancs, és hány fordulat után követi azt a szalag is!   :-)

Előzmény: spacc (27857)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27858

Nem tudom milyen igénybevételt tartotok normálisnak vagy átlagosnak, de a magnók fénykorában, a 70-es, 80-as években, az én általam ismert és patronált magnósok általában napi 3-4 órában hallgattak zenét. Az akkor leginkább elterjedt AKAI 4000DS-ek és a 4418-assal egykategóriájú Philipsek fejei jó ha egy évet kiszolgáltak. A nagy változást (ebben a vonatkozásban) az AKAI GX4000 jelentette.

Előzmény: dzogcsen (27856)
spacc Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27857

Még mielőtt elindulna egy újabb "hit"  miszerint az MKII alkalmasabb az állóüzemre, egy kis info.  Az MkI és MkII között az eltérés csupán az elektronikában van, az MkI az IC-s elektronika, az MkII meg visszalépés a sokkal megbízhatóbb tranyós elektronikához. A mechanika atomjaira megegyezik. Úgyhogy mindkettő egyformán alkalmas... :)))

Előzmény: ***RS*** (27855)
dzogcsen Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27856

Ami azért normális szalaggal elég sokáig bírta. De messze nem kerámia, abból inkább szalagvezetőket szoktak csinálni studió magnókba.

Előzmény: spacc (27854)
***RS*** Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27855

1. Szerintem ne hezitálj annyit a készüléken, úgyis inkább a retró feeling miatt akarsz ilyen készüléket. Az Akai GX-4000D vagy 4000DSmkII elég jó gépek, és szépek is. (maradj az mkII-nél, az alkalmasabb az álló üzemre) Nagy valószínűséggel ki lehet belőle fogni egy szép példényt elfogadható áron. Semmilyen más hasonló kaliberű készülék nem szerezhető be ilyen áron, talán csak valami Uher Royál vagy Variocord. Ennek az az oka, hogy nagyon sokáig gyártották az Akai-kat, sok van belőlük elfogadható állapotban. Ha még lesz kedved hozzá, akkor vehetsz hozzá két eredeti Akai ezüst fémorsót, és azzal tényleg szépen mutat. Jó NAB szalagos gép szerintem nincs 50 ezer alatt.

2. A Philips-ek nagy ismerője és barátja itt egy Spacc nevű egyén. Több darabot is birtokol, vagy birtokolt. Ezzel hozzá fordulj. Egyébként a Philipsnek volt egy nagyon pofás sorozata, amiben oldalt 6 db (vagy 4) tolópoti volt, alul meg egy sínszerű részen voltak a gombok. 

Előzmény: Nikon D1 (27848)
spacc Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27854

Akkkor volt az a Philips fej kerámia, amikor a pina danolt.  volt az eredeti Beige, utána a zöld, majd a kékes-szürke, de ezek nem kerámiák, hanem kemény permaloy + műanyag szerkezetű fejek, amiben a palástot kitöltő anyag minden esetben hőre keményedő műanyag volt.

spacc Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27853

Igen. És utoljára. Utána már egyetlen profi magnót nem hoztak ki Revo néven.  A PR99-et azért nehezen lehetne a professzionális kategóriába beletuszkolni.....

Előzmény: ***RS*** (27851)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27852

Én a tejeskávé színű "kerámia betétes"-nek nevezett fejekre vonatkozóan nyilatkoztam, ezeknek kopott példányaival (amelyeket cseréltem) tele van egy doboz. Úgy gondoltam az említett eladó ilyen fejeket említ. Ugyan akkor a zöld színű, hasonló kivitelű Philips fejekkel is ugyan ilyen rossz tapasztalataim vannak.

Előzmény: dzogcsen (27850)
***RS*** Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27851

Szerintem a C270, C274 és a C278 ReVox márkanévvel került forgalomba.

Előzmény: spacc (27845)
dzogcsen Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27850

Nagyon jó fejek kopásállóak is. Van ilyen magnóm pont fekete, szépen is szól, de "kerámia" -az vicces.

Előzmény: Törölt nick (27849)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27849

"egy eladó azt állítja - a számomra szintén szimpatikus -  három fejes Philips N4418-as szalagosról, hogy mind a három fej kerámia."

Valóban kerámia, de sajnálatosan "eléggé mérsékletesen kopásálló".

Előzmény: Nikon D1 (27848)
Nikon D1 Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27848

Próbáltam érthetően leírni az elképzelésem és annak okait (pl: azt is, hogy nem 26,5-es tárcsás magnóról van szó, ami szerintem is elég hülyén nézne ki az oldalára állítva :-) de ezek szerint nem sikerült. Nyilván az én készülékemben található a hiba.

 

Mindenesetre köszönöm a hozzászólásokat. Úgy tűnik az elgondolásom megvalósításához megfelelő magnót - elégséges forrás hiányában - nem tudom beszerezni. Egyre inkább hajlok afelé, hogy változtatok a szalagos magnó elhelyezésére kialakított elképzelésemen és lesz egy sokak által dicsért Akai GX 4000D, vagy valami hasonló kategória. Természetesen úgy használva ahogy illik.

 

Még egy kérdés. Az interneten egy eladó azt állítja - a számomra szintén szimpatikus -  három fejes Philips N4418-as szalagosról, hogy mind a három fej kerámia. Van valóságtartalma az állításnak, vagy ez tévedés, esetleg egy adott készüléken alkalmazott tuning.

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27847

Aki ragaszkodik a nagytárcsás orsós magnók fizikailag egy rendszerbe helyezéséhez, azt a polcos szekrény tetejére helyezi. A készülékek súlya miatt, fali polc alkalmazása úgy sem jöhet szóba.

Előzmény: ***RS*** (27844)
spacc Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27846

Mondtam én neki..... Egy szalagosmagnónak nem toronyban van a helye.... bár láttam én már Revotornyot is, De azt meg kell mondani, hogy nem torony volt a koncepció, hanem vonal.  Ez ez begvolt az "A" sorozatnál is, meg a "B"-nél is. Eleve egységes volt a front tervezése.

Előzmény: ***RS*** (27844)
spacc Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27845

De azok professzionálisként voltak definiálva, és az áruk is annak megfelelő vot. Azok voltak a 807-es vérvonal előfutárai.

Ezek után a jó öreg Wilibá, már nem is kisérletezett, mindet visszazavarta a STUDER istálóba.... kommerszként "eladhatatlanok" votak.

Előzmény: Törölt nick (27836)
***RS*** Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27844

Ezt én sem értem hogy miért forszírozza ezt az oldalra fektetést. Talán csak 36 cm a polc szélessége? De abba szerintem semmilyen normális hi-fi nem fér bele, mert azok általában 42 cm szélesek.

Előzmény: spacc (27843)
spacc Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27843

Azért amikor ilyenben gondolkodolkodol hogy oldalára allítanád, - remélem számbavetted azt az apróságot, hogy a 26,5-ös tárcsák jócskán túlnyúlnak a készüléken, és még a polcon is....

Előzmény: Nikon D1 (27832)
***RS*** Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27842

Meglepő, de a Sony TC-755A-ban nagyon komoly szervo működik, és gondolom hogy ez a teljes sorozatra igaz. A Technics RS-1500-re épülő sorozat is szabályozza a motorokat az azokba épített tekercsek révén. A TEAC X széria is lehetséges jelölt, van egy párról szervízkönyvem, majd megnézem.

Előzmény: Törölt nick (27840)
spacc Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27841

....végül is.... elvégre te fogod használni, de a Phülöpsz zokxó nélkül úgy is fog működni...

De én azért nem ragaszkodnék feltétlenül ahhoz, hogy egy toronyba így tuszkolnék bele egy R2R magnót, de végülis te tudod...  mint mondtam volt.

Előzmény: Nikon D1 (27839)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27840

Én eddig csak a Tascam42 nél láttam  ilyet. Talán még a Teac x sorozatban lehet szabályozás..

Még melyikben van?

Előzmény: ***RS*** (27837)
Nikon D1 Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27839

Igazából mindig arra vágytam, hogy legyen egy olyan tornyom amiben van egy szalgos magnó 26 cm-es orsókkal. Nem hiszem, hogy ez mostanában összejön így "kicsiben" akarom a tervem megvalósítani.

 

Ehhez adott egy Sanyo Presence DC-DJ1 torony, ami 36 cm széles. Új korában került hozzám 20 éve. Akkoriban komoly herkentyűnek számított, és szerintem még mindig nem egy kidobandó konstrukció. Hajdan egy működő 1500-as Ladát adtam érte. :-) Korábbi foglalkozásomnál fogva (Sepsiker, ha mond valakinek valamit) nem értem rá zenét hallgatni, ezért leginkább ébresztőóraként funkcionált. Közben tönkre mentek a hangfalaim peremei (amiről sokáig nem is tudtam, hogy hangszóró csere nélkül javítható) így összességében szerintem a torony legfeljebb 100-150 órát üzemelt.

 

Ötven felé közeledve rám tört a nosztalgia (persze a válság is) gondoltam felélesztem a rendszert. A toronyhoz találtam és vettem egy pont hozzá való Sanyo lemezjátszót. A Videoton 2050E peremek már itt fekszenek az asztalomon, a torony meg a szervizbe, mert abban is elfáradt valami az állásában. Szóval ehhez akartam a torony és a lemezjátszó közé valami 36 cm-es szalagost, 18-as orsókkal, amit már hallgatni is lehet, de esztétikai élmény is egyben. Természetesen mindezt egy hozzá gyártott állványba helyezném.

 

A ráfordítható összeg erősen korlátozott. Így jött képbe az Akai 1721w, vagy L, de ezekről lebeszéltek. Mondván, hogy kombinált fejes ami a rossznyelvek szerint általában mindenre jó, de konkrátan semmire. :-)

 

Most találtam egy Philips N4418-ast, aminek tetszik az ára, a teljesítménye és a paraméterei is, illetve úgy tűnik még némi fém is van benne. Mivel a végére állítva 38 cm, az az eretnek gondolat jutott az eszembe, hogy állítva kellene beépíteni a toronyba.

***RS*** Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27838

Én gyerekkoromban nagyon szerettem volna "állómagnósítani" egy Unitra ZK-120-at. Fel is állítottam, és emlékeim szerint működött is. (ez talán súlykuplungos lehet) De aztán elkövettem azt a hibát, hogy rácsuktam a tetejét. Na az abban levő szivacs egész érdekes dolgot produkált, mert lefogta a felcsévélő orsót. A Scotch szalag persze úgy rátekeredett a szalagvezetőkre, hogy el kellet vágni!   :-)

Előzmény: philipsmaniac (27833)
***RS*** Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27837

Jónéhány japán gépben is alkalmaztak visszacsatolást a himbákról vagy más módon.

Előzmény: Törölt nick (27836)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27836

"szabályzást csak az A700.nál alkalmaztak."

 

A Revox  C 270(274) is szabályozza a szalagfeszítést ugyanúgy, mint a Studer 807

Előzmény: spacc (27834)
spacc Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27835

Ha nem úgy rakod le akár úgy is állhat....

Előzmény: philipsmaniac (27833)
spacc Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27834

Ha 3 motoros, akkor tökmind1, hogy milyen poziióban áll, de ha álló üzemű, akkor is. Amúgy az nem szalagfeszitő, hanem hurokkiegyenlítő nagy általában. Persze vannak kivételek, a 3 motoros Philipseknél szallagfeszítés szabályzó finkciót töltenek be, De például a Revox A77, B77 esetében csak hurokkiegyenlítőszerepet játszanak. Revoxnál szallagfeszítás szabályzást csak az A700.nál alkalmaztak.

Előzmény: Nikon D1 (27832)
philipsmaniac Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27833

Csak nem wókmennek akarod használni? :D

 

Tréfát félretéve, a magnók üzemeltetési helyzete nagyrészben függ annak tervezésétől, ill hogy mire szánták. Egy súlykuplungos szerkezet csak vízszintesen működik jól, de pl egy hárommotoros cuccnak sztem tökmindegy hogy áll, fekvő vagy döntött, de egy a lényeg, ne pofával a föld felé.

Előzmény: Nikon D1 (27832)
Nikon D1 Creative Commons License 2011.10.30 0 0 27832

Lehet kicsit hülyén hangzik a kérdés, de azért felteszem laikusként a szalagos magnó működésével összefüggésben.

 

Látok olyan magnót amelyiknek csak az egyik oldalán és látok olyat is amelyiknek mind a két oldalán van szalagfeszítő.

Az a magnó amelyik mindkét oldalon feszíti a szalagot a rövidebbik oldalára (végére) állítva is üzemeltethető úgy, hogy ezáltal a baloldali orsó kerül felüre és a jobb oldali alulra?

 

 

 

eta535 Creative Commons License 2011.10.29 0 0 27831
***RS*** Creative Commons License 2011.10.28 0 0 27830
Előzmény: quad (27826)
newnikk Creative Commons License 2011.10.28 0 0 27829

Válassz, Neked melyik a kedvezőbb: Pécs - Audi80Avant, Békásmegyer - spacc vagy Dunaharaszti? Ha az utóbbi, keress meg priviben.

Előzmény: metalex (27828)
metalex Creative Commons License 2011.10.28 0 0 27828

Szeretném megkérdezni, hogy kihez fordulhatnék egy kis szalagos magnó karbantartás ügyben ?

Van egy TEAC A 2300SX-em és egy REVOX A77-em.

(asszem az A77 az MK IV / félsávos )

Mindkettő működik, csak egy kis tisztítás és beállításról lenne szó.

(ja, tudom mindíg így kezdődik a nagygenerál)

Nem kezdenék bele jómagam, nincs semmi ismeretem a témában.

Ha jól emlékszem itt is van guruja a készüléknek, és nem égetően sürgős  a dolog.

gabocza1 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 27827

Spacchoz leraktam a cuccod!

Előzmény: quad (27826)
quad Creative Commons License 2011.10.26 0 0 27826

Ha 75 mm-es az orsó, akkor nem jó a TP-60-ra.

Egyébként a TP 60 ára már egy százas körül mozog, A Stellavox meg legalább kétszer annyi, Természetesen mindez dollár vagy Euró.

 

Azért rengeteg olcsó magnó van 75-82 mm-es orsóméretben, néha 10 ezer Ft körül meg leheet csípni a Vaterán (nemrég volt pl valami Fuji, volt itt valahol a linkje)

Előzmény: gabocza1 (27825)
gabocza1 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 27825

Kapásból nem tudom megmondani, nem olcsó, talán Quad koma tud árat mondani...

Előzmény: nabadapter (27824)
nabadapter Creative Commons License 2011.10.26 0 0 27824

Na,ez tetszik neki,meg Aiwa TP-60,már látom sokba kerül ez nekem. :) Kb mennyi egy ilyennek az ára?

Előzmény: gabocza1 (27820)
oldrad Creative Commons License 2011.10.26 0 0 27823

PS. Szép részletfotók, kapcsolási rajz...

 

http://megascoop.com/stellavox/sm5.html

 

Előzmény: oldrad (27822)
oldrad Creative Commons License 2011.10.26 0 0 27822

Vilmos barátunk ezt írja a kis Stelláról :

 

http://magnomuzeum.hu/info/erdekes_keszulekek/26_stellavox.html

 

 

Előzmény: oldrad (27821)
oldrad Creative Commons License 2011.10.26 0 0 27821

Van másik :-))

 

 

 

Előzmény: gabocza1 (27820)
gabocza1 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 27820

Itten van...

Előzmény: nabadapter (27816)
***RS*** Creative Commons License 2011.10.26 0 0 27819

Szerintem például AIWA TP-30 ra TP-60-ra jó lehet. De azok játékmagnók.

Előzmény: nabadapter (27816)
AudiJo Creative Commons License 2011.10.26 0 0 27818

Nem, csak tuggya lyol, hogy Téged végighallgatni egy élet is kevés, nemhogy 4 nap!:))))

Persze azt nem állítom, hogy az önsanyargatásnak nincsenek kellemesebb módozatai!:))))

AJ 

Előzmény: spacc (27815)
spacc Creative Commons License 2011.10.26 0 0 27817

Olyan kis szir-szar zanzamagnócskákho való, amikért Quad Mester, és Gabócza elalél ha meglássa. Quadot még értem, mert panelba csak kicsi fér el 200 db. felett. De gabót már kevéssé, hisz ott van neki a fészer..... 2 bivajjal, 6 ökörrel, számtalan kecskével, juhhal és egyebekkel..... lett lényen ott kicsi vagy nagy, mekkmesterünk begyüjti.

Előzmény: nabadapter (27816)
nabadapter Creative Commons License 2011.10.25 0 0 27816

Milyen kis orsós magnó van,amire ez való?Majd zazasszonyak kéne egy hüjjéskedni,de valami ocó! :) anemnormális!

 

spacc Creative Commons License 2011.10.25 0 0 27815

...."R.S" koma írigykedik????

Előzmény: ***RS*** (27813)
spacc Creative Commons License 2011.10.25 0 0 27814

Persze, gyere!

Előzmény: ***RS*** (27813)
***RS*** Creative Commons License 2011.10.25 0 0 27813

4 napot Spaccal akarsz eltölteni?   .-)

Előzmény: Endiman (27812)
Endiman Creative Commons License 2011.10.25 0 0 27812

ha lesz az a 4 nap nagy hétvége akkor elugranék ha lehet :)

Előzmény: spacc (27799)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.25 0 0 27811

Írom, hogy miket találtam:

 

Aidasz 9M (orosz)

Vörös Szikra

Terta 632

Terta 811

Terta 922

ML/EHR 11

M4/A Koncert

M5 Mambó

M8 Calypso

M9 Junior

M10 Revue

M11 Qualiton

M14 Qualiton

M20 Qualiton

M40 Qualiton-Super

KB 100 (NDK gyártmány)

444 LUX Super (ANP 240A)

Tesla Uran (ANP 401)

Tesla Sonet B3

Tesla B4

TESLA B41

TESLA B42

B100 szervízlap

Unitra ZK120

Unitra ZK246 / ZK246-2/ M2402 S gépkönyv

SANYO MR 701

SANYO MR 800

SANYO MR 929

SANYO MR 990

SANYO MR 999

SANYO MR 1020

CROWN CTR 5000

CROWNCORDER CTR 5300

CROWNCORDER CTR 5400

AEG-Telefunken Magnetophon 300

Nordmende Hi-Fi 8001/T

Nordmende Hi-Fi 8002/T 40

Dual TG28

Grundig TK64

Revox F36

Saba 420 F

Saba 440F

Uher Variocord 23 / 63

Uher Royal Stereo Typ 784 / 782E

Uher 1000 Report Pilot

Uher 4000 Report

Uher 4200 / 4400 Report

 

Pár azonosítatlan kapcsolási rajz... meg egy rakat kazettásmagnóé

spacc Creative Commons License 2011.10.25 0 0 27810

Hát ezaz!  Gabó ösméri, majd jól meghuzatom a füléjét neki.

Előzmény: Sanvean (27809)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.25 0 0 27809

ezt itt

Előzmény: Sanvean (27808)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.25 0 0 27808

Egyébként a Mester azt írja, hogy:

A készülék (ZK140T) mechanikai konstrukciója hasonló a ZK125, ZK140, ZK145 tipusokéhoz, ezért ezt in nem ismertetjük.

:-D

Na nem mintha a másik háromnál olyan hú de részletes és kivehető mechanikai rajz lenne.

Előzmény: Sanvean (27807)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.25 0 0 27807

Körülnézek még apám motyói között. Van egy jó pár magnó kapcsolási rajza (hátha mechanikai is van).

Még a Vörös Szikra rajza is megvan :-D

Előzmény: spacc (27804)
spacc Creative Commons License 2011.10.25 0 0 27806

Kend a hajadra, majd fésüld meg vele.... bár jobb a zselé.......

Előzmény: gabocza1 (27803)
gabocza1 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 27805

Láss, ne csak nézz...:)

Előzmény: spacc (27804)
spacc Creative Commons License 2011.10.25 0 0 27804

Na igen, de nincs robbantott rajz, csak a kuplungról :))  Különben azt ajánlottam volna neki, hogy jöjjön el a könyvért.

Amúgy Csabay nag átbaxása derült ki, a 140T-nél azt írja, hogy itt nem adja meg, de a többinél se adta meg....... Letöltöttem az elektrotanyátról, de ott csak a kapcsolási rajz van meg.

Marad a sec-perc tökölés, feltéve, ha nem ugrótt úgy el egy rugó, hogy nem vette észre.

 

Majd jól meghuzogatom őkelme fülét, hogy ilyen alapfokú problémával zaklattya az öregeket... :DDDD

Előzmény: Sanvean (27802)
gabocza1 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 27803

Nézd mim van, kell ennél több? :)

Előzmény: Endiman (27798)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.25 0 0 27802

A Mester 'Magnókapcsolások 1972-1976' c. remekművében benne van a ZK140 és a ZK140T tipus is.

Előzmény: Endiman (27798)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.25 0 0 27801

Ja... értem.

Előzmény: dzogcsen (27797)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.25 0 0 27800

Akkor most mégis használható?

Előzmény: dzogcsen (27797)
spacc Creative Commons License 2011.10.25 0 0 27799

Hozd el, összeeszkábáljuk...

Előzmény: Endiman (27798)
Endiman Creative Commons License 2011.10.25 0 0 27798

vettem két doboz cigi áráért egy meglepően szép állapotú unitra zk 140t-t.

 

szíjat akartam cserélni benne de atomjaira hullott szét az egész...

 

 

van valakinek, v valahol a neten sematikus rajza, az alkatrészek elhelyezkedéséről?  leginkább a programkapcsolóról

 

köszi

dzogcsen Creative Commons License 2011.10.25 0 0 27797

Bocsi elfelejtettem: ez már P.

Előzmény: Sanvean (27793)
dzogcsen Creative Commons License 2011.10.25 0 0 27796

Igen, nem tudom a pontos időt meddig használták de van 1968-as szalagom Felvételekkel kaptam Bécsben, több szalaggal és a tulaj ráírta mikor vett fel rá, ez 1968, gondolom akkor vette)) azon már Kodak van.

Előzmény: Sanvean (27793)
gelván Creative Commons License 2011.10.25 0 0 27795

Ja és a celofánosoknak van orig POLIMER LH 90 és TDK SA 90.

A 10cm -s szalag az Milphon DP.

Előzmény: gelván (27794)
gelván Creative Commons License 2011.10.25 0 0 27794

Én csak a 8 és a 10cm-s AGFA-k miatt figyelmeztettem.

Előzmény: Sanvean (27789)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27793

Mármint Kodak márkajelzés előtti idő. Ez az 1960 -as évek saccperkábé.

Előzmény: dzogcsen (27791)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27792

Oké. Akkor nem izgulok fel rá. Kösz, hogy szóltatok.

(Emlékeim szerint a T200 -ra még a Mester... a Csabai... azt írta, hogy elavult szalag. De az emlékeim szerint Kodakként volt írva és nem Kodavox volt.)

Előzmény: dzogcsen (27790)
dzogcsen Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27791

Nem Kodak előtti idő csak így különböztették meg a filmektől ami a fő profil volt. Egyébként hangra kitűnő.

Előzmény: Sanvean (27787)
dzogcsen Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27790

Nem, ez 26 mikronos, volt anno sok ilyenem és szakad mint a barom mert acetát és öregszik. Már a 70-es évek elején lejátszhatatlan volt. P betűvel kezdődőt szabad csak megvenni az poliészter.

Előzmény: Sanvean (27786)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27789

tt vettem februárban 5 darabot. Kifogtam egy még szűz Scotch szalagot... vettem egy Sony ULH -t mutatóba 18 -as orsón... Egy Sony PR150 -et 18 -as orsón (ezeken az eredeti szalagok voltak)... és vettem egy 18 -as Audio Magnetics XHE2400 -at, egy Maxell UD25-120 -at (aranyszínű), amin nem az eredeti szalag van.

Amikor ott jártam, volt egy rakat Akai LN, Sony ULH, pár Agfa... egy Scotch212 (bolgár fémorsón :-D)... volt egy 10,5" -es Sony SLH 8 ezerért... még egy Audio Magnetics.

Az Audio Magnetics -en nem tudom milyen szalag volt 826 mikronos helyett 35 mikronos volt)... de az jó minőségű volt minimális drop out-tal... a 25 mikronos helyett szintén 35 mikronos Maxell cuccon meg volt néhány komolyabb drop out... ahogy a PR150 -en is, de az nem volt vészes. A Sony ULH meg persze csikorog.

 

Úgyhogy nem biztos, hogy mindenki elégedett lesz azzal, amit ott vesz. (Utálom azt, ha nem az eredeti orsóján van a szalag... pláne, ha még a doboz sem stimmel. Sajnos ez ott zsákbacicus.)

Előzmény: gelván (27782)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27788

Kibontanám én... de ki ám. De lehet, hogy a türelem rózsát terem és lesz majd kissé modernebb változat... ne adj' isten 18 centis orsón...

Előzmény: kékszemű (27764)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27787

Hallgatok rátok. Ez a Kodavox még a Kodak előtti időkből való. (Ha nem tévedek túl nagyot)

Előzmény: spacc (27763)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27786

Lehet, hogy én vagyok vak... de mintha 15 centis orsó lenne... 360 méter szalag... magyarán 35 mikronos.

Előzmény: dzogcsen (27762)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27785

Jó neked. Nekem a várttal ellentétben egy álmatlan éjszakát már okozott a dolog. Lehet, mégis csak megkérdezem a csókát... legfeljebb neked nem mondom el, mit válaszolt :-D

Előzmény: spacc (27761)
gabocza1 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27784

Püff neki, nekem is van 6000-m és nem vettem észre, hogy nincs hely az ötödik telepnek... Na, ha visszakapom megnézem...:)

Előzmény: Orsósmackó (27781)
gelván Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27783
Előzmény: gelván (27782)
gelván Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27782

Hello quad!

Lépj be az alábbi oldalra és ott válaszd a magnószalagokat:

http://oldiescdlemezudvar.hu/drupa/?q=node/4221

Előzmény: quad (27780)
Orsósmackó Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27781

Nekem egy 6000-esem és egy 1000 pilotom van. A 6000-esbe kell az aksi.

quad Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27780

Nincs senkinek egy felesleges Uher 4200-asa vagy 4200 IC-je? Adok érte 4400 IC-t

gabocza1 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27779

Ez melyik Uher?

Előzmény: Orsósmackó (27768)
quad Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27778

Így néz ki, ez jó az Uherekbe

 

Előzmény: quad (27777)
quad Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27777

Dögivel lehet kapni ilyen méretű akkukat minden tisztességes akkuboltban. Csak arra vigyázz, hog az érintkező ott legyen ahol az UHER-en van (ha nem orr van, akkor is meg lehet buherálni egy kis darab rézlemez felforrasztásával

 

Nekem olyan akkum van amire az van ráírva, hogy JIALEE, valószínű ez a cég neve, a tipus pedig 3-XM-3.2 (6V 3.2Ah-20R) Ez egy akkus boltba lett véve pár ezer forintért.

 

Gond nélkül használható

Előzmény: Orsósmackó (27765)
etwg Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27776

Mondtam már menj el a wormsignhez, nekik van katalogusuk is (meg ott az internet is, lehet, hogy találnak egy ilyent is - vagy megcsinálják neked).

Előzmény: Orsósmackó (27774)
dzogcsen Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27775

Sajnos már nagyon régen nem.

Előzmény: Orsósmackó (27774)
Orsósmackó Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27774

Jó kis játék. Újat persze már nem lehet kapni?!

etwg Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27773

Rendszerint csak fel tudod vágni, mint egy konzervdobozt, de belül a cellák általában egyenként vannak, igy cserélni lehet. Utánna meg elmerengeni, hogy hogyan lehet az egészet szépen összerakni, hogy az beférjen az eredeti helyére....

Előzmény: Orsósmackó (27772)
Orsósmackó Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27772

Szét lehet ezt szedni egyáltalán valahol? Nem látom rajta a bejáratot. Köszönöm a lehetőséget!

dzogcsen Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27771

Neked ajándékozom a rossz akkut hogy magadnak megcsináltathasd, Az én Uherjeimbe jó a r20-as rúdakku. Még a monitorba is.

Előzmény: Orsósmackó (27770)
Orsósmackó Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27770

Köszönöm. Kereslek majd mert ezt most nem értem.

dzogcsen Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27769

Az gáz akkor csináltatni kell, rossz ólomakkut tudok ilyent adni tetethetsz bele, és akkor van feltöltött tartalékod.

Előzmény: Orsósmackó (27768)
Orsósmackó Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27768

Köszönöm Nektek! Sajnos csak akkuval megy, nincs bekötve az elemtartója. Az ötödik elemnek nincs is helye úgy mint a régebbi tipusokban.

dzogcsen Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27767

Az Uherekbe tökéletesen megfelel a rúd akkú és azzal tovább is megy. 5 db kell bele.

 

Előzmény: Orsósmackó (27765)
etwg Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27766

Menj el egy jobb akkushopba (pl. wormsign.hu) egészen biztosan ki tudják cserélni a cellákat.

Előzmény: Orsósmackó (27765)
Orsósmackó Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27765

Kedves Sorstársak!

Nem tudja valaki, hogy fel lehet-e újítani ezt az akkumulátort vagy lehet-e valahol kapni ilyet emberi áron? Köszönöm, üdvözlettel!

 

 

kékszemű Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27764

Szerintem nem akarja használni, sőt kibontani sem.

 

Ettől függetlenül, az ára nagyon sok...

Előzmény: spacc (27763)
spacc Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27763

Ha akarod, lecsaphatom neked, de őszintén mondom, 2Ft-ot nem ér, ahogy manócskánk is modotta volt.... ?)))

Előzmény: Sanvean (27752)
dzogcsen Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27762

13 centis orsón vékony acetát szalag szakad mint a rossz cérna. Kibontani, használni nem szabad.

Előzmény: kékszemű (27747)
spacc Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27761

Nem, kedveském, egyáltalán nem. Eccerűen indiferens szémomra... :)))

Előzmény: Sanvean (27756)
philipsmaniac Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27760

Egyre gondolunk!

Leprece=léprecsal :)

Előzmény: kétkerekes (27758)
főnixer Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27759

A készülék leirása mindenesetre ugyanaz...

Előzmény: kétkerekes (27758)
kétkerekes Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27758
Előzmény: philipsmaniac (27757)
philipsmaniac Creative Commons License 2011.10.24 0 0 27757
Sanvean Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27756

Egyébként érzem, hogy Te most felbujtó vagy... Valljad be, hogy kíváncsi vagy a válaszra és azt szeretnéd, ha megkérdezném tőle! :-¤

Előzmény: spacc (27754)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27755

Vedd úgy, hogy költői kérdés volt. Álmatlan éjszakáim nem lesznek, ha nem tudom meg, mi célból vette és őrizgette 20 évig.

Rossz az, aki rosszra gondol. Nem feltételeztem, hogy nepper, csupán nem százas az illető :-D Szarrá nyüstöltem volna, az biztos.

Előzmény: spacc (27754)
spacc Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27754

Tündérbogaram! Arany nünükém!

A válaszod jól példázza a "nagy a világ álatkertje" c. feledhetetlen alapvetést. Egyrészt, hogy ilyet kérdel, másrészt egy normális ember agyajárása figyellembe nem veszi az ilyen értelmetlen kérdést.

Ha van válasz, akkor minden további gondolkodás nélkül felteheted kérdésedet az eladónak, tudod arra alá nyugatabbra toleránsabb nemzettek vannak, és nagy valószinüséggel precíz, őszinte korrekt választ fox kapni, mert úgy vettem észre, hogy ez nekik nem okoz problémát.

Persze monnyuk ne ilyetén szegezd neki a kérdést, ho': -Waze! Te már 30 éve ilyen álnok nepper voltál, amikor félreraktad ezt a vackot ???" - Mert a pofátlanságot viszont nem szokták tolerálni... :)))) 

Előzmény: Sanvean (27753)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27753

Akkor most jönnek elő a stratégiai szempontból ínségesebb időkre félretett magnókkal egyesek.

Már múltkor leírtam, hogy furi a dolog. 1991 -ben megvette és nem használta. Minek vette? Dísznek? .-D

Előzmény: spacc (27748)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27752

Zsír! Csak nem vagyok fenn vaterkán.

(Ez 15 centis)

Előzmény: kékszemű (27747)
gabocza1 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27751
spacc Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27750

Embör!  Ezek használatlan, csomagolt árúk.  Tehát zsír új állapotban vannak, bár szerintem pl. a számláló borásszíja ugyanúgy csrére szorul, meg egy pár kondér, mert hát az idő wassfogát órákba mérik a gyártás pillanatától.

Előzmény: newnikk (27749)
newnikk Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27749

Ha nem írod hogy egy volt, aszittem vón, hogy legalább 4-5 db. Az árhoz az stimmelne.

Előzmény: spacc (27748)
spacc Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27748

Rz egy másik. A múltkor magyar pízben xámolca 762ezer frinyáért ment el egy ugyanilyen, de kompletten, NAB adapterekkel, plexivel és távirányítóval.

Előzmény: Sanvean (27745)
kékszemű Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27747

Kodak szalagot még mindig vennék...

 

Itt van egy bontatlan a Vaterán...

Előzmény: Sanvean (27651)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27746

Szóval ez lenne az:

Budán 5000 Ft-ért elvihető.

 

avictor kukac citromail pont hu

Előzmény: Törölt nick (27684)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27745
Sanvean Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27744
Sanvean Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27743
Sanvean Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27742
Előzmény: Sanvean (27741)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27741

Esetleg valakinek Tanburg magnó? Ha van Wartberg autója, amelé jó lesz a garázsba :-D

Sanvean Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27740
Sanvean Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27739

Szerintem tul sok szervizelést nem igényelne a dög... ha 100 dollár alatt elmegy, akkor is elmondható, hogy megéri.

Előzmény: ***RS*** (27737)
dzogcsen Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27738

Nagyon jó magnó.

Előzmény: ***RS*** (27737)
***RS*** Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27737

Ezt már én is észrevettem. Amerikaában nem nagyon ismerik a Braun márkanevet. Az audió xuccaikat a/d/s néven árulták egy ideig, marha drágán. A többi háztartási cuccot nem tudom milyen néven árulhatták. Érdekes gép ez a TG1000/1020, de csak inkább gyűjtibe...

Előzmény: Sanvean (27734)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27736
Sanvean Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27735

Igaz, kis szervízre szorul. (Lehet, hogy csak a fejet kéne rendesen megsikálni és mindkét sávra rendesen venne fel.)

Előzmény: Sanvean (27734)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27734

http://www.ebay.com/itm/Braun-TG1000-4-Reel-to-reel-tape-deck-/130588260661?pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item1e67aab935

 

Hoppá! Szaré hugyé'... Még nincs vége a licitnek, de nincsenek rá sokan jelentkezők.

Sanvean Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27733
Sanvean Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27732
newnikk Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27731

Abból nekem 1 is több a kelleténél.

Előzmény: Endiman (27730)
Endiman Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27730
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27729
Sanvean Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27728

Már amikor a hátsó bevonatot láttam, volt egy rossz érzésem. Felraktam a magnóra... egy perc után furcsa hangot hallottam a zenéhez keveredve... levettem a fülest és már tudtam, hogy mitől. Nem volt kétséges: ez Sony ULH :-D

Előzmény: haraposjoe (27725)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.23 0 0 27727

:-D

 

Ami nálam kuka: Scotch 212LP, Ampex456, Sony ULH... az első kettő koszol, mint a hétszentség, a harmadik csikorog. Ez utóbbi hangjelenséget már Sony PR150 -nek is sikerült produkálnia.

Előzmény: philipsmaniac (27724)
philipsmaniac Creative Commons License 2011.10.22 0 0 27726

Állítólag a kötőlakk kezd el feloldódni az évek múlásával vagy nemtudom :)

Előzmény: haraposjoe (27725)
haraposjoe Creative Commons License 2011.10.22 0 0 27725

Egyébként honnan jöttél rá, hogy Sony volt?

 

Philipsmaniac

egy szalag mitől kezd el tönkremenni?

Előzmény: Sanvean (27723)
philipsmaniac Creative Commons License 2011.10.22 0 0 27724

A 4000-es egy remek indikátor a csikorgó halodó szalagok kiszűréséhez. Ami azon megszólal az kuka. Énis azon tesztelek mi megy át.

Előzmény: Sanvean (27722)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.22 0 0 27723

Igaz, az a Scotch is bevonatos volt.

Előzmény: Sanvean (27722)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.22 0 0 27722

Némelyik Scotch úgy szintén ciripel :-)

Nem tudom, hogy az Akai GX4000 -en kívül még min viselkedik így a Sony ULH. A Tesla B100 -on például nem csikorgott. A Kashtan -ra meg még nem raktam fel.

Miattam nem szükséges cserélni. A lényeg a Revi orsó volt.

Előzmény: haraposjoe (27721)
haraposjoe Creative Commons License 2011.10.22 0 0 27721

A csikorgás magnó függő? Nem a szalag szar szerinted? Felőlem cserélhetünk egyébként ha neked megér annyit az utazás, de az én kedvemért felesleges. Van például Scotch szalagom amihez úgysincs orsó.

Előzmény: Sanvean (27720)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.22 0 0 27720

Ha kell hozzá a szalag, visszaviszem valami kevésbé csikorgósért :-D Eddig még egy Sony sem volt jó a magnómra.

Előzmény: haraposjoe (27718)
gabocza1 Creative Commons License 2011.10.22 0 0 27719

Az tudod, hogy volt fent a vaterán egy ilyen Stella keverő?

Előzmény: quad (27710)
haraposjoe Creative Commons License 2011.10.22 0 0 27718

Igen? :D Nah! Hát annak is árulom az orsóját.. :D Néha kiderül mi hol van.

Előzmény: Sanvean (27708)
***RS*** Creative Commons License 2011.10.22 0 0 27717

Én már láttam ezt a  JBR adaptert árulni az Ebay-en, szerintem be is linkeltem akkor!

Előzmény: quad (27709)
gabocza1 Creative Commons License 2011.10.22 0 0 27716

Persze, mert a Nagrát, és a Stellavoxot a fészerben tartom... NORMÁÁÁÁÁLIIIIIS?

Előzmény: spacc (27713)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.22 0 0 27715

:-)

Előzmény: quad (27711)
quad Creative Commons License 2011.10.22 0 0 27714

Sajnos ez nem az enyém, még a JBR sem érkezett meg (jó, ha a Jézuska meghozza)

 

 

Előzmény: gabocza1 (27712)
spacc Creative Commons License 2011.10.22 0 0 27713

Gabócza nem írigykedik, hanem szent borzadállyal nézegeti QUAD a nagy gyűjtő kincseit.... ez nem fészerbe való te szerencsétlen. A zöld bársony meg nagy rá, eltakarná, akkó meg minek ez neked te kölök?

Előzmény: gabocza1 (27712)
gabocza1 Creative Commons License 2011.10.22 0 0 27712

Nem cukkoljuk szegény gaboczát...:(

Előzmény: quad (27711)
quad Creative Commons License 2011.10.22 0 0 27711

Itt van megkerestem:

 

Előzmény: quad (27709)
quad Creative Commons License 2011.10.22 0 0 27710

A Qrva életbe!

Az uher egyik oldalán meg egy Stellevox keverő, másikon pedig két Stellavox SM5 "pihen"

Előzmény: gabocza1 (27698)
quad Creative Commons License 2011.10.22 0 0 27709

Légy erős, létezik majdnem hasonló!!

 

Amikor a Nagra elkészítette a JBR kazettás felvevőjét (csak felvenni tud, de fele akkora volt min az SN) akkor még nem létezett hozzá lejátszó, ezért az SN-hez készítettek "kazetta lejátszó adapter" Na egy olyat szeretnék, de nagyon

Előzmény: Sanvean (27701)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.22 0 0 27708

Sony ULH volt a Revox orsón :-D  Csikorog, mint az isten nyila.

Előzmény: haraposjoe (27614)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.21 0 0 27707

Már késő. Fejbe lőttem magam. (Igaz, csak egy sörétessel.)

Előzmény: newnikk (27706)
newnikk Creative Commons License 2011.10.21 0 0 27706

Na látod épp az benne a trükk, hogy nem!:-)))

Előzmény: Sanvean (27704)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.21 0 0 27705

Most megyek, és én lelövöm magam. (Kikotyogtam a titkot).

Előzmény: Sanvean (27704)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.21 0 0 27704

Az az angol licenszet jelöli.

Előzmény: newnikk (27703)
newnikk Creative Commons License 2011.10.21 0 0 27703

Mer' Q, mint qrvanagy GB, valamint K, mint kicsike GB. Asztat ne kérdezd, h mijaza GB, mert az annyira titkos, hogy ha megmondanám, le kéne lőjelek.:-)))

Előzmény: Sanvean (27701)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.21 0 0 27702

Ja, és lehetőleg 14" -es orsó is ráférjen. :-D

Előzmény: Sanvean (27701)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.21 0 0 27701

A legdurvább verzió egy kis kémmagnóra szerelt QGB lenne. Azt már nem is QGB -nek nevezhetnénk, hanem KGB -nek :-)

Előzmény: gabocza1 (27700)
gabocza1 Creative Commons License 2011.10.21 0 0 27700

A QGB-t mivel önálló szabályzása van, kis ügyességgel bárhova lehet csatlakoztatni...:)

Előzmény: big-dewil (27699)
big-dewil Creative Commons License 2011.10.21 0 0 27699

Milyen QGB ez? Jol néz ki. )))

Előzmény: gabocza1 (27698)
gabocza1 Creative Commons License 2011.10.21 0 0 27698

:)))))))))))))))))))))))))

spacc Creative Commons License 2011.10.21 0 0 27697

....kár érte....

Előzmény: newnikk (27688)
M.Jocó Creative Commons License 2011.10.21 0 0 27696

Ha az elektronikáját "zajtalanítod" és a fejek nincsenek megmattúlva, akkor elég

jól szól. Nekem még mindég van egy, és elfogadhatóan működik.

Sávok közötti áthallás meglepően lacsony.

 

Előzmény: főnixer (27693)
newnikk Creative Commons License 2011.10.21 0 0 27695

Nu, annyira azért nem...:-)

Előzmény: főnixer (27693)
gabocza1 Creative Commons License 2011.10.21 0 0 27694

Ez természetesen főleg a fogyasztás miatt van, a nagra SN-t is kézzel kell visszatekerni. Ez egyébként már volt fent, meg is jegyeztem, hogy a capstan hajtást, az uher reportról lesték el...:)

Előzmény: newnikk (27691)
főnixer Creative Commons License 2011.10.21 0 0 27693

Orosz ide szovjet oda szép gép.... de vajon mennyire jó?

Előzmény: Endiman (27692)
Endiman Creative Commons License 2011.10.21 0 0 27692
newnikk Creative Commons License 2011.10.21 0 0 27691

1973, szovjet kémmagnó, 138 x 90 x 17mm

 

És ennek se erőssége a gyorscsévélés, azaz magad uram - ööö akarom mondani elvtársam hamár KGB - és szolgád nincs.

Előzmény: tunerman (27690)
tunerman Creative Commons License 2011.10.21 0 0 27690

Aranyos ez a fekvőmotoros, írányváltós, dörzshajtású mechanika, de azért magnónak nem nevezném:-)))

 

Inkább diktafon kategóriában indulhatna...nincs megbízható, állandó szalagsebessége és a gyors előrecsévélés is kimaradt a projektből!

 

Üdv: TJ.

Előzmény: newnikk (27689)
newnikk Creative Commons License 2011.10.21 0 0 27689

Aki ettől kevesebb alkatrészből tud működő magnót csinálni, na az már tud valamit...

 

Apolec RA-11

 

newnikk Creative Commons License 2011.10.21 0 0 27688

Ilyen volt

 

Ilyen lett.

Sanvean Creative Commons License 2011.10.21 0 0 27687

Köszi az infót.

Előzmény: spacc (27682)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.21 0 0 27686

Előbb kérdezd meg a közvetlen barátaidat is... hátha az utolsó pillanatban az itt érdeklődő személy orra elől elhappolnák... mint az én orrom elől a Revox B77 -et. :-D

Előzmény: tdk4 (27685)
tdk4 Creative Commons License 2011.10.21 0 0 27685

Ha valakit érdekelne: Egy doboznyi Quantegy szalag (10 db.) originál, dobozában eladó!

730 m/ kb. 23 cm átmérő.

25000 ft+postaköltség

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.21 0 0 27684

Így néz ki. Szép, megkímélt állapotú. Elvileg működik is mindene, de délután készítek róla képet, és kipróbálom, ha érdekel valakit.

 

 

Van még egy Orion SM-250B ezüst deckem is (szakadt az ékszíj, különben ok.), és egy Akai HX-2 is esetleg.

Előzmény: dzogcsen (27676)
spacc Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27683

Pontosan. Amúgy egyes Teslákban is volt ilyen lehetőség

Előzmény: gabocza1 (27680)
spacc Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27682

A 810-807-en nincs pause, ezt cak távvezérléssel tudja.

A Revoxokban csak a gomb megnyomása alat van pause-ban, de lehet kapni egy kis modult, amit feldugva egy jumperrel állítható módon 3 féle üzemmódba kapcsolható PAUSE funkviót kap a készülék. Nekem van a B77-hez is és az A700-hoz is egy ilyen kis pic-es modul. Most gyrok két utólagosan bedugható Quartz motorvezérlő modulra, sajna drága, 176 darabja.

 

Előzmény: Sanvean (27670)
dzogcsen Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27681

Köszi! Volt ilyenem egy szentendrei barátomnak ajándékoztam vagy 5 éve előtte 20 évet szokta az azsalóban a klímát.

Előzmény: M.Jocó (27679)
gabocza1 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27680

Ebben kicsit bizonytalan vagyok, lehet hogy felvenni csak monóban tud, de külső erősítővel lejátsza a sztereót...

Előzmény: dzogcsen (27678)
M.Jocó Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27679
Előzmény: dzogcsen (27678)
dzogcsen Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27678

Csak kiváncsiság már nem emlékszem a gépre. Ez sztereo vagy mono?

Előzmény: gabocza1 (27677)
gabocza1 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27677

Kálmánka, mi a fenének az neked?

Előzmény: dzogcsen (27676)
dzogcsen Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27676

Kaphatnánk képet?

Előzmény: Törölt nick (27675)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27675

Jó estét Mindenkinek!

 

Érdekel valakit egy Philips 4308-as gép?

 

avictor kukac citromail pont hu

newnikk Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27674

Megvan.

Előzmény: big-dewil (27673)
big-dewil Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27673

Megwan még a magnod???

Wagy roxxul láttam a watyin? )))

Előzmény: newnikk (27668)
M.Jocó Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27672

Befékezik, de sajnos a nyomatékot is megszüntetik a csélő motorokon.

Ahhoz, hogy ezt a funkciók kiépítsem a ruszki magnókon egy kis áramkört kellene még

hozzá tervezni, amely szünetben(van szönet gonb) a fékeket nem húzza meg, a görgőt

elereszti és a csévélő motorokat betáplálva ahgyja.

 

A funkció egyébként működik, ha lejátszáskor a görgőt eltávólítod és mozgatni kezded

valamelyik(mindegy melyiket) kart. Csak arra kell vigyátni, hogy ne haladd meg az időt,

amíg a szalag mozgását érzékelő(jobbszélső) görgő már nem ad jelet és leállítja a lejátszás

üzemmódot. Ez kb. 3 másodperc, de ezalatt bőven van idő a kart mozgatni, amikor a szalag azonnal

elmozdul a nagyobb nyomatékot szolgáltató motor tárcsájára -:)

 

Előzmény: Törölt nick (27663)
Audi80Avant Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27671

azóta leesett? :-)

 

Előzmény: big-dewil (27666)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27670

Szerintem azon nincs Pause.

Előzmény: Törölt nick (27662)
newnikk Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27669

Az A700-é se arretál, szimpla nyomógomb.

Előzmény: Audi80Avant (27667)
newnikk Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27668

Az enyémen (A810) nincs, de lehet, hogy a B67-en van...

Előzmény: Audi80Avant (27665)
Audi80Avant Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27667

A B67 Pause állása elég egyedi :-) nem csinál az semmi ilyen kunsztot, sőt még csak nem is arretál be.

Előzmény: Törölt nick (27659)
big-dewil Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27666

Melyiken? Me sem a 810-en, sem a 807-en, de még az A 80-on sem láttam, pedig wolt itt több is mindegyikböl... )))

Előzmény: Audi80Avant (27665)
Audi80Avant Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27665

szerintem van...

Előzmény: newnikk (27660)
newnikk Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27664

Azon van Pause, de még nem próbáltam, hogy reagálna a azalagfeszítők mozgatására.

Előzmény: Törölt nick (27662)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27663

Azok  befékezik az orsókat ilyenkor?

Előzmény: M.Jocó (27661)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27662

Naja  Télleg :)

És az A700?  Az hasonló  mechanika. Azon  mintha lenne  pill állj

Előzmény: newnikk (27660)
M.Jocó Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27661

 Én sem azt mondtam, hogy ez egy "szolgáltatás" -:)) hanem azt, hogy "ilyen" -:) és hogy jó ötlet.

Egyik orosz A700 másolat sem tudja ezt.

 

 

Előzmény: Törölt nick (27659)
newnikk Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27660

A Studer biztosan nem csinálhat ilyet, mégpenig azon eccerű oknál fogva, hogy nincs rajta szünet-gomb.

Előzmény: Törölt nick (27659)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27659

Jaa:))

De ez nem éppen szolgáltatás. Egyszerűen  csak így múxik a mindkét oldali  szalagfesz szabályozás.

Ugyanezt tudta a Philips 4520  , meg a Tascam 42 is.

Sztem a B67 es Studer,  vagy az A700 as revi  is ilyen lehet..Bár ebben nem vagyok biztos, csak tipp..

Előzmény: M.Jocó (27658)
M.Jocó Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27658

Szünetben, ha megmozgatod valamelyik szalagfeszítő kart, a csévélő motorok kimozdulnak az egyensúlyból

és tekerni kezdik a szalagot jobbra vagy balra és a némytás is ki van kapcsolva -;)

 

Előzmény: Törölt nick (27655)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27657

***RS*** Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27656

Még meg is fejelték a Revit egy programozható kikapcsolóval!

Előzmény: quad (27654)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27655

Mire gondolsz?

 

Előzmény: M.Jocó (27649)
quad Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27654

Most is van eladó, de ha jól értem javítandó

 

http://allegro.pl/k-o-n-c-e-r-t-m-3201-sd-do-renowacji-na-czesci-i1879753399.html

 

Egyébként itt rendszeresen van, de 1000PLZ-t is meghaladja általában az ára.

Előzmény: M.Jocó (27648)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27653

Olvtárs ígért 13 -as orsón... bár a legjobb 18 -as volna.

Előzmény: quad (27652)
quad Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27652

Mekkorát? Nekem, ha minden igaz van, de csak 7,5 cm átmérőjű orsón.

Előzmény: Sanvean (27651)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27651

Kodak szalagot még mindig vennék...

Sanvean Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27650

Küldtem.

Előzmény: haraposjoe (27646)
M.Jocó Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27649

Ötletes a szünet funkció alatti lehetőség:

 

http://www.youtube.com/watch?v=8GNQVfktePs&feature=related

Előzmény: ***RS*** (27645)
M.Jocó Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27648

Van egy pár kisfilm is a neten róla...A rajza szerint nem nagy durranás, a fejek benne valóban revi.

Nincs belőle fellelhető a lengyleknél sem, legalábbis nekem nem sikerült felhajtani. Ha kell a rajza,

szívesen átküldöm.

Előzmény: ***RS*** (27645)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27647

Okézsoké!

Előzmény: haraposjoe (27646)
haraposjoe Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27646

Holnaptól bármikor. Küldj egy mailt és mondom a részleteket.

Előzmény: Sanvean (27644)
***RS*** Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27645

Találtam egy lengyel Studer klónt. ezek szerint nem csak prototípusként létezett.

 

http://classic-audio-vintage.com/index.php/home?sobi2Task=sobi2Details&catid=7&sobi2Id=1031

Sanvean Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27644

Blaha Lujza jónak tűnik. Ár korrekt... én is ennyit ajánlottam volna :-) Neked mikor lenne jó?

Előzmény: haraposjoe (27638)
mohinger Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27643

Ez valóban így van, a Te szalagjaidra nem jelentkeztem még sosem, de korábban más szalagjaira és kazettáira igen. Amint mondtam, volt, hogy válaszra sem méltattak, vagy irreális árat kértek, ezek szerint nem a megfeleő embereknél kopogtam. Mint írtam, szerencsére vannak még jószívű fórumtársak, akikkel kölcsönösen megajándékoztuk már egymást, remélem mindkét fél megelégedettségére.

Előzmény: ***RS*** (27633)
metalex Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27642

Szerintem nincs oka itt restelleni senkinek semmit, esetleg a néha fel-fel bukkanó hiénáknak (:-)

Az ember ismeri a pénztárcája két fala közti távolságot és annak tükrében gondol hangosan egy összegre amit még szívfájdalom nélkül ki tud fizetni és kész.

Slussz passz !!!!!

Az összeg mindíg ennek fejében nagy vagy kicsi, effektíve és volume - relative. És nincs harmadik megoldás ebben a kérdésben.

Ráadásul van egy fontossági sorrend, mennyire kell, és mennyire akarom - azaz pont fordítva, de nagyon akarom és nagyon kell (:-)

Előzmény: főnixer (27639)
metalex Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27641

Nincs ezzel semmi probléma, ne mentegesd magad. Számomra az emilből nem derült ki, hogy előnyös ajánlatokkal kell, hogy bombázzunk  keményen és gyorsan.

( vagyis valszeg ezt elbambáztam (:-)

Mindenkinek van egy szempontja ami szerint árul.

A vétel nem kötelező, és mindíg az eladó diktál.

Ráadásul számomra nem volt égető, hogy itt, és most és csak nekem.

Szóval emiatt ne legyen fejfájásod (:-), elég sajnálatos, hogy a muszály miatt kellett ezektől megválnod.

 

Előzmény: johnjohn (27637)
haraposjoe Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27640

Nekem nincsen gondom vele, vállaltad az ajánlatod egy nyilvános fórumon. Egyből egyébként csak akkor adtam volna oda, ha rendesen meglepődöm az ajánlaton, mondjuk 5ezer a kettőért vagy ilyesmi,  egyébként pedig inkább informálódom.

Előzmény: főnixer (27639)
főnixer Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27639

Az események tükrében  már kissé restelem az orsókra tett ajánlatomat de vékony pénztárcáju vidéki lévén ennyire tellett.

De már kaptam is a jóindulatu  hiéna jelzőt.

Teljesen egyetértek Metalex olvtárssal.

Előzmény: haraposjoe (27638)
haraposjoe Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27638

2500+pósta? Személyesen Blaha, vagy Szentendre. King Crimson van rajta egyébként, de nem tudom milyen minőségben. Aztán szólj rám ha nagyon elvagyok szállva, de én úgy látom vaterkán minden szart el lehet adni.

Előzmény: Sanvean (27628)
johnjohn Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27637

Igazából a licitálás nem lenne megfelelő kifejezés, itt egyszerűen egy előnyös árajánlatot kaptam a kollégától, aztán egy darabig semmi mást senkitől.

Előzmény: metalex (27635)
johnjohn Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27636

Üdv!

Sajnos Én sem vagyok Budapesti, és nagyon szűk idő áll rendelkezésemre egy esetleges személyes átadásra, ezért örültem a kolléga gyors, és kedvező ajánlatának az összes orsóra. illetve szalagra. Szintén sajnálatos, de meg kellett mostanában válnom jó néhány szép állapotban megőrzött készülékemtől is, és ezek eladásánál is a praktikum volt az egyik szempont.

Amíg Budapesten laktam és hagtechnikával foglalkoztam minden féle adás-vétel, csere könnyen ment, akár egyesével, darabonként is, sajnos akkoriban is rászorultam néha egyes cuccok eladására. Nem nepperként árusítok, hanem szükségből.

További szép napot !

Előzmény: metalex (27634)
metalex Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27635

Köszönöm azért a lehetőséget, a tolongás még itt a fórumon sem kenyerem, és nem is szeretem. A licitálás meg itt egy ilyen zárt közösségben nekem kicsit idegen.

Természetes, hogy limitált darabszám esetén az aktívabb kollegák lépéselőnyben vannak. Úgyhogy az első fordulóban ki is estem (:-)

Előzmény: johnjohn (27631)
metalex Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27634

Nem vagyok csalódott, hisz' nem voltam tisztában a készlet mennyiségével.

Viszont nagy alkusz sem vagyok, s nem ragaszkodom egyetlen felirathoz sem- csupán szeretnék egy pár fém orsót.

Alku helyett jobb szeretem, ha az eladó mond egy árat, s majd az eldönti, hogy azeretném-e oly annyira .

Felajánlásodat köszönöm, esetleg lehetne kérnem egy képet is az orsókról ?

Apropó, nem vontam egy percig sem kétségbe, hogy a te ajánltod tisztességes volt-e, valójában ezt az utolsó mondatodat nem nagyon értem.

Előzmény: kékszemű (27627)
***RS*** Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27633

Én rengetegszer hírdettem már orsókat és bontatlan szalagokat, és mindent elvittek a fórumtársak. Volt köztük sok vidéki is, de Te még sosem jelentkeztél egyikre sem. Részemről én továbbra is itt fogom először meghírdetni az eladó cuccaimat, nem Vaterázok.

Előzmény: mohinger (27629)
johnjohn Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27632

Örülök, hogy örülsz 4

Üdv 4

Előzmény: kékszemű (27625)
johnjohn Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27631

Sokan érdeklődtek, aztán másodszorra már nem mindenki válaszolt, kékszemű kolléga volt a leg aktívabb, és a legjobb ajánlatot is Ő adta. A maradék meg műanyag orsón van, nem volt nagy a tolongás.

Üdv: JohnJohn

Előzmény: metalex (27626)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27630

Az ebay -n ki lehet fogni szaré' hugyé' is szalagot... csak az a fránya postaköltség...

Én is begyűjtöttem már pár ajánlatot, amire akár itt, akár privátban rámoccantam és még nem sok (úgy is mondhatni, semmi sem) realizálódott belőle. No de mindegy... munkanélküliként most nem is szabadna dobálnom magam :-D Még a végén rámszáll az adóhatóság is. hehe

Előzmény: mohinger (27629)
mohinger Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27629

Nem budapestiként én már meg sem próbálok a fórumon felbukkanó cuccokra rámozdulni. Jóval nagyobb az esély akár Angliából, az ebayről szalagot szereznem, mint a fórumból. Sokszor azt tapasztaltam, hogy a már több száz darabos készlet gyarapodik újabb példányokkal, esélyt sem kap az egyszeri, vidéki magnós. Jó esetben kapok az emilre választ, de sokszor még az sem jön, ha megírom, hogy nem budapesti vagyok. Szerencsére azért találkoztam nem egyszer üdítő kivétellel, de nem ez a jellemző.

Sebaj, marad a Vatera, meg az ebay, meg a jószívű fórumtársak :)

Előzmény: metalex (27626)
Sanvean Creative Commons License 2011.10.20 0 0 27628

Akkor mennyit gondolsz a Revox orsóért?

Előzmény: haraposjoe (27623)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!