Keresés

Részletes keresés

Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.02.28 0 0 213639

Nem, egyáltalán nem hangzik viccesen.

Viszont alátámasztja azt, hogy attól, hogy valamiről nem hallunk, az a valami még igenis létezhet, mi az, hogy, nagyon is...

Előzmény: Airbag. (213636)
Qqberci Creative Commons License 2024.02.28 0 0 213638

És még lehet folytatni a sort: TBC, paralízis...

Előzmény: Airbag. (213637)
Airbag. Creative Commons License 2024.02.28 0 1 213637

teljesen jó látod!

Előzmény: Mlle. Grenelle (213634)
Airbag. Creative Commons License 2024.02.28 0 0 213636

viccesen fog hangzani most,de helyi (gócközponti) skarlát járvány most is van

( a most a február hónapot jelenti)

óvodások és kisiskolások közt

sok szülő nem veszi ki a gyerekét a csoportból.inkább kapja el kiskorban ,mint felnőttként sokkal rosszabb állapotban vészelje át.

Előzmény: Mlle. Grenelle (213633)
Qqberci Creative Commons License 2024.02.28 0 1 213635

a tisztaság fél egészség, mint az közismert

 

A lustaság is fél egészség. Akkor megvan az örök élet kulcsa...

Előzmény: Mlle. Grenelle (213633)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.02.28 -1 0 213634

A Covid-oltást sokan megkérdőjelezik, hogy hasznos volt-e, avagy sem.

(Szerintem, ha annyit elért, hogy nem került vele kórházba a páciens, már volt értelme.)

 

De az éxerelmére, erre hivatkozva ne rúgjuk már fel a kanyaró, a diftéria, meg a fene-tudja-mi elleni oltási rendet, mert az lesz az igazi életveszély.

Előzmény: endrebá (213623)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.02.28 0 0 213633

Az a "lokális fellángolás", amely a mai orvosi lehetőségek mellett ~100 emberéletet követel, igenis komolyan veendő.

A skarlát pedig nem pusztult ki, van, jelen van.

(Én is voltam skarlátos, 1989-ben.)

 

A higiénia segít az egészség megőrzésében (a tisztaság fél egészség, mint az közismert), de önmagában nem csodafegyver.

 

(Zárójel: ezt körülbelül én is így tudom.)

Előzmény: Aphelix (213626)
Szibillia3 Creative Commons License 2024.02.28 0 0 213632

Egy ilyen oltásnál, aminek nem volt ideje a hatását hosszútávon vizsgálni, én úgy gondolom (laikusként), hogy 

nem betegségtudatra, meg eleve betegségre, meg lelki tényezőkre kéne támaszkodni, hogy hogyan "működik" 1-2 év után.

És ezt pontos adatgyűjtéssel lehet (orvosoktól, kórházaktól, patológiáról, akár még pszichológusoktól/pszichiáterektől is) kéne vizsgálni.

Mert az, hogy a jövőben is ezt fogják használni, ha gyorsan össze kell dobni egy új vírushoz az oltást, tudni kell(ene), hogy jó-e.

Sajnos orvosok között is két tábor van, a nép meg ott áll, hogy most akkor mi van. 

Marad-e a tüskefehérje, vagy nem, baj-e ha marad, vagy nem, stb. 

Nekem az nem támpont, hogy az egyik azt mondja, hogy marad, a másik meg azt, hogy nem, az egyik szerint nem baj, a másik szerint óriási. 

A bizalom úgy gondolom, hogy sok embernél elveszett, illetve az oltás is már politika és pénz.

Nekem nagyon jó egészségi állapotban lévő rokonok, ismerősök is úgy "kipurcantak" a mostani vírusoktól, hogy csak na, és 

átlagosan nem tökéletesek el sem kapták. Pszichésen "normálisak" mind, nem rendelkeznek egészségtudattal.

Kifejezetten nem szerettem, hogy az oltatlanokra fogták a terjedést, és sok hónap telt el, mire bevallották az oltást gyártók, hogy az oltott is fertőzhet, de még ezek után is az oltottaknak voltak kiváltságai.

Szerintem elrontották ezt, de nagyon, a sok ismeretlennel, bizonytalansággal, a kötelezőséggel, a kényszerrel, és azzal, ahogy bántak a világon az oltatlanokkal. 

Előzmény: Airbag. (213630)
Airbag. Creative Commons License 2024.02.28 0 0 213631

egy krónikus betegségben szenvedő,illetve egy balesetben hirtelen elhunyt személy,ha a baleset idején

kimutatható  a Covid virus,az a statisztikában a Covid virusban elhunytként fog szerepelni

Előzmény: Airbag. (213630)
Airbag. Creative Commons License 2024.02.28 0 0 213630

az idei megbetegedések már össze mosodnak a felsőléguti és influenza és influenzaszerű megbetegedések,

illetve a covid oltások fajtája/kinai, és orosz,vagy a "nyugati oltóanyagok közt/ krónikus betegségekben szenvedő.

és a beteg fizikai állapota is sokat jelent a megbetegedéseknél.

De a járványügyi orvosok szerint a lelki okok vagy a betegségtudatban élők ,nagyobb számban érintettek,

 

egy jó fizikai/ pl nem túlsúlyos/ állapotban lévő,idős ember,aki 3 oltással/nyugati tipusú/rendelkezik és nem az ugynevezett beletörödő lelki állapotban

van,az szinte minden esetben túléli,/szövödmények nélkü!/

Előzmény: Szibillia3 (213629)
Szibillia3 Creative Commons License 2024.02.28 0 0 213629

Van most valamilyen statisztika (kell csinálni?), hogy az idei vegyes covid-influenza, ami sokaknál nagyon hosszú, és nehezen gyógyulóra sikeredett

oltottakat, vagy oltatlanokat sújtotta jobban? Feltűen sokan voltak betegek tágabb ismerősi körben, és nem kicsit és nem rövid ideig. 

Mert nagyon fontos lenne ezt tudni. 

Tőlem "maszek" helyen belgyógyász és kardiológus is azt kérdezte elsőnek, hogy vagyok-e covid oltással oltva (nem volt semmi bajom, csak még sosem jártam ilyen orvosoknál és szerettem volna egy átviizsgálást). 

Illetve azt is jó lenne tudni, hogy aki hirtelen, nagyjából meglepetésszerűen és fiatalon hal meg, oltott vagy nem. 

Ez nem azért fontos, hogy az egyik vagy másik csoport mondhassa, hogy naugye, hanem azért, hogy tudni lehessen, hogy a jövőben az ilyen fajta oltások milyen hosszabb távú hatást gyakorolnak a testre, és jó-e így az oltás, vagy azért van ezen mit javítani, ha már olyan gyorsan kezdtek oltani ezekkel, és csak egy sürgősségi engedéllyel indult.

Mert mind a mai napig téma ez a két táborban és ideje lenne, hogy valamelyiknek igaza legyen. 

Előzmény: Airbag. (213627)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.02.28 0 0 213628

Skarlátjárvány volt.

Előzmény: endrebá (213623)
Airbag. Creative Commons License 2024.02.28 -1 1 213627

olvastam az irásaidat oltás ügyben....

hát...

nem a googliból kell okosnak lenned!

nem összeóllozni kell a féligazságokat,és tényként kezelni,csak hogy a neked megfelelő bizonyitás meglegyen.

 

Hidd el,tudom mit beszélek,én már 2020 március közepén elkezdtem a Covid miatti munkát,

és naponta láttam a Red zónában/is/ történteket.

Előzmény: Aphelix (213611)
Aphelix Creative Commons License 2024.02.28 0 0 213626

"Eltűnt ... aha, akkor 2009-ben milyen járvány is volt az Egyesült Királyságban?"

 

Megnevettettél, köszönöm :) Mindenféle oltás nélkül elértük azt az állapotot, hogy évtizedekig nem is hallani a betegségről, aztán egyszer egy helyen van valami lokális fellángolás, amiben meghal kevesebb mint 100 ember, és ez olyan ritkaságszámba megy hogy hogy a világsajtó leközli... És ha jól értem ez szerinted érv amellett, hogy a higiénia nem csökkenti a járványos betegségek terjedését?

 

Zárójelben: Angliában legföljebb ugyanolyan a higiénia mint Mo-n, ott is élnek cigók, négerek, arab bevándorlók, úgyhogy semmivel sem jobb a "fényes nyugat", mint a mi kis ex-szoci országunk. Személyes ismerősöm mesélte, hogy mikor kint dolgozott bébiszitterként rendszeresen használták a tetűfésűt, mert az amúgy teljesen normális és átlagos iskolában gyakori volt a tetvesedés. Hmmmmm.

Előzmény: Mlle. Grenelle (213620)
Aphelix Creative Commons License 2024.02.28 0 0 213625

"Csak mert a nőknél a második leggyakoribb ráktípus, és az esetek 90 százaléka visszavezethető a HPV-re."

 

Nyilván nem túloztál, amit írsz az tudományos szentírás, és amúgy tudjuk, évente többmillió magyar nő hal meg méhnyakrákban amit kifejezetten a HPV okozott...

Ezzel szemben a gugli konkrétan ezt írja: "A méhnyakrák a 12. leggyakoribb ráktípus, és a női halálozási arányt tekintve az ötödik a rák okozta elhalálozások között. Évente 100 000 nőből 16 betegszik meg, ebből 9 eset halálos kimenetelű."

 

Na látod pont ez a baj, hogy a gyógyszeripari reklámagymosás hatására a fejekben inflálódik, hogy mi számít halálos betegségnek, és holnap már azt is dühösen fogod követelni, hogy a tinédzserkori pattanások ellen is oltsunk, mert a sajtó megírta hogy az okozza a tüdőgyuszit.

Próbáljuk már meg gondolatban összeegyeztetni, hogy oltunk a gyermekbénulás meg a kanyaró ellen mert abba milliók haltak meg, és oltsunk HPV ellen is, mert 40 fölötti nőknél 100E-ből 9-et elvisz a méhnyakrák, aminek elvileg a HPV is lehet oka.

 

Az pedig gondolom téged kurvára nem érdekel, hogy 100E HPV-oltott lányból hánynál lesz komoly mellékhatás, de garantálom neked, hogy több mint 9-nek.

Előzmény: Mlle. Grenelle (213619)
Qqberci Creative Commons License 2024.02.28 0 1 213624

Inkább megyek a piócás emberhez

 

A piócás embernek hány "ügyfele" lehetett egész életében? Ebből hánynak segített a gyógymód?

 

Egy oltóanyagot (az állatkísérleteket leszámítva) több tízezres mintán tesztelnek és az alkalmazás során sok százezres vagy milliós minta reakcióit elemzik. Ennyit még ezer piócás ember sem lát életében...

Előzmény: endrebá (213621)
endrebá Creative Commons License 2024.02.28 -1 1 213623

Naéshaaz Egyesült Kirájságben olyanmilyen járvány volt?

 

  Akkor abban is mi is mind meg fogunk halni benne?  :-)

 

Krisztinaaaa.. 

   ..nem a világjárványtól vagy veszélyben.  (hanem a vakcinabiznisztól)(től?)

Előzmény: Mlle. Grenelle (213620)
endrebá Creative Commons License 2024.02.28 0 0 213622

Valami legyen.

 

Az ijesztgetés már kevés.

Előzmény: Mlle. Grenelle (213612)
endrebá Creative Commons License 2024.02.28 0 0 213621

Tehát szerinted is megrendült.

        A bizalom újra megszilárdulásához elég, hogy leszólják a kétkedőket?

 

 

A 616 -osben írottaidra azt tudom mondani hogy okkal kialakult érzelmeket nem lehet a józan ész érveivel felülírni.

  Inkább megyek a piócás emberhez, mintsemhogy elhigyjem hogy az deigenishogya zúj vakcinák biztonságosak, és életeket is mentenek...  sőt, elvárom hogy a gyerekeimet is  távol tarthassam a gyógyszeripari nyomulástól.

Előzmény: Qqberci (213610)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.02.28 0 0 213620

Eltűnt ... aha, akkor 2009-ben milyen járvány is volt az Egyesült Királyságban?

 

De biztos náluk nem fejlődött elég tömegesen a higiénia.

Előzmény: Aphelix (213614)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.02.28 -1 0 213619

Jobbára ártalmatlan, és csak egy-két ritka rákforma feltételezett hajlamosító tényezője... méhnyakrákról hallottál már?

Csak mert a nőknél a második leggyakoribb ráktípus, és az esetek 90 százaléka visszavezethető a HPV-re.

De nincs itt semmi látnivaló, lehet továbbhaladni...

Előzmény: Aphelix (213614)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.28 -1 0 213618

Szia!

 Sajna igen !

 Amig Richter Gedeon , vagy Weiss Manfréd Works  is magáncég volt , megbizható volt.

Aztán államositva ? 

 

Most megint magáncég ?   De a bizalom, hirnév stb a bányászbéka feneke alatt van....

 

 

Az amcsi, német stb multicégek meg még rosszabbak.....

Előzmény: Qqberci (213617)
Qqberci Creative Commons License 2024.02.28 0 1 213617

Mondjuk ha állami cégek gyártanák az oltásokat

 

Te csak ne adj ötleteket. Nem bíznék egy olyan cég oltásaiban, mint M&M nonprofit Kft...

Előzmény: Aphelix (213615)
Qqberci Creative Commons License 2024.02.28 0 1 213616

Összegezve: nem az oltásokba vetett bizalmat kell elveszíteni, hanem a gyártók egy részébe és a forgalmazókba, esetenként a felhasználókba. Ez viszont már nagyon messzire vezetne...

Előzmény: Aphelix (213611)
Aphelix Creative Commons License 2024.02.28 0 0 213615

Mondjuk ha állami cégek gyártanák az oltásokat, és ténylegesen csak olyasmire oltanánk ami közveszélyes, az már hatalmas előrelépés lenne.

Előzmény: Mlle. Grenelle (213612)
Aphelix Creative Commons License 2024.02.28 -1 0 213614

"Inkább legyenek kanyaró- vagy diftériajárványok?"

 

Ne legyenek, hanem találjunk valami értelmes megoldást ill. középutat.

 

Azt pl. teljesen abnormálisnak tartom, hogy a gyógyszeripar sorra kísérletez ki oltásokat mindenre amit csak ki bírnak találni, aztán eleget tokolnak a politikusok zsebébe hogy ezeket az oltásokat tömegesen megvegye az állam és minimum "ingyenessé", vagy ha lehet kötelezővé tegyék, mint pl. a HPV esetében. Erdetileg arról volt szó, hogy oltás arra kell ami tömegesen halálos, ehhez képest a HPV önmagában gyakorlatilag ártalmatlan és csak 1-2 ritka rákforma feltételezett hajlamosító tényezője. A média ezt valahogy mégsem így tálalja... Rohanjon mindenki oltatni mert "ingyen van", ami persze azt jelenti, hogy az adófizetők állják a cehhet, a gyógyszeripar meg röhög rajtunk. Mellékhatások? Ugyan már...

 

Mellesleg kering a neten elég info arról, hogy sok betegség nem az oltások miatt tűnt el, hanem a higiénia tömeges fejlődésétől. A skarlátra pl. máig sem létezik védőoltás és mégis eltűnt, hogy mik vannak...

https://dissolvingillusions.com/graphs-images/

 

Persze mindenki azt hisz amit akar, engem csak az feszélyez kissé, hogy az oltáspártiak általában ostobának nézik és mocskolják a szkeptikusokat, holott józan, hidegfejű, objektív érvek vannak azért bőven a szkeptikus oldalon is.

Előzmény: Mlle. Grenelle (213612)
Aphelix Creative Commons License 2024.02.28 0 0 213613

- "A szomszédomat beoltották és két nap múlva meghalt!"

- Ó, nagyon sajnálom... És miben halt meg?

- Elütötte a villamos..."

 

Érdekes, én ugyanezt pont fordított előjellel tapasztaltam meg 2021-ben, és nem csak mint viccet vagy szóbeszédet, hanem konkrétan 2 közeli rokon halotti bizonyítványára írtak olyasmit, amiről tudtuk, hogy nem igaz.

Előzmény: Qqberci (213610)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.02.28 0 0 213612

Inkább legyenek kanyaró- vagy diftériajárványok?

Előzmény: Aphelix (213611)
Aphelix Creative Commons License 2024.02.28 -1 0 213611

"Az oltások jogosságát, kérlek, ne vond kétségbe."

 

A helyzet az, hogy az oltás mint ötlet fantasztikus, csak mostanára már világossá vált, hogy a konkrét megvalósításba csúszott pár hiba - kezdve azzal, hogy a világ egyik legprofitábilisabb üzlete lett a dolog, ami óhatatlanul is bemocskolja az egész témát. Jelenleg olyan cégek gyártanak oltásokat, amikről párévente kiderül, hogy a haszonért hajlamosak bármit megtenni, akár teljesen illegális dolgokat is. Rendszeresen találnak pl. szennyezett oltóanyagokat, amikről simán lehet feltételezni, hogy a gyártás során észrevették a bibit, csak épp nem volt kedvük pármillió dollárnyi anyagot lehúzni a vécén, inkább kiküldték szennyezetten, hátha nem vesszük észre.

 

(Nem konkrétan oltás, de gyógyszeripari téren a kedvencem az az eset, amikor a Bayer rájött hogy az aktuális vérkészítményei AIDS-el fertőzöttek, ezért nem tudták eladni nyugaton, úgyhogy eladták Afrikába.)

 

Valami érthetetlen oknál fogva nehezen fejlődik ki a gusztusom arra, hogy a gyerekeim és unokáim életét olyan gyógyszergyárak kezébe tegyem, mint a Pfizer, amire 2009-ben minden idők addigi legnagyobb büntetését szabta ki a bíróság, mai árfolyamon ~800 milliárd forintra vágták le őket, bár ezt a rekordot azóta átvette tőlük egy másik gyógyszergyár, a GSK, egy 1034 milliárd forintos büntivel.

 

Ennek fényében én teljesen megértem a szkeptikusokat, pedig még el sem jutottunk se az igazán szennyes témákhoz, se a konteókhoz. Ezek csak egyszerű tények amiket a sajtóban olvashatsz.

Előzmény: Mlle. Grenelle (213598)
Qqberci Creative Commons License 2024.02.28 0 3 213610

Amíg nem látok oltás nélküli halálozásokat, addíg nem fogadom el az oltás-kötelezést.

 

Amíg van jól felépített oltási program, addig - szerencsére - nem fogsz látni mifelénk oltás nélküli halálozásokat. Hogy a bizalom mitől rendült meg? Valamelyest attól, hogy a szakmai irányítást felülírta a politikai megfontolás ötletelés...

Olyan ez, mint hogy

 

- "A szomszédomat beoltották és két nap múlva meghalt!"

- Ó, nagyon sajnálom... És miben halt meg?

- Elütötte a villamos..."

Előzmény: endrebá (213608)
endrebá Creative Commons License 2024.02.28 0 0 213609

Kísérleteztek Sztyópkáék..

Előzmény: ötbites stihles ziles (213600)
endrebá Creative Commons License 2024.02.28 -1 1 213608

Igen, megvan hozzá a hátterem.

 

És ehhez a háttérhez nem kell Anthony Stephen Fauci orvosi képzettsége - ehhez a háttérhez elég annyi hogy nem fog senki felelősséget vállalni a gyermek-vakcinázási mellékhatások területén sem.

 

Ha még emlékszel, nagyon halálos járványok miatt indították el a gyermekvakcinázási programot.

Aztán hosszú ideig nem volt semmi csecsemőjárvány, ettől növekedett a bizalom.  Senki nem volt kíváncsi hogy mit adnak be, mert megvolt a bizalom.  Senki nem keresett összeesküvést a vakcinás üvegcsékben, mert megvolt a bizalom.

 

Mostanára viszont kezdhetik újra a bizalomépítést az oltásvegyszerekkel szemben.

Amíg nem látok oltás nélküli halálozásokat, addíg nem fogadom el az oltás-kötelezést.

Előzmény: Qqberci (213599)
endrebá Creative Commons License 2024.02.28 0 1 213607

Mondd kérlek : hány rossz tapasztalat kell neked személy szerint hogy meginogjon a bizalmad..  mondjuk a férfiak feléd irányuló jó szándékait illetőleg?

Oké, szerintem neked is egy..  és szerinted hány rossz tapasztalat kell ahhoz egy társadalomnak hogy megszűnjön az amúgy sem acélos bizalma .. mondjuk az egészség-ipari fejlesztésekkel szemben?

 

Ne azt bizonygasd be hogy rosszul látom, hanem csak egy számot mondj hogy hány rossz tapasztalat kell ...mondjuk a vakcinázással kapcsolatban?

Előzmény: Mlle. Grenelle (213598)
Már_nem_Laposch_Matschka Creative Commons License 2024.02.28 0 0 213606

"Kioldó!"

Előzmény: Mlle. Grenelle (213603)
Már_nem_Laposch_Matschka Creative Commons License 2024.02.28 0 0 213605

A vontatókötelet... :)

Előzmény: Qqberci (213604)
Qqberci Creative Commons License 2024.02.28 0 0 213604

Megmutatja a néni, hogy kell beakasztani...

Előzmény: Mlle. Grenelle (213603)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.02.27 0 3 213603

Atis57 Creative Commons License 2024.02.27 0 0 213602
Atis57 Creative Commons License 2024.02.27 -1 1 213601

Szia!

 

 Álltalában igen, (oltások ) ,ha 1957től nézzük.

 

De ez a Covid oltás azért keresztbe tett. A gyerekek csak belázasodtak tőle, de a 60 feletti korosztály meg igencsak "megsinylette"?

 

-----A családban két 70 éves is , az oltástól 5. nap után feladta.--- S előtte nem voltak betegek.

 

Az USA  Afrikai tevékenysége  elég sok kérdést felvetett kb 10 év alatt.A feketék ott is az oltásra panaszkodtak.

 

Esetleg ilyen régi képek?

Előzmény: Mlle. Grenelle (213598)
ötbites stihles ziles Creative Commons License 2024.02.27 0 1 213600

Csak érdekességként emlitem,hogy találkoztam 12 hatszöggel nyolcas csavaron szovjet technikán-meg 14 hatszöggel tizesben,tizenhetessel tizenkettes meneten,stb..

A 2t Watburg hengerfej anyái 16 hatszöggel vannak..

Hogy miért-nem tudom..

Előzmény: endrebá (213597)
Qqberci Creative Commons License 2024.02.27 0 3 213599

ha az én gyerekem, akkor választhassak a tananyagról, és választhassak az oltásairól..

 

A tananyagról még csakcsak, de az oltásról? Megvan hozzá a háttered?...

 

A vakcináció története több mint 250  (275) éves, azóta ugyanazon a nyomon elindulva újabb és újabb járványok ellenszerét találták meg, egyre kevesebb vagy közel nulla mellékhatással...

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Edward_Jenner

Előzmény: endrebá (213593)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.02.27 0 4 213598

Az oltások jogosságát, kérlek, ne vond kétségbe.

Magyarországon példaértékű oltási rendszer van a gyerekek tekintetében, nincsenek is olyan járványok (pl. kanyaró), mint olyan országokban, ahol ez a rendszer lazább.

Előzmény: endrebá (213593)
endrebá Creative Commons License 2024.02.27 0 0 213597

Én azzal még kibékülök hogy vannak 14 -es hatszögből is nyolcszor egyhuszonötös menetű anyák, és azt is elfogadtam hogy a Swiftekben ezek már csak 12 -es hatszöganyagból vannak faragva (biztos japánszabvány)

 

De a 16-os hatszögből esztergált tízszer másfeles furatú anyákat már a pokolba kívánom, mert ahhoz majdnem elegendő a 17 -es steck-dugó.   És az a mocskos "majdnem" úgy letöri a túlságosan ráhúzott hatszög sarkait mint a huzat.

 

Nem akarom tudni hogy hány anyát kellett leflexeznem mire ezt az egy milliméter különbséget elkezdtem észrevenni.  :-((

Előzmény: scsabi (213596)
scsabi Creative Commons License 2024.02.27 0 2 213596

Mindazonáltal a laptávolság szerinti megnevezés távolról sem egyértelmű.

 

A helyzet most:

 

Inaskoromban (a nyolcvanas évek legelején) még bőven voltak a korábbi szabvány szerinti hatlapfejű csavarok és hatlapú anyák a forgalomban. Az ötössel nem volt baj, mert azt ugyanannak a kulcsnak a másik fele nyitotta, ellenben a nyolcasnál másik kulcs kellett.

 

Előzmény: endrebá (213595)
endrebá Creative Commons License 2024.02.27 0 0 213595

Én is 13 -as anyának ismertem meg ezt a tárgyat, később tanultam hozzá hogy a menete az nyolcszor egyhuszonötös (vagy egyes).

 

Ki mit ténykedik vele. 

Aki rá meg lefelé tekergetné, az arra kíváncsi hogy hányas villáskulcsot vegye elő a készletből.

Aki meg készíti, az arra hogy hányas menetfúrót vegye elő a készletből.

Előzmény: Atis57 (213592)
endrebá Creative Commons License 2024.02.27 0 0 213594

Szia Sid, mindjárt leszerelem..  aztán azt hiszem hogy holnap megyek felétek, majd leadom ha kijössz érte.

Előzmény: sid 79 (213591)
endrebá Creative Commons License 2024.02.27 0 0 213593

Egyetértek veled az alapokban, már csak azt szeretném ha állampolgárként viselkedne velem az állam

 

Hm..

  ..érzem én is a döccenést abban a vélemény-különbözőségemben hogy túl sok az emberi jog, illetve hogy ne alattvalóként bánjon velem a hatalom.

 

 

Ilyenkor jött a történelemben az elnyomó egyeduralom ..hm..  a fáraók helyett a királyok kora.

Amikor a hatalom már elismerte hogy nem egyenlők a népet alkotó emberek - hanem vannak közöttük kiemelkedők, akikre más szabályok vonatkoznak.

 

Aztán mikor túlságosan sok lett a nemes, akkor mindenki különleges akart lenni (1793 - 1848) ..  most pedig a pénz és az ő hatalma eredményezi a nemességet.

 

 

Mindegy..  ha az én gyerekem, akkor választhassak a tananyagról, és választhassak az oltásairól..

Előzmény: Mlle. Grenelle (213583)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.27 -1 0 213592

Szia!

 

"M8 csavar kell hozzá"  Egy gépész iskolában igen , de a Postai Szakközépben ez 13-s csavar volt!

 

Nesze neked egységes ismeretek ?

Előzmény: Képvilágosító (213588)
sid 79 Creative Commons License 2024.02.26 0 1 213591

Airbag. Creative Commons License 2024.02.26 0 0 213590

4 talp van még a fiókomban,,

Előzmény: Negyvenes nő (213587)
Képvilágosító Creative Commons License 2024.02.26 0 1 213589

Meg ilyen sarok-, láb- és végelemek...

Ha nem akarod, hogy eldőljön :-D

 

 

Előzmény: Negyvenes nő (213587)
Képvilágosító Creative Commons License 2024.02.26 0 2 213588

M8-a csavar kell hozzá, amit a 13-as kulcs "visz":  1 db a mamának, 1 db a papának

Előzmény: Negyvenes nő (213587)
Negyvenes nő Creative Commons License 2024.02.26 0 1 213587

Köszönöm szépen

Előzmény: Képvilágosító (213586)
Képvilágosító Creative Commons License 2024.02.26 0 0 213586

Dexion - salgó polcok

Előzmény: Negyvenes nő (213585)
Negyvenes nő Creative Commons License 2024.02.26 0 0 213585

Sziasztok!

 

Meg tudnátok mondani, mire valók ezek a fémlemez izék? :-)

 

Aphelix Creative Commons License 2024.02.24 -2 3 213584

Papíron akár jogos is lehetne ez a gondolat, csak egyrészt a gyerekek képességei nem egyformák, és a közös tanrend csak arra jó hogy a jobb képességűeket hátráltassa, másrészt ez a rendszer torzítja a rosszabb képességű gyerekek jellemét, mert több mint egy évtizedig kell naponta hallgatniuk, hogy ők szarok, és kényszerítik őket mindenféle hülyeségre amit gyűlölnek.

 

Amúgy amikor ez a téma itt előkerült én azért emlegettem az otthon tanítást, mert én mint normális ember szeretném megvédeni a gyerekeimet és unokáimat az oktatási rendszertől, nem úgy értettem, hogy mindenkire nézve legyen kötelező.

Előzmény: Mlle. Grenelle (213583)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.02.23 -1 1 213583

Endre, kell egy hozzávetőlegesen egységes tananyag és szocializáció, hogy nagyjából mindenki nagyjából ugyanazt tanulja meg a világról.

 

Mert arra nem lehet hagyatkozni, hogy Pistike csak a négy alapműveletet ismeri matematikából, mert az ő szülei csak nyolc általánost jártak ki, Krisztike szülei meg egyetemet végzett tudósok, ezért matek fakultást tudnak neki tartani otthon?

Vagy Bercike az égi mechanika törvényszerűségeit is ismeri, Annácska szülei meg laposföld-hívők, és ezt magyarázzák be a gyereküknek?

Nem lehet a szülőkre bízni a gyerekek tanítását, kell az az iskola.

Előzmény: endrebá (213578)
endrebá Creative Commons License 2024.02.23 0 1 213582

Nem az lehet a probléma eredeti oka, hogy túl sok az emberi jog ?

 

Egyik részről mindenki korlátozhatatlanul rongálhatja az elméjét és az egészségét, a másik részről meg tiltják a sértések elvi lehetőségeit is.

  Közben pedig szítják a túlérzékenységet.

 

Ezekből következően aztán a gyerekeknek joguk van hülyeségeket csinálni, a tanároknak meg nincs joguk ezeket a hülyeségeket se tiltani, se büntetni.

Csodálom hogy van egyáltalán még tanár.  Már régen ott kellett volna hagyni ezt a játszóteret minden "kesztyűbáb" -nak.

Előzmény: Aphelix (213581)
Aphelix Creative Commons License 2024.02.23 0 2 213581

Igen, a legtöbb gyereket a tiktok neveli fel, aztán csodálkozunk hogy alig van a fiatalok között lelkileg és szellemileg egészséges, jól szocializált példány.

A probléma az, hogy a suliban is a tiktok neveli őket, ha nem a saját telefonjukon akkor egy osztálytársén.

Előzmény: Negyvenes nő (213579)
endrebá Creative Commons License 2024.02.23 0 0 213580

Igen.

   ..szeretőbb, szigorúbb és védelmezőbb környezet, mint a változékony és folyton bővülő nemzeti alaptanterv környezete.

Előzmény: Negyvenes nő (213579)
Negyvenes nő Creative Commons License 2024.02.23 0 4 213579

A mai szülőké? Akik a 2 éves gyerek kezébe mobiltelefont nyomnak, hogy ők maguk netezhessenek és a gyerek ne zavarja őket?

Előzmény: endrebá (213578)
endrebá Creative Commons License 2024.02.23 0 0 213578

Akikre gondolsz, még azok is jobb környezet és információforrás lennének a gyerekeiknek, mint ami most jut.

Mert a mostani túl sok tanulnivaló sem marad meg.  Megalapozatlan féltudások maradnak a gyermeki fejekben.  A szülők társasága szeretőbb, szigorúbb és védelmezőbb környezet. 

 

 

Előzmény: Mlle. Grenelle (213573)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.02.22 0 1 213577

Bercy, most őszintén: ha egy szülő a gyerekének arra a kérdésére nem tud érdemben válaszolni, miszerint miért túr a vakond, akkor, azt hiszem, jobban tesszük, ha nem rá bízzuk a feladatot, hogy a nyiladozó elmét a világ dolgaival megismertesse, ha érted, mire gondolok.

Előzmény: Qqberci (213576)
Qqberci Creative Commons License 2024.02.22 0 0 213576

Ne mondd...

Előzmény: Mlle. Grenelle (213575)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.02.22 0 1 213575

Tisztában vagyok az átlagpolgár szellemi képességeivel.

Előzmény: Qqberci (213574)
Qqberci Creative Commons License 2024.02.22 0 0 213574

Ezt miből gondolod?...

Előzmény: Mlle. Grenelle (213573)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.02.22 0 1 213573

A szülők jelentős része nagyjából semmit nem tudna tanítani a gyerekének a világ dolgairól.

Előzmény: Aphelix (213572)
Aphelix Creative Commons License 2024.02.22 -1 3 213572

Nem a netes távoktatásra gondoltam, meg nem is arra hogy az otthoni oktatás mindenkinek jó lenne. Intelligens szülőknek ajánlott, akik szeretnék megóvni a gyerekeiket attól a sz*rtól ami manapság az iskolarendszerben megy. De ahogy Endrebának is mondtam, érthető hogy nem mindenki akar széllel szemben küzdeni az oktatási rendszerrel, és nem is kell mindenkinek. Igazából a többségnél már az is hatalmas előrelépés lenne, ha legalább rendesen foglalkozna otthon a gyerekkel és nem a mobiltelefonra bízná a nevelést.

Előzmény: Mlle. Grenelle (213571)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.02.22 0 0 213571

Az otthoni oktatás színvonaláról kiábrándító eredményt hozott a Covid-járvány alatti "home school".

Előzmény: Aphelix (213569)
endrebá Creative Commons License 2024.02.22 0 2 213570

Ugyan ez egy nyugati kép, de ha távozhat a szervezetből a méreg, akkor a gyógyulóképesség megoldja a problémát..

 

 

..jja, és mivel én nem szeretem a hunglish kényszereket, ideírom hogy anya azt kérdezi az oskolástól, hogy "mi volt a zisskolában fiam?"

Előzmény: Aphelix (213569)
Aphelix Creative Commons License 2024.02.22 0 2 213569

Tudom, hogy a szülők 99%-ának nem reális lehetőség az iskolából kivenni a gyereket, úgyhogy ja, az egyetlen lehetséges megoldás otthon ellentartani az iskolai hülyeségnek. Nem megoldhatatlan, csak sok energiát igényel, ami a legtöbb szülőnek sajnos nincs meg.

Előzmény: endrebá (213566)
endrebá Creative Commons License 2024.02.22 0 0 213568

Én inkább azt szeretem látni ahogy a ténykedésén látszik az én példám..  vagy a családra jellemző mozdulatok.

A rólam kimondott jó véleménye ráér majd az én halálom után..

Előzmény: ksanyi52 (213563)
endrebá Creative Commons License 2024.02.22 0 0 213567

De eközben biztos nem a számtanra meg a történelemre gondolt, hanem a gyakorlati tudásának a bővülésére..  :-)))

Előzmény: ksanyi52 (213560)
endrebá Creative Commons License 2024.02.22 0 0 213566

Ha ezt a 80% -ot tudja a jóravaló szülő, akkor nem sikerül az az agyrongálás..

(legalábbis hagyj meg engem ebben a meggyőződésemben, lécciléccii)

 

 

Réz-ügyben annyit tettem hogy paraffin-olajjal kitörölgettem a bográcsból amit ki lehetett törölgetni, egy pár napra feltöltöm vízzel hogy ami vízzel oldható az oldódjon ki - aztán kisaccolom hogy inkább vas háromláb legyen a tartója vagy inkább andráskereszttel feltámasztott nagyméretű szolgafa..  aztán játszom valami vízmelegítős játékot elsőre..

Előzmény: Aphelix (213557)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.02.21 -3 2 213565

Ilyen megtörtént a mozdonyvezetői tanfolyamon is, amin 2007-ben részt vettem. Jobban ismerte a hallgató/gyakornok az adott típusú dízelmozdonyt, mint az oktató. Ő napi szinten szerelte őket, meg svarcban vezette is a fűtőház területén, míg az oktató a gyári dokumentáció alapján tanított. Az adott gépekből már egy se felel meg a gyári leírásnak, gyökeresen átalakították őket. Végül csoportelsőként vizsgázott 19 évesen, gyakorlatilag csak a papír kellett neki. 

Előzmény: Qqberci (213562)
Qqberci Creative Commons License 2024.02.21 0 0 213564

Hát igen :-)))...

Előzmény: ksanyi52 (213563)
ksanyi52 Creative Commons License 2024.02.21 0 1 213563

Azért jó ezeket hallani, nem igaz?

Előzmény: Qqberci (213562)
Qqberci Creative Commons License 2024.02.21 0 1 213562

Nálunk is hasonló volt a helyzet, bár néha a gutaütés kerülgetett, amikor egy összerakott mérés másnap nem működött, mert a fiamnak kellett egy mérőzsinór és kivett egyet...

 

Itt a fórumon akadtam össze a lányom volt informatika tanárával, aki kifejtette, hogy a gyerek konkrétan nem hülyézte le, de elmagyarázta neki, hogy amit mond, az nem úgy van, mert "otthon a papa megmutatta oszcilloszkópon"...

Előzmény: ksanyi52 (213560)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.02.21 -2 0 213561

Nekem ugyanez a pinceműhely a rádióklub volt. Sokat lehetett tanulni, a szakközép előtt 2-3 évvel iártunk! Lazán dobogós lehetett az ember az OSZTV-n, felvételi nélkül mehettem a Kandóra. 

Előzmény: ksanyi52 (213560)
ksanyi52 Creative Commons License 2024.02.21 -1 1 213560

"Ezért vagyok eltántoríthatatlan híve az otthontanításnak."  Egyszer a nagy fiam, amikor elvégezte az ipari sulit, majd leérettségizett, és gratuláltam neki, azt mondta" Amit tudok nem az iskolában tanultam hanem itthon a pincében". (pinceműhely).

Előzmény: Aphelix (213557)
Aphelix Creative Commons License 2024.02.21 0 0 213559

"le lehet-e szerintetek zárni ezt a szigetelést egy csirkehálóval?"

 

Ha elektromos zárlatot nem okoz, miért ne? Esetleg ha hozzáér valamihez a motortérben akkor a rezgés hatására karcolhat/dörzsölhet, de az is csak akkor baj ha olyan alkatrésznél történik ami kilyukadhat.

Inkább az a kérdés, hogy érne-e bármit a csirkeháló a rágcsávók ellen.

Előzmény: padisah (213551)
Aphelix Creative Commons License 2024.02.21 0 0 213558

Nem vagyok kémikus de rezet szoktak bevinni étrendkiegészítőként, szóval mikromennyiségekben nem lehet általánosan mérgező, legföljebb bizonyos vegyületei. Hogy a székelykáposzta alól konkrétan milyen vegyület formájában jön ki, azt nem tudom :)

Előzmény: endrebá (213556)
Aphelix Creative Commons License 2024.02.21 0 2 213557

Mindkettőtöknek igaza van :)

 

Az iskolarendszer mostanra már 80%-ban azért létezik, hogy a köznép gyerekeinek szétb*ssza az agyát és a személyiségét, elvégre akinek nem telik magániskolára az azt érdemli... A maradékból 10% az a szűrő amiről beszélsz, hogy az osztályzatokkal jelzik melyik gyereknek mennyire van képessége seggelni, az utolsó 10% meg a gyerekmegőrzés, hogy a szülők tudjanak járni dolgozni.

 

A szoci rendszerben 80% volt a gyerekmegőrzés, ráadásul ott nem fektettek hangsúlyt arra, hogy a gyerek személyisége szarrá menjen, sőt. Ahogy Nyunyu írta, az úttörőrendszer akár még épkézláb embert is faraghatott a kölkökből, ha a politikai részt nem vették komolyan.

 

Ja, mielőtt valaki rámugrik, hogy hülye vagyok, jelzem, évekig dolgoztam az oktatásban, azt hiszem behatóbban ismerem mint az átlagember. Ezért vagyok eltántoríthatatlan híve az otthontanításnak.

Előzmény: endrebá (213555)
endrebá Creative Commons License 2024.02.21 0 0 213556

Szervusz Jenő, ezt is köszönöm.

 

Akkor a savas főzést inkább hagyom a zománcos edényekre.

Előzmény: Töck Jenő (213554)
endrebá Creative Commons License 2024.02.21 0 0 213555

Azt is kell látni nyunyuka, hogy mikor élünk - nem elég azt hogy egy békés korszakban mit lehetne elérni a fölösleges tanulnivalók elhagyásával.

 

Az osztályfőnöknőd még nem látta se a háttérhatalmat, se azt hogy amit nem fogsz erősen azt el fogják venni tőled.

Én azt látom, hogy aki nem tudja a szorzótáblát, annak ha lemerül a telefonja akkor nem tud szorozni.  Illetve ha nem tanul meg tanulni, akkor nem kell alkalmazottnak.

Az évszámok, a másodfokú egyenlet megoldóképlete és a kovalens kötés közös elektronpályái nem a zsíroskenyér megfelelő elkészítéséhez kell a gyereknek majd felnőtt korában, hanem egy szűrő hogy mire lesz alkalmas és mire nem lesz alkalmas az illető majd..

 

Kell az életrevaló tudás.. mindenképpen.  De az iskola nem csak cserkésztábor.

 

Illetve tényleg nem kell a felesleges tudás annak..  hm..  akinek nem kell.

Előzmény: _nyunyuka (213553)
Töck Jenő Creative Commons License 2024.02.20 0 0 213554

Megkérdeztem benn a munkahelyemen az élelmiszer és gyógyszervegyészeket.A mai eredmény:

Alumínium edény: Lúgos étel nem nagyon van, így aznem játszi. Savas étel az van, azt jobb kihagyni alumínium edénnyel.

A rézeleje pálinkafőzésnél az erősen mérgező,leginkább a metil-alkohol. Vannak benne aromák is, de azok nem mérgezőek. Vagy csak jelentéktelen mértékben.

_nyunyuka Creative Commons License 2024.02.20 -1 0 213553

Középiskolában az ofő "nénink" (akkor 25 éves, nem mellesleg igen gyönyörű) vitt ebbe az irányba. Kémiát+fizikát tanított, mindig azt mondta (és alkalmazta), hogy nem a képleteket, állandókat kell bemagolni, arra ott a függvénytáblázat meg a képletgyűjtemény! Használni kell tudni, ezt jól megtanította, az osztály négyötöde négyesre-ötösre érettségizett! A humán tárgyakra meg jó puskákat csináltam, ebből is csak annyi maradt meg, ha pl. érdekel a sztálingrádi csata minden részlete, akkor melyik korszakban és hol keresgéljek. 

 

Az életre tanítás másik része volt a manapság sokat szidott úttörő-mozgalom. A politikai részét nem éreztem, gyerekként a fene se értette, mit jelent a "lángszavú párt", a táborokban, kirándulásokon megtanították, hogy a természetben mi ehető és mi mérgező, térkép- és menetrend-olvasás, hogy lehet ősi módszerekkel tüzet gyújtani stb. Tájékozódás térkép alapján, merre van észak iránytű nélkül. Ma ugyanezért sokan sokat fizetnek bushcraft néven.

 

Kicsit folytatódott ez a szemlélet a Kandó fősulin, nagy hiba volt szétverni! Megy a Bolyain. A hadsereg talán egyetlen értelmes és valamire való része volt, ahol nem a vigyázz-balra át, stokizás meg a sárban kúszás ment, hanem lövészet értelmes módon, elektromos és kémiai labor, meg pár hasznos ismeret egy esetleges háborús konfliktusban(ezt nem kívánom!).

 

Persze mindez felesleges a futószalag mellé a biorobotoknak. 

Előzmény: endrebá (213530)
endrebá Creative Commons License 2024.02.20 0 0 213552

A nyest ellen nincs jó megoldás.. erre mifelénk legalábbis. 

   Ami hatékony, az drága is és az akksit is fogyasztja - ami nem drága, az meg némelyik dögöcskét nem riasztja el.

Én azt hiszem riasztóként egy wc illatosítót akasztanék a géptérbe, a törmelékpotyogás ellen meg vennék egy flakon hajlakkot és ráfújnám. 

  Az ha rászárad, akkor megfogja - közben meg remélhetőleg a szaga is riasztó. 

Előzmény: padisah (213551)
padisah Creative Commons License 2024.02.20 0 0 213551

nyest garázdálkodik a autóban, bemászik a motorháztető szigetelése alá, és széttépi azt, folyamatosan potyog a motortérbe a szigetelés belseje

ez már a második szigetelés, egyet már ki kellett dobni, és vettem bontottan

 

az a kérdésem, hogy le lehet-e szerintetek zárni ezt a szigetelést egy csirkehálóval? a hétvégi házamban történetesen van egy elvileg megfelelő méretű csirkeháló, amit eddig rostálásra használtam

endrebá Creative Commons License 2024.02.20 0 0 213550

No hát erre mondom én hogy a boldogság az csak ennyi :  amikor azt érzem hogy de milyen jó dolgom van nekem..

 

És ez a meghívás bizony boldoggá tesz engem, akkor is ha nem tudok élni a lehetőséggel.. 

   Köszönömuram !

 

:'))) 

Előzmény: schlumberger (213546)
Qqberci Creative Commons License 2024.02.20 0 0 213549

Nálunk most vasárnap volt sáskajárás: felvezetésnek egy jó gulyás borjúlábból...

Előzmény: schlumberger (213547)
endrebá Creative Commons License 2024.02.20 0 0 213548

Annyi év már történelmi időszaknak minősül.   :-))

 

Zománcozni egy réz bográcsot?  Áááá...

 

  Inkább a zománc-sérült lemezlavórt zománcoztatnám - vagy olyan edényeket amik bádoglemezként emlékezetesek a gyerekkoromból.. 

Előzmény: Airbag. (213543)
schlumberger Creative Commons License 2024.02.19 0 2 213547

Az az igazság, hogy már a múlt héten megvettem a füstös holmikat, de valahová eltűntek, és szombaton ismét el kellett sompolyognom a piacra, mert már kolbász se maradt a bableveshez. A töltött káposztába meg dukál az angolszalonna, meg a kolozsvári is.

Előzmény: schlumberger (213546)
schlumberger Creative Commons License 2024.02.19 0 1 213546

És azt hiszem hogy schlumberger is.

 

Ma estére megfőtt a csülök, holnap a főzőléből lesz a bableves. Holnapután nekiállok újra a szatmári töltöttkáposztának, Hoztam Veres úrtól jó füstös belevalókat. Szívesen látunk!

Előzmény: endrebá (213532)
ötbites stihles ziles Creative Commons License 2024.02.19 0 2 213545

Hát pálinkát azért ne nagyon főzzél-másnak..magadnak mindegy..

Rézeleje:mikor indul a folyadék képződése a hűtőben-nagyon erős,mindenféle lemart,feloldott anyagot tartalmaz,amit a méregerős alkohol le és feloldott...szine egészen sárgás-kékes is lehet..nem kell játszani vele,a pálinkába nem kell..

Ezután jön az előpárlat-már a tiszta,kicsit kevésbé hozanyagokkal dusult folyadék,nagyobb részt tartalmaz a mérgező metilalkoholból-kisebbet az etilalkoholból-a főzés menete során az metil-etil arány egyre jobban tolodik az etil felé..Mikor már jellegzetes formában inkább az etil többség érvényesűl,talán metil már csak nyomokban-onnét jön a középpárlat-ez a frakció,ami kell a pálinkafőzésből..az előpárlat sem kell nekűnk a pálinkába,a középpárlat viszont a lényegét adja a készülő pálinkánknak..addig,mig az alkohol szint el kezd esni,és egy idő mulva nem oda illő izek jönnek elő-savanyú iz,mosogatórongy szerű illat-szóval itt az idő,megállitani a középpárlat felfogását-ezután jövő az utópárlat..

Minél hol a határ-nincs kőbe vésve-a főző készülék milyensége,az anyag milyensége,még a főzés intenzitása és a hűtőviz hőmérséklete is belejátszik-meg a gazda szája ize..

Van,aki felfogja az előpárlatot,és később izlés szerint bekeveri a kész pálinkába,van,aki felfogja,egyéb célokra felhasználja-metilalkohol tartalma miatt..

Utópárlatot van,aki az utolsó alkohol molekuláig kifőzi,és a kapott anyagot hozzáönti a következő főzendő anyaghoz..

Majd a hozzáértők kiigazitják,ha valamit rosszul irtam.. de kb valahogyan ilyen formán lehet a dolog..

Szerintem..

Előzmény: Töck Jenő (213535)
Airbag. Creative Commons License 2024.02.19 0 0 213544

eszembe jutott még egy dolog:

 

ahogy a aluminium szódásballonokat is már csak új bevonat után lehet újra tölteni,ill használni,

úgy a fürdőkád újra zománcozás mintájára nem lehet/ne a kis bográcsodat bezománcoztatni?

Előzmény: endrebá (213542)
Airbag. Creative Commons License 2024.02.19 0 1 213543

86-tól dolgozom a "Köjál"-ban

:-)

Előzmény: endrebá (213542)
endrebá Creative Commons License 2024.02.19 0 0 213542

Teljeskörű tájékoztatás, most már tudok eleget..  :-)))

 

Köszönöm szépen.

Előzmény: Airbag. (213540)
endrebá Creative Commons License 2024.02.19 0 0 213541

Szuper, köszönöm szépen.

 

Ha egyszer szembejön velem egy savállóból készült bogrács, akkor lecserélem ezt arra..

Előzmény: Airbag. (213539)
Airbag. Creative Commons License 2024.02.19 0 1 213540

Teflon

A legtöbb kérdést az elmúlt időszakban a teflon és egyéb tapadás gátló bevonatokkal rendelkező edények vetették fel. A teflon sok szempontból kerülendő, egyrészt, ha nem megfelelő minőségű a bevonat vagy a gyártástechnológia nem elég színvonalas, a bevonat hamar elkezdhet felválni és az ételbe kerülhet. Másrészt, a bevonat könnyen karcolódik, és ha a teflon túlhevül, mérgező gázok szabadulhatnak fel a sértetlen felületből is, így a teflon előkelő helyen áll a rákkeltő főzőedények listáján.

Alumínium

A következő, bizonytalanságot okozó, így a rákkeltő főzőedények közé sorolt termék az alumínium edény. Kiváló hővezető, könnyű és jól tisztítható, de a benne fővő, vagy tárolt étel reakcióba léphet az edény anyagával és káros alumíniumsók keletkezhetnek. Savanyú vagy sós ételek fokozottan oldhatják az edény anyagát, illetve ha az oxidréteget megsértjük vagy eltávolítjuk (túlzott súrolással), az is kaput nyithat az edény anyagából származó kioldódó vegyületeknek, amik növelik az Alzheimer-kór kockázatát. Az alumínium edényben készült ételek semlegesítik az emésztőnedveket és fekélyt okoznak.

Zománcozott

A zománcozott edények manapság biztonságosnak mondhatók, hiszen mind a zománc összetétele, mind annak színezőanyagai szigorú előírásokat követnek. A zománcréteg nem lép reakcióba az étellel, ugyanakkor addig, amíg sértetlen marad, megvédi az edény vas vagy acél alapanyagát a rozsdásodástól. A zománc felület nem tapadó, és ezt a jó tulajdonságát nem egy rétegnek köszönheti, vagyis használat/kopás során sem veszíti el.

Rozsdamentes acél

A rozsdamentes acél edények kiváló hővezető és hőelosztó tulajdonságokkal rendelkeznek, higiénikusak és biztonságosak, sok esetben az egészséges táplálkozás híveinek eszköztárában is szerepelnek. Kis mennyiségben ugyan oldódhatnak ki az ötvözetből különféle vegyületek, de ezek mennyisége az egészségügyi határérték alatt marad, bár érzékenyeknél okozhatnak tüneteket.

Kerámia

A főzés szempontjából legbiztonságosabb és legegészségesebb edények közé tartozik a kerámia (zománcos és mázatlan). Nem mérgezi az ételt, a benne lévő vitaminokat megőrzik, megtartják rostjait és nedvességtartalmát. A mázatlan terrakotta főzőedényt átjárja az étel víztartalma, ennek révén ásványi anyagok oldódnak ki az agyagból. A zománcos agyagedények esetében érdemes a felhasznált zománcfesték összetételének utána járni, gondot okozhat ugyanis, ha az edényt borító máz ólmot tartalmaz, amit a régi fazekasok használtak. Az ólommérgezés miatt emésztési zavarokmagas vérnyomás, illetve vérszegénység alakulhat ki.

Öntöttvas és réz

Az öntöttvas edények kiváló hővezetők és hőtartók, a bennük készült ételek ízletesek és gazdag beltartalommal rendelkeznek. Egyetlen hátrányuk, hogy nagyon súlyosak. A réz kifejezetten fertőtlenítő hatású, bár ezzel kapcsolatban is felhívjuk a figyelmet a túlzott súrolás és a savas ételek hosszú időn keresztül rézedényben való tárolásának elkerülésére. Az edényből ilyenkor rézionok oldódhatnak ki, ez pedig hányingert, szédülést és hasmenést is okozhat.

Forrás:

Airbag. Creative Commons License 2024.02.19 0 0 213539

én réztartalmu edényt kérdeztem meg...

 

az aluminium használatos konyhán,a tálaló,szállitó,hőntartásu edények formájában/de ujat már nem lehet bevinni oda/

a meglévőket is csak ilyen célra lehet használni..

az ujak csak nemesacél /rozsdamentesacél/ készülnek..

Előzmény: endrebá (213538)
endrebá Creative Commons License 2024.02.19 0 0 213538

Köszönöm szépen Airbag hogy szakembert kérdeztél a témában.

  Még annyit mondj meg kérlek, hogy az alumíniumot vagy a rezet kérdezted?

Előzmény: Airbag. (213536)
endrebá Creative Commons License 2024.02.19 0 0 213537

Lényeg hogy én sem leszek beteg a rézbográcstól.

 

:-)))

Előzmény: Töck Jenő (213535)
Airbag. Creative Commons License 2024.02.19 0 0 213536

Én annyit kérdeztem meg egy régi Köjál orvostól,aki az élelmezésügyben dolgozik, és válasza:

 

hogy közétkeztetési konyhán tiltott termék,ilyenben főzni ill melegíteni nem ajánlott

hidegkonyhai alkalmazása engedélyezett,(pl majonéz kiverése,habarások ,ilyenek,

Előzmény: endrebá (213534)
Töck Jenő Creative Commons License 2024.02.19 0 1 213535

Megkérdeztem 3 élelmiszer/gyógyszervegyészt. Hárman háromfélét mondtak.

1., Oldódik és mérgező, de olyan kis mértékben, hogy az nem számít.

2., Nem mérhető.

3., Utána néz.

A rézeleje és rézutolja tudtommal az metilalkohol etilalkohol helyett.

endrebá Creative Commons License 2024.02.19 0 0 213534

Igazad van barátom, tényleg nem haltak halomra az emberek alumínium-mérgezésben - de azt hiszem kavicsos mesélte hogy a szellemi képességek romlanak le tőle.

  Nem meghal, hanem elbutul tőle a használója.

Sok dologban jobban szeretek egyedül dönteni, de főzni inkább csak teát tudok..

 

Úgyhogy érdemes volt megkérdeznem tőletek, mert nekem magamtól eszembe se jutott volna más, mint hogy áttöröljem a beporosodott de amúgy szép tiszta felületét, és talán bekenjem Qqberci-féle paraffinolajjal.

 

Ezután még kitalálom hogy mekkora szolgafa kell hozzá ha telitöltöm próbaképpen vízzel, milyen hosszú lánc hogy egész közel is lehessen engedni a lánghoz vagy a parázshoz - és már csak főzni kell benne.

Előzmény: ötbites stihles ziles (213533)
ötbites stihles ziles Creative Commons License 2024.02.19 0 2 213533

Még mielőtt nagyon beletekeredsz a rézedény témába-gondold át,vas-zománcozva,öntöttvas-néha zománcozva,égetett agyag,mázozva,kerámia,hőálló üveg,porcelán,aluminium,teflonnal bevonva,meg a mindenféle rozsda-saválló anyagok tömkelege a választék..de mióta. Aztán mégis él az emberiség,és nem halt ki rézmérgezésben..

Van pálinkafőzőt készitő ismerős-és igen néha pótolni kell a rezet,mert elkopik-nem a mechanikai igénybevétel által.. de a rozsdaálló vas is elkopik ott,csak több idő kell hozzá..

Hova oldódik bele-a pálinkába-és nem csak a rézeleje nevű párlatba..de van a kimondottan ilyen szennyezésekre való szűrő-gyantás szűrő,ami a fémből beleoldodott részeket próbálja kiszűrni a párlatból..meg mást is,de most ez nem lényeg..

Lényeg,az edényed ne legyen zöldes rézrozsda bevonatu-azt el kell távolitani,pl citromsavas oldatban főzés..régebben használt réz tartalmu pálinkafőző átgőzölése használat előtt..és igen,figyelni a rézeleje nevű párlatra....nagyon savas cefrénél még igy is előfordulhat,hogy kékes szinű lesz a párlatod a réztől-ha meg nem réz tartalmu a főződ,hanem saválló,akkor meg szép fátyolos lesz az anyagod,meg szürke törésű..ilyenkor kell  üllepiteni,majd jöhet a gyantás szűrés..

Előzmény: endrebá (213525)
endrebá Creative Commons License 2024.02.19 0 0 213532

Szia Atis.  :-)

 

Először is : beleszámítottad Qqbercit is?  Mert ő rendszeresen sütfőz, és gyönyörűeket.  És azt hiszem hogy schlumberger is.

Nálamnál biztos jobban főz mindkettőjük, de én meg nagyon jól elvagyok szárazkiflin és hideg vízen.

 

Szóval az a "mi" szócskád nem helytálló.. szerintem.

 

Ami a vonzóságot illeti, jó látvány mindkettő.

(de ebből főzést feltételezni ..hm..  csúsztatás)

 

:-)))

Előzmény: Atis57 (213529)
endrebá Creative Commons License 2024.02.19 0 0 213531

Köszönöm szépen Jenő.  :-)

Előzmény: Töck Jenő (213528)
endrebá Creative Commons License 2024.02.19 0 0 213530

Te az életre tanítanál mindenkit.. a tevékeny és alkotó életre.

 

Sose fog kiderülni hogy mekkorát csalódnál a néptanításról alkotott elképzelésedben - amit saját magadból kiindulva föltételezel.

 

A létező szocializmus emberképe volt olyan amilyen most a tiéd, de az önfeláldozás államrendszere megbukott az önzés államrendszerével szemben.

Szerintem azért, mert az emberek többsége jobban szeret lustálkodni, mint szorgalmaskodni.

 

 Ebből az következik, hogy az emberek lehetnek buták.

Előzmény: _nyunyuka (213527)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.18 -1 0 213529

Sziasztok!

 

Azért biztosan jobban főz , mint mi;

 

 

Esetleg a hangyák  érdekelnek valakit?  pedig érdekes eset , még az oroszlán is .....

 

Hihetetlen, hogy ez az apró rovar hogy szúrt ki az állatok királyával - Dívány (divany.hu)

 

 

 

Töck Jenő Creative Commons License 2024.02.18 0 1 213528

"van-e köztünk ételvegyész"

 

Majd megkérdezem a technológus kollégákat.

Előzmény: endrebá (213522)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.02.18 -1 1 213527

Így van! Ilyenkor szoktam mondani, évszámok, versek, képletek esztelen bemagoltatása helyett az ilyen ismereteket kellene tanítani!

 

Az előző hozzászólásból lemaradt az alumínium: na az tud genya lenni, sav és lúg is oldja, ráadásul az oxidját is! Mondjuk olyan erős savat és lúgot nem főzöl otthon ebédre, de az alu ételhordók szépen ki tudtak a forró ultrás víztől lyukadni, a trisótól pláne! 

Előzmény: endrebá (213525)
endrebá Creative Commons License 2024.02.18 -1 0 213526

Köszönöm a tudást Atis, akkor nekem a következő lépcsőfok a témában a saválló acél bogrács keresése - beszerzése lesz.

 

:-)))

Előzmény: Atis57 (213524)
endrebá Creative Commons License 2024.02.18 0 0 213525

Köszönöm a felvilágosítást nyunyuka, megnyugtattál.

 

  Hetven celziusz fok környékén pedig ugye még kevesebb a beleoldódás..   illetve a kifőzött cefre úgyis mindegy hogy mennyi rézvegyületet tartalmaz.

Előzmény: _nyunyuka (213523)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.18 -1 0 213524

Szia Endre Bá!

 

Én csak a partvonal mellől kibicként;

 

Az "átkos szoci korszakban" itt sem --meg külföldön-- sem engedtek rézből készült konyhai eszközöket használni.Mert az ecet ill, az ételek savas hatása megmarta /oldódott.!

 

De a kinai korszak óta, a réz edény a legmagasabb szint a konyhában.

Persze ötvözett 10% koracél ,a többi réz.( kohász ismerősöm szerint , ebből nem lehet ötvözetet késziteni.)

 

Bár a csalafintaság ,látszik?A belseje  az acél..... Ezt régebben  plattirozásnak  hivták?

Persze van réz szinű belsővel is.....meg Zöldeskékben (na az mi lehet ? )

 

Előzmény: endrebá (213522)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.02.18 -1 1 213523

A réz is tud galibát okozni, csak lassan. Ha benne főzöl, vagy rézmozsárban töröd össze a fűszert, semmi gond. Hosszú tárolásnál lehet probléma bizonyos savas ételeknél (pl. székelykáposzta), hogy az oxidálódó rezet a sav feloldja, ami élő szervezetekre káros, lásd bordói lé, rézgálic stb. Ha főzöl benne egy adag ételt, annyi idő alatt nem lesz olyan mértékű beoldódás, hogy a szervezet észrevegye. 

 

Nem vagyok élelmiszervegyész, csak ezt tanultuk hittan helyett a középiskolában anno, majd a BJKMF-en. 

Előzmény: endrebá (213522)
endrebá Creative Commons License 2024.02.18 -1 0 213522

Sziasztok barátaim, van-e köztünk ételvegyész ?

 

Az érdekelne hogy ahogyan az alumíniumról kimutattak egészségre káros hatásokat, úgy tud-e valaki hasonló káros hatásokat a rézről?

 

   Került hozzám egy réz bogrács, és nagyon fel vagyok lelkesülve hogy hajj de megtanulok főzőcskézni.

  Aztán eszembe jutott hogy gyerekkoromban a nagyanyám étkészletében levő alumíniumkanalak, alumínium főzőedények meg a katonasági alumíniumcsajkák hogy eltűntek.. és nem ok nélkül.

 

A rézre nem tudtok terhelő bizonyítékokat?

endrebá Creative Commons License 2024.02.18 0 1 213521

Ezért a képválasztásért dicséreteket fogsz kapni Krisztina..

 

Szép arc, szép ruha, szépen sovány az alakja..  és az ezeröcsi is szépen van lefényezve, mert látszik benne a lány vádlija. 

 

Szép kép, nna...  :-)))

Előzmény: Mlle. Grenelle (213520)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.02.17 -2 1 213520

endrebá Creative Commons License 2024.02.17 0 1 213519

:-)))

Előzmény: Szibillia3 (213516)
Qqberci Creative Commons License 2024.02.17 -1 1 213518
Előzmény: Mlle. Grenelle (213514)
Aphelix Creative Commons License 2024.02.17 -2 3 213517

Az elemben a Volt olyan mint a víznél a hőfok. A gombelem is 1,5 voltos meg a góliát is, csak a gombelem olyan mint egy felespohár meleg víz, a góliát meg mint egy lavór ugyanannyira meleg víz.

 

Azokat a zseblámpákat orosz módra tervezték :)

Amúgy láttam egy egész hihető magyarázatot arról, hogy a legjobb önvédelmi fegyver (ami mindenhol legális, szemben a lőfegyverekkel, késekkel és sprékkel) pont egy ilyen ütőszerszám zseblámpa, elsősorban azért mert sötétben elvakíthatod a támadót.

Előzmény: Mlle. Grenelle (213511)
Szibillia3 Creative Commons License 2024.02.17 0 0 213516

Maradok a baráti sorban, Endrém. :) 

Előzmény: endrebá (213498)
endrebá Creative Commons License 2024.02.17 -1 1 213515

Énszerintem a mindennapok lényegét az 512 -esben fogalmaztad meg - Qqberci csak a magas szintet tette az alaptudás mellé.

 

 

Erre az 514 -es kérdésedre pedig szerintem a "pénzért" a helyes válasz.

  Mert az igaz hogy életkori igények alapján egyre nagyobb átmérőjű és kapacitású elemek kellenek a vibrátorokba - de emiatt nem kéne négyféle szabvány.

Viszont régen, és azokból az alapanyagokból a mai Góliátelemek voltak a legkisebb méretű önálló áramforrások.  Aztán csökkentek a méretek, már három elemet egy helyre csomagolva voltak a négyésfél Voltos laposelemek, aztán a ceruzaelemek.

 

Most meg itt vannak a csavarozófúró akkuk, amiket csak meg kell venni és máris szennyeztük a földet egy újabb felesleges áramforrásmérettel.

Előzmény: Mlle. Grenelle (213514)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.02.16 0 0 213514

Akkor miért kell négyféle méretű hengeres elem?

Előzmény: Qqberci (213513)
Qqberci Creative Commons License 2024.02.16 -2 3 213513

A kettő nem feltétlenül igaz egyszerre. Péltádul az akkumulétoroknél vannak a motorindító akkumulátorok, amik igen nagy áram leadására képesek rövid iddeig, a a kapacitásuk nem túl nagy. A vontató akkumulátorok kisebb csúcsárammal, de mérsékelt terheléssel sokáig egyenletes feszültséget adnak. Hasonló a helyzet az elemeknél. A karórák litiumion eleme néhány tized uA leadására  képes, de azt több, mint egy évig. A fűtés költségmegosztók LiIon eleme több mint tíz évig marad életképes állandó terhelés mellett. A hagyományos rúdelemes elemlámpában a góliátelem folyamatos használat mellett pár óra alatt kimerül...

Előzmény: Mlle. Grenelle (213512)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.02.16 0 0 213512

A nagyobb testű elem jobban terhelhető, és lassabban merül le?

Előzmény: Atis57 (213507)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.02.16 0 0 213511

Kösssz...

 

De ceruzaelemmel kicsi és könnyű zseblámpákat lehetne építeni, közben meg voltak a góliátelemmel működő négyszínű ütőszerszámok...

Előzmény: vendel. (213509)
Qqberci Creative Commons License 2024.02.16 -2 1 213510

hogy a szőkenő is értse...?

 

Az ki van csukva...

 

Előzmény: Mlle. Grenelle (213505)
vendel. Creative Commons License 2024.02.16 -1 3 213509

A góliát elem hülyén mutatna a karórádban. Ezt mondanám a szőke nőnek .

Előzmény: Mlle. Grenelle (213505)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.16 0 0 213508

Húúú...ez a nyamvadt Index......

 

 

Eredetiben innen ; itt még olvasható

 

Elem méretek (akku96.hu)

Előzmény: Atis57 (213507)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.16 -1 0 213507

Szia!

 Itt a méret ---és a mAh  kapacitása.

Típus

Név

Megnevezés

Méret (mm)

Kapacitás (mAh)

Fesz.

Súly (g)

féltartós

tartós

Duracell

Ø x magasság

féltartós

tartós

tölthető

féltartós

tartós

tölthető

AAA

mikro

R03

LR03

MN2400

10.5 × 44.5

540

1200

1000

1,5 V

8,7

11,2

14

AA

ceruza

R6

LR6

MN1500

14.5 × 50.5

1100

2700

2700

1,5 V

18,6

23,3

29

C

bébi

R14

LR14

MN1400

26.2 × 50

3800

8000

6000

1,5 V

49

69,5

69

D

góliát

R20

LR20

MN1300

34.2 × 61.5

8000

12000

12000

1,5 V

101,2

142,7

79

9V

hasáb

6F22

6LR61

MN1604

48,5x26,5x17,5

400

565

300

9 V

38

44,3

44

4,5V

lapos

3R12

3LR12

MN1203

67x62x22

1200

6100

 

4,5 V

107

160

 

6V

lámpás

4R25

4LR25Y

MN908

115x68,2x68,2

10500

26000

 

6 V

556

  

Előzmény: Atis57 (213506)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.16 0 0 213506

Szia!

 Az elem tipusok Wh tartalma miatt.

 

 Talán itt;

 

Amit az elemekről tudni kell 1. rész - Energiaoldal

Előzmény: Mlle. Grenelle (213503)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.02.16 -1 0 213505

Kicsit bővebben, hogy a szőkenő is értse...?

Előzmény: _nyunyuka (213504)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.02.16 -3 0 213504

Kapacitás, belső ellenállás, terhelhetőség. 

Előzmény: Mlle. Grenelle (213503)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.02.16 0 0 213503

Szakértő urak!

Ha a góliátelem is 1.5 Voltos, a bébielem is másfél Voltos, és ugyanennyi a ceruzaelem meg a mikroelem is, akkor miért nem lehet(ett) mindent ceruzaelemmel meghajtani, miért kellett többféle elem...?

endrebá Creative Commons License 2024.02.16 -1 0 213502

Örülök hogy megvagy még.

Előzmény: vendel. (213501)
vendel. Creative Commons License 2024.02.16 -1 0 213501

Szia. Attól hogy nem írtam, még szemmel tartalak benneteket, (is) 😂

Előzmény: endrebá (213499)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.02.16 -3 0 213500

Már BMW-pótló is? Azt hittem, a sokszor föltett lopott képes hölgyek (görbe)tükörképe. 

Előzmény: Qqberci (213495)
endrebá Creative Commons License 2024.02.16 -2 0 213499

Szia Gyulánk, ezer éve..  :-)

 

Még mindíg tetszik a nőknek azok a különleges szemeid?  Egyik kollégámnak van szinte ugyanolyan mint a tiéd.. amikor utoljára egy ráckevei gépésztalálkozón találkoztunk, azt tudtam hogy nem ő köszön - úgyhogy csak te lehetsz..

Előzmény: vendel. (213496)
endrebá Creative Commons License 2024.02.16 0 1 213498

Maradj inkább a barátaim között..  a strandokon munka lenne a mostani szórakozásodból.

   :-)

(mondjuk jobban keresnél vele)

Előzmény: Szibillia3 (213494)
vendel. Creative Commons License 2024.02.15 -1 0 213497

Szép estét kívánok neked is kedves mínuszos 🤣😂 

Csak a Te kedvedért írtam (⁠◠⁠‿⁠◕⁠)

Előzmény: vendel. (213496)
vendel. Creative Commons License 2024.02.15 -2 2 213496

Üdv.

Látom előkerült a legnagyobb hiba. 😁 Pedig itt eddig nem is volt divat használni...

 

Qqberci Creative Commons License 2024.02.15 -2 3 213495

Nagyon ritkán  használom a +/- lehetőséget, de nem is zavar különösebben, ez csak egy játék. Ha valami nagyon nem tetszik, akkor azt megírom privátban.

 

Így aztán most le lehet szállni a témáról, átszállni a BMW-pótlóra:...

 

 

Előzmény: Hun G (213490)
Szibillia3 Creative Commons License 2024.02.15 0 3 213494

Akkor jelentkezem másodállásban valamelyik strandra. :)

Előzmény: endrebá (213491)
endrebá Creative Commons License 2024.02.15 0 0 213493

Hm..  lehet hogy naivitás, de jobb annak aki jót feltételez a többiekről - és csak a csalódás után változtat ezen a föltételezésén.

Előzmény: Hun G (213490)
endrebá Creative Commons License 2024.02.15 -1 0 213492

Szia cucu, én viszont sajnálom hogy behozták ezt a mínuszlehetőséget..    ha nem lenne, meg kéne magyaráznia a sértődöttnek hogy mi és miért fáj.

 

Örülök hogy előkerültél.

Előzmény: cucu (213489)
endrebá Creative Commons License 2024.02.15 0 0 213491

Szia Szibillia, ne sajnálkozz a hullámkeltési képességeden..  vannak strandok ahol az ilyesmiért külön kell fizetni.

 

Azt hiszem hogy az utolsó előtti bekezdésedben tárgyalt ok miatt nem mínuszolok.

Előzmény: Szibillia3 (213487)
Hun G Creative Commons License 2024.02.15 -2 0 213490

Az IP.,browsert azértemlitettem,sokan mindent "bedobnak"személyiségük leplezésére,azzalvaló  visszaélés egy széleskörbenn vitatott probléma..

Sok naivgondolkozású személy ezt a kérdést alábecsüli,pl. ebben az esetbenn,( a forumon)"bevettszokás"sumákolni",- + t adni,és azzal az álltalános véleményt személyiségéröl befolyásolni..

Valakibenn megbizni ,Ö egy fair úriember az naivság,mindenki villogni,"pöffeszkedniakar"mindenáron,az emberi gyengeség,és valószinüleg azok tetetik a naiv, tudatlan embert aki lekörözi sumákolásával a tömeget, mert ugyebár "a legjobb védekezés a támadás"..vagy tudatlannak teteni magát,több -nuszt +sszot lehet osztogatni??? anonim??,na még ilyenröl nem hallottam...

A blau wundert tologatodmég?? vagy átváltottál kék/ fehérre,végre magjött az eszed!!

üdv.

 

 

 

 

Előzmény: Qqberci (213488)
cucu Creative Commons License 2024.02.15 -1 1 213489

Üdv

Most olvastam 10 perce, hogy Cyr45 nincs már köztünk.

Én nagyon szimpatikusnak tartottam írásait. Sok témában azonosan gondolkodtunk. Nyugodjon békében.

 

Ami pedig a +/- jelőléseket illeti, én nagyon okos ötletnek tartom. Nagyon sok vitát el lehet így kerülni, és főleg név nélkül jelezni lehet a nemtetszésünket az író felé.

Ezzel egy csomó hardware-t meg lehet spórolnia az üzemeltetőnek, mert csökkenti a viták számát. Már ha ez számít neki.

 

Ugyanakkor látni kell a hárányát is:

 

1. Lehet minősíteni eleve a beírás jogosságát.

2. Lehet minősíteni a témát, hogy egyetértek vagy sem.

3. Lehet minősíteni a stílust.

4. Lehet minősíteni a nyelvtani megjelenítést.

 

Én pl. szoktam mínuszolni, ha valaki trágár szavakat használ, de akkor is, ha súlyos nyelvtani hibát vét. Utóbbit csak akkor minuszolom, ha rendszeresen így ír az illető.

Vagy ha valaki -főleg aki segítséget kér és először jár abban a topicban- köszönés nélkül elkezdi sorolni a problémáját. 

Csak ugye ez nem derül ki a beíró számára, de talán nem is baj. Lesz min törnie a fejét...

Qqberci Creative Commons License 2024.02.15 -1 2 213488

Sokan több IP .cimat,browsert,e-mail cimet használnak,minuszolhatnak plusszolhatnak nyakra före,

 

- Az IP cím nem játszik

- A browser nem játszik

- Az e-mail igen

 

De ha iszol egy kis Pitralont, akkor megnyugszol :-)))...

 

 

vagy ha nem, bekapcsolom a munkagépemet és kapsz 500 minuszt...

Előzmény: Hun G (213483)
Szibillia3 Creative Commons License 2024.02.15 -1 1 213487

Hát ismét sikerült hullámokat kavarnom, mint már annyiszor.

 

- és + jelek... :)

Úgy látom, hogy sokan sokféleképpen látják, hogy mit jelent, ezért is kétséges az, hogy így működik.

Ez olyan, mint hang nélkül egy-egy kérdéses mondat, amit igazán azzal lehetne eldönteni, hogy valójában mit jelent, hogyha az ember hallaná hozzá a hangot és még esetleg az arcot is.

Valószínű, hogy sok embernek nem jelent igazán semmit sem. 

 

A + jel gondolom, hogy nem kelt vihart, ellenben a - jel igen.

Én azt várnám a - jeltől, hogy nem konkrétan az ember kapja, bármit is ír, hanem az amiről szól.

De sajnos voltak és biztosan vannak is olyanok, akik minden megfontolás nélkül kapják a - jelet. 

Persze én beszélek, aki a + jelet mindenféle megfontolás nélkül adom Krisztinának, amikor belépek a fórumjára, de úgy gondolom, hogy  kedves, jóindulatú, támogató + jel talán nem okoz gondot senkinek.

És ha már sokan leírták, hogy nekik mit jelent a - jel, hát én sem maradok ki, ha már elkezdtem.

 

A - jel a véleményem névtelen és mindenféle következmény nélküli lefikázása, kivéve, ha megmondja, hogy miért adta, ahogy Káli is tette például.

Mert a - jel, mint vélemény engem nem zavar, ha kapok lehetőséget arra, hogy ezt megvitassuk, hogy meggyőzzem, vagy éppen ő győzzön meg a végére.

A no name odavetett - jel annak a semmibevétele, hogy a másik "leleplezte" magát azzal, amit írt, a jelező meg csak besunnyogta a véleményét, és nem volt képes kiállni a "porondra", holott nem kötelező adni sem, 

vagyis nem is kéne adnia.

 

Szóval... nálam bizony súlya van ennek a jelnek. 

De én lehet, hogy érzékenyebb vagyok ebben is az átlagnál, így megértem és elfogadom azt is, akit nem érdekel ez a jel. 

Példaként említeném, hogy én nem vagyok tökéletes helyesíró, ha valaki odaböfögi, hogy butapi..a, akkor egy szar alak a szememben, mert szebben is kifejezheti magát, és elvárom, hogy segítsen abban, hogy jól írjam, vagyis írja le helyesen, ha nagyon okos, akkor még hozhat nyelvtani szabályt is, és én megköszönöm (ahogy volt már erre több példa az online életemben). 

Aphelix Creative Commons License 2024.02.15 -1 3 213486

Na b+ még egy önjelölt pszichoanalizátor, aki egy kommentből megszakérti bárki más teljes jellemrajzát, és ennek nyilván semmi köze a saját sértett egójához...

 

A fő baj még csak nem is az, hogy alaptalanul vádaskodsz egy jelentéktelen álügyben, hanem hogy

1. egy ember halálát használod ehhez háttérnek, ahogyan Káli is, aminél kevés ízléstelenebb dolgot tudok elképzelni;

2. ez a pluszmínuszos hülyeség senkit nem érdekel, már napok óta szétoffolod a fórumot.

 

Amúgy meg pont elhiszem neked, hogy te éjjel-nappal nyomon követed hogy melyik kommenten hány pluszminusz van, és tisztán láttál valami anomáliát, attól függetlenül hogy többen is jelezték, ők pluszoltak.

 

Miért pont azok az emberek nem képesek soha magukba szállni, akiknek a legnagyobb szüksége lenne rá?

Előzmény: Hun G (213483)
endrebácsi Creative Commons License 2024.02.15 0 3 213485

..ja, és a pótnickjeim köszönik neked hogy elővetetted őket.

                                                                                           ..vastagon állt már rajtuk a por..

Előzmény: Hun G (213483)
endrebá Creative Commons License 2024.02.15 0 3 213484

Nem vonatkozik mindkettőnkre, legfeljebb ezt te is kérhetnéd tőlem.

Azért nem vonatkozik, mert a két védeni kívánt személy alapállása lényegileg különböző.

 

  Az hogy te azt hiszed (hogy egyikük önmagát pluszolja) - ez az ő megítélésén nem ront az én szememben.

  Az hogy ismerteted a lehetséges módját a saját vélemény pluszolásának, ez az ő megítélésén nem ront az én szememben.

..és az hogy nem látod Aphelix Kálihoz és hozzád szólásaiban a tükröt  ..hm..  az se őróla szól.

 

Az amit rólam írtál, azon is lehetne vitatkozni - de amit róla írtál, az azt veti fel, hogy ennyire miért fáj neked amit Kálinak írt?  Szerintem is igaz minden szava.

Nézz vissza a 451 -esre, előveszem a másik két nickem.. csak a te vigasztalásodra.

Előzmény: Hun G (213483)
Hun G Creative Commons License 2024.02.15 -3 0 213483

"Ne bizonygasd a bizonyíthatatlant..  kérlek."

ez mind a kettönkre vonatkozik,de a tények arrautalnak,két személy nézeteltérését az egyikfél,minuszolással plusszolással akarta elintézni,azt a látszatotkeltve mindenki az ö pártjánvan,neki ad igazat..

 

Endre neked egy "betegségedvan"Te egyenes ,fair,jóhiszemü embervagy ,és mindenkiröl azt tételezedfel,Sokan több IP .cimat,browsert,e-mail cimet használnak,minuszolhatnak plusszolhatnak nyakra före,

magukat elötérbehejezni ,még a másik lejáratása ,minuszolása ,maguk plusszolása révén is.Valakiért a kezed tüzbetenni naivság,az emberi ogoizmus"villogás" határtalan,pláne egy anonim forumon..

 

Lehet valaki a Te ismerösöd ,barátod,de az nem jelentiazt,mindenkivel barátságos, fair az illetö..

 

Olvazsdel Aphelix hozzászolását Kálihoz és énhozzám,szemtelen ,sértö , ilyen hangnem -IQ ra utal..mindent "bedob" -szt +szt is, gátlását,kissebbségérzetét kompenzálja..

Előzmény: endrebá (213481)
endrebá Creative Commons License 2024.02.15 0 0 213482

Én meg egy pluszt, de délelőtt .

Előzmény: ötbites stihles ziles (213480)
endrebá Creative Commons License 2024.02.15 0 2 213481

Én bőven délelőtt adtam az én pluszomat, Guru se éjjel adta az övét - szóval ne nyomozz  ilyen előítéletekkel.

 

Aphelixet pedig máshonnan és jobban is ismerem, hogy bízzam az úriemberségében.

Ja, és Kálit is ismerem.

 

Ne bizonygasd a bizonyíthatatlant..  kérlek.

Előzmény: Hun G (213477)
ötbites stihles ziles Creative Commons License 2024.02.14 0 1 213480

Tehát akkor egy pluszminuszt abból a kilences sorozatból bevállalok-én voltam-de hogy éppen mennyit mutatott akkor az óra..azt nem tudom.

Előzmény: endrebá (213475)
ötbites stihles ziles Creative Commons License 2024.02.14 0 1 213479

Nem én voltam.

Előzmény: Töck Jenő (213473)
ötbites stihles ziles Creative Commons License 2024.02.14 0 1 213478

Egy darab "+"jel a válaszom erre a hozzászólásodra-remélem,jól értem a dolgot..

Előzmény: Töck Jenő (213472)
Hun G Creative Commons License 2024.02.14 -1 0 213477

endrebáúr.

én nem támadok senkit.a tény, Káli 8 minusza és Aphelix 8 plussza ,éjjeljött,éjfélután,néhánypercalatt.

nemond 8 forumtárs felkel egy idöbenn,hogy minuszolja plusszoljaöket ..kivanzárva..

Ha éjszaka tevékenykedem, egy monitoron a forumvan,néha benézek ,látom mikor mi történik..hogy szaporodnak a -szok + szok..

ilyen sumák - + sszolás többforumon elöfordul,még olyan is ahol az adottforumon nincs is annyi részvevö (törzstag)..

Egy olyanstilusó emberröl eki valakit igyszólitmeg "Te csodálatra méltó főemlős,"aki ilyen sértö ,igy kommunikál,mindent feltételezek...

ezzel a megszólitással engem akar égetni,lekicsinyelni,mint akiket minuszol is,magát elötérbe helyezni..

vagy egy ilyen megszólitást helyesnek,úriemberhezméltónak tekintessz???

üdv.

 

 

 

 

Előzmény: endrebá (213476)
endrebá Creative Commons License 2024.02.14 0 0 213476

Zdravo Gary, ne mutass ilyen képet magadról..  hogy ha lenne kilenc nicked, akkor nyolc pluszt adogatnál velük a saját írásaidra.

 

Ha Aphelix azt írja hogy ő nem - azt meg fogadd el : azért hogy te is elfogadást kapj majd cserébe.

 

Miért fáj neked hogy Kálit éjszaka mínuszolták? Meg hogy negyedórán belül?

Mi szeretnél lenni, csak nem kálijogvédő?

Előzmény: Hun G (213474)
endrebá Creative Commons License 2024.02.14 0 0 213475

Nem keversz össze sok mindent, csak Szibillia kérdésére Garynak válaszoltál.

 

De Gary CSAK azt akarja bizonyítva tudni hogy Aphelix mind a kilenc plusz és mínusz tettese - nem azt hogy te is adtál egyet-egyet.

 

Szibillia meg azt hogy ki adhat egy halálhírre mínuszt nekem - de ő se lesz boldog ha megtudja.

Előzmény: ötbites stihles ziles (213470)
Hun G Creative Commons License 2024.02.14 -2 0 213474

"Te csodálatra méltó főemlős"stilusod tipikus parisztokrata..

 

"te azt képzeled, hogy belépek 8 különböző zoknibábbal hogy plusszoljam magamat? "és mást minuszoljak, igen !!

a minuszok plusszok éjjeljöttek, kb.15 percenbalül..neetess éjjel felkelt 8 furumtárs ,hogy téged plusszoljanak ,vagy Káli.t minuszolják ..

hány browsered ,E-mailodvan???

 

Előzmény: Aphelix (213465)
Töck Jenő Creative Commons License 2024.02.14 -3 0 213473

A 213468-as hozzászólásomra kapott mínuszt azt esetleg tőled kaptam?

Előzmény: ötbites stihles ziles (213471)
Töck Jenő Creative Commons License 2024.02.14 0 0 213472

"Névhez kötni-igen,jobb lenne-de azt hogyan lehet.."

 

Például úgy, hogy hozzászólásként ahozzászólás tartalma egy + vagy mínusz jel.

Remélem azzal, hogy eszembe jutott ez az ötlet nem érdemlek mindjárt egy mínuszt is...

Előzmény: ötbites stihles ziles (213470)
ötbites stihles ziles Creative Commons License 2024.02.14 0 1 213471

Endrebá-nak irt válaszomban némileg a hozzászólásodra is válaszoltam...

Előzmény: Töck Jenő (213468)
ötbites stihles ziles Creative Commons License 2024.02.14 0 1 213470

Nem keverek én össze sok mindent- pluszolok,ha  ugy érzem,meg minuszolok,ha ugy érzem,hogy azt kell.Először nem foglalkoztam ezzel a dologgal,de rájöttem,hogy egyszerűbb igy a véleményemet kifejezni,mint hosszú szöveget irni,amiben elmagyarázom a miérteket.Aztán van jó pár társunk,akinek irhatsz bármit,ugy is mindent jobban és csakis ő tud..

A minuszolás sokszor nem csak a tartalomnak szól-maga az illető is azt kapja tőlem-sajnos a minuszolás ez sok esetben a magyarán kimondott"menjajóédeskurvaanyádba"szlogen helyett alkalmazásra kerűl..nem rongálom vele semmi topic hangulatát,de mégis valamennyire kifejezem a véleményemet.Névhez kötni-igen,jobb lenne-de azt hogyan lehet..

Szerintem..

 

Előzmény: endrebá (213466)
Qqberci Creative Commons License 2024.02.14 0 0 213469

Igazad van...

Előzmény: Töck Jenő (213468)
Töck Jenő Creative Commons License 2024.02.14 -2 3 213468

Jó lenne befejezni a témát. A +és - arra lenne hivatott, hogy véleményt fejezzen ki, DE. Ha név nélkül adható bármelyik akkor kérdéses az egésznek az értelme. Ha van ellenvélemény az szerintem nem baj, amennyiben normális a vita hangneme. Nagyon unalmas lenne a Világ ha mindenki ugyanazt mondaná. De anyázni nem kell, sőt! Aki a föntiekkel nem ért egyet, az írja meg. --t nem kérek.

endrebá Creative Commons License 2024.02.14 0 0 213467

Zdravo Naptávol, ez a Gary szavakkal nem befolyásolható..  :-)))

 

Qqbercinek van valami módszere, ami néha műxik, meg nagynéha engem is megkeres magánban - de hogy javítana a helyesírásán vagy a logikáján.. 

 

              ááááá

Előzmény: Aphelix (213465)
endrebá Creative Commons License 2024.02.14 0 1 213466

Szia Guru, ne vond össze Szibillia ötletét a nyilvános pluszmínuszolásra, és Garyét hogy szégyellje magát aki a mínuszoláson akar felemelkedni.

 

Becsületes vagy, de én nem követem minden lépésedet.. csak annyit árulok el hogy azért van különbség a mínusz és pluszjelek száma között mert én sose mínuszolok.  :-)))

 

Illetve az esetleírásodból annyit  kikövetkeztettem hogy a számgépedben lehet a hiba.. mert nekem van három nickem, és sssimán tudok velük ugyanarról a gépről is három pluszt adni.

(csak nem szoktam.. még minden évben se)

Előzmény: ötbites stihles ziles (213464)
Aphelix Creative Commons License 2024.02.14 -1 0 213465

Te csodálatra méltó főemlős, te azt képzeled, hogy belépek 8 különböző zoknibábbal hogy plusszoljam magamat? :D

Istenem, micsoda emberek vannak.

Nem is reagáltam volna erre az ízléstelen hülyeségre, ha nem érezném szükségesnek, hogy a gyermeteg vádaskodásod és kivetítésed visszautasítsam.

Előzmény: Hun G (213458)
ötbites stihles ziles Creative Commons License 2024.02.14 0 5 213464

Még mielőtt túl okoskodod magadat-én is irtam arra a"bizonyos"hsz-ra egy minusz jelet.Miért-mert ugy gondoltam,az illető által irt hozzászólás tartalma.stilusa.lényege nem való ide-és mindenképpen méltatlan az eltávozott topictársunk emlékéhez..szóval nem ide,nem most való..

Amennyiben ezt igy érthetően leirom egy válaszban akkor-az illető -stilusát ismerve-akkor csal bonyolitom az ügyet,mert válasz választ követ..a helyzet meg csak fokozódik..

Onnét fentről meg,eltávozott topiktársunk lenéz-mit lát?Egyesek még a halálát is hogyan és mire ..itt.

Nem mindig az a hülye,aki hallgat...

Szóval a minusz jel,meg a plusz jel arra való,hogy kifejezd,az adott hsz tartalmával,stilusával,stb egyetértesz,vagy nem-anélkűl,hogy külön ezt megirnád..ezt igy fogd fel.

Nem értek hozzá-de ugy tudom,ezek a jelek IP cimhez vannak kötve-tehát hiába van több neved ide pl-csak egyik nevében tudsz jelet elküldeni.Nekem van más nevem is-nem lényeg a miért van-de csak egyikről megy a jel el.Tehát csak egy minuszt vagy mást tudok adni.Bár lehet,ez másnál máshogy van,én nem értek hozzá,nálam igy van..

én vállalom,hogy adtam arra a dologra egy minuszt-sőt,a témában kifejtett tevékenységedre is adtam minuszt..

Na,akkor most számolgassál,ki adott még minuszt-egy meg van,marad még nyolc,akin csámcsoghatsz..

Szánalmas-és méltatlan..

Szigoruan szerintem..

Előzmény: Hun G (213462)
Qqberci Creative Commons License 2024.02.13 -1 0 213463

Előzmény: Hun G (213462)
Hun G Creative Commons License 2024.02.13 -5 0 213462

elméletbenn igen...

Neked tudnodkell mien lehetöségvan sumákolni..

"Egy nyikkról egy hozzászólásra meg csak egy pluszt/minuszt adhatsz..."egy nyikröl !!!!és többröl???

neadj lovatallájuk,metsdöket, akik unfairmódon akarják magukat elötérbe hejezni..

jó estét..

Előzmény: Qqberci (213461)
Qqberci Creative Commons License 2024.02.13 0 5 213461

valaki 8x plusszoljamagát,

 

Magadat nem tudd se plusszolni, se minuszolni. Egy nyikkról egy hozzászólásra meg csak egy pluszt/minuszt adhatsz...

Előzmény: Hun G (213458)
endrebá Creative Commons License 2024.02.13 0 1 213460

Szia Gary.

  Olvasd úgy, hogy ez a mínusz csak annyit jelent hogy nem erre a topikra való gondolat(vagy stílus)

 

Ettől hogy mínuszjelet ad, senki nem lesz több.. és aki kapja, az se lesz kevesebb. 

Előzmény: Hun G (213458)
endrebá Creative Commons License 2024.02.13 0 0 213459

Ha csak így lehetne, akkor már régen kiixeltem volna cyr45 - öst is.

 

Hidd el nekem :  meg is lehet beszélni a hibákat, nem csak elfordulni tőlük. 

Előzmény: pákosztos cica (213453)
Hun G Creative Commons License 2024.02.13 -3 0 213458

endrebáúr.

ez asztán sumákolás,szemétség  a javábol:

valaki 8x plusszoljamagát,és akival nézeteltérésevan 8x minuszolja..

milyen ember az aki emodon akar érvényesülni,mást lejáratni (kvázi jelezve a minuszokkal,plusszokkal ez az álltalános vélemény)unfair forumtárs..

1)percekalatt jöttek a - és a + sszok..

2)2 forumtársvolt jelen,nem valoszinü csak minuszolni plusszolni néznekbe némelyek..

üdv.

 

endrebá Creative Commons License 2024.02.13 0 0 213457

A lényeglátásod  fantasztikus.  

 

Szibilliát meg a Korosztályomat dicsértem eddig ezért a képességeikért, de úgy tűnik hogy ez nem kizárólag női adottság.

 

(amit meg legutoljára írtál a blogodon, az döbbenetesen jó) 

Előzmény: Aphelix (213451)
endrebá Creative Commons License 2024.02.13 0 1 213456

Szia Szibillia, ne láss többet abba a minuszolásba se, mint annyit hogy ezen a topikon erről ne írjunk.

Nem azt jelenti amire te használod, és érteni is vélsz belőle. 

 

                                                     Nem azt akarták ők hogy érezzem magam rosszul.

Előzmény: Szibillia3 (213424)
endrebá Creative Commons License 2024.02.13 0 0 213455

Időnként én is látok olyan látványt, amelyikkel szívesen folytatnám tovább..  de nagyon ritka.

Előzmény: Töck Jenő (213423)
Szibillia3 Creative Commons License 2024.02.12 0 0 213454

Igen, nyugodjék békében...

Előzmény: Aphelix (213450)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.02.12 -5 1 213453

Csak így lehet. 

Előzmény: Káli. (213452)
Káli. Creative Commons License 2024.02.12 -8 2 213452

Csalánra pisilt kend?

 

X-re raktam, ne fáradjon többé a nekem címzett írással.

Előzmény: Aphelix (213451)
Aphelix Creative Commons License 2024.02.12 -3 11 213451

Úgy kezeled az ügyet, mintha rólad szólna, mintha te lennél a középpontjában. Kicsit tekerd lentebb az egódat, legalább az ilyen alkalmakkor.

Konfliktust gerjesztesz még most is. Semmi tisztelet nincs benned. Szégyen a rikácsolás amit előadsz.

Előzmény: Káli. (213445)
Aphelix Creative Commons License 2024.02.12 0 2 213450

Én csak most látom a hírt. Nyugodjék békében.

Előzmény: Szibillia3 (213424)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.02.11 -1 2 213449

R.I.P. Cyr, hiányozni fogsz. 🖤😢

Előzmény: Mlle. Grenelle (213448)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.02.11 -1 2 213448

🖤

Szibillia3 Creative Commons License 2024.02.11 -1 3 213447

Köszönöm.

Elolvastam.

Biztosan van oka az özvegynek, hogy azt kérte, hogy ne kerüljön fel. Lehet, hogy Cry kérte, hogy ne beszélgessenek róla az emberek, és akik nem kedvelték, még inkább ne. 

Megértem.

De őt ismerve én nagyon szomorú vagyok ettől -bár nagyon kevés közös beszélgetésünk volt- én bizony sírtam is. 

És szerintem sokan még szomorúak. És szeretettel fogunk rá gondolni. 

Persze el fog felejtődni idővel, ahogy mindenki. Sajnos nem maradunk meg örökre az emberek emlékezetében.

Hiányozni fog... :(

 

Előzmény: _nyunyuka (213442)
ksanyi52 Creative Commons License 2024.02.11 0 4 213446

" Meg nem is baj" Nem örül itt senki más halálának, mi is egy nagy család vagyunk, és legalább elbúcsúzunk tőlük. Én kifejezetten megmutattam az asszonynak hogyan kell belépni a fórumra, igen is írja meg ha nem lesz több hozzászólásom. Tisztelet a holtaknak.

Előzmény: _nyunyuka (213444)
Káli. Creative Commons License 2024.02.11 -1 3 213445

Mindenkivel közöltem volna a rossz hírt, de csak privátban! Rákérdeztem, hogy nyílvánissá tehetem? Határozott volt a válasz, hogy nem!

Megkérdeztem, ez a lényeg!

Úgy éreztem, hogy az adott szavamat eltiporták!

Ma már azt gondolom, hogy így jó ahogy történt! Az a lényeg, hogy ott voltunk neki, és mellette vagyunk most is! Ha múlik majd a fájdalom, ha egyáltalán lesz ilyen, akkor megbocsájt majd nekünk!

 

 

Előzmény: _nyunyuka (213444)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.02.11 -4 0 213444

Olvastam. De mivel több csatornán is kiment az infó, megette a fene. 

 

Meg nem is baj, ha a topik tözstagjai hitelesen, első kézből tudják. Ha nincs kiírva, menne a kérdezősködés, vajon mi lehet vele? Egy másik (tech-beli) fórumtaggal ugyanez volt, egyik pillanatról a másikra "elnémult". Ő szerencsére némi kihagyás után adott magáról életjelt 

Előzmény: Káli. (213443)
Káli. Creative Commons License 2024.02.11 -2 1 213443

65592 hsz. Olvasd el nyunyuka! Nem cirkusz volt az, hanem becsületszó!

Endrének köszönettel tartozom, hogy általa ismerhettem meg a papit!

A mínuszt majd megírom neki privátban...

Előzmény: _nyunyuka (213442)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.02.11 -4 1 213442

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9196753

 

Ez az. Régi nevén MTZ-FREDDY Pokol komyhája. 

Előzmény: Szibillia3 (213441)
Szibillia3 Creative Commons License 2024.02.11 -1 0 213441

Az egy fórum? Így, hogy Pokolkonyha nem találom. Belinkelnéd? Köszönöm. 

Előzmény: _nyunyuka (213440)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.02.11 -4 1 213440

Benéztem a pokolkonyhára, ott milyen cirkusz lett belőle. Szégyen! Elvesztettünk egy törzstagot ☹️☹️☹️. 

Előzmény: Szibillia3 (213431)
Töck Jenő Creative Commons License 2024.02.11 -1 0 213439

Mi volt az oka, lehet tudni?

Előzmény: Qqberci (213430)
Káli. Creative Commons License 2024.02.11 -1 0 213438

Köszönöm!

 

 

Előzmény: Szibillia3 (213437)
Szibillia3 Creative Commons License 2024.02.11 -1 1 213437

Köszönöm, hogy megírtad, hogy te tetted a jelet, ha okod van rá és nem teheted közre, akkor arra nem is tudok reagálni, 

viszont elfogadom. :) 

Előzmény: Káli. (213434)
Szibillia3 Creative Commons License 2024.02.11 0 2 213436

Szaladunk, dolgozunk, eszünk-alszunk és futunk az idővel, egyre inkább.

A senkihez és semmihez tartozás érzése szörnyű lehet, mert szerintem ezt a világot igazából együtt lehet megélni, átélni, túlélni. :) 

Előzmény: Atis57 (213427)
Szibillia3 Creative Commons License 2024.02.11 0 0 213435

Én azt sem tudtam, hogy van ilyen is (Ismét kevesebben lettünk), én egyébként is három helyen szoktam olvasni (írni), itt, a másik Endrésnél és Krisztinánál. 

Szomorú hely, csak az elvesztésről szól. 

És bárki bekerülhet. 

A mi városunkban volt egy kocsmaszerű (nem lepukkant, és alkeszek menedéke, hanem a településrész férfiainak "gyűjtőhelye") hely, sakkoztak, kártyáztak, meccset néztek, iszogattak, és mivel jó régi hely volt, időnként kevesebben lettek, a természet rendje szerint, olyankor egy hétig kitettek egy képét és mindig égett mellette egy mécses. 

Előzmény: ksanyi52 (213433)
Káli. Creative Commons License 2024.02.11 -2 1 213434

Én voltam aki a mínuszjelet adta, megvan rá az okom, mert a tulajdonomban van egy üzenetváltás, de nem adhatom közzé, levéltitkot sértenék ezzel!

 

Sajnálom! :(

Előzmény: Szibillia3 (213432)
ksanyi52 Creative Commons License 2024.02.11 -1 0 213433

Nem kell bocsánatot kérned, én ilyen érzékeny lelkű vagyok, a tavaszon a szomszédasszony halt meg, állítom engem jobban haza vágott mint a családját, pedig nem voltunk nagyban, csak köszöntünk, s váltottunk pár szót. Cyr-t személyesen nem ismertem, mindig megszoktam nézni az " Ismét kevesebben lettünk", már a mi korunkban azzal is ráérünk foglalkozni. A fiatalok még nem nagyon törődnek ezzel.

Előzmény: Szibillia3 (213431)
Szibillia3 Creative Commons License 2024.02.11 -2 2 213432

Szerintem a - jelet és a + jelet úgy kéne használni, hogy látszik az, hogy ki teszi és meg is lehet tőle kérdezni, hogy miért. 

Mert az úgy fair. 

Valaki ír valamit, a "nevével", vállalva a véleményét, a korrektség azt kívánná, hogy a vele nem egyetértő is ezt teszi és leírja, hogy mi a baja azzal.

Amiből akár egy kellemes beszélgetés is lehet, tisztázva, hogy ki miért, és mit gondol. 

Kíváncsian várom a - jelem tevőjét, és indokát, és ha igaza van, és komolyan mondom, hogy elfogadom. 

Szibillia3 Creative Commons License 2024.02.11 -2 1 213431

Megnéztem az "aktivitását", és volt ahol írtak, pákosztoscica, Káli, meg akit nem ismerek egy-két ember. 

Én azt gondolnám, hogy ahol megemlítik, ott jön rá reakció, mert egy régi motoros volt, mégha nem is volt azonos a vélemény sokakkal és furcsa módon mindig voltak - jelei, ha azt írta volna, hogy kedd, kedden, még arra is. Miért és hogyan lehet utálni valakit ennyire, nem értem. 

Nagyon sajnálom, hogy elment, de bárkit, akit már ismerek, és olvasok, váltok vele néhány mondatot.

Én mondjuk nagyon érzékeny lelkű vagyok, mégha nem is látszik olykor-olykor és a halált, bár el kell fogadnom, mint kikerülhetetlent, 

mélységesen együttérzek azokkal, akiknek az élete része volt az elhunyt, és vele is, hiszen többet nem fog örülni a tavasznak (sem)...

Lehet, hogy nem így kéne. 

Nem balhézni akartam, hanem tényleg megdöbbentett a halálhíre (annyit vitatkozott szegénykém a nőis oldalon még januárban),

és az, hogy csend van.

Bocsánat. 

Előzmény: ksanyi52 (213425)
Qqberci Creative Commons License 2024.02.11 -1 0 213430

Február 8-án...

Előzmény: Töck Jenő (213426)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.02.11 -4 0 213429
Előzmény: Töck Jenő (213426)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.02.11 -4 0 213428

Ezzel a +/- dologgal nem foglalkozom, az asztali gépen és a lapin is rajta az AdBlocker, "Elem hozzáadása" és volt-nincs. Amióta mobilra is van ez az alkalmazás, azóta ott se látom. 

Előzmény: Szibillia3 (213424)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.11 0 3 213427
Előzmény: Szibillia3 (213424)
Töck Jenő Creative Commons License 2024.02.11 -1 0 213426

Mikor halt meg? Én csak most értesültem erről.

Nyugodjék békében.

Előzmény: Szibillia3 (213424)
ksanyi52 Creative Commons License 2024.02.11 0 0 213425

Másik topcban is írtunk neki.

Előzmény: Szibillia3 (213424)
Szibillia3 Creative Commons License 2024.02.11 -3 2 213424

Még valamelyik gyalázatos azt is képes - jellel ellátni, ahol Endre megemlíti a halott Cyr45-öt?

És összesen nyunyuka válaszol, és senki más nem reagál (pedig írtak utána már)? 

Ennyit jelent egy ember?

Mégha voltak viták is? 

Teljesen meg vagyok döbbenve. 

Szegény Cyr45.

Én nemrégen olvasok itt, meg írok néha-néha, és kavarok port (lehet, hogy most is), de fáj, hogy meghalt, hogy ennyi volt az élet... hogy a párja

elveszítette, nem tudom, hogy voltak-e gyerekei, ha igen, akkor azok is. 

Szegénykém, éveket tett ide magából, de minek és kiknek? 

Töck Jenő Creative Commons License 2024.02.11 0 1 213423

Tegnap voltunk a Műcsarnokban, megnéztük a Picasso Pálné képeit. Hát... Volt köztük néhány jó is. Viszont. Amikor távoztunk az intézményből akkor ment előttünk két személy. Két nőszemély, valószínűleg az USA-ból szalajtották őket. Az egyik talpig egy tapadós, testhezálló, vékony, fehér kezeslábasban. Hatalmas fenékkel és mellekkel, de vékony (viszonylag) derékkal. Arca olyan volt, hogy elmehetett volna bányásznak. (Nem csak a szén jönne föl)

Előzmény: endrebá (213422)
endrebá Creative Commons License 2024.02.11 0 0 213422

Nem..  ha jól látom, akkor inkább a kevésbé guggolós gitáros a körte alkatú - nem a citerás.

 

(körte : a csípőszélességnél keskenyebb váll, kis mellek - a vállszélességnél szélesebb csípő, nagy fenék és vastag combok)

Előzmény: Atis57 (213419)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.11 -1 0 213421

Szia!

 Igazad van --Akkor citerának hivják? Az ülő hölgynél lévő pengetős.....

 

De az accordeont is  --a ferditő ,minden másnak irja..

Előzmény: Qqberci (213420)
Qqberci Creative Commons License 2024.02.11 -1 0 213420

És hol a cimbalom?...

Előzmény: Atis57 (213419)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.11 0 0 213419

Szia Endre Bá!

 

A másik Szlovén együttes -már inkább olyan? Különösen a Cimbalmos Andrea.....

 

Előzmény: Atis57 (213418)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.11 0 0 213418

Szia!

 Annyira mégsem ---csak bokáig kell érnie a ruházatnak.

 

De igy nem terelte el a figyelmet a cipőkről?

 

Mert ezen a képen a Szlovén hölgyek nél nem a cipőt nézed?

 

Előzmény: Aphelix (213408)
endrebá Creative Commons License 2024.02.11 -1 1 213417

Akkor a csuklóján levő kórházi azonosítószalag már ezt jelezte elő.

 

Szerencsére életvidám alaptermészetű volt.

Előzmény: _nyunyuka (213416)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.02.11 -3 1 213416

Betűről-betűre egyetértek. Hihetetlen és hirtelen jött, a topiktalin is teljesen fitt és életvidám volt. 

Előzmény: endrebá (213415)
endrebá Creative Commons License 2024.02.11 -2 2 213415

És még..  én is elköszönnék Cyranotól.

 

Találkoztunk jópárszor, ismertem amennyire ismerhettem.. sok dologban egyetértettünk és sok dologban nem - de meg tudtuk ezeket is beszélni.

 

Nem könnyűt és nem egyszerűt élt le, nem könnyen és nem egyszerűen fejezte be..  de jó példát mutatott.

 

Örülök hogy ismerhettem, nyugodjék békével.  :-(

endrebá Creative Commons License 2024.02.11 0 0 213414

Miért nevezed annak a fajta kisragadozónak?

 

A többivel nagyjából egyetértek, de ezzel a szóval .. hm..   szóval megmondhatnád.

Előzmény: ötbites stihles ziles (213404)
endrebá Creative Commons License 2024.02.11 0 0 213413

Szia Hooti, ennyi idősen már nem elég hogy takaratlan bőrfelületet láthatok..  az is kell hogy testalkatilag is megfelelő eloszlásban legyen.

Például így :                          ..vagy így : 

 

               

 

Lényeg hogy combosnak látsszon, vagy legalább combosnak is.

Előzmény: Hooti (213402)
endrebá Creative Commons License 2024.02.11 0 0 213412

Szia Krisztina, ezek az autók nagyon elfogytak már..   inkább már csak emlék-járművek.

Előzmény: Mlle. Grenelle (213399)
endrebá Creative Commons License 2024.02.11 0 0 213411

Szia Atis, jók ezek a vízijármű kísérletek - én padlás hőszigetelésre hallottam felhasználni az üres flakonokat.

Amikor már elegendő mennyiség összegyűlik, akkor hézeg nélkül le kell rakni őket, és le kell fedni őket valami lépésálló takarással - máris hőszigetelt a lakás mennyezete.

 

 

A Budapest - Bamako túra  Wartburgos résztvevői nekem is tetszenek.

 

A hároimtengelyes UAZ pedig ismerős.. sajnos ennyitől nmem lesz teherbíróbb se a hidak csapágyazása, se az alváz.

  De a jármű tekintélyesebb, az biztos.

Előzmény: Atis57 (213393)
endrebá Creative Commons License 2024.02.11 0 0 213410

Tetszik a gondolatmeneted, bár én inkább magasról csalnám le a táplevegőt, és nem mélyről föl.

 

Amit tegyél az elméletedhez, hogy a megfelelően visszahűlt kéményben megszűnik a feláramlás.

A kémény alap hőmérséklete szintén síkos terep, mert részben vizesedés, részben huzathiány alakul ki benne ha hidegebb mint kellene.

 

Amit a kuvasz-felismerő telefonodról írtál, nekem is tetszett !  :-)))

Előzmény: Aphelix (213392)
endrebá Creative Commons License 2024.02.11 0 0 213409

Köszönöm hogy jöttél, és hoztad a fényképet.

  Azt hiszem hogy több ilyen nem lesz, a sor méltó lezárása ez a mindenszenteki koszorús kép.  Ha lesz, akkor a következőt én csinálom majd.

  Addíg is minden jót neked és a személyesen beszélgetős, elfogadó vitatechnikádnak.

 

Minden jót neked.

Előzmény: Qqberci (213391)
Aphelix Creative Commons License 2024.02.11 0 0 213408

Ez csak valami vicc lehet, mert iszlamisztánban halálra köveznék őket a boka és a cipő miatt.

Előzmény: Atis57 (213407)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.10 0 0 213407

Szia!

 Csak a változatosság miatt?

 

Előzmény: Mlle. Grenelle (213401)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.10 0 1 213406

Szia Endre Bá!

 

Nemrég találtam ,ezt a képet -- mint gondolat ébresztő?

 

Előzmény: endrebá (213387)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.10 0 1 213405

Szia!

 

Szerintem is ronda (a cipője) ....Akár csak ennek ---mezitláb jobb lenne?

 

Előzmény: ksanyi52 (213403)
ötbites stihles ziles Creative Commons License 2024.02.09 -2 2 213404

Kár egy ilyen görényt egy Wartburgal egyáltalán egy lapon emliteni-akárcsak azok a buzifelnik -gumik ott a háttérben álló Barkácson-hülye,buzi,nyálas művi világ..

Előzmény: Mlle. Grenelle (213401)
ksanyi52 Creative Commons License 2024.02.09 0 1 213403

Engem meg a cipősarka, pocsék.

Előzmény: Hooti (213402)
Hooti Creative Commons License 2024.02.09 0 0 213402

Aham, de már meg a háttérben levő barkas doboz "izgatott" fel :D

EndreBá-t más fogja :D 

 

köszi

Előzmény: Mlle. Grenelle (213401)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.02.09 0 3 213401

Valami ilyesmi...?

Előzmény: Hooti (213400)
Hooti Creative Commons License 2024.02.09 0 1 213400

Izéééé, nincs erre egy "jobb" képed esetleg? ;)

Előzmény: Mlle. Grenelle (213399)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.02.09 0 1 213399

Wartburg!

Menő egy ilyennel menni Afrikába.

Előzmény: Atis57 (213398)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.09 0 2 213398

Sziasztok!

 A Budapest--Bamako Rally.....Már Mauritániában járnak.

 

Aphelix Creative Commons License 2024.02.08 0 3 213397

Nemrég felfigyeltem rá, hogy a mobilomon a növényfelismerő program állatokat is felismer, gondoltam letesztelem a kuvaszunkon, és megkaptam az eredményt, hogy jegesmedve :)

Előzmény: Mlle. Grenelle (213396)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.02.07 0 1 213396

Jegesmedve, azt szeretjük...! 🙂

Előzmény: Atis57 (213395)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.07 0 1 213395
Előzmény: Mlle. Grenelle (213388)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.06 0 1 213394
Atis57 Creative Commons License 2024.02.06 0 2 213393

Szia!

 ujra hasznositás?

  

Előzmény: Mlle. Grenelle (213388)
Aphelix Creative Commons License 2024.02.06 0 0 213392

Nálunk a ház alatt van a pince, házon belüli lejárattal, olyanra gondoltam, hogy ha attól nincs messze a kályha akkor elég csak odáig csövezni. Ha nem a ház alatt van vagy nincs szellőzése vagy külső lejáratos vagy bárakármi, akkor lehet tárgytalan a téma. Nekem olyasmi az alapgondolat, hogy oldjuk meg minél rövidebb csővel, annál kevesebb munka és hibalehetőség, bár persze az esztétikai szempontok figyelembevételével.

 

A kémény mögé dugott légcső jó ötlet. Ha hozzáér a kéményhez akkor nem kell rá szigetelés, az fog hőcserélőként üzemelni és visszanyer valamit a hőből amit a kéményen elvesztenél :)

Előzmény: endrebá (213386)
Qqberci Creative Commons License 2024.02.06 0 0 213391

Majd csörgök...

Előzmény: endrebá (213390)
endrebá Creative Commons License 2024.02.06 0 0 213390

Holnapután 16 24 -től 18 35 -ig ott leszek !      :-)))

Előzmény: Qqberci (213389)
Qqberci Creative Commons License 2024.02.06 0 0 213389

Off:

Endrebá, mikor jársz a Nagyfalu felé? Van itt egy nyomtatott képed...

Előzmény: endrebá (213387)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.02.06 0 2 213388

endrebá Creative Commons License 2024.02.06 0 0 213387

Az a kérdés, hogy a pillanatnyi helyzet mennyire bizonyul tartósnak.

  Mert a kályha meg a fafüst most csak emlékbe van meghagyva.  A fűtési áramtarifa olcsóbb fűtési számlát eredményez mint a fafűtés, pláne ha piaci áron számoljuk a tűzifát.

 

A légkondival való fűtés pedig nem is igényel levegő-bevezetést.

Előzmény: Airbag. (213379)
endrebá Creative Commons License 2024.02.06 0 0 213386

Szia Aphelix, a hosszút azért írtam, hogy egy porszívóra való méretnél 2-3 -szor hosszabb - nem azért hogy fölmelegedjen benne a kinti levegő.

  ..sőt, ha rám lenne bízva, akkor hőszigetelt csövet használnék, és a kályhához legközelebb levő szobasarokban lenne vele a padlásról leengedve a levegő.

(hogy még el is lehessen a látványát takarni )

 

Azon még nem agyaltam hogy számít-e hogy hideg vagy meleg levegővel van az égés táplálva.  Szerintem a hideg levegő több oxigént tartalmaz. 

(és ha meleg az a kinti táplevegő, akkor minek is fűteni - csak ki kell nyitni az ablakot)

 

Pincehűtés..  erre nem is gondoltam. 

Az biztos hogy a pinceajtók sose voltak olyan légtömör kivitelűek hogy mellettük be ne áramolhatott volna egy kémény huzatjához szükséges mennyiségű levegő.  Azt meg nem is tudom hogy a kéményhuzat nélküli alap légáramlás mennyire viszi be a mínuszokat..  de biztos hogy édesanyámék pince lejárójában a fal mindíg be szokott jegesedni - de a pincébe lehordott azáleák sose fagytak el..

Előzmény: Aphelix (213378)
endrebá Creative Commons License 2024.02.06 0 0 213385

Szia Atis, köszönöm a tapasztalatokat, biztos hogy a tulajdonos elé tárom a hozzászólásaitokat.

 

A műanyag ablakok hibáit egyelőre nem is akarom tudni, mert én maradok a régi nyílászáróknál, az újak tulajdonosa pedig abban akar biztos lenni hogy jól döntött és jól tette hogy lecserélte és mindenrendbenlesz ..

 

Szóval ez a műanyag ez nemolyan..   mint amilyent te láttál elöregedni.

Előzmény: Atis57 (213376)
endrebá Creative Commons License 2024.02.06 0 0 213384

A padlóba épített levegőcső egy következő lépcsős megoldása a helyzetnek.

      Amikor az okos tervező a nyomáshiányra számítva már úgy tervezi a lakást, hogy oda időnként plusz levegő is kell..  amit el is lehessen zárni.

 

Nekem is tetszik a padlócső..  köszönöm schlumberger barátom.

Előzmény: schlumberger (213372)
endrebá Creative Commons License 2024.02.06 0 0 213383

Tulajdonképpen akkor szerinted is a légtömör ajtók és ablakok  beépítése okozza a jelenséget.

 

Tudomásom szerint ezek az új nyílászárók is bizonyosan tartalmaznak szellőzőnyílásokat.. mert nem alsó kategóriás árú termékek.

 

Viszont ami fontos és eszembe se jutott : itt is építettek be pára-elszívót a konyhába.

 

 

Amit a porszívó porzsákba beletett nejlonzacskóról írtál, az fából vaskarika.  Hiszen a porzsák az levegőszűrőként működik - de a belé tett nejlonzacskó megakadályozná a levegő áramlását.

 

Előzmény: Qqberci (213371)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.02.05 -3 0 213382

Nálam meg kaolingyapot, bontásból. A födémen az összes törmelék, azt is vinni kellett. 

Előzmény: Qqberci (213381)
Qqberci Creative Commons License 2024.02.05 0 0 213381

Nálam kőzetgyapot van, a "vidéki rezidenciámon" is, bevált...

Előzmény: _nyunyuka (213380)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.02.05 -3 0 213380

Meg a páraáteresztő hőszigetelés. A klímával is nagyon jól "ki lehet csavarni" a levegőt. 

Előzmény: Airbag. (213379)
Airbag. Creative Commons License 2024.02.05 0 0 213379

"Mert a drága új ajtók pont azért lettek vásárolva, hogy ne engedjenek be kinti hideg levegőt."

 

kell rájuk a párátlanitós zsalus ablak

Előzmény: endrebá (213370)
Aphelix Creative Commons License 2024.02.05 0 0 213378

A légnyomásos elképzelés helyesnek tűnik, ahogy a megoldás is. Igazából sok értelme nincs, hogy hosszú legyen a cső, a hőhatása szerintem ugyanolyan lesz a házra nézve röviden és hosszan is. Sőt, ha nagyon bele akarunk menni a piszlicsáré kis részletekbe, minél forróbb a levegő a kályhában annál több hő megy ki a kéményen, tehát ha hidegebb levegő megy a kályhába talán még jobb is lesz a hatásfok - hozzáértve, hogy a beáramló levegő azért hideg mert nem hőcserélt a házzal egy hosszú csőben áramolva.

Ha van pince, esetleg azon keresztül is megoldható a csövezés, ami főleg akkor frankó ha a pincének eleve van valami szellőzése. Nem általános az ilyesmi, de nálunk pont ilyen van, ezért merem említeni. Bár ekkor meg lehetne azon parázni, hogy ha kint piszoknagy hidegek vannak, esetleg fagy lesz a pincében is, de hál'istennek erre kicsi az esély a globális felmelegedés miatt :)

Előzmény: endrebá (213370)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.02.05 -3 1 213377

Ezért maradtak a jó öreg keményfa-ablakok+ajtók, thermo-üveg duplán, épület-felújításból! A műanyag fost kerülöm!

 

A huzatot már próbáltam mérni repülőgép-sebességmérővel, de a turbulenciák miatt nem tudok korrektül mérni. 

Előzmény: Atis57 (213376)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.05 0 0 213376

Szia!

 Az elgondolás helyesnek tűnik. Szinte minden kg tűzelőanyagra 10m3 levegőt számithatunk...?

Ez elég nagy légnyomás esést adhat......

 

A kéményhuzatot is meg kellene nézni ,a régi Ucsöves manométerrel -mert a tető feletti örvények érdekesek lehetnek . Régen ezért hosszabbitották sok helyen azzal azazbesztos  szenyvizcsövel.

 

 

A szuper műanyag ablakok? Nálunk még 1sor  szivacstömitést kellett beleragasztani, mert különben nem tömitett .Az esőviz is befolyik ,mert vizvető sincs rajta.A nagy szélben még igy is fütyül....A régi fa ajtó/ablak  jobban tömitett volt.

S erre akar a gázos szellőzőtt ?

 

Na ilyenkor jut eszembe; Mi,mennyire tömitett? meg a 9 légkamra ? --Ami át van fúrva ,hogy az esőviz kifollyon kivülre --ill. a rögzitő 6db csavar helyén.

Innentől 1 légkamrás?

Előzmény: endrebá (213370)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.02.05 -1 0 213375

Nálunk szintén. Az elsődleges cél az volt, hogy ne a belső légtér oxigénjét fogyassza. 

Előzmény: Qqberci (213373)
Qqberci Creative Commons License 2024.02.05 0 1 213374

Most eyzembe jutott a "Szovjetúnió" című vidám hetilap "Lányok - asszonyok" című mellékletének egyik cikke, mely szerint a kéményablakból a kormot legegyszerűbben porszívóval lehet kitakarítani. Viszont, hogy a porzsák ne menjen tönkre a koromtól, bele kell tenni egy nejlonzacskót...

Előzmény: schlumberger (213372)
Qqberci Creative Commons License 2024.02.05 0 0 213373

A kandalló a lányoméknál is így van megoldva...

Előzmény: schlumberger (213372)
schlumberger Creative Commons License 2024.02.05 0 0 213372

Unokáéknál a kandallónál úgy van, hogy a padlóba beépített cső hozza a kinti levegőt a tűztérbe. Ezen a csövön van egy súber, azaz szabályozható a légszállítás, el is zárható a cső teljes keresztmetszete.

Előzmény: endrebá (213370)
Qqberci Creative Commons License 2024.02.05 0 1 213371

A hő három féleképp tud terjedni:

 

-          sugárzás

-          vezetés

-          áramlás

 

A sugárzással nem sokat lehet kezdeni: lakásoknál nyáron lehet kellemetlen, amikor a betűző Nap felmelegíti a lakást. Egy, az ablak előtt lévő redőny jól megfogja, a belül lévő reluxa nem annyira.

 

A hővezetés a legnagyobb tétel. A rosszul szigetelő (NEM záródó) ablakok, szigeteletlen falak viszik a hőt oda-vissza. Ezen segít a falak külső szigetelése és a többrétegű hőszigetelő ablak.

 

Sok helyen az új ablakok beépítése után panaszkodnak, hogy kezd penészesedni a lakás. Ez többek között azért van, mert a túl jól záródó ablakok megszűntetik a légcserét!

 

Sok olyan baleset, haláleset volt, hogy a gázbojleres lakásban felszereltek egy konyhai elszívót, ami aztán a bojler égéstermékeit visszaszívta a lakásba…

 

A komolyabb „szigetelő” ablakoknál a keret felső szélébe gyárilag betesznek egy szellőző rést. A hőveszteség így minimális, de az átszellőzés megmarad.

 

A kismértékű légáramlás tehát egyrészt szükséges, másrészt nem is okoz számottevő hőveszteséget.  A gáztűzhelyes lakásokban sok helyen a tűzhely közelében van egy beépített szellőzőrács, rajta a felirat: „Eltakarni tilos!”.

 

Nem kell tehát a porszívócsővel szórakozni, hanem ki kell alakítani egy szellőzőt, például egy kerámia szellőzőrács beépítésével…

Előzmény: endrebá (213370)
endrebá Creative Commons License 2024.02.05 0 0 213370

Sziasztok barátaim, agyaljatok egy kicsit velem - megint kéményfüst témájában :

 

Adott egy frissen felújított ház, amelyikben a fűtés részben még a régi.  De a kályha időnként visszabüfögi a füstöt.  Van hogy naponta többször, van hogy több napig semmi baja.

 

Én azt mondom hogy az új, légmentesen záródó ajtók-ablakok miatt van a jelenség, mert ha a kéményhuzat eléggé lecsökkenti a légnyomást a házban, akkor megszűnik az elszívó ereje.  Ha egyformán alacsony a nyomás a kéményben és a házban, akkor a füst egyenletesen kezd eloszlani a két hely között.

Mint mikor egy porszívó csövével egy olyan üvegvázából akarunk kiszívni szemetet, amelyik vázának a nyakán éppen szűkön fér be a porszívó csöve.  Akkor a szívócsőben levő alacsony nyomás, és a vázában kialakuló alacsony nyomás szinte kiegyenlítődik - és a szemét nem szívódik fel a csőbe.

 

Nnna.. ha szerintetek is ez lehet a visszafüstölés oka, akkor mi lenne a jó megoldás?

 

Én azt gondoltam ki, hogy egy oltári hosszú porszívócsövet kéne a kályha ajtajától a kültérig vezetni, amelyik csövön van elzárási lehetőség.

Mert a drága új ajtók pont azért lettek vásárolva, hogy ne engedjenek be kinti hideg levegőt.  A kályha ajtajához akármilyen porszívócsövön vezetett kinti hideg levegő is hűti a lakást - ezért kéne elzáró a végére..

 

   ..hm.. meg talán az elejére is, hogy a benne álló hideg se hűtse a környezetét.

Az meg hogy az elejére-végére szúnyogháló kell, az tutti.. hogy se a katicák, se a poloskák, se az egerek..

Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.02.03 -1 0 213369

Mint mondtam, örülök, hogy ezt nem kellett megtapasztaljam.

Előzmény: Atis57 (213367)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.03 0 0 213368

Sziasztok!

 

Mire nem jó a Cola? Persze azért nagyon szirupos történet....

 

Telex: Kólával gyógyítottak meg egy gyomorpanaszos brit szamarat

Atis57 Creative Commons License 2024.02.03 0 2 213367

Szia!

 

A Fürdőruha jegyre?  Azért volt probléma......

 

A Dnyeper parti strandon számtalanszor láttuk (azért mentünk oda? )

 

A férfiak vmi alsógatyában , a hölgyek a legjobb meltartójukban, bugyiban napoztak,

ha fürödni mentek levetkőztek ! csupaszon fürdött mindenki.

Miután kijöttek megtörülköztek ,s visszavették a fehérneműt.Mivel nem nudisták!

 

De ugyanez a gyári öltözőben? Koedukált volt! (nem volt férfi ,női oldal )

A munka végén a fekete öltözőben levetkőztek  ,s úgy álltak sorba a zuhany előtt.

A fehér öltözöben felöltöztek .

 

Otthon szinte egyiknek sem volt fürdőszobája......

 

Persze minden mást jegyre adtak, hús,cukor,liszt, fehér kenyér....csoki stb.

 szóval nem sokan vágytak ,oda........

Előzmény: Mlle. Grenelle (213366)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.02.03 0 0 213366

Ezt hogy érted?

Előzmény: Töck Jenő (213365)
Töck Jenő Creative Commons License 2024.02.03 0 0 213365

Fürdőruha jegyre nem volt probléma...

Előzmény: Mlle. Grenelle (213364)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.02.03 0 0 213364

Fürdőruha jegyre...?

Valahogy örülök, hogy nem éltem a Szovjetunióban...

Előzmény: Atis57 (213363)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.03 0 0 213363

Szia!

 

Nem ezt a felét vitatom ,hogy szabványositották az értékeket.

 

Eddig fogalmam se volt erről, hányféle benzint vehettem volna..........

 

leirtam a puszta valóságot........ még arra emlékszem,hogy 1l vodka =2liter benzin volt a váltószám.

 

Persze amilyen ócska benzinek voltak , ott is jegyre adták --Mint sok minden mást is...Bugyi, fürdőruha stb..

 

 

Előzmény: scsabi (213362)
scsabi Creative Commons License 2024.02.03 0 1 213362

Aha.

 

Szóval az a tény, hogy a tajgától a brit tengerekig, a birodalom összes sarkában nem lehetett az össz-szövetségi szabvány által előírt összes motorbenzin-fajtát folyamatosan kapni, az valahogyan megváltoztatta a

 

1) motorbenzinek minőségi követelményeire vonatkozó ГОСТ 2084-77 szabvány normatív tartalmát,

2) a GAZ M-24 személygépkocsik alapmotorjainak oktánszám-igényét,

3) a motorbenzinek öngyulladási hajlamát megadó minőségi jelzőszám két szabványos meghatározási eljárásának eredményei közti szokványos különbséget.

 

Nem teljesen értem a mögöttes logikát, dehát nem is kell nekem mindent értenem.

 

Előzmény: Atis57 (213360)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.03 0 0 213361

helyesbités; 2-33  azért 2-3 hordó akart lenni.

Előzmény: Atis57 (213360)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.03 0 0 213360

Szia!

 

Nekem másabb tapasztalatom volt.

 

Ez a benzin kavalkád, a papir  esete-a valósággal? 

 

Amerre én jártam(vidéken ) ,-már az nagy szó volt ,ha egyáltalán volt benzin.

Azon vidéki kutakon 2db oszlop volt ; benzin , gázolaj.

Negyedéves  keret szerint kaptak üzemanyagot. Ennek megfelelően febr 26--márc 10 után --szünet volt! nem volt benzin egészen április 1 ig.

Zaporozsjében/Harkovban,Nyizsnij Tagilban, a városi buszok is megálltak --néha 2 hétre is.

 

A legjobb közlekedési eszköz a Zil 153 volt 2-33 hordóval a platón.

 

S ez még Gorbacsov idejében sem változott.

Előzmény: scsabi (213357)
Airbag. Creative Commons License 2024.02.03 0 0 213359

az első,talán még a zsigulikon,az elosztón volt egy kis sárgaréz tekerő,amivel az előgyújtást lehetet állítani,

az üzemanyaghoz való állitáshoz,

scsabi Creative Commons License 2024.02.02 0 0 213358

Ez lemaradt:

Előzmény: scsabi (213357)
scsabi Creative Commons License 2024.02.02 0 0 213357

A SZU-ban a szabványos benzinfajták az A-72, A76, Ai-91, Ai-93 és Ai-95 volt. Az "A" jelűeknél motormódszerű (MON) oktánszámot adtak meg, az "Ai" jelűeknél kísérleti (RON) oktánszámot. Az M-24-es Volga alapmotorja (ZMZ-24D) 8,2-es sűrítési viszonyával Ai-93-as benzint igényelt. Belpiacra gyártottak csökkentett kompressziójú 85 LE-s motorokat is (ZMZ-2401), amiknek elég volt az A-76-os is; mindazonáltal a 76 MON az kb. 83 RON.

 

Előzmény: Atis57 (213344)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.02 0 0 213356

Ez máshol is megszokott volt...

 

Előzmény: Airbag. (213354)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.02 0 0 213355

Szia!

 

Akkor még nem voltál túl a seregen?

Ez ilyen volt , ---égő cigit bedobni a benzin kannába, s kialudt!

 De 1977-s NDK kép, Volgával....

Előzmény: Airbag. (213354)
Airbag. Creative Commons License 2024.02.02 0 0 213354

a merkur átvevő telepen,a kocsiátadó manus locsoló kannából tankolta fel a kocsikat...

égő cigivel a szájában .....

nem mertem oda menni sem...

Előzmény: Atis57 (213353)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.02 0 0 213353

Szia !

 Ilyen régi képek -t találni .

 

Valóban 92 volt..... (meg a Trabiba nem fért bele 100Ft-rt a benzin)

 

Előzmény: Airbag. (213351)
Airbag. Creative Commons License 2024.02.02 0 0 213352

és ez a lezárt kút most is megvan,Jánosházán...

Előzmény: Airbag. (213351)
Airbag. Creative Commons License 2024.02.02 0 0 213351

Előzmény: Atis57 (213350)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.02 0 0 213350

Szia!

 Klassz kép az itt ragadt múltból.

 

De akkor nem csak én emlékszem rosszul?

Előzmény: Airbag. (213349)
Airbag. Creative Commons License 2024.02.02 0 1 213349

Jánosházán még meg van a régi kút...

Airbag. Creative Commons License 2024.02.02 0 1 213348

szerintem nem,

a 91-és a 95 az már olom mentes volt szerintem..

86-92 és 98 as volt akkor még...

Előzmény: Atis57 (213346)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.02.02 -1 0 213347

Pontosabban 86, 92, 98. Az ólommentessel lépett be a 91, 95. Egy darabig volt az ólommentes 91+1 és a 98, most csak a 95 és a különböző neveken futó 100-asok vannak.

 

Volt szovjet tagállamokban most is van még 75-ös!

Előzmény: Atis57 (213346)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.02 0 0 213346

Szia!

 86 ,,91,,és 95 volt a sor .

Előzmény: Airbag. (213345)
Airbag. Creative Commons License 2024.02.02 0 0 213345

akkor még jegyre tankoltunk...

néha engedték a kutasok hogy a 92-est tankoljunk../vagy 91-est?már nem emlékszem/

Előzmény: Atis57 (213344)
Atis57 Creative Commons License 2024.02.02 0 0 213344

Szia!

 A 86-ost?

Pedig a "nagy SZU ban" 70-es benzin volt , azzal jártak...

 S elég sok gyorshajtó volt, már akkor is.

 

 

Előzmény: Airbag. (213342)
Airbag. Creative Commons License 2024.02.02 0 1 213343

és két garázst egybe kellett nyitni,hogy ha beálltam vele,akkor ki is tudjak szállni belőle...

:-)

ui:ugy emlékszem hogy a csomagtartó ajtóban,egy rendes szellőző motor volt,hogy levigye a párát..onnan is..

Előzmény: Airbag. (213342)
Airbag. Creative Commons License 2024.02.02 0 1 213342

igen,volt,

nagyon kényelmes autóm volt...

csak a Áfor-os multiszuper olajat,meg a 86-os benzint nem szerette..

Előzmény: endrebá (213341)
endrebá Creative Commons License 2024.02.02 0 0 213341

Azt hiszem életemben legfeljebb két kombi Vologyát ha láttam - és mindkettőben volt a csomagtérben a padlóból kiemelhető két segédülés.

 

Abban a kombiban is ?

Előzmény: Airbag. (213340)
Airbag. Creative Commons License 2024.02.02 0 0 213340

Megyei tanács kapta..

Előzmény: endrebá (213339)
endrebá Creative Commons License 2024.02.02 0 0 213339

Valamit nem értek..   azt a Vologyát te kaptad, vagy a párt?

 

  Ha a párt, akkor értem hogy fenn akarta tartani a látszatot.

Előzmény: Airbag. (213338)
Airbag. Creative Commons License 2024.02.02 0 1 213338

80-as években egy új Volga kombit kaptam,bordó színben,gyönyörű mély bordó volt,AX..... rendszámmal...

 

meghoztuk pestről.másnap vinnem kellett tatabányára a párt garázsba,ahol átfestették feketére,

:-(

Előzmény: endrebá (213335)
endrebá Creative Commons License 2024.02.02 0 0 213337

Filmekről íródott műanyagtudományi tájékoztatót találtam, ráadásul nagyon szerethető stílusban megírva.

Nagyon érdekes ember lehet az írója.

 

 

Gyimóthy Gábor: RÉGI, MAGYAR MOZIFILMEK (melyeken az 1945-ig elkészülteket értem)

endrebá Creative Commons License 2024.02.01 0 0 213336

Szép színű ruhák, szép fiatal leányok..   :-)))

Előzmény: Atis57 (213333)
endrebá Creative Commons License 2024.02.01 0 0 213335

A piros Volga..  :-))

 

Volt egy fórumos ismerősöm a Volgaoldalról, neki volt ilyen színű Volga az álma.. és azt hiszem hogy össze is hozta.

 

  De jó hogy eszembe jutott.  :-)))

Előzmény: Mlle. Grenelle (213331)
endrebá Creative Commons License 2024.02.01 0 0 213334

Erről nekem meg a normarendezés jutott eszembe.

 

A rendszerváltás után az asztalos nagybátyám elkezdte kibővíteni az egyszemélyes vállalkozását, és a testvérét meg a fiát vette maga mellé.

Amikor megvolt az új termék, stopperrel megmutatta annak az összeállítását, és az volt a norma ahogyan ő képes volt megcsinálni.

  Mikor aztán az unokatesóm meg az édesanyja már gyorsabban össze tudta állítani a kisszékeket, akkor normarendezés következett..  és erről a mai napig keserű szájízzel mesél az unokatesó.

 

A jó ötletek fontosak.

  Szerintem elég fontosak ahhoz hogy hagyni kellene a kialakított "lógási idő" -ből bőven az ötletgazdának - különben a jó ötletek ki sem alakulnak.

Előzmény: Dorka 57 (213323)
Atis57 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 213333

megette;

Előzmény: Atis57 (213332)
Atis57 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 213332

Szia!

 Majdnem --ez egészen új kép az 1968-s London-Sidnei Maratonhoz képest. Mind a 3 Moszkvics célba ért!

 

De ma már csak ilyen Képek láthatóak az ujabb autókkal;

Ezeket a hölgyeket ,inkább Albánra cserélném.....

 

 

Előzmény: Mlle. Grenelle (213331)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.31 0 1 213331

Ilyenre gondoltál...?

endrebá Creative Commons License 2024.01.31 0 0 213330

Sziasztok barátaim, hozzátok is megérkezett a tavasz?

 

Itt minden délelőtt kitavaszodik, egész nap március van, éjszaka meg visszajön a mínuszöthat.. 

 

Én szerencsére csak a szélvédőn veszem észre hogy megint deresedést kell kaparászni..  de szerintem az élővilág nehezen bírja.

 

Most futok egy fordulót Budára, aztán éjfél felé biztos jövök válaszolni az elmaradásaimra.

:-)))

Airbag. Creative Commons License 2024.01.31 0 1 213329

scsabi Creative Commons License 2024.01.30 0 2 213328

Tessék parancsolni:

 

CIA Factbook: https://www.cia.gov/the-world-factbook/countries/

USCB Internatinal database: https://www.census.gov/data-tools/demo/idb/#/pop?COUNTRY_YEAR=2024&COUNTRY_YR_ANIM=2024&CCODE=**,DE,IL,PL&popPages=BYAGE&menu=popViz&ageGroup=O5

Eurostat databrowser: https://ec.europa.eu/eurostat/databrowser/bookmark/6974c02b-5c3d-4086-a971-9db80ab101de?lang=en

 

A CIA Factbooknál az országismertetőben az "age structure" fejezetet kell keresni. A USCB és az Eurostat databrowsereiben előre beállítottam a lekérdezési paramétereket (DE, PL, IL), 90+ korcsoportok, de amúgy szabadon lehet velük játszani. Mindazonáltal az Eurostat databrowser elég komplikált masina.

Előzmény: Atis57 (213326)
Atis57 Creative Commons License 2024.01.30 0 0 213327

Szia!

 Régen voltak autók , motorok--Hát még a "nyuszis utasok".

 

Előzmény: Mlle. Grenelle (213298)
Atis57 Creative Commons License 2024.01.30 0 0 213326

Szia!

 

Lennél kedves segiteni ?

 

Honnan lehet megtudni ,hogy egy országban hány 90-100 éves és hány 100--115 éves ember él?

 

leginkább Németország,Lengyelország .Izrael érdekelne......

 

                                                                                             Köszönettel;Atis

Előzmény: scsabi (213295)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.01.30 -2 0 213325

Régi bevált módszer. Esztergályos is több fogásból+kisebb előtolással dolgozott, amikor megállapították a normát. 

Előzmény: Dorka 57 (213323)
Dorka 57 Creative Commons License 2024.01.30 0 2 213324

A nagy átkosban volt. Az egyik fuvarozó cég igazgatója mondta:  

"az a jó, ha az autók fuvarban vannak a szerelők pedig unatkoznak"

Előzmény: _nyunyuka (213322)
Dorka 57 Creative Commons License 2024.01.30 0 1 213323

Erről egy síkköszörűn dolgozó srác jutott eszembe, kb 1976-ban.

Laposalátéteket kellett síkba köszörülni mindkét oldalán, kb 2 perc/db normával.

Gondolkodott, és felrakott a mágnesasztalra amennyi felfért, egyik oldal kész, megfordította az alátéteket,

másik oldal is kész.... lazán kb 1 óra alatt végzett több százzal...

 

Előzmény: Qqberci (213316)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.01.30 -2 1 213322

Úgy kell a szabadidőt generálni, hogy ne vegyék észre. 

 

A belső nemhivatalos utasítás amúgyis az, hogy egymást ki kell segíteni a saját, csak bent megoldható dolgokkal. Szóval kvázi nem szólnak érte, ha nem megy a cég részére elvégzendő dolgok rovására. Ha valaki órákig látványosan unatkozik, azért harapnak, az tény. 

Előzmény: endrebá (213320)
endrebá Creative Commons License 2024.01.30 0 0 213321

Az optimalizálás se rossz kifejezés..  :-PPP

 

Amit írsz, az a természetes fejlődés, és én is így szoktam..  deee..

 

  ..de az érdekelne hogy ha munkáltató lennél, akkor fizetnéd-e az "optimálissá fejlődött" alkalmazottad lógását, vagy lecsapnál rá, és látszat-tevékenységekre kényszerítenéd?

    

                                    (miközben tudod hogy te is így csináltad, és csinálnád is ha ott lennél)

Előzmény: Qqberci (213319)
endrebá Creative Commons License 2024.01.30 0 1 213320

Nem is csak a hibakeresésre, hanem arra az általánosságra gondoltam amit Töck Jenő és Dorka uram is megfigyelt.. 

 

   ..hogy az ügyesség szabadidőt eredményez, a fizetett szabadidő pedig bántani szokta a munkáltatók szemét..

Előzmény: _nyunyuka (213318)
Qqberci Creative Commons License 2024.01.30 0 1 213319

elfojtani igyekeznél ezt a fajta ügyeskedést, vagy figyelnéd de hagynád?

 

Ez nem ügyeskedés, hanem optimalizálás.

Kora ifjúságában az ember egy szál csavarhúzóval képes nekiállni "javítani" és irdatlan károkat csinál. Később kezdi megtanulni a berendezések működését, átlátni a felépítését és kezd mérni. Egyre több műszert használ, egyre többet pepecsel, de egyre kevesebb kárt okoz.

 

Aztán egy idő után már alig van szüksége műszerre, a működést vagy tévműködést szemlélve egészen jól be tudja lőni a hiba helyét, már szinte elég neki (újra) az egy szem csavarhúzó és nem okoz járulékos hibát, kárt.

 

Na, ekkor lehet azt mondani, hogy kialakult  a megfelelő szintű rendszerismerete...

Előzmény: endrebá (213317)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.01.30 -2 0 213318

Erre nehéz válaszolni, a hibakeresés az, amit nem lehet benormázni, mint pl. egy autógyári betanított futószalag-munkás egy-egy műveletét.

 

Itt csak gazdaságossági kérdés merülhet föl, mennyibe kerül, megéri-e? Nem mindegy, hogy egy 18$-os kínai kézirádiót, vagy egy fővárosi agglomerációs, jobb családi ház árába kerülő távközlési adóberendezést javít-e az ember? (Az utóbbit jóval egyszerűbb!) 

Előzmény: endrebá (213317)
endrebá Creative Commons License 2024.01.30 0 0 213317

És ez a tapasztalatod tökéletesen meg is magyarázza, hogy mi merre hány méter.

 

Mondd kérlek, ha rád lenne bízva hogy helyesen csináld..  akkor elfojtani igyekeznél ezt a fajta ügyeskedést, vagy figyelnéd de hagynád?

(mint rablóból lett pandúr)

 

Mert szerintem ha internacionalista automatákat akarnak kialakítani az alkalmazottakból, akkor lázadozás lesz az elsődleges eredmény.

Előzmény: Qqberci (213316)
Qqberci Creative Commons License 2024.01.30 0 0 213316

Mikor a műszerszolgálatnál voltam, egy darabig a dokumentáció nélkül becsempészett, embargós műszerek javítása volt a leckém. Egy-egy készülék javítási normaideje 24 óra volt. Összevártam hármat-négyet, azokból panelcserékkel pillanatok alatt csináltam 3 jót meg egy totálkárosat. Annak aztán nekiálltam mérni - javítani, de a 24 órába az is bőven belefért. Az eredő normaidőm meg kijött valahova 10 óra környékére, így bőven volt időm fusizni...

Előzmény: Dorka 57 (213315)
Dorka 57 Creative Commons License 2024.01.30 -1 1 213315

Ugyanezt mondták a NDK-s magyarok is, kissé másképpen körülírva.

A németek viszont nem értették, hogy a magyarokat csak lógni látják és mégis elkészül a napi munkájuk.

Előzmény: Töck Jenő (213310)
endrebá Creative Commons License 2024.01.29 0 0 213314
Előzmény: endrebá (213313)
endrebá Creative Commons License 2024.01.29 0 0 213313

Szia Atis, úgy tűnik hogy a kanadaimagyar hírlap nem jó hírforrás.

(amúgy se arra volt válasz, hogy aki nincsen velünk, az ellenünk van-e)

 

Az viszont biztos megbeszélhető, hogy aki úgy gondolja hogy ő nem szolgája senkinek se, az mit gondol amikor aláírja az alkalmazotti munkaszerződését.

Mert az pont arról szól, hogy alkalmazottként igenis köteles szolgálnia az üzlet érdekeit.

 

Az hogy hajón mit csinál két magyar, azt én legfeljebb két napig tapasztalhattam, mikor az INOTA vontatón lehettem vendégként mint pótsegéd algépész - és egy irányba húztunk mindannyian.

(semmi viszály-szítás)

endrebá Creative Commons License 2024.01.29 -1 1 213312

Na ez az érték, mikor valakinek tapasztalata van ilyen témában - nem véleménye.

 

Köszönöm Jenő, tetszett..  :-)

Előzmény: Töck Jenő (213310)
endrebá Creative Commons License 2024.01.29 0 0 213311

De nem is arról beszéltem, a pénz fontosságában teljesen egyetértünk nyunyuka.

 

Azt szerettem volna kinyögdécselni, hogy pénzzel lelkesedést ébreszteni túl sokba kerül - és az ilyen lelkesedés törékeny és ingatag.

Előzmény: _nyunyuka (213305)
Töck Jenő Creative Commons License 2024.01.29 -1 2 213310

Németországi munkásságom alatt arra jutottam, hogy egy műszakban a német sem dolgozik többet mint a magyar, csak folyamatosa, de viszonylag lassa. A magyarok szaggatottan dolgoznak, de amikor dolgoznak az intenzívebb mint ahogy a németek dolgoznak. Egy-egy műszak alatt nagyjából egyforma a végzett munka.

Qqberci Creative Commons License 2024.01.28 0 0 213307

az elakadt kamiont a második kocsi maga alá gyűrte

 

Mondom "kombájn"...

Előzmény: Mlle. Grenelle (213286)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.01.28 -3 0 213306

A sebesség sokkal jobban számít, négyzetesen. Általános iskolai fizika. 

Előzmény: Mlle. Grenelle (213298)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.01.28 -3 0 213305

Sajnos számít a pénz, elhivatottsággal és lelkesedéssel nem lehet se a boltban, se a közmű-szolgáltatónál fizetni! 

Előzmény: endrebá (213302)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.01.28 -3 0 213304

Plusz hozzáadva a forgó tömegek energiáit, amiből egy vasúti szerelvényben sok van, ráadásul jó nehezek. Nem véletlenül mondta a vizsgabiztos a sikeres hatósági vizsga után : "Ne feledjék, vasúton kis baleset nincs, mert a nehéz forgó alkatrészek miatt kis sebességnél is nagyok a tömegerők!" 

Előzmény: scsabi (213295)
endrebá Creative Commons License 2024.01.28 0 0 213303

A vevő az érdeklődésével szavaz. 

Előzmény: Mlle. Grenelle (213285)
endrebá Creative Commons License 2024.01.28 0 0 213302

Szerintem a "számológépek" - nek minősülő munkavállalók szorgalmát csak időlegesen lehet megfizetgetni.

   Egyszer-egyszer van az a pénz - de tartósan nem tartható fenn a lelkesedés a pénzzel.

 

Akik a munka iránt lelkesednek, azokat kell kiválogatni és megtartani. 

Előzmény: Aphelix (213283)
endrebá Creative Commons License 2024.01.28 0 0 213301

Úgy láttad az eddigi életedben, hogy a lustaság inkább a magyarok általános jellemzője, vagy a szorgalom?  (lényeg, hogy nehogy valami statisztikát hozz bizonyítéknak)

 

Mert azt elfogadom hogy a lustákat lent hagyják. 

 

 

Ami a "ki van velünk" meghatározását illeti, erről a kirekesztő meghatározásról viszont hozz egy linket kérlek.  Mert ez nagy hiba lenne a vezetőségtől. 

Előzmény: Atis57 (213282)
cyr45 Creative Commons License 2024.01.27 0 1 213300

Ez milyen jó kis összefoglaló táblázat!  Nem találkoztam még vele.

Előzmény: Atis57 (213299)
Atis57 Creative Commons License 2024.01.27 0 1 213299

Szia!

 Azt is 

. De;

 

  

Előzmény: Mlle. Grenelle (213297)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.27 0 0 213298

Hogy mennyivel ment, azt nem tudom, de ránézésre közelében sem volt a kétezer tonnának.

Előzmény: Töck Jenő (213293)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.27 0 0 213297

Newtonméter?

Abban nem a forgatónyomatékot mérik?

Előzmény: Töck Jenő (213293)
Töck Jenő Creative Commons License 2024.01.27 0 0 213296

Nyert. A tonna átváltását kilogrammra kifelejtettem. 

Előzmény: scsabi (213295)
scsabi Creative Commons License 2024.01.27 0 1 213295

625 MJ

Előzmény: Töck Jenő (213293)
Töck Jenő Creative Commons License 2024.01.27 0 0 213294

Bocsánat, szabványos mértékegysége a Joule. A magyar rendőrség szerint egy ember agyonütéséhez min. 10 J kell...

Előzmény: Töck Jenő (213293)
Töck Jenő Creative Commons License 2024.01.27 0 0 213293

Egy 2000 tonnás, 90 km/h sebességgel haladó vonat mozgási energiája  6 250 000 Nm 

Előzmény: Mlle. Grenelle (213292)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.26 0 0 213292

Az a felismerhetetlenségig összeroncsolódott fémtömeg lenne az a sínek mentén...?

Te jó ég...

Előzmény: _nyunyuka (213291)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.01.26 -3 0 213291

Továbbkeresve a cikkekben: nem "sima" markoló, hanem lánctalpas bányaipari fúrógép. Az valóban nehéz és kemény, az általam közelről ismert hazai gépeket T-62-es harckocsiból építették át. (Ma is működő mészkőbánya gépe.) 

Előzmény: Mlle. Grenelle (213290)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.26 0 0 213290

Hijjjj....

Előzmény: _nyunyuka (213289)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.01.26 -3 0 213289

Egy jó nagy markoló. Drónos képeken a romok között jól kivehető. 

Előzmény: Mlle. Grenelle (213288)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.26 0 0 213288

Mi volt azon a tréleren, ami ekkora csapást mért a mozdonyra...? 

Gyakorlatilag teljesen összeroncsolódott, csúnyábban néz ki, mintha egy másik vonattal ütközött volna...

Előzmény: Atis57 (213287)
Atis57 Creative Commons License 2024.01.26 0 0 213287
Előzmény: Mlle. Grenelle (213286)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.26 0 0 213286

Volt sérülés, hat embert szállítottak kórházba. A mozdony, és az utána sorozott két kocsi összes tengelyével siklott, az elakadt kamiont a második kocsi maga alá gyűrte, az rakományával együtt megsemmisült.

 

Ez a mostani viszont nagyon durva eset, nagyon kár azért a mozdonyvezetőért...

Előzmény: Qqberci (213274)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.26 0 0 213285

Nemrég megéltem.

Bolt ajtajában eladó cigizett, és megjegyzést tett rám.

Nem mentem be.

Cigizzen nyugodtan, nyilván azért fizeti a tulajdonos, nem azért, hogy kiszolgálja a vevőt.

Hát emiatt bukott egyet...

Előzmény: Atis57 (213282)
Aphelix Creative Commons License 2024.01.26 -1 1 213283

"éttermi pincér ; Nézd megint bejött egy paraszt zavarni, most nem tudunk tovább beszélgetni"

 

Nem hiszem, hogy ez a magyarságra jobban jellemző lenne mint más népekre. Mostanában több videót is láttam az USA-ból, ahol különböző csomagszállítók és futárok igen durván kérték számon ha nem kaptak borravalót, mintha kötelező lenne. Nevelés, illetve a köztudatban felépített világkép eredménye ez. A szoci rendszert mindenki unta, mi onnan hoztunk egy ilyen vonalat, de a modern balos "itt minden szar" és "mucsai magyarság" strófáik is ugyanolyan romboló hatással vannak az emberek hangulatára, viselkedésére.

 

Meg lehetne gyógyítani a magyar néplelket, csak akarat kérdése lenne.

Előzmény: Atis57 (213282)
Atis57 Creative Commons License 2024.01.26 0 1 213282

Szia  Endre Bá!

 

A polkorrekt részt hagynám...........

 

A másik fele;  Régóta megfigyeltem ,a világ más részein, hogy magyarokat  se- hajón, -étteremben,-boltban , bármilyen szolgáltatási ágban ,nem szivesen alkalmaznak kis/közép vezetőként sem.(csak melüsként )

 

Sajna nem is véletlen ,ez a hozáálásban keresendő- 

 

éttermi pincér ; Nézd megint bejött egy paraszt zavarni, most nem tudunk tovább beszélgetni.

--mintha nem a vendégből élne?

egy boltos,,,szállodás stb ugyan ugy a vendégbő/vásárlóbóll él --Lehet-e az zavaró tényező?

A taxis , buszvezető  +az utasból.

 

Nem véletlen a hajós társaságoknál a "kötelező borravaló" bevezetése.(nincs  alapfizetés se!)

A vendéglátó/utas részen ettől sokat javult a fizető vendégek kiszolgálása !

 

Most jöhetne a pol . rész  A Vezető kurmánypárt hozzá állása; Aki nincs velünk,az ellenünk van!

 

Mintha pont erre hajazna --meg a régi demagóg dumára. "A nép nem jól gondolkozik, le kell cserélni!"  

 

De kinek , milyen egyéni elképzelése van erről?

 

 

Előzmény: endrebá (213278)
endrebá Creative Commons License 2024.01.26 0 1 213281

Ejj..   de jó nicknév !

Előzmény: padisah (213271)
endrebá Creative Commons License 2024.01.26 0 0 213280

Én is köszönöm hogy így tettél.

Előzmény: Mlle. Grenelle (213269)
endrebá Creative Commons License 2024.01.26 0 0 213279

Nem is tudom elképzelni milyen..  csak a fogalmakat ismerem, az érzést pedig elképzelni tudom - de ezek sem olyanok mint a valóság lesz majd.

 

Nem is tudom mennyire irigykedjem..  de azééért irigyellek ám.  :-)))

Előzmény: schlumberger (213268)
endrebá Creative Commons License 2024.01.26 0 0 213278

A sokkos szóhasználat szerintem nem fér ide.

    Azt még az "agymosógép" gazdái sem akarják korlátozni.

Előzmény: _nyunyuka (213267)
endrebá Creative Commons License 2024.01.26 0 1 213277

Hol abban a pulykás hasonlatban a hiba?

Ott hogy nincsen patikamérlegen kiméricskélve hogy "jajjcsak belenelehessen kötni" ?

 

Azt hiszem hogy ennek a túlérzékenyítő agyműtétnek az a célja, hogy ilyen vékony határt képzeljen mindenki a polkorrekt gondolatrendőrség és a sötétbunkóság közé.

 

  Pedig kell az átmeneti zóna ebben is..

Előzmény: Aphelix (213275)
endrebá Creative Commons License 2024.01.26 0 0 213276

Akkor jó, azt hittem hogy zavar téged - abban tudtam volna segíteni.

Előzmény: ötbites stihles ziles (213273)
Aphelix Creative Commons License 2024.01.26 0 0 213275

"Index - Belföld - Vitézy Dávid és a Fidesz is felháborodott a BKK vezérigazgatójának kijelentésén, azonnali lemondásra szólították fel"

"Walter a beszélgetés egy pontján állítólag úgy fogalmazott: az utasokat ebbe a folyamatba nehéz lett volna bevonni, mert az olyan, mintha „hálaadás előtt megkérdeznék a pulykát, hogy mi legyen vele”."

 

Azt hittem valami csúnyát mondott, de nem. Ez is csak a megszokott politikai szardobálás, mikor valakik azért tettetik magukat síkhülyének, hogy azáltal fikázhassák egy ellenfelüket. Mintha nem értenék, hogy hogyan működik egy hasonlat.

 

> DööööÖÖÖööh, azt mondta olyan a szemem mint a búzavirág, ez azt hiszi búza vagyok...

 

Hülye gerinctelen majmok.

Előzmény: Atis57 (213253)
Qqberci Creative Commons License 2024.01.26 0 0 213274

2004-ben egy kombájn akadt fenn az átjáróban, Pécel és Isaszeg között. Ott sérülés nem volt és a gép is megúszta, csak a kombájn lett totálkáros...

Előzmény: Mlle. Grenelle (213257)
ötbites stihles ziles Creative Commons License 2024.01.26 0 3 213273

Nem kell,Endre,sem bemutatni,sem védeni senkit.Nem az én ügyem,nem az én szintem.Idehivtad-itt van,ha akar-ennyi.Ehhez tartom magam.Más meg nem tartozik rám.

Előzmény: endrebá (213266)
Dorka 57 Creative Commons License 2024.01.26 -1 1 213272

Taxiztam valamikor az őskorban.... volt egy mondás, hogy a legundorítóbb állat az utas....

Előzmény: Mlle. Grenelle (213270)
padisah Creative Commons License 2024.01.25 0 4 213271

mert egyébként borgnak tetcik lenni? ;)

 

én a magam részéről inkább élőáru lennék mint holtáru, vagy főleg holtsúly

Előzmény: Mlle. Grenelle (213241)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.25 0 0 213270

Tulajdonképpen megdicsérni kellett volna, nem...?

Hiszen ő csak a magánvéleményét mondta el azokról, akikből végül is él... 

Előzmény: _nyunyuka (213236)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.25 0 0 213269

Nagyon köszönöm.

 

Levontam a megfelelő következtetéseket.

Előzmény: endrebá (213260)
schlumberger Creative Commons License 2024.01.25 0 1 213268

Köszönöm jól :-) Ma egész nap miénk volt az egyik négyéves tündérke - jót játszottunk-nevettünk együtt.

Előzmény: endrebá (213262)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.01.25 -2 0 213267

Mintha most lett volna: olvastam a 2003-as komáromi baleset teljes vizsgálati anyagát, benne a rögzített rádióforgalmazás leiratát. Na az a nem semmi! Nagy Feró a Ford Fairlane kalandjaiban nem káromkodott úgy, mint itt, "Baxameg a Q A, szétfröccsent a g.be a mozdony" és hasonlók. 

Előzmény: endrebá (213263)
endrebá Creative Commons License 2024.01.25 0 0 213266

Holnapután elmesélem élőben.

 

Itt csak annyit hogy én hívtam és büszke vagyok a jelenlétére.

 

Bízz bennem.

Előzmény: ötbites stihles ziles (213247)
endrebá Creative Commons License 2024.01.25 -1 1 213265

Mondd csak Krisztina : miért nagyítózod a hatását ?

 

Nem sértő, nem provokatív, nem túlzó.  Ne beszéld bele a borjút.

Előzmény: Mlle. Grenelle (213244)
endrebá Creative Commons License 2024.01.25 0 0 213264

Igen.

Előzmény: scsabi (213240)
endrebá Creative Commons License 2024.01.25 0 0 213263

Volt ennél is durvább, de nem került rögzítésre.

Előzmény: _nyunyuka (213236)
endrebá Creative Commons License 2024.01.25 0 0 213262

Szerintem is jobb ez mint az.

 

Szia schlumberger barátom, remélem hogy köszönöd jól !   :-)

Előzmény: schlumberger (213235)
endrebá Creative Commons License 2024.01.25 0 0 213261

Szia Atis, tudom kikre gondolsz.

 

Ami pedig a román-ukrán próbamenetet illeti, az az irigylésre méltó hogy nem lopták el a síneket.

Az hogy meg kellett emelni a vezetékeket léccel.. az teljesen helyénvaló megoldás.

Nekem tetszik.

:-)

Előzmény: Atis57 (213234)
endrebá Creative Commons License 2024.01.25 -1 2 213260

Akkor tiltakozz, ha ezt a saját füleddel hallod miközben utas vagy.

 

Én fönn a gépen azt mondok a kollégámnak az utazókról amit gondolok.

Előzmény: Mlle. Grenelle (213233)
endrebá Creative Commons License 2024.01.25 0 0 213259

Nagyon irigylem a tudásodat a villanymotor-karakterisztika terén is.. de elég nekem ez a szemléletes leírásod is hogy a fázisváltós mozdonyok nem hervadtak le a növekvő sebességtől.

 

Nekem volt szerencsém a dombóvári gépészfőnöktől hallani a 1066 -os Szili átalakítása történetét, és ott se kellett semmi fénykép ahhoz hogy meginduljon a nyálelválasztásunk mikor azt mesélte hogy az inverteres egyenirányítós Szili se hervadt le nyolcvanas sebesség fölött.

Előzmény: Qqberci (213230)
scsabi Creative Commons License 2024.01.25 0 0 213258
Előzmény: Negyvenes nő (213252)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.25 0 0 213257

Tegnap történt.

Gyorsvonat rohant bele egy átjárón felakadt mélyágyas trélerbe.

A mozdonyvezető elhunyt, legalább 12 (más forrás szerint 17) utas megsérült, a mozdony totálkáros.

Előzmény: Atis57 (213254)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.25 0 0 213256

Ez nagyon kínos, tényleg le kell mondania.

Előzmény: Atis57 (213253)
Atis57 Creative Commons License 2024.01.25 0 0 213255

Szia!

 A feldobott ablakot simán  X -led.

 

s utána látható....

Előzmény: Negyvenes nő (213252)
Atis57 Creative Commons License 2024.01.25 0 0 213254
Előzmény: Negyvenes nő (213252)
Atis57 Creative Commons License 2024.01.25 0 0 213253
Előzmény: Mlle. Grenelle (213244)
Negyvenes nő Creative Commons License 2024.01.25 0 0 213252

Szia!

 

Nekem azt írja, hogy ez a tartalom jelenleg nem ehető el.

 

Nem lehet, hogy zárt csoportban van?

 

 

Előzmény: Atis57 (213251)
Atis57 Creative Commons License 2024.01.25 0 0 213251

Szia!

 

Ez egy érdekes Katasztrófavédelmi eljárás. Egy mostani Cseh vasúti balesetben.

 

 

https://www.facebook.com/udalostiostrava/videos/36457025298846

 

 

Ez a mozdony széttrancsirozva.

 

 

Előzmény: Qqberci (213250)
Qqberci Creative Commons License 2024.01.25 -1 0 213250

egy vasutas élőáruként hivatkozott rám 

 

Még mindig jobb, mint a "darabárú"...

 

(Egyébként Nyúl Anyó többszörösen be van oltva humor ellen :-))) )

Előzmény: Aphelix (213248)
Aphelix Creative Commons License 2024.01.25 -4 2 213249

Én csak egy tuskó vagyok akit a fórumozók személyéről való beszélgetés halálra untat, engem kizárólag a témák érdekelnek, amik éppen szóban forognak. Hozzám úgy szólj, hogy azt vesézgesd amit írtam, ne a személyemet, és akkor nem lesz semmi gond. Amúgy lilul a herém az önjelölt személyiséganalizátoroktól, különösen ha igazából csak a másik sértegetését akarják ilyesmivel álcázni, szóval ha kérhetném hagyjuk a körülményeskedést és maradjunk a témánál.

 

...a téma pedig az, hogy munkaidőben az utasok arcába természetesen udvariasnak kell lenni, magánemberként egy fórumon meg azt mond amit akar, mert ehhez magánemberként szent joga van. Ugyanehhez neked is jogod van és itt leírhattad, hogy pöcsköszörű, és ezzel nem sértettél meg senkit. Elb*szott egy világ lenne, ha mindenkinek kötelessége lenne a szabadidejben anonim internetes fórumokon is úgy viselkedni, mint ha munkában lenne. Forog a gyomrom már a gondolattól is.

Előzmény: ötbites stihles ziles (213247)
Aphelix Creative Commons License 2024.01.25 -5 2 213248

"Egyébként - részed legyen benne."

 

Szerintem ez a fajta személyeskedés ezerszer rosszabb, mint az a poénkodás volt. Arról nyilvánvaló, hogy személytelen, általános jellegű polgárpukkasztás volt, ez meg pont az ellentéte. Már csak azért is, mert a válaszom nem is neked szólt.

 

Egyébként tudod mit, lehet ennyi örömöd, azzal a komenttel nekem is részem volt abban, hogy egy vasutas élőáruként hivatkozott rám :) Nem veszem tiszteletlenségnek, egyrészt mert nem volt személyes, másrészt mert nem munkavégzés közben történt valódi ügyfelek kárára. Mindenkinek szíve joga magánemberként nem szeretni a munkáját vagy az ügyfeleket, e szempontból csak az számít hogy munkaidőben mit csinál.

Előzmény: Mlle. Grenelle (213244)
ötbites stihles ziles Creative Commons License 2024.01.25 -2 5 213247

Megtudhatjuk,kit tisztelhetűnk személyedben-mert csak beestél ide,mint Somba a sapka..Már csak azért kérdem,hogy mi a megfelelő stilus irányodban..nehogy  az értelmi szintednek esetleg nem megfelelő szintű,általad felfoghatatlan értelmű választ adjak.Ahogy olvastam a dolgaidat,valami szellemi űbernagyonokosfenkőlt turbómagyarértelmiségi lehetsz-tehát nekűnk ehhez a szinthez,amin vagy,ahhoz kell méltó szintű választ adni,hogy megfelejünk..Segits benne,kérlek..

Én nem vagyok olyan fenkölt okostojás-meg nem is vagyok annyira humoros-de jóval a megjelenésed előtt itt voltam-tehát az "öregebb" jogán mondva-kopasz,tudd,hol a helyed..már ,ha tudod,ez mit jelent..

Igen,a vasuton lehet,csak élőáruk vagyunk,az utasok-de mégis,ezek az élőáruk által vett jegyek,meg az élőáruk által befizetett adókból megy a vasutnak a lóvé,amit aztán az felhasznál..tehát,mivel mi pénzeljük a vasutat...Kifelé minimum az "utas"megszólitás dukálna.

Én sem jelzem az ügyfélnek,hogy micsoda szarkupac,kukaszökevény,romhalmaz,fostalicska,retrórom,pöcsköszörű,

stb gépje van... nem jelenti azt,hogy esetleg nem ugy érzem-de nem sértem meg vele...azt irom a munkalapra,hogy láncfűrész,fünyiró,stb,stb..

Tehát,kb értve vagyok?Remélem igen..csak a teljes kép kedvéért..

Szerintem.

 

 

Előzmény: Aphelix (213243)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.01.25 -3 1 213246

De egy mai "multicégnél "is a kombináltfogó, szék stb. értékesebb mint a "humán erőforrás".

 

Szerencsére már nem mindenhol, sok helyen a nyolc általánosos szalagmunkás meg az udvaros takarító is hiánycikk.

 

Előzmény: Atis57 (213245)
Atis57 Creative Commons License 2024.01.25 0 0 213245

Szia!

 Sajna  már/még 1980-ban is ugyanigy történt. Ma meg még attól is rosszabb!

 

Volt az a mondás; Elvtársak !Legfőbb érték az ember! Na húzzon innen amig Tök@@n nem rúgom!

 

De egy mai "multicégnél "is a kombináltfogó, szék stb. értékesebb mint a "humán erőforrás".

 

Ilyen marhavagonban utaztam 3500 km-t egy SZU beli lőtérre .

 fejenként 2 száll fosznideszka ,szalma ,lópokróc  ágyként . Igaz csak 20-n voltunk vagononként.

 

A külső hőszigetelt burkolat?  műanyagfólia . Belül meg egy lópokróc.

 

 

de a háború után ez gyakoribb lehetett.

 

https://mnl.gov.hu/mnl/jnszml/hirek/bebrits_lajos_es_a_gero_vagy_bocipullman_tortenete

Előzmény: Mlle. Grenelle (213244)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.25 -3 1 213244

Neked jólesne, ha az emberi mivoltodtól, méltóságodtól megfosztva, állatként vagy tárgyként beszélnének rólad?

És még mielőtt - ez nem humor, ez otrombaság, bunkóság.

 

Egyébként - részed legyen benne.

Előzmény: Aphelix (213243)
Aphelix Creative Commons License 2024.01.25 -1 1 213243

""Élőárú"-milyen szépen hangzik igy..tovább inkább nem is ragozom.Ilyen gondolkodás mellett minek..?"

 

Scsabi legalább helyesen írta... Amúgy nem tudom, humorról hallottál-e már? Afféle úri huncutság amit nyugatról vettünk át pár éve, egyesek szeretik.

Előzmény: stihl guru (213226)
cyr45 Creative Commons License 2024.01.25 0 0 213242

Ha már a régi idők vasútja, volt olyan felírat is a tehervagonok oldalán háborús időkben, hogy:

 

"negyven ember, vagy nyolc ló"  vagy fordított sorrendben?...   

Előzmény: Atis57 (213239)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.24 -2 0 213241

Az információt köszönöm, az "élőáru" besorolást továbbra is visszautasítom.

Előzmény: scsabi (213240)
scsabi Creative Commons License 2024.01.24 0 5 213240

Lehet, hogy én túlzottan konzervatív ember vagyok, de általában, ha megkérek valakit arra, hogy valamit megtegyen (amit adott esetben én is meg tudnék), akkor meg szoktam köszönni, hogy magam helyett fárasztotta magát, és az én dolgaimmal foglalkozott a sajátjai helyett. Az internet jelen fejlettsége mellett nem különösebb fáradság megtalálni egy vasúti személykocsi önsúlyát és raksúlyát külső segítség nélkül.

 

Szóval elkönyvelhetjük mindezt egy szokatlan formába öntött köszönetnek, beleértve annak a lehetőségnek a megteremtését is, hogy erkölcsi emelkedettséged magaslatáról írásos megvetéssel sújthass.

 

Nagyon szívesen!

Előzmény: Mlle. Grenelle (213233)
Atis57 Creative Commons License 2024.01.24 -1 0 213239

Szia!

 Ebben igazad van ! Csak hát ez a Ferencz Józsefi korból itt ragadt  vasutas gondolkodás , már csak ilyen.... meg a MÁV 6 ellensége ; 4 évszak, utas, óra!

 

De hogy kecskét is lássál ölben utaztatva? Igaz régi ,de megtörtént.

 

Egy málhás szamár és egy kecske utazott a MÁV egyik járatán, miután megengedték, hogy felszállhassanak | 168.hu

 

Előzmény: Mlle. Grenelle (213237)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.24 0 0 213238

Nagyon helyesen.

Előzmény: _nyunyuka (213236)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.24 0 0 213237

Élőáru legfeljebb a sertés, ló, szarvasmarha, kecske, juh. Az első kettőt még láttam is vasúton szállítva. Jah, és még halat is, az egykori DDR-ben Seefische feliratú kocsiban.

Én meg ember vagyok.

Nem élőáru, nem biomassza.

Ember.

Utas.

És nem "pofázó rakomány".

Előzmény: schlumberger (213235)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.01.24 -3 0 213236

Volt ennél durvább is, sok éve 4-6V rádióforgalmazás, "nem volt ajtóvisszajelzés, a következő megállóban lelapátoltam a szart". Magyarról magyarra lefordítva leszállította az utasokat.

 

Az illető azon a napon volt utoljára járművezető... 

Előzmény: schlumberger (213235)
schlumberger Creative Commons License 2024.01.24 0 0 213235

Tiltakozom az "élőáru" megnevezés ellen.

 

Egyik vasütas topikban pár éve volt a biomassza kifejezés. Ez mégiscsak jobb :-)

Előzmény: Mlle. Grenelle (213233)
Atis57 Creative Commons License 2024.01.24 0 0 213234

Szia Endre Bá!

  

 

Sajnos  Heves,Borsod, Szabolcs, Békés. -ben  A kétlábú állatokkal van a legtöbb gond.

 

A birka , marha , ló tud kulturáltan viselkedni.....

 

De egy ilyen  tréfásabb hir?

https://kronikaonline.ro/erdelyi-hirek/malor-a-karpatalja-es-maramaros-megye-kozott-ujrainditott-vonat-probautjan-tul-magas-volt-a-mozdony-ruddal-kellett-megemelni-a# ),

 

Előzmény: endrebá (213228)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.24 0 1 213233

Tiltakozom az "élőáru" megnevezés ellen.

Ha én vonatra szállok, akkor ott utas vagyok, a tiszteletet pedig elvárom.

Árut, illetve rakományt a teherforgalomban lehet keresni.

Előzmény: stihl guru (213226)
Qqberci Creative Commons License 2024.01.24 0 0 213232

A Bocók semmilyen szolgálatra nem volta ideálisak :-))) csak épp ez a gépkönyv volt kéznél. Valahol megvan a Kandóé is, majd holnap megkeresem. Az azért is izgalmasabb, mert ott nem zavart be az 50 Hz feletti frekvenciákon megugró vasveszteség...

Előzmény: scsabi (213231)
scsabi Creative Commons License 2024.01.24 0 0 213231

Szép a szabályozás, bár én távolról sem nevezném ideálisnak tehervonati szolgálatra. (A két tapadási határgörbe a protók és a sorozat eltérő súlya miatt van)

 

Előzmény: Qqberci (213227)
Qqberci Creative Commons License 2024.01.24 0 0 213230

A két motortipus karakterisztikája nagyon eltérő. Elő fogom keresni azt a két régi TELOC-szalagon, az egyik Kandón készült, gyorsulás 100-ig 900 tonnával, a másik ugyanez a lecke a 007-es Szilivel... Nagyon szépen látszik, hogy a Szilinél ellaposodik a görbe...

 

A Kandónál még az is belejátszott, hogy a főmotor frekvenciája nem változott, állandó 50 Hz-t kapott, így a gyengébb minőségű vasanyag nem rontotta el a hatásfokot nagyobb sebességnél sem. Ahhoz viszont, hogy ezt meg lehessen csinálni, a főmotort "ki kellett fordítani". a forgórészt táplálták a csúszógyűrűkön és az állórészen volt a pólusátkapcsolás meg az indító (folyadék)ellenállás...

Előzmény: endrebá (213229)
endrebá Creative Commons License 2024.01.24 0 0 213229

Ezt a Szilivel csak úgy tudnám utánozni, hogy én a hasamra ütve az alacsony sebességű vontatóáramról kijelentem hogy fele akkora mint a nagysebességű.

 

Csak az a baj hogy ha alacsony sebességnél nem használom ki az ezerkilencszáz Amperes lehetőségemet, akkor sose lesz százhúsz kilométeres a végsebesség..

Előzmény: Qqberci (213227)
endrebá Creative Commons License 2024.01.24 -1 0 213228

Ne is ragozd barátom, mert megint azt a téves következtetést vonom le hogy harcolni akarsz..

Pedig ismerve téged, ez csak egy csendes felsóhajtás volt.

 

És nekem hidd csak el hogy ez a kifejezés egy diplomatikus megfogalmazás, ha azt is látjuk milyen kulturálatlan viselkedésekkel találkozunk a személyszállítási üzletág területén.

Előzmény: stihl guru (213226)
Qqberci Creative Commons License 2024.01.24 0 0 213227

Kézből fényképeztem a gyári leírásból, így kicsit csámpás: A BoCo vonóereje akkor kezd csökkenni, mikor a motorfrekvencia 50 Hz fölé megy. Az akkori vasanyagot nem szerették a nagyobb frekvenciákat. Az viszont látszik, hogy a teljesítménye így is jelentősen nő:

 

 

 

Előzmény: endrebá (213223)
stihl guru Creative Commons License 2024.01.24 0 2 213226

"Élőárú"-milyen szépen hangzik igy..tovább inkább nem is ragozom.Ilyen gondolkodás mellett minek..?

Előzmény: scsabi (213222)
endrebá Creative Commons License 2024.01.24 0 0 213225

Köszönöm scsabink

Bíztam benne hogy van itt rendestisztességes vasúti Tudor is..  mert én legfeljebb a Vidor lehetek.

Előzmény: scsabi (213222)
endrebá Creative Commons License 2024.01.24 0 0 213224

Őszintén bevallom hogy nem tudom. 

 

   Én kábé négyszázvalahány tonnát néztem legutóbb a képernyőn mikor öt kocsi volt egy SW után akasztva a Déliben, de nem az adatra összpontosítottam hanem próbáltam kisaccolni hogy ezer Volttal fogja-e bírni a selejtezett vontatómotor.

 

    Itt a déliparton most szezonon kívül a négy kocsi az átlagos vonat Kanizsára, és öt Keszthelyre.

És 100 -ról 120 -ra gyorsítani elég lehangoló, mert a mai egyenirányító rendszereknél (Qqberci szavát felhasználva :) "csökkenő vonóerő mellett állandó a leadott teljesítmény"

Előzmény: Mlle. Grenelle (213221)
endrebá Creative Commons License 2024.01.24 0 0 213223

Pedig akkor OLYAN mozdonyokra lenne szükség, nem a mai tízezer kilowattos iparihulladék számítógépekre.

Nem kell bizonygatnod, elhiszem én egy szavadra is hogy így volt.. minek is hazudnál.

 

Azt látom hogy minden jó ki van már találva, ki van már próbálva - és sajnos már le is van selejtezve.

(csak még elfelejtve nincsen)

Előzmény: Qqberci (213220)
scsabi Creative Commons License 2024.01.23 0 3 213222

Egy korszerű gyorsvonati kocsi 45-50 t, erre jöhet még rá 5 t élőáru. Példának okáért, legutóbb, amikor gyorsvonaton utaztam az nyolc kocsi volt, meg egy mozdony kb. 524 t.

Előzmény: Mlle. Grenelle (213221)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.23 0 0 213221

Miért, most hány tonna egy gyorsvonat?

Egy olyan átlagos.

Előzmény: endrebá (213218)
Qqberci Creative Commons License 2024.01.23 0 2 213220

A fázisváltós mozdonyok nagy előnye volt, hogy a sebesség növekedésével - közel állandó vonóerő mellett - nőtt a eladott teljesítmény. Van valahol eltett korabeli TELOC szalagom, elő fogom keresni. Szépen látszik, hogy teljesen egyenletes a gyorsulás, nincs vonóerőcsökkenés...

Előzmény: endrebá (213218)
endrebá Creative Commons License 2024.01.23 0 0 213219

Köszönöm szépen Szibillia, el fogom olvasgatni.

Előzmény: Szibillia3 (213217)
endrebá Creative Commons License 2024.01.23 0 1 213218

Nekem ez a tizenöt-húsz éves lemaradás pont követhető..  úgy nagyjából.

(már jó múltkor mondtam hogy elég volt a technikai fejlődésből)

 

 

A froclizási hozzászólásodra az jut eszembe, hogy száz százalék hogy a te froclizásod tartja a borg-burjánzást az emberi határokon belül.

(szóval szükség van rá, és ő is hálás érte)

 

 

Gyorsvonati menetrendben 600 tonna...  akrrvaéletbe.

Előzmény: Qqberci (213213)
Szibillia3 Creative Commons License 2024.01.22 0 1 213217

Csak úgy...

Prepper fórum (A prepper olyan személy, aki úgy gondolja, hogy valamilyen katasztrófa, világvégeszerű esemény jó eséllyel bekövetkezik az élete során, és aktívan felkészül arra, hogy az ne érje őt váratlanul.)

Van amelyikben még van élet, de az életteleknél is ott a sok ötlet. 

https://magyarprepperforum.us/

Qqberci Creative Commons License 2024.01.21 0 1 213216

Nagyapámék a V40-nel gyorsvonati menetrendben 600, személyvonatként 900, tehervonatkén 2000 tonnát húztak. Tehervonatként a gyenge pont a "kakukkos óra", hogy 5 perc alatt el tudja-e érni a második fokozat kapcsolásához szüksége 25 km/h-t...

Előzmény: Qqberci (213214)
Qqberci Creative Commons License 2024.01.21 0 1 213215

Hogy milyennek látom, az nem függ össze azzal, hogy mivel tudom froclizni :-)))...

Előzmény: endrebá (213211)
Qqberci Creative Commons License 2024.01.21 0 1 213214

Legfeljebb egy jól fejlett InterPici :-)))

 

A vonat úgy 2000 tonnánál kezdődik :-)))...

Előzmény: Mlle. Grenelle (213212)
Qqberci Creative Commons License 2024.01.21 0 2 213213

Ami az átlagos nyílt  neten megjelenik, az nagyjából 15 - 20 éves technológia. A szaklapokra meg ellő kell fizetni, vagy valahogy kompenzálással meg kell szerezni a hozzáférési jogosultságot...

Előzmény: endrebá (213210)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213212

Vagy egy méretes InterCity...

Előzmény: Qqberci (213205)
endrebá Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213211

Csak a sótlannak és magas savtartalmúnak képzelte hogy te olyannak láthatod - ketchuptalannak (meg tökfőzeléktelennek) tuttifix hogy neeem.

Előzmény: Qqberci (213209)
endrebá Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213210

Semmi új ?  Hm-hm..

 

Pedig ez már annyira környezetbarátnak tűnik, hogy már jöhetne is ide a kertünk aljába.

 

Drukkolok hogy sikerüljön Sztyópkáéknak.

Előzmény: Qqberci (213204)
Qqberci Creative Commons License 2024.01.21 0 2 213209

fogadd csak el hogy Qqberci sóval és borssal dobál téged..

 

Fel lehet még venni a listára a kechupot is :-))) Meg esetleg a tökfőzeléket...

Előzmény: endrebá (213208)
endrebá Creative Commons License 2024.01.21 0 1 213208

Ha csak egy kicsit is számítana neked hogy mit tartanak rólad - akkor eljöttél volna topiktalálkozni velünk.

 

De így fogadd csak el hogy Qqberci sóval és borssal dobál téged..  és gyere el a következőre.

Előzmény: Mlle. Grenelle (213203)
Qqberci Creative Commons License 2024.01.21 0 2 213207

Az undokoskodás lényege, hogy soha nem lehet bántó, nem irányulhat személy ellen, ne adjon okot vagy ne éreztessen IRL ellenszenvet...

Előzmény: endrebá (213201)
endrebá Creative Commons License 2024.01.21 0 1 213206

Nekem édesapám nyugdíjas erdész.. de anno aktív korában erről nem szólt a tudni való.

 

Azt láttam már, hogy az aranysakál az egy hosszú lábú róka.  Biztosan van módszer ami rá is hat.

(ha más nem, akkor a golyó)

Előzmény: Mlle. Grenelle (213202)
Qqberci Creative Commons License 2024.01.21 0 1 213205

egy minimum ötszáz tonnás vonat

 

Az csak játékvasút...

Előzmény: Mlle. Grenelle (213200)
Qqberci Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213204

Semmi új... Ennél sokkal izgalmasabb a Nagy Nemzeti Öngyújtó...

(National Ignition Facility)

 

 

 

Előzmény: Qqberci (213198)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213203

Semmi baj, Endre, csak ez nagyon nem az én világom, Bercy szemében biztosan egy nagyon savanyú és humortalan valaki lehetek...

Előzmény: endrebá (213201)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213202

A kérdésem annyi lenne, hogy azt olvastam a neten: az Isten mentsen meg minket attól, hogy az aranysakál elkapja a veszettséget, mert az a faj, a rókával ellentétben, nem immunizálható.

De miért nem?

Kutyaféle az is...

Előzmény: endrebá (213199)
endrebá Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213201

..és ezen felül egyedi engedélyed is van ezen a topikon undoknak lenni..

 

Bocsex Krisztina, Qqberci istenbizony kiérdemelte.

Előzmény: Qqberci (213197)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213200

Jó, de az optikai gerinchálózaton nem jön csúcsidőben ötpercenként százhússzal egy minimum ötszáz tonnás vonat...

Előzmény: Qqberci (213197)
endrebá Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213199

Nem tudok róla..   de ha Isten vicces kedvében van, akkor Szolo biztosan vadszakértő.

 

Ne köszönd a dícséretet, nem az én szorgalmam eredménye.

Előzmény: Mlle. Grenelle (213192)
Qqberci Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213198

Hét végén nem voltam gépközelben, de mindjárt megnézem...

Előzmény: endrebá (213194)
Qqberci Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213197

Muszáj mindig idétlenkedned, Bercy

 

Igen, muszáj :-))) Idétlenkedek, tehát vagyok :-)))...

 

Egyébként van olyan optikai gerinchálózat Magyarországon, amit két hetente végigjárnak gyalogosan (a folyamatos műszeres ellenőrzés mellett) pedig több száz kilométer...

Előzmény: Mlle. Grenelle (213192)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213196

Mint igen sok dologhoz az életben.

Előzmény: endrebá (213195)
endrebá Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213195

Valóban nem az.

 

  ..de ehhez is hozzá lehet szokni.

Előzmény: Mlle. Grenelle (213190)
endrebá Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213194

Qqberci..  találkoztál már a neked írt 213 152 -es hozzádszólásommal?

Előzmény: Qqberci (213189)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213193

Köszönöm.

Előzmény: endrebá (213191)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213192

Muszáj mindig idétlenkedned, Bercy, akkor is, ha történetesen komolyan kérdezek?

 

Endre, van itt valaki, aki ért a vadállatokhoz, azok biológiájához?

Előzmény: Qqberci (213189)
endrebá Creative Commons License 2024.01.21 0 1 213191

A jó példát akkor is meg kell dicsérni, ha ő maga nem is érzi fontosnak amit és ahogyan tett.

Előzmény: Mlle. Grenelle (213187)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213190

Nem lehet könnyű nekik.

Előzmény: endrebá (213188)
Qqberci Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213189

Vonalbejáró ott is van, ahol ötpercenként elrobog egy vonat százhússzal

 

Igen, de ott gátfutókat alkalmaznak...

Előzmény: Mlle. Grenelle (213186)
endrebá Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213188

Persze hogy van.

 

  Csak nem mindennap jár és nem magányosan.. hogy legalább egyikük összpontosíthasson a sínekre is.

Előzmény: Mlle. Grenelle (213186)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213187

Endre, nekem sosem volt a rikácsoló tajtékzás a stílusom.

Előzmény: endrebá (213185)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213186

Megfogott a kép hangulata.

 

Vonalbejáró ott is van, ahol ötpercenként elrobog egy vonat százhússzal ( pl. Budapest - Székesfehérvár vasútvonal)?

Előzmény: endrebá (213182)
endrebá Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213185

..ez már nagyobb baj..

 

:-(

Előzmény: Mlle. Grenelle (213184)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213184

Higgadtnak és méltóságteljesnek kell maradnom.

Borg vagyunk. 🙂

Előzmény: endrebá (213181)
endrebá Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213183

Köszönömuram.

 

:-)

Előzmény: Qqberci (213180)
endrebá Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213182

A vonalbejáró magányossága.

 

Van ilyen munkakör, akik végigjárják a vonalat és figyelnek hogy lazult-e fel, vagy törött-e el bármi is.

Előzmény: Mlle. Grenelle (213179)
endrebá Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213181

Időnként érkeznek nagy meglepetések is.

 

                                                 Lényeg hogy nem tajtékoztál.

Előzmény: Mlle. Grenelle (213178)
Qqberci Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213180

Előzmény: Mlle. Grenelle (213179)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213179

Nézd csak, Endre....

Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213178

Ilyen szoktam lenni, de azt bevallom neked, Endre, hogy amikor először elolvastam, majdnem kiesett a kezemből a telefon... azért ehhez a stílushoz nem vagyok szokva.

Előzmény: endrebá (213176)
endrebá Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213177

Egyetértek, elmondtunk róla minden pillanatnyilag fontosat.

Előzmény: Töck Jenő (213169)
endrebá Creative Commons License 2024.01.21 0 1 213176

Hűvösen, visszafogottan.

Helyesen.

 

Előzmény: Mlle. Grenelle (213167)
endrebá Creative Commons License 2024.01.21 0 2 213175

Szia Szolo, én is úgy látom hogy nagyon túlreagáltad.

 

Ahogy tőlem elvárják hogy befogjam a számat Malina Hedvig megverésével kapcsolatban, vagy az egyszeri székely legények megverésével kapcsolatban - úgy tőled is elvárhatjuk hogy indulatok nélkül írj ellenvéleményt Krisztinának.

 

Csak ennyi, nálam sincsen radír - én sem foglak korlátozni.

Előzmény: szolo001 (213165)
Atis57 Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213174

Szia!

 S érdekes lenne , miket követtek (+ akartak )el a túlélő zsidók ,  a németek, kommunisták stb ellen.

Előzmény: Atis57 (213173)
Atis57 Creative Commons License 2024.01.21 0 0 213173

Szia!

 Ha már térkép --ilyen is van ;

 

Ill. akit jobban érdekel  ez egy USA beli honlap (ne csak Izraeli legyen )

 

Haláltáborok: áttekintés | Holokauszt Enciklopédia (ushmm.org)

 

Előzmény: Töck Jenő (213172)
Töck Jenő Creative Commons License 2024.01.20 0 0 213172

Mielőtt a szovjetek odaértek volna, már működött Mauthausen (is). Ausztriát Németország a Birodalomhoz csatolta, mint ősi német területet. Ebből kifolyólag nem értem, hogy egy jóval későbbi esemény hogy jön ide. Ausztria 1938-tól volt a Birodalom része mint korábban már Bajorország vagy Baden-Würtemberg is. Az oroszok csak 1945-ben jöttek. A mauthauseni tábor korábbi. De fejezzük már be ezt a témát.

Előzmény: scsabi (213171)
scsabi Creative Commons License 2024.01.20 0 1 213171

A szovjet megszállási övezetben, azaz a vasfüggönytől keletre.

 

Előzmény: Töck Jenő (213170)
Töck Jenő Creative Commons License 2024.01.20 0 0 213170

Mauthausen Linz mellett van.

Előzmény: Töck Jenő (213169)
Töck Jenő Creative Commons License 2024.01.20 0 0 213169

Szerintem és tudtommal a Német birodalom területén voltak megsemmisítő táboroknak nevezett megsemmisítő táborok és munkatábornak nevezett munkával megsemmistő táborok. Ilyen volt (többek között) Mauthausen is, ahol a beutaltaknakegész nap ~50 kilós kőtömböket kellett elszállítani a bányából. A mauthauseni gránit nagyon értékes, mert szép és jó minőségű. Láttam fényképeket, ahol brit egyenruhás katonák bulldózerrel tólják a csontvázzá fogyott meztelen hullákat tömegsírba. Bár lehet, hogy ezek álruhás szovjet katonák voltak. Szerintem fejezzük be a témát.

szolo001 Creative Commons License 2024.01.20 -2 0 213168

Igazavan:Lelkes buzgóságomban összemostam a cionizmus és antiszemitizmus fogalmát!Bocsánat,de Ón napi szinten kommentel,gyakorlottabb mint én.A másik fórumról le vok tiltva_gyanúsan akkor,mikor önnek keményen beszólok!Mire véljem?Most is beszóltak Önnek?!Fog-e még beszólni?(szerintem nem!=tiltás,kizárás).És mégmindig:Szolo közlegény(nem kapitány!),a honi fajfenntartó század lelkes katonája,aki áll az Ön szíves szolgálatára!

Előzmény: Mlle. Grenelle (213167)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.20 0 0 213167

Mr. Solo, kezdjük az elején.

 

Én mindösszesen arra világítottam rá, hogy a nemzetiszocialista német állam dedikáltan erre a célra épített, úgynevezett megsemmisítő táborai a későbbi Vasfüggöny vonalától keletre estek, ez a fő oka annak, hogy az előrenyomuló nyugati szövetségesek ilyennel nem találkoztak, nem találkozhattak szemtől szembe. A telepítés fő ismérve az volt, hogy a Harmadik Birodalom törzsterületétől, illetve a megszállt nyugati államoktól ezek minél távolabb essenek, úgymond "ne legyenek szem előtt". Ezen elv szellemében a Birodalom kibővített területén két ilyen létesítmény épült fel, a többi az ún. "Lengyel Főkormányzóságban", illetve a horvát usztasa államban került létesítésre.

 

Szeretném felhívni a figyelmét, hogy cionista és antiszemita egyszerre senki sem lehet, a két fogalom kizárja egymást. Az már csak mellékes, hogy egyik sem vagyok.

 

Én soha, senkit, sehonnan nem tiltattam és nem is tiltottam ki, a vádakat visszautasítom.

Előzmény: szolo001 (213165)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.20 0 0 213166

Hogy mi van...???

Előzmény: szolo001 (213165)
szolo001 Creative Commons License 2024.01.20 -2 0 213165

És ezekból ne volt elég kettó a birodalom területén, drága?Hogy ne kezdjek el nyelvészkedni,bocsánat,mert nem tudok,de háborog a lelkem!Minden rosszban van valami jó:megismertük az ÖN cionista,antiszemita jellemét!Itt is tiltasson le,mint az Ön által éltetett"Mit viselsz most fórumon"!ENDREBÁ:bocsánat,hiába figyelmeztettél,nem tudok uralkodni Magamon-megnyilvánulok,túlélem a tiltást

Előzmény: Mlle. Grenelle (213153)
Atis57 Creative Commons License 2024.01.20 0 1 213164

Szia!

 

Igazad van , észre sem vettem---köszi.

Előzmény: Mlle. Grenelle (213156)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.20 0 1 213163

Semmi baj, fogalmazhattam volna egyértelműbben.

 

Amúgy Németországot is láttam már th-val írva...

Előzmény: endrebá (213162)
endrebá Creative Commons License 2024.01.20 0 1 213162

baxxxameg, bocsex.. ezt elnéztem.  A nép megnevezésében nincsen - így értetted a nevében szót.

 

Abban egyetértünk.

Előzmény: endrebá (213161)
endrebá Creative Commons License 2024.01.20 0 0 213161

A búbánatot.. te se horvát állam, se horvát nemzet nem vagy - csak a saját nevedben tiltakozz.

 

Egyetértek veled, de csak a magyar helyesírás nevében és érdekében.

Előzmény: Mlle. Grenelle (213160)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.20 0 0 213160

Ettől függetlenül Horvátország és a horvát nép nevében a t után nincs h, lágyítás ide vagy oda... 🙂

Előzmény: endrebá (213158)
endrebá Creative Commons License 2024.01.20 0 1 213159

Szerintem a kovidinjekciózás egyszerre volt egy sokszereplős emberkísérlet, és társadalmi kísérlet arra hogy hogyan fogadják az alattvalók az ilyen kísérletezést.

 

Aki nem  ért egyet velem ebben, az ne olvassa a következő linket, mert csak zavarná a meggyőződését.

 

Az X-betegség és a félelemkeltés (Robert W. Malone jegyzete)

endrebá Creative Commons License 2024.01.20 0 0 213158

Méé..  hiszen te is szokták hábetűt tenni a tagadó "áááá" betűdhöz - neki meg hatalmi szóval megtiltanád hogy lágyítsa a szó végét??

 

:-PPP

 

(hihi)

Előzmény: Mlle. Grenelle (213156)
cyr45 Creative Commons License 2024.01.19 0 1 213157

Te így szoktál "tényeket" leírni, értem.

Meg azt is (igen kedvesen) megállapítod, hogy én mit rögzítettem -szerinted- a tanítottakból.

Ritka egy..  öntörvényű gondolkodásod van!:-)

De legyen ez a te bajod.

Előzmény: Aphelix (213148)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.19 0 0 213156

És nem Horváth, az éxerelmére...!

Előzmény: Atis57 (213154)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.19 0 0 213155

Igen.

Az egyetlen, amely abban a körzetben volt.

Olyan helyen, ahol az emberek biztonságosabbnak tartják nem érdeklődni.

Előzmény: Atis57 (213154)
Atis57 Creative Commons License 2024.01.19 0 0 213154
Előzmény: Mlle. Grenelle (213153)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.19 0 0 213153

Jellemzően az ún. megsemmisítő táborokból csak kettő volt a Reich (kibővített) területén, Kulmhof és Auschwitz-Birkenau.

A többit a Főkormányzóság területén húzták fel, minél keletebbre, annál jobb. Valahogy nem akarták ezeket sűrűn lakott területekre tenni...

A nyugati oldal pedig sűrűn lakott volt, és ott kíváncsibbak is voltak az emberek, milyen érdekes, hogy oda nem telepítettek ilyeneket.

Előzmény: Aphelix (213143)
endrebá Creative Commons License 2024.01.19 0 0 213152

Qqberci..  megint találtam egy atomenergiával kapcsolatos írást, mond-e neked többet mint egy átlagolvasónak?

 

Orosz áttörés az atomenergetikában | #moszkvater

endrebá Creative Commons License 2024.01.18 0 0 213151

Tisztellek Aphelix azért amit eddíg a nőhatalmis műveltségemhez hozzátettél az írásaiddal - ezért nincs is húr amit feszítenél.

Előzmény: Aphelix (213150)
Aphelix Creative Commons License 2024.01.18 0 0 213150

Bocs, hogy offolok, bár mentségemre szolgál, hogy a témát nem én hoztam fel, de igyekszem nem tovább feszíteni a húrt.

Előzmény: endrebá (213147)
Aphelix Creative Commons License 2024.01.18 0 0 213149

Olyanok vagytok Cyrrel, mint a klasszikus Jordan Peterson mém.

Nem azt írtam, hogy a német munkatáborok jók voltak, vagy hogy ott nem halt meg senki. Azt írtam, hogy a ruszkik hazudoztak a német táborokról, és gázkamrás-krematóriumos haláltábornak tüntettek fel minden szart, aminek semmi köze nem volt semmi ilyesmihez, és ezt a nyugati szövetségesek sem fogadták el. De nyilván ők is csak azért nem tartották haláltábornak azt ami nem volt haláltábor, mertt nácik voltak :)

Előzmény: Töck Jenő (213145)
Aphelix Creative Commons License 2024.01.18 -1 0 213148

"Érdekes vélemény!"

 

Ja, érdekes, és a tiéd, mert szokás szerint a saját képzeletedet próbálod a szavaimba magyarázni.

Sajnos nem nehéz visszakeresni, hogy amit én írtam abban se vicc, se Auschwitz nem szerepel, csak annyi, hogy a ruszki táborokban is tömegek haltak meg, csak mivel a történelmet a győztesek írják ezért te is azt tanultad az általános iskolában, hogy német tábor rossz, orosz tábor jó. Úgyhogy még most, évtizedekkel később is zsigerből reagálsz arra, ha valaki nem azt mondja amit te hallottál általánosban - az nyilván csak azt jelentheti hogy az illető náci... Az kizárt, hogy egyszerűen csak egy tényt írt le, muszáj nácinak lennie, mer' csak :)

Előzmény: cyr45 (213146)
endrebá Creative Commons License 2024.01.18 0 1 213147

Az a baj a továbbgondolásos vitatechnikával, hogy a technika alkalmazója azzal a következtetéssel vitatkozik, amit ő következtetett ki és jelentett ki.

 

   Ez a módszer is nagyítózza az ellentéteket  - pedig inkább ne.

Előzmény: Töck Jenő (213145)
cyr45 Creative Commons License 2024.01.17 0 1 213146

Akkor -szerinted- Auschwitz csak egy vicc volt?...  Érdekes vélemény!

Előzmény: Aphelix (213143)
Töck Jenő Creative Commons License 2024.01.17 0 2 213145

Találtak megsemmisítő tábort nyugaton is, nem is keveset. Ha azt állítod, hogy a munkával megsemmisítő táborok nem megsemmisítő táborok voltak az egy új szemlélet-mód. Ez a véleményed végtelenül emlékeztet a Nemzetőr c. kiadványra, amiben volt egy hosszú cikksorozat a Malmedy mészárlásról, ahol egy Waffen-SS egység kb. kétszáz amerikai foglyot lőtt agyon. A Nemzetőr érvelése szerint a tanuk olyan messziről látták a tetteseket, hogy onnan nem ismerhették fel őket. TEHÁT MEG SEM TÖRTÉNT A MÉSZÁRLÁS: VILÁGOS.

Előzmény: Aphelix (213143)
endrebá Creative Commons License 2024.01.17 0 0 213144

A Vasúti Enciklopédia gőzvontatásról szóló része az ő munkája.

A vasúti 7. szakosztály főnöke is volt, meg még a boldog isten tudja hogy mi minden nem.

 

    ..ja, és a keresztapám második apósa volt - én onnan ismerhettem.

 

Büszke is vagyok rá.

Előzmény: scsabi (213142)
Aphelix Creative Commons License 2024.01.17 -3 0 213143

A "megsemmisítő táborokkal" kapcsolatban érdekes adalék, hogy eredetileg sokkal többről volt szó, a ruszkik kvázi azt állították hogy minden munkatábor haláltábor volt - aztán mikor a nyugatiak megvizsgálták a táborokat a saját területeiken, egyetlen egyet sem találtak. Így a haláltáborok több mint fele vissza lett minősítve munkatáborrá, és ami megmaradt "megsemmisítő tábornak" az mind a ruszkik által elfoglalt területeken volt, akik mindegyiket "újjáépítették", egyetlen egy sem létezik eredeti állapotában.

De persze ebben semmi gyanús nincs, biztos vagyok benne, hogy Sztálinék amúgy teljesen szavahihetőek voltak.

Előzmény: Atis57 (213141)
scsabi Creative Commons License 2024.01.16 0 0 213142

Ilyen részletekbe menően nem ismertem a történetet. Mindazonáltal, Beöthy Andor nagy név volt, számtalan szakkönyv szerzőjeként, illetve társszerzőjeként ismert.

Előzmény: endrebá (213138)
Atis57 Creative Commons License 2024.01.16 0 0 213141

Szia!

 

 A kép sokkal árnyaltabb. S egyáltalán nem mindegy kinek melyik jutott.

A Francia-Angol munka/hadifogoly táborokat is utálták.

A német hadifogoly tábor is  vetekedett bármelyikkel .

Az orosz na az talán legalsó volt. De itt is voltak érdekes Közép Ázsiai és Szibériai esetek.

Mezőgazdasági munkát végeztek a foglyok , s magánházaknál aludtak. (ráadásul nem is volt férfi a közelben.... )

 

 

Az a 130 német munkatábor/láger meg ? Volt  ahol dolgoztatták a foglyokat ,meg kb 20 megsemmisitő tábor.

 

De egy nem rég meghalt ismerősöm állitotta ; Ezek túlélő táborként funkcionáltak,csak a gyengék vesztek oda. Aki "elvégezte " azok mind 90 évig éltek!  Jani bácsi is 95. éves volt.

Előzmény: Mlle. Grenelle (213140)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.01.16 0 0 213140

Ezt az én emlékeim szerint soha nem mondta senki.

Előzmény: Aphelix (213137)
endrebá Creative Commons License 2024.01.16 0 0 213139

..micsoda undok hozzáállás..   :-PPP

 

:-))

 

Te is felvételizel az undok bácsik klubjába itt az asztalnál?

(különleges szereplők, az biztos)

Előzmény: Aphelix (213137)
endrebá Creative Commons License 2024.01.16 0 0 213138

A cikkben szereplő részlet.. hogy 1961 -ben egy próba során elérték a 002 -es Koporsóval a 167 km -es óránkénti sebességet, az eszembe juttatta hogy én ismertem azt aki akkor vezette.

 

Dr Beöthy Andor..  én már csak Bandi papának ismerhettem, mert akkor már nyugdíjas volt, de ő volt a műtanrendőri próba vezére.  Meg ő kapott Kossuth díjat a pakurás üzem feltalálásáért.

 

(scsabink..  te is így tudod?)

Előzmény: Negyvenes nő (213136)
Aphelix Creative Commons License 2024.01.16 0 0 213137

Az orosz munkatáborokkal nem volt semmi gond, csak a német munkatáborok voltak gonoszak - legalábbis ezt tanítják nekünk a győztes oroszok és szövetségeseik.

Előzmény: _nyunyuka (213135)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!