Keresés

Részletes keresés

Csimpolya Creative Commons License 2016.11.03 0 0 13568

Nem tudom, hogy a kaktuszoknál hol kezdődik az öregkor, de ez a példány életerősnek látszik, mi több, az is.

Előzmény: CBNora (13566)
Csimpolya Creative Commons License 2016.11.03 0 0 13567

Én is csak véletlenül találtam meg, hiszen annyi nézelődnivaló volt. Annyiban szerencsés helyzetben voltam, hogy pénteken mentem, akkor még nem voltak sokan.

Előzmény: CBNora (13563)
CBNora Creative Commons License 2016.11.02 0 0 13566

Nagyon öreg. Már vagy 20 éve, hogy nagyanyámtól megörököltem. És nála is megvolt már egy ideje.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13564)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 13565

Múltkor voltunk pancsolni. A fürdő folyosóján fotóztam ezeket.

p21-feri-tb2 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 13564

Nagyon szép!!

 

Előzmény: CBNora (13558)
CBNora Creative Commons License 2016.11.02 0 0 13563

Persze, biztosan tetszett volna.

Mi szombaton voltunk, akkor nem láttam. De az is lehet, hogy csak nem vettem észre, az épületben nem néztünk meg mindent. Kint megnéztük az árusokat, bent leadtam a kertben begyűjtött magokat a Csapody Vera Növénybarát körnek (és elcsábultam, vettem egy pici, lila levelű, de nem teljesen egyszínű madársóskát) és megnéztük a gombakiállítást. A virágkötészeti dolgokat kihagytuk, inkább az arborétumban nézelődtünk, míg ott voltunk, gyönyörű idő volt.

Két Heucherát vettem még, azoknak sosem tudok ellenállni, ha valami új fajtát látok.

Előzmény: Csimpolya (13561)
Csimpolya Creative Commons License 2016.11.02 0 0 13562

Bevallom, kissé aggaszt a paradicsomhalam állapota. Nagyon keveset mozog, alig eszik, és valahogy bágyadtnak tűnik. Három éves, lehet, hogy ez náluk már az öregség?

Csimpolya Creative Commons License 2016.11.02 0 0 13561

Csak ismételni tudom magma, az a fő hogy virágozzanak, és az itt bemutatott kaktuszok azt is teszik, méghozzá nem is kicsit. Nóra, egyébként amikor megláttam a kiállított orrszarvú bogarat, rögtön eszembe jutottál. Valószínű, hogy tetszett volna neked.

Előzmény: CBNora (13558)
Csimpolya Creative Commons License 2016.11.02 0 0 13560

Többnyire karácsony körül virágoznak, vagy legalábbis akkortájt kerülnek a virágboltokba. Én már belenyugodtam, hogy ők másfajta naptárhoz igazodnak. Fő, hogy virágozzanak!

Előzmény: iiko46 (13557)
CBNora Creative Commons License 2016.11.02 0 0 13559

A ronda környezet amiatt van, hogy a használaton kívüli, fűtetlen szobánkban tartjuk. Van ott némi lom is, és a palántanevelés kellékei.

Az asztalt is nagyanyámtól örököltem, kerekeken kihúzható, zománcozott mosogató lavórt rejtő része is van. Jó masszív darab. A viaszosvászon pedig a nyaralóban lett leselejtezve, anyáméknak nem tetszett, de kár lett volna kidobni.

Előzmény: CBNora (13558)
CBNora Creative Commons License 2016.11.02 0 0 13558

Más fajta biztos. Nekem is van egy lilás virágú, cakkosabb levelű, amelyik már bimbós. Ezt pár éve kaptam. A nagy, öreg, nagyanyámtól örökölt példány mindig sokkal később virágzik. Ez a hagyományos fajta, melegebb színű virággal. Ez (régi kép persze, még nincs rajta bimbó):

Előzmény: Csimpolya (13556)
iiko46 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 13557

Nálam pont fordítva van, a pirosak bimbóznak, a fehér meg meg sem mozdul. Ki érti ezt? Egyébként tavaly is ilyentájt virágoztak, nem is tudom, hogy mitől karácsonyi.

Előzmény: Csimpolya (13556)
Csimpolya Creative Commons License 2016.11.02 0 0 13556

Ma reggel nagy örömmel fedeztem fel azt, hogy a karácsonyi kaktuszomon már aprócska, de formás bimbók mutatkoznak. Ezek szerint idén sem várja be a karácsonyt. Viszont azt nem értem, miért csak a fehérvirágúakon van bimbó, a pirosak miért nem igyekeznek? Bár ezért nem fogok szemrehányást tenni nekik.

Csimpolya Creative Commons License 2016.10.14 0 0 13555

A mai napon a Corvinus Egyetemen volt egy kertészeti kiállítás, persze, hogy megnéztem! Ha már nem volt Hortus Hungaricus, ez mégis valami érdekesség. A kiállítás nem volt nagy, de annál szebb. Lévén, hogy szombat-vasárnap is nyitva lesz, könnyen lehet, hogy többen is lesznek. Csodaszép díszfákat állítottak ki, jó néhány szép külsejű bogyósgyümölcs csemetét is láttam, nehéz volt megállnom, hogy ne vegyek belőlük. De megálltam, mindössze két csinos kis cserepes növényt vettem, mert enélkül végleg nem bírtam volna ki!

Meglepődtem, mer egy fiatalember néhány rovart kínált eladásra. A botsáskákat felismertem, és érdeklődve nézegettem. Viszont egy orrszarvúbogarat is hozott, amiről sokáig azt hittem, műanyagból volt, mert meg sem moccant. Rákérdeztem, mire a tulajdonos szeretettel megsimogatta, és közölte, hogy nagyon is él! Kétségkívül dekoratív jószág, de valahogy nem rajongok érte. Azért nézni érdekes volt.

Az emeleten még gombakiállítás is volt, pirulva vallom be, hogy összesen is csak két fajtát ismertem föl, de nem is fogok gombászni!

Csimpolya Creative Commons License 2016.10.06 0 0 13554

A mai délelőttöt, illetve annak jó részét arra szántam, hogy behordjam a növényeket. Most szorgosan gyakorlom, hogyan kell ártatlan képet vágnom. Á, dehogy gondolok én arra, hogy galád merénnyel foglyul ejtsek ártatlan, naiv macskákat! Illetve egy macskát. Tartozom a históriai igazságnak azzal, hogy ez nem nagyon szokott sikerülni. Azért megpróbálom.

Csimpolya Creative Commons License 2016.10.01 0 0 13553

Elnézve a távlati időjárásjelentést, lassacskán be kell hozni a növényeket az erkélyről. Szerencsére azért nem kell elsietnem.

Csimpolya Creative Commons License 2016.10.01 0 0 13552

Nemrégiben tapasztaltam, hogy a csincsillám megint akciózik. a homokfürdőhöz való edény idáig egy olyan műanyag tálca volt, amibe a húst szokták csomagolni, persze csak alapos kimosás után léptettem elő. Aztán döbbentem vettem észre, hogy a csincsilla most meg ezt rágja! Gyorsan bebaktattam egy bóvliboltba, és vettem két jó kemény műanyag tálcát, most ezek vannak soron, váltják egymást a szolgálatban. Rágnivalónak pedig vágtam néhány mogyorófa vesszőt, remélem, tetszeni fog neki.

iiko46 Creative Commons License 2016.09.26 0 0 13551

Hát ez igaz lehet, nagyon rafináltak, egy csomó dolgot eltitkolnak előlünk,  amit meg tudnának csinálni, de úgy tesznek mintha nem. Közben meg röhögnek a markukba és megcsináltatják velünk, mert mi azt hisszük, hogy jaj szegényke, segítségre szorul. Csalafinta bestiák! (imádom őket!)

Előzmény: Csimpolya (13550)
Csimpolya Creative Commons License 2016.09.26 0 0 13550

Olyan okos, hogy nem kell olvasnia! Elvégre az egykori görög dalnokok fejből tudták mind az Iliászt, mind az Odüsszeiát. lehet, hogy macskaviszonylatban ő is tudja, de mert okos, nem mondja el nekünk.

Előzmény: iiko46 (13549)
iiko46 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 13549

Az illő tapintat az feltétlenül szükséges! (más kérdés, hogy mennyire eredményes) Én félreértettem a helyzetet, ezek szerint a vezérképviselőnek kettővel több lába van, mint gondoltam, viszont olyan gazdag, hogy még nyáron is valódi szőrmebundát visel. Aki ilyen igényesen öltözködik az igazán megtanulhatna olvasni!

Előzmény: Csimpolya (13548)
Csimpolya Creative Commons License 2016.09.25 0 0 13548

Töredelmesen bevallom, a vezérképviselő kifejezés alatt a terület négylábú urát (vagy úrnőjét) értettem. Nem biztos, hogy ő is olvassa Bálint gazda cikkeit. Viszont a kiszolgáló személyzet igen, és megpróbálhatja őfőbundaságát befolyásolni. Persze, illő tapintattal.

Előzmény: iiko46 (13547)
iiko46 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 13547

Ez egy nagyon helytelen hozzáállás!

Már Bálint gazda is megmondta, hogy örüljön a gazdi az ilyen földalatti dolgozónak, mert az csak olyan helyre megy, ahol a földben mindenféle kártevők vannak, és ezek számára finom falatokat jelentenek. Majd ha a kártevőket kipusztította akkor odébbáll, új terített "asztalt keres". Ha a gazda mégsem akarja, hogy ő ott legyen, akkor fogja meg és tegye át a harmadik szomszéd kertjébe, az majd azt csinál, amit akar.

Megölni nem szabad, mert szigorúan védett, hasznos kis állatka, de az embernek a sok gyomirtóval már sikerült majdnem kipusztítania.

Előzmény: Csimpolya (13546)
Csimpolya Creative Commons License 2016.09.25 0 0 13546

A bérlőtárs a földalatti mozgalom jeles képviselője. Viszont ha összetalálkozik a föld fölöttiek vezérképviselőjével, az nem biztos, hogy szerencsés találkozás lesz. Már az új bérlőre nézvést.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13545)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2016.09.24 0 0 13545

"Újabb bérlőtárssal gazdagodtam"

Háááát mi is.........

 

Előzmény: Csimpolya (13544)
Csimpolya Creative Commons License 2016.09.23 0 0 13544

Újabb bérlőtárssal gazdagodtam, bár gyanítom, hogy ő csak látogatóban van, esetleg volt. Kávét főztem, és amíg kicsöpögött, a konyhaablakban lévő kaktuszaimban gyönyörködtem. Aztán felfedeztem egy csinos kis faligyíkot, amint fejjel lefelé napozott, nevéhez méltóan a falon. Megörültem neki, és igyekeztem óvatosan mozogni, hogy meg ne riasszam. Egy darabig ott volt, aztán mire visszanéztem, már eltűnt. Nem hinném, hogy sokat fogom látni, de szerzett pár derűs pillanatot.

Csimpolya Creative Commons License 2016.09.21 0 0 13543

Van még pár darab lila babom,azt a héten még leszedem, és annyi. Már a mogyorókeresést is befejezem, nem nagoyn van. Azért csendes derűvel nyugtázom, hogy azokon a helyeken, ahol a kerítéshez közel van a mogyoróbokor, nem csak én járok szendén lesütött szemmel.

Csimpolya Creative Commons License 2016.09.21 0 0 13542

Jól időzítettél, most már igazán itt az ősz!

 

Előzmény: p21-feri-tb2 (13541)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2016.09.18 0 0 13541

Asszem túl vagyok az idei szezon utolsó gazolásán. :)))))

ilyen volt:

ilyen lett:

cukkini utolsó termései betakarítva, ágyása felásva

zöldbab ágyása is

cékla, paprika még növekszik de ettől a Fő művezetőtől akadályoztatva voltam a fotózásnál.:))

a gazolás haszonélvezője.

ezt meg hazahoztuk

p21-feri-tb2 Creative Commons License 2016.09.18 0 0 13540

Földet csipeget? Mi ez homokevő? :))

 

Előzmény: Csimpolya (13539)
Csimpolya Creative Commons License 2016.09.16 0 0 13539

Úgy veszem észre, az erkélyem megint népszerű madárkörökben, vagy legalábbis egy cinke ezen a véleményen van. A galambok csak inni járnak ide, ő viszont iszik, majd csipeget egy kis földet, megszemléli az elhagyott légykapó fészket, majd távozik. Nem tudom, mit akar, de a földet szorgosan töltöm utána. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!