Kedves szaktanár kollégák!
Szeretnék létrehozni egy topikot „szaktanárok egymás között címmel” hogy segíteni tudjuk egymás munkáját. Várhatóan holnapra lesz meg a topiknyitáshoz szükséges 30 hozzászólásom, addig türelmet kérek.
Várok mindenkit szeretettel!
Olvasgattalak titeket, és tudom hogy annyi ember ahány vélemény....de mégis szeretnék elvégezni egy fotóstanfolyamot, egy alapot. Hobbi szinten fotózom, de azért még bőven vannak hiányosságaim. Melyiket ajánlanátok?
Nálam sajnos az szempont hogy ha hétközben vannak az időpontok akkor minnél később kezdődjenek, mivel sajnos sokáig dolgozom:(
Tud valaki infót webmester képzésről? Még eléggé kezdő vagyok, meg van vagy 2 évem a továbbtanulásig, de érdekelne ez a szakma/tanfolyam. Tudom, hogy off a téma, de nagyon érdekelne minden infó! Köszi előre is. lampionos
Fotós oktatás profi tanárral – hobbyfotósoknak is!:
Tapasztalt, képzett fényképész profi szakoktatást, magánórákat vállal kezdőtől haladó szintig, egyénileg és csoportos formában, Budapesten saját, központi fekvésű, kitűnően felszerelt stúdióban. Amatőröknek, hobbyfotósoknak speciális tananyag! Szakmai gyakorlat igazolása is lehetséges. További infó: email (publikus), vagy 06-20/28-26-196.
Sziasztok ha nem gond ide is betenném, ez most szerdán kezdődik…
Fekete-fehér analóg technika magas szinten a zónarendszer segítségével.
Hogyan használható Ansel Adams módszere 2009-ben,a napjainkban forgalomban lévő filmekkel és hívókkal? Rejthet-e valami többletet az analóg technika? Ha van valami kérdése az analóg technikáról,de soha nem merte megkérdezni, avagy mennyire sötét egy sötétkamra. Előadás sorozat felvétel és labortechnikáról a Reflex Fotóklubban, szerdánként 18.00-tól. A két elméleti előadást több gyakorlat követi, igény szerint, kis csoportokban. Az elméleti oktatáson a részvétel díjmentes.
Minden f-f fanatikust és nem annyira fanatikust szeretettel várunk!
Az első előadás időpontja: 2009 május 6.
Helyszín:Reflex Fotóklub, Budapesti Művelődési Központ (BMK) XI. Etele út 55, II em. 202 terem. Információ: Kührner László klubvezetőnél. Tel: 30/245-4195
OKJ-s fotósiskola (eseményrögzítő és laboráns) !!!!!!!
Békéscsabán a Békéscsabai Központi Szakképző és Kollégium Kós Károly Építő-, Fa- és Szolgáltatóipari Tagiskolája kellő számú jelentkező esetén (minimum 8-10 fő) felnőttképzés keretében (de, ha valaki még nem töltötte be a 21. életévét, akkor akár nappali tagozaton is) érettségizettek részére indít fényképész képzést.
A képzés ideje 2 év, képzés költsége minimum induló létszám esetén max. 200.000 Ft.
Tájékoztatást lehet kérni, és előzetes jelentkezést lehet regisztráltatni Vlcskó Pálnál, telefon: 06/66 444-679.
Bővebben a gyakorlati oktatás tematikája megtekinthető az iskola honlapján: ITT
Nekem csak annyi érdekem fűződik az egészhez, hogy én menni szeretnék, már jelentkeztem is, csak még pár fő hiányzik a létszámból.
....es ha en azt mondom h nem erdekel az analog vilag, akkor mi van? nagyon gaz? :) kompaktrol attert dslr tulajdonos vagyok, es egyszeruen csak ki szeretnem hasznalni a gepem lehetosegeit...
Tapasztalt, képzett fényképész profi szakoktatást vállal kezdőtől haladó szintig, egyénileg és csoportos formában, Budapesten saját, központi fekvésű, kitűnően felszerelt stúdióban. Amatőröknek, hobbyfotósoknak speciális tananyag! Szakmai gyakorlat igazolása is lehetséges. További infó: mail(publikus), vagy 06-20/28-26-196.
A Stalternél idén két kezdő és egy haladó csoport indul, a haladóban már csak kevés hely van, a kezdőkben még több. Azt, hogy melyik a neked való, majd a Stalter eldönti, azt szokta kérni, hogy vigyél pár fotót a beiratkozásra és megnézi. Ha érdekel a dolog, hívd fel nyugodtan, a honlapon is ott a száma és Ivettke is ideírta. Nagyon kedves, körbevezet, mindent megmutat, elmagyaráz, nekem nagyon szimpi volt.
En meg ismerek tehetseges <rakj ide barmilyen szakmat> aki epp csak megel belole.
Szerintem minden szakmaval lehet baromi nehezen megelni es "gennyesre" keresni magat az embernek. Fuggetlenul attol, hogy tehetseges vagy sem. Sokkal tobbet szamit az 'onmanagement' (es megfigyeleseim alapjan altalaban a kevesbe tehetseges embereknek megy jobban... biztos kompenzalnak :D)
en kozgazdaszkent diplomaztam es az evfolyam tarsaim kozul volt aki a coraban lett penztaros, tok rosszul elt meg belole, es a fotosok kozott is boven ismerek olyanokat akik nagyon jol elnek abbol amit csinalnak
dehat ha valaki annyira akar fotos lenne hogy leirjak neki az interneten, hogytefigyu inkabb ne legyel, es ez szamit neki akkor annak tenyleg remenytelen
az asarol tudom mondani, hogy a kezdo es a halado csoportok tok ugyanazzal a tematikaval mennek, ugyanazokkal tanarokkal.
en anno azert kerestem kezdot, mert laboralni akartam tanulni amit nem tudtam, de ott megtanitottak, de kozben kiderult hogy a haladon ugyanugy tanitottak
ami a kulonbseg, hogy a haladon jobban huzzak az embert a tarsai, a kezdoben fogsz olyan emberrel talalkozni aki nyolc alkalom utan jelentkezik es megkerdezi, hogy elnezest mi az a belnde?
de a kezdon is ugyanazok a nagy mesterek tanitanak, es ugyanugy elmondanak mindent, meg sokkal tobbet is mint amit meg birsz jegyezni
en is 20 evig kepezgettem magamat mielott lementem egy tanfolyamra, nem azt mondom, hogy sok uj dolog volt, hanem olyan emberektol kaptam visszajelzest akinek vegre elhihettem, meg adtak egy rendszert meg egy mercet
Jogos gondolatok ezek... Nem is lehet könnyen megválaszolni: Mert ugye a két véglet (Nagyon hozzáértő, soha iskolába nem járt vs analfabéta okleveles végzettséggel) között nagyon sok átmenet van. Én is végiggondoltam ugyanezt. (nehezítő körülmények: család, vidék stb) Úgy túnik, tanulni fogok...
Nem szeretem az ilyen vitákat. Én nem azért járok ide, hanem tanácsokat adni és segítséget kérni. A BUSZÉKISZI-ben valóban érdekes az oktatás. Én olyan osztályba jártam, ahol az első évben tanműhely volt (iskolában). Ott tanultuk meg a gyakorlatot. Aki nem felel meg ott az elvárásoknak, az bukik. Viszont minden a második éven múlik: Akkor ugyanis mindenki elkerül egy külső gyakorlati helyre. A mi osztályunkban nem sokan jártak gyakorlatra szakemberhez. Általában olyanokkal írták alá a papírjaikat, akik nem is fotóznak. Először úgy volt, hogy színházfotóshoz kerülök, ami nagyon is izgatott! Végül műterem lett belőle, ahol a mester és a többi gyakornok segítségével sikerült jó hangulatot teremteni. A műtermi fotózás tetszett is ott, de jobban szeretem a külső helyszínen készült képeket. A mai címlaplányok többségét is sajnos műteremben fotózzák...
Addig jutottam, hogy a profilodat megnéztem. Ott nem szerepelt a honlapod címe. A keresőprogikat pedig nem nagyon használom, mellesleg nem is vagyok oknyomozó. Viszont az előbb megnéztem és egy blogot találtam csak. Érdekeltek a képeid, azért kérdeztem hol van referenciád...
Véhetőleg lenne értelme, mert az ember önmagától (tapasztalatból mondom - bár fotós tanfolyamra nem jártam) sok mindent megtanul, épp csak nincs megfelelően rendszerezve ez a tudás, esetenként alapvető dolgok kimaradnak és még csak észre sem veszed, stb. Más kérdés, hogy valószínűleg a tanfolyam 80%-át átalszod...
na ez jo hir. Akkor meg nem is kestem le es meg lehet karacsonyra tudom is kerni a csaladtol :)
A kerdes a kovetkezo: nekem van ertelme a kezdo tanfolyamot vegigcsinalni? Mert ha ott csak nagyon alapokat tanitanak akkor lehet az nem adna uj informaciot. De ha akar csak egy kicsit is tanulok ott akkor inkabb atismetelek sokmindent... Mondjuk lenyegeben csak autodidakta modon "tanultam" fotozni :)
Amugy amiatt is gondolkozom a teljesen kezdo szinttol jarni mert akkor lehet ketten mennenk :) Viszont ahogy latom limitalt a ferohely... szoval azt sem szeretnem, hogy csak azert mert ismetelni szeretnek elvegyek helyet mastol....
Azt hiszem, a diszlexiával itt nem tudunk mit kezdeni... (gyk: emlékeim szerint senki sem mondott olyat, hogy a fotózás, mint szakma rossz lenne... épp csak a többség számára reménytelen, hogy normálisan megéljen belőle)