Keresés

Részletes keresés

molnartiby Creative Commons License 2007.03.05 0 0 386
IDÉZET EGY RÖPLAPBÓL:::::::::


"S.Ó.S. S.Ó.S. S.Ó.S. S.Ó.S. KÚT

MÉREG? ÉGETŐ? LERAKÓ? SZENNY? 120.000tonna/év? Mi történik?

Szennyvíziszap ártalmatlanítót létesítenek Sóskút határában, ha március 4-én a pusztazámori lakosok többsége rábólint a tervekre!"

Ez most még hála Isten nem történt meg.
De érdemes lenne elgondolkozni, milyen is az uralkodó szélirány (még a globális felmelegedés előtt)? Talált: észak-nyugati, azaz telibe kapná Tárnok az egészet. (nem ám Pusztazámor, akik szavaztak)
Mindezt nem tudhattuk volna meg a Jobb Sóskútért Közéleti Egyesület nélkül.

A helyszín a kommunális lerakótól északra Pusztazámor felé vezető út bal oldalán, a lerakó közvetlen szomszédságában.
Már 3éve foglalkoznak a kérdéssel, Pátrovics Benedek polgármester szerint az üzem megépülését támogatni kell, mert szerények az önkormányzat lehetőségei.
MICSODA SZEMENSZEDETT HAZUGSÁG! (pont Pusztazámor, akik a legtöbbet profitálták a hulladéklerakóból és ez meg is látszik rajtuk)

A teljes röpcédula anyagát a mai nap beszkenelem és közzéteszem itt.

Szebb jövőt!
Tiby


Nikos44 Creative Commons License 2007.01.15 0 0 385

Kertápolási munkákra keresek megbízható személyt, gyümölcsfák permetezésére, fametszés, fűnyírás, heti egy vagy két alkalomra Fő utcai ingatlanomra. tel: 06-70-372-6736 

Nikos44 Creative Commons License 2007.01.11 0 0 384
KAMIONOK A DÓZSA GYÖRGY ÉS A FŐ ÚTON

Én személygépkocsit használok a munkába járáshoz és megint egyre több hatalmas kamiont látni a Dózsa György úton száguldozni, legalább 60km/h sebességgel, hol ott 30km/h a megengedett sebesség, úgy tudom, hogy ezek a hatalmas járgányok ki is vannak tiltva Tárnokról. Jut ebből a Fő utcának is erre a keskeny útra, le kell húzódni a szépen rendbe tartott füves területre. Nem a célfuvaros teherautókról beszélek. Ezek a monstrumok is legalább 60km/h sebességgel száguldoznak, nem kis balesetveszélyt okozva A leg kellemetlenebb dolog az amikor még hétvégén is dübörög a ház. Nincs egy megfelő szerv aki ezt ellenőrizné és zsíros birságokkal elrettentené a cégeket attól, hogy tönkretegyék ezt a települést? Sok kisgyermek játcik az említett két utcában
Nikos44 Creative Commons License 2007.01.09 0 0 383
PIAC TÁRNOKON

A választás kampányidőszakában olvastunk egy tervezetet, ami arról szólt, hogy a COOP áruház (falu Fő utca) parkolójában piacot terveznének kialakítani ami ellátná a települést. Hallott valaki erről, vagy tud esetleg konkrét dolgokról?

Az a véleményem, hogy nagyban segítené a település bevásárlási problémáját friss zöldség és gyümölcs és más egyebek tekintetében is. A hátránya pedig az lenne, hogy nagyban megnövekedne a Fő utca forgalma amit nem igazán birna el a mostani út és nem beszélve a szemétről ami egy ilyen tevékenységgel jár (lásd búcsú).
Nikos44 Creative Commons License 2007.01.09 0 0 382
Sziasztok!

Kamerák újból vannak a hídon és ha BP felől jössz a lehajtónál is van. Néha szétverik de néhány nap mulva újra van.
Előzmény: L-Gee (365)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.09 0 0 381

www.gportal.hu/tarnokiforum

A hozzászólásokat regisztráció után lehet elolvasni.

Szolosz

Előzmény: szódásalovát (380)
szódásalovát Creative Commons License 2006.12.09 0 0 380
"Akkor marad a gportál?"
Marad, úgy néz ki. Vagy itt az Indexen kéne nyitni egy újat a PoliDilin, mondjuk Tárnokiak politikai, közéleti fóruma címmel.
Szolosz!
Másold be ide a G-Portálos tárnoki fórum linkjét légyszives!
Előzmény: Zs.Tanyapark (379)
Zs.Tanyapark Creative Commons License 2006.12.09 0 0 379

Kedves Szolosz!

Igaz. Akkor marad a gportál?

Pedig szerintem a helyi témákkal kapcsolatos párbeszédet nem kellene politikának tekinteni. Vagy akkor ha véleményem van, már politizálok? Tekinthető lett volna gazdasági elemzésnek. Vagy az is tilos???? Miért nem beszélhetünk róla?

Na mindegy.

Törölt nick Creative Commons License 2006.12.08 0 0 378

Kedves Zs!

A beszámolót a tárnoki honlapon olvastam, a saját kérdéseimet pirossal írtam bele. De azóta, ha igaz már moderálták is.

Üdv:

Szolosz

Előzmény: Zs.Tanyapark (377)
Zs.Tanyapark Creative Commons License 2006.12.08 0 0 377

Ez hosszú lett.

Pozitív tapasztalatom: Egy konkrét dologban megkerestem Szolnoki Gábort, és nagyon gyorsan reagált. Igaz, csak annyit, hogy vette az adást és lépnek, értesítenek ha történik valami.

Negatív: soknak találom a visszafele mutogatást

Gondom: nem látok semmit konkrétumot csak nyilatkozatokat, aminek oka lehet az eltelt viszonylag kevés idő. Így véleményalkotásra még nem elég.

 

Röviden ennyi, inkább csak a fórum kipróbálása végett

Bob Puttony Creative Commons License 2006.08.26 0 0 375

Sziasztok!

 

Kétségbeesetten keresek saját részre eladó telket Tárnokon az új építésű részen (Honfoglalás u., Álmos u., stb - csak ne a főúton legyen) Az elmúlt két hétben már kettőről lecsúsztam. Tudna valaki segíteni?

 

Köszi!

Bob

peetr04 Creative Commons License 2006.08.26 0 0 374
Szia!

Nem akarok hülyeséget mondani, de tudomásom szerint UPC nincs. Max. ADSLben tudok segíteni.

Üdv.
Előzmény: gétót (373)
gétót Creative Commons License 2006.08.25 0 0 373

Szaisztik!

Tárnokon UPC internet elérhető-e. Esetleg árat tudtok, vagy valakit aki szerel?

peetr04 Creative Commons License 2006.08.24 0 0 372
Mifelénk nem nagy szám a tűzijáték. Szinte minden hétvégén nyomatnak valahol Érd felől.

Sok pénzük van egyeseknek.

Üdv.
Előzmény: molnartiby (371)
molnartiby Creative Commons License 2006.08.21 0 0 371

Tárnokon is megvolt a puffogtatás, de nem hinném, hogy bárkit is érdekelt volna a vihar után...

Kinek éri meg? (gyanítom ki lett fizetve és muszáj volt elpukkasztani)

Olcsóbb lett volna megegyezni a kivitelezőkkel, hogy eltekintenek a puffogtatástól.

 

Ugyanez lement Sóskúton is. Budapesten halálos áldozatai is voltak a dolognak.

 

peetr04 Creative Commons License 2006.08.08 0 0 370
Szia!

Mi öreghegyen még újságokat sem kapunk. Nem hiába úgy érzem öreghegy az se Tárnok se Érd. Csak úgy van. Kár, pedig én szeretem a környéket.

Üdv.
Előzmény: molnartiby (369)
molnartiby Creative Commons License 2006.08.07 0 0 369

Az én hibám is, hogy nem jutott eszembe, hogy esetleg itt sem árt neki egy kis reklám.

Nálunk szórólapon érkezett az információ és feltételeztem, hogy mindenki megkapta a sok reklámújság mellett.

 

Előzmény: peetr04 (368)
peetr04 Creative Commons License 2006.08.05 0 0 368
Szia Tibi!

Én ugyan Tárnok Öreghegyen lakok, de sehol nem láttam semmi kiírást, infót a véradásról.

Ha tudtam volna, hogy van akkor mentem volna.

Miért nem írtátok legalább a fórumba? :)

Üdv.
Péter
Előzmény: molnartiby (367)
molnartiby Creative Commons License 2006.08.04 0 0 367

Tegnap volt véradási akció Tárnokon 15:00-19:00-ig.

 

Nem tudom, mi lehet az oka, de 17:00-kor még csak 5-en voltunk, akik vért adtak.

Délelőtt Sóskúton volt az akció. Ott 20ember adott vért.

Szerintem ez nem szép tőlünk (a szolidaritás hiánya, hogy ezt a népszerű és mostanában agyoncsépelt szót használjam).

 

Beindult a kampány, kíváncsi leszek, ki marad - ki lesz.

Addig is

Jobbítani honlapja

 

Üdv.:

Tiby

 

molnartiby Creative Commons License 2006.07.21 0 0 366

Hali!

 

Meg tudod mondani, hogy hol voltak (vannak) kamerák az útvonalunkban?

 

Köszi,

Tiby

 

Előzmény: L-Gee (365)
L-Gee Creative Commons License 2006.07.15 0 0 365
peetr, szerintem mazlid lesz, mert meg januarban leszereltek a kamerakat a hidrol, igy hacsak nem talalkoztal kameras autoval, akkor megusztad.
Előzmény: peetr04 (360)
Répi Creative Commons License 2006.06.29 0 0 364

Igen :(((

13.600 Ft-ba került - ennyi ha 3 v 5 napon belül fizetsz, utána még drágább...

 

De hát bízzunk benne, hogy megúsztad :))))

Előzmény: peetr04 (363)
peetr04 Creative Commons License 2006.06.29 0 0 363
Szia!

Az szép lessz. Gondolom egy rakás pénz.
És téged is itt videjóztak oe tárnok és Érd között?

Üdv.
Előzmény: Répi (362)
Répi Creative Commons License 2006.06.28 0 0 362

Szia,

 

nem akarlak elkeseríten,i de én is így jártam decemberben.

Lejárt a matricám és csak du-n vettem észre, akkor azonnal pótoltam.

4 hónapra rá kijött a bírságról a papír. Felhívtam őket, hogy méltányolják, hogy csak elnéztem. Erre fel kioktattak, hogy akkor abban a percben nem volt matricám, így fizetnem kell.... 

Előzmény: peetr04 (360)
tárnoki hiteleske Creative Commons License 2006.06.28 0 0 361

sziasztok Tárnokiak!

 

kalandozásaim során eljutottam egy új tárnoki oldalra a www.jobbitani.hu

kicsit kezdőcske-akadozócska de fórum, belemérgelődtem már én is

az otthon tárnokon szerkesztői csinálják és képviselőjelöltek meg minden, meg a cikkeik is megtalálhatók.

lehet kérdezni és már válaszok is érkeznek

kicsit elektronikusan butácska-alvócska ez a település, most próbálkozik néhány ember sajtóval, fórummal, beszélgetéssel.

hát akkor segítsük, bosszantsuk, támogassuk vagy mia fene a fórumot én legalábbis.

 

tárnoki hiteleske

peetr04 Creative Commons License 2006.06.22 0 0 360
Sziasztok!

Reggel kicsit elaludtam. Hallottam, hogy ugye itt Tárnoknál fel lehet hajtani az M7-re BP felé. Meg is találtam a felhajtót. De csak már a felhajtónál vettem észre hogy fizetős innen még. Szerintetek levidejózhattak? Vegyek most egy matricát? Visszatolarni nem akartam már mert jött utánnam egy nagy teherautó. Szerintetek?

Bye.
hkatus70 Creative Commons License 2006.05.25 0 0 359

Szia!

 

Próbálkozom elküldeni az e-mailt, de egyszer már visszajött, mert nem tudta a címed fogadni a mérete miatt. Levettem a képekből, remélem, most sikerül. Ha nem, akkor elküldöm képek nélkül.

Előzmény: fszk (357)
Buksi Creative Commons License 2006.05.24 0 0 358

Az, hogy mennyire zavaró a nagy forgalom attól függ, hogy otthon vagy-e, vagy dolgozol. Mert ha reggel elmész dolgozni és csak késő délután érsz haza, akkor szerintem kimaradtok a kellemetlen zajhatásból. Hétvégén pedig lényegesen kevesebb autó jár arra. Viszont ha otthon vagy egész nap, pl.: kisgyerekkel akkor szerintem érdemes elgondolkozni a dolgon. Nem jó mindig zárt ablakok között élni, de nincs annál rosszabb, mint amikor a forgalom, a zaj, a por miatt nem lehet ablakot nyitni. Nem beszélve arról, hogy ha a gyerek alszik.

 

Nem tudom, hogy hol laktok jelenleg, de gondolom nem azért szeretnétek Tárnokra költözni, hogy zajos helyen éljetek.

 

 

Talán jó lenne, ha egy hétköznap délelőtt tudnátok kijönni a házhoz, kinyitnátok az ablakokat és "fülelnétek". Milyen zajok jönnek, mennyire zavaróak. Persze amikor amúgyis teszel-veszel ezek a háttérzajok szinte fel sem tűnnek, csak akkor amikor csend van.

 

 

A szembe szomszédunknál felújítási/átépítési munkálatok folynak és szinte nem is hallom, amikor hozzák a cuccokat, lepakolnak, de többször jött már a konténerszállító kora délután amikor a fiam aludt, és mindig felébredt a csörömpölésre, lánccsörgésre...

 

 

Előzmény: fszk (356)
fszk Creative Commons License 2006.05.24 0 0 357
Szia!
Amíg várom a párom, addig is tudsz küldeni infot a házról? Leírást, fényképet, stb, amit egy hírdetésben is közzé szoktak tenni?
cim: katus44@vipmail.hu
köszi
Előzmény: hkatus70 (353)
fszk Creative Commons License 2006.05.24 0 0 356
köszi Buksi, vagyis szerinted is elég zavaró lehet. Nem jó hír, pedig annyira tetszik a ház. (egyébként az elrendezése úgy van, ahogy mondod, hátul vannak a szobák)

Most hétvégén megint jártunk ott, és én is pont a járdát vizsgáltam, de kocsiból nem nagyon látszott, hogy egyáltalán végégmenne az út mellett.

Néztünk egy másik házat is, de az meg a vasúhoz volt túl közel, azt is zavarónak találtuk.

Ha hazajön a párom megvitatjuk, hogyan tovább.
Előzmény: Buksi (354)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!