Keresés

Részletes keresés

jee_c Creative Commons License 2005.12.05 0 0 7359
Gyere le, meg ha a weben jársz a fórumra is bezsólhacc. :)

Meg eccer én is terveyek lemenni a boltba, ahol most vagy (ott vagy még)?
Előzmény: tzuiop (7358)
tzuiop Creative Commons License 2005.12.02 0 0 7358

Nagyon klassz lett az oldal!Jók a képek, jól lehet jönni,menni rajta.

GRATULÁTOR!

:))

 

Nem ígérek semmit,de szívesen lemennék valamikor!

:)

 

Előzmény: jee_c (7354)
jee_c Creative Commons License 2005.12.02 0 0 7357
Ha van időd, látogass el a weboldalasunkra (www.aida-hungary.hu), azon belül is a fórumra.

BTWÉ a deeperblue.net-ről most fogunk feltenni egy baro jó cikk (téli edzésről) fordítását - amint elkészül. Azt érdemes lesz majd elolvasni!

Keep diving!
Jee
Előzmény: FreeTomee (7356)
FreeTomee Creative Commons License 2005.12.01 0 0 7356
áhh...még nem indulok a Tour de Hongrie-n,de ami késik nem múlik!Az egyik nagy álmom ez,legalább ez ha Tour de France már nem esélyes nagyon.Ha nem bicikli akkor megyek kamionozni a f*szba.De addig is apnea,bicikli,futás,úszás és búvárkodás! Az oxigén legyen veletek!Sziasztok!
jee_c Creative Commons License 2005.11.30 0 0 7355
Szóval prolog? Na ja.
Egyébként a Balázs Pécsett szintén bringás, ha jól tudom.

Fejfájásról nem számolt be. Szerintem az nincs is nagyon BO után.
Előzmény: FreeTomee (7353)
jee_c Creative Commons License 2005.11.30 0 0 7354
Hali,

reggel 6:45-7:00 körül szoktunk menni.
Kapdd össze magad egyik reggel, és gyere le. Van jó pár új ember, akiket még nem ismersz, és vannak köztük elég jók is.
Na, nézd meg az általad is ajánlott weboldalt, oszt akkor képbe kerülsz mindjárt. Ha ránéztél volna, láttad volna a versenyt. Egyébként eszemben volt, hogy hívjalak, sőt azt terveztem, hogy leugrok a Mountexbe, és dumálunk, de sajnos nem volt rá időm, és a sok szerveznivaló miatt kiment a fejemből. :(

Emailt hova küldjek? Küldjél már egyet, a címem fenn van a weboldalon (Rólunk, Tagok, ...)!

Március végén akkor számítunk rád! :)

(holnap reggel is megyünk)

Jee
Előzmény: tzuiop (7352)
FreeTomee Creative Commons License 2005.11.29 0 0 7353
Április 27 a szülinapom,amikor 18 leszek és indulhatok saját felelőségre egy versenyen.Látom vágod a kerékpáros edzéseket.Hát őőő csak szerényen,hogy mindennek megvan az ára.nem egyszerű eljutni a legjobb szintig.Tom Sietas se a 10perces rekordjával kezdte a statikus apneát! :) Tényleg csak szerényen,hogy már-már év vége felé élvezem ha 180 felett lehet a pulzusom.enyhe mazoista létemre szeretem ha szenvedek.Itt Tatabányán szoktak rendezni évente egy Gerecse 50 nevű teljesítménytúrát,amit a legutóbb teljesítettem is,habár nem edzettem rá így a lábam már a vége elött 20km-mel elkészült.Mikor visszaértünk az erdőből az első aszfaltútig,apum feladta(azért szépet teljesítette,mert ő meg állandóan autózik!A múlkor lett 1 éves a kocsija és 60.000Km-ert tett már bele,szóval mindig úton van)Na visszatérve a biciklizéshez a kedvenc versenyszámom az időfutam.Itt egyesével szabad menni,általában 20km a táv és ing-gatya feelinggel végig! :) Na akkor vissza az Apneához.Elég érdekes az eset a sráccal.Azért kivi lennék hogy nem fájt a feje utána?Én a teszt alatt végig tudatomnál voltam a segítőm állítása szerint,én csak küzködtem hogy állva maradjak,ami sikerült is.
Előzmény: jee_c (7351)
tzuiop Creative Commons License 2005.11.29 0 0 7352

Szia Jee!

:))

 

Milyen verseny volt? MAN?Szívesen mentem volna segíteni!!!!!

Legközelebb szóljatok(írjatok egy mailt) Pl: Márciusban is!!!

 

Nagyon, nagyon ramaty kondim van (egy éve kiment a térdem és azóta sem nagyon lehet szaladgálni sokat(szóval ohne aerob edzés), néha megyek úszni is, de már nem bírom olyan jól, mint régen:(, no meg reggel nehéz felkelni, ha 3-4 körül fekszel!:)

 

Hánykor vagytok ott?(Komi?)

 

Tzui

 

Előzmény: jee_c (7351)
jee_c Creative Commons License 2005.11.29 0 0 7351
Hey Tzui!
Nem jelentkeztél amikor a verseny volt, pedig jó buli volt (bár nekem, mint szervezőnek azért egy kis öszüléssel járt :)).
Mi a szüzsé? Kedden csütörökön regel lenn vagyunk a szokott helyen (sátras). Gyere le! Ez parancs. :)

Szabadtüdőzés alias apnea: inkább az apnea.lap.hu-t javasolom, illetve természetesen a www.aida-hungary.hu -t.

Lényeges: apneát egyedül sose! Szárazon éppen lehet, de az sem igazán javasolt. Példaképpen: egy újonc elmesélte, hogy több, mint 7 percet csinált szárazon. Később kiderült az elmondásából, hogy 4 perc után valamivel elájult, majd amikor magához tért 8 perc körül járt már a stopper, és azt hitte, hogy addig nyomta.. :)

Tomi, nekem is van egy országúti bringás barátom, és mivel Izraelben melóztunk, propagáltam neki a freedivingot. Persze tetszik neki, egy hete írta, hogy sikerült uszony nélkül leérnie az eilati roncs fedélzetéig (20-21 m).. :) Ja, titeket aztán valóban irigyellek az aerob kapacitásotokért! :) Ha komolyabban érdekel a freediving, akkor várunk valamelyik edzésünkre, a www.aida-hungary.hu oldalról illetve annak a fórumáról könnyen fel tudod velünk venni a kapcsolatot - sőt a pécsi srácokkal is (Balázs, Gyuri).

Az április 27-et honnan vetted? :)
Szlovéneknél mácius 3-4, nálunk március végén tervezünk versenyt.

üdv,
Jee
FreeTomee Creative Commons License 2005.11.29 0 0 7350
Én mindig egy picit kalimpászok a kezemmel mintha lefelé akarnék menni ez jó edzés azért.megnyugtatod magad hogy bírod még egy kicsit.Aztán persze lehet hogy ez hülyeség egy Apnea szakember szemével.Szerintem nem veszélyes annyira mert tisztában vagyok képességeimmel.Huh nagyon kiri/fura volt az az ájulás teszt.Nem volt gond vele.Amúgy országuti kerékpározom versenyszerűen,ezért ilyen spéci a tüdőm.de azért van mit fejlődnöm.Régebben az ágyban fekve tartottam vissza a levegőt,de azt hallottam hogy semmi értelme.Akkor mindig 4perc felett teljesítettem.valóban más,mert vízben mégiscsak mozog az ember annyira.De a lenti világ nagyon szuperül megnyugtat.Lehet olyan pulzmérőt kapni ami víz alatt is jó?
nipissing Creative Commons License 2005.11.28 0 0 7349

Nagyon intelligens állat, ha nyugodtan viselkedsz, meg tudod simogatni is. ha kellőképpen lassan mozogsz, a tintahal és a szépia is szembefordul veled, nagyon kíváncsiak. Sokszor ez a vesztük. Buta hal ha nem lát nagy nyitott szájat, már nem fél.

A feljövetel nálam azt jelentette, hogy mozdulatlanul hagytam magam a felszínre emelkedni. Jobban sikerült, mintha felúsztam volna. Pedig 6 kiló ólommal merülök.Ez tengerre igaz. A kötél meg nagy segítség. Ha rángatod, tudják,baj van.

Előzmény: FreeTomee (7348)
FreeTomee Creative Commons License 2005.11.28 0 0 7348
Egyszer az Adrián történt vala :) Nah szóval most nyáron volt hogy két merülés(búvárpalackos) között szabadtüdőzgettem.mikor feljöttem a víz alól 2perc 30 másodperc után apum megkönnyebbülését láttam miután megdörgöltem a szemem,hogy a víz ne zavarja.Nem tudta hogy én eddig bírom és már megijedt.Amúgy 8 méteren voltam el a halak között.találtam egy polipot ami tökre megnyugtatott.nem menekült el képzeld,talán azért mert nem volt az a buborék és nem zavarta meg semmi.szerintem azt nem zseretik és azért nem lehet búvárkodás közben igazán megfigyelni,mert elmenekül egyből valami résbe.
tzuiop Creative Commons License 2005.11.28 0 0 7347

Pár éve még volt aki komolyabban foglalkozott Pécsett az apneával. Itt TéBé nickkel találod meg 2002-2003 körüli hozzászólások közt!

 

Ha valakit érdekel a téma akkor itt kezdje, ez a legjobb pont!!!!!!!!:

 

 

http://www.aida-hungary.hu/

Előzmény: haru (7343)
nipissing Creative Commons License 2005.11.28 0 0 7346

No Jó, de Ő kezdőként az egyperccel is túlteljesít.

Csak példaként. Van egy tizennégy méteres kötelem, samuval a csónakból le függ. Megindulok le, majd belepusztulok. Nem sikerül. Tavaly még ment.Újra és újra.Csőd. Este felhúzom ,lemérem. A fenébe ez a húszméteres.

Előzmény: FreeTomee (7345)
FreeTomee Creative Commons License 2005.11.27 0 0 7345
2 perc? Én 3:42ig bírtam.akkor már csak azt kell kivárnom hogy április 27 legyen és indulhassak ilyen versenyen? :)
nipissing Creative Commons License 2005.11.26 0 0 7344

http://buvar.lap.hu/  , jelszó apnea, vagy szabadtüdős búvárkodás.

Vízben lehet gyakorolni - hozzá nem értő módon csinálva - fuldoklásnak hívják.Ha kapálózol 10 mp alatt véged, ha nyugton maradsz akár két percig is kibírod. nip.

 

Előzmény: haru (7343)
haru Creative Commons License 2005.11.25 0 0 7343

Üdv mindenkinek!

Az érdekelne hol lehet utána nlni annk,hogy kihazánkban hol lehet szebadtüdősmerülést gyakorlni?Valószínű béna vagyok mert nem találtama neten ezidáig.Pécsen vannak akik ezzel foglalkoznak?

előre is köszönökminden segísséget.

FreeTomee Creative Commons License 2005.10.08 0 0 7342
Nem nézem se a Dunatévét se mást,kívéve a Tour-t, a Vuelta-át,és a Giro-t!(kerékpárversenyek) :)
sygma Creative Commons License 2005.10.08 0 0 7341
> Ebben a tv-nézés is beletartozik!

Nem, nem TV-nézés, hanem "DunaTV".
Utazós listákon "mi az a sznori?" -ra adott válasz: "Maszk fel, pipa be, fej viz alá, és enjoy the DunaTeeVee!" (tudod, az akváriumos adásszünet :)

-Sygma
Előzmény: FreeTomee (7340)
FreeTomee Creative Commons License 2005.10.07 0 0 7340

Szia Kedves Sygma!

 

Ismétlem,SEMMIRE SE JÓ!Ebben a tv-nézés is beletartozik! :)

Ki akar meghalni egy kanapén?Inkább a tengerbe,ahogyan a Nagy kékségben is teszi ezt Jaques.Tehát meg se vedd!

sygma Creative Commons License 2005.10.07 0 0 7339
Jé, él a topik! :)

Kedves FreeTomee!

Köszi az infót, én is ezen az állásponton vagyok. Mondjuk a vizfelszinen való egyszeri "DunaTV-zésre" talán jók ezek.

-Sygma
Előzmény: FreeTomee (7338)
FreeTomee Creative Commons License 2005.10.01 0 0 7338

Kedves Sygma!

 

"Mostanság nagyobb áruházakban osztogatnak T*cckó gazdaságos sznorikészletet. 2-3 eHUF, szemüveg, pipa, némelyikben békatalp is van.
Jók ezek valamire? "

 

Áruházakra csodálatosnak tűnő árakkal ellátott termékekre NE bízd az életed!Egyáltalán nem a minőségről híresek!És ha a baj víz alatt következik be...

FELEJTS EL! :)  Inkább kerüljön egy kicsit többe,mint egy életbe(azt nem lehet megfizetni!!!)

 

Kicsit régen írtad már,de éreztem hogy erre válaszolni kell!

-hanyi- Creative Commons License 2005.10.01 0 0 7337
Előzmény: FreeTomee (7336)
FreeTomee Creative Commons License 2005.10.01 0 0 7336

Sziasztok!

 

Új tag vagyok erre felé a fórumon.

Kérdésem lenne hogy milyen kategóriákban vannak a versenyzők egy szabadtüdős versenyen?Jah és milyen időket szoktak lent tölteni?Oh,mielött még elfelejteném 88-as születésű vagyok. Beleolvasgattam az oldalakba,de nem találtam hasonló kérdést, ezért bátorkodtam írni! :)

 

Válaszokat,vagy esetleg valami eredménylista helyének címét a neten előre is köszönöm!

 

További szép napot!

jee_c Creative Commons License 2005.09.17 0 0 7335

Megrendezzük a II. Magyar Apnea Nap versenyt, november 12-én Székesfehérvárott.

 

Részleteket a http://www.aida-hungary.hu címen olvashattok.

HOH0 Creative Commons License 2005.08.20 0 0 7334
>vízalatti gokart - ezen még dolgozom
nah ez tetszik erre benevezek
van már valami konkrét ?

én mindenképpen villamos meghajtású nyitott jármûre gondolok...

Na összedobunk egy ilyet ? :)

zsolt
Előzmény: also_sprach (7319)
jee_c Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7333
Aber ja. :)
Előzmény: lborli (7331)
-hanyi- Creative Commons License 2005.07.17 0 0 7332
Emberek!

Kéne nekem egy jó orrcsipesz! (rossz van)
Nem "vizibaletthoz" kellene. A mostanival nem tudok egyenlíteni.
A forrás megjelölést "tehetségtelen amatőr" jeligére emilben.

kösz
lborli Creative Commons License 2005.07.09 0 0 7331
Na so was!
Előzmény: jee_c (7330)
jee_c Creative Commons License 2005.06.30 0 0 7330

-> www.aida-hungary.hu , fórum ott. :)

Előzmény: lborli (7329)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!