Keresés

Részletes keresés

Vanshotzker Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160221

en tovabbra is felhaboritonak tartom h mi a francot keres a Puskás Ferenc akademia egy porfeszek felcsuton. Nem is beszelve arrol, hogy egy ilyen mocsok vezeti mint mezey. szegeny Ocsi bacsi.

Előzmény: Emi2 (160218)
The Evil Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160220

Voltaképpen ugyanazt gondoljuk, csak nálad nem lényeges szempont a játék, vagy nem hatott meg a teljesítmény.

Szerintem a svédek elleni hazai lesz a leginkább mérvadó előrelépés szempontjából. Ha 1995 után végre sikerül legyőzni Olafékat, akkor nincs miről beszélni. Ha nem, akkor aláírom a topogást.

Előzmény: Feyd-Rautha (160217)
The Evil Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160219

Meg a fiatalítás. Azt nyilván nem mondhatjuk, hogy több pontot szerzett a csapat, mint amennyit szerzett!

Előzmény: Feyd-Rautha (160214)
Emi2 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160218

De örülnénk, ha a mi csapataink minél jobb pozícióban végeznének!
 

 

Nálam ez mellékes kérdés! Ha sikeresek vagyunk, nyilván örülök, de az a lényeg, hogy az Akadémiáról kikerülő játékosok árasszák el a magyar futballt, és legyenek kiemelkedő futballistáink. Az akadémiai rendszernek ez az elsődleges célja.

 

Mikorra lát esélyt arra, hogy a fiatalok tényleg első osztályú futballisták lesznek?
 

 

Folyamatosan jönnek fel a játékosok. Az első korosztályunk, az 1990-ben születettek, még egy „hevenyészetten” összerakott csapat volt. A fiatalabb korosztályok beléptetése szakmailag óriási jelentőségű esemény volt, mert „kiterjesztettük a szárnyainkat” a minél fiatalabb korosztályok fölé. Nem kapkodva, hanem értelmes szakmai munka alapján. Így egyre precízebb a gépezet, hiszen az alsóbb korosztályokban már minőségi szinteket tudunk produkálni, komoly edzésmunkával magasabb színvonalra tudjuk hozni a játékosokat, mintha menet közben válogatnánk ki egy-két gyereket. Nagyon komoly munkáról van szó! Ifjabb Tajti József menedzseli a programot, és remek eredményeink vannak. Rengeteg tehetséges játékos gyülekezik a „sátortető” alatt.

http://www.pfla.hu/?q=news/791

 

Nem egységes a szakma az akadémiákkal kapcsolatban? Nem először olvasok olyan cikket, amelyben nem egységes álláspontot képviselnek az edzők erről a kérdésről. Én  azt hittem egyetértés van ezen a fronton.    

Előzmény: Emi2 (160216)
Feyd-Rautha Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160217

Ezek az elemzések egy hangyafasznyival sem mutatnak még csak élvezhetőbb focit sem a Koeman éránál, ilyeneket azokról a meccsekről is simán lehet írni, és mind a két korszak meccseit lehet ugyanígy pocskondiázni. Ezért semmit sem számít a szerintem tetszetősebben játszunk szöveg, ha az MLSZ vezér értékeléséhez használjuk.

 

A fiatalításról szóló ha, meg volna, meg biztos így lenne pedig még ennyit sem ér. Szerintem meg Koeman legalább ennyit fiatalított volna, és Komanra építette volna a csapatot Na, és akkor most honnan tudjuk, kinek van igaza.

 

Ezért maradnak továbbra is a tények, azok pedig nulla elmozdulást mutatnak. Eddig. Hollandok ellen remélem megmutatkozik, hogy tényleg van-e fejlődés.

Előzmény: The Evil (160205)
Emi2 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160216

„Természetesen nem jó, ha egy külföldi játékos a padot koptatja, ugyanakkor hiába szeretnénk mi magyar labdarúgókat hozni, ha egyszerűen nincsenek. Nem azért nem veszünk magyar futballistát, mert drága, hanem azért mert egyszerűen nincs” – fogalmazott Csank János, aki éles kritikával illette a hazánkban egyre inkább teret nyerő akadémiai rendszert.

„Mi még mindig azt hisszük, hogy az akadémiák jelentik a jövőt, amikor külföldön már kezdik bezárni őket. Az akadémiák képtelenek annyi élvonalbeli játékost kinevelni, amennyire szükség lenne. Azok a játékosok pedig, akik odakerülnek az akadémiáról a felnőttcsapatokhoz, többnyire nem játszanak, mert az edzők meccseket akarnak nyerni, nem merik bevetni őket. A magyar piac totálisan beszűkült, nagyon sok csapat megszűnt, nincs vidéki merítési lehetőség, az alacsonyabb osztályokból szinte már nem is lehet labdarúgókat hozni” – formált véleményt a ZTE vezetőedzője, akivel Sisa Tibor is egyetért.

„Egyszerű a képlet: nálunk nincs elég játékos, míg külföldön sok országban többlet van a futballistákból, ezért sokkal könnyebb légiósokat igazolni. Nem teljesen értem az akadémiákat. Éves szinten legalább 100 játékost kellene betolniuk a magyar labdarúgásba a különböző akadémiáknak, de nagyon sok fiatal nem kap lehetőséget az első csapatoknál, évekig csak kispadozik, mert elengedni sem akarják. A másik véglet pedig, amikor túl korán külföldre kerül a fiatal, ahol gyakran úgyszintén elkallódik. Kellenek az akadémiák, de nem ilyen rendszerben” – mondta Sisa Tibor, aki az U19-es válogatott korábbi kapitányaként szívén viseli a tehetségek sorsát.

A mester szavait alátámasztja egy korábbi elemzésünk is, amelyből kiderült, hogy a 2008-ban az U19-es Eb-n bronzérmet szerző csapat 18-as keretéből mindössze négy futballista (Szekeres Adrián, Debreceni András, Gosztonyi András és az azóta már Norvégiába szerződő Korcsmár Zsolt) tudott stabil NB I-es játékossá válni, míg külföldön egyelőre csak Koman Vladimir tudott gyökeret verni.

„Éppen ezért nem vagyok a külföldi játékosok ellen. Sőt büszke vagyok rá, hogy korábban például a kameruni Kouemaha és a montenegrói Polekszics is nálam kezdett el futballozni Magyarországon, Tatabányán, és később mindketten válogatottságig vitték. Persze szeretnék minél több magyar fiatallal dolgozni, jó lenne, ha egyetlen nyelvet használva lehetne edzést tartani, de ez nem így működik” – mondta Sisa Tibor.  

http://www.nemzetisport.hu/labdarugo_nb_i/csank-sisa-a-rengeteg-probajatekos-az-akademiak-kudarca-2061913/

 

Feyd-Rautha Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160215

És mi mutatja, hogy pl. Vadócz sokkal rosszabb választás lenne, mint Elek - akit ha jól emlékszem, szintén Koeman hívott be először.

Előzmény: The Evil (160212)
Feyd-Rautha Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160214

Hogyne lenne, csak a számomra szórakoztatóbb, meg szoimpatikusabb játékosokkal elért volt az eddig az összes érv, amit sikerült felhozni a fejlődés mellett, és lássuk be, ezek nem érvek, csak érzések.

Előzmény: The Evil (160208)
divaoni01 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160213

Az itthoni moldáv meccsen is figyelted te, ezt a Liptákot vagy csak a vidiben ?

Előzmény: The Evil (160212)
The Evil Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160212

Horváthot és Eleket ne említsd, mert összezavarod Feyd-Rauthát, aki szerint a Vidi-játékosok miatt tetszik jobban ES mester csapata.

 

Varga jó példa, Elek helyett sztem tuti Dárdait vagy Tóth Balázst vagy Vadóczot játszatná. Persze ez csak feltételezés.

Horváth már légiós, ő valszeg sokat játszott volna ősszel, amit személy szerint rosszabb választásnak tartok, mint Liptákot (ezzel a mind2 játékost jól ismerő Vidi-szurkolók többsége szerintem egyetért).

Előzmény: angyalhentes (160211)
angyalhentes Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160211

A fiatalításról: Koeman ezerszer elmondta, hogy nála igazán csak a külföldön játszók számítanak, tehát kár is lenne azt képzelni, hogy így átalakította volna a csapatot. Komant valszeg berakta volna a kezdőbe, valami kis reszelék a keretbe, és ennyi.

 

Varga, Elek, Horváth. 

 

A vita többi része nem érdekel, de azért ne teoretizáljunk már olyasmit, amire van tényszerű adat.

Előzmény: The Evil (160205)
Bubba 'dózsás' Rubinstein Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160210

közönségszórakoztató módon

 

Melyik ország szurkolótáboráról van szó?

Előzmény: divaoni01 (160209)
divaoni01 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160209

Rendben, akkor most közönségszórakoztató módon, nyílt sisakkal fogunk támadni a hollandok ellen.

 

Nem úgy mint mikor at előző érában, a hasonló játékerőt képviselő csapatok ellen, mikor bizony szégyenszemre beálltunk keményen bekkelni.

 

 

Előzmény: The Evil (160206)
The Evil Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160208

Kár ennyit gépelni, ha kiforgatod a szavaimat, meg olyan dolgokkal vitatkozol, amit én le nem írtam.

 

A makacs tények (= szerzett pontok) kérdéséhez annyit hadd tegyek hozzá, hogy a futball azért több, mint matematika, jobb helyeken még szórakozásnak is beillik, bár tudom, kispestiként könnyű erről megfeledkezni :)

 

A Koeman-csapatnak minden hazai meccsén a helyszínen szurkoltam (leszámítva a portugál meccset), szóval azt hiszem van annyi jogom kiállni a véleményem mellett, mint bárki másnak.

Előzmény: Feyd-Rautha (160199)
Bubba 'dózsás' Rubinstein Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160207

Sanyiról leszállsz, vagy elkezdek Mutumbázni.

Előzmény: The Evil (160206)
The Evil Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160206

Véleményem szerint meglepő módon nem lett stabilabb, mint amikor 9 emberrel védekeztünk, a különbség csak annyi, hogy most már van előrejátékunk is azon túl, hogy felbasszuk az egy szem Torghellére a labdát.

Előzmény: divaoni01 (160197)
The Evil Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160205

Az angolok ellen addig játszottunk "szépen", amíg Egervári nem hozta be Lipták helyett Komlósit, Elek Ákos helyett Tóth Balázst. Onnantól nem nagyon volt nálunk a bogyó.

Svéd -OK

Moldáv - tudom, hogy a tévé előtt kapartátok a falat, de a helyszínen a hibákkal együtt nem tűnt rossznak a csapat, ráadásul óriási volt rajtuk a nyomás, hiszen egy szar eredmény gyakorlatilag azonnali kiesést jelentett volna.

Finn - "ha a bíró hamarabb lefújja" - ha a bíró nem fújja be a lest, akkor 2:0, egyébként pedig Dzsudzsi másodpercre pontosan baszta be sokadik helyzetünket...

"Amúgy a szövetségi kapitányváltás óta már korántsem vagyok benne biztos, hogy az északiakat megvernénk." - ezt bevallom nem értem.

 

"Koemannál az összes barátságos meccset erős és majdnem minden esetben motivált ellenfél ellen játszottuk." - basztattuk is őt emiatt eleget.

 

A fiatalításról: Koeman ezerszer elmondta, hogy nála igazán csak a külföldön játszók számítanak, tehát kár is lenne azt képzelni, hogy így átalakította volna a csapatot. Komant valszeg berakta volna a kezdőbe, valami kis reszelék a keretbe, és ennyi.

Előzmény: kannibál Kovács (160195)
Bubba 'dózsás' Rubinstein Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160204

tol ez a szerethető nem akkora dolog mint gondolod.

 

Te is szerethető vagy.

Előzmény: tol (160171)
Emi2 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160203

Picike reménysugárt mondtam, és a "Hollandok elleni mérkőzést és a szerencsés 4 pontot" -ra reflektáltam. :-)) Viszont ha azt nézem, Koemanhoz képest stagnálunk,akkor 4-6 pont minimum meg lesz, de annyit olvastam már Csányi ill. tol csodálatos jövőképét (így legyen), hogy 9 pontot be is írtam a virtuális jegyzőkönyvembe. 

Előzmény: 50-50 (160202)
50-50 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160202

Svéd-moldáv-finn meccs 9 pontja?!

Ha ez meglenne , már most aláírnék a 2 holland meccsre akár egy összesített 1-12-t!

Nemcsak a svéd, de a kinti moldáv, majd az itthoni finnek elleni meccs is kutya nehéz lesz, függetlenül attól, hogy a 2 utóbbi ellen összejött ősszel a 6 pont!

Előzmény: Emi2 (160193)
Feyd-Rautha Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160201

nem játékhiányos

Előzmény: Feyd-Rautha (160199)
angyalhentes Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160200

Véleményed szerint mennyiben stabilizálódott a védelmünk, az új érában ?

 

Ja, nem derült ki, mert csibészesen elkerültünk minden támadni képes ellenfelet.

 

Azért a svédek és a moldávok ellen sajnos megmutattuk, mit tudunk.

 


Előzmény: divaoni01 (160197)
Feyd-Rautha Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160199

"Koeman alatt minden egyes perc kínkeserves izzadás volt" ez nettó baromság. konkrétan olyan szarul nem nagyon játszottunk - talán a kinti portugál meccs kivételével, mint a legutóbbi svéd meccsen.

 

Komant meg más fiatalokat már a holland is be akarta építeni, csak akkor az utánpótlás válogatott fontosabb volt - a Mester vezetésével. De amúgy sem érdekel, hogy a magyar válogatott csibész tinikkel vagy roskatag veteránokkal jut ki az aktuális eseményre: jusson ki. A fiatalok nevelése nem a válogatott feladata.

 

Jött Laczkó, akinél szarabb szélsőhátvéd még nem húzta fel a válogatott mezt magára, és van egy nem játékhiányos Hajnal, és a Cvitkovics, Lipták, Lázár, Priskin sor semmivel nem megnyugatóbb, mint a Torghelle, Bodor, Vanczák, Szélesi, Tóth Balázs.

 

Te szívesebben nézed, mert tele van fehérváriakkal, és a nálatok istenként tisztelt Tésztás intézi a válogatott ügyeit. Én ugyanolyan szívesen nézem most is, mint akkor, ugyanannyira szeretem, meg minden ilyen fasz dumát fel tudok még sorolni, a tények azonban továbbra is szigorúan azt állítják: a válogatott egyelőre hajszálpontosan ugyanott tart, mint Koeman alatt. És az hogy számodra előrelépést jelent, hogy vidisek is játszanak benne, az még az égvilágon semmiféle objektív fejlődést nem jelent, pusztán a Te szubjektív szempontjaidnak jobban megfelel a válogatott összetétele.

 

És Csányi bácsitól pedig qrwára nem az érdekel, hogy az ő szubjektív véleménye szerint jobb vagy rosszabb a helyzet, hanem tényekkel alátámasztott értékelést szeretnék. És a tények, a maguk makacs módján továbbra is NULLA előrelépést mutatnak. Ami alapjában nem is lenne nagy baj, hiszen a fejlődéshez a svédeket kellett volna legyőznünk, de ha az a legnagyobb pozitívum az új vezetőség ténykedése alatt, hogy a válogatott ugyanott tart, akkor szarban vagyunk.

Előzmény: The Evil (160194)
szaltósGera Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160198

Koeman és Sanyi bá faszának ismételt méregetéséből is kikövetkeztethető, hogy közeleg a válogatott szezon :)

divaoni01 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160197

Véleményed szerint mennyiben stabilizálódott a védelmünk, az új érában ?

 

Ja, nem derült ki, mert csibészesen elkerültünk minden támadni képes ellenfelet.

 

Furfangos húzás !

 

Csak így tovább !

Előzmény: The Evil (160194)
kannibál Kovács Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160196

A fiatalítás számonkérése is nevetséges.

Egyrészt azért, mert a Koeman-csapat európai mércével mérve egyáltalán nem volt öreg. Másrészt pedig az a probléma, hogy a kurvára fontos londoni olimpia miatt Koeman nem tudott idejében hozzányúlni az utánpótláskorúakhoz (holott már 2009 őszétől kezdve rendre azt nyilatkozta, hogy szeretné beválogatni a legjobbakat). Vargát például már 2009 őszén játszatta az A-csapatban (a portugálok és a dánok ellen is szerepelt), csakhát jött a Mesteredző, és a rohadtul fontos londoni olimpia miatt lenyúlta a holland edző felfedezettjét. Szalait sem érdemes számon kérni, lévén 2009 őszén egy spanyol harmadik ligás csapat kispadján gubbasztott.

kannibál Kovács Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160195

Koemannék minden perc kínkeserves izzadás volt? Lehet. És Egervárinál?

 

Az angolok ellen csak addig játszottunk "szépen", amíg az ellenfeleknek nem volt kedvük játszani. Amikor Gerrard megrázta magát, percek alatt lenyomtak minket. A svédek és a moldávok ellen nézni is rossz volt a mieinket. San Marino ellen valóban nagy legények voltunk, de nehogy már ez legyen a mérce. A finnek ellen döntetlen lett volna, ha a bíró picivel hamarabb lefújja. Amúgy a szövetségi kapitányváltás óta már korántsem vagyok benne biztos, hogy az északiakat megvernénk. A litván meccs komolytalan volt.

 

Koemannál az összes barátságos meccset erős és majdnem minden esetben motivált ellenfél ellen játszottuk. A tétmeccseken pedig csak az agyhalott magyar pepsifocisok nézik a játék képét, mert a profi világban ezen a téren csak az eredmény számít.

Előzmény: The Evil (160194)
The Evil Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160194

Koeman alatt minden egyes perc kínkeserves izzadás volt, a svédek ellen ugyanúgy, mint Málta ellen (na jó, a dánok ellen idegenben jók voltunk). Tol-nak igaza van abban, hogy a csapat megfiatalodva hozta az eredményeket, és ez előrelépés (most jöhetünk azzal, hogy Lakat Té Karcsibácsi is beépítette volna Komant, de hát most Egervári a szövkap és nem más).

 

Torghelle, Bodor, Vanczák, Szélesi röppent, hogy extra örömet is okozzak, Tóth Balázs is, és Dárdai sem döcög már a középpályán. Nem hiszem, hogy bárki közülük túl sok embernek hiányzik, az viszont szinte tuti, hogy Koemannál még ott lennének.

 

A finn meccs értékeléséhez annyit hozzátennék, hogy az első 45 perc volt szenvedés, a második félidő teljesen rendben volt (ha nem nézik be a lest Geránál, 2-0-al mentünk volna az utolsó 10 percre).

 

Ha nagy mákkal összekaparnánk egy X-et a hollandok ellen, attól önmagában szart se lépne előre a válogatott. Egy héttel később már itt is csak úgy emlékeznének arra a meccsre, hogy a hollandok beleszartak, meg pechjük volt, meg nekünk mázlink, és különben is rúgtak egy négyest-ötöst a visszavágón.

 

Szószaporítás helyett: én sokkal szívesebben nézem a mostani magyar válogatott meccseit, és mivel nem vagyok mazochista, ez számomra már épp elég előrelépést jelent.

Előzmény: Feyd-Rautha (160189)
Emi2 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160193

Hollandok ellen még az 1 pont is sci-fi kategória. Legjobb játékosunk náluk esetleg odaférne a cserepadra,  minden poszton klasszisok sokaságát vonultatják fel. Persze nem kell tele gatyával kimenni, meg kell próbálni mindent, de ne legyen világvége hangulat ha itt is, ott is  szétszednek minket. Svéd-Finn-Moldáv mérkőzés 9 pontja lehet az elsődleges megoldandó feladat, amire azért talán még van is picike reménysugár.  

Előzmény: sópipa (160188)
maribor Creative Commons License 2011.01.27 0 0 160192

Igen, bizakodhatunk, de az 1 pont sincs a realitas talajan.

Előzmény: Feyd-Rautha (160190)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!