Keresés

Részletes keresés

andor28 Creative Commons License 2020.05.04 0 0 91487

Jó reggelt Zsiványok!

 

Még mindig csúszik sajnos nálam a motorozás...

Egy eléggé perverz kérdésem lenne: nincsen valakinek otthon elfekvőben 3db féktárcsája az XTZ 750 tehénhez?

Amit Babszi Barátom csinált nekem az nagyon profi, de amit vettem hozzá betétet most az annyira kemény hogy elkezdte forgácsolni.

Szóval két első és egy hátsó ha valakinek van az ne tartsa magában és közölje velem. B*xottul nincsen kedvem venni 90e ért venni 3db tárcsát...

 

Most egyenlőre rendeltem 3db nem annyira zorall betétet, de majd kellene az a 3 tárcsa :( 

 

Előre is köszi!

 

Mistrál nem fogod elhinni, de még mindig nem tudom mit tud a sisak :)

Majd a napokban fogom kipróbálni ha kész a Gép :)

ETZ69 Creative Commons License 2020.05.02 0 0 91486

Talán a markolatfűtés biztije kiment és a komputer nem érzékeli hogy van , ezért a menü sem hozza .  Ez csak tipp , lehet akár szakadás is , a canbus rendszer érdekes dolgokat csinálhat .

Előzmény: mazVARA (91485)
mazVARA Creative Commons License 2020.05.02 0 0 91485

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, hátha valaki már belefutott ebbe... XT1200ZE, 2015, a menüjéből minden nyom nélkül eltűnt a markolatfűtés, úgy kompletten. Akksi saru levétel sem segített. Hogy lehet ez???

andor28 Creative Commons License 2020.04.22 0 0 91484

emiatt szeretünk mert olyan tájékotott vagy :)

Előzmény: dzoltan82 (91483)
dzoltan82 Creative Commons License 2020.04.22 0 4 91483

Csak par aprosag:

A mics az roman

Az ozujsko meg horvat, de amugy igazad van, meg is nezem ha hazaerek, ott vagy e hatul :D

Előzmény: andor28 (91480)
andor28 Creative Commons License 2020.04.22 0 0 91482

elírtam... 2010-ben vettem a Szörnyet :) 

Előzmény: andor28 (91481)
andor28 Creative Commons License 2020.04.22 0 0 91481

Mistrál:

 

Pont erre gondoltam valamelyik nap 2011. okt.15.-én vettem a motort 16:00kor.

Veletek rá következő évben találkoztam és azóta sem tudtok levakarni magatokról (pedig megpróbáltátok) :D :D 

Sokszor gondolok vissza az első (számomra komolyabb) homokozásra ahol sikerült is megreccsentenem az egyik idomot.

Emiatt került fel kb 3 hétre rá a vadrács előre :) De viccet félretéve tényleg nagyon szép emlékeim vannak azóta is Veletek!

Csak az Qva homok ne lenne :D 

Előzmény: Mistral1 (91479)
andor28 Creative Commons License 2020.04.22 0 0 91480

ejj de szellemesek vagyunk :)

Zoli neked nem tett jót a karantén :D Inkább menjél szépen hátra és nézd meg, hogy ott vagyok-e :D

 

Amúgy igazán csinálhatnál már egy meetinget Szabadkán, ahol szét zabálhatnánk magunkat mícsből :D és hozzá a finom ozujsko pivot :)

 

Előzmény: dzoltan82 (91478)
Mistral1 Creative Commons License 2020.04.21 0 0 91479

Andos, 11-es Évadnyitó!?  Megvan?

 

Az volt az első tűrád velünk, jól emlékszem? Vannak még emlékek ám róla - sztem nálad is :-))))

 

Amúgy milyen sisakot is akarok venni?? Mintha Szattisnak ugyanolyan lenne - de nem biztos, mert ő pár éve vette már. De még vki vett most ilyen O'Neil-t.

Előzmény: dzoltan82 (91478)
dzoltan82 Creative Commons License 2020.04.21 0 2 91478

Mindenkeppen kerunk beszamolot terepes tapasztalatokrol, kulonoskeppen mely fosohomokkal!

Előzmény: andor28 (91477)
andor28 Creative Commons License 2020.04.21 0 0 91477

Mistrál bácsi!

 

Sajnos a motorom még a szervízben van mert most vár a műszaki vizsga időpontra.

De amint megyek vele adok Neked infót mennyire fajin :)

 

Előzmény: Mistral1 (91476)
Mistral1 Creative Commons License 2020.04.21 0 1 91476

Andor bátyó, toljad azt a motorozkodást, mert kellene infó a sisakról!

Van egy heted, hogy beletegyél egy százkilométernyit!

Rudó Creative Commons License 2020.04.20 0 0 91475

Kipuffot felcsiszolod és lefújod hőállóval vagy legyártatod savállóból. 

Előzmény: hardworker (91470)
ronya1 Creative Commons License 2020.04.18 0 1 91474

kipufogót ha zavar a rozsda meg kell csináltatni rozsdamentesre, tudok lakatost aki bevállalja reális áron, bár biztos nem lesz olyan szép mint egy gyakorlott kipufogós csinálná

szelephézag ellenőrzést amíg jól indul és nem csattog túl sok értelme nincs csinálni, bár nem sok idő és fáradság az a lényeg hogy a kupakokat ne tépd meg nagyon, inkább cserélj benne o-gyűrűt, jártam már úgy több motoron is hogy annyira meghúzták hogy utána lehetetlen volt sérülés nélkül levenni

Előzmény: hardworker (91470)
Mouse80 Creative Commons License 2020.04.17 0 0 91473

Köszönöm, írtam!

Előzmény: CsLacc (91472)
CsLacc Creative Commons License 2020.04.17 0 0 91472

Írj rám a mail címemen (publikus) és összehozzuk az eszmecserét.

Előzmény: Mouse80 (91469)
Mistral1 Creative Commons License 2020.04.17 0 1 91471

1. ön: hogy micsodáát?? Én 8 éve szedtem szét utoljára emlékeim szerint...

2.rozsda: van!  Nem indítod be :-(   De ha már kifúj, akkor keress másikat, mert a műszakin nem díjazzák.  Ha találsz, XT 400-ra való is jó hozzá, mert az én négyszázasomon a 600 leömlője van.

Facén Dudás Zsolt, Balassagyarmat-ot keresd meg, XT-ket bont.

3.hézag: én a "könyvelős" tudományommal inkább nem nyúlok hozzá - két éve be volt állítva, jó az még most is! :-)))))   De ha vkinek van affinitása, lehet azt sűrűbben is...

Előzmény: hardworker (91470)
hardworker Creative Commons License 2020.04.17 -1 0 91470

Sziasztok!

 

Korábban már írtam az XT600E-m indítási gondjáról, amit sikerült végre elhárítanom. A hiba az önindító reléjében volt, amit cseréltem egy 660-as bontottjára, így most kifogástalanul indul.

 

Sajnos (szerencsére?), szétkaptam mindent, mire meggyógyult a mocim, így lenne pár technikai jellegű kérdésem a hozzáértőkhöz:

1.) Az önindító tengelyvégét, szoktátok zsírozni, vagy inkább nem, nehogy összeszedje a dzsuvát?

2.) Kipufogó rozsdásodásra van valami jó módszer? (Én tavaly fújtam le hőállóval, az egyik könyök megint rozsdásodik. Talán kifúj a kipufogó és azért?) Esetleg, tekerjem be szalaggal, hogy védje?

3.) Ha -fülre- szépen jár a motor, akkor is ellenőrzitek a szelephézagot, ha igen: milyen gyakran?

Mouse80 Creative Commons License 2020.04.16 0 0 91469

Szia Laci! Tavaly találkoztunk a mezőberényi találkozón Andor barátom jóvoltából. Úgy olvastam Mistraltól hogy Neked ilyen XT 660 Z Sáskád van még mindig. A motorod tapasztalataival kapcsolatban keresnélek. Tudnánk valamikor beszélni ezzel kapcsolatban. Esetleg tudsz egy számot adni amin elérlek pár perc beszélgetésre? Válaszod előre is köszönöm!

Üdv,

Fehér László 

Előzmény: CsLacc (90090)
Csurnel Creative Commons License 2020.04.15 0 0 91468

Kedves Forum Tagok,

 

A kepen lathato 1983-as XT600Z Tenere-vel kapcsolatban szeretnek egy kis segitseget kerni, rendszama UAT-008. A motort meg 2003-ban adtam el, igy nezett ki akkor.

 

Nagyon szerettem ezt a masinat es arra gondoltam, hogy ha sikerulne megtalanom a jelenlegi tulajdonost es O eladna, akkor szivesen vissza vasarolnam. A Jarmu Szolgaltatasi Platform adatai alapjan jelenleg a tulajdonos keresere ideiglenesen ki van vonva a forgalombol. Az elerheto kepek alapjan jelenleg igy nezhet ki.

  

Ha esetleg valakinek van informacioja a jelenlegi tulajdonosrol es tudna segiteni a kapcsolat felveteleben annak nagyon orulnek. Elerhetosegem: csurnel@freemail.hu vagy 30/390-0916.

 

Koszonom szepen

 

Mistral1 Creative Commons License 2020.04.15 0 0 91467

Van több is a klubban természetesen!

Egy negatívum: Csokidoki nem szereti homokban.

 

De ez is inkább a homokról mint a vasról, merg igazándiból semmit nem szeret homokon hajtani :-)   Évente megjön pedig a kedve hozzá - olyankor megyünk egy "kis" kört (vagy oválist, a cél érdekéken mindegy is)  - és eddig még mindig rájött, hogy jöbb ezt homokos izét inkább messziről-fotelből imádni :-)))

Előzmény: Mouse80 (91465)
Eddywang Creative Commons License 2020.04.12 0 1 91466

Szia. Persze a kar kozepe vége a mérvadó ;) okes akkor kíváncsi vagyok ezen típus hasznaloinak véleményére tapasztalatara! Africa Twint nincs hova tenni... egyenlőre 😂

 

Foleg veszprem megyében motorozom van itt terep bőven, de tavaly voltam Zöldi Attival homokbuckazni is ;)

 

Üdv. Ede

Előzmény: Mistral1 (91448)
Mouse80 Creative Commons License 2020.04.12 0 2 91465

Sziasztok! Új vagyok itt a fórumon, de tavaly már találkozhattunk a mezőberényi találkozón személyesen is Andor barátom jóvoltából. Jelenleg egy 1999-es XT 600 E a hű társam, de megfogalmazódott bennem az utódlása.

A kiszemelt gép elsősorban a 2008 utáni XT 660 Z, esetleg XT 660 X . Olyanok klubtagok véleményére lennék kíváncsi akik ilyeneket hajtanak. Pozitív és negatív vélemények, tapasztalatok egyaránt érdekelnek. Köszönöm előre is a segítséget! Kellemes Húsvétot és jó pihenést mindenkinek! ;) 

 

Képek a gépről 

Shevinon Creative Commons License 2020.04.11 0 0 91464

Szia Hardworker,

 

tudom, hogy indítási gondjaid vannak. Én leírtam, hogy olaj cserekor mi a teendő.

 

Igaz, hogy önmagát kilégteleníti, csak így sokkal gyorsabban légtelenedik a rendszer.

 

Üdv:

Shevi

Előzmény: hardworker (91437)
hardworker Creative Commons License 2020.04.11 0 0 91463

Köszönöm az alapos választ, dolgozom az ügyön...

 

Észrevettem, hogy a "relé hang" erősödik, ha behúzom a kuplungot, sőt: úgy tűnik, hogy valójában a az önindító fogaskerekének az ütését hallom a fogaskoszorún. Tehát, mintha gyenge lenne az önindító, vagy nem kapna elég kakaót. Viszont azt nem értem, hogy amikor rákötöttem egy 75Ah-s akkumulátort bikakábellel a motor aksijára, akkor sem volt változás. Remélem érintkezés, vagy vezeték hiba lesz, bár annak meg szikráznia/olvadnia kéne nem?

 

Természetesen, se a multiméterem, se próbalámpát, de még izzót és vezetéket sem találok sehol. Így a konkrét vizsgálat, marad a jövő hétre. Most -motorozás helyett- csak szemrevételezek, tisztogatok, meghúzok csavarokat, igazgatok. Hátha...

 

Ami még eszembe jutott, hogy a téli tároláskor tologattuk sokszor kis ívben (koppra tekert kormánnyal), közben talán meg/le húzódhatott valamelyik vezeték a kormány körül.

 

Ötleteiteket nagyon köszönöm!

Előzmény: Mistral1 (91462)
Mistral1 Creative Commons License 2020.04.10 0 0 91462

Ott mérd meg, ahol Dani bekarikázta a képen!

A relét az önindító "logika" vezérli, ha az kattan amikor megnyomod a varázs-gombot - akkor egyészt valsz jó a "logika", másrészt jó az önindítógomb.

 

A relé érintkezői kapcsolják rá az akksi VASTAG vezetékein keresztül a villanyt az önindítóra.
Ha behúz, akkor a motor pozitív pólusán a +12V-ot kell mérned. Ha ott a +12, akkor mennie kell a motornak.


De ha nincs!?   Akkor vagy a relé érintkezői nem zárnak : ellenállásmérőt kell rátenni és mérni, hogy amikor kattan, akkor 0 körülire kell leesni az ellenállásnak (vagyis zár)
Ezután a vezetékeket kell kimérni - de azokkal nem kellene gondnak lenni...

 

A vastag piros "drót" fent van az akksin rendesen? (bocs triviális, de tud meglepetést okozni egy rossz érintkezés - a reléhez nem sok áram kell, az még átmegy, de az önindító teljesítménye már nem megy át a rossz érintkezésen)

Előzmény: hardworker (91461)
hardworker Creative Commons License 2020.04.10 0 0 91461

Szia!

 

Némi Youtube-os XT javításon felbátorodva, kiszedtem az önindítót, aztán kipucoltam (csak egy kevés szénpor volt benne), leteszteltem egy autó akkumulátorral, amitől úgy pörgött, mint egy fúró. Aztán visszatettem, és... semmi változás.

Még megnézem lefekvés előtt, hogy van-e delej az önindítóba menő vezetékekben (bár gondolom, hogy lesz, különben nem kattanna, amikor indítózok), aztán jelentkezem. Nincs valahol valami relé, vagy biztosíték, ami még okozhat ilyet?

 

+ bónusz kérdés: az önindító tengelyvégeit szokták zsírozni? Én inkább nem tettem semmi kenőanyagot, hogy ne gyűjtse be a mocskot és ne olvadhasson be a tekercsbe.

Előzmény: WRS (91438)
CsLacc Creative Commons License 2020.04.10 0 0 91460

Elképzelhető,h a kuplungod már kapott a jóból! Nekem 102 ezer van a gépben kizárólag "fagyimotorozasra" használtam, de a kuplung még jól állítható! A használat módjától sok függ....

Előzmény: Eddywang (91447)
KVX300 Creative Commons License 2020.04.09 0 0 91459

Köszi az infó! Fel is vettem az adatbázisomba!

Előzmény: nafm. (91455)
Mistral1 Creative Commons License 2020.04.08 0 1 91458

Hmm...
A térd :-(

Ott voltam - és csak pislogni tudtam meg sápítozni - segíteni nem.  És utána még az egész napot letoltad!!

 

Érdekes, 7 embert vesztettünk a 3 nap alatt - pedig nem éreztem átfogóan nehéznek, inkább csak pár "érdekes" rész volt elszórva...

Előzmény: drmati (91456)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!