Keresés

Részletes keresés

Sörlé Creative Commons License 2010.04.25 0 0 2496
Sziasztok!

Szétültettem most már én is a Vilma parikat :)
Remélem hamar nőnek majd :)

Sörlé Creative Commons License 2010.04.25 0 0 2495
Szia!

Elküldenéd nekem is a táblázatot?
Előre is köszönöm.

Üdv:
kartifli Creative Commons License 2010.04.25 0 0 2494
Küldtem még egy e-mailt, abban van néhány paradicsom fajta katalógus.

Én egyébként úgy választottam, hogy több fórumot olvasgattam már egy ideje és kigyűjtöttem, melyik fajtákat ajánlották mások. Azokat kértem.

De szerintem a vaterán fent levő magok is jók és ott fotó is van. Ráadásul a saját kertjében készültek, mindegyiket el is ülteti. És ő maga is ajánl, ha kéred.

Plusz küldött bónuszként sárgadinnye különlegességeket. Na, abból nem tudtam választani, kértem, hogy válogassa ki a legédesebbeket :))
Előzmény: Törölt nick (2493)
kartifli Creative Commons License 2010.04.25 0 0 2492
Elküldtem.
Előzmény: Törölt nick (2488)
hal65 Creative Commons License 2010.04.25 0 0 2491
Az eldőlt részt levágtad? Mennyire tetted le, az átültetetteket?
Előzmény: kertészboy (2490)
kertészboy Creative Commons License 2010.04.25 0 0 2490

Kedveseim, egy kis érdekesség:

Kaptam Péter bácsi magjaiból. Mivel panelpatkány :( lettem, gondoltam majd az erkélyen nagy edényben nevelem a lugasparit. Hiába volt a dithane-os beöntözés (lehet már öreg volt a szer...) az összes kidőlt, jött a palántadőlés. 2 szikleveles és éppen csak fejlődő lombleveles állapotban voltak. Tudva, hogy a pari a szárán is nevel előszeretettel gyökeret, nosza kikaptam ezeket az eldőlt palántákat (2 db, és egy kémcsőbe tettem. Jelentem, szépen jönnek a gyökerek, és fejlődnek a lomblevelek! Lassan már át kell ültetni földbe.

 

Tudom, aki százszámra neveli a parit, annak nem megoldás, csupán érdekességként írtam.

Sven7 Creative Commons License 2010.04.25 0 0 2489
Soha nem gondoltam volna, hogy ennyiféle paradicsom létezik! Lehet, hogy kéne tőle venni.
Előzmény: kartifli (2487)
kartifli Creative Commons License 2010.04.24 0 0 2487
Már régóta terveztem hozzászólni, Frint "apót" már letámadtam e-mailben. :) Lelkes kezdő vagyok és, most azért jelentkezem be, mert többen kérdeztétek, hol lehet különleges magokra szert tenni.
No én két beszerzési helyet is találtam:

Az egyik úr a vaterán is árul magokat. Vettem tőle és kiderült, hogy több mint 1200 féle heirloom paradicsomfajtából vannak magjai !!! Igazi szenvedélyes gyűjtő. Elküldött egy excel táblázatot róluk, hogy válasszak....gondolhatjátok két napig csak a fajtákat nézegettem, melyiket is szeressem. :) Általában 20 mag 200 forint, de jelentem mind kikelt, amit ültettem...És mivel nem hibrid jövőre már nekem is lesz sok magom
A vaterán lycopersicon néven árul, és kérésre bármilyen fajtát feltesz, ha valaki keresi.

A másik pedig egy tündéri bácsi, Kopácsi Péter. Mindenféle különleges zöldségekkel, virágokkal foglalkozik (még kávé is van :) ). Kérésre küld katalógust postán ( 400Ft)
Ezen az oldalon van ízelítő a paradicsomjaiból:

http://www.lakaskozmetika.gportal.hu/gindex.php?pg=32211848&gid=2665360

Majd utánanézek a címének, mert most nem találtam, ha valakit érdekel.


janijani Creative Commons License 2010.04.24 0 0 2486

Sőt a tojást is belekeverték már.

Csak egy kis hagyma hiányzik és kész lenne a lecsó.

Előzmény: Törölt nick (2485)
Anzika Creative Commons License 2010.04.24 0 0 2484

Igen. Én is gondolkodtam rajt, hogy leírjam-e ezt a mondatot.

Kisajátitódnak szavak, más tartalmat kapnak. Nem volt szándékomban politikát belekeverni a hsz-ba.

Előzmény: Törölt nick (2483)
Anzika Creative Commons License 2010.04.23 0 0 2482

Holnap kiültetem a szabadba a paradicsomaimat és a fűszerpaprikáimat is.

Győzzön a jobbik, hadd hulljon a férgese.

peti444 Creative Commons License 2010.04.23 0 0 2481
Nemsemmi...:O
ennyi palántát hol tudsz felnevelni, azért ahhoz is kell egy kevés hely...
Előzmény: Pártus vezér (2478)
Pártus vezér Creative Commons License 2010.04.19 0 0 2480
Igen sajnos most még csak bérelt földem van nagyjából.A kertes ház 750 nm-es telken, plusz saját szántóföld 1000nm.,és még 2000nm-ert bérlünk hozzá.Azt írtam hogy ezért van még hobbi szinten a termesztésünk.Ha lenne két hektár saját bekerített földem akkor el tudnám kezdeni profi szinten az őstermelést.De igazából a palánták nagy része most a 750 nm-es kertben lesznek elhelyezve.Én kettesével szoktam ültetni a palántákat,úgy is vannak ültetve.A fejlődésüket nem veti annyira vissza és legalább támogatják egymást.Így fele akkora területen elférnek.....legalábbis tavaly bevált.
Előzmény: CBNora (2479)
CBNora Creative Commons License 2010.04.19 0 0 2479
Írod, hogy föld hiányában. Gondolom, azért nagy kerted van. A leírtakhoz már elég nagy terület kell. Nekünk 1500 m2 a kertünk épületekkel, fákkal, fűvel, dísznövényekkel együtt, de ennyi palántát nem tudnék elhelyezni. Paradicsomunk nekünk kb. 10 fajta van, paprika is többféle, a tökfélék meg szintén nagy kedvencek, sokféle van, de gondban vagyok az elhelyezésükkel.
Előzmény: Pártus vezér (2478)
Pártus vezér Creative Commons License 2010.04.19 0 0 2478
Igen 1200. nem elírás. Az az igazság, hogy növénytermesztéssel akarok foglalkozni, bár egyenlőre még föld hiányában csak hobbi szinten csinálom, jóanyámmal :)
Azért 1200, mert sok fajtát palántáztam.Cukkini, olajtök, 10 fajta paprika ( tizenegyes, fehérözön, rekord hegyeserős, kecskeszarv, javított bogyiszlói, kápia, kaliforniai 3 színben. 7 fajta paradicsom ( paprika alakú,ace 55, kecskeméti jubileum, sárga balkon,sárga körte alakú, fürtös cseresznye, fekete black prince)
Köszi hogy dícséred a kamrát.:) Ez főleg anyukám keze munkáját dícséri, bár ahol tudok segítek neki, mert szakács vagyok :)
Sikerült átméreteznem egy képet a palántákról :Palikközeli
CBNora Creative Commons License 2010.04.19 0 0 2477
Elképesztő.
Jól írtad, 1200, azaz ezerkettőszáz palánta?
A kamrád tényleg nagyon klassz.
Előzmény: Pártus vezér (2475)
Hanga444 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 2476
Én innen rendeltem idén különlegesebbmagokat
www.tomatofest.com
Előzmény: inérhátiszupernagyi (2470)
Pártus vezér Creative Commons License 2010.04.19 0 0 2475
Üdvözlök mindenkit. Szeretek kertészkedni és rendszeresen fotózom a termesztett növényeimet.Fogok majd küldeni fotókat rendszeresen.:) Egy kis egészséges versenyre ösztönzőleg :) No meg a természet szépsége miatt. Tavaly végre sikerült elérni , hogy legyen jelentős mennyiségű és szép minőségű paradicsomunk.( 100kg)
Egész télen ettük a belőle darált ketchupot és ívólevet.Természetesen bioparadicsomról beszélek.Idén úgy néz ki hogy a paprika is sikerülni fog.Már 1200 palántát sikerült is előállítanom házilag.majd teszek fel képeket róluk ha érdekel valakit. Egy kis ízelítő a tavalyi termésből :
Tavalyi ízelítőPadlizsánEredmény
inérhátiszupernagyi Creative Commons License 2010.04.19 0 0 2474
Nagyon köszönöm! Bár sajnos a nyelvtudásom kissé hiányos,és leragadt az orosznál,de a képek és a számok nagyon beszédesek!!!!

Most aztán sóhajtozhatok.....
na meg a gyerekem azt mondta idézem: Anya,ha nem ,hozol azonnal egy kosár paradicsomot akkor azonnnnnal kapcsold ki a gépet!!!!!!!!!

Annyira paradicsom imádó a családunk,hogy ez felér egy fizikai kinzással:)


A télen nem nagyítok!!!175 liter paradicsom levet ittunk meg!!! 2.-en a párommal+a lányom aki még velük van+a másik 3 gyerekem aki serényen hordta haza....és a pince most paradicsom mentes:(


Nagyon köszönöm!!!
Előzmény: beetee (2473)
beetee Creative Commons License 2010.04.19 0 0 2473
Előzmény: beetee (2472)
beetee Creative Commons License 2010.04.19 0 0 2472

http://www.heirloomtomatoes.bizland.com/varieties.htm

 

Ez egyelőre 600 különböző magról a típusjegyeket megőrző paradicsomfajta.

 

Ha lesz időm keresek még neked egyéb honlapokat is. Rengeteg van.... Csak legyen időd végignézni... :)))

Előzmény: inérhátiszupernagyi (2470)
inérhátiszupernagyi Creative Commons License 2010.04.19 0 0 2471
Szia nem maradt véletlenül 1-2 szemed ezekből a parikból? Átvenném,csak mond meg mennyit kérsz érte!!!!
Előzmény: Szalkó (2435)
inérhátiszupernagyi Creative Commons License 2010.04.19 0 0 2470
Sziasztok! Hol van mindenki napok óta pang a topik!!!???? A tumbling tom red parit szerintetek kacsoljam,vagy hagyjam meg rajta a kacsokat is,már 2 centisek vannak rajta!?



Még valami

Szeretnék minél többféle paradicsomot megismerni,BEETEE-től kaptam jónéhányat,az ökörszív paradicsomot ismerem,meg a sárga és piros koktélt,meg a balkont,és a kecskeméti f1-est,meg azt aminek olyan hosszúkás termése van és aszalni való,meg nagyikámnak volt réges régen olyan hosszú hegyesvégű mintha paprika lett volna,és olyan kevés magja volt mint az ökörszívnek,a fekete paradicsomokkal most ismerkedem,azt hiszem 4 félére sikerült szert tennem meg van fehér és sárga meg zöld is. De a neten igazából nem találok olyan helyeket ahol különleges paradicsomokról írnának.
Ha van időtök és kedvetek,halmozzatok el a tapasztalataitokkal,paradicsom téren,nem igazán a nevelésükkel,mint inkább a fajta sokszinüségével kapcsolatban.
Itt már sok mindent olvastam de akarok méééééég4

Ja és képeket is ha lehet.



Köszi zsuzska!
BöPö Creative Commons License 2010.04.17 0 0 2469
5 szemet kaptam az új magból 4 kelt ki, és ebből az egyik ilyen hajtáscsúcs nélküli..
A lugas nálam is szépen nő, majd rakok fel képeket..
Előzmény: Hanga444 (2462)
Hanga444 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 2468
Az a baj, hogy az enyémek 1,5 és majdnem 3 évesek. Körülbelül 10 percig lehet őket lekötni, utána elkezdeik "megnézni" a kiállított dolgokat, díszítést. A következő félóra aztán a fegyelmezésről szól, utána 10percig megint jó gyerekek. Végül fáradtabban megy haza az ember, mintha dolgozott volna. De gondolom ezzel sok újat nem mondok, ezen egyszer mindenki átesett vagy át fog esni.
Előzmény: taormina1 (2467)
taormina1 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 2467
A virágkiállításon van egy csomó lepényevés-zsákbafutás, direkt, hogy a gyerekeket szórakoztassák
Előzmény: Hanga444 (2466)
Hanga444 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 2466
Hát, megpróbálom megszervezni. Lehet, hogy előbb elviszem a gyerekeket anyukámhoz és utána visszajövök Pestre. A két kicsivel képtelenség ilyen helyre menni. Majd még később jelentkezem.
Előzmény: taormina1 (2465)
taormina1 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 2465
Pont jövö héten lesz az egyetemi virágkiállítás, szerintem ha már erre jársz, érdemes beiktatni; ott esetleg Laci bácsival is találkozhatsz, bár öt érdemes inkább otthon meglátogatni. péntek du valószínüleg jó lesz; valószínüleg pont akkor lesz sok medvehagyma is, ami biztos szintén érdekel.
Előzmény: Hanga444 (2463)
inérhátiszupernagyi Creative Commons License 2010.04.17 0 0 2464
Szia HANGA, bár a víz lehet,hogy csak hétfőn,vagy kedden ér ide,mert kisköre elengedte a Tiszát,igy tudja fogadni egyenlőre a Sajót,de sajnos a gát annyira fel van ázva,hogy csak a vízügyes autók járhatnak rajta szükség esetén. De remélem nem ment el a kedved töle,mármint a bocinézéstől,na és ha később jösztök akkor már kiscsirkét is láthattok reményeim szerint rengeteget (100körül)




A SCHOTT féle parik nekem is csodásak már 6 centisek,és 11 szemből 10 kikelt,volt benne 1 amihez nem füztem reményt az nem is kelt ki...
Előzmény: Hanga444 (2463)
Hanga444 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 2463
Az árvizi helyzet egyre fokozódik, ezért a bocinézés elmarad. Kiállításra most nem megyek, viszont jövőhét végén megyünk anyukámékhoz, így átutazóban leszünk Pesten. Ha jó neked, esetleg péntek délután beugranék. Vagy vasárnap amikor visszafelé jövünk. Bár a péntek jobb, az jobban tervezhető.
Előzmény: taormina1 (2454)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!