Keresés

Részletes keresés

_321 Creative Commons License 2003.10.03 0 0 462
Engem érdekelne ez a könyv. Nem tudod véletlenül, hogy az interneten megtalálható-e? A könyvtárban mostanában nem tudok hozzáférni. Nagyon megköszönném, ha utánanéznél a Mesterházy Mária névnek. Annyit tudok róla, hogy a férje Farkas Sándor volt, az 1800-as évek végén, ill. az 1900-as évek elején élt Vas megyében. A Mesterházy-családnak ez a része érdekel, esetleg leírhatnád a felmenőit és egyéb adatokat, érdekességeket.
Előzmény: Varro_ (461)
Varro_ Creative Commons License 2003.10.02 0 0 461
Üdvözlök Mindenkit!

Egy régebbi hozzászólásra reflektálnék a Mesterházy családdal kapcsolatban, ha esetleg még aktuális:
Az említett könyv Mesterházy Sándor: A mesterházi Mesterházy család története c. munkája. (Ha minden igaz talán 1937-es kiadás.) A napokban sikerült végre megnézegetnem és tényleg nagyon részletes, átfogó könyv. Nem csak a XV.-ik századtól kezdve közli az egész Mesterházy családfát, hanem hely(történeti)- és korrajzokat s tartalmaz.
+ Amit én láttam példány csak egy könyvtári fénymásolat volt az eredeti könyvről, de valaki kiegészítgette benne a családfákat annak az ágnak a ma is élő leszármazottaival és születési adataikkal.

kerub Creative Commons License 2003.10.02 0 0 460
A Nagy Iván féle adatok nem megbízhatók.
Szép hosszú levezetést ad a családunkró is majd egy másik családnév alatt visszahivatkozik rá, hogy előfordulhat, hogy a két család adatait megcserélte.
Előzmény: theow (458)
József1925 Creative Commons License 2003.10.02 0 0 459
Egyiknek sem.Ha komolyan akarsz foglalkozni a család történetével,a MOL-ban, a Teleki család levéltárán belül, elkülönitve, megvannak az Iszlay család, 14 csomóból (2,94 iratfolyóméter) álló iratai 1541-től 1871-ig. Első teendő, ezeket átnézni!
Üdv. és eredményes kutatást: Szatványi József
Előzmény: theow (458)
theow Creative Commons License 2003.10.01 0 0 458
Üdvözlet mindenkinek!

Segítségetek kérem egy probléma elhárításához:

Őseim az iszlói Iszlay családhoz tartoznak. Nagy Iván ill. Pálmay József (Maros megye nemes családjai) a következő családfát adta:

Gergely és neje Tombold Erzse
fiuk: Iszlay Miklós és neje Koczkán Zsuzsa
fiuk: Iszlay István és Neje Szathmáry Bora
fiuk: Iszlay Sámuel
fia: Iszlay István, kinek neje Maurer Borbála.

József1925 nagyjából ugyanezt a családfát találta a MOL-ban csak két plusz generációval: 1.Gergely fia Péter, kinek neje Domokos Katalin
2.Miklós és Koczkán Zsuzsa fia Iszlay György kinek neje Keresztély Sára.

Most melyik adatnak hihetek?

Köszönettel:
Theow

curazsi Creative Commons License 2003.10.01 0 0 457
Üdvözlök mindenkit!

Tudtok -e valamit Halmai Imre színészről? A nagymamám rokona volt.

Albert Iván

Mezőbándi Creative Commons License 2003.10.01 0 0 456
Ha a mai Románia levéltáraiban akarsz kutatni, akkor Bukarestbe kell kérvényt írni, az Országos Levéltárnak. Természetesen célszerű románul. Le kell írni a kutatni kivánt települések - román -nevét (esetleg a kutatott családokat és azok felekezeti hovatartotását is) és azokat a megyei levéltárakat, ahol kutatni akarsz (pl. Marosvásárhely, Kolozsvár, stb.). Minden település anyakönyve abban a megyeközpontban kell legyen, amelyikhez az a település _ma_ tartozik. Ha érdekel a cím írj egy e-mailt és előkeresem. Az engedélyt az adott naptári évre szokták kérni (és adni), de tudtommal lehet öt évre is. Hosszabítást is lehet kérni.
Előzmény: VET (439)
József1925 Creative Commons License 2003.09.30 0 0 455
Kedves Proby!
A szlovákiai Leleszi Prépostság Levéltárának mutatói megvannak mikrofilmen a MOL-ban.
Üdv.: Szatványi József
Proby Creative Commons License 2003.09.30 0 0 454
Sz. József! Arról a Leleszről van szó, amelyik a mai szlovákiai Bodrogközben helyezkedik el? A levéltár is ott van?
Előzmény: József1925 (449)
curazsi Creative Commons License 2003.09.30 0 0 453
Kedves Hagyományőr!

Pálffy tudtommal a pécsi egyetem középkor, koraújkor tanszékén tanított. Nem tudom, hogy még ott van - e. Az egyetem telefonszáma 0672327622
Kérd a középkor tanszéket. Ott bővebb felvilágosítással szolgálnak Pálffyról ésetleg átkapcsolnak a szobájába.
Üdv:Albert Iván

József1925 Creative Commons License 2003.09.30 0 0 452
Kedves Theow!

Természetesen!

Üdv.: Szatványi József

Hagyományőr Creative Commons License 2003.09.30 0 0 451
Kedves Radix!

A Dr. Pálffy-s e-mail cím sajnos nem jó, a freemail visszadobja a levelet.Légyszives írd meg még egyszer hátha elírás történt! Köszi!

theow Creative Commons License 2003.09.30 0 0 450
Kedves József!

Akkor szólok a rokonnak, de ez igénybe vesz bizonyos átfutási időt. Email címedet megadhatom nekik?

Theow

Előzmény: József1925 (449)
József1925 Creative Commons License 2003.09.30 0 0 449
Kedves Theow!

A csepei Zoltán családfa még mindig érdekel. Az egyik ősanyám cs. Zoltán Anna, Vay Péterné 1640 k., a másik: Magdolna 1548 özv., Csaholyi Miklósné. Információcsere céljából szeretném felvenni rokonoddal a kapcsolatot. Különböző helyeken találtam családfa töredékeket, de teljes családfára nem akadtam.
A cs. Zoltán családdal kapcsolatos forrásaim:
Sz.Sz.B.M.Ö.L. Nyiregyháza
MOL. Pataky K. gyűjteménye
Mérey cs. lt.
A leleszi káptalan lt.
H.B.M.L. Debrecen
Négyszáz magyar levél
Lehoczky
A szepesi káptalan lt.
A sárospataki lt.
Turul
Simonyi cs. lt.
Nagy Iván
Kempelen

Örülök jelentkezésednek, üdvözlettel:

Szatványi József

Steve the Great Creative Commons License 2003.09.30 0 0 448
Az összeírások kapcsán szvsz. igen nagy szerencsével kell bírni, leginkább azt lehet megtudni, hogy élt olyan nevű ember az adott településen...
Előzmény: mángorló (447)
mángorló Creative Commons License 2003.09.29 0 0 447
szevasztok. az lenne a kérdésem hogy milyen adatokat lehet még megnézni ha a mikrofilmtárat és oral historyt már kimerítettem.

(mai magyarország területén lakó zsellér család, bajót község)

oszk halotti jelentés gyűjteményen kívül mi van még? az összeírások tudtommal aggregáltak és egyénre nem lehet belőle semmit se nem megtudni.

theow Creative Commons License 2003.09.29 0 0 446
Kedves József1925!

Igaz 2002-es a hozzászólás, de csak most olvastam el: kerested a csepei Zoltán családot. Most augusztus végén vette feleségül egyik unokatestvérem ezen család leszármazottját. Amennyiben érdekel még családjuk, szólok Nekik. Unokatestvérem feleségének nagybátyja kutatja, tartja számon a Zoltán családfát, hátha érdekli őt a kutatásod.

Üdvözlettel
theow

Előzmény: József1925 (171)
VET Creative Commons License 2003.09.29 0 0 445
Köszi: Endre
Előzmény: Szentendre_22 (444)
Szentendre_22 Creative Commons License 2003.09.28 0 0 444
hello!

nekem Németországba kellett egyszer. Fogj valakit v. magad aki megírja az adott nyelven, nézz utána az adott község irányítószámának s címezd a városházára (v. községházára). Ha nem olyan régi az adat akkor ott is megvan, ha régi akkor továbbküldenek. Nekem megírták hova írjak, de rá is kérdezhetsz a levélben. Persze ehhez kell tudnod az ?söd nevét s a születési idejét.

Előzmény: VET (439)
curazsi Creative Commons License 2003.09.28 0 0 443
Üdvözlök Mindenkit!

Még a nyáron írtam a fórumba, azóta több őst is sikerült felkutatnom. Legutóbb a temetőben találtam egy 1923-se sírt. Érdemes a temetőben körülnézni, mert egy sírkő is további információkkal bírhat.
A következő családokról keresek adatokat főként Baja és környékéről, de lehet egyéb infó is: Bisztriczki ill. Bisztriczky, Glücksmann, Landstein,Goldstein, Mojzesh, Harold,Mojzes ill.
Mojzesh,Vábel ill. Vábl, Gáspár, Kómár,Vitzli ill.
Vitzl,Wölfl, Kapesz, Pilharcz.

Kutatótársi Üdvözlettel!
Albert Iván, Baja albertivan@wap.hu

VET Creative Commons License 2003.09.28 0 0 442
_321!

Nézd meg a 148. sz-ú hozzászólást.

Endre

kerub Creative Commons License 2003.09.28 0 0 441
Megnyugtatásul tudatom, hogy a Felvidéki Tesedikovo községben - ami leánykori nevén Peredként ismeretes - is van Szarka család
Előzmény: _321 (438)
József1925 Creative Commons License 2003.09.28 0 0 440
Kérem azok jelentkezését, akiknek ősei között szerepel a borosjenői Szabó család.
VET Creative Commons License 2003.09.27 0 0 439
Üdv mindenkinek!

Kérlek segítsetek abban, hogyan tudok Ausztriába (Salzburg tartomány, Mauterndorf ill. Ramingsein községek)felmenőim után kutatni.
Ugyanígy a Partiumban (Bihardiószeg, Margitta, Mezőméhes).

Köszi: Endre

ui.: Sagíteni tudok annak, aki Ragó/Rago nevű vagy Csőgör nevű családot keres.

_321 Creative Commons License 2003.09.25 0 0 438
És az említett Bognár- és Szarka-család honnan származik? Mert az "enyém" Vas megyéből.
Előzmény: Pitecus (431)
Mezőbándi Creative Commons License 2003.09.25 0 0 437
Kösz. Akkor megvan a program pár hétre.
Előzmény: József1925 (434)
_321 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 436
Köszönöm!
Előzmény: digger (435)
digger Creative Commons License 2003.09.24 0 0 435
_321!

A saját családfámban nincsenek az általad kutatott nevek, de ismerek Mesterházy-akat és úgy emlékszem van egy könyvük amit egy Mesterházy pap írt a mesterházi Mesterházy-akról. Legközelebb amikor összefutok a barátommal megkérdezem a könyv pontos adatait. Addig türelmed kérem.

Üdv,
digger

Előzmény: _321 (423)
József1925 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 434
Minden stimmel.
A Bécsi Kapu térre, személyi igazolvánnyal kell menni, kutatási engedélyt kérni, amit azonnal meg is adnak. A kért anyagot másnapra hozzák ki a raktárból.
A második kérdésre, azt hiszem, igen a helyes válasz.
Üdv.: Szatványi József
Mezőbándi Creative Commons License 2003.09.24 0 0 433
Köszönöm a választ. Tehát ha jól értem:
- elmegyek a Bécsi Kapu térre
- átnézem a repertóriumot
- kikérem az engem érdeklő anyagot
- másnap (vagy aznap?) megkapom

Így?

Ja, és ez ugyanaz az irathalmaz amire Kempelen több családnál még úgy hivatkozik, hogy címerpecsétjét/leszármazását/stb. ld. "a gróf Teleki-család levéltárában Marosvásárhelyt"?

Előzmény: József1925 (432)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!