Keresés

Részletes keresés

SzLA1 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 107131

Szabad a gazda!  Várom a rejtvény megfejtését!!

Előzmény: Törölt nick (107130)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.06 0 0 107130
A rajt/cél természetesen Gyékényes vasútállomás maradt, hiszen az Zákányon van.
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.06 0 0 107129
Egy kis ízelítő a Határvidék 2x30 Drávalátó 30 távjáról képekben.

http://drava30.attisk.fotoalbum.hu

illetve:

http://kep.tar.hu/lazas/50669742#2

A kiíráshoz képest változások:

A táv maradt 30 km
A szintemelkedés 400 m
Az útvonal:

Zákány - Drávapart - Szentmihályhegy - Zrínyiújvár kopjafa - Beleznai műúton Murakeresztúr útjelzőtábla - Szentmihályhegy - Őrtilos határa - Zákány
tom7703 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 107128

 

Sziasztok!

 

Gyerekes túratársak véleményére lennék kiváncsi! 2 lányom van 5 és 6 évesek.

Milyen TT-vel velük érdemes szerintetek kezdeni? A természetet nagyon szeretik és sportosak. Már régen nyaggatnak bennünket, hogy vigyük már őket magunkkal. Azt szeretnénk, hogy az ELSŐT mindenféleképpen teljesítsék, hogy legyen sikerélményük, de "ostorral" sem akarom őket hajtani. Sukorón lesz 10-én 5,1K szintidő nélkül ill. 9,8K 3órás szintidővel.

 

Vélemények? Tapasztalatok?

 

Előre is kösz!

tzh Creative Commons License 2010.04.06 0 0 107127

Találkoztunk. Épp a Nagy Mána előtt álltunk mg vizet inni, akkor mentél el mellettünk, majd visszafelé néztél az apparáttal ránk is (50. kép). Akkor már valami gyanús volt, aztán fent látjuk ám, hogy épp el vagy dőlve. A fényképezőgépet nem láttuk, persze nem is láthattuk, hátul nincs szemünk ,) (53. kép). Ekkor már biztosra vettük, hogy valami baj lehet.

Előzmény: ef zé (107124)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2010.04.06 0 0 107126
Valszeg el voltam merülve a gondolataimban, kolbászt kellett volna kiabálnod, vagy banánt! :)
Előzmény: J a a t (107122)
J a a t Creative Commons License 2010.04.06 0 0 107125

 

  a gyomorrontás nálam is bejátszott, szószerint átérzem a szitut..:(

 

 a Bércig még rengeteg időd van, hajrá :)

Előzmény: ef zé (107124)
ef zé Creative Commons License 2010.04.06 0 0 107124

Nem, bár a nem létező törölközőt majdnem bedobtam, szóval ráéreztél.

Pénteki gyomorrontásra, hihetetlenül nagyot vánszorogtam a verőfényes napsütésben 30kilin. Nagy Mánán eldőltem, mint egy zsák, NHH-n lerogytam az első padra és csak néztem ki a fejemből. Kedves túratársak, akik folyamatosan utol-utol értek, látva szenvedésemet már magnéziumtablettával kínáltak... Nem is írtam semmit a terepfutó topikba :-) Egyelőre nem tudom, hogyan lesz ebből Mátrabérc, de a szenvedést is néha tesztelni kell.

Cserébe viszont volt időm fényképezni...  de nem értelek utol, ez biztos!

Előzmény: J a a t (107123)
J a a t Creative Commons License 2010.04.06 0 0 107123

 

 ef zé, a Telekin nem volt a nyakadban esetleg fehér törölköző ?

Előzmény: ef zé (107077)
J a a t Creative Commons License 2010.04.06 0 0 107122

 

 no akkó' téged láttalak, intenzível integettem, a hangom pedig el-elcsuklott,

te bőszen kocogtál fölfelé....ott hagytál....:-)

 

 

Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (107121)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2010.04.06 0 0 107121
Sötétkékben, de a forrásnál nem láttam senkit, igaz nem is álltam meg, csak oldalra sandítottam. 11:17 körül lehettem arra, mivel a gépem szerint 11:12-kor készült Husiról egy sztárfotó a pontnál (ezt az 1 képet nem mertem feltenni az albumba :))
Előzmény: J a a t (107118)
piedcat Creative Commons License 2010.04.06 0 0 107120

Üdv! Nem tévedtél, valóban én voltam. :) Gondoltam behúzol a célba, de az agyag-gyúrásra nem számítottam. Még láttalak kilőni a kocsmából. Gratulálok a remek futásodhoz, és további szép túrákat!

 

Előzmény: PapGabor (107119)
PapGabor Creative Commons License 2010.04.06 0 0 107119
Tojás40

Szombati Teleki 50 után a vasárnapot henyéléssel és evéssel eltöltve, jöhetett a hétfői locsoláspótló kocogás.
Danival társulva futunk, neki több van a futóművében, igaz csak részben futva, de az ilyen nem múlik el nyomtalanul.
Ahogy tavaly, úgy idén is pontban 9-kor vágunk neki, csak nem olyan szép napsütéses melegben. Terv nincs. Vagy mégis? Jó lenne a max. 4 óra, de ez olyan elméleti dolog, a jelszó: lazán, semmi legénykedés.
A lépcsőkön fölfelé nem túl fickós a lábam, még van egy kis macskásság a combokban, meg a húsvéti evészet is nagyobb volt a szükségesnél. Széchenyi emlékig tavalyi idő+1 perc. Ez így jó is, meg kell adni a tiszteletet a hegynek és testnek, mert azok csak később jutalmaznak, vagy büntetnek kinek-kinek érdemei szerint.
Normafáig sík a terep, onnan pedig gyakorlatilag Apáthy-szikláig lejt. Disznófő-forráshoz a tavalyival azonos időben érkezünk. Dani elkerülendő a későbbi szenvedést, minden ponton frissít. Én –bár van nálam ellátmány- csak az út közben kapott dolgokra hagyatkozom. Tündér szikla és Libegő között szétjárt az út, viszont pazar kilátás nyílik a párába burkolódzó hegyekre. Hamarosan elered az eső, először csak finoman, majd egyre erősebben. Idén is csokitojás jár a volt kempingnél, méretes, és jóízű. Energiapótlásra pont jó.
Apáthy-szikla, és az Árpád-kilátó emelkedője következik gyors egymásutánban, de győzzük erővel, nem kell belegyalogolni. Az etetőponton válunk szét először, én röfögök kicsit a zsíros-kenyerek fölött, Dani megy tovább. 5 percet kajálok aztán jöhet a HHH mérsékelt emelkedője. Guckler-sétányon már újra együtt kocogunk, de valószínű Daninak holtpontja lesz. Ennyi kilométerrel a lábban nincs mit csodálkozni, most jön ki a vasárnapi regenerálódásom előnye. Virágos-nyereg utáni a rövid emelkedőn szakadunk szét végleg, de azt tagadom, hogy tempót váltottam volna :)
Solymár feletti mezőig kellemes az erdei ösvény. Elhagyok egy szemüveges neonzöld kabátos kollégát, aki Szarkavárig beáll mögém. Beszámolója alapján ő lehet Piedcat. Szarkavár melletti lejtő nem egy kéjutazás, leginkább azért nem, mert oldalirányban lejt a sáros-agyagos út. Tűrhető sebességben lehet azért haladni.
Kocsmában csak pecsételek, és agyő. Nem tévedek el, így 3:52-vel érek Zsíros-hegyre. Finom sütivel kedveskednek a pontőrök, amit nagyon köszönök! 9,2 kili van hátra, ha nincs nagy trutyi, akkor esélyes a tavalyi 3:49, de nem erőltetem a PB-t.
A kőkereszt után jobb az út, mint vártam. Anna vadászház előtti emelkedő könnyű, tartom az előnyöm, egyedül Telki fölötti rét sara lassít, de még nincs szétjárva. Kerítés után ereszkedés az aszfalton, fel az utolsó púpra, és végül 3:42-vel célba érek.
Az, hogy eláztam, az enyhe kifejezés, de a csomagszállításnak köszönhetően, van száraz ruhám, komfortosan várhatok bátyámékra. Dani hamarosan betoppan, remekül tartotta magát, 3:56 a vége. Ilyen időben, ennyi km-el lábában, le a kalappal előtte!
Ahogy Teleki 50-en, úgy itt is kizárólag a futás élvezetén volt a hangsúly, a többi hab a tortán. Meglepődtem a PB-n, mert az időjárás nem volt partner benne, én nem volt cél. Biztos, hogy tudnék ennél jobb időt is, vicsorogva, de az nem én vagyok. Úgy tűnik a megoldás kulcsa nálam az alapos munka, és a sok kicsi lépés előre. Így lehet az, hogy 5 éve még 90 kg felett voltam és egy jóllakott napközisre hasonlítottam, most 68 vagyok és mindennél jobban élvezem a kocogást terepen. A cél marad: öröm lelni a mozgásban, és a természetben.
Köszönöm a szervezők elmúlt évekhez hasonló színvonalas munkáját!
J a a t Creative Commons License 2010.04.06 0 0 107118

 

 Maki, ha fekete hosszú dresszben toltad szombaton akkor Királyháza után hagytál el, éppen a Tűzköves "forrásnál" élesztettem magam újra...:)

Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (107095)
Vagdalthús Creative Commons License 2010.04.06 0 0 107117
Nem, ő ezúttal nem volt jelen, pihent az udvaron :-)
Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (107097)
olahtamas Creative Commons License 2010.04.06 0 0 107116
De volt, csak abból nem maradt bubunak :)
Előzmény: cserlaci (107110)
efemm Creative Commons License 2010.04.05 0 0 107115
Nem jött meg. A ttt.levelek@gmail.com -ra küldd légy szíves!
Előzmény: DJ_RushBoy (107107)
Rheia Creative Commons License 2010.04.05 0 0 107114
Szerintem cseréld le a captcha modult a mollomra.
Előzmény: efemm (107106)
antinavi Creative Commons License 2010.04.05 0 0 107113
Ez egy olyan túra volt,hogy már a részvételt is komoly szervezési előkészületek előzték meg,ráadásul 6an mentünk tehát 2 kocsis utazás volt,de nagyon jól sikerült összehozni.( egyszerűbb mint a Mátrabércet)
Előzmény: cserlaci (107108)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2010.04.05 0 0 107112
Köszi:) Jövő hétvégén pihenek, csak 65 km lesz 2 nap alatt. Ez jóval könnyebb lesz mint kibírni még addig a 3x12 óra munkát :)
Előzmény: ef zé (107111)
ef zé Creative Commons License 2010.04.05 0 0 107111
Az nagyon szép! Gratula! Nem óvatoskodtad el a visszatérést... Azé' pihenj erre a triplára kicsit, lesz még lehetőség. 
Előzmény: DJ_RushBoy (107102)
cserlaci Creative Commons License 2010.04.05 0 0 107110
kemény tojás nem volt?:))))
Előzmény: olahtamas (107109)
olahtamas Creative Commons License 2010.04.05 0 0 107109
Ne aggódj, Bubunak csülök és sütemény szolgáltatásból is adtunk pótlást Isaszegen :)
Előzmény: cserlaci (107108)
cserlaci Creative Commons License 2010.04.05 0 0 107108
szia

a százalékkal semmi probléma.....:)))

Pilismaróton ás Esztergomban is volt menetrend kirakva.....
a Rajtban azért nem, mert nem gondoltunk arra, hogy nem Pomáz HÉV-nél hagyják a kocsikat a részvevők....és onnan busszal föl Pilisszentkeresztre...
Péntek délután Pomázon szóltunk a Volánnak, hogy holnap reggel nagyobb utas létszámmal számoljanak.....
megköszönték és mondták, hogy van tartalék járat, ha kell beállítják....

11.00 célba éréssel így már fél egykor Pomáz HÉV-nél vagytok....

igen tudom, hogy a túrának egy picit a logisztikája volt a negatívuma.....
de szerintem és ma már nem csak az én véleményem ez az útvonal így volt teljes......
igyekszünk a jövőben kör, vagy majd nem kör túrákat rendezni.....

remélem azért nem vettük el kedved és szeptemberben a következő rendezvényünkön ismét találkozunk......




Bubu!

sajnálattal hallottam, hogy nem kaptál Pilismaróton süteményt!
tudod egyszer volt Budán kutya vásár....az egy speciális különleges szolgáltatás volt számodra......csak Neked, csak ott és csak akkor!:)))))
Előzmény: gerard (107090)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2010.04.05 0 0 107107
Oké, köszönöm! Mailt küldtem is.
Előzmény: efemm (107106)
efemm Creative Commons License 2010.04.05 0 0 107106
Írd meg, hogy mi volt a régi azonosítód, és ránézek. A Captcha modul sajnos kellett, hogy húszasával kellett a spam regisztrációkat törölnöm. Sajnos a modul még bug-os, úgyhogy amíg nem látsz 5 karaktert a képen, addig kérj új kódot. Csak a belépést érintő részeknél kéri a kódot is, utána már nem, naponta egyszer pedig szerintem be tudod írni.
Előzmény: DJ_RushBoy (107105)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2010.04.05 0 0 107105
Végül csak megoldottam. Az itteni nevemmel leszek mától ott is...
Előzmény: DJ_RushBoy (107104)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2010.04.05 0 0 107104
Valamit jó lenne kezdeni ezzel az új honlappal. A túrabeszámolókhoz alig lehet hozzáférni. Katasztrofális. Ez a gyökér kód meg rohadtul idegesítő......
SzLA1 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 107103

Szia!

 

Emu a jószág neve.

Előzmény: tzh (107089)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2010.04.05 0 0 107102
Tojás 40 - 1350 m szint

95 km bennem volt szombat és vasárnap teljesítménytúrákról (gyalog), így kicsit izgulva vágtam neki ennek a napnak.

Pap Gabival beszéltük meg a 9 órás indulást. Ez a túra az ahol esély nincs a bemelegítésre, ugyanis egyből meredeken indul, és a Széchenyi-hegyig nagyon szintben nem is megy. Lépcsőzés-lépcsőzés hátán. Ezeregyszáz-valamennyi lépcsőn átkelvén a Széchenyihegyi gyermekvasúttól kicsit megemeltük a tempót a Disznófő-forrásig. (8 km - 360 m szint - 10,4 átlag) Gyors frissítés, nekem még erre oda kell figyelnem rendesen. Lehet tempózni, a Libegő mellett van egy kisebb emelkedő, aztán megint toljuk. Később az 56-os villamos alatt (az aluljárón:) haladunk, majd jön a kemény emelkedő lépcsőzésekkel tarkítva az Apáthy-sziklához. Egy gyors technikai szünet, majd feltoljuk magunkat az Árpád-kilátóhoz is, ahol szintén szuperül állunk.
Igazából megemlítem hogy 10 km után már végig kaptuk az esőt a nyakunkba, és nagyon fos volt a terep is már..
Frissítőpont következik, én nem sokat időzök, Gabi megáll, kicsit belemerül a gasztronómiai élvezetekben. Leküzdöm teli hassal a nemjóleső emelkedőt, majd a Virágos nyereg felé már mögöttem trappolt ismét Gabi. Beállok a tempójába, és tovább toljuk a Virágos-nyeregig, féltávig, ahol még mindig kicsit 10-es átlag fölött vagyunk. Gabi elkezdi tolni számomra elég erősen a Tök-hegyre fölfele, itt lemaradok, valahogy ezt a fölfelét erősnek látom. Utána viszont lehet zúzni jó sokáig. Egy jó darabig még látótávolságban van, majd eltűnik, pedig én is toltam neki ahogy lehetett.. Kiérvén Solymár előtt a szántóföldre förtelem terep jön egy darabig. A Szarkavár előtt balettmozdulatokkal kiegészítve, de megúsztam esés nélkül. A szántóföldön sem esett jól a futás, ragadt a sár a cipőmre, és érezhetően nagyobb terhelés alakult ki ezáltal. Az aszfaltos út kicsit emelkedik, majd Solymáron a kocsmában volt a pont. (28 km) Gabi 4 percre van előttem. Itt ellőttem pár percet, egy energiaitalt be kellett vágni, mert most jött a Zsíros-hegyi erős emelkedő. Már az aszfaltút is elég volt fölfele, de miután szintén terepre értem, ez sem volt könnyebb. A pont előtti sáros rész kivételével végig koccantam, ennek örültem nagyon. Fönt finom süti, majd uzsgyi. Az aszfalton lehetett hasítani lefele Nagykovácsiba, bár a lábaim már megérezték ezt a pár napot. Főleg ezt a tempót.
Szépen megcsinálom a hurkot, nem csalom le mint az előttem levő korábban induló két gyalogos. A hosszú réttől kicsit féltem, mert az fel tudja őrölni az embert, de most nagyon jól voltam fejben, és szépen átértem rajta a szakadó esőben.
Kicsi emelkedő még, majd 3,5 km lejtő nagyrészt. Itt megeresztettem a lovakat, reálisnak láttam a 4 órán belüli célbaérkezést.
Jól láttam a helyzetet, a célban 3:56-al finiseltem, amivel teljesen elégedett vagyok. Gabi majd leírja az idejét, nem lövöm le :)
Jó tempó volt ez nekem eléggé, főleg ilyen terepen..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!