Keresés

Részletes keresés

brummadra Creative Commons License 2007.01.14 0 0 7612

Itt van kumisz, kumrán meg teve egy címszó alatt.

http://www.terebess.hu/keletkultinfo/uzbegkonyha.html

 

De legyen neked igazad. Látom, dzsánkfúdban is nagy harcot vívtál. :)

Előzmény: robicsek (7611)
robicsek Creative Commons License 2007.01.14 0 0 7611
főleg, hogy nem is a türkménekről beszéltunk, hanem üzbégről végig:)
Előzmény: brummadra (7610)
brummadra Creative Commons License 2007.01.14 0 0 7610
megelőztél. Tudtam, hogy még egyet kötözködsz :)
Előzmény: robicsek (7608)
brummadra Creative Commons License 2007.01.14 0 0 7609
nehogy megint lekollégázz, hogy kazahsztán messze van türkmenisztántól. Kirgiz, kazah, tadzsik, türkmén konyha meglehetősen hasonló.
Előzmény: robicsek (7605)
robicsek Creative Commons License 2007.01.14 0 0 7608

ok, az első link az ugye kazah nem üzbég, a másodikban van teve, de kumiszt nem találtam.

azaz legyen a teve OK. :-)

 

Én ugyan rég voltam Üzbegisztánban, vagy 20 éve, de nem emlékszem tevekajára (ha lett volna probaltam volna és emlékeztem volna, mert eléggé bevállalós vagyok:)

 

Igaz, annyira countryside nem voltam, csak Taskent, Buhara, Szamarkand, Hiva, Urgencs amit láttam, falvakat nem.

Előzmény: brummadra (7606)
brummadra Creative Commons License 2007.01.14 0 0 7607
valóban, szamsza, lepjoska, húsosderelyék, pilaf és tsai. Nálunk nem valószínű, hogy jellemzően a kumusz meg a tevehús fogyna
Előzmény: Edmond Dantes (7604)
brummadra Creative Commons License 2007.01.14 0 0 7606

 

"Cuisine of Kazahstan.......He or she is first treated to kumys (fermented mare's milk), shubat (fermented camel's milk) "

http://www.kazakhstan.orexca.com/kazakhstan_cuisine.shtml

 

"Though mutton is the preferred meat, and sheep’s head is a delicacy, beef and horsemeat are also common. In the countryside camel and goat meat is eaten."

http://www.journeymart.com/DExplorer/AsiaNC/Uzbekistan/default.asp?SubLink=DExplorer%2FAsiaNC%2FUzbekistan%2FciPeople_Inc.htm#Food

Előzmény: robicsek (7605)
robicsek Creative Commons License 2007.01.12 0 0 7605
Mongoliával keverheti a kolléga - pedig eléggé messze vannak:-)
Előzmény: Edmond Dantes (7604)
Edmond Dantes Creative Commons License 2007.01.12 0 0 7604

Most kaptam meg az étlaptervezetet, ilyen nincs rajt, szerintem másik országot vizionálsz Üzbegisztánként.

Jellemzően bárány-, hal- és marhaételek vannak, sok-sok zöldséggel.

Előzmény: brummadra (7593)
Caipi Creative Commons License 2007.01.12 0 0 7603

Persze tényleg ízlések és pofonok, vagy csak sorrend?:-) A barátom a Pampas-ban evett először steak-et, és másodszorra az emlegetett hamburgiban, és azt mondta, hogy neki a Pampas volt a nagyobb kulináris élmény, az ARIZONA meg csak egyfajta ismétlés.

De nekem a kint ismert köretek (borsos szósz, hagymás gomba, kukorica, fokhagymás pirított bagett, fóliás krumpli sour cream-mel stb.) egyszerűen jobban bejönnek.

 

Előzmény: Caipi (7602)
Caipi Creative Commons License 2007.01.12 0 0 7602

Tudom, onnan hozatja a húst, pontosabban ha jól emlékszem, Bécsből az argentint. (Az azóta nyugdíjba vonult kolléganőm öccse a/z egyik?/ tulaj, úgyhogy hónapokig vártam, hogy nyisson már...) 

Előzmény: Törölt nick (7601)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.12 0 0 7601

pampas steak house szinten argentin

 

H.

Előzmény: Caipi (7600)
Caipi Creative Commons License 2007.01.12 0 0 7600

Minden relatív... én itthon még nem is voltam más steakhouse-ban (,az azóta Tróféává vált Leroy-t javasolta steak-evészetre egy ismerősöm, de medium helyett átsütve kaptam :-(, és feladtam az ügyet), Németo.-ban viszont usque hetente jártam egy argentinbe... és azt imádtam. Azért egy-két másikat is kipróbáltam ott.

Tudsz itt Pesten még jót?

Előzmény: ath (7599)
ath Creative Commons License 2007.01.12 0 0 7599
az angol spenót is, a hagymakarika is, a pampas burgonya is tökéletes volt nálunk.
Előzmény: Caipi (7598)
Caipi Creative Commons License 2007.01.12 0 0 7598
Én nem voltam oda a köretekért sem... (steakburgonya, valamilyen spenót),  bár a barátom Pampas-krumplija nagyon finom volt. A steak tényleg oké volt.
Előzmény: ath (7597)
ath Creative Commons License 2007.01.12 0 0 7597

steakben a pampas még mindig hibátlan, de at megdöbbentő, hogy mennyire nem tud a szakács semmilyen édességet készíteni.

mindegy, nem azért mentünk, azon kívűl pedig minden 10 pont.

certaldo Creative Commons License 2007.01.12 0 0 7596
Nagyon köszönöm.
Előzmény: milendee (7595)
milendee Creative Commons License 2007.01.12 0 0 7595

hello,

 

az Andrássy-Izabella sarkán van a Lukács (CIB), az gyönyörű, finom is, mindössze 3 megálló sárgametróval, 5p.

Előzmény: certaldo (7594)
certaldo Creative Commons License 2007.01.12 0 0 7594
Sziasztok!

Nem tudom, hogy nagyon OFF-e, de ma délutánra keresek (Szépműv. Múzeum utánra, tehát Hősök terétől nem elérhetetlen távolságban) klassz cukrászdát. Biztos van, csak nem vagyok cukrászdás és nem tudom. Vendégem kívánságára kellene jó sütiző-helyet találnom, legalább azon a színvonalon, ahogy itt étteremben utaztok.
Előre is köszönöm.
brummadra Creative Commons License 2007.01.11 0 0 7593
tevesült és erjesztett kancatej?...nyami
Előzmény: Edmond Dantes (7592)
Edmond Dantes Creative Commons License 2007.01.11 0 0 7592

Üzbég étterem nyílik január végén az Ördögárok utcában.

 

milendee Creative Commons License 2007.01.06 0 0 7591

csekk.

 

árak így közelről már nem tűntek kevesebbnek, mint máshol, a szellőztetés akadozik, de szóltam. 

 

a hangulat kisvendéglős (a négyzetméter is), a kaja egyéni volt, más, mint máshol, de finom, vendégeim egyenesen rajongtak érte. a masalateába érdekes (és magyaros) módon nem tesznek előre cukrot, és jó erősre sikerült. (talá azért vagyok még fent:))

 

a shahi paneer-ban sok száras, de puha zöldfűszert véltem felfedezni, de igencsak finomnak találtam. a rizs basmati, a csirkeleves mennyei, a kashmir gomba jó curry ízű, a fokhagymás naan-t kifelejtettem a kostolásból.

 

szóval ajánlom, barátságos, udvarias felszolgálás, jó zene (:)), kérdezgettema tulajt, igazából decemberben indult be nekik, most már alig maradt rám ideje, mikor lementünk teltház volt.

 

ja, és ittunk bort (magyar minőségi borlap van), óriási borospohárban, azzal semmi baj, nekünk, magyaroknak is kell valami hazai:))

Előzmény: milendee (7579)
Dió83 Creative Commons License 2007.01.05 0 0 7590
Persze, ha még visszatalálok ebbe a topikba :) Trófea azért ilyen olcsó (2500) délben, mert egy hat fős társaságban ha mindenki dolgozik, elég ha két ember nem tud délben elszakadni a melóhelyéről, és már bukta. Sztem vagy vállalati ebédet tartanak akkor, vagy holt üres az étterem.
Előzmény: Caipi (7570)
tuutuu Creative Commons License 2007.01.05 0 0 7589
Talán rövidebb, hol nem..:}}
Előzmény: kifli (7582)
ath Creative Commons License 2007.01.05 0 0 7588

nagyon egyszerű elemzéssel. elolvastam a szövegkörnyezetét, az utána következő kommentjeidet.

monduk ÉN még nem ettem san franciscoban sehol, úgyhogy ez nem oszt, nem szoroz.

imádom amikor valaki annyit képtelen leírni, hogy hülyeséget mondott, hülyén fogalmazott.......

Előzmény: robicsek (7587)
robicsek Creative Commons License 2007.01.05 0 0 7587

oszt milyen szemantikai, logikai elemzéssel vezeted ebből le azt, hogy azt mondtam, hogy ott minden junkfood? :-)

én ezt most abbahagytam, látom, a vitatkozás kedvéért vitatkozol, ami jó, meg serkenti az elmét, szeretek én is, de nem hinném hogy ontopic.

 

szóval hova érdemes menni vacsorázni Pesten? :-)

Előzmény: ath (7586)
ath Creative Commons License 2007.01.05 0 0 7586

"ezalól csak az USA kivétel, ott bármi, csak nem helyi junkfood"

 

ezt írtad TE. szerintem ez elég egyértelmű.

(még mielőtt elkezded, hogy te már el is felejtetted a vitát, kérlek, hogy legalább a saját beírásaidat, pld a 7575-öt ne felejtsd el.)

 

 

Előzmény: robicsek (7585)
robicsek Creative Commons License 2007.01.05 0 0 7585

vazze, písz, én már rég elfelejtettem, de ha nincs jobb dolgunk, felhozhatjuk :-)

én valami olyasmit mondtam, hogy _én_ igyekeszem mindenütt a helyi specialitásokat enni és inni, kivéve az USA-ban. És eme szokásomat most is meg  tartanám, amikor februárban ott leszek - csak nem mindig tehetem. Még az is lehet, hogy beszámolok valami helyről kajáról (de csak olyanrol ahol voltam :-)

 

Másnak meg mások a szokásai, elférünk ezen a bolygón.

 

Sok szar junkfoodot fogok kapni a szállodában, de eccer elmegyek egy Tony Romasba steaket enni és kaliforniai bort inni, mert az kb a legjobb azon a környéken, ahol leszek. (mondjuk az is eléggé egyenizé, de legalább bazi nagy husokat adnak)  

Előzmény: ath (7580)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.05 0 0 7584

ha ezért az infóért epedsz, kattints a nevemre és a bejárt topikokból ki fog derülni :-)))

 

(sztem manapság túlvagyunk már azon, hogy "ciki", ha valaki a mariahilferstrassénál messzebb is járt. nézz már be egy thaiföld topikba, úgy járnak oda a magyarok, mint macska a padlásra. :-))

Előzmény: kifli (7582)
ath Creative Commons License 2007.01.05 0 0 7583

én semmi indulatot nem láttam ebben a hozzászólásban.

már leírtam a vita elején, hogy mi vágta ki nálam a biztosítékot.

a pizzánál, a bolgnai spagettinél vagy szinte bmelyik olasz tésztánál egyszerűbb étel nem létezik, mégse hívjuk junknak, pedig abból is van dr. oetker meg más mélyfagyasztott. uezért én a fish n' chipset, a hamburgert és a sült krumplit sem hívnám annak en bloc, csak mert létezik valóban junk verziója és mert elterjedt.

erre meg kapom azt a választ, hogy én merre ettem san franciscoban.....

 

 

Előzmény: Törölt nick (7581)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!