Keresés

Részletes keresés

padler Creative Commons License 2015.07.26 -3 0 51540

Az apátságtól délre lévő kisebb épületben van a pénztár, mozi, valamint kegytárgy- és ajándékbolt. Audioguide és laminált térkép segítségével lehet körbejárni az apátságot, a templomot a jegyszedő nyitja ki.

 

Talán nem volt szó még a mostanában felfestett tematikus utakról:

http://termeszetjaro.hu/cikk/fedezd_fel_az_uj_tematikus_utakat

"A törökök nyomában" jelzésével találkoztam Szarvaskőn és Egerben, illetve "A Bükk-fennsík koronája" jelzésével Bélapátfalván és Szilvásváradon, a Szalajka-völgyben. Ezekről tud valaki többet?

 

A Szomjas Csukáról a képes beszámoló a TTB topikban található, köztük a savanyú malaclevessel. Számomra meglepő volt, hogy az általam (és szerintem országosan is) mátrai borzasnak ismert ételt bükki, illetve szilvásváradi specialitásnak tartják.

Előzmény: V43 1279 (51390)
HEV Creative Commons License 2015.07.26 -1 4 51539

A teljesítők névsorának felvitelére a szándék és a munkaerő is megvolt, itt egy régebbi hozzászólás a témában.

hörpölin Creative Commons License 2015.07.26 -5 1 51537

Épp ellenkezőleg. A személyiségi jogokra való hivatkozás csupán az utóbbi években terjedt el, például a rendszerváltás előtt a hírét sem lehetett hallani. Most kicsit utánanéztem ennek. Erről jelenleg a 2013. évi V. törvény intézkedik:

 

2:43. § [Nevesített személyiségi jogok]

A személyiségi jogok sérelmét jelenti különösen

a) az élet, a testi épség és az egészség megsértése;

b) a személyes szabadság, a magánélet, a magánlakás megsértése;

c) a személy hátrányos megkülönböztetése;

d) a becsület és a jóhírnév megsértése;

e) a magántitokhoz és a személyes adatok védelméhez való jog megsértése;

f) a névviseléshez való jog megsértése;

g) a képmáshoz és a hangfelvételhez való jog megsértése.

 

Eléggé gumiparagrafusnak tűnik, amibe sok mindent bele lehet magyarázni. Az e) pontját kiemeltem, mert erre hivatkozva lehet elővenni az MTSZ-t, ha közlik a teljesítők nevét és egyéb adatait. Szerintem az MTSZ nem akar beleszaladni semmilyen pofonba, ezért inkább a hideg levest is megfújja, de nem szeretné, hogy személyiségi jogok megsértéséért bíróság elé ráncigálják. Ezen aztán a média is elcsámcsoghatna kedvére, különösen ilyenkor, uborkaszezonban.

 

Már gondolkodtam a névsor felrakásán a honlapomra, ha én tenném meg, szerintem a kutya se foglalkozna vele, pusztán amiatt, hogy ha belém akarna valaki emiatt rúgni, annak semmilyen politikai hozadéka nem lenne. Úgyhogy lehet, hogy egy pár napos ujjgyakorlattal becsépelem az egészet a már korábban említett könyvből és kiegészítem a túratopon és az MTSZ OKT oldalán meglévő névsorral. Az utóbbi éveket tekintve így nem lesz teljes a névsor, de ez van. Az MTSZ-hez hivatalosan nem fordulhatok azzal a kérelemmel, hogy adja ki nekem a névsort, mert a fentebbi indokokra hivatkozva úgysem tenné meg.

Előzmény: pozo (51536)
pozo Creative Commons License 2015.07.26 0 4 51536

Rengeteg túra-túramozgalom teljesítői olvashatók különféle honlapokon. Ezek nem sértenek jogot?

Megérteném, hogy ha személyes adatok is felkerülnek (születési adatok, lakcím stb.), de így nem nagyon értem. Lehetséges, hogy a személyiségi jogokra való hivatkozás 40-50 éves, ami akkor igaz is lehetett, de azóta sok minden változott.

Előzmény: HEV (51534)
HEV Creative Commons License 2015.07.26 -1 5 51534

Nem kevés munkába telne de valójában nem ez a gond hanem azok a jogok amelyeket állítólag ez sért. Annak idején mikor a három kéktúra oldala fel lett töltve még KVTE megszervezte, hogy legyen begépelve a teljesítők listája az AK-t Ő csinálta az RP-DDK-t én. Az OKT meg többek közös munkájával készült mivel ez volt a legtöbb adat. Aztán az illetékes vezetők nem engedték feltölteni, csak egyénileg mindenki a sajátját, ott a hivatalban nem várható változás.

 

Előzmény: pozo (51513)
annyi baj legyen Creative Commons License 2015.07.26 -2 0 51533

Egy kis javítás a térképedhez:
http://kekturautvonalak.besaba.com/?zoom=17&lat=47.16153&lon=17.00636&layers=B0000000000000000000000000000TTTTTTTFFFF

A 82-es útvonal nem az erdő szélén vezetett, hanem a domb közepén a jelenlegi K3-on jött, majd úgy ment ki a sarokra.
A jelenlegi K3-on még látszik egy régi kék jel, és a leágazásnál is megvan, bár elég kopottan a kapu jelzés:
http://www.mapillary.com/map/e/isBNGPe_rkIKfYOEsPk5UQ

Előzmény: Törölt nick (51528)
hörpölin Creative Commons License 2015.07.26 0 1 51531

Édesapám hagyatékában van pár régebbi turistatérkép. Az OKT útvonalával kapcsolatban a következők lehetnek számodra relevánsak:

 

Börzsöny (1966)

Zempléni-hegység (1976)

Bükk (1967)

Vértes (1959)

Pilis és Visegrádi-hegység (1960)

Budai-hegység (1967)

 

Ha bármelyikre szükséged van, csak írjál, valahogy megszervezzük a térképek átadását.

 

Előzmény: Törölt nick (51528)
vjano Creative Commons License 2015.07.26 0 5 51530

Ha segít a munkádban íme az 1971-es Kartográfia Vértes turistatérkép aktuális részlete:

A '70-es évek elejétől is a Buncsú-kút felől vitték fel a jelzést, sokat mászkáltam arra akkor, és az emlékek hozták elő hogy a Pes-kő geoládát rejtettem...

Előzmény: Törölt nick (51528)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.26 0 8 51528

Többen Írtatok a gerecsei Pes-kő és az OKT kapcsolatáról. Mivel márt végeztem a Pes-kő hegycsoport útvonalváltozásaival, ime a kép (az egész hegységet átfogó teljes analízis, majd akkor, ha teljesen kész lesz az egész útvonal Szárligettől Dorogig):

 

 

Permalink

 

1959: OKT igazolófüzet "valószínűsíthető" nyomvonala

1975: Gerecse turistatérkép (© Kartográfiai Vállalat, 1975)

1975 A: A Vértes-hegység turistatérképe (© Kartográfiai Vállalat, 1975)

 

Mivel a két utóbbi turistatérképkét különböző nyomvonalat ábrázol, ezért a "Pes-kőről való leparancsolás"valószínűsíthető időpontja 1975-re datálható.

A többi érdekesség később.

 

Képek a tetőperemről és az onnan nyíló kilátásról (Somlyó - Baglyas-hegy csoportja + Zuppa-hegycsoport + Vértes-fennsík):

 

  

Pulmy Creative Commons License 2015.07.26 -7 0 51524

 A Cartographia-nál is elérhető a kiadvány ,egész barátságos áron. 

Előzmény: Törölt nick (51495)
Joeyline Creative Commons License 2015.07.25 0 8 51523

Voltam tegnap Peták István temetésén. Sok ismert turista szintén jelen volt, elsősorban az idősebb korosztályból (pl Kovalik, Thuróczy, Matolcsi, Lehotzky, Sváb, Bánhidi, stb.), valamint természetesen a milliólépéses tévések is ott voltak (Gyenest, Heinczet, Tolnait, Szabadost és Péterfait ismertem fel).

donjuan1984 Creative Commons License 2015.07.25 -6 0 51522

Hobó bácsi, ilyen régi füzetek engem is érdekelnének, ha van még szabad példány :)

Szívesen megnézném és megőrizném őket :)

 

Előzmény: Törölt nick (51507)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.25 -5 0 51521

Hörpibácsi, fizetni nem szeretnék érte, én így is látom amit látok a könyvben! :-)

Pl  téged is, nem is egyszer! :-)  Meg magamat is... :-)

Előzmény: hörpölin (51517)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.25 0 6 51520

Szerintem utánnyomások, nekem volt ilyen típusúból összesen 5, és ahogyan emlékszem mind egyforma volt, útvonal szempontjából, meg minden másban is.

 

Egyet (82-es)  telepecsételtem, ezt használtam a második kéktúrámon, egyet (szintén 82) pedig elküldtem egy kedves, érdeklődő túratárs-hölgynek, akivel a városlődi presszóban bélyegzés közben beszélgettem, és nagyon megtetszett neki a füzet amit használtam.

 

Ha minden igaz nemsokára lesz egy '73-as füzetem is, meg egy 88-as, de ez utóbbi neked már van ezek szerint.

 

Szívesebben adnám postára, mert nem pesti vagyok, és mostanában ritkábban is járok Pestre. Az utóbbi időben többször intéztem postán dolgokat (Vatera, Rákóczi-túra, stb...) megbízhatónak és jónak tartom a postát, de biztos ami biztos elsőbbségi ajánlott küldeményként szoktam feladni ilyen dolgokat.

 

Ha egyeztetünk akkor neked is elküldöm így szívesen. Hiánypótló, nagy munkában vagy, le a kalappal hogy megcsinálod! :-))

Ennyivel úgy érzem hozzájárulhatok én is.

Előzmény: Törölt nick (51519)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.25 0 7 51519

Köszönöm, ha Odaadod őket egy időre! Nem kell postára adni, ha felmegyek BP-re, majd egyeztetünk.

 

Az 1982-es és az 1992-es nekem is megvan, viszont az 1961, 1965, 1976, 1978 és 1980 években ben kiadottak érdekelnek. Megvan még nekem az 1988-as és az 1999-es, viszont az 1996-os nincs.

 

Érdekes, hogy két 1982-es csak annyiban különbözik egymástól, hogy az egyikben van egy "TZ 82 2190" felülnyomás, ami a másikban nincs. Egyébként kizárólag ebből látszik, hogy 1982-ben adták ki. A Vízkelety-féle könyvben ugyanez a borító és ugyanezek az útvonal adatok szerepelnek az 1976-os igazolófüzetre vonatkoztatva. Nem tudom, mi a különbség az 1976 / 1978 / 1980 / 1982-es kiadású füzetek között? Lehet, hogy 1978-tól ezek mind utánnyomások?

Előzmény: Törölt nick (51507)
hörpölin Creative Commons License 2015.07.25 -6 2 51517

Nekem is megvan a könyv, természetesen a 4957-es teljesítési sorszámig terjedő listával. Feltegyem a névsort a saját honlapomra? Aztán ha az adatvédelmi biztos pénzbírsága büntet, majd összedobjuk a lóvét! Okés? ;-)

Előzmény: Törölt nick (51516)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.25 0 1 51516

Lehet hogy meg kéne próbálni megvenni a Vasutas Természetjáróktól ezt a könyvet,  -feltéve persze hogy ha még nincsen meg-  annak akit ez érdekel.

Azért abban a 95% benne van. És amúgy is egy érdekes, tartalmas könyv.

Előzmény: hörpölin (51515)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.25 -5 2 51514

Abból 3 szerintem ugyanaz, csak sok a nickje.

 

Pozo!

 

Az általam lejjebb betett könyvben 4957-ig benne van az ÖSSZES teljesítő név és szám szerint.

Rockenbauer is kétszeres...:-)

 

Előzmény: nagypapi (51512)
pozo Creative Commons License 2015.07.25 0 1 51513

Köszi.

Nem tudom miből állna feltenni a teljes táblázatot az OKT honlapjára...

Előzmény: nagypapi (51511)
nagypapi Creative Commons License 2015.07.25 -7 2 51512

Úgy látom, négy emberke máris önmagára ismert. ;-)

Előzmény: Törölt nick (51506)
nagypapi Creative Commons License 2015.07.25 -6 1 51511

Szvsz sehol.

Akik önként vállalkoznak, azokat felrakják az MTSZ honlapjára vagy regisztrálhatnak a túratopon. de ez a töredéke a teljesítőknek, és értelemszerűen jóval kevesebb közülük az, aki a 60-as, 70-es években teljesítette.

 

Az MTSZ-ben persze megvan a teljes lista, talán már excel táblában is, de nem hiszem, hogy odaadnák.

Előzmény: pozo (51510)
pozo Creative Commons License 2015.07.25 0 4 51510

Sziasztok!

 

Hol tudom megnézni az OKT teljesítőinek teljes listáját?

 

Köszi

Joeyline Creative Commons License 2015.07.25 0 1 51509

Hálás köszönet!

 

Jó lenne majd megtudni a nem túl távoli jövőben, hogy akkor végül mennyi is lett pontosan az annyi! :-)

Érzésre, összességében szerintem kicsit hosszabbodott a Kék-kör.

Előzmény: hörpölin (51497)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.25 -4 0 51508

Elnézést, az idézet forrása:

Márai Sándor: Füveskönyv

Előzmény: Törölt nick (51506)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.25 0 1 51507

De amről valóban írni akartam:

 

Rakk Gyula!

 

Ha ez segítené a munkádat akkor szívesen adok neked kölcsön pár régi kéktúrás füzetet azokból ami nekem van, ha egyeztetünk esetleg akkor elküldeném őket postán.

 

Megnéztem, nekem van 4, azaz négy darab 1961-es füzetem, ezek minimális eltéréssel egyformák.

Van 3 db 1965-ös, ezekből az egyik viszont nagyon különbözik a többitől, lényeges változásokat mutat az útvonalban a másik kettőhöz képest, és mindez egy éven belül, 1965-ben!

 

Van még: 1978-as, ez gondolom a '76-os kiadás lehet lényegében, van '80-as, '82-es és '92-es, ez utóbbi is érdekes dolgokat tartalmaz pár helyen.

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.25 -6 5 51506

Mindjárt kaptál is párat! :-))

 

Hagy tegyem rendbe a dolgokat egy Márai idézettel, ebben minden benne van amit a negatív emberekről én személy szerint gondolok:

 

 

"...Vannak gyógyíthatatlanul sérült emberek, kiket a kapzsiság, a hiúság és az irigység oly mélyen megfertőzött, hogy nincs semmiféle mód reá, megközelíteni és megengesztelni beteg lelküket. Ezeket szánjad, de kerüljed. Nincs az a nagylelkű cselekedet, önzetlen magatartás, bátor és nemes közeledés, ami segíthet ez embereken. Különösképpen az irigység kínozza ez embereket. Epét hánynak, álmukban felordítanak, hánykolódnak vackukon, mint a nyavalyatörősök, habot köpnek, ha azt látják, hogy valaki munkával vagy a kegyes sors jóindulatával szerzett, elért valamit az életben. Betegek ezek, fertőző betegek. Kerüld a társaságukat, ne hidd, hogy érvelés, bizonyítás valaha is meggyőzheti őket. Mintha a leprásnak akarnád bizonyítani, hogy az egészségesek bűntelenek és ártatlanok! Nem hiszi el. Ha feltárod előttük betegségük igazi okát, meggyűlölnek. Ha érzéseikre akarsz hatni, fütyköst ragadnak. Oly mélyen élnek indulataikban, mint a száműzött sorsában: nem ismernek más megoldást, csak a bosszút. Ne alkudozz velük, kerüld el őket, s viseld el létezésüket a földön, mint egy sorscsapást..."

 

Hangsúlyozom hogy ez egy idézet, nem én írtam, nálam jóval nagyobb képességű ember szavai ezek. Viszont egyet értek velük.

Előzmény: hörpölin (51501)
vjano Creative Commons License 2015.07.25 0 5 51505

Én ugyan nem kéktúrázok, de néha benézek ide....

 

ha már szóbajött, íme egy kis illusztráció a '65-ös igazolófüzetből:

Előzmény: Törölt nick (51500)
Pulmy Creative Commons License 2015.07.25 -6 1 51504

 A  Pes-kő gerincéről állítólag vadászati "érdekek" miatt lettünk kitiltva,így került a nyomvonal a hegy lábához.( ?)

Előzmény: Törölt nick (51500)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.25 -5 1 51503

Így van, egészen pontosan ezt szoktam a szakvéleménybe írni: "a villámcsapást követően a hálózatban keletkezett túláram következtében stb." Csak a vinyókra mondtam, hogy nem evidens, hogy a túláramtól mi megy tönkre. Alaplap, vagy a táp, de van, hogy csak a vinyó... Kiszámíthatatlan. Minden egyszerre nem szokott elszállni egy gépben.

Előzmény: hörpölin (51499)
Jesper Olsen Creative Commons License 2015.07.25 0 1 51502

Gyula, ha kész leszel az egésszel, akár doktori disszertációként is benyújthatod. :-)

Minden elismerésem a munkádért.

Előzmény: Törölt nick (51500)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!