Keresés

Részletes keresés

NS68 Creative Commons License 2010.12.14 0 0 288

A tojást kiköltik hidegben is, tavasszal nálam is költöttek -5 fokban is. Míg kicsi a fióka melegítik, amikor kirepül akkor fázik meg.

Előzmény: Tibi (István) (287)
Tibi (István) Creative Commons License 2010.12.13 0 0 287

Pedig még enyhe idő volt rájuk. Mit ad isten, az enyémek közül az idősebbik tojó ma tojt le:S

Kivettem alóla a tojást, mivel egyelőre még csak egyet tojt, de ha tojik még egyet, elgondolkodom rajta, hogy behozom őket és alárakom a tojásokat.

Nem tudom mit tegyek, ötleteket várok.

Előzmény: NS68 (286)
NS68 Creative Commons License 2010.12.12 0 0 286

Kivettem alóluk a tojást, nagyon hideg volt már az idő. Az előző költésükből is az egyik nagyon gyengén fejlödött. 

Előzmény: Tibi (István) (285)
Tibi (István) Creative Commons License 2010.12.11 0 0 285

NS, majd képeket tudsz felrakni az új fiókákról? Gondolom azóta már kikeltek.

capricorn18 Creative Commons License 2010.12.10 0 0 284

alulról felfele különben 120 centin keresztül még van kívülről csibe háló csak az nem látszik szerintem

Előzmény: capricorn18 (283)
capricorn18 Creative Commons License 2010.12.10 0 0 283

nem hiszem hogy ilyentől kellene tartani. ez a hely galambházon belül van, oda meg be nem tud menni semmi max egér

Előzmény: NS68 (282)
NS68 Creative Commons License 2010.12.10 0 0 282

Szépek, sok különböző szinü, nekem is minden szín tetszik.

Sűrűbb szemű drót háló kellene mert valami bebújik.

Előzmény: capricorn18 (281)
capricorn18 Creative Commons License 2010.12.09 0 0 281

Üdv mindenkinek. Hozok pár friss képet a gerléimről.

NS68 Creative Commons License 2010.12.09 0 0 280

De nagy a csend. Mindenki téli álmot alszik?

Tibi (István) Creative Commons License 2010.11.05 0 0 279

Mázlista! Nesze neked 30 kilóméter és az enyémek már le se akarnak tojni. Nem baj, majd jövőre bepótolják, lebeszélem velük:)

Előzmény: NS68 (277)
capricorn18 Creative Commons License 2010.11.04 0 0 278

Tuti tojó mert az orange hímemet nagyon érdekli. Nekem is megvan most már a kék hím a kék tojómhoz, tegnap hoztam.

Jövő évi párok:

1. fehér tojó  -  vöröses vadas hím

2. babos tojó (tied)  -  sötét babos hím

3. babos tojó  -  orange hím

4. kék tojó  -  kék hím

Előzmény: NS68 (277)
NS68 Creative Commons License 2010.11.04 0 0 277

Remélem tényleg tojó lesz.

A jó idő hatására a Szarvasi kék gerléim megint költenek. Már a hatodik költés az idén mióta nálam vannak.

Előzmény: capricorn18 (275)
1acél Creative Commons License 2010.11.03 0 0 276

Sziasztok!

 

Van aki evett már kacagó gerlét?Mondjuk belőlük készített levest?Sok van belőlük,eladni nem akarom őket,mert amit kérni lehet értük az semmi!Inkább mennek a levesbe!A helyzet az hogy eléggé szaporák és nagyobb számban a drága takarmány fogyasztásuk sem csekéj!

capricorn18 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 275
szia
Már nálam van a babos tojó, köszi szépen nagyon szép.
Előzmény: NS68 (274)
NS68 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 274
Nézd meg az expressz.hu-n. Szürkét már ingyen is szoktak hirdetni.
Előzmény: tacskoklub (273)
tacskoklub Creative Commons License 2010.11.01 0 0 273
Keresek egy pár felnőtt kacagó gerlét. A klasszikus szint jobban kedvelem.
NS68 Creative Commons License 2010.10.29 0 0 272
Én is párban javaslom a tartást. Régebben árultak gerlét a Szinvaparknál levő diszálatkereskedésben. Akkor még a 10 emeletes házsor alatt volt. Én ott vettem az első selyem gerlémet kb 7-8 éve.
Előzmény: ábránd68 (270)
capricorn18 Creative Commons License 2010.10.28 0 0 271
szia
Először is üdvözöllek köreinkben, nagyon jó, hogy egyre többen érdeklődnek eme remek kis madár tartása iránt.
A másik máris azzal kezdem, hogy a gerleféléket magányosan tartani nem jó, mert nagyon társas madarak, monogám párokként élnek és költenek ha párban vannak tartva. A tojó is kacag, sőt még búg is csak nem olyan erős a hangja. Én ha egy dolgot tanácsolhatok akkor egy párt vegyél mert sokkal jobb nekik úgy és így is fognak hangoskodni, sőt többet mint egy magányos madár. Fél évesen a hímek már eléggé szépen kacagnak, de tapasztalataim szerint 8-9 hónap mire kialakul a végleges hangjuk. Persze nem egyforma két kacagó hangja sem, van ami halkabb van ami erősebb, van aminek élesebb és van aminek mélyebb a hangja.
Én ezt tudom tanácsolni, remélem segíthettem Neked.
Előzmény: ábránd68 (270)
ábránd68 Creative Commons License 2010.10.28 0 0 270
Sziasztok!
Én még új vagyok itt,és lenne pár kérdésem.Ha valaki tud válaszolni,megköszönném:
Szóval,most szeretnék a kisebbik fiamnak 1 db kacagó gerlét venni,de csak hím érdekelne,mert infóim szerint csak az kacag.továbbá érdekelne hogy mennyi idős korában szólal meg?! és ami még fontos lenne,hogy tudtok-e eladó kacagót Miskolcon,mert én keresem,de sajna nem lelem,1 tenyésztő lett volna,de nekem gyanús...
Előre is köszönöm:)
capricorn18 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 269
szia
Rendben. Köszi
Előzmény: NS68 (268)
NS68 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 268
Szia Krisztián
Holnap megyek Szarvasra, viszem a gerlét amit megbeszéltünk, otthagyom Rolandnál.
Előzmény: capricorn18 (264)
NS68 Creative Commons License 2010.10.26 0 0 267
Szerintem érzik hogy jön a tél, idén már nem költenek. Majd tavasszal.
Előzmény: Tibi (István) (266)
Tibi (István) Creative Commons License 2010.10.25 0 0 266
Sziasztok!

Önhibámon kívül, kicsit kénytelen voltam hanyagolni a fórumot.
Valójában azóta semmi érdemleges nem történt, talán csak annyi, hogy a hím gerlém udvarol fűnek, fának, már nem egyszer ráugrott az egyik kék hátára is, sőt, az eredeti párját többször is fészekre hívta, de mégsem akar semmi sem történni. Annyi mindent megpróbáltam már, pár napra külön is rekesztettem őket, de attól csak kedvetlenek lettek és lehangoltak, emiatt inkább visszahelyeztem őket a többi mellé. Mindenük megvan, látszólag jól érzik magukat, kaját is válogatják amennyire csak lehet, szerencsére van is miből nekik, de mégsem akarnak családot alapítani. Vajon a természet szól közbe a dologba, vagy valami más lehet a gond? NS, te mit tudnál erre mondani, mi lehet a gond?
NS68 Creative Commons License 2010.10.20 0 0 265
skype sanyesz68
Előzmény: capricorn18 (264)
capricorn18 Creative Commons License 2010.10.20 0 0 264
Mi az ára?
nincs msn-ed esetleg ott tudnánk beszélni
az enyém zefyr@citromail.hu
Előzmény: NS68 (263)
NS68 Creative Commons License 2010.10.20 0 0 263
Én most leépítem az állományt viszek Szarvasra Rolandnak selyem gerléket. Van egy fiatal babosom tojónak saccolom ha érdekel elviszem a többivel.

A kép közepén
Előzmény: capricorn18 (262)
capricorn18 Creative Commons License 2010.10.20 0 0 262
nem. Csak a kék van az ő tenyészetéből
Előzmény: NS68 (261)
NS68 Creative Commons License 2010.10.20 0 0 261
A többi gerléd Rolandtól van?
Előzmény: capricorn18 (260)
capricorn18 Creative Commons License 2010.10.19 0 0 260
sziasztok
sikerült vásárolnom Szolnokon a börzén kacagó gerle tojót. Igaz nem babosat vettem hanem kék galléros pasztell sárgát. Nagyon szép formás madár nem tudom mit fog tavasszal alkotni a babos hímmel majd kiderül. Szerintem úgy is csak tavasszal érdemes párba tenni őket
NS68 Creative Commons License 2010.10.19 0 0 259
Megint pang a topik! Nem jár erre senki?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!