Keresés

Részletes keresés

smith Creative Commons License 2022.09.28 0 0 45239

A moduláció a kazán belügye, amit a (leegyszerűsítve) a visszatérő hőmérséklete alapján intéz, tehát most is működik.
Ha a túllendülés probléma, akkor a legegyszerűbb az előremenőt lejjebb venni...

Előzmény: istvandavid (45238)
istvandavid Creative Commons License 2022.09.28 0 0 45238

Azt jól gondolom, hogy a modulációs része a kazánnak jelenleg nem üzemel

ezzel a termosszal? Ha kapcsol a termosz, a lángot a maxon tolja kikapcsolásig? Analfabéta kérdés, de csak most kezdem magam a témába belerágni jobban, sajnos a helyi ’hivatalos’ szerelőknek itt a környéken, akik hozzányulhatnak a plusz gari miatt, még az éves karbantartás is nehezen ment, elsőre.

k.tsabi Creative Commons License 2022.09.28 0 0 45237

Bosch cw400 -as szabályzó, abból szinte mindent kitudsz olvasni, és programozható is, valamint rengeteg beállítási lehetőség.

Előzmény: istvandavid (45236)
istvandavid Creative Commons License 2022.09.28 0 0 45236

Sziasztok!

 

Bosch Condense 2300W gázkazánunk van. Kádárkocka, 90m2, műanyag nyílászárók, 5 kamrás ablakok, szigetelés semmi. Jelenleg egy Q3RF termosztáttal, amit a szerelő kötött még az elején.

 

Szeretnék programozható termosztátot vásárolni. Mivel ezen jelenleg csak a hőfokot tudom állítani.

 

Továbbá, azt vettem észre, hogy ha beállítom 20 fokra a hőmérsékletet, megindul a fűtés és mire megáll 21 fokot mutat, és 21 fok is van. Ezzel esetleg mit tudnék jelenleg kezdeni?


Másik kérdés, mivel tudnám az adatokat a kazánból kiolvasni? Láttam itt grafikonokat, napi bekapcsolási szám stb… 

 

Sok posztot olvastam itt, de fejben még mindig nem tettem rendbe a sok információt.

 

Köszönöm!

nagykunsági Creative Commons License 2022.09.28 0 0 45235

Köszönöm.

 

Lenne még pár kérdésem, hogy tudom felvenni veled a kapcsolatot? Látom mail címed nem nyilvános. 

Előzmény: Dexter810323 (45232)
D'H'C Creative Commons License 2022.09.27 0 0 45234

Sziasztok!

 

Korábban már írtam a nálunk kialakított konstrukcióról : 

 

5 éves családi ház, egy Beretta Exclusive Green 25 c.s.i kondenzációs kazán hajtja, egy on/off-os Computherm Q7-esel.

 

A padló és a radiátor egy körről megy, a radiátorok visszatérője megy egyszerre a padlófűtés körbe külön, a padló visszatérője pedig vissza a kazánba. Tudom hogy ez így olcsó megoldás, de működik, radiátorok jól befűtik a lakást, padló pedig kellemes a hidegburkolt helyeken. Fűtés időszak előtt a radiátoros kört sikerült úgy összehangolnom, hogy a háló hűvősebb, fürdő melegebb, többi szoba pedig olyan hőmérsékletű, mint a termosztáton beállított érték. Kazántól legtávolabbi vendég szoba gyorsabban hül, de ezzel együtt tudok élni (mikor a kazán kapcsol, ott már a termosztáton beállított értéktől 1 fokkal átlagba hidegebb van).

 

Van a körön egy megkerülő ág bypass szeleppel, hogy ha aradiátorokat elzárom, akkor a víz egyből a padlófűtés körbe megy :

 

 

Kérdésem, hogy lenne-e érteme a szobákba a sima radiátorszelepeket termosztatikusakra cserélni? Elméletben azt szeretném elérni hogy a szobatermosztátot ami most radiátor nélküli helyiségben van, beállítanám 23 fokra, de a termosztatikus radiátorok 22-nél elzárnának, így az adott szoba radiátora lekapcsolna, de a komplett fűtés, ezáltala padlófűtés nem. Maradna 1 radiátor így is fullra nyitva, az lenne a törölköző szárító.

 

Köszi!

 

 

slowrunner Creative Commons License 2022.09.26 0 3 45233

Minél alacsonyabb az átlaghőmérséklet a lakásban, annál kisebb a hőveszteség, azaz annál kevesebb energia fogy.

Tehát mindig érdemes levenni a fűtést, rövid időre is, ha kényelmi (vagy egyéb) szempontok engedik.

Előzmény: QUNarmy (45229)
Dexter810323 Creative Commons License 2022.09.26 0 0 45232

https://aszivattyus.hu/poolworld-full-inverteres-medence-hoszivattyu-9-5kw-cop13-a27c-w26c/

 

nem itt vettem, és 1 hónapja még ez is 400e volt "csak"

 

gyári oldala: https://www.poolworldhp.com/product/r32-swimming-pools-heat-pumps/

 

szeptember 10 óta szervers részét képezi a lakásom hőforrásának :D 1 centi gázt nem használtam (fűtésre), és javarészt van bent 25 fok, ami ingadozik jelenleg, mert nincs hozzá termosztátom, csak a külső hőmérséklet, és a keringetett víz hőfoka alapján állítja az előremenő hőfokát, és a fűtés módot. kb a Condense beállításaira emlékeztem hogy kint x foknál mennyit kért vízben, és lemásoltam a görbét 5 fokos lépcsőkben az okos otthon vezérlésben... 

Előzmény: nagykunsági (45230)
Dexter810323 Creative Commons License 2022.09.26 -2 1 45231

szerintem örök kérdés... nekem most otthon van az asszony a pelenkással, így éjjel nappal 24+ fok van. amikor a nagyobbik bölcsis volt, és elmentünk dolgozni volt hogy levettem (okos vezérlő, érzékelte ha leléptünk, és lekapcsolt, meg azt is ha indultunk haza így meleg lakás fogadott)... hát a nagy hőingás szerintem nem jó, de 2 fok még beleférhet szerintem. 20-22 között nincs olyan sok főleg ha alacsony hőmérsékletű a fűtés. én amit próbáltam az a 24-18 volt. itt már többet evett a kazán. 2 foknál nem hiszem hogy észre veszed

Előzmény: QUNarmy (45229)
nagykunsági Creative Commons License 2022.09.26 0 0 45230

"medence fűtő 4 évszakos hőszivattyú"

 

Egy típust tudnál írni?

 

Köszönöm.

Előzmény: Dexter810323 (45227)
QUNarmy Creative Commons License 2022.09.26 0 0 45229

Tegnap lett először bekapcsolva a fűtés.

 

Egy-két napon belül meglátom mennyire tudja a kívánt hőt tartani.

Igazából 22 fok már elég. Többet nem kérek tőle.

 

Még egy olyan kérdésem lenne mi a gazdaságosabb. Amikor nincs otthon az ember hagyni 20 fokon termosztátot és, ha hazamegy feltekerni 22-re, vagy jobban megéri állandóan nappal 22 fokon tartani?

(pl.: hétbégén ha nem tartozkodom otthon, hanem családlátogatás van. Akkor menjen ugyan úgy a nappali 22 vagy akkor jobban megéri vissaz engedni és majd fel lesz fűtve)

 

Neked erről milyen tapasztalataid vannak?

Előzmény: Dexter810323 (45227)
Dexter810323 Creative Commons License 2022.09.26 0 1 45228

akkor ezen a vonalon indulnék el... a hibakód másodlagos is lehet. mi az ami más HMV esetén mint a fűtésben? a hőcserélő és a szivattyú... de csak tippelek. ha rezeg is akkor szivattyú... de ez csak tipp. esetleg a fűtés körben nincsenek elzárva csapok? bár van talán benne bypass ág. hőcserélő vízköves esetleg (fűtés köri oldala) és nem bírja rajta átnyomni a vizet. esetleg a szelep ami átvált HMV-ről fűtésre megszorult HMV felé... jobb ötletem nincs, ugyan ilyen kazánom van, vannak fura hangok néha de komolyabb gondom soha nem volt vele még.

Előzmény: Voyager00 (45224)
Dexter810323 Creative Commons License 2022.09.26 0 0 45227

Szia. Lakás, és kivitelezés függő. Nálam otthon nagyon nagy hidegben is elég volt a 38 fokos előremenő a radiátorokban hogy 135nm-en tartsam a 24 fokot odabent. szigeteléstől, radiátor mérettől, és még sokmindentől függhet. Most épp 2. hete egy medence fűtő 4 évszakos hőszivattyú fűti a lakást 25 fokra csak radiátorral kb 5-10KW áramból naponta. erre is azt mondták hogy nem lehet... a leg fontosabb kérdés, van annyira meleg odabent a 40 fokos víztől amekkorát kérsz a termosztáttól? ha igen akkor ezt így találták ki, ha nem akkor van gond.

Előzmény: QUNarmy (45226)
QUNarmy Creative Commons License 2022.09.26 0 0 45226

Sziasztok,

 

bízom benne valaki tud segíteni gázkazán témában. :)

 

Az albérletemben van egy vaillant ecotec pro vu 246/5-3 gázkazán.

Ez melegíti a csapvizet (bojler üzem) ás a radiátorokba menő víz hőfokát is.

 

Otthon a családi házunkban mindig fával fűtöttünk, fűtünk. Ott a fűtéshez a víz hőmérséklet 60-65 fokos szokott lenni. Az elbérletben lévő gázkazánnál 40 fokra van beállítva.

Úgy tudom padlófűtés esetén szokás 40 fokos hőmérsékletet alkalmazni, radiátor esetén alacsony ez a vízhőfok.

 

Megnéztem a használati útmutatót, de ahogyan írja úgy nem sikerült a fűtéshez a vízhőfokot beállítását növelni (A csapvíz hőmérsékletét viszont tudom állítani, de ugye ezzel a fűtés nem lesz előrébb).

 

Ma este mindenképpen egyeztetek a főbérlővel, hogy ez moindig is így működött, vagy valami hiba van.

 

Nektek esetleg van valami ötletetek ezzel kapcsolatosan?

 

Előre is köszönöm a segítségeket.

 

Unicalfan Creative Commons License 2022.09.26 -1 0 45225

Kérj árajánlatot az Unical képviselettől.Nekik van.

Előzmény: Törölt nick (45217)
Voyager00 Creative Commons License 2022.09.26 0 0 45224

Köszi, ezt már néztem. Csak azt furcsállom hogy a HMV készítés meg simán megy. Csak mikor a fűtést akarom indítani akkor csinálja ezt 

Előzmény: Dexter810323 (45223)
Dexter810323 Creative Commons License 2022.09.25 0 0 45223
Előzmény: Voyager00 (45222)
Voyager00 Creative Commons License 2022.09.25 0 0 45222

Szevasztok. Információt szeretnék kérni, mai napig ki volt kapcsolva a kazánon a fűtési funkció, ma szerettem volna elindutani. Azonban ahogy megjenent a láng szimbólum pár másodperc múlva elkezdett rezonáló hangot kiadni és rezegni a kazán,. Pár másodperc múlva eltünik a láng szimbólum. Aztán ezt ismetelgeti. Mikor másodjára megjelenik megint a láng szimbólum EA hivakódot ír ki. Leírásban szerepel hogy hosszan nyomva kell tartani az OK gombot, megtörtént de a forgatókönyv ismétlődik. Valaki esetleg tanács

Kazán :BOSCH condens 2500 W WBC24-1DE23

VRF800 Creative Commons License 2022.09.25 0 0 45221

Sziasztok!

Ariston Genus One System 24 kazánom van.

Sensys + külső érzékelő. Radiátoros fűtés, 15 db radiátor. 

Átálítottam a 4.2.0 paramétert alacsony hőmérsékletre és a meredekséget 0.8 ra.

 

Az a gondom, hogy kéri a légtelenítést és az automatikus gázkalibrálás elindítását. Nem lehet vissza vagy kilépni. 

Ez így normális?

Megcsinálhatom ? 

 

Előre is köszönöm! 

 

C20NE Creative Commons License 2022.09.25 0 0 45220

Érdekes lenne ezt a vízhozamot megérteni, hogyan számolják. Szerintem valami olyasmi, hogy 10 fokos bejövő vizet 50 fokosra kell felmelegíteni és ehhez kazánoldalon mi kell, majd megnézik, hogy egy órában hány ilyen felfűtési ciklust tud és megvan az óránkénti meleg víz mennyiség (tipp/blöff). A fizikát nézve szerintem a felület a lényeg, a csőátmérő másodlagos mert egy ilyen csőkígyó ellenállása elhanyagolható, a szivattyú áttolja a maximumot amire képes (ha leméretezed Te is ezt fogod kapni hacsak nincs 50m-re a tároló a kazántól és nem 1/4" csővel kötötted be). Az én 250 literes tárolóm 2m^2 hőcserélővel 45 fokos vizet pár perc alatt készít. (ilyenkor persze egyrészt nem üres másrészt a hőmérő a felső harmadban van tehát max félig tölti meg.) A kazán mindeközben szépen veszi vissza a teljesítményét ahogy telik a tároló és az idő egy részében még kondenzálni is képes.

 

- Az én tapasztalatom, hogy csak azonos gyártók adattáblái összehasonlíthatóak mert azokat mérték azonos feltételek között-

 

-szerintem!-

Előzmény: HWK12 (45219)
HWK12 Creative Commons License 2022.09.25 0 0 45219

Söt továbbmegyek,hogy ténylegesen az almát az almával hasonlítsuk össze:

A mellékelt linkekben:

nordic 100 (L) : 1.1m2 kígyó és 3/4" es csőből

 

wgj-sq 120(L): 1.1m2 kígyó és 1"-os csőből

 

Szóval ha megnézed a műszaki adatokat akkor amiben a nagyobb csőátmérőjű ugyanúgy 1.1m2 kígyó van jóval többet tud melegvíz(hozam) tekintetében és kw-ban

 

Nem mondom ,hogy értem hol van a kutya elásva:-)

Előzmény: C20NE (45215)
HWK12 Creative Commons License 2022.09.25 0 0 45218

Köszönöm.

A szivattyú Grundfos .Három lehetőség van: 1.Fix fordulat (1-7ig) 2. állandó nyomás(1-3ig) .3.arányos nyomás (1-3ig)

Lehet ,hogy tuldimenzionálom,de mivel 250ezer Ft-ról beszélünk és nem 1-2 hónapra venném ,hanem mondjuk 15 évre,csak próbálok utánajárni,hogy nehogy sz@rt vegyek.És szeretném,hogy "jól" működjön.

120 Literes változatban nincs olyan aminek a kígyója 2m2 lenne. A max amit találtam az 1.4 m2

Értem amit mondasz ,hogy legyen minél nagyobb a kígyó,de ez alapján meg nem értem a következőt: ugyanazon gyártó,két különböző típusa .Mindkét változatnak van 120 literes változata.Az egyikben 1.1m2 a kígyó a másikban 1.3m2 a kígyó.Nézd meg a mellékelt link "technikai informácioit" legörgetve,hogy a kisebb kígyós jóval több melegvizet produkál .Sőt ha megnézed az egyiknek van olyan változata (140literes) amiben 1.6m2 a kígyó és még ezzel sem tudja azt amit az 1.1 m2 es változat.

Amire rájöttem,hogy amiben 1.1m2 a kígyó ott 1"-os csőből van,míg amiben 1.3 és 1.6 m2 a kígyó ott 3/4"-os csőből van a kígyó.Lehet,hogy ennek is van vmi jelentősége,hogy nem csak a felület számít,hanem az is,hogy milyen átmérőjű a tekercs?

 

https://elektromet.pl/pl/technika-grzewcza/produkt/122/nordic-aqua

 

https://elektromet.pl/pl/technika-grzewcza/produkt/121/wgj-sq

Előzmény: C20NE (45215)
Törölt nick Creative Commons License 2022.09.24 0 0 45217

Üdv! Konkrét 100 mikronos szűrőt tudsz ajánlani hőszivattyú visszatérőbe (30 l/perc) ? Keresem keresem de nem találok... köszönöm!

Előzmény: Unicalfan (45202)
GSanyi52 Creative Commons License 2022.09.24 0 0 45216

Ma ellenőriztem a kazán termosztát-csatlakozásait, a szobatermosztátot is kibontottam, kötéseket ellenőriztem és a kazán fűtésre végre elindult. Valami érintkezési hiba lehetett, de hogy hol, azt nem tudom. A lényeg, hogy van fűtés!

Előzmény: Zs:) (45209)
C20NE Creative Commons License 2022.09.24 0 0 45215

A rézcsőre is megtalálod ezt az adatot egy-két keresés ( azért segítek is: https://mek.oszk.hu/01100/01199/html/tervez1.htm). A szivattyú fix teljesítményű vagy modulál? Mi a típusa? A szivattyúnak van egy tömegáram-nyomás jelleggörbéje, azon kell kiszerkeszteni a munkapontodat. Én még nem láttam olyat aki ezt amúgy ki is számolta.

 

A gyártó által megadott értéket én nem dimenzionálnám túl. Ha nincs ennyi a tömegáramod maximum lassabban fogja felmelegíteni. A nagyobb felület ugyanazzal a kazánnal gyorsabb meleg víz készítést jelent, kisebb visszatérő hőfokkal ami kondenzációs kazánnál előny lehet. Azt nem tudom, hogy a kazánod, ha modulál benne a szivattyú mit csinál HMV készítés közben, szerintem maximális fordulatra feltolja. Én 2m^2 alatt nem vennék indirekt tartályt, olyanról még nem hallottam, hogy túl nagy volt a hőcserélő.

Előzmény: HWK12 (45214)
HWK12 Creative Commons License 2022.09.24 0 0 45214

Üdv.

Igen próbálom érteni,a tároló adatainál meg is találtam ezt a nyomásesést,ha pl rézcsővel lesz összekötve pl 18-as vagy 22 rézcsővel akkor annak hol találom a nyomásesését?

A két nyomásesést akkor össze kell adnom,ha jól értem.

A kazán szivattyú jelleggörbét is megtaláltam ,de ezen mit kell nézni? és melyik beállítás jelleggörbéjét? Illetőleg az nincs sehova írva,hogy a hmv termelés során melyik jelleggörbe szerint megy a szivattyú.

Illetőleg nem értem,ha megad a tároló gyártó egy fűtési víz igény adatot ,akkor az hogy lesz pont annyi,ha kevesebbet produkál a kazán akkor az gondolom nem jó,de ha többet akkor meg az se jó(?) akkor meg túl gyorsan átszalad a víz rajta és nem tudja a hőt leadni.Vagy rosszul gondolom??

Előzmény: C20NE (45205)
kormos* Creative Commons License 2022.09.24 -1 0 45213

Talán be kellene állítani a maximális hőfokot! Biztos lehet a Ariston kazánokon is. 

Nálam a immergas victrix 20-náll be van 60 fokra állítva a maximális és 50 fokra a minimális hőfok és ezek között állítja a külső hőmérséklet érzékelő adatai alapján a kazán víz hőfokát.

Előzmény: horseface (45211)
Törölt nick Creative Commons License 2022.09.24 -1 0 45212

A menüben állítsd be azt a maximumot ami még elég a lakás kifűtéséhez.  (425)

A "görbe" meredekségével, és az eltolással finomhangolhatod.  (422 423)

Külső érzékelő akkor igazán fontos, ha rossz vagy nincs hőszigetelés, és radiátor a hőleadó.

Egy sensys vagy cube  dobna valamennyit a fogyasztáson, de a Clas minimum teljesítménye magas  -6kW körül van ha jól emlékszem-  ezért sok égőkapcsolás van.

 

Előzmény: horseface (45211)
horseface Creative Commons License 2022.09.24 0 0 45211

Üdv Mindenkinek!  

 

Tanácsot kérnék szépen.Ariston Clas Premium Evo kondenzációs kazán. Külső hőmérseklet érzekelő adatai alapján állítja az előremenő víz hőmérsékletét. Ez így jó is lenne viszont nagyobb hidegben ezt akár 70 fokosra is állítja.Gondolom ilyenkor viszont már nincs kondenzáció...Azt szeretném tudni,hogy valóban kevesebbet fogyasztok az érzékelő használatával vagy inkább adjak fix előremenőt 50 fok körül? Enyhe időben viszont 35-40 fokra állít.Kérdés amit ott nyerek nem bukjuk e nagy hidegben.Köszönöm szépen a segítséget!

Törölt nick Creative Commons License 2022.09.24 -1 0 45210

Milyen termosztát van?

Adja a bekapcs. parancsot ("rövidzárat") ?

 

Előzmény: GSanyi52 (45208)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!