Keresés

Részletes keresés

Hacsek Creative Commons License 1999.10.20 0 0 80
Na végre, tudom már, milyen néven írogat a bátyó!!!
Előzmény: metabolic man (79)
metabolic man Creative Commons License 1999.10.20 0 0 79
Öcsém (Hacsek)szólt, hogy itt az ember szembesülhet (legalábbis a középiskolás) múltjával, Én a Trefortba 77-81-ben jártam, gimnázium 4.b osztály (úgyhogy a pisis ált. iskolások ne keressenek az emlékeikben) Konkrétan, kérdezte valaki, mi van Körnernével(val). Vele megmaradt a kapcsolat, mert a lányával együtt dolgozom. Nemrég múlt 80 éves, és (Tüdős Mütyi, Juhász Juli, Antal Isti +)néhányan fel is köszöntöttük a szül.napján. A körülményekhez képest jól van, csak ugye a körülmények... Egyszóval szellemileg még úgy-ahogy. Ha valaki az iskola közelében jár, azért szólhatna, hogy a 80 (70,90,120)éves volt tanáraira még emlékezhetne az iskola, biztos jól esne nekik. Ez a Fazekasban (hogy csak az ősellenséget nevén említsem, lányom oda jár, mert ott van alsó tagozat is) megoldottabb, tartják a kapcsolatot a régiekkel. Na, ennyit mára, majd összeszedegetem és felteszem a régi sztorikat.
jahe Creative Commons License 1999.10.19 0 0 78
AhOY Mindenki!

Kecske (Kovacs) Karcsi rulez, na meg az Ujj Jani (Lauder kozepiskolai igazgato)!!!

Netuddki

szobafestő Creative Commons License 1999.10.19 0 0 77
Halleluja!
Kicsit sem vagyok szobafestő, illetve mégis, de nem úgy.
Szóval "szobafestő", mint ex-osztálytárs volt olyan jó, és átadta helyét egy pár percre. Kedves tőle, nem?
Ardayné? Imádtam az öreglányt, bár az érzés nem volt mindig kölcsönös. Még csak folytonos sem, de mindegy, az emlékek szépek. Valahogy jobb fej lett, miután már nem tanított. Megszerettük. Hálából mi voltunk (szobafestő és én) az utolsó érettségizői. Mit mondjak - mintha a meghatottság könnyeit láttam volna a szemében. (Vagy lehet, hogy csak náthás volt????, ugye nem?!)
Gombosévinéni. Lelki alkat... szereti a gyerekeket... de még mindig tudja a nevemet (???-hátilyet!!!).
Vörimari. Valahogy még azt is megemésztette, hogy körbefújtuk a vitálkapacitásmérőjét. Hát hogy ki tud hamarabb száz liter levegőt kilehellni. Naja...azt már egy kicsit nehezebben, amikor a Zs. megette a tubifexet 50 forintért (lealkudta 100-ról...), és aznap nem kaptak a halak enni.(?)
szobafestő Creative Commons License 1999.10.19 0 0 76
Kedves Mindenki!
89-93... Mond ez valakinek valamit?
Első emlékeim egyike az, amikor a Lénárd Doktor bejött órára azzal, hogy: "Kiáltják a Köztársaságot!", aztán kiment majdnem az egész Trefort (akkor már majdnem az volt) hangerőt növelni Lénárd vezérletével.
Spira. Ö volt az ofőnk a gimi első két évében. Első nap közölte, hogy két nap van osztálykirándulásra, és hogy ő nem alszik ott sehol, így lett kétszer egy nap, és többet nem is jött velünk. Másik oldalról az is igaz, hogy valószínűleg ennek köszönhetjük, hogy osztályunk aktív önszerveződő típusú lett. (Máig)
Spira még. Nagyon jó irodalomtancsi volt, a sáljai pedig utánozhatatlanul vadítottak.. A görögöket tanultuk, és a homoszexualitás került szóba, amihez annyit fűzött hozzá, hogy másmilyet az állat is tud..
Sapszon. Ugyanis mi megmenekültünk minden lány álmától, Glatz tanárúrtól. Foci és kosárlabda - ez volt nekünk a tesi óra. Csak Glatz virágait volt tilos megközelítenünk..

Folyt. köv. Jó ez a feeling.

scsabi Creative Commons License 1999.10.19 0 0 75
Üdv mindenkinek,

Elnézést a betörésért e zártkörű klubba, érdeklődnék ül-e a t.asztalnál 77-81-85-ös A/C osztályba (dr Süpekné) járó asztaltárs. Én 77-81 közt az általánost végeztem arrafelé.
Csabi

Szezso Creative Commons License 1999.10.19 0 0 74
Nekem csak öcsém van, de az stimmel,hogy zsurnaliszta.Persze,hogy híres-e?
Körnernéről tud valaki?
Előzmény: Hacsek (70)
evad Creative Commons License 1999.10.19 0 0 73
Eldöntöttem.

Oszt miÚJSÁGVÁRIval?

Hacsek Creative Commons License 1999.10.19 0 0 72
Döncsd má el, hogy fijú vagy vagy jány vagy!

(Ismerek más hímnős kaméleonokat is a törzsasztalon, de ők minimum két nickkel jáccák)

Előzmény: evad (71)
evad Creative Commons License 1999.10.19 0 0 71
Na jó.
De én spec. k. vénnek é. magam.
12 éve végeztem a S-ban.
Már ez is sok.
Csók:
Éva
Hacsek Creative Commons License 1999.10.19 0 0 70
Evad!
Még nem tudom hogyan, de ezt a VÉNt még visszakapod!
ÁÁ, már tudom is!

Na figyejj! (:-) Ijen barom csak te lehecc, hogy a nikked evad! Ebbő mindenki tejjes lyoggaa gondojja, hogy valami D. Éva lehecc és a macsók 1-bő neked ugranak. Ha nemvagy homokos +nészheted magad!!
(:-)) Bocs.

Előzmény: evad (65)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.19 0 0 69
Aha, szóval te emléxel rám, Szezsó?
Te nem a bátyád, a híres sportoló és zsurnaliszta öccse vagy?
Előzmény: Szezso (68)
Szezso Creative Commons License 1999.10.19 0 0 68
Természetesen I-IV-et végeztem 80-84-ig. Azért pedofiliát még a Glatzról sem feltételeznák, ő csak a legérettebb gimis lányokkal foglalkozott (volna).
Hacsek! Te hónapokkal ezelőtt kérdezted, hogy honnan van az a karénekes emlékem rólad. Valami építőtábor volt, kukoricacímerezéssel - talán Martonvásáron. Borzasztóan szívtunk, de az még ma is vidám kép, ahogy Te sétálsz a 3 méteres kukoricasorok közt és fennhangon énekled a József és a kufárokat.
evad Creative Commons License 1999.10.19 0 0 67
Bocs, még egy.
Mentségemre szolgáljon, hogy én 5-8.-at + I-IV.-et végeztem.
evad Creative Commons License 1999.10.19 0 0 66
Na ja, még egy név bejött a felsőbb évesek közül.
Mi lehet Krupp Bélával?
evad Creative Commons License 1999.10.19 0 0 65
És még én dicsekedtem, hogy egész jó voltam matekból. Pedig még egyetemen is jelest kaptam logikából. Oszt tessék. Nyilvánvaló összefüggésekre nem jövök rá.
Valóban, erre az eshetőségre nem gondoltam.
Ez föltehetőleg azért van, mert lassan ütöm a 30-at, az interneten ugye meg a fiatalok szoktak száguldozni, franc se gondolta volna, hogy olyan vének is fölbukkannak itt, mint ti.
Az osztályunk valóban a II. emeleten volt, az (akkor még) aula mellett.
A Szilárd pedig tényleg szerette a nőket, a Ruzsonyi Ildikó nevű fiatal orosztanárnőnket például egyszer órán fotografálta mindenféle bejelentés nélkül, nem kis döbbenetet okozva, majd (figyelem!!!) pénzért árulta a képeket az osztálynak (lévén nem csak Ruzsonyi kollegina, de a háttérben más is látszott a fotókon. Nekem is van!) Úgy tűnt, van is köztük valami, de mi még kellően kicsik voltunk ehhez, úgyhogy maradtunk a legcsinosabb osztálytársnőink hazakísérésénél, mint a szexualitásra való ráébredés megnyilvánulásánál. Miután elmentünk velük (nem úgy, ugye), sorban vártuk a puszikat, amiket persze meg is kaptunk, mert a lányokban is akkoriban ébredezett a libidó (ha ez nem képzavar).
Sose felejtem el L.A.-t és M.R.-t, hogy maradjunk a rövidítéseknél...
Ki ismeri ezzel szemben Demszkyné Révai Veronikát?
Hacsek Creative Commons License 1999.10.19 0 0 64
Evad!
Ez a gyanúm már csak azért is helytálló,mert amikor én odajártam, Szilárd ált.isk. osztálynak volt a főnöke. Az osztálytermetek a II. emeleten, az aula mellett, volt. NEEEM?

(Erre azért emléxem, mert akárhányszor színielőadás volt az aulában, nekem kellett egyezkednem Szilárddal a kulcs és terem használatáról. Merthogy akárkinek nem adta volna ki, csak a matekfaktja élversenyzőjének. Így függtek össze a művészet és matematika akkoriban...)

Gábor (merthogy később összetegeződtünk) egyébként rendes ember is tudott lenni, csak engem nem akart benevezni az OKTV II. fordulóba annak ellenére, hogy elértem a szükséges szintet. Más kérdés, hogy aztán végül mégis beneveztek, és az évben én voltam a suliból a 3. legjobb, kb. 90-100. között.
Ugyanő ennek ellenére nem javasolta, hogy a Műegyetemre felvételizzek. Aztán a felvételin 29 pontot csináltam a 30-ból matekból. Igaz, fizikából csak 13-at sikerült (pedig Tasnádiné javasolt!), így aztán az Ybl-re jártam.
Szóval, rendes ember volt a Szilárd. Pl. nagyon szerette a nőket!

Előzmény: Hacsek (62)
Bugi néni Creative Commons License 1999.10.19 0 0 63
Csak annyi, hogy 88-92 között én is élvezhettem Szilárd bácsit. Maga az osztály semmi különös emléket nem ébreszt bennem.
Hacsek Creative Commons License 1999.10.19 0 0 62
Evad!

Szerintem te 5-8. osztályt végeztél a Trefortban (ill. Ságváriban), Szezso (meg én is) I-IV.-et, nem?

Előzmény: evad (61)
evad Creative Commons License 1999.10.19 0 0 61
Szezso!

Én most vagy megbolondultam, vagy memóriazazarral küzködöm, de itt valami nem stimmel.
Azt mondod, 80 és 84 között jártál, it minsz: 80-81, 81-82, 82-83, 83-84?
Ha igen, akkor évfolyamtársak voltunk.
Én A-s voltam, Szilárd Gábor of.
Akkor ugye osztálytársak is voltunk. (?)
Ellenben nem emlékszem B.R.-re.
Magyarázatot kérek!

Hacsek Creative Commons License 1999.10.18 0 0 60
Szezso!
Én nem tudom, te ki vagy, de áruld el lécci, mi van
1. Csiby Ágival
2. Tüdős Mütyivel
3. Kirchner Dórival
4. Gyöngyösi Évivel
5. Lőrincz Andival
....
n. meg persze a Rékával?

Na miccólsz, pedig én eggyel felettetek jártam!

Előzmény: Szezso (57)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.18 0 0 59
Hát most alighanem nagyon indiszkrét leszek:
a B.R. az csakis a Bolváry Réka lehet...
Előzmény: evad (56)
WAN Creative Commons License 1999.10.17 0 0 58
Nálunk a Glatz mindig azt mondta, ha valakinek túl puha, stb. volt a kosárlabdája és ezt megemlítette, hogy:
"Nincs rossz labda, csak rossz kéz..."

Egyszer viszont annyira el volt foglalva a helyreigazításunkkal, hogy már csak azt lehetett látni, hogy a torna tanáriból vastag fekete füst tör elő, erre a Glacc a fejéhez kapott, és berohant a tanáriba lekapcsolni a kávéfőzőt, ami éppen akkor égette szét a gumit :))

Előzmény: Szezso (55)
Szezso Creative Commons License 1999.10.16 0 0 57
A-s voltam. Ha tényleg évfolyamtársak voltunk,akkor muszáj rá emlékezned. Több reklámban is szerepelt, meg valami TV-filmben is. Most volt a 15 éves találkozónk, még ma is nagyon dekorativ.
Előzmény: evad (56)
evad Creative Commons License 1999.10.15 0 0 56
Szezsó!
Könyörgök, ki az a B.R.???
Évfolyamtársask voltunk!!!
A-s vagy B-s voltál???
Szezso Creative Commons License 1999.10.14 0 0 55
Én 80-84-ben éltem ott.
Emlékzik valaki a Német "Juszuf" Józsi bá-ra?
Glatz-cal is volt 1-2 jó sztorink.Pl.amikor kivitte a szertárba a B.R.-t(az osztály szexbombáját), majd két perc múlva lila fejjel és nagyon szótlanul jött vissza. Kedvenc mondása(többször idézte) a kosárlabdával kapcsolatban:
Dzsájv end gó! (Gyk: Give and go)
evad Creative Commons License 1999.10.14 0 0 54
Gyerkőcök, ez azér már gáz.
Itten vagyunk kiajánlva, és mindenki nagy ívben az egészre.
Lehet, hogy ebben a gimiben csak olyan végeztek, akinknek nincs számítógépe?
evad Creative Commons License 1999.10.14 0 0 53
FDRJNS, FDRJNS,... Hmmm.
Ilyen nevű emberre nem emlékszem?
Ácsi!
Fodor János??!!
Sajnos ilyenre sem.
1ébként télleg ismernünk kéne 1mást. Lévén 1gyel jártál fölöttem.
FDRJNS Creative Commons License 1999.10.14 0 0 52
o.k., egyébként itt vagyok, csak már szóltam hozzá, amikor friss volt a topic varázsa. Ismerhetnénk is egymást elvileg, én 79-87.
Előzmény: evad (46)
evad Creative Commons License 1999.10.12 0 0 51
Hacsek!
Akkor három évig egy iskolába jártunk!
Ez igazán szép dolog!
Pörgessük már föl egy kicsit a topicot!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!