Keresés

Részletes keresés

sazoli Creative Commons License 2012.02.29 0 0 8233

Köszönöm a választ.

Akkor ezek szerint az összes portál, hibásan írta Fekete Árpáddal kapcsolatban, hogy:

"legnagyobb hazai sikereit az Újpest tagjaként érte el: 1939-ben bajnoki címet szerzett, később ezüst- és bronzérmet is nyert a csapattal."

A Hoppe könyvben is Fekete Jenő az 1938-39-es bajnokcsapat tagja és nem Árpád.

Ettől függetlenül nyugodjék békében, szép kort ért meg, és azért az Újpestben játszott is ezek szerint...

Előzmény: Törölt nick (8232)
sazoli Creative Commons License 2012.02.28 0 0 8231

Elhunyt Fekete Árpád, egykori újpesti labdarúgó.

http://www.telesport.hu/Hirek/2012/02/27/20/Elhunyt_Fekete_Arpad_volt_mexikoi_szovetsegi_kapitany.aspx

 

Bevallom én eddig úgy tudtam, hogy az Újpestben 1938-39-ben Fekete Jenő nevű labdarúgó játszott...

A Kalandozó magyarok c. könyvben is Fekete Jenő szerepel, csapataként az Újpest is meg van jelölve.

A labdarúgó bajnokságaink c. Hoppe-könyvben is Fekete Jenő a fentebb említett évben az Újpest tagja.

Akkor most ez hogy is van?

 

sir general eugene Creative Commons License 2012.02.20 0 0 8230

Nem tudom, volt-e már:

http://indafoto.hu/sirgeneral

bamata Creative Commons License 2011.12.11 0 0 8228

Sziasztok!

 

Nem tudom aktuális e még, valamikor valaki kereste Beneda kapus fényképét.

Én ezt találtam.

 

 

Tempó Vasutas! Creative Commons License 2011.12.03 0 0 8227
Előzmény: Törölt nick (8226)
Kispest_1909 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 8225

Sziasztok!

 

 Recse Béláűról tud valaki részleteset? Kispesten születhetett, játszott a KAC-ban, majd Békéscsabán lett meghatározó játékos az első világháború környékén!

Kisslászló Creative Commons License 2011.11.09 0 0 8224

Ezt találtam a neten:

 

Az Újpesti TE történelmi első bajnoki mérkőzésén 1901. szeptember 4-én így állt fel - Újpesti TE:. Ugró -- Steiner, Szedlayer -- Weidlinger, Pozsonyi, Neubrandt -- Schön, Herczeg, Dinich, Meskó, Fürst..

mayerg Creative Commons License 2011.11.05 0 0 8223

A Rejtő könyv pontos dátumot nem ír, csak azt, hogy a Ganzgyári Tisztviselőket verte az UTE 8:0-ra, 1901-ben, az első bajnoki mérkőzésén. ha ez segít.

sazoli Creative Commons License 2011.11.05 0 0 8222

Szasztok!

Bár eléggé alszik a fórum, talán lesz aki segít.

Az UTE első bajnoki mérkőzésének dátumára vagyok kiváncsi.

Valahol 1901. szeptember 4-ét olvastam erre, de akkor mi van a tavaszi mérkőzésekkel?

Az első osztályban február hónapban megindult a bajnokság, úgy tudom, a másodosztályban is tavasszal kezdődtek meg a küzdelmek. Akkor már az UTE volt hivatalosan a másodosztály tagja az UFC helyett. Szóval mikor volt az első meccse az UTE-nak?

Előre is köszönöm a segítséget.

popa59 Creative Commons License 2011.10.03 0 0 8221

Sziasztok!

Kertesi Ignác a negyvenes évek egyik legjobb góllövője volt. Tud valaki segíteni, hogy hol találok róla anyagokat?

Köszönöm

Tizennégyes Creative Commons License 2011.09.01 0 0 8220

Tisztelt Fórumozók!

 

A Fővárosi Testedző Kör csapatáról szeretnék érdeklődni. Több forrás (szinte mindegyik) említi, hogy az 1909-ben alakult zuglói? klub 1926-ban a profi korszak hajnalán egyesült a Zuglói AC (Zuglói VII. ker. AC) csapatával Turul FC néven és az 1926-27-es bajnokságban a profi II. osztályban szerepelt. Ugyanebben a bajnokságban, az Amatőr I. oszt. Springer csoportjában szerepelt a Fővárosi TK, ami valószínüleg a Turul FC amatőr csapata maradt. Ez eddig rendben is lenne.

De az 1927-28-as bajnokság Profi II/b osztályában szerepel a FővTK, tehát nekem nem logikus, hogy egy II. osztály profi klubnak  (Turul) szüksége van még egy harmadosztályú, szintén profi alapokon szerveződő csapatra.

Tehát a kérdés: ha valóban létrejött ez a fúzió, akkor vajon nem csak egy tiszavirág életű egyesülés volt, ami után a FövTK újjáalakult?

Viktória FC Creative Commons License 2011.08.30 0 0 8219

Előzmény: Törölt nick (8210)
Viktória FC Creative Commons License 2011.08.30 0 0 8218

Ez volt az Újvidéki AC jelvénye!

Előzmény: Törölt nick (8210)
Kispest_1909 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 8216

Tegyük hozzá, hogy ez nálunk most a negyedik helyet jelenti... Sokat számít, hogy miközben az elmúlt 5-6 évben sehol nem volt jelentős, állandó és stabil tulajdonosi bázis (leszámítva Győrt és Debrecent), addig a vidéki csapatoknak hatalmas előnyt jelentett az évi 60-120 millás önkormányzati támogatás évente, település mérettől függően. Ez Budapesten teljesen kiesik!

 

 A Kispest jó másfél évtizede sínylődött pénz nélkül, míg a fradinál és az Újpestnél időszakosan azért voltak pénzemberek, ezért is tudtak elöl lenni. Ez most talán megfordul, hiszen bármennyire is utáljuk hemit, nem lehet mondani hogy nem költ a csapatra, idén pedig az Opel is beletolja azt a pénzt, amit vidéken az önkormányzatok alapból adnak. Ez hosszútávon jelentheti akár azt is, hogy most kicsit a Kispest kerül megint előtérbe pesten, és hogy a két pólusú pesti foci akár három pólusúvá is válhat, hiszen ha ez a különbség rövid távon marad a Kispest javára, az a nézőszámon és az aktív szurkolói bázison is meg fog látszódni, a fradi ellen pl már fullon volt a Kanyar is, ami kb 1500-2000 ember! Ennyit pedig csak a nagyok tudnak idehaza megmozgatni. Összességébven szerintem nem fognak a pesti csapatok eltűnni, a focink sem engedheti meg ezt magának, mert a sok nézőt még mindig a JÓ Kispest-Újpest-Fradi hármas vonza.

 

 Plusz előnyünk lesz még, hogy pesten ma már csak nálunk van jelentős szakmai munkát végző utánpótlás akadémia. Sem Újpesten, sem a Fradinál nincs komoly utánpótlás nevelés, pénz pedig jelenleg nincs jó játékosokra. Én legalábbis ezt látom. Angyalföldön a hat műfüvest ugyan elnevezték akadémiának, de az anyagi helyzet ott is elég labilis, és nagyon eredményeket sem érnek el.

Előzmény: Törölt nick (8214)
Viktória FC Creative Commons License 2011.08.29 0 0 8215

AZ UAC 1910-ben alakult, színe kék-fehér. 1918-ig szerepelnek Magyarországon, majd Novisadski Atleticky Klub (NAK) néven Jugoszlávia különböző bajnokságainak résztvevői! 1935-36-os kieséses rendszerben kiírt jugoszláv bajnokságban az elődöntőig jutnak, ahol a Slavija Sarajevotól 1:0-ra kapnak ki! A 40-es évekbeli magyar bajnoki szerepléseik ismertek. Háború utáni történetüket nem ismerem!

Előzmény: Törölt nick (8210)
lg23 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 8213

szerintem megszűnt, mert 1945-ben alakult Újvidéken egy "Futball Klub Egység" nevű klub, ami a magyarokat tömörítette. Ez a klub 1954-ben beolvadt az FK Novi Sad-ba.

Előzmény: Törölt nick (8212)
tápos győri Creative Commons License 2011.08.26 0 0 8211
Előzmény: Törölt nick (8210)
Kispest_1909 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 8208

Szerdán volt 102 éves a Kispest!

 

http://1909.hu/?oldal=shownews&newsid=328

 

 

Fradista Utazó Creative Commons License 2011.08.08 0 0 8207

Sziasztok!

 

Ide lettem vezérelve :-)

Van itt egy kép, erre lennénk kíváncsiak, hogy kb. mit ábrázolhat. Van rajta persze több furcsaság, de hátha jobb ötleteitek vannak, mint nekem :-)

 

http://www.fortepan.hu/_photo/download/fortepan_14515.jpg

Hurstville Creative Commons License 2011.08.06 0 0 8206

Kedves Gabort

 

Mar hetekel ezelott becsomagoltam az ujsagokat es csak az on levelere varok, a cim miat.

Remelem nem tortenk valami komolyabb baj, ami keslelteti a levelet.

Udvozletem

Kovacs Gyorgy,   Ausztraliabol

Előzmény: lg23 (8195)
Viktória FC Creative Commons License 2011.07.21 0 0 8204

06-709350249

Előzmény: popa59 (8202)
dlse Creative Commons License 2011.07.21 0 0 8203

A kerületi válogatottak mérkőzéseivel kapcoslatban kérném a segítségeteket. Az egyes kerületi válogatottak részére kiíírt Szövetségi díj, majd Dréhr serleg, Szent Korona kupa mérkőzések zajlottak 1920-1950 között. Keresem az 1931-1933-as években lejátszott Dréhr serleg és Szent Korona Kupa mérkőzések ill. ezen időszakban lejátszott döntők eredményeit. Valamint tudtok-e részleteket (eredmény, döntő mérkőzés) az 1946 őszén megrendezett Köztársaság kupáról, mely szintén a kerületi válogatottak tornája volt?

popa59 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 8202

Kedves Viktória FC!

A GyőriETO FC múzeumának igazgatója szeretné Önnel felvenni a kapcsolatot, ezért kérem adja meg az elérhetőségét!

Köszönöm és üdvözlettel: Popa

Előzmény: Viktória FC (8185)
Viktória FC Creative Commons License 2011.07.20 0 0 8201

Kedves Sabaria!

 

Köszönöm a segítséget! Nagyon sok értékelhető információ van benne!

Ez időtájt a hivatalos politika a finnugor gyökereket, a finnugor származás bizonyítását helyezte előtérbe!

Igy rengeteg sporteseményre utaztak a magyar csapatok Észtországba és Finnországba!

Úgy tudom, volt egy évente ismétlődő finn-magyar-észt hármas focitorna, amire a magyarok

általában az amatőr válogatottat vagy valamelyik klubcsapatot küldték ki! Volt, hogy a Kispesti AC volt a

magyar "válogatott", de általában az amatőrök mentek. Talán köztük lehetett olyan győri, vagy később Győrbe került

játékos, edző, aki összegyüjthette ezeket a jelvényeket!

 

Mégegyszer köszönöm a segítségét!

Előzmény: sabaria (8200)
sabaria Creative Commons License 2011.07.19 0 0 8200

Balti turák folytatás.

FŐISKOLAI VÁLLOGATOTT  ellenfelei:

Fk RIGA, Lett főiskolai vállogatott, Lett olimpiai válogatott, Jelgava válogatott

Részt  vett játékosok:

Goda, Kovács I, Szántó, Pázmándy, Herczeg, Halas, Gonda, Toth II, Kovács II, Varga,

Bukovetzky, Bernard, Baroti, Berényi (MAFC), Kiss (PEAC), Toth (KEAC), Sárdy (BEAC)

Balogh (DEAC), Szele (BEAC)

SZEGED FC  ellenfelei:

Estoria Tallin , 

A csapat  Finnországban játszott több mérközést  a tudositások szerint a balti

államokban csak ezt mérközést és egy  ott turázó osztrák  csapat ellen játszot

1937-töl  1940-ig  nincs adatom , 1940 közepétöl megszüntek önállo állam lenni.

 

 

Előzmény: Viktória FC (8185)
sabaria Creative Commons License 2011.07.19 0 0 8199

Balti turák  folytatás.

1936-ban a BUDAFOK , FŐISKOLAI VÁLOGATOTT,  SZEGED FC

BUDAFOK ellenfelei:

Kaunas vegyes, Kovas KAUNAS, Hakoah RIGA, Ek RIGA, Olimpia LIBAU, Lett válogatott,

Tfc Tallin, Észt válogatott, Smigli VILNO, Daugavpila  VILNO, Makabi VILNO,

Toverit HELSINKI, Finn válogatott

Részt vevő vezetők és játékosok:

Fiala Ferenc  intéző, Magyarváry József igazgató, Rasko, Szebehelyi, Beldi, Iglody, Kapta,

Nyilas, Mészáros, Hegyes, Zilahi, Kovács, Szeder, Sirály, Palotás

Előzmény: Viktória FC (8185)
sabaria Creative Commons License 2011.07.19 0 0 8198

Balti  turák  folytatás:

1928-ban a NEMZETI

Ellenfelei:

Olimpia LIBAU, Fc RIGA, Jalgpalli TALLIN, Kalex TALLIN, Tartu vállogatott

A turán részt vett játékosok:

Balogi, Gallina, Török, Szendrő, Flóra, Hossó, Volentik, Bartos, Belcsik II, Vanicsek, Odri,

Kautczky, Rémay II. Bihámi, Singer, Horváth

1929-ben , 1930-ban, 1931.07.30-ig , 1932.06.30-ig  nem turázott magyar csapat a

balti államokban.1933-ról és 1934-ről nincs adatom.

1935-ben BUDAFOK

Ellenfelei:

Lett válogatott, Olimpia RIGA, Makabi VILNA (VILNIUS), Hakoah RIGA, Riga válogatott,

Makabi KUNAS, Litván vállogatott

A turán részt vett játékosok:

Budavári, Király, Szebhelyi, Hoffman, Kapta, Nick, Mészáros, Hegyes, Iglody (volt SABARIA)

Vig, Hajós, Fabok, Horváth

 

Előzmény: Viktória FC (8185)
sabaria Creative Commons License 2011.07.19 0 0 8197

Tisztelt Viktoria FC.

A magyar csapatok balti államokban tett turáikról az alábbi ismereteim vannak a

Nemzeti Sport korabeli tudositásai alapján, talán ezek is elősegithetik az Ön kutatását.

1926-ban nem turázott  ott magyar csapat

1927-ben a NEMZETI  és az amatőr FTC

Nemzeti ellenfelei:

Jalgpalli TALLIN, Sport TALLIN, Észt válogatott, Fs KAUNAS(KOVNO), Lfls KAUNAS,

Kaunas válogatott, Olimpia RIGA, Rfk RIGA

A tudositásokban szereplő játékosok:

Török, Toth, Bartos, Rémay II, Rémay III, Spitz, Czétényi, Gallina, Veréb, Szendrő, Bihámi,

Gencsy, Weinberger, Wurth

FTC ellenfelei:

Sc Tallin, Tallin válogatott, Sport TALLIN

A tudositásokban szereplő játékosok:

Hungler, Deák I, Oberfrank, Domján, Boriszék, Müller  FTC játékosok

Kölcsönjátékosok:Kertész, Fábián (BEAC) Csergő, Wachsmann (UTE) , Kramarik (URAK)

 

 

 

Előzmény: Viktória FC (8185)
sabaria Creative Commons License 2011.07.17 0 0 8196

Üdvözletem.

Keresem a MAGYAR HIRADÓ (néma)

-193-as számát mely 1927 novemberében készült és szerepel  bent a

   SABARIA-FERENCVÁROS mérközés

-187-es számát  mely 1927 szeptemberében készült és szerepel bent a

   SABARIA-HUNGARIA  mérközés

 

                                                         Segitséged  elöre köszönöm.

 

Előzmény: rkozma (8182)
lg23 Creative Commons License 2011.07.06 0 0 8195

esetleg ha volt valamilyen pestkörnyéki lap, ami még megjelent, az jobb eséllyel közölhette. Pl. váci, vagy óbudai, vagy ilyesmi lap...

 

Ha jól emlékszem, létezett valami "BSzKRt Értesítő" vagy valami hasonló lap... mintha ide is be lett volna rakva néhány oldala. Esetleg ott is lehet nyoma!

 

Sőt, 1945-ben az újságok gyakran sztoriztak a "vészkorszak" időszakáról. Vagyis lehet, hogy (ha még létezett ilyen, akkor) a BSzKRt Értesítő 1945. augusztusi számában talál az ember egy interjút mondjuk Kónya II-vel, ahol sztorizgat az utolsó bajnokiról a front előtt... (vagy ugyanez Deák Bambával a Népsportban). 1945 őszétől ritkulnak ezek a sztorizgatások, egyre inkább a jövő, a haza újjáépítése, stb. a téma.

Előzmény: Tempó Vasutas! (8194)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!