Keresés

Részletes keresés

moonwalkr Creative Commons License 2011.10.12 0 0 795

Ha teljesen egyéniben akarod szervezni, akkor "részenként" külön lehet nekilátni. Repjegyet a különböző repülőgyegyes oldalakon kereshetsz: pl. repjegy.hu, vagy repülj.hu. Szállást pedig nemzetközi szálláskereső oldalakon, a leghasználhatóbb a Booking.com.

Az esküvő szervezéséhez pedig beütöd a gugliba, hogy "hawaii+wedding" és számos kinti esküvőszervezőt dob fel: pl. hawaiiiwedding.com, vagy ahawaiwedding.com, vagy bridaldreamhawaii.com (a legelsőnél például külön feltüntetik, hogy európai pároknak is szerveznek, gondolom a honosításnál jól jöhet, hogy odafigyelnek a megfelelő papírokra).

 

A másik út, hogy bemész egy utazási irodába, ahol segítenek Neked, ha nem ennyire önállóan tervezed az utat. Persze itt nem a klasszikus Neckermann, Best Reisen, IBUSZ, stb-re kell gondolni. Vannak kis irodák, akik segíteni tudnak. Ezek általában nagy német irodák viszonteladói és meglepően jó áron tudnak utakat ajánlani/összeállítani és helyenként még az olyan extrákban is segítenek, mint az esküvő. Ilyen pl. az American Service Travel  (AST), nekünk évek óta vannak velük jó tapasztalataink (igaz más desztinációkra, de Hawaiira is vannak ajánlataik). A végletekig egyéni igényekre szabott utakat is lehet velük szervezni.

 

Jó szervezést:)

Előzmény: Andrea+ (794)
Andrea+ Creative Commons License 2011.10.12 0 0 794

Sziasztok!Februárban szeretnénk házasodni Hawaiion és egyénileg szeretném szervezni az utazást

szállással és esküvővel együtt.Tudna nekem valaki segíteni ?? Bármilyen infót szívesen fogadnék.

Előre is köszi!!

eva1979 Creative Commons License 2011.09.19 0 0 793

Szia Angel!

 

Ha szépen megkérnélek, tudnál kuldeni nekem is a programokról infot? Januárban megyunk kirándulni Hawaiira a barátnommel, Oahu szigetén 6 éjszakát, Mauin 3 éjszakát toltunk. Koszonom, Eva

Előzmény: angelf419 (787)
cicalany976 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 792
Előzmény: netszemle.hu (791)
netszemle.hu Creative Commons License 2011.09.10 0 0 791

Sziasztok! Ha minden jól megy, november elején 1-2 hetes látogatásra lesz alkalmam Hawaii-on és örülnék, ha tudnék beszélgetni ott élő magyarokkal. Szívesen felvenném videóra a beszélgetést, talán összejön a történetekből egy tanulságos film!

Természetesen keresek (viszonylag) olcsó szállást is, ahol meghúzhatnánk magunka (2 személyes a stáb).

angelf419 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 790

Szia,

 

Írtam Neked emailt, és természetesen tudunk segíteni.Már beszéltem nővéremmel, úgyhogy szívesen segít.:)

Üdv,Angéla

Előzmény: cicalany976 (789)
cicalany976 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 789

Sziasztok!

 

November 21.-töl repülünk az USA-ba közel 5 hétre.

Az utat nekem kéne összeraknom, mivel a tavalyi nyaralasunkat olyan flottul megoldottam, hogy a leendö uram kijelentette, ezentul csak én csinalhatom...

Nekem gyerekkori nagy almom Hawaii, igy ott szeretnénk tölteni 2 hetet. Ugy néz ki, hogy elöbb repülünk oda, és a szabi utolso heteit töltenénk a kontinensen, de ez még igen képlékeny. :-)

A program annyiban fix, hogy ez alatt a hawaii-i 2hét alatt szeretnénk ott összehazasodni (is).

Én itt nézegetem az ajanlatokat, de szerintem elöbb örülök bele, minthogy ki tudjam valasztani a megfelelöt. :-)

http://www.bridaldreamhawaii.com

 

angelf419 még mindig all az ajanlatod? Illetve a növéred ajanlata, hogy tud segiteni? :-)

 

angelf419 Creative Commons License 2011.08.03 0 0 788

Ja, most látom, a legfontosabbra, a kinti esküvőszervezésre nem is reagáltam!!:)

Szóval ennek utánakérdezek mindenképp nővéremnél, és megírom a fejleményeket.

:) Angéla

Előzmény: angelf419 (787)
angelf419 Creative Commons License 2011.08.03 0 0 787

Kedves Zsuzsi,

 

Először is nagyon örülök, hogy írtál, és gratulálok mindkettőhöz: az esküvőhöz elsősorban, de az, hogy Hawaii-n szeretnétek hab a tortán.Szerintem nagyon jó választás, az a sziget erre termett, maga a Paradicsom és az emberek is olyan kedvesek!Nade még mielőtt elolvadnék:):), azért persze segítek Nektek!!:)

Tehát a szállással kapcsolatban úgy látom, már kaptatok segítséget, de ha még szeretnétek nézelődni, becsatolok egy honlapot, ami jópár szállodát felhoz példának, ezekre érdemes googleban rákeresni, amelyik tetszik.

http://analit.hu/hawaii_szallodak

Transzfer megoldható, nővérem ki tud menni elétek, ez nem gond, autóbérléssel kapcsolatban is tud segíteni.

A programokról szívesen küldök Nektek egy leírást, ebből 100%, hogy tudtok olyat választani, ami érdekel, sőt szerintem nővérem vásárlási tippeket is fog adni Nektek a túrák során, hogy hol mit érdemes megvenni.

Légyszi küldj egy mailcímet, ahová küldhetem a programokat, elég nagy terjedelmű a képek miatt..vagy írj az enyémre, ami itt meg van adva, és akkor tudok válaszolni.

Üdv

Angéla

Előzmény: dudooo30 (785)
Playsion Creative Commons License 2011.08.02 0 0 786

Mindenkinek tudom ajánlani Waikiki-n az Ilima hotelt, www.ilima.com. Aki foglal, válassza a "rate" legördülő menüjében a "hot deals" pontot, és ha superior szobát választ, az 5. éjszaka ingyenes. A szálloda két blokkra, kb 350 méterre van a strandtól, nagyon jó környéken.

Minden szobában teljes méretű konyha van, a parkolás ingyenes!!!!, van kis medence, lcd tv, AC, nagyon tiszta, a legjobb szállás a legkevesebb pénzért Waikiki-n.

Előzmény: dudooo30 (785)
dudooo30 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 785

Kedves Angéla!

 

Engem is nagyon érdekelnének az oahu-i programok, szálláslehetőségek, és minden más. Mi 2012 február 3-án szeretnénk utazni 14 éjszakára. Ott tervezzük az esküvőnket a párommal, valamint jönne még egy baráti pár szintén esküdni is. Szeretnénk bejárni a szigetet, valamint az esküvő lebonyolításában is lehet, hogy szükség lenne segítségre. Ha tudnál nekem küldeni valami tájékoztatót, vagy bármit nagyon megköszönném.

Zsuzsi

Előzmény: angelf419 (782)
Olci83 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 784

Szia Angéla!

 

Írtam emailt :) Nagyon örülünk a lehetőségnek és már alig várjuk, hogy ott lehessünk Oahu-n :)

 

Üdv, Olivér

Előzmény: angelf419 (782)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.20 0 0 783

megvettem a repjegyemet Honoluluba ::)) 

okt 23-29-tol megyek, usabol repulok igy 'csak' 12-13 ora lesz az ut, eleg lesz az is :))

Csak Ohaun tervezek nezelodni, remelem az 1 het eleg lesz ra :) van kint egy magyar baratnom aki ott tanul uhogy lesz idegenvezetom is. ha valaki esetleg ekkor lesz ott, osszefuthatunk egy shaved ice-ra :D

 

angelf419 Creative Commons License 2011.07.19 0 0 782

Szia Olci83,

 

Szeptember 11:), jól hangzik így kezdésnek:))Tehát félre a tréfával, én azt tudom Nektek javasolni, hogy nővéremmel meg kell beszélni, de szerintem ki tud menni értetek a reptérre és a hotelhez elvisz,ahol lakni fogtok(megbeszélitek mennyiért, de biztos,hogy nem a lehúzásról fog szólni, ott kint készüljetek fel, teljesen más a mentalitás!) Neki személyautója van, tehát ez csak akkor ha max.3-4-en vagytok, de gondolom,pároddal mennétek!!

Ezen kívül a programokról tudok küldeni leírást, képekkel,stb.Az alapján előre meg tudjátok nézni, milyen jellegű program érdekel.Pl. Teljes sziget körül szeretnétek menni, vagy inkább csak a szebb öblök, strandok,búvárkodás. Ő ott él, tehát bármiben tud segíteni+tudja a helyi legendákat-sztorikat:)Én is ott voltam nemrég, és jó magyarul meghallagatni ezeket, amiket általában csak a helyiek tudnak:)

Tehát szerintem így meg lehet oldani, hogy nem kell autót bérelni, mert ha elmentek teljes sziget körüli túrára, utána már a többi helyet akár bejárjátok busszal, Honoluluban.

Ha érdekel és megadsz emailcímet, akkor küldöm a programokat szívesen!

Üdv,Angéla

 

 

Előzmény: Olci83 (773)
Blende Creative Commons License 2011.07.17 0 0 781

Ha az ár aszempont és nem feltétlenül turista kaptárra vágysz akkor B&B ben gondolkozz.

Más nem nagyon van 100 USD /szoba/ éj alatt..

 

itt keresgélj:

 

http://www.bandb-hawaii.com/

 

Ők nagyon korrektek:

http://www.affordable-paradise.com/index.php

 

ezek is jók..

 

http://www.tripadvisor.com/Hotels-g60872-c2-Kailua_Kona_Island_of_Hawaii_Hawaii-Hotels.html

 

mindegyiknek van saját oldala. (amelyik tetszik megguglizod)

 

http://stayhawaii.com/index.html

 

 

http://www.mauioceanfrontinn.com/

 

Mi ezekből válogattuk össze.

 

Ezekből biztos találsz igényednek, pénztárcádnak valót.

 

Előzmény: Olci83 (779)
Blende Creative Commons License 2011.07.17 0 0 780
Igen, reszben a draga parkolad miatt is kerestunk nyugisabb helyet. Amugy vannak ingyenes parkolok is, itt lejjebb eleg jol leirtak. De mas forumokon is lattam.
A nagy ut tuloldala pl ingyenes, sokaktol olvastam, hogy ott teszik le a kocsit. Jelentsen ez barmit is.....
Előzmény: Olci83 (778)
Olci83 Creative Commons License 2011.07.17 0 0 779

Van valakinek konkrét saját tapasztalata hotelekkel kapcsolatosan Oahu-n, Kauai-n vagy Big Island-on? Hatalmas különbség van árban egyes szállások között és szívesen fogadnék bármilyen tippet ami segít olcsó, ugyanakkor megfelelő szállást találni.

Olci83 Creative Commons License 2011.07.17 0 0 778

Köszi a linket! Nos nehéz eligazodni ezeken a buszjáratokon. Lehet tényleg jobb választás lenne Oahu-n is autót bérelni. Majd még kisakkozom. Mi Honoluluban szállunk meg és ott szerintem a parkolás nem olcsó mulatság ezért is gondoltam, hogy megoldható másképp a közlekedés. 

Előzmény: Blende (775)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.17 0 0 777

Nagyon koszi, megkaptam!

Előzmény: Blende (776)
Blende Creative Commons License 2011.07.16 0 0 776

Szia!

Oahut küldtem.

 

Mi is okt. megyünk

Előzmény: Törölt nick (774)
Blende Creative Commons License 2011.07.16 0 0 775

Szia!

 

ugyan nem engem kérdeztél de itt:

 

http://www.thebus.org/

 

Szerintem, bár ugyan mi is most megyünk - autó nélkül eléggé meg van lőve az ember ha Waikiki és Oahu betondzsungelén kívülre menne.

Mi pl Kailua-n szállunk meg, kocsi nélkül esélytelen... Végig néztem google street view-n nincs is járda..

Az autó inkább könnyebség mint macera.

A sok deposit zavar csak minket is..

Előzmény: Olci83 (773)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.16 0 0 774

ugy nez ki oktoberben megyek megint Hawaii-ra, leginkabb Oahu-n leszek, 1 hetre tervezem, jovo heten foglalok jegyet, juheeeeeeee :))))) ugy tervezem korbejarom a szigetet. valaki irta hogy megvan neki pdf-ben az osszes LP, valahogy at tudna kuldeni nekem? evajnai kukac gmail pont com az emailem, nagyon koszi elore is :)

 

Olci83 Creative Commons License 2011.07.16 0 0 773

Szia angelf419!

 

Olvastam a korábbi hozzászólásaidat Oahu kapcsán és minket érdekelne az idegenvezetés és különféle klassz programok. Szeptember 11-től 24-ig leszünk Hawaii-on, összesen 3 szigeten. Bármilyen hasznos infó, link érdekel :)

 

Oahu-n úgy láttam, hogy el lehet lenni autó nélkül is, mivel megy körbe buszjárat. Tud valaki valamit ezekről a buszokról? Jobb autót bérelni Oahu-n is? Már így is 3 helyen bérelünk hetekre autót, nem akarnék még Oahu-n is autóval nyűglődni :)

 

Üdv,

 

Olivér

Blende Creative Commons License 2011.07.11 0 0 772

Szia,

 

Köszönöm de igyekeztünk. :)  A Kailua Beach-en 500 USD volt cca. 6 napra egy jó kis B&B le is foglaltuk. Honolulu és Waikiki annyira nem vonz de mivel ott vagyunk 1 napot biztos rászánunk Pearl Harbourral együtt. A többi időt inkább a "vidék" felfedezésére szánjuk.

Köszönöm a tippeket GPS már megvan biztos megnézzük amiket írtál.

A Dilingham Airfield ahonnan vitorlával lehet repülni az is arrafelé van.

 

Ez a "skanzen" szerűség nem csak túrista lehúzás? Megéri?

Borneo-n voltunk Kuching ban a Sarawak Culture willage-ben egy hasonlóban azzal eléggé megszívtuk....

 

 

Hát repjegyben muszály.. :) Van már szerencsére némi gyakorlat.. :))

Remélem segítettem..

 

Előzmény: angelf419 (770)
Blende Creative Commons License 2011.07.11 0 0 771

Igen, ezért kötöttem én is Full CDW-t a kocsira. :)

Elvileg egy "Ford Explorer or Similar" hát meglátjuk..

 

3000m felett az biztos, hogy esik a teljesítmény. Már-már érezhetően ha nincs lóerő felesleg. Indiában egy Mahindrával keltünk át a Khardung La hágón. Annál tuti nem dúrvább.. :))

 

Köszönöm a tippeket. :)

Előzmény: No.9 (769)
angelf419 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 770

Szia,

 

Közben látom szállás is van már, együtt van minden, ok. Programhiány biztos, hogy nem lesz, de ha már Oahun vagytok, és érdekel a polinéz szigetvilág, akkor http://www.polynesia.com/. Ha mondjuk erre nem szántok ennyi időt, akkor sem hagynám ki north shore-t, mert már az odavezető út gyönyörű. Tehát , ha megfogadjátok tanácsom , és elmentek north shore-ra, azaz a sziget északi partjára, akkor inkább láthatjátok az igazi oahut, mint Waikikin. Itt szokták rendezni a szörfversenyeket, és a naplemente sem utolsó innen (sunset beachről, vagy turtle beachről). Tehát a városból kifelé Hanauma bay felé kell venni az irányt, utána Sandy beach(helyi szörfösök kedvence),Makapu'u lookout és ezen az úton végig az északi partig. Az út végig a tengerpart mellett vezet.(van autópálya is, de akkor a lényeg kimarad közben:)

A repüléshez good luck, asszem csak ennyit mondok..amúgy pedig csalódni??hm, hát én nem tudom elképzelni..:)

 

P.S. nagyon köszi a repjegy infót, hát nem vagy egy elveszett emberke, ammár biztos:)

Előzmény: Blende (759)
No.9 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 769

A 2-nel allapodtunk meg aztan. Majd kitapasztalod hogy melyikben a legjobb. Az a jo hogy nem a sajatodat amortizalod ezekkel az akciokkal :) Nem hiszem hogy SUV-ben van felezo de elkepzelheto. Ha igen akkor azzal is el lehet jatszani.

Lefele feltlenul 1 vagy 2 hogy legyen normalis motorfek. Lehet hogy lesz a valton "down-slope" allas ami direkt ilyenre van ugyhogy azt lehet  hasznalni.

 

A visitor centertol felfele joreszt salakos, poros amin gondolom rosszabbul tapadnak a gumik. Nem olyan meredek, de az utolso par kilometeren folyamatosan felfele megy, nincsenek "pihenos" szakaszok. Nem vagyok fizikus de a jozan esz azt mondja hogy 4,000 meter kozeleben az oxigen hiany miatt a motor is alacsonyabb hatasfokon uzemel. Az utolso szakasz nagyon porol ugyhogy erdemes kivarni egy olyan idoszakot amikor jo hosszu szakaszon nincs elotted senki.

Nem olyan veszes egyebkent csak megfontoltan, normalisan kell vezetni es nem lesz gond.

Előzmény: Blende (768)
Blende Creative Commons License 2011.07.08 0 0 768

Hát látom az sem egy terepjáró... :) Bár szép nagy batár kombi.

 

Az  automata váltót "D" -ben hagytad? Nem jobb ilyenkor az "1"vagy a "2" ?

(nem sokat vezettem automatát..)

 

A meredekség v. az út minősége a fő gond?

Fotókon nem tűnik vészesnek..

Előzmény: No.9 (766)
Blende Creative Commons License 2011.07.08 0 0 767

Szia,

 

Köszönöm a válasz. Időközben meglett a szállás is.

Autót átfoglaltam egy SUV-ra gondolom azzal nem lesz gond.

 

LP az alap igen. :) megvan az összes szinte PDF -ben. :)

Előzmény: Törölt nick (765)
No.9 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 766

Dodge Magnummal mentunk fel. Az automata valto meg volt hulyulve az utolso szakaszon. Kisse egett szag, de felment :) Lefele motorfeket hasznalni!

Előzmény: Blende (763)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!