Keresés

Részletes keresés

Csékádár Creative Commons License 2000.02.28 0 0 123
Kedves Frici! 1etértek.
Előzmény: djfrici (121)
demeter Creative Commons License 2000.02.28 0 0 122
Kedves Csékádár!

Ay az igazsag, hogy baromira dühös vagyok. De tényleg, dühös két napja. Nem akarom és gyalazni amasik két radiót, mindem átkom ay ORTT-é, de le kell írnom a következöket:

Pocséklás, a freki pocseklása, ami most történt. Bárkit kérdeztem, az eddigi egyetlen nonprofit freki arra volt jó, hogy szóljon a Tilos. Sokat hallgattalak titeket is, és biztosan állítom, a kisebb hallgatottsagot nem indokolja egyedül az, hogy fomusoridoben a Tilosé volt az eter. Mekkora a FiKSZ+Civil hallgatottsága összesen? És ez lesz szerinted valaha nagyobb? Mert most valakiknek olyan kincset adtak, amit minek, a másikkal meg ki lett rendesen ....

djfrici Creative Commons License 2000.02.28 0 0 121
Azt hittem egy ország vagyunk talán pont ezért teheti az ORTT amit tesz mert rádiósok között sincs meg az a pici össze tartás ami a rádiózást megpróbálná a politikától függetlenné tenni
higgyétek el gyerekek nem csak budapest magyarország
egyébként nagyon sok rádiós innen alföldről került fel hozzátok
Csékádár Creative Commons License 2000.02.28 0 0 120
Kedves djfrici! holnap 10 órakor lesz hivatalos eredményhirdetés. Sajnos, nem nagyon érdekelt mi van vidéken, tán megérted.
Előzmény: djfrici (119)
djfrici Creative Commons License 2000.02.28 0 0 119
tudtok e valamit a vidéki frekvenciák döntése felől engem nyíregyháza 99,4 mhz érdekel
segítsetek
spájbl Creative Commons License 2000.02.28 0 0 118
Én is csalódott és dühöd vagyok, hogy a Tilos nem kapott frekvenciát, de szvsz ne a civilfixre haragudjunk emiatt.
Előzmény: Csékádár (114)
Csékádár Creative Commons License 2000.02.28 0 0 117
Előbb-utóbb lesznek részletek is.
Előzmény: demeter (116)
demeter Creative Commons License 2000.02.28 0 0 116
Ez elég biztató. De lehetne részletesebben?
Csékádár Creative Commons License 2000.02.28 0 0 115
Demeter! Igyexünk korszakalkotó dolgokat csinálni. Amúgy FIKSZ, ksz-szel.
Előzmény: Csékádár (114)
Csékádár Creative Commons License 2000.02.28 0 0 114
Arról, hogy most hogyan tudunk segíteni.
Előzmény: demeter (111)
demeter Creative Commons License 2000.02.28 0 0 113
Csak tudod, mi a baj, ALien?
Az, hogy magam körül azt látom, hogy a Tilos képes volt megteremteni itthon egy baromira európainak is nevezheto kultúrát, ok,eros európai szubkultúrát, amitol ebben ay országban jópár éve egy kicsit úgy is érzehetted magadat, mintha egy pár határral arrébb lennél. Most kihúzták a lába alól a talajt.
Nézd meg a Civilt és a Fixet! Hol lesznek ok valaha arra képesek, hogy valami mértékadót és korszakalkotót hozzanak?
Ilyen szmpontból eddig LUXUS volt ebben az országban egy ilyen rádió, amit sajnos igencsak megszoktam. Most marad (de persze nem marad, mert nem nagyon fogom hallgatni) a középszer.
ALieN Creative Commons License 2000.02.28 0 0 112
Üdv mindenkinek.
Én alapvetően Civiles vagyok, és nagyon sajnálom, hogy eddig sem védte a Civil érdekeit, bár a Cs. Kádár Peti nagyon is melletünk áll.
Alapvetően a Civil+Fiksz valamint a Tilos között a különbség, hogy teljesen más réteget céloznak meg. Sőt, míg a Tilos mindössze egy réteget célzott meg, addig a Civil például minimum hat különböző zenei stílust szólaltat meg.
Mindezek mellett a rádiók értékvilága is különbözik. Míg a Tilos bizonyos műsoraiban a kábítószer mellett szólalt meg, addig a Civil folyamatosan ellene szól.
Amúgy a rádiók között az elmúlt években -a pályázat ellenére - nagyon jó kollegiláris viszony alakult ki, amit valószínüleg csak a háttérben lehetett észrevenni.
(Például a Civil egyik zenei szerkesztője a Tilosban volt -egyidejüleg- polgári szolgálatos, talán nem váletlenül...)

Előzmény: fAPOfa (109)
demeter Creative Commons License 2000.02.28 0 0 111
Bocs, Csékádár, de pontosan mirol kell megkérdeyni a jogászt?
Csékádár Creative Commons License 2000.02.28 0 0 110
Meg kell kérdeznünk a jogászunkat, hogy akkor most mi is a helyzet. A "sőt"-tel különben nem értek 1et, de azt hiszem, ez érthető.
Előzmény: demeter (108)
fAPOfa Creative Commons License 2000.02.28 0 0 109
Az érdekes lenne mindenesetre, ha a Tilos után pl. reggel 10.-től megszólalna egy visszafogott hang:
Mária katolikus rádió
Előzmény: demeter (105)
demeter Creative Commons License 2000.02.28 0 0 108
Kedves Csékádár!

Ugye ti is elfogadjátok, hogy a freki akár a Tilost is megillethette volna,(sot!), és anélkül, hogy mindenféle érvet felsorakoztatnék, csak annyit kérdek:
UGYE 120 NAPIG MÉG BIZTOSAN HALLGATHATJUK A KEDVENC RÁDIÓNKAT???

demeter

Csékádár Creative Commons License 2000.02.28 0 0 107
Ez tényleg biztató hír. Egyébként meg az utódaim nyilván tárgyalni fognak.
Előzmény: spájbl (104)
user_af Creative Commons License 2000.02.28 0 0 106
Az elvileg lehetséges 120 napig, gondolom, minden úgy megy, mint eddig (már ha a döntés kihirdetésétől számított 120 napra gondolsz).
Ha már lehet választani, szerintem is jobb lenne a Tilos, mint a Mária Rádió (vallási műsorok napi 24 órában, brrr....)
Előzmény: spájbl (104)
demeter Creative Commons License 2000.02.28 0 0 105
Van még remény!!!!!!!!!!!!!!

"(origo) Nem döntött az ORTT
Elhalasztotta a döntést az Országos Rádió és Televízió Testület a 88,8 MHz-re kiírt pályázat ügyében. Így egyelore nem dolt el, hogy ki sugározhat ezen a frekvencián. A pályázók között van a Tilos Rádió és a Mária Rádió. A testületnek 6 hónapon belül kell kiírnia új pályázatot."

Most már csak azt kellene tudni, hogy meddig mehet még a Tilos a 98-on?

spájbl Creative Commons License 2000.02.28 0 0 104
Kérdés Csékádárnak:
A elvileg lehetséges 120 napból mennyit szándékoztok odaadni a Tilosnak, hogy tovább adhasson?
MiKing Creative Commons License 2000.02.28 0 0 103
Üdv !
Nem értem ! Most akkor ki kap frekit ? A Tilos nem, ezek szerint.... (Kár , nagy kár). Én szeretem a Fikszet is de ők pl. hogy maradnak adásban mikor a frekit a Gido Kft kapja a hírek szerint. És mi a másik freki ? 99.8 ? Mi van?
Csékádár Creative Commons License 2000.02.28 0 0 102
Tévedsz. Ad.
Előzmény: MGperY (101)
MGperY Creative Commons License 2000.02.28 0 0 101
bizony bizony, és akkor még a maratonról nem is beszéltünk.
sőt amennyire én tudom az apeh nem ad információt az adományozók számáról, javícsatok ki ha tévedek.

Előzmény: gota (99)
Csékádár Creative Commons License 2000.02.28 0 0 100
Kedves Feri!
Ha már szóbahoztad, a FIKSZ-nek volt egy olyan vitaműsora, két órán keresztül, amelyben a kábszertörvényről volt szó, s amelyben mindenki elmondhatta az ő véleményét. De ezen túlmenően, a FIKSZ műsorkészítőkre vonatkozó szabályzata kimondja, hogy alkoholt, cigit, kábítószerszerű készítményeket, azok gyártóit és forgalmazóit semmilyen formában sem szabad népszerűsíteni.
Ami a Queent illeti emlékezetem szerint kommersznek és nem technonak tartottuk, ami a másfelet illeti, ezért egy másik műsorkészítőnk kapott fejmosást, hogy felkészületlenül bírálta őket.

Örömmel jelentem: Satu visszatért.

Más: Nem nyerészkedéssel illettem a Tilos partykat, sőt, mindig is elismertük, hogy a Tilos ügyesebben szervezi meg a támogatását, mint bárki más.

Más: Elég minimális szja-val számoltam.

Más: Nálunk is van, aki csak négyhetente csinálhat műsort, mert kevés a műsoridőnk, mégis fontosabbnak tartottuk az összefogást, mert ez a hosszútávú, erős közösségi rádiózási rendszer közös érdeke.

Más: izgulunk, hogy dönt ma az ORTT.

Más: Egyelőre nincs más.

Előzmény: user_af (98)
gota Creative Commons License 2000.02.28 0 0 99
Kedves Cskadar, honnan veszed, hogy a tilosnak otszaz ember ajanlota fel az egy szazalekat? Nem tisztem ezen a forumon leirni, hogy mennyi penzt kapott a tilos ezen a modon a hallgatoktol, de ha otszazan voltunk, akkor mindenki kurva jol kereshetett tavaly...
gota
Előzmény: Csékádár (95)
user_af Creative Commons License 2000.02.28 0 0 98
Csékádár:
A szókimondásról annyit: amikor kritizáltam a FIKSZ-ben 1998 decemberében az új kábítószertörvényt (amelynek értelmében a társadalomra fokozottan veszélyes 15 éveseket lecsukhatnak 1 szál füves cigi miatt 3 évre), akkor 2 hétre le lettem tiltva adásból. Pedig semmi durva nem volt az általam írt és felolvasott glosszában, csak a rádió vezetése látványosan össze... húzta magát. Ezt én nem nevezném szókimondó rádiónak.
A technozenéről:
Volt idő, amikor nem lehetett a rádióban Queent és Másfélt lejátszani, mert az egyesek szerint - nem mondanék neveket, főszerkesztő volt az illető - technozenének számít.
A Tilosról:
Bár sajnálom őket némileg, de maguknak keresték, kvázi megérdemelték. A Fiksz és a Civil valóban azt szerette volna, ha marad minden változatlanul, ahogy most van (legalábbis műsorkiosztás terén).
Én elég rég hallgattam rendszeresen (amikor még kalózrádió voltak), akkoriban tetszett. Aztán annyira erősen műfajt váltottak (zenei téren), hogy már nem bírtam hallgatni. Politikai téren meg ők se voltak sehol (lásd: Fiksz, Civil). És ugyanolyan beszélni nem igazán tudó amatőrök nyomják mindhárom rádióban (én is) (lásd még citarka hozzászólását).
A betelefonálós műsorokról:
Amikor a Fiksz-nek is volt egy ilyen betelefonálós vitaműsora - Satu címen -, nem az derült ki, hogy kevesen hallgatják, és hogy érdektelen vagy rossz a műsor (érdekes, ez a rádión belül is talán a legélesebb vitákat kiváltó műsor volt, de sajnos az ötletgazda-műsorvezető más irányú elfoglaltsága miatt megszűnt).
Az, hogy kinek mi tetszik, valóban nem igazán vitatéma. Akinek a frissebb zenék (bár a techno erre - house, hip-hop, dub stb., a dj-k által kreált dolgokról nem is beszélve - szerintem elég rossz meghatározás, mert pl. ilyen alapon az Anima Sound System is tekinthető technónak, pedig az nálunk is ment) tetszenek, annak biztosan jobban tetszett a Tilos, akinek a hagyományos zene (blues, rock, alternatív, jazz, etno etc.) fekszik jobban, annak biztosan a Fiksz vagy a Civil műsora a hallgathatóbb.

Antal - egyeseknek Ács - Ferenc, Fiksz Rádió, Tömegközlekedés c. - ennek ellenére zenei - műsor

weyer Creative Commons License 2000.02.28 0 0 97
Sziasztok,
Néhány szó arról, hogy miért nem pályázott közösen a Tilos a Civil-Fiksz-szel. Nem azért, mert nagyképűek és telhetetlenek vagyunk és nem azért mert lenéztük volna azokat, akikkel éveken át egy frekvencián adtunk, ezt szerintem Csékádár is tudja. A helyzet a következő: a Tilosban minden szavazással, a közgyűlésen dől el. Tavaly, 1998-ban a közgyűlés azért szavazott az önálló pályázat mellett, mert úgy gondoltuk, hogy hét év - ennyi időre szól az engedély - nagyon hosszú idő és a közös pályázattal elvesztenénk a fejlődés lehetőségét. Túl sokan voltunk-vagyunk már és nincs hely teret adni új embereknek, akik fel tudnák frissíteni a műsort, a hangulatot stb. Azaz azért döntöttünk így, hogy továbbléphessünk. 1998-ban valóban elrontottuk a pályázatot, mivel olyan alakinak nevezett hibát vétettünk, amely vita nélküli kizárásunkat okozta. Éppen ezen okulva alakítottuk úgy át magunkat, hogy legyenek emberek, akiknek a feladata az egyre szaporodó adminisztratív feladatok ellátása. Idén már nem követtünk el semmiféle hibát, pályázatunk jogilag - és szerintünk tartalmilag is - jó volt. A Civil-Fiksz-szel tehát nincs bajunk, bár vigasznak nyilván kevés, hogy ha mi nem is, ők sugároznak. Jogászunk egyébként nincs, Csé, legfeljebb valaki, aki átnézte a pályázatot. Ő nem javasolta, csak felvetette a közös pályázatot mint lehetőséget. Szerintem megalkuvás lett volna közösen pályáznunk, csak azért, mert félő volt, hogy nem kapunk mindketten frekvenciát - ami pedig az eddigi teljesítmény alapján indokolható lett volna/lenne.
További felvetésekre:
- a Tilos-buli nem üzlet a szónak abban az értelmében, hogy senki nem keres vele pénzt. A Tilos-buli a rádió anyagi működtetésének egyik - nem a legfontosabb - formája. A Tilos minden tevékenysége a rádió és nem emberek anyagi érdekeit szolgálja.
Egy frekvencia még maradt, arról hétfőn dönetenek, ne temessetek.
Sajnálom, de szinte sosem írok fórumokra, most sem biztos, hogy fogok tudni válaszolni a későbbi levelekre.

sziasztok
Weyer Balázs

lertov Creative Commons License 2000.02.28 0 0 96
Nem arra gondoltam, hogy nagy a hallgatottság, ezért mindenképpen frekihez kell jutniuk. Hanem arra, hogy csinálnak valamit, ami némelyeknek tetszik, olyannyira, hogy erre komoly magyar forintokat is áldoznak (ez pedig nem az 1 százalék, mert az úgyis az államé).
Arra gondoltam, hogy a Tilos műsoraira - és a stílusára - többen vevők vagyunk. És ha azon gondolkodom, hogy 24 órában adjak, akkor nem mindegy, hogy hallgatná-e valaki.
Előzmény: Csékádár (95)
Csékádár Creative Commons License 2000.02.28 0 0 95
Ha jók a becsléseink, akkor a Tilos Rádiónak kb. 500 ember ajánlotta föl az 1%-ot. (De ezt ők jobban tudják.) Induljunk ki ebből a számból, és mondjuk azt, hogy minden 20. hallgató a Tilosnak ajálkozott. Akkor tehát a Tilost 10 000-en hallgatják. Ez nagyságrendileg azonos a másik két rádióéval (1998-es Szonda-Ipsos felmérés), főként, ha azt nézzük, hogy a Tilos főidőben ad. (A 22 óra utáni hallgatottsága semmilyen módszerrel nem mutatható ki.) Namost, ez olyan kicsi hallgatottság, hogy erre nem érdemes hivatkozni. Ami a Tilos ISMERTSÉGÉT illeti, az a jelentősebb különbség. Félre ne értsétek: a rétegrádiók hallgatottsága nem lebecsülendő, csak nem jó hivatkozási alap.
Előzmény: lertov (93)
Csékádár Creative Commons License 2000.02.28 0 0 94
Kedves Citarka!
Azt gondolom, hogy ebben a vitában a legizgalmasab médiafilozófiai kérdést feszegeted. Nevezetesen, hogy egy életérzés-rádió hogyan is tud megvalósulni. Ez a kérdés túlmegy a pillanatnyi aktuálpolitikiai és érzelmi vitán, és sajnos azt kell rá válaszolni, hogy igazándiból egyik pályázónak sincs igazi, hosszútávú, potenciálisan nagy lélekszámot elérő tapasztalata. Másrészt a kérdés szakmailag ugyanaz, mint hogy az "Apukám világa" miért bukott meg a Petőfi Rádióban azáltal, hogy naponta jelentkezett. Harmadrészt: akár a laza Tilost, akár a kevésbé laza Civilt, akár a hovátegyedmiaz FIKSZ-et nézzük, azért bármelyikünk legvacakabb műsora is jobb, mint a budapesti éterben immár másfél tucatnyivá terebélyesedő akármelyik jelenlegi és leendő kereskedelmi rádióé. Ha tehát az a kérdés, hogy hány közösségi/szabad 24 órás rádió legyen, és hány 24 órás kereskedelmi, akkor aligha lehet igazán jó szívvel a kereskedelmiek mellé állni. Egy valóban értékcentrikus médiapolitikának, médiatörvénynek tehát ezt kell(ett volna) a helyére tennie, ámde a ló fordítva lett megülve: a médiatörvény alapkategóriája a kereskedelmi rádió és tévé, és kivételként van benne a közszolgálati és a non-profit.
Előzmény: citarka (92)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!