Keresés

Részletes keresés

tasha Creative Commons License 2006.04.26 0 0 2816
ahogy nézegetem a linkeket, a babarát kórházakban 2-4 napot írnak, ez tök jó
Előzmény: FémFatál (2815)
FémFatál Creative Commons License 2006.04.26 0 0 2815
Minket is, jobban mondva 3 éjszaka után, a negyedik napon.
Előzmény: Ammandina (2812)
tasha Creative Commons License 2006.04.26 0 0 2814
de ez a kivételes eset, ha jól értem, legalábbis én szinte mindenkinél min. 4 napot olvasok-látok.
Előzmény: Ammandina (2812)
tasha Creative Commons License 2006.04.26 0 0 2813
értem.
Előzmény: mormika (2811)
Ammandina Creative Commons License 2006.04.26 0 0 2812
Azért itthon sincs 5-7 napig kórházban a mama a babával, minket a 3. napon kidobtak, mert kell a hely.
Előzmény: tasha (2810)
mormika Creative Commons License 2006.04.26 0 0 2811
Akkor én nem fogalmaztam jól, mert a kamarai hivatalos tiltó állásfoglalás itt is megvan ám! A törvény pedig otthon sem tiltja az otthonszülést. Szerintem itt ilyen szempontból pontosan olyan a helyzet, mint otthon, persze más szempontból (kórházi ellátás) nem. Ezért is gondolom, hogy lehetnek nehézségek az adminisztrációban, csak mivel nincs olyan ismerősöm, aki otthonszült volna, nem tudom, tényleg nehézségekbe ütköznek-e. A szülés előtti és a szülési támogatást tuti nem kapják meg az államtól, a költségek nem fedezésén felül.
Előzmény: tasha (2810)
tasha Creative Commons License 2006.04.26 0 0 2810
én az akadályozottat a hivatalos állásfoglalásra értettem (kamara) na meg az egyebekre, lásd ántsz, védono, anyakönyvezés, a tb nem támogatás csak kontrasztként ugrott elo, hogy lám, a kórházban 5-7 napig bent van egy anyuka Mo-on, a TB perkál, pedig a legtöbb esetben erre a hosszas bentlétre semmi szukség nem lenne. (és ez nem ide való, de nekem mindig eszembe is jut, h annyi a panasz h kevés a pénz, közben a magyar eü-ben olyan dolgokra szórják 2 kézzel a támogatást, ami nyugaton simán szóba sem kerul. Lásd itt pl 2 db uh van támogatott, pedig ez nem egy szegény ország)

Egyébként finneknél is ilyesmi a kórházi szulés, mint amit leírsz, mondhatjuk rá boven h természetes ha az anyuka úgy akarja, sokan többedik babával simán hazamennek másnap, addig a fenék kinyalva a személyzet részérol, van sok családi szoba, ahol bent alhat apuka, úh itt az otthonszulés aránya 0.01%-re csökkent az elmúlt években. De _lehet_otthon szulni és nem tiltja senki.
Előzmény: mormika (2808)
mormika Creative Commons License 2006.04.26 0 0 2809
Igen, nagyjából. Bár azt nem tudom, hogy mit szólnak a hatóságok, ha valaki anyakönyveztetni akar itt egy otthonszületett gyereket (nem tudok olyanról, aki itt otthonszült). De az itteni bürokráciát elnézve, biztosan nem tapsolnak.
Előzmény: FémFatál (2806)
mormika Creative Commons License 2006.04.26 0 0 2808

Tudom, pont ezért írtam. Tasha kérdezte, hogy van-e még olyan ország, ahol ennyire akadályozott az otthonszülés. Én erre válaszoltam.

Előzmény: cory (2807)
cory Creative Commons License 2006.04.26 0 0 2807
mormika: itthon is ez van. Szóval az otthonszülés semmilyen költségét nem állja a TB, de első körben nem is ezért harcolnak, hanem hogy legalább ne ba...gassák őket.
Előzmény: mormika (2802)
FémFatál Creative Commons License 2006.04.26 0 0 2806

Viszont egy vállalható, baráti alternatívát kínálnak helyette, ezért ez egy jó kompromisszumnak tűnik.

Pláne, ha jól értem, nem "tilos", csak éppen pénzt nem ad hozzá a TB. "Adunk egy minden szempontból kielégítő szolgáltatást, ha nem tetszik, ki lehet találni mást, de csak saját zsebre".

Ezzel így simán együtt lehet élni.

Előzmény: mormika (2804)
Ammandina Creative Commons License 2006.04.26 0 0 2805
Az életmentő műtét az más.  Xsak azért, hogy még 1 napig megfigyelhesség az addig teljesen egészséges gyereket nem lehet elvenni az anyjától. Ha haza akarja vinni, hazaviheti. Az már más kérdés, hogy kiadják-e a zárójelentést időban.
Előzmény: holist (2803)
mormika Creative Commons License 2006.04.26 0 0 2804
Ja, csak a félreértések elkerülése végett: nem tartom helyesnek, hogy nem engednek otthonszülni. Sem itt, sem Magyarországon. A példát azért írtam le, hogy lássátok, van ilyen. Itt nincs mozgalom az otthonszülésért és a tébé (ami teljesen más, mint a hazai) szabályai adottak, nincs támogatás, tudomásul lehet venni. Lehet, hogy egyszer majd lesz változás, de mivel itt az egészségügy sokkal szolgáltatóbb jellegű, mint az otthoni, valamint az itt élők többsége más szemléletet vall a szülés, szoptatás, gyereknevelés terén, mint az otthoniak, nem tartom valószínűnek.
Előzmény: mormika (2802)
holist Creative Commons License 2006.04.26 0 0 2803
De lehet, ha életmentő műtétet tagad meg az anya, akkor elvehetik tőle a gyereket. És valószínűleg nem is kapja vissza. Legalábbis a gyerek alkotmányos élethez való jogából szokták levezetni azt is, hogy az anyának nincs joga intézeten kívüli szüléssel "veszélyeztetni" a gyerekét.

holist
Előzmény: Ammandina (2801)
mormika Creative Commons License 2006.04.26 0 0 2802

Van. Nyilván Luxembourg iciripiciri a 400e lakosával és Békés-megyényi területével, de bizony itt sem engedélyezett az otthonszülés. Úgy tudom, a törvény teljesen nem tiltja, de az biztos, hogy a tébé egy fillért sem fizet otthonszülésért, otthonszülőknek. A szülésért kapott állami támogatás sem jár. Ergo, lehet otthon szülni, de saját zsebből fizetheted a bábát, a felszerelést, ha ilyesmit akarsz (vagy találsz olyan biztosítót, aki ezt finanszírozza - tudomásom szerint nem nyüzsögnek...).

 

Hogy jót is mondjak, a kórházak viszont bababarátak, sok minden teljesen természetes, ami otthon nem mindenhol (szülés közben séta, labda, amit akarsz, az orvos együttműködő, a bábák kapnak főszerepet a szüléskor, nem az orvos "vezeti", nincs hálapénz, igaz, az orvos nem is rohan be a szabadságáról vagy akárhonnan a szülő nő kedvéért, hanem az ügyeletes kollégája van készenlétben, szülés után a baba végig az anyával marad, még fürdetni sem viszik el, hogy a tisztaságot, szállodaszintű körülményeket ne is említsem). Itt lehetőség van ambuláns szülésre, azaz az anya minden további nélkül hazamehet a családjához akár másnap, sőt, kiküldenek segíteni egy védőnőt, ha kéri, a szükséges vizsgálatokat elvégzi helyben a gyerekorvos vagy vissza lehet vinni a babát a kórházba, időpontra).

Előzmény: tasha (2787)
Ammandina Creative Commons License 2006.04.26 0 0 2801
Nem tarthatják bent a kórházban a csecsemőt az anya akarata ellenére. Nem adják ki? Azt hogy csinálják? Elzárják? Még műteni sem lehet az ergedélye nélkül!
FémFatál Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2800

Valami még eszembe jutott, elmondom leszamilesz.

 

A jelenlegi köztársasági elnök régebben, még egyetemi oktató korában nagy-nagy híve és elkötelezett harcosa volt az olyan típusú szabadságjogoknak, mint ami jelen topik tárgya.

Olvassátok ezt el, meg fogtok lepődni de nagyon. Mintha minden sora éppen ide szólna.

http://www.foek.hu/zsibongo/90elotti/cikk/solyom.rtf

 

Szóval, talán nem lenne haszontalan dolog a köztársasági elnököt megkörnyékezni valahogy, elég meglepő lenne, ha nem állna kis ezen ügy mellé. Alkotmánybíróként is ugyanilyen elveket vallott.

 

Előzmény: Fuly (2765)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2799
ez nem így van (ha ez a 'mi kórházunk' a szentimre) a folyosón szemben az a szülészet, balra a csecsemőosztály, a szülőszobával a végén. szülés után a gyerek a csecsemőosztályra "tartozik". igaz, átlóghat a szobádba. :-) de sztem máshol is így van.
Előzmény: Mikolt (2779)
inecsg Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2798

Köszi Csajok, hogy így bíztattok!

 

Azt hiszem, még nyár végén, ősszel benézek erőt gyűjteni! :-)

 

Gabi

mitla Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2797
Partvonalról szólok, én itt csak olvasni szoktam:
Szerintem nyomulás kérdése az egész: ha hangsúlyozod, hogy ez a te harmadik gyereked, tehát láttál már újszülöttet, és várnak otthon a nagyobbak, és persze aláírod, hogy saját felelősségedre mégy haza, és gyerekorvos vállalja a korai hazaérkezést, nehogymá bárki is megállítson. Ne hagyd, hogy vélt hatalmi pozícióból visszatartsanak. Én is ugyanezt csináltam tavaly nyáron az én harmadik babámmal, és szülés után 48 órával már otthon voltunk, zárójelentésekkel, tb-s papírokkal, mindennel. A 48 óra alatt kétszer volt gyerekorvosi vizit, és azzal engedtek haza, hogy ugyan kezd sárgulni, de nem vészes, figyeljük. Figyeltük, kiheverte.
Előzmény: inecsg (2791)
tasha Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2796
nálunk 48-at mondanak, hogy pl egy biz. szívzörej általában ekkortól hallható. Viszont ha valaki menni akar haza elobb, akkor megy, de vissza kell vinni a babát 2 naposan hogy a gyerekorvos megvizsgálja.
Előzmény: inecsg (2791)
inecsg Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2795

A szegedi klinika is eléggé nagyüzemi jellegű, szóval könnyen meglehet, hogy nem kell sokat könyörögnöm,hogy mehessünk haza. :)

 

A szopi-hízás terén nálunk nem volt gond sosem, egyikkel sem.

 

Gabi

 

Előzmény: FémFatál (2793)
illdii Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2794

"hogy ami bababarátnak lett nyilvánítva, az már azóta esetleg nem az" Én abban sem vagyok biztos, hogy valaha az volt:P

 

Előzmény: tasha (2792)
FémFatál Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2793

Az Istvánban is kiteszik az embert 3 nap után, 96 óra szóba se kerül.

Igaz, hogy azért, mert az állandó nagyüzem + teltház miatt ki kell szórni a népeket viszonylag gyorsan.

 

Más kérdés, hogy nekünk elkezdte pedzegetni a gyerekorvos, hogy nem akar hazaengedni, mert a gyerek sokat fogyott. Azért hazamentünk, nomeg nem is lett volna logikus ottmaradni, hiszen a gyerek azért fogyott, mert nem indult meg a tej - és azért nem indult meg, mert a punnyadt kórházban voltunk. Otthon rögtön beindult érdekes módon :-)

 

Előzmény: inecsg (2791)
tasha Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2792
értem én! :) meg tudom, olvasom is, csak valahogy nem raktam eddig össze, hogy ami bababarátnak lett nyilvánítva, az már azóta esetleg nem az. Nem szoktam ennyire figyelni h ki hol szul.
Előzmény: illdii (2790)
inecsg Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2791

Köszi a hozzászólásokat!

 

Szegeden a védőnő adja ki az igazolást a min. négy pecsétről, az tuti meg lesz.

A dokimmal már beszéltem érintőlegesen a hazamenetelről, nem mondta hogy ő nem támogatja, csak valami gyermekorvosi kamarai egyezségről beszélt, hogy min. 96 órát kell egy babának benntöltenie, mert ekkorra már tuti kijönnek a betegségek(?!)

A szülésznőmben bízok nagyon még, és a gyerekdokit is megkérdezem, tud-e segíteni, ammellett hogy kijön naponta. Ismeri-e valamelyik gyerekorvost a klinikáról. A dokimnak meg a nyakára fogok járni, hogy én akkor is haza akarok jönni. :)

 

illdii Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2790

tasha, csak hogy tiszta legyen: én nem vagyok ennek valami szakértője, a véleményemet az itteni szt-s sztorikból meg a szoros ismeretségi körben lévő 2 bp-i neonatalógus elbeszéléseiből alkottam. Itt az SzMK-n bárki maga is utána olvashat célirányosan, hogy az ún. bababarát szülészeteken mik mennek, amúgy rutinból. (Nekem attól sajnos ne lesz bababarát egy hely, hogy nem döntenek tápot egy 2 naposba. Ha döntenek, nekem az nem a "nem-bababarát" kategória, hanem a a "be nem teszem a lábam" kategória, szóval nyilván sokban szubjektív is a dolog.)

 

Előzmény: tasha (2787)
illdii Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2789

Eddig a legtöbb pozitív példa ezügyben a Szent Imréből jött, nem csak itt a topikon, de ahogy utánajártam, ott tényleg nem ellenzik:) (zsuzsahd figyelébe is)

 

 

 

Előzmény: momi74 (2782)
tasha Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2787
azért kiváncsi lennék mennyi olyan ország van, ahol sima szulés után egészséges babával 4-5 napig bent kell héderelni a kórházban...és hogy ez mennyibe kerul a TB-nek. És ehhez képest meg vicc, hogy az otthonszulok meg nem kapnak semmit.
Egyébként van még olyan ország Europában ahol ennyire akadályozott az otthonszulés?

ildi, a bababarát kórházi helyzet akkor rosszabb, mint gondoltam, hát :(
illdii Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2786

De ugye semmi olyan jogszabály nincs, amire hivatkozva, akarta ellenére bent tarthatnák az anyát és az egészséges újszülöttet...?

 

 

Előzmény: dalia (2776)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!