Keresés

Részletes keresés

DVB Creative Commons License 2005.04.24 0 0 65

A képekkel kapcsolatban az jutott eszembe,hogy túl jó ez ide... No meg a tipikus német praktikum. Erősen fapados,csak amennyi kell... (szerintük) Ugyanilyen a Mercedes Connecto nevű autóbusza. Műanyag az egész és egy darab szövet a hátsód alá. Ott az a 30-40km amire egy ilyen járgányt terveznek az nudli. Itt meg távolság. Bár mondjuk az összes tömegközlekedési járgányuk elég "funkcionalista".

Amúgy meg ez a tender semmi másról nem szól,csak asztal alatti üzleteléstől. Nem véletlenül számolnak le azzal,aki bármit is nyilatkozik...

Bármelyik járgányt választanák,csak jól járnánk... 

braun Creative Commons License 2005.04.21 0 0 64
Hát furat van rajta bőven...kicsi is meg nagy is
Előzmény: felder (63)
felder Creative Commons License 2005.04.21 0 0 63
Köszi a képeket!

Ha nő volna, elvenném feleségül.

felder
Előzmény: vaskerék (62)
vaskerék Creative Commons License 2005.04.21 0 0 62
Hogy ne hiányozzon semmi az életedből Felder.
braun Creative Commons License 2005.04.21 0 0 61

Itt egy közeli, meg egy belső

Előzmény: felder (60)
felder Creative Commons License 2005.04.21 0 0 60

Már csak két dolog hiányzik az életemből:
egy távoli, meg egy közeli kép a flörtről.
Ha valaki rendelkezik vele, ide tehetné!

üdv:
felder
Előzmény: braun (58)
felder Creative Commons License 2005.04.21 0 0 59
kedves braun!

az aggódva várás helyett:

Akinek meggyőződése szerint a Flirt a gazdaságosabb jármű, annak idevaló idézet Vörösmarty Misitől:
..amíg a világ áll és él, ront vagy javít, de nem henyél.
(Petur bordal, Bánk bán)
na - már megint sör helyett bor :)

üdv: felder
Előzmény: braun (58)
braun Creative Commons License 2005.04.21 0 0 58

Az a szomorú ebben az egészben, hogy megint elhülyéskedték a dolgot. kavartak itt össze-vissza minenféle pénzügyi mahinációkkal, ahelyett, hogy rávilágítottak volna a Talent körüli hatalmas kérdőjelekre. Persze tudom, hogy hiú ábránd itt a logikát kereseni és az ész által diktált megoldásokat, mert azok itt már nem játszanak....engem csak egy kicsizt zavart, hogy nem hallottam a szakmát érvelni...gyanús a csend, persze az ember hall mindenfélét...

Mindenesetre májusig aggódva kell várni...és reméljük akkor kedvező eredményt hoz a KDB....

Előzmény: vaskerék (56)
braun Creative Commons License 2005.04.21 0 0 57

Aha!  Így már értem a dolog témáját. A hegyinedűs babgulyásosot, megbeszélhetjük.

Előzmény: felder (55)
vaskerék Creative Commons License 2005.04.20 0 0 56

Kanyarodjunk vissza a topic alaptémájához!  Köszönöm!

Egy új hír, hogy a Bombardier már a tender végeredményének megsemisítését követeli!!!  Ez több évre elodázhatná a motorvonatbeszerzést!

Technikailag nem lehet kérdéses, hogy a Flirt jobb jármű, mint a Talent.

Nagyobb teljesítményű, dinamikusabb, és nem merültek fel olyan súlyos technikai

problémák, mint a vetélytársánál.

felder Creative Commons License 2005.04.20 0 0 55

válasz erre:
Járművezetőre gondoltam, természetesen.
Na, ezt nem teljesen értem ....

Járművezető (mozdonyvezető) nélkül egy Flirt, vagy Desiro nehezen tud Miskolc-Egyetemvároshoz eljönni Egomból.Ha egy járművezető(mozgonyvezető) jármű nélkül jönne Miskolcra, azért nem fizetnék kemény 5000 Ft fogadást.
Flirttel- az már más!

Esetleg ha a sörről sikerülne a hegy levére átváltani, és időtök engedné, akkor Tolcsván egy kis borkóstolással(pl. muskotályos,furmint, aszú), valamint babgulyással eltölthetnénk az időt. rg7+braun+Max 8 fő).

üdv felder
Előzmény: braun (54)
braun Creative Commons License 2005.04.19 0 0 54

Járművezetőre gondoltam, természetesen.

Na, ezt nem teljesen értem ....

Előzmény: felder (52)
rg7 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 53

OFF

Ritkán (évente max 2*), de akkor nagyon:))

ON

Előzmény: Soldato (51)
felder Creative Commons License 2005.04.19 0 0 52
Járművezetőre gondoltam, természetesen. Az hogy ki egy cégnél a nagyfőnök, az az ő dolga, nem az enyém. Detthold Adennel szívesen boroztam, de nem érdekelt hogy kiknek a főnöke. De ha nem lehet bor, akkor legyen sör: Milyen sör? -barna -világos esetleg márka számít? Felőlem fáklyás menet! Egyébként az ötezer nem kicsinyesség! Ráadásul olyan kemény valutában számoltam, ami még mindig talpon van. (Ugye a francia frank, olasz líra, német márka már mind eltűnt a történelem süllyesztőjében.) Cserébe sikertelenség esetén én azt kérem, hogy a bűvös kocka 2006 április 19-én legalább 10 cm élhosszúságú legyen, ne holmi bóvli! felder
Előzmény: braun (47)
Soldato Creative Commons License 2005.04.19 0 0 51

"Nekem passzol:))"

Nnnnaaaa,erről az oldaladról nem is tudtam!!!!!

Előzmény: rg7 (49)
braun Creative Commons License 2005.04.19 0 0 50
  Az szóba sem jöhet......brrrrrrrrrrrrrrrrr....meghagyom a nőknek...
Előzmény: rg7 (49)
rg7 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 49

Nekem passzol:))

Csak ne az új Unicum Next legyen:))

Előzmény: braun (48)
braun Creative Commons License 2005.04.19 0 0 48
 Az imént javalltam, hogy a pénz helyett Unicum+sör relációban gondlkozzon az úr, nem tom, szereted-e. de ha bejön akkor elisszuk.
Előzmény: rg7 (43)
braun Creative Commons License 2005.04.19 0 0 47

Namost én eztet nem értem. Hogy jönnek a képbe a vezetők? És milyen vezetők? mert a járművezetők közül szerintem nem soat izgat a téma, ha arra kell menni, arra megy. Ha meg a gyártó cégek vezetőiről van szó, ők meg nem Desiro és nem Flirt, hanem Siemens és Stadler..

Látszik, hogy milyen kicsinyes vagy, 5000HUF? Annyiért nem, de ha az árából veszel sört, meg Unicumot, akkor szervezünk vmit.

Előzmény: felder (42)
felder Creative Commons License 2005.04.19 0 0 46
Kedves rg7! És ha nem sikerül, akkor két fél rubik kockát kapok? üdv: felder
Előzmény: rg7 (43)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.19 0 0 45

Kedves felder,ez csak úgy kikívánkozik belőlem,nem kell megsértődni:)))

Az ilyen madárkákra mifelénk a mifélénk csak ezt szokták mondani:Nagy f**z a csávó,csak nőni fog,és lóf**z lesz belőle!

scsabi Creative Commons License 2005.04.19 0 0 44
Egy kérdés:
Biztos az én hozzászólásomra válaszoltál?
Egy megjegyzés:
Három adatból egy számológép segítségével én is bebizonyítok bármilyen marhaságot. Pro is, kontra is.
Előzmény: felder (29)
rg7 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 43

braun!

Elintézem. Felezünk?:)))

felder Creative Commons License 2005.04.19 0 0 42
Kedves braun!

Fogadjunk, hogy a Desiro- vagy Flirt vezetők azt sem tudják, merre van Miskolc-Egyetemváros.
Ha egy éven belül mégis feltűnne egy az említettek közül, akkor kapsz tőlem 5000 Ft-ot! Ha nem, akkor megajándékhatsz egy bűvös kockával.

üdv:
felder

Előzmény: felder (41)
felder Creative Commons License 2005.04.19 0 0 41

A Desirót szívesen lefényképezném a Miskolc-Egyetemváros Erőműnél, vagy az AVAS városközpont térségében, pl a Testvérvárosok útján.

Biztosan jól mutatna a környezetben, mégha a Bazilika művészibb is!
Lehetőleg nappal és jó időben legyen Miskolcon, hadd lássák a gépészhallgatók, hogy manapság is épülnek járművek. Ha felhős időben érkezne, nyugodtan Miskolcon maradhatna a derűsebb időkig.

A Stadler ellen sem ágálnék. Kezdhetnénk egy próbaúttal az AVAS-Gömöri pu között.

felder
Előzmény: braun (40)
braun Creative Commons License 2005.04.19 0 0 40

kedves felder!

Nem a számolással van a hiba. Ki lehetett volna számolni azt, hogy a 30 motorvonat árából hány kg kenyeret tudtunk volna venni az éhezőknek és még lehetne sorolni.

A magyar vasút versenyképtelenségén egyet értünk, de talán ez a 30 darab szerelvény lendíthet vmit a dolgon. Legalábbis ami a főváros aglomerációjának a közlekedését illeti. Lásd pl. az egomi vonalat. Ha azt nézem, hogy azok a Desirok mibe kerültek, ott is lehetett volna ilyen jellegű számítást végezni, mégsem tetted.

Nekem a demagóg érzete miatt volt a problémám ezzel a számolással, és ez továbbra is fenáll. Az érték és használati érték fogalmakat pedig nem tudom mennyre lehet szembeállítani ebben az esetben.

Előzmény: felder (39)
felder Creative Commons License 2005.04.19 0 0 39
Kedves braun!

Ha a magyar vasúti közlekedés versenyképtelenségén szomorkodom, akkor az nem csak az én bánatom.

Azért számolgattam, mert egyszer úgy tanultam, hogy az "érték" és "használati érték" összefüggő fogalmak.

Ha a számolásomban bármilyen hiba van, örömmel veszem kritikádat.

üdv: felder
Előzmény: braun (38)
braun Creative Commons License 2005.04.19 0 0 38

Kedves felder!

Nem tudom, mia pontos szándékod a topicokon történő ámokfutásaiddal, de az biztos, hogy előbb-utóbb mosolyt csalsz mindenki arcára. Ez önmagában nem baj, csak ne lenne demagóg az, amit mondasz, illetve leírsz.

Nem akarok itt felsorolni olyan dolgokat, amik megkülönböztetnek egy vasúti járművet egy gumikeréken guruló fémdoboztól, azt megtették már itt többen is. De azért néha nem ártana elgondolkozni. 

Ahogy te érvelsz az kb. az a szint, ahogy az elsős autós és vasutas hallgatók zrikálják egymást a BME-n, aztán mindenki tanul, odafigyel és miuátn kialakult valamiféle értékrend benne a szakmát illetően, az ilyenekn már csak vigyorogni tud.

Ami pedig a legutolsó sort illeti, nevezetesen a vasúti közlekedés versenyképessége, elég ha átnézel azokba az országokba, ahol egy főre eső Lexusok és Audik száma lényegesen nagyobb, mint itthon. A többi már csak józan ész kérdése.

Persze lehet az ilyen közbesz eljárásoknál lobogtatni azt, hogy az én adóforintjaimat mire verik el .... csak kérdés, hogy van-e értelme.

Előzmény: felder (29)
track300 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 37

Alapanyag a Lexushoz is kell, sőt talán nemesebb anyagból készítik

Tévedsz. A Lexus préselt acéllemez, a Flirt aluminium.

Előzmény: felder (35)
felder Creative Commons License 2005.04.19 0 0 36
bocs, helyesbítés: F16 helyett F104-et kellett volna írni.

felder
Előzmény: felder (35)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!