Keresés

Részletes keresés

Fradista Utazó Creative Commons License 2012.01.30 0 0 11752

1., De, igaz, hidd el.

2,. Tegyük fel, hogy nem igaz, és neked van igazad. Ez esetben mi is a helyzet? Te autóval jársz. Mondjuk a boltba. Ahová az eladó viszont busszal jár. Mert neki nincs autója, az ő fizetéséből arra esetleg nem telik. Elmész a boltba, és ki lesz téve egy tábla: "Zárva, mert az eladók nem tudtak bejönni dolgozni, mert nem jár a BKV". Nem tudom, van-e gyereked, de, ha van, elviszed kocsival az iskolába, ahol kint lesz egy tábla: "Ma nincs tanítás, mert a tanárok nem tudtak bejönni dolgozni". Folytassam?

 

Mindannyiunknak, aki huszonöt éve nem utazott tömgközlekedéssel, annak is elemi érdeke, hogy a BKV fennmaradjon, és tovább szolgáltasson. 

 

A kérdés nem lehet más, csak az, hogy az ehhez szükséges pénzt honnét teremtsük elő. Mert elő kell teremteni, ez nem kérdés. 

Előzmény: Törölt nick (11746)
Fradista Utazó Creative Commons License 2012.01.30 0 0 11751

Az a baj, hogy ebből a díjból 30-35 milliárdos éves bevételre számítanak. Az lótúró a BKV szintjén. Még arra sem elég, hogy kifizessék a buszsofőr bérét, meg a gázolajat, amivel a busz megy. Felújításra, pláne fejlesztésre semmiképp nem juthat belőle. Tehát az autósok azt fogják látni, hogy havi 10 darab ezresért semmi nem változik a BKV szolgáltatási színvonalában. Semmi. Max. annyi, hogy enélkül márciu-áprilisban biztosan leáll a cég, mert nem fogják tudni kifizetni a sofőrök bérét.

Itt az elmúlt 10-15 év felelőtlen gazdálkodása hirtelen ráomlott az államra és a fővárosra. Az idei évben, ha törik, ha szakad, elő kell valahogyan teremteni 70-80 milliárdot, különben a cég nem éri meg az év végét. És ez az alsó határ, ez csak ahhoz kell, hogy a sofőrök minden hónapban megkapják a fizetésüket, és minden hónapban ki legyen fizetve a gázolaj, az áram, amivel a járművek mennek, meg legalább a legalapvetőbb alkatrészek meglegyenek, hogy ne álljon le egy busz végleg, mert letörött az indexkapcsoló. 

Úgy látom, a társadalom nagy része, ideértve jelen topic közösségének egy részét is, még mindig nem értette meg, mekkora nagy szarban van a fővárosi közlekedés. 

 

És természetesen igaza van itt lent valakinek abban, hogy a BKV/BKK-vezetők sokmilliós jutalmai felháborítóak, de azért azt is látni kell, hogy ezek összesen is kb. a cég összköltségvetésének 0,1%-át teszik ki, szóval nem ezek miatt problémás a BKV finanszírozása. 

Előzmény: Törölt nick (11735)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.30 0 0 11750

http://handras.hu/?p=5637

 

idézek:

Az én javaslatom a következő: fizessen be minden autótulajdonos 10 000 forintot a közösbe, aztán felejtsük el az egészet.

Értem én, hogy kell a pénz, de akkor mondják ezt, és már utalunk is, ilyen egyszerű.

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.30 0 0 11749

és ha átülök a békávére

de hétvégén kirándulni, bevásolrni kocsival megyünk, akkor is fizetnem kell?

vagy az asszony Budaörsre jár dolgozni, inkább báékávézzon napi 2*1,5-2 órát a napi 2*40-45 perc helyett

aha

 

a kurva anyjukat

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.30 0 0 11748

hogy te normálisan tudj közlekedni autóval. 

 

és ezért cserébe fizess ki egy bkv bétlet árát

aha

logikus

Előzmény: Fradista Utazó (11742)
mr.Beer Creative Commons License 2012.01.30 0 0 11747

a helyi lakosok, ha olyan lesz a szolgaltatas minosege, akkor inkabb berletet vesznek, es baxnak kocsival jarni ha nem muszaj. A videkiek meg meg fogjak fizetni az adot, foleg ha 2-3 alkalomnal tobbszor mennek havonta Pestre. Mondjuk ezt is meg lehetne oldani a varos szelen nagy, ingyenes parkolok epitesevel, ahonnet konnyen feljut az ember a tomegkozlekedesre. En pl jobban szeretek metroval utazni mint kocsival, de hat en falusi, lovasszekerhez szokott gyerek vagyok :D

Előzmény: sergiototta (11741)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.30 0 0 11745

mi a jó benne?

áruld már el?

a kurva anyjukat.

most emeltek az adón a gázolajnál.

 

büntetés, hogy miért nem jársz a koszos, igénytelen, szaros békávéval?

Előzmény: sergiototta (11741)
Fradista Utazó Creative Commons License 2012.01.30 0 0 11742

Egy dolog miatt nagyon is sok közöd van a BKV-hoz: a BKV utasainak kb. 40%-a képes lenne arra, hogy autóval járjon, de nem teszi, különböző okokból. Ha leáll a BKV, és ezek az emebrek autózni fognak, akkor olyan dugók lesznek, hogy te nem bírsz haladni sehol a városban a kocsiddal.

Szóval neked is nagyon komoly érdeked, hogy a BKV minél több embert elvigyen az utakról, hogy te normálisan tudj közlekedni autóval. 

Előzmény: Törölt nick (11736)
sergiototta Creative Commons License 2012.01.30 0 0 11741

sztem az irány jó, a kivitelezésre leszek kiváncsi

pl vidékivel, túristával többet fizetetnék, mint a helyi lakossal.

 

ugyanakkor párhuzamosan nagyon komoly bkv és p+r fejlesztést igényel

Előzmény: Törölt nick (11733)
bendeguz90 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 11740

:D 

Előzmény: Törölt nick (11738)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.30 0 0 11737

ez a pénz csak a működőképesség fenntartásához kell

Előzmény: Törölt nick (11735)
mr.Beer Creative Commons License 2012.01.30 0 0 11734

Én is hasonlot léptem volna, de osszekotottem volna a BKV berlettel. Azaz mehetsz minden nelkul kocsival, ha van berleted. Ezzel a kizarolag nagybevasarlasoknal hasznalt autokat mentesitettem volna a rendszertol.

Azonban azt is tudatositani kene, hogy egy ilyen lepes megtetele utan a nagyerdemu elvarja hogy a bkv penzek szigoruan legyenek ellenorizve, es hogy emberi korulmenyek kozott utazzon aki a bkv-t valasztja. A kisebb szmog meg mar csak a hab a tortan...

Előzmény: Törölt nick (11733)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2012.01.29 0 0 11732

Szívesen meghallgatom a Te értelmezésedet is... csak rajta!

Előzmény: _spyglass_ (11730)
Ellenpólus Creative Commons License 2012.01.29 0 0 11731

Mit rohogsz?

EZ IGY VAN!!!!!!!!

Előzmény: Total (11727)
_spyglass_ Creative Commons License 2012.01.29 0 0 11730

Érdekes lenne megszámolni, hogy hányszor hivatkoznak államadósság címén ennek a végén feltüntetett összegre, és hányszor a kamatra. Szánalmas az arány. Hiteles tájékoztatás...

Előzmény: Törölt nick (11728)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2012.01.29 0 0 11729

Bizony, bizony... sorry, ez a bejelentés nálam egyszerűen eltűnt a fekete lyukon át.

:-(

Előzmény: Törölt nick (11728)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.29 0 0 11728

(11253)

 

:-)

Előzmény: Tamas(Ottawa) (11726)
Total Creative Commons License 2012.01.29 0 0 11727

Mint az "köztudott" Kennedy a FED-et megkerülve saját pénzt (ezüstdollárok, vagy mik) kezdett el kibocsájtani, ezért gyilkoltatta meg a nemzetközi pénzhatalmat hátulról irányító árnyékszervezet akik egy később létrehozandó világkormányért munkálkodnak. (Itt jönne a világrontó szervezetek felsorolás a szabadkőművesekkel kezdve, de most nem tudom mindet leírni, mert az időközben az influenzeoltással a szervezetembe juttatott agymanipuláló chip letiltott.) 

:DDDDDDDDDDD

Előzmény: sergiototta (11725)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2012.01.29 0 0 11726
sergiototta Creative Commons License 2012.01.28 0 0 11725

én a Kennedy gyilkosságot tekinteném kiinduló pontnak :-)

Előzmény: Total (11723)
sergiototta Creative Commons License 2012.01.28 0 0 11724

hamár globális hatalmi struktúra

gondolod, hogy ennek a globális hatalmi struktúrának az emberei pofátlanabbak és nagyobb tolvajok, mint mondjuk a fidesz csodálatos "nekem jár a 18 milliós költségtérítés" frakcióvezetője?

 

nekem mindaddig hiteltelen ez a nemzeti szabadságharc a csúnya pénzhatalom ellen, amíg ilyen Lázár félék jellemzik a fideszt.

Előzmény: Törölt nick (11718)
Total Creative Commons License 2012.01.27 0 0 11723
Esetleg mi is írhatnánk egy konteot.
Biztos össze tudnánk dobni egy Bilderberg Csoportos és/vagy világkormányos cuccot.
:)
Előzmény: Törölt nick (11720)
Pac Creative Commons License 2012.01.27 0 0 11722

A romákat általában nappal is csapatva verődve, tétlenül ácsorogva ábrázolja a magyar média a képeken.

 

Nyilván a rasszista tv-k kérik meg a falvak lakóit egy-egy riport során, hogy "tessék minél többen körbeállni minket, miközben Lalit/Gazsit faggatjuk."

 

És minden bizonnyal a rasszista média tehet arról is, hogy a faluban 40-60-90%-os a munkanélküliség, ergo szép időben sok lakos az utcán ténfereg.

 

Feladat: mobil stúdiót kell berendezni és riport előtt vasalt inget/blúzt kell az interjúalanyra adni.


Minek a valósággal összezavarni a tv-nézőt?

Előzmény: Törölt nick (11715)
sergiototta Creative Commons License 2012.01.27 0 0 11721

azért kérdés, hogy mennyire kell egy ilyen langleyt komolyan venni

számomra ez a cikk csak egy újabb baloldali cikkecske, ami megmutatja, hogy a fasizálodó nacionalista Orbán Viktor milyen csúnya rossz dolgokat csinál és mennyire nem européér.

 

én aztán nem vagyok feltétlen híve a törpe dózsásnak(a nyugdíj ellopása óta meg kifejezetten prüszkölök rá), de az ilyen cikkek, megnyilatkozások után bizony erősődik bennem a kormány iránti "szimpátia"

Előzmény: Törölt nick (11718)
sergiototta Creative Commons License 2012.01.27 0 0 11719

1; a f*szszopó média szerintem is túl sokat foglalkozik bűnesetekkel (meg sztem balesetekkel is, katasztrófákkal)

2; mivel a bünőzés a média egyik kedvenc témája, így érthetően sokat jelennek meg benne a bűn elkövetők és, ha azok jórésze cigány, akkor bizony a cigányok fognak megjelenni. Az már persze a cigók pechje, hogy pont ők követik el azon bűnök nagy részét, amiket látványosan lehet tálalani. Egy trükkös könyvelési csalás pl kevésbé szerepel a médiában. Két megoldást tudok nekik javasolni: a; ne bűnőzzenek b; térjenek át nem kamera érzékeny bűncselekményekre

3; egyszer csinálhatnának egy médiakutatást a szurkolókról is...

Előzmény: Törölt nick (11715)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.27 0 0 11718

Most akartam berakni. 

Egyértelmű, hogy nagyon csípjük a globális hatalmi struktúra szemét mi magyarok. 

 

Amúgy jobban belegondolva valami nagyon nagy baj lehet egy olyan struktúrával, amit egy 10 milliós, velejéig kiszipolyozott, adósrabszolgává tett nemzet olyan riadalomra késztet, hogy Brüsszel mellett Langley is hadbaszáll ellene. :)))

Előzmény: Törölt nick (11717)
bendeguz90 Creative Commons License 2012.01.27 0 0 11716

pedig a TV2 még mindig "áldozatként mutatják be őket". 

Előzmény: Törölt nick (11715)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.27 0 0 11715

Hihetetlenül kirekesztő ez a világ. :(

Főleg a magyar. 

 

"...Egy médiakutatás szerint 1988 óta nem volt ilyen magas a roma kriminalitás szerepeltetése a médiában. A romákat általában nappal is csapatva verődve, tétlenül ácsorogva ábrázolja a magyar média a képeken.

Növekedett a kriminalitás a romákról alkotott médiaképben az elmúlt időszakban a korábbi évekhez képest; ilyen magas arányt a rendszerváltás előtt mértek egy a témában készített kutatás szerint, amelyről szerdán számoltak be újságíróknak Budapesten.

"A médiakép nagyon erőteljesen kriminalizálódott" - fogalmazott Bernáth Gábor, a kutatás egyik vezetője, hozzátéve: minden harmadik újságcikk arról szólt, hogy "a romák valamilyen formában a bűnözés részesei", és általában nem az áldozati oldalon.

Az öt hónapos kutatásban, amely 2010. november elejétől 2011. március végéig tartott, újságok (Népszabadság, Magyar Nemzet, Blikk, Vasárnapi Blikk, Új Dunántúli Napló, Észak-Magyarország), hírportálok (origo.hu, index.hu) és tévék (m1, RTL Klub, TV2, Hír TV) híradóit vizsgálták. A tartalomelemzésbe bevonták a televíziós képeket is..."

 


A média egyre inkább bűnözőként ábrázolja a romákat

A romák a magyar médiában általában fényes nappal dologtalanul álldogálnak csoportba verődve. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: Pac (11712)
bendeguz90 Creative Commons License 2012.01.27 0 0 11714

Úgy tűnik,hogy ott van még igazságszolgáltatás. 

Előzmény: Törölt nick (11713)
Pac Creative Commons License 2012.01.27 0 0 11712

Nyilván ott is a származásuk és a bőrszínük nem tetszik annak a rohadt ügyésznek.

 

Nem a cselekedeteik, nem a magatartásuk, nem a hozzáállásuk a probléma, az csak púder.

Előzmény: elefantkillah (11711)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!