Keresés

Részletes keresés

milendee Creative Commons License 2007.01.31 0 0 7703

hehe.. nem szeretném elvenni a kedved, ezért írok jót is: amikor megnyílt, mivel a közelben lakik a társaság, elmentünk párszor. az árak barátságosak, a design cuccos. van dohányzó, nem dohányzó.

 

viszont kicsi a konyha és kevés a pincér - minden alkalommal min. 40 percet vártunk 2-3 nyavajás spagettira, pedig félház sem volt. viszont meghagyták a régi étlap egy részét, vagyis a Svejkből (ez volt rég) megmaradt a sztrapacska pl, amit én minden alkalommal rendelek, és olyan forrón hozták ki mindig, ami lehet erény is, de én +5 percet vártam farkaséhesen, hogy egyáltalán belenyaljak - a végeredmény viszont szinte megéri: finom.

 

kicsit híg, vizes az olasz konyhájuk (szószmárkaétterem, ha úgy vesszük), úhy is mondhatjuk, hogy az ízek könnyű, mediterrán jellegűek, szal nem magyaros.

 

:) egyszer mindenképp ki kell  próbálni. mi 2-3 havonta hajlamosak vagyunk mindent elfelejteni, és bemegyünk.

Előzmény: cheeesemaniac (7702)
cheeesemaniac Creative Commons License 2007.01.31 0 0 7702
A Magdalena Merlo nevű helyről tud valaki mondani valamit.
Pénteken oda kell mennem vacsorázni és felkészülnék rá lelkileg.
A weboldalát már megtekintettem. Személyes benyomásra lennék kiváncsi.
kösz,
maniac
derekbell Creative Commons License 2007.01.31 0 0 7701

Józan észszel nem megy vissza, de azért adódhatnak esetek, amikor mégis bekövetkezhet ez a kis csoda...

 

A lényegtovábbra is az, hogy az idegenvezető ismerősünknek német vendégeik mesélték, hogy a NY-ból kiszédültek és ezek után a GErbaud meglepően elviselhető volt. Erre fel izgultam be és mentünk el kipróbálni. És szerintem tényleg változott valami...

 

De nagyon ne ragozzuk tovább, akárcsak a Dunaparkot....

Előzmény: H_G (7698)
derekbell Creative Commons License 2007.01.31 0 0 7700

Naná, hogy voltunk.... Ha nincs ott a nejem, még jobban be is vásárlok....

 

Nekem nagyon tetszett Hamburg, ott  fenn szinte még soha nem jártam, legfeljebb átutazóban és most csak tátottam számat az iszonyatos gazdagság láttán....

 

Pohár vizecske. Bárhol, bármikor, kaptunk. Erre az apróságra a korábbi hazai konfliktusaink oóta eléggé "háklisak" vagyunk... LEhet ,hogy csak szerencvsénk volt, de azért nem egyszer és nem kétszeresett megvelünk ez a "véletlen"....

Előzmény: Caipi (7699)
Caipi Creative Commons License 2007.01.31 0 0 7699

Én usque hat évet éltem Hamburgban, de egyáltalán nem volt alap az espresso mellé a víz, inkább csak az olaszok hozták. Mondjuk cukrászdába nemigen jártam, az sehol sem az esetem, de a pékeknél meg a benzinkutaknál kapható sütiket én is imádtam, az a sok finom gyümölcsös mindenféle (Erdbeerkopenhagener ahhh!:-D), sajttorta, ilyesmi... az itthoni vajkrémeseket viszont egyáltalán nem szeretem.

Remélem, voltatok Lübeck-ben a Niederegger-nél marcipánért...:-) 

Előzmény: derekbell (7697)
H_G Creative Commons License 2007.01.31 0 0 7698
"nem először jártak Budaepsten, teháta Gerbaud-t is "ismerték" már..."

Aki ismeri, az nem megy oda másodszor.

Előzmény: derekbell (7696)
derekbell Creative Commons License 2007.01.31 0 0 7697

A hétvégén kivételesn északnémet kiskörutazásno vltam - mikor járjon arrafelé a zember, hát ilyenkor télen ,alegocsmányabb cudarban - és bárhol uzsonnáztunk, Brémában, Hamburegban vagy pl Lübeckban, a kávé és sfenséges sütemének mellé kérés nélkül hozártk a kis pohár vizecskét.

 

Brumi! Lübecken olyan forró csokoládét hörpintgettem macadamia izesítéssel, hoga gyönyörtől elaléltam. Másnap széttúrtuk a Karstadt élelmiszer opsztályát, mire találtunk egy flaska macadamia szirupot, csak jó csokit felejtettünk el hozzá venni.

 

Hát ilyen élmény utána NY-ba tévedni eléggé velőtrázó negatív élmény lehet. Egyébként ismerőseinkne ott is, a Dunaparkaban is a kis pohár plusz vizzel gyűlt mega bajuk,.. Rendelj inkább Pellegrinót ezerért...  Méghogy ingyen csapvizecskét kortyolgass....

Előzmény: brummadra (7686)
derekbell Creative Commons License 2007.01.31 0 0 7696

Bocs, kedves Fantomasso, de én nem lelkesedtem a Gerbaud-ért, nem azt mondtam, hogy szuper, hanem azt, hogy érzékelhetően javult a korábbi "lehúzás-ezerrel" stílushoz képest. És ezt olyan külföld ituristák mondták, akik előtte kiszédültek a NY-ból és nem először jártak Budaepsten, teháta Gerbaud-t is "ismerték" már...

 

Egyébként az a mokka-torta vagy a mi afene, amit én válaszottam a GEbaud-ben, az kifejezeten finom, izletes és fantáziadús volt, európai módonelkészítve és nem fél kiló cukorral "ízesítve'.. SAcher tortát én itt ne mválasztttam volna, dea jányom igen és bár természetsen nem olyan mint Bécsben, deazért elviselhető volt.

 

Az istény, hogy az áltlaános sütemény választék a vitrinben nem hozott lázba...

 

Szamosok valóban jók, de túl sok van belőlük, bárhová mész ma a vársoban, Psten és Budán, mindehol csak Szamosba és ugyanabba az ízvilágba botlasz... Néha (nem is néha) szükséges azonban egy kis változatosság...

 

Tavernában évek óta nem jártam, de amit akkoriban ott láttam, az nemhogy lázba nem hozott, de inkább taszajtott onnan... Bergmann-t nem ismrem, az hol van? És a "Horváth"??

 

Én ezekben a csodahelyekben alapjaiban nem hiszek, mert önmagában a magyar cukrász kultúrát tartom pocséknak és fantáziátlannak, itt legfeljebb arról beszélhetünk, hogy a már csontig megunt 8-10 féle standard süteményt ki mennyire jól vagy szarul vágja össze...

Előzmény: fantomasso (7679)
Caipi Creative Commons License 2007.01.31 0 0 7695
Fagyiban egyetértek, én is szinte csak azt szoktam enni (a dobozos Haagen Dazs-on kívül). Az én ízlésem szerint a vanília, a dió, a karamell, a kiwi, a marcipán, az Esterházy és a Tiramisu zseniális náluk, a többi meg jó.
Előzmény: fantomasso (7692)
kifli Creative Commons License 2007.01.31 0 0 7694
azért a daubner jobb szerintem (kivéve a krémest, az jobb a szamosban). pl lásd eszterházy
Előzmény: fantomasso (7692)
fantomasso Creative Commons License 2007.01.31 0 0 7693
El se tudom képzelni ezt ezerszer jobban. Az a marhahúsleves mentha levelekkel... Fokhagymás kacsát talán hússzor is ettem ott, a zöldségek olyan szinten jelennek meg az ételben, hogy tökéletes érzése van az embernek.
Előzmény: Jordi Culé (7685)
fantomasso Creative Commons License 2007.01.31 0 0 7692
Ajánlataim a Szamosból a krémesen kívül: gesztenye rolád, marcipán alagút, Lehár kehely(a külön kapható süteményt öntettel és tejszínhabbal változtatják kehellyé) és szerintem a fagyi itt a legjobb.
Előzmény: Törölt nick (7691)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.30 0 0 7691
szamost megvédem, a forrócsokin kívül a krémesük is orgazmikus! valamint az ún. forró vajas pogijuk, amit csak frissen szabad enni.
Előzmény: brummadra (7686)
Caipi Creative Commons License 2007.01.30 0 0 7690
Pont a Szamos jutott eszembe, hogy az Árkád közepén olyan csokiízű csokit ittam, hogy csak no.:-)
Előzmény: brummadra (7686)
brummadra Creative Commons License 2007.01.30 0 0 7689
túl nagy választási lehetőség nincs. bagolyvár
Előzmény: fiatalos oreglany (7688)
fiatalos oreglany Creative Commons License 2007.01.30 0 0 7688
Sziasztok! Marciusban szeretnem egy baratnomet egy jo etterembe elvinni a Varosligetben vagy a Margitszigeten.  Nem kell hogy nagyon elit legyen, csak kenyelmes, hangulatos, moderalt arakkal es foleg magyaros konyhaval.  Koszi!
brummadra Creative Commons License 2007.01.30 0 0 7687
és főleg, külön mellékelve a cukor, hogy kihagyhassam.  Nem tudom, miért ismeretlen az étcsoki fogalma idehaza.
Előzmény: brummadra (7686)
brummadra Creative Commons License 2007.01.30 0 0 7686

Ma végre beültem a NY kávéházba. Sajnos pozitív előítéletem szertefoszlott. A felújítás káprázatos (bár az én lelkivilágomtól távol van ez a pompázatos historizáló interiőr, de ez magánügy). A forrócsoki azonban kedvem szegte. Sajnos Maon a forrócsoki igen kiforratlan téma... (akár a creme brulée).  Vagy nyuszisnestléből, jobb esetben étcsokis instantporból keverik.

E pompás helyen pedig V.ker pudingból. Ráadásul  30 cm-es talpas vékony üvegpohárban tálalják tűzforrón. Ahogy hűlt, folyamadosan bebőrösödött és ez a darabos bőr kiült a pohár oldalára, ami kivűlről tekintve igen gusztustalan volt. A pohár feléig égette a szám, utána viszont blekötött a pohár aljába, így inkább ott hagytam, attól tartva, hogy az egész a képemre csattan.

Ahogy én szeretem: min. 70% kakaótartalmú jó minőségű csokoládé+tej (és külön csészében tejecske, ha higítani akarom) Ilyen egyszerű. (Egyébkénzt ezt az egyet a Szamos kitünően csinálja)

Egyébként az előttem szólókkal szemben "nép" volt jelen, sídzsekis párocska, vásárlásból lezuttyanó emberek (kb. 8-an...)

Szerintem a forrócsoki ugyanolyan kötelező kűr egy kávéházban, mint a rósejbni egy éttremben. Úgyhogy tovább nem próbálkozom.

 

 

Előzmény: brummadra (7684)
Jordi Culé Creative Commons License 2007.01.30 0 0 7685
Nehany eve ott a mostaninal EZERSZER jobb volt a konyha.
Előzmény: Hoborc (7683)
brummadra Creative Commons License 2007.01.29 0 0 7684
ühüm... maj jól megnézem én...a NY kávéházzal egyetemben
Előzmény: Törölt nick (7682)
Hoborc Creative Commons License 2007.01.29 0 0 7683
A thai étteremmel teljesen egyet értek, nagyon finom ételek, nagyon baráti árakon.
Előzmény: fantomasso (7678)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.28 0 0 7681
voltam a borbíróságon. kellemes hely, korrekt árak, a konyha nem egy világrengető, de kellemes. a kóstolás árazása kicsit elgondolkodtató... 1 dl mandolás furmint 700 ftért, kicsit durva...
kkázmér Creative Commons License 2007.01.28 0 0 7680
Mégegyszer köszönöm a segítséget mindenkinek. Végül is a Platán étteremben voltunk a Városligeti Fasor elején. Kellemes volt a hely, finomak az ételek, kedvező áron.
Egy pár hely, amire gondoltam pl a Tüköry, meg a Telihold étterem meg pl. a Városház étterem a XIII. ker. Béke téren nincsenek vasárnap nyitva, ami elég furcsa nekem, de végül is jól sikerült a napunk.
Előzmény: fantomasso (7678)
fantomasso Creative Commons License 2007.01.26 0 0 7679
Belelkesedtem Gerbeaud ügyben és elmentem. Gyerekkoromban idős nénik társaságában sok időt töltöttem hasonló helyeken, de akkor még bármilyen süteménnyel beértem. Ma már ez nincs így, ezért csak annyit mondhatok, hogy abszolút középszar. Semmi érzelem sem a süteményeknél, sem a kiszolgálásban. Mondok öt jobb cukrászdát: Szamosok bármelyike, Bergmann, Taverna, István, Horváth. Most csak a süteményekről beszélve. A sörözőjük jobbnak ígérkezik, bár nem értem, ezzel a névvel hogy lehet sörözőt párosítani, olyan mint Balatonfüzfőn a Nitrogén étterem. Ettől még azért kipróbálom.
Előzmény: derekbell (7656)
fantomasso Creative Commons License 2007.01.26 0 0 7678
V. ker. Hold u. és Kálmán Imre u. sarkán pincehelyiség, valamilyen Hold étterem, korrekt, hétvégén a főételek féláron. XIII. ker Reitter F u. Kakas étterem, féladagokkal is érdemes operálni, főleg a levesek terén. Kedvencem a Só u.-i thai étterem.
Előzmény: kkázmér (7670)
tara Creative Commons License 2007.01.26 0 0 7677

Nekünk a Betérő a sekrestyéshez bevált (Budafok v. Nagytétény)

Előzmény: kkázmér (7670)
kkázmér Creative Commons License 2007.01.26 0 0 7676
Köszönöm mindenkinek a segítséget.
H_G Creative Commons License 2007.01.26 0 0 7675
Bécsi Szelet? Olcsó, klasszis krumplisalátájuk van (két nagyot is meg tudok enni, na akkor más már nem kell ebédre), uakkor a "rántotthús" igazán hagyományos vasárnapi ebéd, miközben a natúr pulyka elég lightos... A többiről nem tudom, de az Dereglye u.-i tűrhető hangulatilag -- talán nem a családiasság mintaképe, de nem is hodály.
Előzmény: kkázmér (7670)
robicsek Creative Commons License 2007.01.25 0 0 7674
bár a fogyokurázo az nem tudom ott miteszik....... most hogy mégeccer elolvastam...
Előzmény: robicsek (7673)
robicsek Creative Commons License 2007.01.25 0 0 7673
fulemule jo, - www.fulemule.hu.
Előzmény: Törölt nick (7672)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!