Keresés

Részletes keresés

Flanell Creative Commons License 2007.07.29 0 0 2562

Van valakinek tippje, hogy ez milyen szőlő?
(Hamburgit akartam, ezt kaptam... De azért nem vágtam ki. :) )

Most már zsendül lassan, de normál években augusztus végére, szeptember elejére érik be igazán. Nem óriási, de nagy szemű, nagy fürtű, kissé muskotályos, aranysárgára érő, vastag héjú, betegségeknek viszonylag ellenálló, nagyon erős növekedésű.
Flanell Creative Commons License 2007.07.29 0 0 2561
Hármat ismerek közülük. Mindhárom elvan kevés permetezéssel, véxükség esetén, átlagos évben permetezés nélkül.

A nova az tényleg Noah. A szőlő érdekes ízű, elég jó, aki szereti. Éretten lehullik. A borától nagyon jól meg lehet vakulni, azt hiszem, metilalkohol képződik benne.

Delevári: Delaware. Van fehér és piros változata. Kemény héjú, elég jó ízű, ha jól meg van érve.

A bakut én bakónak ismerem, elég semmire való, ízetlen, de nagyon erélyes növekedésű, árnyékolásra használom.

Ha csak keveset akarsz dolgozni velük, akkor jók, de ha jó bort akarsz, akkor nem jók.


Tegnapi képek a bakóról.
Előzmény: Battaglia (2559)
Zalancelot Creative Commons License 2007.07.28 0 0 2560
Ha veszed a fáradságot és előre olvasol, szinte mindegyikről találsz leírást, véleményt.
De én azt tanácsolom neked, mivel amit itt felsoroltál szinte mind direkttermő, meggondolmám mennyi munkát feccölök bele a felújításba.
Előzmény: Battaglia (2559)
Battaglia Creative Commons License 2007.07.28 0 0 2559
Hellosztok!
Az lenne a kérdésem hogy mi a rendes nevük azoknak a szőlőknek, amiket csak falusi nevén ismerek. Pl. konkordi,szejbert vagy szajbert( seibel lehet a rendes neve?),baku, delevári. A nova az talán noah ezt hallottam valahol.
Interneten hiába kerestem rájuk, ezeken a neveken nem találtam semmit.
Régi szőlőt hozok majd helyre és ilyen fajták vannak benne állítólag.

Ha ezekről a fajtákról adna valaki jellemzést az jó lenne. Vagy linket ahol jellemezve vannak. Előre is köszi!
Zalancelot Creative Commons License 2007.07.28 0 0 2558

Úrak!
Ki hogy áll a szürethez?
Azt gondolom, én a jövő héten elkezdem az Irsaival. Nem nagy tétel, talán 15 tő.
Persze inkább kényszerérett, de a nagyobb baj az, hogy a darazsak és más szívogatók ellen nem tudom védeni.
Jelen elképzelés szerint nem bor lesz belőle, hanem mustként meghagyom ívólének a gyerkőcöknek.
Ha valaki tud tuti receptet, amivel megóvhatom a forrástól, és nem kell hozzá sok "méreg", akkor azt örömmel fogadnám.


 

 

A többi is szépen fejlődik.

Régebben azt írtam, hogy a szilváni aug. végére szüretelhető lesz.

Ezt tartom, a déli oldala már sárga, ha az idő jellege nem változik, egy hónap múlva már a mazsolásodás is megjelenhet.

 

 

 

A Pinot Noiron már alig találni zöldelő szemet

 

 

 

Egyedül az Olaszrizling, amelyiken még nem fedezhetők fel az érés jelei.

 

 

 

 

 

Ma olvasom, hogy az alföldi homoki szőlők gazdái panaszkodnak, hogy a szárzság megtizedelte a termésüket.

Erre is kritikus már a helyzet, de amikor írom egy kellemes zápor kopog az ablakon, és a meteorológusok az elkövetkezendő napokra még ígérnek.

Ferig Creative Commons License 2007.07.26 0 0 2557

Cardinal - 2007. július. 26

V.M. Creative Commons License 2007.07.24 0 0 2556

   A hagyományos fejművelésű Zalagyöngye tőkém tetején már borsószem nagyságúak a másodtermésü belingek, még ezek is beérnek. Természetesen az alsó

normál fürtök pedig már fényesednek.

 

 

Jani71 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 2555

Oké, köszi a választ, ilyesmire gondoltam én is.

Előzmény: RAMBO (2554)
RAMBO Creative Commons License 2007.07.24 0 0 2554
A bort általában kénezéssel tartósítják. Vannak, akik nem használnak ként, de ez a ritkább, nagyon hideg pincékben megoldható. A boltok polcain álldogálást nem igazán bírnák ki az üveges tételek kén nélkül.
Előzmény: Jani71 (2553)
Jani71 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 2553

Boros üveg címkéjén láttam: szulfitokat tartalmaz.

Ez miből adódik? Technológia: kénezés? Vagy növényvédelem: lisztharmat elleni védekezés? Vagy mi?

janijani Creative Commons License 2007.07.24 0 0 2552

Megvárom, jövőre jól visszametszem, ha akkor is beteg lesz megválok a Néró fajtától. A termést egyébként szépen beérlelte, már meg is ettük. Volt egy-két repedt szem közte, de amúgy jóízű és egészséges volt.

A franc ebbe a sok nemesített fajtába, lehet hogy szerzek valahonnan Othellót és azt teszek helyette. Apámnak volt két tő lugasnak felfuttatva, alig permetezte de  soha semmi baja nem volt és rengeteget termett. 

Előzmény: Ferig (2549)
Ferig Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2551

Esca a bogyón (angol-francia honlapokon):

 

On berries, small, round, dark spots, each bordered by a brown-purple ring, may occur. These spots may appear at any time between fruit set and ripening. In severely affected vines the berries often crack and dry on the vine.

 

Tünetei (szabad fordításban):

A bogyókon kicsi, kerek, sötér foltok fordulhatnak elő barnáslila gyűrűvel határoltan. Ezek bármikor megjelenhetnek a bogyó kifejlődése és érése között. Súlyosan érintett tőkén a bogyók gyakran megrepednek és kiszáradnak.

Ferig Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2550

Esca a levélen (különböző angol-francia honlapokról):

Ferig Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2549

janijani!

 

Ez sajnos nagyon annak tűnik, csak a két tőkén éppen különböző fejlődési (fertőzési) stádiumban van. :-(((

Nálam is van néhány tőkén, jobb ezzel tisztába lenni, mielőtt tovább fertőződik a többi is.

Előzmény: janijani (2544)
Ferig Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2548

Küldök egy másik linket is, ez is nagyon jó.

http://www.ipm.ucdavis.edu/PMG/selectnewpest.grapes.html

 

Diseases, de úgy is megtalálod, de más érdekességek is vannak itt.

Előzmény: RAMBO (2546)
Ferig Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2547

Németeseknek egy másik link az escaról.

 http://www.lwg.bayern.de/weinbau/rebschutz_lebensraum_weinberg/22371/

 

Keresd a megnyitható pdf. fájlokat!

RAMBO Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2546
Ez nagyon jó link. Szerintem lefordítom, most van rá időm este.
Előzmény: Ferig (2542)
janijani Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2545
Elcsúszott a felirat, de a felső kettő az enyém, az alsó az angol
Előzmény: janijani (2544)
janijani Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2544

Lefényképeztem a szőlőmet, szeretném remélni hogy nem Esca csak szárazság.

Szőlő 1

Szőlő 2

 

Itt van az angol lapról az esca kép. Nagyon hasonlít.

 

esca
Előzmény: Ferig (2542)
RAMBO Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2543
Hali!
Nekem is volt ilyesmi, a Quadris megfogta. (folpet tartalmú)
Előzmény: Törölt nick (2524)
Ferig Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2542

Még egy cikk az ESCA-hoz és más tőke, vessző gondokhoz, angolul tudóknak.

www.phylloxera.com.au/phylloxera/pdfs/Trunkdiseases.pdf

janijani Creative Commons License 2007.07.22 0 0 2541

Láttam a cikket, kösz szépen.

Olyan rossz és pici ott a kép, kinagyítva sem jobb, de az mintha nem egészen ez lenne. A fénykép amit beraktál pontosan olyan mint az enyém.

Az én szőlőm nem mutat legyengült állapotot, szép vastag erős a vessző kb 10 cm-es ízközökkel. A beteg részig barna a vessző, az egészséges rész éles határvonallal zöld. És ez így van mind a 4 tőnél. Azért majd figyelem, nem terjed-e tovább.

Jövőre el akartam húzni oldalra lugasnak, de azt hiszem megint vissza fogom metszeni 2 szemre emiatt a baj miatt.

 

Előzmény: Ferig (2539)
lalá Creative Commons License 2007.07.22 0 0 2540
-Ellenberger! Utánnuk megyünk. (hihi)
Előzmény: Akka81 (2535)
Ferig Creative Commons License 2007.07.22 0 0 2539

Ajánlom figyelmedbe az alábbi cikket.

http://www.gazdabolt.hu/index.php?content=247

Előzmény: janijani (2537)
mamina Creative Commons License 2007.07.22 0 0 2538

Aranyos vagy,  ez most jólesett!  De nem vagyok szaki, csak szeretném jól csinálni.

Az én szőlőátültetős terveimre Apa nagyon szeret nemmel válaszolni. sajna.

Előzmény: V.M. (2534)
janijani Creative Commons License 2007.07.22 0 0 2537

Ez a baloldalon látható levéltünet egészen biztos, hogy az esca lenne?

Van 4 tő hároméves Néró szőlőm, a tavaszi vesszőn pontosan ilyenek a leveleik.

Tavasszal szépen indultak ezek is de májusban azt vettem észre, hogy a levelek széle 5-6 mm szélességben sárga. Permeteztem rendesen, kapott Wuxalt is és mégis idejutottunk.

Letetőzés után a legfelső kacsot engedtem megnőni, azon meg egészségesek a levelek. A termés már beérett és egészséges.

Van több másfajta szőlőm is de egyiken sincs ilyen tünet.

Lehet, hogy fertőzött állományt vettem 3 éve - 2004 őszén? Eddig lappanghatott a baj?

 

 

 

Előzmény: Ferig (2512)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.22 0 0 2536

Szeretném még valamivel kiegészíteni a mai hozzászólásomat: felteszek egy fotót egy egészséges favorit csemegeszőlő tőkéről, amit ugyanakkor készítettem, mint a beteg merlot tőke fotóját. Mivel a favorit korai fajta, már nem kapott az ominózus léből, vagyis nem érte nedvesség. Nem is lett semmi baja. A csabagyöngye tőkék is ugyanezen okból teljesen egészségesek maradtak. Úgy gondolom, hogy ha megérkezik a régen várt eső, akkor ezeken is robbanásszerűen fog kialakulni a betegség. Ne legyen igazam, de az eső megérkezésekor a hozzám hasonló bio védekezők (lehetőleg csak réz és kén) szerintem tapasztalni fogják a coniella diplodiella gomba kártételét.egészséges favorit tőke

 

Fotó: egészséges favorit szőlőtőke július 20-án

Akka81 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 2535

És ha soha többé nem akarnak visszajönni? Nem sajnálod Őket? :)

 

Üdv

Előzmény: lalá (2531)
V.M. Creative Commons License 2007.07.22 0 0 2534
Hiszen Te egy kész szakamber vagy.
A bár ha belegondolok.... mondatod lehet talán a legjobb amit teszel.
Előzmény: mamina (2532)
mamina Creative Commons License 2007.07.22 0 0 2533

A betegséggel kapcsolatban passzolok. Megfejteni valószínű nem fogom. A vízhiány, hőség tuti közre játszottak.

Most intenzívebben fogom öntözni a tőkét, permettel kezelni nem fogom, aztán majd látom hogy alakul. Még mindig ott van az egészségesnek tűnő bal oldal...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!